انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » عمومی » مطالب جالب » ﻣﺮﮔﺒﺎﺭﺗﺮﯾﻦ ﻋﻘﺮﺏ ﺭﻭﯼ ﺯﻣﯿﻦ و ﺗﺸﺨﯿﺺ ﺳﻠﻮﻝ ﻫﺎﯼ ﺳﺮﻃﺎﻧﯽ

ﻣﺮﮔﺒﺎﺭﺗﺮﯾﻦ ﻋﻘﺮﺏ ﺭﻭﯼ ﺯﻣﯿﻦ و ﺗﺸﺨﯿﺺ ﺳﻠﻮﻝ ﻫﺎﯼ ﺳﺮﻃﺎﻧﯽ

ﺍﯾﻦ ﻣﺮﮔﺒﺎﺭﺗﺮﯾﻦ ﻋﻘﺮﺏ ﺭﻭﯼ ﮐﺮﻩ ﯼ ﺯﻣﯿﻦ ﺍﺳﺖ . ﻣﺎﺩﻩ ﺍﯼ ﮐﻪ ﺍﺯ ﺳﻢ ﺍﯾﻦ ﻋﻘﺮﺏ ﺑﺪﺳﺖ ﻣﯽ ﺍﯾﺪ ﺑﺮﺍﯼ ﺗﺸﺨﯿﺺ ﺳﻠﻮﻝ ﻫﺎﯼ ﺳﺮﻃﺎﻧﯽ ۵۰۰۰ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺩﻗﯿﻖ ﺗﺮ ﺍﺯ MRI ﻋﻤﻞ ﻣﯿﮑﻨﺪ . ﺗﺸﺨﯿﺺ ﺳﻠﻮﻟﻬﺎﯼ ﺳﺮﻃﺎﻧﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺟﺮﺍﺣﺎﻥ ﮐﺎﺭ ﺩﺷﻮﺍﺭﯼ ﺍﺳﺖ ﺑﻪ ﺧﺼﻮﺹ ﮐﻪ ﯾﮏ ﺗﻮﻣﻮﺭ ﻣﻐﺰﯼ ﺑﺎﺷﺪ . ﻣﺎﺩﻩ ﯼ ﺑﺪﺳﺖ ﺍﻣﺪﻩ ﺍﺯ ﺳﻢ ﺍﯾﻦ ﻋﻘﺮﺏ ﺟﺬﺏ ﺳﻠﻮﻟﻬﺎﯼ ﺳﺮﻃﺎﻧﯽ ﻣﯿﺸﻮﻧﺪ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﺗﺮﺗﯿﺐ ﺟﺮﺍﺡ ﺳﻠﻮﻟﻬﺎﯼ ﺳﺮﻃﺎﻧﯽ ﺭﺍ ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ ﮐﺮﺩﻩ ﻭ ﺁﻧﻬﺎ ﺭﺍ ﺑﺮﻣﯿﺪﺍﺭﺩ . ﺳﺒﺤﺎﻥ ﺍﻟﻠﻪ٬ ﺣﺎﻝ ﺑﻬﺘﺮ ﻣﻌﻨﯽ ﺍﯾﻦ ﺳﺨﻦ ﺳﻬﺮﺍﺏ ﺭﺍ ﻣﯿﻔﻬﻤﻢ ﮐﻪ ﮔﻔﺖ: ﻭ
ﻣﺮﮔﺒﺎﺭﺗﺮﯾﻦ ﻋﻘﺮﺏ ﺭﻭﯼ ﺯﻣﯿﻦ , ﺗﺸﺨﯿﺺ ﺳﻠﻮﻝ ﻫﺎﯼ ﺳﺮﻃﺎﻧﯽ

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴ ۰۷:۲۱ قبل از ظهر
مدیر انجمن انجمن دفاع مقدس
rating
شماره عضویت : 1784
حالت :
اعتبار کاربر : 72225
پسند ها : 2031
حالت من :  Maghzmotafaker.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (30).jpg

مدال ها:7
مدال صندلی داغ
مدال صندلی داغ
مدال 1 سالگی عضویت
مدال 1 سالگی عضویت
ستارهء انجمن
ستارهء انجمن
مدال تخصص
مدال تخصص
نشان تقدیر
نشان تقدیر
مدال پیشرفت
مدال پیشرفت
کاربران برتر
کاربران برتر

|

ﺍﯾﻦ ﻣﺮﮔﺒﺎﺭﺗﺮﯾﻦ ﻋﻘﺮﺏ ﺭﻭﯼ ﮐﺮﻩ ﯼ ﺯﻣﯿﻦ ﺍﺳﺖ . ﻣﺎﺩﻩ ﺍﯼ ﮐﻪ ﺍﺯ ﺳﻢ ﺍﯾﻦ ﻋﻘﺮﺏ ﺑﺪﺳﺖ ﻣﯽ ﺍﯾﺪ ﺑﺮﺍﯼ ﺗﺸﺨﯿﺺ ﺳﻠﻮﻝ ﻫﺎﯼ ﺳﺮﻃﺎﻧﯽ ۵۰۰۰ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺩﻗﯿﻖ ﺗﺮ ﺍﺯ MRI ﻋﻤﻞ ﻣﯿﮑﻨﺪ . ﺗﺸﺨﯿﺺ ﺳﻠﻮﻟﻬﺎﯼ ﺳﺮﻃﺎﻧﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺟﺮﺍﺣﺎﻥ ﮐﺎﺭ ﺩﺷﻮﺍﺭﯼ ﺍﺳﺖ ﺑﻪ ﺧﺼﻮﺹ ﮐﻪ ﯾﮏ ﺗﻮﻣﻮﺭ ﻣﻐﺰﯼ ﺑﺎﺷﺪ . ﻣﺎﺩﻩ ﯼ ﺑﺪﺳﺖ ﺍﻣﺪﻩ ﺍﺯ ﺳﻢ ﺍﯾﻦ ﻋﻘﺮﺏ ﺟﺬﺏ ﺳﻠﻮﻟﻬﺎﯼ ﺳﺮﻃﺎﻧﯽ ﻣﯿﺸﻮﻧﺪ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﺗﺮﺗﯿﺐ ﺟﺮﺍﺡ ﺳﻠﻮﻟﻬﺎﯼ ﺳﺮﻃﺎﻧﯽ ﺭﺍ ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ ﮐﺮﺩﻩ ﻭ ﺁﻧﻬﺎ ﺭﺍ ﺑﺮﻣﯿﺪﺍﺭﺩ . ﺳﺒﺤﺎﻥ ﺍﻟﻠﻪ٬ ﺣﺎﻝ ﺑﻬﺘﺮ ﻣﻌﻨﯽ ﺍﯾﻦ ﺳﺨﻦ ﺳﻬﺮﺍﺏ ﺭﺍ ﻣﯿﻔﻬﻤﻢ ﮐﻪ ﮔﻔﺖ: ﻭ ﺑﺪﺍﻧﯿﻢ ﺍﮔﺮ ﮐﺮﻡ ﻧﺒﻮﺩ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﭼﯿﺰﯼ ﮐﻢ ﺩﺍﺷﺖ ﻭ ﻧﺨﻮﺍﻫﯿﻢ ﻣﮕﺲ ﺍﺯ ﺳﺮ ﺍﻧﮕﺸﺖ ﻃﺒﯿﻌﺖ ﺑﭙﺮﺩ ♥•٠· إِنَّ اللّهَ عَلَى كُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ خدا بر همه چیز تواناست.
البته رنگ این عقرب به خاطر نور ماه اینجوری میشه .تاریکی بش برسه رنگش میپره

11 تشکر شده از کاربر محمدELE برای ارسال مفید :
بانوی آفتاب , عقیق , مهتاب1 , صبا , ایلیا110 , امیرعلی19 , نشونه313 , حریم قدس , پسرآفتاب , محمد121 , الما ,

می پسندم 4     0  4 

تعداد پسند های ( 4 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  2. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  3. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  4. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : محمدELE

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۱۹ قبل از ظهر نمایش پست [1]
بانو
rating
شماره عضویت : 1042
حالت :
اعتبار کاربر : 19494
پسند ها : 2065

إِنَّ اللّهَ عَلَى كُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ خدا بر همه چیز تواناست.

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : عقیق

«اللهُمَ صل علی فاطمةَ وَأَبیِها وَبَعلِها وَبَنیها وَالسِّرِّ المُستَودَعِ فیها بعدد ما احاط به علمک»

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴ ۱۲:۰۳ بعد از ظهر نمایش پست [2]
بانو
rating
شماره عضویت : 1071
حالت :
اعتبار کاربر : 13569
پسند ها : 589
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/01.jpg

چقدر رنگش خوشگلهههههههههههه
الهیی بره رو سر  آل سعود با اون چنگالاش بزنه تو چشاشون

می پسندم 1     0  1 

امضای کاربر : دختر چادری
اینم رفیق شهید منه 
دوسش دارم یه عالمههههههههههههه
هرچی بگم بازم کمهههههههههه

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴ ۰۱:۰۹ بعد از ظهر نمایش پست [3]
ناظر انجمن زبان
rating
شماره عضویت : 1207
حالت :
دعوت شدگان : 5
اعتبار کاربر : 18927
پسند ها : 1249
حالت من :  Mokhlesim.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/06.jpg
وبسایت من : وبسایت من

لااله الا الله
نقل قول
چقدر رنگش خوشگلهههههههههههه

الهی آمین

می پسندم 1     0  1 

امضای کاربر : ایلیا110
شهید رسول پور مراد - مدافعین حرم- شهادت1394/7/23

-خدایا ! می دانم که شهادت گنج ارزشمندی است و نعمت والایی که مخصوص بندگان مخلص وعاشق توست...

می دانم که شهادت هنر مردان خداست، می دانم که شهادت ورود در حرم امن الهی است و...

می دانم که من لیاقت داشتن این نعمت را ندارم! اما خدایا! می دانم که گفتی بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را، می دانم که از مولا و سرور باید چیز های بزرگ خواست، پس خدایا به شهدای عزیزت قسم و به حسین(ع) سیدالشهدا قسم؛ مرگ مرا هم شهادت در پای رکاب امام زمان (عج) قرار بده و مرا از این نعمت بهرمند ساز و مرا عزیز گردان.

«الهم عجل لولیک الفرج»
«...الهم ارزقنا شهاده ...»

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴ ۰۱:۱۶ بعد از ظهر نمایش پست [4]
عضو
rating
شماره عضویت : 1960
حالت :
اعتبار کاربر : 819
پسند ها : 64
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (8).jpg

http://forum.roq.ir/styles/main/images/lastpost.gif); background-attachment: initial; background-size: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; background-position: 14px 3px; background-repeat: no-repeat;"> نقل قول
http://forum.roq.ir/styles/main/images/css_img_quote.gif); background-attachment: initial; background-size: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; background-position: 10px 9px; background-repeat: no-repeat;"> چقدر رنگش خوشگلهههههههههههه

خدا از دهنت بشنوه .محمد جان دستت درد نکنه.

می پسندم        0 

امضای کاربر : انتی666

جسم و جان و هر چه دارم آن اوست
من کیم فرمان فقط فرمان اوست

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۰۲ بعد از ظهر نمایش پست [5]
عضو
rating
شماره عضویت : 1703
حالت :
اعتبار کاربر : 5114
پسند ها : 444

وای چه پست جالبی

راستی نگفتی بدون نور ماه چه رنگیه؟ خیلی زیباست انگار نقاشی اش کردند

واقعا هر چی خدا خلق کرده حکمت داره

کاش می شد با این عقرب ها داعش و آل سعود رو نابود کرده ان شاالله سر تا پای همه ظالمین در دنیا و آخرت پر از این عقرب ها بشه

می پسندم        0 
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴ ۰۵:۴۶ بعد از ظهر نمایش پست [6]
مدیر انجمن انجمن دفاع مقدس
rating
شماره عضویت : 1784
حالت :
اعتبار کاربر : 72225
پسند ها : 2031
حالت من :  Maghzmotafaker.gif

نوشته شده توسط : امیرعلی19 »
وای چه پست جالبی

کاش می شد با این عقرب ها داعش و آل سعود رو نابود کرده ان شاالله سر تا پای همه ظالمین در دنیا و آخرت پر از این عقرب ها بشه

بدون نور ماه بی رنگ هست(اگه به کناره های بدنش توجه کنید متوجه میشید)

می پسندم        0 

امضای کاربر : محمدELE

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۱۴ بعد از ظهر نمایش پست [7]
عضو
rating
حالت :

نوشته شده توسط : محمدELE »
نوشته شده توسط : امیرعلی19 »
وای چه پست جالبی

بدون نور ماه بی رنگ هست(اگه به کناره های بدنش توجه کنید متوجه میشید)

تمام بدن عقرب حس بینایی دارد+ تصاویر

این تنها یک نظریه است اما می‌تواند دلیل درخشش فوق العاده این جانداران را در زیر نور فرابنفش به خوبی توضیح دهد.به گزارش  مهر،  سرتاسر بدن عقرب‌ها از چشم پوشیده شده است و گاه تعداد آنها به 12 می‌رسد، در...

این تنها یک نظریه است اما می‌تواند دلیل درخشش فوق العاده این جانداران را در زیر نور فرابنفش به خوبی توضیح دهد.
به گزارش  مهر،  سرتاسر بدن عقرب‌ها از چشم پوشیده شده است و گاه تعداد آنها به 12 می‌رسد، در این شرایط محققان احتمال می‌دهند موفق به کشف یک چشم دیگر بر روی بدن این جانداران شده‌اند.محققان به تازگی دریافته‌اند کل اسکلت بندی خارجی بدن عقرب‌ها عملکردی مانند یک گیرنده بزرگ نوری دارند، یک شبه چشم سرتاسری که می‌تواند پرتوهای ایجاد شده توسط ماه و ستاره‌ها را ردیابی کند.

این تنها یک نظریه است اما می‌تواند دلیل درخشش فوق العاده این جانداران را در زیر نور فرابنفش به خوبی توضیح دهد. اهمیتی ندارد که این جانداران در نور روز چه رنگی داشته باشند، نور فرابنفش رنگدانه‌های درون پوسته سخت بدن آنها را وادار به درخشش می‌کند. این ویژگی «فلورسنس» نامیده می‌شود و هنوز هیچکس نمی داند که چرا عقرب‌ها چنین ویژگی دارند. توضیحات از قبیل جذب جفت و یا بازتاب نورهای دریافت شده در طول روز برای توجیه این پدیده ارائه شده‌اند. با این همه فسیلهای 430 میلیون ساله از این جانداران نشان می‌دهد این ویژگی از گذشته‌های دور تا به امروز در میان این جانداران رواج داشته است.

«داگلاس گفین» محقق دانشگاه اکلاهاما طی مطالعه و نمونه برداری از گونه‌ای خاص از عقرب‌ها با نام Paruroctonus متوجه شد این جانداران حتی در تاریک ترین شرایط نیز می‌توانند در زیر جسمی پناه بگیرند. به گفته وی بسیار عجیب است که این جانداران چگونه می‌توانند یک برگ از علف را یافته و در زیر آن بایستند. وی اولین دانشمندی نیست که گمان می‌برد توانایی فلورسنس این جانداران در دید در شب آنها نقش دارد.

محقق دیگری با از بین بردن توانایی فلورسنس در عقرب‌ها و پوشاندن چشمهای آنها نشان داد که این جانداران توانایی یافتن سرپناه را در محیطهای باز به کلی از دست می‌دهند. مطالعه‌ای دیگر نشان داد زمانی که نور سبز رنگ مشابه فلورسنسی که از آنها متساعد می‌شود به بخشی از بدن این جانداران تابانده می‌شود، اعصاب موجود در دم آنها فعال می‌شود.

گفین برای پیشبرد مطالعاتش رفتار بیش از 100 عقرب را در زیر نور فرابنفش، نور سبز و طول موجهای بلندتری که چشم آنها قادر به دیدنشان نبود مورد مطالعه قرار دادند در حالی که بخشی از چشمهای عقرب‌ها را پوشانده بودند تا دریابند آیا پوسته خارجی بدن آنها توانایی دیدن را دارند یا نه.

نتایج نشان دادند عقرب‌هایی که چشم آنها پوشانده شده بود در زیر نور فرابنفش به همان اندازه بی دقت حرکت می‌کردند که عقرب‌های دیگر با چشم باز حرکت می‌کردند. از این رو محققان احتمال می‌دهند شاید عقرب‌ها نورهای فرابنفش پراکنده، مانند نور ستاره‌ها را جذب کرده و رنگدانه‌های بدن آنها این نور را به فلورسنس سبز تبدیل می‌کنند. نور ستاره‌ها بسیار ضعیفتر از نور ماه هستند و به نظر نمی آید بتوانند منجر به درخشش رنگدانه‌های بدن عقرب‌ها شوند، اما گفین معتقد است بالا بودن تعداد رنگدانه‌ها می‌تواند حساسیت بدن عقرب‌ها را به‌اندازه‌اندامی مانند چشم بالا ببرد.

بر اساس گزارش لایو ساینس، برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر درباره این پدیده، گفین به همراه دیگر محققان قصد دارند بدن عقرب‌ها را از لایه‌ای ضد فرابنفش پوشش دهند تا تاثیر آن را بررسی کنند، البته این احتمال وجود دارد که این آزمایش طی چند روز عقرب‌ها را بکشد.

می پسندم        0 
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۲۶ بعد از ظهر نمایش پست [8]
عضو
rating
حالت :

چرا عقرب ها فیروزه ای می شوند؟ +عکس

اجتماعی  - رایج ترین جوابی که به این سوال داده می شود این است که کوتیکول یا استخوان های عقرب بعنوان یک غول ثانویه عمل می کند.

به گزارش «24»، بسیاری از افراد دوست دارند بدانند که چرا عقرب در زیر نور فرابنفش به رنگ فیروزه ای در می آید؟

رایج ترین جوابی که به این سوال داده می شود این است که کوتیکول یا استخوان های عقرب بعنوان یک غول ثانویه عمل می کند. و نور را به سیستم عصبی انتفال می دهد.اعتقاد بر این است که عقرب از این توانایی برای تشخیص پناهگاه بعنوان زیر پناهگاه نوری استفاده می کند Douglas Gaffin از دانشگاه اوکلاهاما ثابت کرد که عقرب حتی وقتی چشمانش بسته است توانایی تشخیص نور را دارد.

به گزارش مجله علمی، نظریه دیگر این است که عقرب دارای خواصی است که به وسیله آن اسکلت عقرب با نور فرابنفش عقرب را از نور خورشید محافظت می کند.

عقرب عموما موجودی شب شکار است ولی برای شرایط نور و حرارت نیز تنظیم شده است و اگر در طول روز به هر دلیلی حرکت بکند می تواند انرژی خود را از خورشید بگیرد.

اما آن چگونه کار می کند؟ اسکلت عقرب بالغ دارای ماده ای بنام کربن بتا است که تحت شرایط اشعه فرابنقش می درخشد.

می پسندم 1     0  1 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ ۰۸:۲۷ قبل از ظهر نمایش پست [9]
عضو
rating
شماره عضویت : 472
حالت :
دعوت شدگان : 1
اعتبار کاربر : 764
پسند ها : 17
حالت من :  Bitafavot.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (9).jpg

چه نازهههههههه.ظاهرش گول زنکه.مردم جذبش میشن میرن طرفش اونم نیش میزنه

می پسندم        0 

امضای کاربر : نشونه313

خدا هست هنوز...

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

برچسب ها
ﻣﺮﮔﺒﺎﺭﺗﺮﯾﻦ ، ﻋﻘﺮﺏ ، ﺭﻭﯼ ، ﺯﻣﯿﻦ ، ﺗﺸﺨﯿﺺ ، ﺳﻠﻮﻝ ، ﻫﺎﯼ ، ﺳﺮﻃﺎﻧﯽ ،

« سینه‌زنی بزک‌کنندگان آمریکا زیر بیرق اعتدال | کلیپ باور نکردنی از بهترین شهر بازی های جهان »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 01:09 پیش از ظهر