انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » بخش دانلود » کتاب » یک جرعه کتاب

یک جرعه کتاب

بیاین با هم جرعه ای کتاب بنوشیم و توی این روزای سرد همدیگه رو به نوشیدن چند خطِ گرم و دلنشین از کتابایی که دوستشون داریم دعوت کنیم
d; [vui ;jhf

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد
صفحه 1 از 2 < 1 2 > آخرین »

اطلاعات نویسنده
یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ ۰۶:۳۹ بعد از ظهر
عضو
rating
شماره عضویت : 1747
حالت :
اعتبار کاربر : 6681
پسند ها : 576

مدال ها:2
مدال پشتکار
مدال پشتکار
مدال 1 سالگی عضویت
مدال 1 سالگی عضویت

|

بیاین با هم جرعه ای کتاب بنوشیم و توی این روزای سرد همدیگه رو به نوشیدن چند خطِ گرم و دلنشین از کتابایی که دوستشون داریم دعوت کنیم

ویرایش موضوع توسط : شهید پلارک
در تاریخ : یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ ۰۶:۴۳ بعد از ظهر

5 تشکر شده از کاربر شهید پلارک برای ارسال مفید :
محمدELE , سولماز19 , حریم قدس , *فاطمه زهرا* , قمرخانم ,

می پسندم 5     0  5 

تعداد پسند های ( 5 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :6 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  2. پسندها :4 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  3. پسندها :3 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  4. پسندها :3 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  5. پسندها :2 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : شهید پلارک

امـــــــر به معـــــــــروف این روزها ، فــــــدای آزادی شـــــده ... کسی به فـکر مهدی (عج) نیست ، نبودنش عـــادی شده ...
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
یک جرعه کتاب
یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ ۰۶:۴۴ بعد از ظهر نمایش پست [1]
عضو
rating
حالت :

آدم‌بزرگ‌ها عاشق عدد و رقم اند.
وقتی با اونا از یک دوست تازه حرف بزنی،
هیچوقت ازتون در مورد چیزهای اساسی سوال نمی‌کنن،
هیچوقت نمی‌پرسن آهنگ صداش چطوره؟
چه بازی‌هایی رو دوست داره؟
پروانه جمع می‌کنه یا نه؟
می‌پرسن چندسالشه؟
چندتا برادر داره؟
وزنش چقدره؟
پدرش چقدر حقوق می‌گیره؟
و تازه بعد از این سوالاس که خیال می‌کنن طرف رو شناختن!
اگه به آدم بزرگا بگی که یک خونه قشنگ دیدم
از آجر قرمز که جلو پنجره‌هاش غرق گل شمعدونی
و بومش پر از کبوتر بود،
محاله بتونن مجسمش کنن.
باید حتما بهشون گفت یک خونه چندمیلیون‌تومنی دیدم
تا صداشون بلند بشه که وای چه قشنگ!
نباید ازشون دلخور شد.
بچه ها باید نسبت به آدم بزرگها گذشت داشته باشند ...

از کتاب شازده کوچولو
آنتوان دو سنت اگزوپری

می پسندم 6     0  6 

تعداد پسند های ( 6 ) از این کاربر

امـــــــر به معـــــــــروف این روزها ، فــــــدای آزادی شـــــده ... کسی به فـکر مهدی (عج) نیست ، نبودنش عـــادی شده ...
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
یک جرعه کتاب
یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ ۰۶:۴۵ بعد از ظهر نمایش پست [2]
عضو
rating
حالت :

می خوام یه اعتراف کنم!
من چند سال پیش دیوانه وار عاشق شدم، وقتی که فقط ده سال داشتم؛
عاشق یه دختر لاغر و قد بلند شدم که عینک ته استکانی می زد و پانزده سال از خودم بزرگتر بود! اون هر روز به خونه پیرزن همسایه می اومد تا پیانو یاد بگیره...
از قضا زنگ خونه پیر زن خراب بود و معشوقه دوران کودکی من زنگ خونه ما رو می زد، منم هر روز با یه دست لباس اتو کشیده می رفتم پایین و در رو واسش باز می کردم، اونم می گفت ممنون عزیزم، لعنتی چقدر تو دل برو می گفت عزیزم!
پیر زنه همسایه چند ماهی بود که داشت آهنگ 'دریاچه قو' چایکوفسکی را بهش یاد می داد و خوشبختانه به اندازه کافی بی استعداد بود تا نتونه آهنگ رو بزنه، به هر حال تمرین رو بی استعدادی چربید و داشت کم کم یاد می گرفت...
اما پشت دیوار حال و روز من چندان تعریفی نداشت، چون می دونستم پیر زنه همسایه فقط بلده همین آهنگ 'دریاچه قو' را یاد بده و دیگه خبری از عزیزم گفتن ها و صدای زنگ نیست
واسه همین همه هوش و ذکاوت خودم رو به کار گرفتم.
یه روز با سادیسمی تمام یواشکی ده صفحه از نت های آهنگ رو کش رفتم و تا جایی که می تونستم نت ها رو جابجا کردم و از نو نوشتم و گذاشتمشون سر جاش!
اون لحظه صدایی تو گوشم داشت فریاد می کشید،فکر کنم روح چایکوفسکی بود
روز بعد و روزهای بعدش دوباره دختره اومد و شروع کرد به نواختن 'دریاچه قو' !
شک ندارم کل قوهای دریاچه داشتن زار می زدن، پیر زنه فقط جیغ می کشید، روح چایکوفسکی هم تو گور داشت می لرزید!
تنها کسی که لذت می برد من بودم، چون پیر زنه هوش و حواس درست و حسابی نداشت که بفهمه نت ها دست کاری شده...
همه چی داشت خوب پیش می رفت،هر روز صدای زنگ، هر روز ممنونم عزیزم و هر روز صدای پیانو بدتر از دیروز!
تا اینکه پیرزنه مرد،فکر کنم دق کرد!
بعد از اون دیگه دختره رو ندیدم
ولی بیست سال بعد فهمیدم تو شهرمون کنسرت تکنوازی پیانو گذاشته...
یه سبد گل گرفتم و رفتم کنسرتش، دیگه نه لاغر بود و نه عینکی، همه آهنگ ها رو با تسلط کامل زد تا اینکه رسید به آهنگ آخر!
دیدم همون نت های تقلبی من رو گذاشت رو پیانو...این بار علاوه بر روح چایکوفسکی به انضمام روح پیرزنه، تن خودمم داشت می لرزید؛
'دریاچه قو' رو به مضحکی هرچه تمام با نت های اشتباهی من اجرا کرد، وقتی که تموم شد سالن رفت رو هوا!
کل جمعیت ده دقیقه سر پا داشتن تشویق می کردن
از جاش بلند شد و تعظیم کرد و اسم آهنگ رو گفت،اما اسم آهنگ 'دریاچه قو' نبود!
اسمش شده بود 'وقتی که یک پسر بچه عاشق می شود'
فکر می کنم هنوزم یه پسر بچه ام!

قهوه سرد آقای نویسنده - روزبه معين

می پسندم 4     0  4 

تعداد پسند های ( 4 ) از این کاربر

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
یک جرعه کتاب
چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ ۱۱:۴۰ قبل از ظهر نمایش پست [3]
عضو
rating
حالت :

زندگی مانند یک پتوی کوتاه است.
آن را كه بالا می كشيد ، پایتان بیرون مي زند وقتي كه پايين می كشيد ، شانه هایتان از سرما میلرزد...
آدمهای وسواسی؛ مدام در حال تست اندازه ی پتو هستند و زندگی را نمی فهمند!
ولی آدمهای شاد ؛ زانوهای خود را کمی خم می كنند و شب راحتی را سپری می كنند.

(زندگی
"ماريون هاوارد")

می پسندم 3     0  3 

تعداد پسند های ( 3 ) از این کاربر

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
یک جرعه کتاب
چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ ۱۲:۱۱ بعد از ظهر نمایش پست [4]
بانو
rating
شماره عضویت : 1883
حالت :
دعوت شدگان : 9
اعتبار کاربر : 23379
پسند ها : 1359
حالت من :  ShadOsarhal.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/09.jpg

آموزه هایی برای بهتر زیستن

من آموخته ام : وقتی کسی چیز ناخوشایندی درباره من می گوید من باید به گونه ای زندگی کنم که هیچ کس آن را باور نکند.

من آموخته ام : اکثر چیزهایی که باعث دل نگرانی من است هرگز رخ نمی دهد.

من آموخته ام : که هر دستاورد بزرگی روزگاری غیرممکن به نظر می رسیده است.

من آموخته ام : که بزرگترین مبارزه در زندگی این است که تصمیم بگیرید چه چیزی مهم است و از بقیه چیزهای دیگر صرف نظر کنید.

من آموخته ام : که بدون ریسک کردن شما نمی توانید یک قهرمان شوید.

من آموخته ام : که در شمارش اهانت هایی که دیگران به من می کنند خیلی سریع هستم اما به ندرت درباره لطمه ای که من به دیگران وارد کرده ام می اندیشم.

من آموخته ام : که یک معیار اخلاقی به اندازه یک قطب نما قابل اعتماد است.

من آموخته ام : که شما نباید خود را با بهترین کاری که دیگران می توانند انجام دهند مقایسه کنید بلکه بهترین کاری که خودتان می توانید انجام دهید مقایسه کنید.

من آموخته ام : که شما نمی توانید به کسی پول بدهید تا برای شما تجربه کسب کند.

من آموخته ام : بهترین کاری که پدر و مادر می تواند انجام دهد این است که فقط نیمی از کار را انجام دهند.

من آموخته ام : که مردم به خودشان اجازه می دهند فقط آن اندازه موفق باشند که فکر می کنند سزاوارش هستند.

من آموخته ام : که اگر شما بدترین ها را در زندگی و مردم جستجو کنید آن را پیدا خواهید کرد ولی اگر به دنبال بهترین ها باشید آن را هم پیدا خواهید کرد.

من آموخته ام : که جذابیت برخورداری از رفتاری مثبت همدلی و همیاری با دیگران است و کاری به جراحی پلاستیک صورت و دماغ ندارد.

من آموخته ام : که موفق بودن در محیط کار اگر به معنای شکست در خانه باشد بی ارزش است.

من آموخته ام : اگر چیزهای جدید را امتحان نکنی ، چیز جدیدی نمی آموزی.

من آموخته ام : شخصی که می گوید نمی توان این کار را انجام از بودن شخص دیگری که همان کار را انجام می دهد ، متحیر می شود.

من آموخته ام :جدیت در کار ، مقصد را نزدیک تر میکند.

من آموخته ام : که مردم با من همان گونه رفتار می کنند که من به آنها اجازه می دهم.

من آموخته ام : که اگر کودکی در خانه مورد محبت و توجه قرار نگیرد ، سراغ آن را در جای دیگر می گیرد.

من آموخته ام : آنچه کودک در خانه می آموزد تا لحظه مرگ با وی خواهد بود.

من آموخته ام : که هر چند ممکن است برای عیب جویی و غرغر کردن دلیلی وجود داشته باشد ، ولی هیچ گاه وضع را تغییر نمی دهد.

من آموخته ام : که اگر مشکلی وجود نداشته باشد ، فرصت و موقعیتی هم وجود ندارد.

من آموخته ام : که اگر واقعا می خواهید کار مثبتی برای برای فرزندان تان انجام دهید ، باید زندگی زناشویی خود را بهبود بخشید.

من آموخته ام : که یا شما رفتار خود را کنترل می کنید یا آن شما را کنترل می کند.

من آموخته ام : که اگر می خواهم شرایط و موقعیت های زندگیم بهتر شود من هم باید بهتر شوم.

من آموخته ام : که مادر خوب بودن ، بهترین شغلی است که یک زن تاکنون داشته است.

من آموخته ام : که نحوه رفتار مردم با من ، بیشتر انعکاس نحوه نگرش آنها نسبت به خودشان است تا نحوه نگرش آنها نسبت به من .

من آموخته ام : که تمام زنان دوست دارند گل هدیه بگیرند به ویژه وقتی که دلیل به خصوصی وجود نداشته باشد.

من آموخته ام : که بیشتر اوقات ، نگرانی ها جانشینی برای عمل است.

من آموخته ام : که هنگامی فرا می رسد که باید از غم گساری بخاطر مرگ عزیزی دست کشید و به زندگی خود پرداخت.

من آموخته ام : که شما باید زندگی خود را سرشار از تجارب و نه عذر و بهانه کنید.

من آموخته ام : که درون هر شخص بدی، شخص خوبی هست که سعی می کند بارز شود.

من آموخته ام : که اگر شما خود را و آنچه که هستید ، دوست داشته باشید، آن وقت با هر کسی که آشنا می شوید ، صرف نظر از اینکه چه کسی است او را دوست خواهید داشت.

من آموخته ام : که داشتن همسری مهربان و وفادار ، بزرگترین سرمایه زندگی یک مرد است.

من آموخته ام : که هر وقت خشمگین بودم بدترین تصمیمات را گرفته ام.

من آموخته ام : که هر چیز بزرگتری بهتر نیست و هر چیزی که سریع تر پیش می رود لزوما پیشرفت نیست.

من آموخته ام : که اکثر مردم در برابر هر تغییری مقاومت نشان می دهند ، ولی این یگانه چیزی است که باعث پیشرفت می شود.

من آموخته ام : که انتقام گرفتن ، فقط اجازه می دهد تا افرادی که به شما لطمه زده اند به شما بیشتر لطمه بزنند.

من آموخته ام : که اگر از خودتان بهترین ها را ارئه نکنید ، نباید از زندگی انتظار بهترین ها را داشته باشید.

من آموخته ام : که وقتی شما واقعا نمی خواهید کاری انجام دهید ، برای مطالعه درباره آن جلسه تشکیل می دهید.

من آموخته ام : که یک معامله خوب فقط وقتی یک معامله خوب است که برای هر دو طرف معامله ی خوبی باشد.

من آموخته ام : که مهم نیست چه اتفاقی برای مردم می افتد ، مهم این است که آنها درباره آن ، چه می کنند.

من آموخته ام : اگر چیزهای جدیدی را امتحان نکنی ، چیزی جدیدی نمی آموزی.

من آموخته ام : که تشویق یک آموزگار خوب ، می تواند زندگی شاگردی را دگرگون کند.

من آموخته ام : که شما همیشه باید عزیزان خود را با کلمات مهرآمیز و مملو از عطوفت ترک کنید. زیرا ممکن است این آخرین باری باشد که شما آنها را می بینید.

من آموخته ام : که وقتی کسی می گوید موضوع بر سر پول نیست بلکه بر سر اصول است ، معمولا موضوع بر سر پول است.

من آموخته ام : که هر چقدر شخص احساس گناه بیشتر می کند ، نیاز بیشتری دارد تا دیگران را مقصر بداند .

من آموخته ام : راز شاداب پیر شدن در این است که هرگز شور و اشتیاق خود را برای آشنا شدن با افراد جدید و دیدن مکان های جدید از دست ندهید و در نهایت من آموخته ام که هنوز چیزهای زیادی هست که باید بیاموزم.

خدایا !

من آموخته ام با تو بودن چقدر آسان است

من آموخته ام در کنار تو بودن یعنی همه چیز

من آموخته ام با یاد تو بودن یعنی اندیشیدن در عمق

من آموخته ام تو را صدا کردن یعنی آرامش خاطر

خدایا کمکم کن تا بیاموزم این زندگی را ، که تو به من

هدیه کرده ای ، شاداب تر و سالم تر بسازم

و خدایا من آموخته ام که در هر لحظه به درگاه تو

نیایش کنم و شکرگزار دریای بیکران رحمت تو باشم.

« جکسون براون »

کتاب به بلندای فکرت پرواز خواهی کرد از مسعود لعلی

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر

امضای کاربر : سولماز19

اللهم عجل لولیک الفرج
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
یک جرعه کتاب
چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ ۱۲:۲۱ بعد از ظهر نمایش پست [5]
عضو
rating
حالت :

حال ببینیم آزادی معنوی یعنی چه .
انسان یک موجود مرکب ودارای قوا وغرایز گوناگون است . در وجود انسان هزاران قوه ی نیرومند هست . انسان شهوت دارد ،غضب دارد،حرص وطمع دارد ، جاه طلبی وافزون طلبی دارد. در مقابل ،عقل دارد فطرت دارد وجدان دارد . انسان از نظر معنا ، باطن وروح خودش ممکن است یک آدم آزاد باشد وممکن است یک برده وبنده ،یعنس ممکن است انسان بنده ی حرص خودش باسد وممکن است از همه ی اینها آزاد باشد
گفت :
فاش می گویم واز گفته ی خود دلشادم بنده ی عشقم و از هردو جهان آزادم
ممکن است انسانی باشد که همان طور که از نظر اجتماعی آزاد مرد است ،زیر بار ذلت نمی رود ،زیر بار بردگی نمی رود و آزادی خودش رادراجتماع حفظ میکند ،از نظر اخلاق و معنویت هم آزادی خود را حفظ کرده باشد ،یعنی وجدان وعقل خودش آزاد نگه داشته باشد. این همان آزادی است که در زبان دین "تزکیه ی نفس " و "تقوا"گفته می شود
کتاب آزادی معنوی از استادشهید مطهری

می پسندم 3     0  3 

تعداد پسند های ( 3 ) از این کاربر

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
یک جرعه کتاب
جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ ۰۲:۲۵ بعد از ظهر نمایش پست [6]
عضو
rating
حالت :

یکی از این جاسوسان «همفر» بود که توانست با تحریک و تشویق طلبه جوانی به نام «محمد بن عبدالوهاب» که فردی جسور,جاه طلب, بلندپرواز, خودسر و خودرای,ناآگاه,سطحی نگر و ناراضی نشان می داد, پایه های اختلافات مذهبی را در بین مسلمانان بنیاد نهاد. همفر که پی به سست ایمانی محمد بن عبدالوهاب برده بود با القائات مختلف و با کمک زنان زیباروی انگلیسی در مبانی فکری و باورهای نامحکم وی تشکیک ایجاد کرده و وی را برای اعلام مذهبی جدید که بتواند دنیای اسلام را به چالش جدی بکشاند, مهیا کرد و در نهایت ماموران و جاسوسان انگلیسی در هیبت اعراب بادیه نشین و به عنوان خدمتگزاران محمد بن عبدالوهاب و با پول کنسول انگلیس مذهب وهابیت را تاسیس کردند.
 کتاب خاطرات مستر همفر

می پسندم 2     0  2 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
یک جرعه کتاب
شنبه ۵ دی ۱۳۹۴ ۰۹:۱۷ بعد از ظهر نمایش پست [7]
عضو
rating
حالت :

«...تمام حرف‏های دنیا سی و دو تا است. از الف تا ی. از اول بسم الله تا تای تمت. حالا فهمیدی؟ می‏خواهم بگویم از آنچه خدا گفته و توی کتاب‏های آسمانی پیغمبرها نوشته تا حرف‏هایی که فیلسوف‏ها گفته‏اند و شعرا توی دیوان‏هاشان ردیف کرده‏اند تا آنچه شما بچه مکتبی‏ها می‏خوانید و من در تمام عمرم برای مشتری‏هایم نوشته‏ام، همه‏ی حرف‏ها و سخن‏های عالم از همین سی و دو تا حرف درست شده. به هر زبانی که بنویسی: ترکی یا فارسی یا عربی یا فرنگی. گیرم یکی دو تا بالا و پایین برود. اما اصل قضیه فرقی نمی‏کند. هرچه فحش و بد و بیراه هست؛ هرچه کلام مقدس داریم؛ حتی اسم اعظم خدا که این قلندرها خیال می‏کنند گیرش آورده‏اند؛ همه‏شان را با همین سی و دو تا حرف می‏نویسند. می‏خواهم بگویم مبادا یک وقت این کوره سوادی که داری جلوی چشمت را بگیرد و حق را زیر پا بگذاری. یادت هم باشد که ابزار کار شیطان هم همین سی و دو تا حرف است. حکم قتل همه‏ی بی‏گناه‏ها و گناه‏کارها را هم با همین حروف می‏نویسند. حالا که این‏طور است مبادا قلمت به ناحق بگردد و این حروف در دست تو یا روی کاغذت بشود ابزار شیطان.»
 کتاب نون والقلم
  جلال آل احمد

می پسندم 2     0  2 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
یک جرعه کتاب
دوشنبه ۷ دی ۱۳۹۴ ۰۹:۳۴ بعد از ظهر نمایش پست [8]
عضو
rating
حالت :

براى من تأسف نخوريد، چون لياقت زندگى كردن را دارم و راضى ام.
ناراحت آدم هايى باشيد كه به خودشان مى پيچند و از همه چيز شاكى اند. آنها كه
روش زندگى شان را مثل مبلمان خانه دائم عوض مى كنند، همينطور دوستان و
رفتارشان را، پريشانى شان دائمى است و به همه كس سرايتش مى دهند، از آنها
دورى كنيد.
يكى از كلمات كليدى آنها، عشق است. از آنان كه ادعا دارند هر آنچه مى كنند
دستور خداست هم بپرهيزيد، چرا كه نتوانسته اند آنطور كه مى خواستند زندگى
كنند، براى من تأسف نخوريد، چون تنهايم...

کتاب سوختن در آب،غرق شدن در آتش
#چارلز_بوکفسکی

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
یک جرعه کتاب
چهارشنبه ۹ دی ۱۳۹۴ ۰۸:۲۱ بعد از ظهر نمایش پست [9]
عضو
rating
شماره عضویت : 2438
حالت :
اعتبار کاربر : 926
پسند ها : 89

دوست دارم یک لحظه بلندگو را بگیرم ودرحضور جمع باهمه وجود التماس کنم که اقا نیا......!یا حداقل کمی دیرتر بیاااا...........!

کمی دیرتر... نویسنده سید مهدی شجاعی

می پسندم        0 

امضای کاربر : الهام...
ای مالک بدان اگر مهربان باشی !تو روا به جرم داشتن  انگیزه های پنهان متهم می کنند... ولی مهربان باش...
اگرشریف ودرستکار باشی!فریبت میدهند، ولی شریف و درستكار باش ...
نیكیهای امروزت رافراموش میكنند، ولی نیكوكار باش ...
بهترینهای خودت را به دیگران ببخش ، حتی اگر اندك باشد...
در انتها خواهی دید آنچه می ماند میان تو و خدای توست، نه میان تو و مردم ...
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
یک جرعه کتاب
دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴ ۰۲:۳۰ بعد از ظهر نمایش پست [10]
عضو
rating
حالت :

کتاب خواندن در پاریس حسابی حرص آدم را در می آورد .
هر کس را می بینی ، یک کتاب در دست دارد
و تند تند مشغول مطالعه است .
سن و سال هم نمی شناسد ،
سیاه و سفید و مرد و زن و بچه هم نمی شناسد .
انگار همه در یک ماراتن عجیب گرفتار شده اند
و زمان در حال گذر است .
واگنهای مترو گاهی واقعا آدم را یاد قرائت خانه می اندازند ، مخصوصا اینکه ناگهان در یک مقطع خاص کتابی گل میکند
و همه مشغول خواندن آن می شوند ...
فضای پاریس هیچ بهانه ای برای مطالعه نکردن باقی نمیگذارد .
شاید برای همین است که پاریسی ها
معنای انتظار را چندان نمی فهمند ،
آنها لحظه های انتظار را با کلمه ها پر میکنند .

کتاب مارک و پلو
منصور ضابطیان

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
یک جرعه کتاب
پنجشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۴ ۰۹:۵۶ بعد از ظهر نمایش پست [11]
عضو
rating
حالت :

بعضی وقت ها فکر می کنم که اگر به حرف های دکتر مشاورم گوش کنم شاید بد نباشد.
او همیشه از مدیریت رابطه، تکنیک های حل اختلاف و کنترل عواطف و این جور چیزها حرف می زند که خب، به نظرم مزخرف است.
اما چیزهای خوب هم می گوید. مثلا می گوید که وقتی یک روز بد را گذرانده ام، باید به جای داد و بیداد و تخلیه ی خشم بر سر همکاران و اطرافیان، یا به جای این که سرم را به دیوار بکوبم و به این و ان زیر لب یا توی دلم فحش بدهم، یا روی بالکن خانه سیگار پشت سیگار آتش کنم و تمام اشتباهاتی که در طول زندگی و از اول بچگی داشته ام، در ذهنم ردیف کنم و بابت هر کدام افسوس بخورم و فحشی به خودم بدهم و یا تمام بدبختی هایم را جلوی چشمم احضار کنم، کمی صبر کنم. صبر!
و بعد خیلی منطقی وبدون هیچ تعصب و قضاوتی، اتفاقات آن روز را با تمام جزئیاتش به یاد بیاورم و روی کاغذ بنویسم و وقتی نوشتن ِآن اتفاقات تمام شد، ببینم که چه قدر از ناراحتی هایم الکی و بی دلیل بوده. خب، من با این راه حل و توصیه، هیچ مشکلی ندارم؛ پس حالا تصمیم گرفتم که یک بار هم که شده حرفش را گوش کنم.
آخر باید جلسه ای پنجاه هزار تومانی که می شمارم و می گذارم روی میز منشی، حلال شود یا نه؟! ...
کرگدن_آهنی
مصطفی علیزاده

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
یک جرعه کتاب
پنجشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۴ ۰۹:۵۸ بعد از ظهر نمایش پست [12]
عضو
rating
حالت :

در زندگی مشکلات بزرگ نیست که به آدم با اراده احتیاج دارد ...
بلکه به نظرم در یکروز با خنده به استقبال مشکلات کوچک رفتن، واقعا احتیاج به عزم و اراده دارد.
من هم سعی میکنم چنین اراده ای را در خود به وجود بیاورم.
میخواهم به خودم تلقین کنم که زندگی فقط یک بازیست و من باید تا آنجا که میتوانم ماهرانه و درست آن را بازی کنم.
چه در این بازی ببرم و چه ببازم، در هر حال شانه ها را بالا می اندازم و می خندم ...
خوشی های بزرگ زیاد مهم نیستند مهم این است که آدم بتواند با چیزهاي کوچک خیلی خوش باشد...
بابا لنگ دراز
جین وبستر

می پسندم        0 

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد
صفحه 1 از 2 < 1 2 > آخرین »

برچسب ها
کتاب ، یک ، جرعه ،

« زندگی جاوید یا حیات اخروی | متین23 »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 03:09 پیش از ظهر