انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:.. اینجا گناه ممنوع ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » تغذیه » خواص مواد غذایی » ۱۵ تاثیر فوق العاده سیر خام بر سلامتی

۱۵ تاثیر فوق العاده سیر خام بر سلامتی

۱۵ تاثیر فوق العاده سیر خام بر سلامتی مریم سادات کاظمیک سیر خام نه تنها چاشنی عالی برای غذاهاست بلکه خواصی دارد که می تواند از بدن در برابر بسیاری از بیماری های محافظت کند. همچنین از آنجا که یک خوراکی طبیعی است هیچ عارضه ای ندارد.   به گزارش سلام خبر؛ سیر خوراکی بسیار پرمصرفی در دنیاست که با نام علمی آلیوم ستیووم (( Allium sativum شناخته می شود. این گیاه جز خانواده فلفل و پیاز است. از دوران عهد باستان سیر به خاطر طعم و خواص متعدد پزشکی
۱۵ jhedv t,r hguhni sdv ohl fv sghljd

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ ۱۰:۳۵ بعد از ظهر
بانو
rating
شماره عضویت : 1001
حالت :
دعوت شدگان : 1
اعتبار کاربر : 69947
پسند ها : 5815
حالت من :  ShadOsarhal.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (4).jpg
وبسایت من : وبسایت من

مدال ها:7
مدال صندلی داغ
مدال صندلی داغ
مدال پیشرفت
مدال پیشرفت
کاربر با ارزش
کاربر با ارزش
مدال 1 سالگی عضویت
مدال 1 سالگی عضویت
مدال پیشرفت
 مدال پیشرفت
ستارهء انجمن
ستارهء انجمن
کاربران برتر
کاربران برتر

|

مریم سادات کاظمیک سیر خام نه تنها چاشنی عالی برای غذاهاست بلکه خواصی دارد که می تواند از بدن در برابر بسیاری از بیماری های محافظت کند. همچنین از آنجا که یک خوراکی طبیعی است هیچ عارضه ای ندارد.

به گزارش سلام خبر؛ سیر خوراکی بسیار پرمصرفی در دنیاست که با نام علمی آلیوم ستیووم (( Allium sativum شناخته می شود. این گیاه جز خانواده فلفل و پیاز است.

از دوران عهد باستان سیر به خاطر طعم و خواص متعدد پزشکی در آشپزی نواحی مدیترانه جای داشت زیرا می تواند از بسیاری بیماری ها پیشگیری و آنها را بهبود بخشد. در زمان ما نیز سیر همواره در ترکیب انواع غذاها و خوراک ها جای دارد و در همه نواحی دنیا کشت می شود. علاوه بر عطر و طعم بی نظیر، سیر را می توان دوست خوبی برای سلامتی دانست. از ده ها سال پیش مطالعات بسیاری در مورد ویتامین ها و ریز مغذی های سیر انجام شده است که تایید می کند جز بهترین خوراکی ها محسوب می شود.

سلامت سیستم قلب و عروق

سیر تولید کلسترول بد خون از طریق کبد را کنترل می کند و در عوض باعث تحریک تولید کلسترول خوب می شود. از همین رو مصرف منظم سیر مانع از تجمع چربی ها در دیواره رگ ها و انسداد خطر آفرین می شود. به علاوه، سیر با رقیق کردن خون به بهبود جریان آن کمک کرده که عامل مهمی در پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی عروقی است.

تاثیر آنتی بیوتیکی

این خوراکی طبیعی عملکرد آنتی بیوتیکی بسیار قوی دارد که مانع از فعالیت بسیاری از میکروارگانیسم های بیماری زا می شود. با توجه به تحقیقات متعدد، سیر حتی از داروهای آنتی بیوتیک نیز مؤثرتر است زیرا هیچ عارضه جانبی ندارد.

پیشگیری از آلزایمر و دمانس

آنتی اکسیدان های قوی موجود در سیر عملکرد رادیکال های آزاد را متوقف می کند. این خاصیت از بروز بیماری های مغزی رایج مانند آلزایمر و دمانس پیشگیری خواهد کرد.

کنترل فشار خون

4 حبه سیر مقدار قابل توجهی آلیسین دارد که این ترکیب می تواند از ابتلا به پرفشاری خون پیشگیری کند.

مقابله با سرما خوردگی

مصرف سیر باعث تقویت قدرت دفاعی بدن شده و سد محافظی را در برابر میکروارگانیسم های عامل سرما خوردگی ایجاد می کند. مصرف سیر خام با شروع نخستین علائم سرماخوردگی می تواند علائم آن را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.

سم زدایی از بدن

تغذیه نادرست، آلودگی محیط و سبک زندگی یکجا نشینی عواملی هستند که باعث تجمع مواد سمی و مواد سنگین در بدن می شود. اگر این مواد از بدن دفع نشود، می تواند زمینه ساز مشکلات سلامتی در میان مدت یا طولانی مدت می گردد. آنتی اکسیدان های موجود در سیر به حذف مواد زائد از بدن کمک می کند و به خصوص در مورد سرب مؤثر است.

سلامت استخوان ها

سیر سطح استروژن خون در خانم ها یائسه را افزایش می دهد که این مسئله خطر ابتلا به پوکی استخوان را کاهش می دهد. با این حال، برخی تحقیقات علمی این مسئله را به طور کامل تایید نمی کنند.

حفظ سلامت غده تیروئید

مصرف سیر خام به تنظیم عملکرد غده تیروئید کمک می کند. در واقع، این خوراکی برای مقابله با کم کاری تیروئید مفید است زیرا ید دارد.

پیشگیری از سرطان

مطالعات بسیاری ثابت می کنند مصرف روزانه سیر تاثیر ضد سرطان بر بدن به خصوص سرطان کولون و سینه دارد.

رفع واریس

عروق واریسی نه تنها جنبه نازیبایی دارند بلکه مشکل سلامتی است که باید مورد توجه قرار گیرد. سیر خام جریان خون را تحریک می کند که در مقابله با ایناراحتی مؤثر است.

مقابله با درد پشت

خواص ضدالتهابی سیر باعث شده تا این خوراکی درد پشت و همچینن دیگر دردهای عضلانی را کاهش دهد. برای بهره مندی این تاثیر کافی است 5 قطره عصاره سیر در یک لیوان آب رقیق شده و استفاده گردد.

بهبود جراحات

یک توصیه عالی برای پیشگیری از عفونت جراحات و خراشیدگی ها، سیر است. در این صورت یک حبه سیر را خرد کرده و روی قسمت آسیب دیده بگذارید.

تسکین سوختگی ها

برای بهبود آفتاب سوختگی یا سوختگی های آتش می توانید یک لایه از خمیر مانند از سیر را روی پوست بمالید وبگذارید 20 دقیقه بماند. این ماده باعث ترمیم، تسکین و پیشگیری از ایجاد زخم می شود.

مقابله با زخم معده

برای تسکین زخم های معده توصیه می شود 4 تا 5 حبه سیر خام روزانه طی یک ماه کامل مصرف شود.

درمان آرتریت

خواص ضدالتهابی و آنتی اکسیدانی سیر می تواند به کاهش درد، التهاب و خشکی ناشی از آرتریت کمک کند.

منبع:www.Ameliore ta sante.fr

6 تشکر شده از کاربر صبا برای ارسال مفید :
محمدELE , حریم قدس , عاشق امام رضا , نازنین زهرا.1 , عباس خادم , مدافع حرم313 ,

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  2. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : صبا

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ ۰۴:۳۵ بعد از ظهر نمایش پست [2]
بانو
rating
شماره عضویت : 499
حالت :
اعتبار کاربر : 74581
پسند ها : 4201
حالت من :  Sepasgozaram.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (8).jpg

این نبض ما کجا رفتش /همونی که پست رو بالا آورده ؟
اسمای عجیب غریب زیاد شده ها تازگیا 
سیر خوبه سیر زیاد بخورین ولی فکری هم به حال بوی بدش بکنین

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : حریم قدس

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ۱۲:۱۸ بعد از ظهر نمایش پست [3]
عضو
rating
شماره عضویت : 535
حالت :
اعتبار کاربر : 3802
پسند ها : 90
حالت من :  Bachemosbat.gif

نوشته شده توسط : صبا »
مریم سادات کاظمیک سیر خام نه تنها چاشنی عالی برای غذاهاست بلکه خواصی دارد که می تواند از بدن در برابر بسیاری از بیماری های محافظت کند. همچنین از آنجا که یک خوراکی طبیعی است هیچ عارضه ای ندارد.

به گزارش سلام خبر؛ سیر خوراکی بسیار پرمصرفی در دنیاست که با نام علمی آلیوم ستیووم (( Allium sativum شناخته می شود. این گیاه جز خانواده فلفل و پیاز است.

از دوران عهد باستان سیر به خاطر طعم و خواص متعدد پزشکی در آشپزی نواحی مدیترانه جای داشت زیرا می تواند از بسیاری بیماری ها پیشگیری و آنها را بهبود بخشد. در زمان ما نیز سیر همواره در ترکیب انواع غذاها و خوراک ها جای دارد و در همه نواحی دنیا کشت می شود. علاوه بر عطر و طعم بی نظیر، سیر را می توان دوست خوبی برای سلامتی دانست. از ده ها سال پیش مطالعات بسیاری در مورد ویتامین ها و ریز مغذی های سیر انجام شده است که تایید می کند جز بهترین خوراکی ها محسوب می شود.

سلامت سیستم قلب و عروق

سیر تولید کلسترول بد خون از طریق کبد را کنترل می کند و در عوض باعث تحریک تولید کلسترول خوب می شود. از همین رو مصرف منظم سیر مانع از تجمع چربی ها در دیواره رگ ها و انسداد خطر آفرین می شود. به علاوه، سیر با رقیق کردن خون به بهبود جریان آن کمک کرده که عامل مهمی در پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی عروقی است.

تاثیر آنتی بیوتیکی

این خوراکی طبیعی عملکرد آنتی بیوتیکی بسیار قوی دارد که مانع از فعالیت بسیاری از میکروارگانیسم های بیماری زا می شود. با توجه به تحقیقات متعدد، سیر حتی از داروهای آنتی بیوتیک نیز مؤثرتر است زیرا هیچ عارضه جانبی ندارد.

پیشگیری از آلزایمر و دمانس

آنتی اکسیدان های قوی موجود در سیر عملکرد رادیکال های آزاد را متوقف می کند. این خاصیت از بروز بیماری های مغزی رایج مانند آلزایمر و دمانس پیشگیری خواهد کرد.

کنترل فشار خون

4 حبه سیر مقدار قابل توجهی آلیسین دارد که این ترکیب می تواند از ابتلا به پرفشاری خون پیشگیری کند.

مقابله با سرما خوردگی

مصرف سیر باعث تقویت قدرت دفاعی بدن شده و سد محافظی را در برابر میکروارگانیسم های عامل سرما خوردگی ایجاد می کند. مصرف سیر خام با شروع نخستین علائم سرماخوردگی می تواند علائم آن را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.

سم زدایی از بدن

تغذیه نادرست، آلودگی محیط و سبک زندگی یکجا نشینی عواملی هستند که باعث تجمع مواد سمی و مواد سنگین در بدن می شود. اگر این مواد از بدن دفع نشود، می تواند زمینه ساز مشکلات سلامتی در میان مدت یا طولانی مدت می گردد. آنتی اکسیدان های موجود در سیر به حذف مواد زائد از بدن کمک می کند و به خصوص در مورد سرب مؤثر است.

سلامت استخوان ها

سیر سطح استروژن خون در خانم ها یائسه را افزایش می دهد که این مسئله خطر ابتلا به پوکی استخوان را کاهش می دهد. با این حال، برخی تحقیقات علمی این مسئله را به طور کامل تایید نمی کنند.

حفظ سلامت غده تیروئید

مصرف سیر خام به تنظیم عملکرد غده تیروئید کمک می کند. در واقع، این خوراکی برای مقابله با کم کاری تیروئید مفید است زیرا ید دارد.

پیشگیری از سرطان

مطالعات بسیاری ثابت می کنند مصرف روزانه سیر تاثیر ضد سرطان بر بدن به خصوص سرطان کولون و سینه دارد.

رفع واریس

عروق واریسی نه تنها جنبه نازیبایی دارند بلکه مشکل سلامتی است که باید مورد توجه قرار گیرد. سیر خام جریان خون را تحریک می کند که در مقابله با ایناراحتی مؤثر است.

مقابله با درد پشت

خواص ضدالتهابی سیر باعث شده تا این خوراکی درد پشت و همچینن دیگر دردهای عضلانی را کاهش دهد. برای بهره مندی این تاثیر کافی است 5 قطره عصاره سیر در یک لیوان آب رقیق شده و استفاده گردد.

بهبود جراحات

یک توصیه عالی برای پیشگیری از عفونت جراحات و خراشیدگی ها، سیر است. در این صورت یک حبه سیر را خرد کرده و روی قسمت آسیب دیده بگذارید.

تسکین سوختگی ها

برای بهبود آفتاب سوختگی یا سوختگی های آتش می توانید یک لایه از خمیر مانند از سیر را روی پوست بمالید وبگذارید 20 دقیقه بماند. این ماده باعث ترمیم، تسکین و پیشگیری از ایجاد زخم می شود.

مقابله با زخم معده

برای تسکین زخم های معده توصیه می شود 4 تا 5 حبه سیر خام روزانه طی یک ماه کامل مصرف شود.

درمان آرتریت

خواص ضدالتهابی و آنتی اکسیدانی سیر می تواند به کاهش درد، التهاب و خشکی ناشی از آرتریت کمک کند.

منبع:www.Ameliore ta sante.fr

با سلام و تشکر از این پست مفید،
خواستم نکته ای بگم و آن اینکه در بخشی از این مطلب اومده که :

" برای تسکین زخم های معده توصیه می شود 4 تا 5 حبه سیر خام روزانه طی یک ماه کامل مصرف شود."
به نظر من این صحیح نیست،چون مادر من فشار خون داره ولی بخاطر اسید معده اش نمیتونه سیر مصرف کنه برای کنترل فشارش
چون تا ذره ای میخوره معده اش می سوزه و لذا از خوردن سیر مجبوره خودداری کنه

می پسندم        0 

امضای کاربر : عاشق امام رضا

ز آستان رضا خدا جدایم نکند 
من و جدایی آستان؟ خدا نکند ...

السلام علیک یا معین الضعفاء
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ۰۹:۰۵ بعد از ظهر نمایش پست [4]
عضو
rating
شماره عضویت : 1311
حالت :
اعتبار کاربر : 16628
پسند ها : 1231
حالت من :  khab-alood2.gif

بابا بووووو میده بووووووووو
سیر فقط داغش خوبه اونم تو اش

می پسندم        0 

امضای کاربر : تنهاترین سردار

با ولایتیم تااااااااااااااااااا شهادت
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
یکشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۶ ۰۴:۰۹ بعد از ظهر نمایش پست [5]
عضو
rating
شماره عضویت : 3068
حالت :
اعتبار کاربر : 506
پسند ها : 19
حالت من :  Divooneshodam.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/09.jpg

خواهشا اگه سیر خوردید تا 3 4 روز نزدیک کسی نشیددد . لباساتونو عوض کنید چون لباساتونم بو سیر میده...

مسجددد هم نریددددددد... لطفاااااااا خواهشاااااا 

والاااااااااااااااا...

مردمممم ازاری... به فکر این مسله هم باشیددد.

یه پیشنهاد دارم اگه می خواید بوش کمتر شه  هل بذارید دهانتون .  هر چند بوی بدش از معده میاد ولی بهتر از هیچیه...

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : نازنین زهرا.1

إِنَّ مَعَ العُسرِ يُسرً

همانا با هر سختی آسانی است.
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
یکشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۶ ۰۴:۲۲ بعد از ظهر نمایش پست [6]
عضو
rating
شماره عضویت : 3068
حالت :
اعتبار کاربر : 506
پسند ها : 19
حالت من :  Divooneshodam.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/09.jpg

هر چی بیشتر سیر خوردید به مدت بیشتری از ادمااا فاصله بگیریدد. برای خودتون میگم.

چون بوش طوریه که ادم خیلی چندشش میشه... من خودم بوشو از یکی میشنوم دیووونه میشممممممممم.

می پسندم        0 

امضای کاربر : نازنین زهرا.1

إِنَّ مَعَ العُسرِ يُسرً

همانا با هر سختی آسانی است.
گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

برچسب ها
۱۵ ، تاثیر ، فوق ، العاده ، سیر ، خام ، بر ، سلامتی ،

« این خوراکی‌ها را حذف کنید | سم زدایی از بدن با بروکلی »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 05:19 بعداز ظهر