انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » عمومی » آخرین اخبار » کلاغ پر » سیب زمینی پر

کلاغ پر » سیب زمینی پر

شیراز- ۱۷۰۰ تن سیب زمینی در استان فارس در‌حالی دفن شد که مسئولان استان به دنبال جنجال‌های رخ داده پیرامون این موضوع، مدعی شده‌اند که کار غیرقانونی انجام نشده است.  سیب‌زمینی ازجمله مواد غذایی است که در سبد غذایی خانوار جایگاه ویژه‌ای دارد و از گذشته‌های دور ایرانیان با سیب‌زمینی نیازهای غذایی خود را با انواع مختلف طبخ می‌کردند. در این میان بعد اقتصادی سیب‌زمینی نیز در استان فارس به‌عنوان قطب کشاورزی کشور دارای جایگاه ویژه است که برخی از سال‌ها به دلیل کشت زیاد کشاورزان حتی هزینه برداشت را
;ghy \v » sdf cldkd \v

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۴ آذر ۱۳۹۴ ۰۵:۰۴ بعد از ظهر
مدیر انجمن انجمن دفاع مقدس
rating
شماره عضویت : 1784
حالت :
اعتبار کاربر : 72225
پسند ها : 2031
حالت من :  Maghzmotafaker.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (30).jpg

مدال ها:7
مدال صندلی داغ
مدال صندلی داغ
مدال 1 سالگی عضویت
مدال 1 سالگی عضویت
ستارهء انجمن
ستارهء انجمن
مدال تخصص
مدال تخصص
نشان تقدیر
نشان تقدیر
مدال پیشرفت
مدال پیشرفت
کاربران برتر
کاربران برتر

|

شیراز- ۱۷۰۰ تن سیب زمینی در استان فارس در‌حالی دفن شد که مسئولان استان به دنبال جنجال‌های رخ داده پیرامون این موضوع، مدعی شده‌اند که کار غیرقانونی انجام نشده است.

سیب‌زمینی ازجمله مواد غذایی است که در سبد غذایی خانوار جایگاه ویژه‌ای دارد و از گذشته‌های دور ایرانیان با سیب‌زمینی نیازهای غذایی خود را با انواع مختلف طبخ می‌کردند.

در این میان بعد اقتصادی سیب‌زمینی نیز در استان فارس به‌عنوان قطب کشاورزی کشور دارای جایگاه ویژه است که برخی از سال‌ها به دلیل کشت زیاد کشاورزان حتی هزینه برداشت را هم نمی‌دهند تا محصول ارزان‌قیمت آن‌ها بر روی زمین خراب شود.

در این راستا بحث خرید تضمین دولت نیز مطرح شد تا راه نجات مناسبی برای کشاورزان باشد که البته اصلاح الگوی کشت و شناخت کامل از بازار عرضه و تقاضا می‌توانست راه نجاتی برای جلوگیری از ضرر کشاورزان باشد.

اما آنچه امروز باعث شهرت بیشتر سیب‌زمینی شده است،بعد سیاسی، اقتصادی و اجتماعی است که در استان فارس پیدا کرده است، دفن ۱۷۰۰ تن سیب‌زمینی که چند ماه پیش اتفاق افتاد و هیچ‌کس از آن باخبر نبود ناگهان به بیرون درز کرد و همه خبردار شدند تا این بار سیب‌زمینی خبرساز شود.

در این راستا یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به این موضوع معترض شد.

نقل قول

مهدی کوچک‌زاده» از سمت نمایندگی مجلس استعفا کرد

مهدی کوچک‌زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی  در اخطاری، نسبت به امحا و دفن 1700 تن سیب‌زمینی برای جلوگیری از کاهش قیمت آن اعتراض و با تقدیم استعفای خود از نمایندگی مجلس کناره گیری کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، مهدی کوچک‌زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی روز دوشنبه پارلمان در اخطاری با استناد به اصل 63 قانون اساسی، خطاب به علی لاریجانی رئیس مجلس اظهار داشت: طبق این اصل شما می‌توانید در ابتدای جلسه علنی راجع به مسائل اساسی کشور تذکر دهید.

وی افزود: طبق اخبار مکرر و موثق، اطلاع یافتم که رئیس تعاونی روستایی استان فارس اعلام کرده 1700 تن سیب‌زمینی را برای جلوگیری از افت قیمت، امحاء و دفن کرده است.

امحاء و دفن 1700 تن سیب‌زمینی خلاف وجدان و شرف انسانی است

کوچک‌زاده همچنین تصریح کرد: ما این عمل را که الگوبرداری از اقتصاد سرمایه‌داری است، خلاف شرف و وجدان انسانی می‌دانیم و به مسئولان مربوطه خصوصاً وزیر کشاورزی تذکر می‌دهم.

وی در بخش دیگری از سخنانش خطاب به لاریجانی اظهار داشت: آقای دکتر
در کشوری که مردمش از گرسنگی به فحشا کشیده می‌شوند، کدام بی‌شرافتی به خود اجازه می‌‌دهد 1700 تن سیب‌زمینی را امحاء کند؟!

سپس علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به اخطار کوچک‌زاده، گفت: اخطار باید در موضوع بحث مجلس مطرح شود، نه راجع به موضوعات دیگر؛ ما الآن در بحث بیمه هستیم، شما باید وقت می‌گرفتید تا صحبت می‌کردید، اگر کسی خلافی می‌کند شما نباید خلاف کنید؛ اخطار باید راجع به دستور باشد.

سپس کوچک‌زاده نسبت به وارد ندانستن اخطارش توسط لاریجانی اعتراض کرد و چون میکروفونش قطع شده بود، با صدای بلند نسبت به اقدام رئیس مجلس در عدم همراهی با اخطار وی انتقاد کرد و گفت: استعفا می‌دهم، این مجلس اسلامی نیست.

علی لاریجانی نیز در پاسخ به وی گفت: شما هم مثل بقیه که وقت می‌گیرند در آخر جلسه اخطار خود را بیان می‌کنند، باید این کار را می‌کردید، شما اخطار خود را بیان کردید و بنده گفتم که وارد نیست.

وی همچنین خطاب به کوچک‌زاده که می‌گفت استعفا می‌دهم، گفت: استعفا می‌خواهید بدهید، بدهید، کسی نگرانی ندارد، مرا نمی‌توانید تهدید کنید، شما اخطار می‌دهید، من می‌گویم اخطارتان وارد نیست و شما تهدید به استعفا می‌کنید!

در نهایت کوچک‌زاده با حضور در جایگاه هیأت رئیسه برگه استعفای خود را روی میز علی لاریجانی گذاشت و صحن علنی پارلمان را ترک کرد

با یک حساب سرانگشتی اگر قیمت سیب‌زمینی را کیلویی هزار تومان در بازار محاسابه کنیم ،حدود یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در استان فارس دفن شد و از طرفی برای حمل این میزان سیب‌زمینی به حدود ۱۷۰ کامیون ۱۰ تنی نیاز بود که اگر این تعداد را پشت سر هم قرار دهیم بیش از یک کیلومتر می‌شود.

» »

ویرایش موضوع توسط : محمدELE
در تاریخ : چهارشنبه ۴ آذر ۱۳۹۴ ۰۵:۰۸ بعد از ظهر

6 تشکر شده از کاربر محمدELE برای ارسال مفید :
ye adam , عقیق , بانوی آفتاب , حریم قدس , محمد121 , نمازتو خوندی؟ ,

می پسندم 3     0  3 

تعداد پسند های ( 3 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  2. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  3. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  4. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : محمدELE

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
کلاغ پر » سیب زمینی پر
چهارشنبه ۴ آذر ۱۳۹۴ ۰۵:۱۰ بعد از ظهر نمایش پست [1]
rating
حالت :

امحای سیب‌زمینی برای اولین بار اتفاق نیفتاده است

اما رئیس سازمان تعاون روستایی فارس در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه در خصوص امحای این میزان سیب‌زمینی باید در زمان آرامش حرف زد، گفت: دفن سیب زمینی‌ها اتفاق خاصی نبود چون درگذشته نیز شاهد چنین اتفاقاتی بوده‌ایم که در راستای تنظیم بازار روی‌داده است.

احد بهجت حقیقی تأکید کرد: این کار سال‌ها در حال انجام است و امری طبیعی به شمار می‌رود که باید به‌طور کارشناسی به آن نگاه کرد.

وی تصریح کرد: این‌گونه موارد را باید به‌گونه‌ای بازگو کرد که برای مردم قابل‌درک باشد زیرا همگان اطلاعی در خصوص مباحث کارشناسی این کار ندارند اما جای تعجب است که به چه دلیل نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی از این قانون بی‌اطلاع است.

مدیرکل تعاون روستای فارس با اشاره به انجام مکاتبه با رئیس مجلس شورای اسلامی نیز گفت: نامه‌ای به رئیس مجلس نوشته و اعتراض خود را در خصوص سخنان یکی از نمایندگان تهران مبنی بر امحای سیب‌زمینی در فارس اعلام کرده‌ام که امیدوارم پاسخ داده شود.

بهجت حقیقی تأکید کرد: هیچ‌گونه کار غیرقانونی انجام نداده‌ایم اما پس از پاسخ این نماینده معترض و در فضای آرام موضوع را به‌طور کامل تشریح خواهیم کرد.

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
کلاغ پر » سیب زمینی پر
چهارشنبه ۴ آذر ۱۳۹۴ ۰۵:۱۴ بعد از ظهر نمایش پست [2]
rating
حالت :

خبرگزاری فارس :

نقل قول

آیت‌الله علوی گرگانی:
دفن ۱۷۰۰ تن سیب‌زمینی مصداق اسراف و حرام است/ بهانه افت قیمت مجوز این گونه اعمال نمی‌شود

آیت‌الله علوی گرگانی در پاسخ به استفتای یکی از مقلدین خود درباره از بین بردن ۱۷۰۰ تن سیب‌زمینی به بهانه کنترل قیمت، آن را مصداق اسراف دانسته و حکم آن را حرام اعلام کردند.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از سایت قم فردا، آیت الله علوی گرگانی در پاسخ به استفتاء یکی از مقلدین خود درباره از بین بردن 1700 تن سیب زمینی به بهانه کنترل قیمت، آن را مصداق اسراف دانسته و حکم آن را حرام اعلام کردند.

متن استفتاء و پاسخ ایشان را در زیر ملاحظه می فرمایید.

با عرض سلام و ادب و احترام

حضور مرجع معظم حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی "زید عزه"

همچنانکه مستحضرید در حال حاضر کشور ما در شرایط تحریم و فشار اقتصادی قرار داشته و بخش قابل توجهی از اقشارآسیب پذیر نیازمند کمک های مالی و غذایی می باشند.

در این شرایط اخیرا عنوان شده است برخی مسئولین اقدام به از بین بردن 1700 تن محصول کشاورزی (سیب زمینی) به دلیل کنترل قیمت آن نموده اند.

لذا استدعا دارم حکم شرعی چنین اقداماتی را بیان فرمایید.

پاسخ:

مصداق اسراف و حرام است و بهانه های افت قیمت مجوز این گونه اعمال نمی شود.

می پسندم 1     0  1 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
کلاغ پر » سیب زمینی پر
چهارشنبه ۴ آذر ۱۳۹۴ ۰۶:۰۸ بعد از ظهر نمایش پست [3]
عضو
rating
شماره عضویت : 2179
حالت :
اعتبار کاربر : 14272
پسند ها : 1053
حالت من :  Shad.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (14).jpg

ای وااااااای 
این همه اسراااااااااااااااااااف

سییب زمینی هارو کجا دفن کردن دقیقا؟؟؟؟
اطلاع بدید هر کی خونش نزدیک سیب زمینی هاست  تا خراب نشدن برن بردارن چهارتا آدمو سیر کنن حداقل

می پسندم        0 

امضای کاربر : ye adam

خداروشکر

Thank GOD

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
کلاغ پر » سیب زمینی پر
جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴ ۱۲:۳۳ بعد از ظهر نمایش پست [4]
بانو
rating
شماره عضویت : 499
حالت :
دعوت شدگان : 1
اعتبار کاربر : 74582
پسند ها : 4202
حالت من :  Sepasgozaram.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (8).jpg

همیشه برای بچه ها میگفتم دولت امریکا اینهمه گرسنه تو جهان هست اما سالانه هزاران تن گندم رو در دریا میریزه برای اینکه قیمتش متعادل بشه حالا برم بگم چی بگم کشور خودمونم از این کارا کرده ؟؟
آی گرسنگان مارا ببخشید ببخشید

می پسندم 1     0  1 

امضای کاربر : حریم قدس

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
کلاغ پر » سیب زمینی پر
جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴ ۰۱:۴۳ بعد از ظهر نمایش پست [5]
عضو
rating
شماره عضویت : 1319
حالت :
اعتبار کاربر : 6414
پسند ها : 744
حالت من :  Mokhlesim.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (21).jpg

کشاورز بدبخت این همه زحمت کشیده اینم آخرش تا کی این مردم صورتشون رو باسیلی سرخ نگه دارن

می پسندم 1     0  1 

امضای کاربر : محمد121
هردو عالم یک فروغ روی اوست

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

برچسب ها
کلاغ ، پر ، سیب ، زمینی ، پر ،

« پیکر غضنفر رکن‌آبادی شناسایی شد | کمین عروسکی داعش برای اربعین +عکس »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 08:45 بعداز ظهر