انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » مذهبی و دینی » نماز » ஜ۩۞۩ஜمعراج مومن ( نماز های مستحبی) ஜ۩۞۩ஜ

ஜ۩۞۩ஜمعراج مومن ( نماز های مستحبی) ஜ۩۞۩ஜ

اى کسانى که ایمان آورده‏ اید، از صبر و نماز کمک بگیرید که خداوند با صابران است.بقره آیه ۱۵۳ نماز رسول اکرم صل الله علیه و آله دو ركعت نماز مى خوانی در هر ركعت يك مرتبه «فاتحه» و پانزده مرتبه «سوره قدر» مى ‏خوانى پس در ركوع و بعد از سر برداشتن و در سجده اول و بعد از سر برداشتن و در سجده دوم و بعد از سر برداشتن در هر يك پانزده مرتبه «سوره قدر» را مى ‏خوانى پس تشهد مى‏ خوانى و سلام مى ‏گويى و
ஜ۩۞۩ஜluvh[ l,lk ( klhc ihd lsjpfd) ஜ۩۞۩ஜ

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد
صفحه 2 از 2 < 1 2 > آخرین »

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴ ۰۸:۳۴ بعد از ظهر نمایش پست [13]
عضو
rating
شماره عضویت : 2179
حالت :
اعتبار کاربر : 14272
پسند ها : 1053
حالت من :  Shad.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (14).jpg

نماز امام زمان عجل الله فرجه الشریف

طریقه خواندن نماز امام زمان (عج) " روحی وارواح العالمین تراب مقدم الفداه " در مسجد جمکران :

دو رکعت نماز به نیت امام زمان ( عج) می خوانی ، و در هر رکعت یک حمد و یک توحید باید خوانده شود . موقع خواندن حمد هنگامی که به " اِیّاکَ نَعبُدٌ و اِیّاکَ نَستَعین " رسید باید آن را ۱۰۰ مرتبه تکرار کند .ذکر های رکوع و سجود نیز باید هفت بار خوانده شود .

در رکعت دوم نیز به همین کیفیت می باشد .

پس ازپایان نماز تسبیحات حضرت زهرا (س) خوانده شود . وبعد دعای فرج خوانده شود:

الامان الامان الامان

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : ye adam

خداروشکر

Thank GOD

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ ۱۰:۴۹ قبل از ظهر نمایش پست [14]
عضو
rating
حالت :

نماز جعفر طیار

این نماز چهار ركعت است كه دو سلام دارد (دو تا دو ركعتی).

در هر ركعتی حمد و سوره می خواند، سپس پانزده مرتبه می گوید: «سبحان الله و الحمدلله و لا اله الّا الله و الله اكبر».

و همین تسبیح را ده مرتبه در ركوع و هم چنین ده مرتبه بعد از سر برداشتن از ركوع و هم چنین ده مرتبه در سجده اول و ده مرتبه بعد از سر برداشتن از آن و ده مرتبه در سجده دوم و ده مرتبه بعد از سر بلند نمودن تسبیحات را می گوید.

پس در هر ركعتی هفتاد و پنج مرتبه و مجموع آنها (در تمام چهار ركعت) سیصد تسبیح می شود.

حال اگر كسی می خواهد نماز جعفر را بخواند، اما فرصت كافی برای گفتن تمام سیصد مرتبه ذكر تسبیحات اربعه را ندارد، می تواند به همان مقدار كه فرصت دارد بخواند و مابقی را پس از اتمام نماز، در هر حالتی كه بود، به امید ثواب بخواند و اگر اصلا وقت برای گفتن تسبیحات اربعه ندارد، می تواند دو نماز دو ركعتی به نیت جعفر بخواند و ذكرهای تسبیحات اربعه را بعد از نماز در حال راه رفتن و یا در محیط كار به امید ثواب بگوید و یا اگر فرصتش به مقداری است كه فقط می تواند دو ركعت از نماز را به صورت كامل بخواند می تواند آن دو ركعت را خوانده و بعد كه فرصت پیدا كرد دو ركعت دیگر را بخواند. حال اگر تسبیحات اربعه را فراموش كرد بخواند، در صورتی كه محلش نگذشته باشد باید آن را به جا آورد، اما اگر محل آن گذشته، نمازش صحیح است، ولی باید بعد از نماز هر مقداری را كه فراموش كرد به امید ثواب قضا كند.

آداب نماز جعفر طیّار

1. از آداب نماز جعفر طیار این است كه در ركعت اول بعد از حمد، سوره زلزال و در ركعت دوم سوره عادیات و در ركعت سوم سوره نصر و در ركعت چهارم سوره توحید خوانده شود.

2. مستحب است كه در سجده دوم ركعت دوم، بعد از تسبیحات بگوید: «یا من لبس العزّ و الوقار، یا من تعطّف بالمجد و تكرّم به، یا من لا ینبغی التّسبیح الّا له، یا من احصی كلّ شیء علمه، یا ذا النّعمه و الطّول، یا ذا المنّ و الفضل، یا ذالقدره و الكرم، اسئلك بمعاقد العزّ من عرشك و منتهی الرّحمه بكتابك و بأسمك الأعظم الأعلی و كلماتك التّامّات ان تصلّی علی محمّد و آل محمّد و افعل بی كذا و كذا» سپس حاجتهایش را بگوید، به فارسی هم می تواند حاجاتش را درخواست كند.

3. بعد از فارغ شدن از نماز، مستحب است دعایی را كه شیخ طوسی و سید بن طاووس از مفضل بن عمر نقل كرده اند بخواند.

مفضل می گوید: ابا عبدالله امام جعفر صادق ـ علیه السّلام ـ را دیدم نماز جعفر طیار را می خواند و دستهایش را بلند كرد و به این دعا خدا را خواند: «یا ربّ یا ربّ» تا نفس قطع شد، «یا ربّاه یا ربّاه» تا نفس قطع شد، «ربّ ربّ» تا نفس قطع شد، «یا الله یا الله» تا نفس قطع شد، «یا حیّ یا حیّ» تا نفس قطع شد، «یا رحیم یا رحیم» تا نفس قطع شد، «یا رحمان یا رحمان» هفت مرتبه، «یا ارحم الرّاحمین» هفت مرتبه. سپس گفت:

«اللّهمّ انّی افتتح القول بحمدك و انطق بالثّناء علیك و امجدك و لا غایه لمدحك و اثنی علیك و من یبلغ غایه ثنائك و امد مجدك و انّی لخلیقتك كنه معرفه مجدك و ایّ زمن لم تكن ممدوحاً بفضلك موصوفاً بمجدك عوّاداً علی المذنبین بحلمك تخلّف سكّان ارضك عن طاعتك و كنت علیهم عطوفاً بجودك جواداً بفضلك عوّاداً بكرمك یا لا اله الّا انت المنّان ذو الجلال و الإكرام».

سپس حضرت به من فرمود: «ای مفضل اگر حاجت مهمی داری این نماز را به جا آور و با این دعا (خدا را) بخوان و حاجتت را (از خدا) بخواه كه خدا ان شاء الله برآورده می كند و به او اطمینان است».

نماز جعفر طیار را می توان به نیابت برای مردگان و شهدا خواند و هم چنین می تواند بدون نیابت ثوابش را هدیه كرد. هدیه كردن ثواب نماز به روح اموات و شهدا، هم درجات آنها را زیادتر می كند و هم اجر خود انسان را بیشتر می گرداند و هر چه هدیه شونده مقامش بالاتر باشد، اجر هدیه كننده بیشتر می شود.

این نماز را به حساب نوافل شبانه روزی می توان گذارد، یعنی نافله را به این طریق می توان به جا آورد.

در حدیث رسول خدا ـ صلّی الله علیه و آله ـ آمده است در مقام كسی كه نماز جعفر گزارد، اگر بر او مثل ریگ بیابان و كف دریا گناه باشد كه می آمرزد مر او را حق تعالی.

می پسندم 1     0  1 

خداروشکر

Thank GOD

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ ۱۰:۵۷ قبل از ظهر نمایش پست [15]
عضو
rating
حالت :

نماز برآمدن حاجت به طور سریع

امام صادق علیه السلام فرمود :

چون بنده نصف شب شد بایستد و چهار رکعت نماز در دل شب گذارد

و بعد 
سجده شکر کند و بعد از فراغ صد بار بگوید : ماشاء الله خداوند

او را ندا کند از بالای سر او که بنده من چقدر 
می گویی ماشاء الله

من پروردگار توام و مشیتت به دست من است و به حقیقت قضا حاجت

تو را خواستم 
هر چی خواهی بخواه .

و اگر خدا مصلحت بداند حاجت روا میشود ان شاالله

می پسندم 1     0  1 

خداروشکر

Thank GOD

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ ۱۱:۰۰ قبل از ظهر نمایش پست [16]
عضو
rating
حالت :

نماز برای طلب عفو

هر گاه در خود احساس سستی و بی میلی (به عبادت) پیدا کرد، نماز عفو بخوان و آن دو رکعت است. در هر رکعت حمد و یک بار سوره قدر، و بعد از آن پانزده بار بگو: رب عفوک رب عفوک و در رکوع همین را ده بار بگو و نماز خود را مثل نماز جعفر به پایان آور

می پسندم        0 

خداروشکر

Thank GOD

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ ۱۱:۰۳ قبل از ظهر نمایش پست [17]
عضو
rating
حالت :

نماز برای رفع وسوسه

از امام صادق (علیه السلام) است که بر هیچ مومنی چهل روز نمی‏گذرد، مگر این که گرفتار وسوسه می‏شود، پس دو رکعت نماز بخواند و از آن به خدا پناه برد، و از آن حضرت آدم (علیه السلام) به خداوند از حدیث نفس شکایت کرد، جبرئیل نازل شد و گفت: لا حول و لاقوه الا بالله آدم آن را گفت و حدیث نفس از او برطرف شد و این اصل نزول جمله لا حول و لاقوه الا بالله است.

از امام باقر (علیه السلام) است که مردی به نبی اکرم (صلی الله علیه و آله)از وسوسه و حیث نفس شکایت کرد، و از فقر و قرض کمر شکن نیز شکایت نمود. حضرت (صلی الله علیه و آله)فرمود: بگوتوکلت علی الحی الذی لا یموت والحمد لله الذی لم یتخذ ولدا و لم یکن له ولی من الذل و کبره تکبیراو این دعا را مکرر بگو. مرد پس از کوتاه زمانی به خدمت حضرت بازگشت و عرضه داشت که: وسوسه از من رفت و قرضم ادا شد و فقر بر طرف گشت.

می پسندم        0 

خداروشکر

Thank GOD

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ ۱۱:۰۸ قبل از ظهر نمایش پست [18]
عضو
rating
حالت :

نماز غفیله

یکی از نمازهای مستحبی که بسیار به آن سفارش شده، نماز غفیله است که غفیله از عفلت است. 
پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله)فرمود: نماز مستحبی بخوانید هنگام غفلت، گر چه دو رکعت نماز کوتاه باشد، زیرا این دو رکعت انسان را به بهشت وارد می‏کند. عرض شد یا رسول الله هنگام غفلت چه وقت است؟ فرمود: میان مغرب و عشا. 
نماز غفیله دو رکعت است، ما بین نماز مغرب و عشا با فضیلتی بسیار و تاثیری مخصوص در بر آورده شدن حوایج دنیوی و اخروی.

امام صادق (علیه السلام) فرمود: میان مغرب و عشا دو رکعت نماز بخواند، در رکعت اول بعد از حمد این آیه را بگوید: و ذاالنون اذ ذهب مغاضبا فظن ان لن نقدر علیه فنادی فی الظلمات ان لا الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین فاستجبنا له و نجیناه من الغم و کذلک ننجی المومنین 
و ذوالنون (صاحب ماهی، منظور یونس پیغمبر فرزند من است) چون خشمگین رفت پنداشت هرگز بر او تنگ نخواهم گرفت. پس در ظلمات ندا کرد: جز تو خدایی نیست، تو منزهی، همانا من از ستمکارانم. پس او را اجابت کردیم و از غم رهایش دادیم و را این چنین رها می‏گردانیم. 
و در رکعت دوم بعد از حمد، آیات زیر را: 
و عنده مفتاح الغیب لا یعلمها الا هو و یعلم ما فی البر و البحر و ما تسقط من و رقته الا یعلمها و لا حبه فی ظلمات الارض و لا رطب و لا یا بس الا فی کتاب مبین
و کلیدهای غیب نزد اوست و جز او کسی آن را نمی‏داند و آنچه در خشکی و دریاست می‏داند و برگی بر زمین نمی‏افتد و هیچ دانه‏ای در تاریکیهای زمین نیست، مگر که از آن آگاه است. و تر و خشکی نیست مگر که در کتاب روشن ثبت افتاده است. 
بعد دستها را به قنوت برداشته و این دعا را می‏خوانی: 
اللهم انی اسئلک بمفاتح الغیب التی لا یعلمها الا انت ان تصلی علی محمد و آل محمد و ان تفعل بی کذا و کذا
و به جای این کلمات حاجات خود را به زبانی که بتواند از خدا بخواهد، و پس از آن بگوید: 
اللهم انت ولی نعمتی و القادر علی طلبتی تعلم حاجتی فاسئلک بحق محمد و آله علیه و علیهم السلام لما قضیتها لی
بارالها، تو را به اسرار غیب، که جز تو کسی آن را نمی‏داند، سوگند می‏دهم که بر محمد و دودمان او درود فرستی و درباره من چنین و چنان کنی. 
بارالها، تو ولی نعمت منی و به برآوردن نیاز من توانایی و حاجت مرا می‏دانی. سوگند به حق محمد و آل او، که بر او و بر آنان درود باد که حاجت مرا برآوری. 
باز هم می‏توانی حاجات خود را از خدا بخواهی، امید است به آنچه می‏خواهی برسی. ان شاالله

می پسندم        0 

خداروشکر

Thank GOD

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ ۱۱:۱۴ قبل از ظهر نمایش پست [19]
عضو
rating
حالت :

نماز جمعه

در زمان غیبت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) نماز جمعه واجب تخبیری است. یعنی مکلف می‏تواند روز جمعه به جای نماز ظهر، نماز جمعه بخواند، ولی جمعه افضل است و احتیاط بیشتر در آن است که هر دو را به جا آورند و کسی که نماز جمعه را به جا آورده باشد واجب نیست نماز ظهر را هم بخواند، ولی احتیاط مستحب آن است که آن را نیز به جا آورد.

نماز جمعه دو رکعت است و کیفیت آن مانند نماز صبح است. این نماز دارای دو قنوت است. قنوت اول قبل از رکوع رکعت اول، قنوت دوم قبل از پس از رکوع رکعت دوم است. نماز جمعه دارای دو خطبه است که مانند اصل نماز واجب است و باید توسط امام جمعه ایراد شود. بدون این دو خطبه، نماز جمعه محقق نمی‏شود و واجب است دو خطبه را قبل از نماز جمعه بخواند.

ماز جمعه تنها توسط مردان منعقد می‏شود، ولی زنان هم می‏توانند در آن شرکت کنند. 
نماز جمعه باید به جماعت برگزار شود و نمی‏توان آن را به طور فرادا بجا آورد. 
همه شرایطی که در نماز جماعت معتبر است در نماز جمعه نیز لازم است. مانند نبودن حایل، بالاتر نبودن جای امام، فاصله بیش از حد نداشتن و غیر اینها. 
مسافر می‏تواند در نماز جمعه شرکت کند و در این صورت نماز ظهر از او ساقط است. 

می پسندم        0 

خداروشکر

Thank GOD

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد
صفحه 2 از 2 < 1 2 > آخرین »

برچسب ها
ஜ۩۞۩ஜمعراج ، مومن ، نماز ، های ، مستحبی) ، ஜ۩۞۩ஜ ،

« نماز جماعت | گاهی خوبه توی سکوت شب با خدا حرف بزنیم... »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 02:47 پیش از ظهر