انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » مشاوره ازدواج » مشکلات و موانع ازدواج » مرحم زخمها

مرحم زخمها

بِسْمِ ٱللّٰهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِيمِ  الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم  فهرست مطالب کتاب پاسخ به پرسش های ازدواج و خانواده سخن آغازین معيار و هدف ازدواج موانع ازدواج ارتباط دختر و پسر صبر و عفاف و دعا، کلید ازدواج سحر و جادو، از توهّم تا واقعیّت ازدواج موقّت خواستگاری دوران عقد همسر شایسته عروسي و زفاف میوۀ شیرین صبر و استقامت در خانواده اثر گذشت، ایثار و فداکاری در تعالی خانواده وفاداری و محبّت، لازمۀ زندگی راهکار اصلاح اخلاق و رفتار همسر عاقبت سوء تندخویی و بداخلاقی در خانه تعدّد زوجات فرزندآوری ارزش محبّت به فرزند روش رویارویی با معضلات فرزندان ضرورت صبر، گذشت و تواضع در برابر والدین پاسخ
lvpl colih

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد
صفحه 2 از 4 < 1 2 3 4 > آخرین »

اطلاعات نویسنده
مرحم زخمها
شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ ۰۵:۲۳ قبل از ظهر نمایش پست [13]
عضو
rating
شماره عضویت : 901
حالت :
اعتبار کاربر : 8583
پسند ها : 894

سؤال 12. پدرم مرا ناديده مي‌گيرد، اجازۀ ادامۀ تحصيل به من را نداد و حتّي براي او اين موضوع بي‌اهميّت است. حالا دربارۀ‌ ازدواجم بی‌دليل مانع مي‌شود. او به‌حرف هيچ‌کس گوش نمي‌دهد. شما بگوييد جوانی که با همه چيز پدرش مي‌سازد، کار مي‌کند، در حالی‌که نفقه وظيفۀ پدر است، با چه اميدي زندگي کند؟ او آبروي مرا برده است، هر‌وقت خواستگاري مي‌آيد، با دعوا او را بيرون مي‌کند. خواهش مي‌کنم مرا راهنمايي کنيد و در حقّم دعا کنيد.

پاسخ: نامۀ شما را خواندم، ناراحت شدم و برای شما دعا کردم و باز هم دعا مي‌کنم که هر‌چه‌ زودتر مشکل شما رفع شود.
اوّلاً: ازدواج شما دير نشده است، ان‌شاءالله به‌مرور زمان راضي‌ مي‌شود و همسر خوبي براي شما پيدا مي‌شود.

ثانياً: بايد مادر شما و ديگران، از خويشان و دوستان مرتب با مهرباني و زبان ‌خوش به او بگويند. عجله نکنيد و خود را ناراحت نکنيد که اين‌ها مشکل را رفع نمي‌کند؛ بلکه خود مشکل‌زا مي‌شود.

ثالثاً: با پدر و مادر، گر‌چه تقصيرکار باشند، بايد کوتاه بیایید تا خداوند پاداش دنيا و آخرت را به‌شما عنايت فرمايد.

رابعاً: دعا و توسّل به اهل‌بيت«سلام‌الله‌علیهم� � را فراموش نکنيد که خيلي کارساز است و در زندگي هيچ‌وقت و در‌ هر ‌حال، مأيوس نشويد که يأس از رحمت خداوند علاوه ‌بر ‌اينکه گناهی بزرگ است، رحمت خداوند را قطع مي‌کند و عاقبت بدي دارد.

می پسندم        0 

امضای کاربر : سید

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
مرحم زخمها
شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ ۰۵:۲۵ قبل از ظهر نمایش پست [14]
عضو
rating
حالت :

سؤال 13. هر خواستگاري برایم می‌آید، وقتی به مرحلۀ‌ آزمایش می‌رسد، به‌‌طرز عجیبی به‌هم می‌خورد؛ در‌حالي‌که من چهرۀ‌ خوبی دارم، اخلاقم هم خوب است، همه از من راضی هستند و تحصیلات دانشگاهی دارم؛ ولی نمی‌دانم چرا در ازدواجم این‌طور مشکل به‌وجود می‌آید. دعا یا نمازی هست که مشکل مرا برطرف کند؟

پاسخ: اجتناب از گناه و انس با قرآن کريم، همۀ مشکلات را حل مي‌کند. از دعا و توسّل نيز کمک بگيريد. نماز جعفر ‌طيّار خصوصاً صبح جمعه نيز کارگشاست و مهم‌تر اينکه در ازدواج، سخت‌گير نباشيد

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
مرحم زخمها
شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ ۰۵:۲۸ قبل از ظهر نمایش پست [15]
عضو
rating
حالت :

سؤال 14. من و برادرم هر دو شرايط ازدواج را داريم و خدا را شکر از نظر مالی و درسي و اخلاقي تقريباً تأمين هستيم. هرچه به مادرم گفتم که ما آمادگي ازدواج را داريم، مادرم توجّه نکرد و همين‌طور پشت سر ‌انداخت و اکنون نیز زمانش را عقب مي‌اندازد، من هم ديگر حرفي در اين‌باره نزده‌ام. اگر در اين رابطه رهنمودی داريد، بيان بفرماييد.

پاسخ: مادر، در فرض مذکور بايد مانع‌تراشي نکند و اقدام جدّي در اين کار داشته باشد. شما نیز بايد مواظب باشيد شيطان حلمتان را نبرد و بدانیدکه با صبر و استقامت و احترام به مادر، کارها حل مي‌شود. همچنين دعا و توسّل خيلي مؤثّر است. اميدوارم به‌ زودي کار شما اصلاح شود.

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
مرحم زخمها
شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ ۰۵:۲۹ قبل از ظهر نمایش پست [16]
عضو
rating
حالت :

سؤال 15. من خواستگاری می‌خواهم که با ايمان، با اخلاق، خوش‌رو و پيرو ولايت فقيه باشد و چون کسانی که می‌آیند این شرايط را ندارد، من حاضر به صحبت کردن با خواستگاران خود نیستم. مدّتی پیش خانواده‌ای برای خواستگاری آمدند که شرایط من را داشتند. از خدا خواستم که اين وصلت فراهم شود، ولي خبري از آن‌ها نشده است. مادرم مي‌گويد: بخت تو را بسته‌اند و جادو کرده‌اند و من اعتقادي به اين حرف‌ها ندارم. لطفاً مرا راهنمايي کنيد.

پاسخ: آنچه نوشته‌ايد، توهّمي بيش نيست. دست از اين سوء‌ظن‌ها برداريد و سخت‌گیری و بهانه‌گیری را کنار بگذارید، با دعا و توسّل و حسن ‌ظن به خداي متعال، ان‌شاءالله هرچه زودتر شوهر خوبي براي شما پيدا خواهد شد.

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
مرحم زخمها
شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ ۰۵:۳۰ قبل از ظهر نمایش پست [17]
عضو
rating
حالت :

ارتباط دختر و پسر
سؤال 16. دختري هستم که با یک پسر ارتباط پیدا کرده‌ام. او به‌‌شدّت به من علاقه‌مند است و من از ترک او مي‌ترسم؛ امّا اگر هم بخواهم با او باشم، به هيچ‌وجه دوست ندارم به گناه آلوده شوم، حتّي در حدّ يک نگاه. به نظر شما چه کنم؟ آيا مي‌توانم بدون اذن پدرم با او صيغه بخوانم و با او ازدواج موقّت کنم؟

پاسخ: آنچه جلو آمده است، بسيار بد و خطرناک است و مايۀ آبرو‌ريزي دو طرف و خانواده‌هاست. البته خود، اين بلا را بر سر خود آورده‌ايد.
عقد موقّت بدون اذن پدر جایز نيست؛ بلکه با اذن پدر هم برای شما خطر دارد و آيندۀ‌ شما را تباه مي‌کند.
آنچه خيلي بجاست، اینکه عشق يکديگر را فراموش کنيد و اصلاً ارتباط نداشته باشید.

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
مرحم زخمها
شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ ۰۵:۳۱ قبل از ظهر نمایش پست [18]
عضو
rating
حالت :

سؤال 17. بعد از آشنايي با دختری، چنان مهرش به دلم نشست که نمي‌توانم رهايش کنم. با آنکه حدود یک ‌سال است او را نديده‌ام، ولی آن لذّت هنوز با من است و حاضر نیستم با هیچ چیزي عوض کنم. نمی‌دانم چگونه از آن رها شوم. انگار مهر و محبّت او، جای خدا و همه چیز را در دلم گرفته است. تا فکر می‌کنم که رها شوم، شب به خوابم می‌آيد. چه کنم که مهرش را بیرون کنم؟

پاسخ: آنچه نوشته‌اید، وسوسۀ شیطان است که فعلاً بر شما مسلّط شده و این‌گونه چیزها را به شما القاء می‌کند. بنابراین باید عشق او را فراموش کنید، وگرنه دنیا و آخرت شما را نابود می‌کند و اگر جدّاً بخواهید، می‌توانید.
از نماز اوّل وقت کمک بگیرید، از تقوای الهی کمک بگیرید، امیدوارم خداوند به شما کمک کند.

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
مرحم زخمها
شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ ۰۵:۳۲ قبل از ظهر نمایش پست [19]
عضو
rating
حالت :

سؤال 18. دختري را دوست دارم، ولی پدر و مادرم خبر ندارند. چه كنم به او برسم؟

پاسخ: باید او را فراموش کنید؛ زیرا ازدواج‌های عشقی، خیلی خطرناک است و سرانجام خوبی ندارد.

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
مرحم زخمها
دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۵:۴۱ قبل از ظهر نمایش پست [20]
عضو
rating
حالت :

سؤال 19. عاشق دختري شده‌ام و از موقع آشنايي، مذهبي‌تر شده‌ام. براي نماز مسجد مي‌روم‌ و وقتي به او فكر مي‌كنم، آرام مي‌شوم. البته ارتباط ما فقط در حدّ پيام كوتاه است. آيا اين رابطه مي‌تواند منجر ‌به ازدواج شود؟

پاسخ: این کار حرام است و خطر دارد و باید او را فراموش کنید.

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
مرحم زخمها
دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۵:۴۶ قبل از ظهر نمایش پست [21]
عضو
rating
حالت :

سؤال 20. به دختری علاقه داشتم، سعی کردم فراموشش کنم، ولی گاهي فکرش دوباره به سراغم می‌آید. آیا این برای من که قصد ازدواج دارم، درست است؟ محبّتم به او در حدّ پرستش بود. چه کنم که یادش را فراموش کنم؟ می‌ترسم عاقبت‌به‌خیر نشوم.

پاسخ: هر ‌وقت به‌یاد شما آمد، فکر خوب جایگزین آن کنید تا ان‌شاء‌الله به ‌کلّی فراموش شود و اگر اراده کنید، حتماً می‌توانید او را فراموش کنید. شما باید به فکر ازدواج باشید و فکر گذشته، بر زندگی آیندۀ شما تأثیر منفی می‌گذارد.

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
مرحم زخمها
دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۵:۴۷ قبل از ظهر نمایش پست [22]
عضو
rating
حالت :

سؤال 21. به‌خاطر عشقي که تازه از آن جدا شده‌ام، فکرم هميشه درگير است. چگونه بفهمم فکرم ديگر به دنبال او نيست؟ چه کنم که به ‌طور‌کلّي او را فراموش کنم؟

پاسخ: از خداوند جدّاً بخواهید تا ان‌شاء‌الله منحرف نشوید و عاقبت‌به‌خیر بشوید. از نماز اوّل وقت و سر و کار داشتن با مسجد و روحانیون خوب، کمک بگیرید.

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
مرحم زخمها
دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۵:۴۸ قبل از ظهر نمایش پست [23]
عضو
rating
حالت :

سؤال 22. مدّتی به عبادت علاقه‌مند بودم؛ حتّی نمازشبم ترک نمی‌شد. حال مدّتیست کسل هستم؛ حتّی واجباتم را به اجبار انجام می‌دهم. تا به دختر مورد علاقه‌ام فکر می‌کنم یا به خوابم می‌آيد، حس و حال معنوی ندارم. چه کار کنم که از فکرش بیرون بیایم تا خیالم راحت شود؟ راه‌کار رهايي از آن چیست؟

پاسخ: اگر به همان اندازه که به فکر او هستید و گناه می‌کنید، به‌فکر خدا، معنویّت، معاد، قبر و قیامت باشید، همۀ‌ کارها اصلاح می‌شود.

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
مرحم زخمها
دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۵:۴۹ قبل از ظهر نمایش پست [24]
عضو
rating
حالت :

سؤال 23. پیش از این، مبتلا به عشق زمینی بودم، آیا می‌توانم امیدی به عشق خدایی داشته باشم؟ خیلی دلم خدا را می‌خواهد؛ ولی این حال دائمی نیست و من ناامید می‌شوم. چه کنم اين ارتباط با خدا برقرار شود؟

پاسخ: اگر آن عشق زمینی را فراموش کنید و رابطۀ شما با خداوند محکم شود، خداوند محبّت خودش را به شما عنایت می‌کند و اگر اراده کنید، حتماً می‌توانید.

کمک گرفتن از نماز اوّل وقت و دعا و توسّل در این زمینه مؤثّر است.

می پسندم        0 

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد
صفحه 2 از 4 < 1 2 3 4 > آخرین »

برچسب ها
مرحم ، زخمها ،

« آگاهی های قبل ازدواج | هنوز به سربازي نرفته‎ام و متقاضي شركت در آزمون كارشناسي ارشد هستم و ... »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 05:57 بعداز ظهر