انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » تالار دانش » متفرقه » ذهن فربه...دلیلش چیه؟

ذهن فربه...دلیلش چیه؟

بسم الله الرحمن الرحیم با سلام... به فربه شدن ذهن و آثار مخربش تا حالا فکر کرده بودید؟ نظر شما چیه؟
bik tvfi...ngdga ]di?

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد
صفحه 1 از 3 < 1 2 3 > آخرین »

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ ۰۸:۴۷ بعد از ظهر
عضو
rating
شماره عضویت : 2697
حالت :
اعتبار کاربر : 2765
پسند ها : 280

مدال ها:1
مدال پشتکار
مدال پشتکار

|

بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام...
به فربه شدن ذهن و آثار مخربش تا حالا فکر کرده بودید؟
نظر شما چیه؟

11 تشکر شده از کاربر متین23 برای ارسال مفید :
محمدELE , آیاتای , قمرخانم , آقا حسین , عقیق , کاکتوس , مهتاب1 , بانوی آفتاب , یا صدیقه شهیده , , ارتش تک نفره ,

می پسندم 4     0  4 

تعداد پسند های ( 4 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :3 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  2. پسندها :3 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  3. پسندها :2 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  4. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  5. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : متین23
بسم الله الرحمن الرحیم

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
ذهن فربه...دلیلش چیه؟
دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ ۱۰:۵۸ بعد از ظهر نمایش پست [1]
بانو
rating
شماره عضویت : 499
حالت :
دعوت شدگان : 1
اعتبار کاربر : 74582
پسند ها : 4202
حالت من :  Sepasgozaram.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (8).jpg

ذهن فربه به چه معناست؟
ذهنی که انباشته ازخیالات باشد یا ذهنی که پراز معلومات باشد  ؟؟؟
طبق تصویری که اینجا هست ذهن فربه دارای اطلاعات ودانسته های زیادی هست با تمثالی از کتاب .
کتاب که به خودی خودش بد نیست اما اینکه اثار مخربش چی هست بنده ندانم .لطفا بیشتر توضیح بدهید

می پسندم        0 

امضای کاربر : حریم قدس

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
ذهن فربه...دلیلش چیه؟
سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ ۰۹:۳۷ قبل از ظهر نمایش پست [2]
عضو
rating
شماره عضویت : 2179
حالت :
اعتبار کاربر : 14272
پسند ها : 1053
حالت من :  Shad.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (14).jpg

ذهن ما حالا حالاها فربه نمیشه...هر چقدر بدونیم بازم کمه....
اما یادمه یکی از استادام میگفت آدم نباید هر اطلاعاتی رو بدونه ...مثلا به چه دردت میخوره چگونگی جراحی چشم رو بدونی... و میگفت کسی که میخواد همه چی رو بدونه از هر علمی اطلاعات ناقصی بدست میاره ...بهتره ادم یکی دو تا علم به صورت عمقی بدونه...
اما بازم به نظر خودم آدم باید ازهمه چی شده کم ، شناخت پیدا کنه حداقل میری دکتر میفهمی کدومشون نسخه درست تری رو تجویز کردن...بعضی دکترهااا اصلا انصاف ندارن با جون مردم بازی میکنن و کسی که علمی درباره مشکلش نداشته باشه خیلی راحت حرف هر پزشکی رو گوش میکنه....حتی  مذهب و دین رو هم باید بیشتر بدونیم چون در جامعه هر کس حرف مختلفی میزنه اگه خودت اطلاعات کافی نداشته باشی نمیتونی راه درست رو تشخیص بدی....

.............تا گور دانش بجوی.............

می پسندم        0 

امضای کاربر : ye adam

خداروشکر

Thank GOD

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
ذهن فربه...دلیلش چیه؟
چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ ۰۷:۲۲ بعد از ظهر نمایش پست [3]
عضو
rating
حالت :

بسم الله الرحمن الرحیم
همانطور که در عکس بالا میبینید در دهه ی 1300 به واسطه ی وجود کم ابزار ارتباطی افراد هم سطح نیازشون پایین بود هم منابعی که موجب افزایش علمشون میشده کم بوده ولذا این امر باعث میشده که افراد به همون نسبت علمی که یاد میگرن رو تو زندگیشون پیاده کنن.
در واقع افراد علمی رو یاد میگرفتن که به دردشون بخورهو توزندگیشون پیاده کنن واین امر باعث میشده وقتی فرد یه چیزی
یاد میگیره بعد ازمدتی تمام اجزای بدنش درگیر اجرای اون علم یاد گرفته بشه و به نوعی عمل کنه و این امر
موجب رشد هر چند محدود اما یکپارچه تمام اجزای بدن بشه.اما این موضوع با افزایش ابزار ارتباطی در
سالهای اخیر موجب شده افراد بیش از این که فرصت عمل کردن نسبت به آنچه رو که یاد گرفتن
داشته باشن،بیشتر به دنبال زیاد کردن معلومات یا به تعبیر درست تر دچار ولع اطلاعات بشن
که این امر موجب خستگی ذهن و انباشت  بیش از حد معلوماتی که هیچ وقت به انها عمل نشده
یا شایدم چیزی نبوده که بشه بهش عمل کرد میشه و افراد تصورشون بر اینه که هر چه بیشتر بدونن
موفق تر هستند ولی میبینیم که چون به دانسته های خودشون عمل نمیکنن تنها سرشون
بیش از حد رشد کرده و در واقع بدنشون توان انجام اون حجم از دانسته ها
رو نداره.ناگفته نمونه که ذخیره ی اطلاعاتی که ندانستن اون
 ضرری به فرد نمیزنه و دونستنش هم خیلیبه کارش
نمیاد باز هم موجب فربهی ذهن میشه.
خودمونی بگم
مراقب آت آشغال هایی(متن،تصویر،موسیقی و ...) باشید که به هر طریقی ذهنتون رو درگیر خودشون میکنن چون هر چیزی ارزش درگیری ذهن رو نداره...

ویرایش ارسال توسط : متین23
در تاریخ : پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ ۰۴:۱۱ بعد از ظهر

می پسندم 3     0  3 

تعداد پسند های ( 3 ) از این کاربر

بسم الله الرحمن الرحیم

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
ذهن فربه...دلیلش چیه؟
پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ ۰۴:۲۷ بعد از ظهر نمایش پست [4]
عضو
rating
حالت :

به قول مرحوم آیت الله قاضی همانند گاو علم بیاموزید...

می پسندم        0 

بسم الله الرحمن الرحیم

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
ذهن فربه...دلیلش چیه؟
پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ ۰۴:۳۸ بعد از ظهر نمایش پست [5]
عضو
rating
شماره عضویت : 1086
حالت :
اعتبار کاربر : 1824
پسند ها : 261
حالت من :  ShadOsarhal.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/09.jpg

خیلی جالب بود ممنون

می پسندم        0 

امضای کاربر : آیاتای

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
ذهن فربه...دلیلش چیه؟
پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ ۰۹:۴۸ بعد از ظهر نمایش پست [6]
بانو
rating
حالت :

"مراقب آت آشغال هایی(متن،تصویر،موسیقی و ...) باشید که به هر طریقی ذهنتون رو درگیر خودشون میکنن چون هر چیزی ارزش درگیری ذهن رو نداره..."
نمیدونم چی بگم اینو دیدم یاد یه بنده خدایی افتادم که تو تلگرام تو چندتا گروه عضو بود
اشپزی 1
اشپزی 2
همسرداری
فرزند پروری
راز عشق 
نماز قضا
تهذیب نفس
گروه فامیلی
بافتنی
.......
فقط گروه روانشناسی روزی 1500 پیام میداد من موندم اینهمه اطلاعات  رو کی ؟باید به خورد ذهن بیچارشون بدن کی؟(چه زمانی) باید استفاده کنن 

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
ذهن فربه...دلیلش چیه؟
پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ ۰۹:۵۸ بعد از ظهر نمایش پست [7]
بانو
rating
شماره عضویت : 1270
حالت :
اعتبار کاربر : 5071
پسند ها : 1155
وبسایت من : وبسایت من

نوشته شده توسط : حریم قدس »
"مراقب آت آشغال هایی(متن،تصویر،موسیقی و ...) باشید که به هر طریقی ذهنتون رو درگیر خودشون میکنن چون هر چیزی ارزش درگیری ذهن رو نداره..."
نمیدونم چی بگم اینو دیدم یاد یه بنده خدایی افتادم که تو تلگرام تو چندتا گروه عضو بود
اشپزی 1
اشپزی 2
همسرداری
فرزند پروری
راز عشق 
نماز قضا
تهذیب نفس
گروه فامیلی
بافتنی
.......
فقط گروه روانشناسی روزی 1500 پیام میداد من موندم اینهمه اطلاعات  رو کی ؟باید به خورد ذهن بیچارشون بدن کی؟(چه زمانی) باید استفاده کنن 

می پسندم        0 

امضای کاربر : زهرابانو
http://sahadat8529.blogfa.com/

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
ذهن فربه...دلیلش چیه؟
جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ ۰۶:۴۵ قبل از ظهر نمایش پست [8]
عضو
rating
حالت :

نوشته شده توسط : زهرابانو »
نوشته شده توسط : حریم قدس »
اشپزی 1
اشپزی 2
همسرداری
فرزند پروری
راز عشق 
نماز قضا
تهذیب نفس
گروه فامیلی
بافتنی
.......

بله متاسفانه یکی از مشکلات عصر جدید وجود ولع اطلاعات هست که باعث میشه افراد بیش از این که به فکر عمل کردن به دانسته ها باشن به فکر جمع آوری مطالب جدید میگردن و اشباع هم نمیشن...یه سری اطلاعات پخش و پراکنده که تا میای تو زندگی اجراش کنی یه چیز جدید در میاد...مراقب حجم زیاد مطالب که قدرت تجزیه و تحلیل و عمل کردن رو از آدم میگیره و اجازه نمیده مطلب یاد گرفته شده هضم و جذب بشه باشید...
تسخیر قلب و ذهن در جنگ نرم 
مراقب ذهن خود باشید که قلب رو رام نکنه...

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

بسم الله الرحمن الرحیم

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
ذهن فربه...دلیلش چیه؟
جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ ۱۱:۵۰ قبل از ظهر نمایش پست [9]
بانو
rating
شماره عضویت : 1042
حالت :
اعتبار کاربر : 19494
پسند ها : 2065
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (30).jpg

ذهن  ما باید فیلتر داشته باشد هر چه اموزه های دینی ما زیادتر و درک ان عمیقتر و بهتر باشه این فیلتر خود به خود ایجاد میشود .
مطلب شما تفسیر زیادی می طلبه اگربخواهیم ظاهر ان را ببینیم باید بگوییم که زیاد اموختن خوب نیست و این جای اشکال داره .
اموختن خوبه به شرطی که اموختن ان مساله باعث گمراهی فکر نشود البته توصیه این مطلب به عمل به اموخته ها توصیه دینی و خوبی است
علم بدون عمل بی فایده است .

می پسندم        0 

امضای کاربر : عقیق

«اللهُمَ صل علی فاطمةَ وَأَبیِها وَبَعلِها وَبَنیها وَالسِّرِّ المُستَودَعِ فیها بعدد ما احاط به علمک»

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
ذهن فربه...دلیلش چیه؟
جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ ۰۱:۲۷ بعد از ظهر نمایش پست [10]
عضو
rating
حالت :

نوشته شده توسط : عقیق »
ذهن  ما باید فیلتر داشته باشد هر چه اموزه های دینی ما زیادتر و درک ان عمیقتر و بهتر باشه این فیلتر خود به خود ایجاد میشود .
مطلب شما تفسیر زیادی می طلبه اگربخواهیم ظاهر ان را ببینیم باید بگوییم که زیاد اموختن خوب نیست و این جای اشکال داره .
اموختن خوبه به شرطی که اموختن ان مساله باعث گمراهی فکر نشود البته توصیه این مطلب به عمل به اموخته ها توصیه دینی و خوبی است
علم بدون عمل بی فایده است .

با سلام و تشکر از شما...
آنچه از پیام مطرح شده بنده مد نظرهست اینه که ذهن به دو دلیل فربه میشه.
1-یاد گیری موضوعاتی که کاربرد چندانی رو زندگی نداشته و عمل رو بر نمیتابه...مثل حفظ کردن بیش از حد شماره تلفن و دانستن اطلاعات عمومی و ...چرا که باعث اشغال و فربه شدن ذهن میشه و منجر به خستگی ذهن میشه.
2-دانستن مطالبی که به عمل منجر نمیشه...حال این عمل نشدن ممکنه به دلیل حجم بالای اطلاعات ارائه شده و تضعیف شدن قوه ی ادراک باشه که این امر نیز خود از مهم بودن دانستن نسبت به عمل کردن نشات میگیره...به تعبیر حضرت امام علم حجب نور است در واقع علومی که در نگاه اول خوب به نظر میرسه میبینیم که میتونه منجر به حجاب بشه برای افراد ،چرا که دانستن بیش از حد علوم از این جهت که صرفا روی سر بمونه و هضم تمام بدن انسان نشه مطلوب نیست و برای روشن تر شدن این مطلب حکایتی رو از مرحوم آیت الله قاضی عرض میکنم.
نقل به مضمون
لحظات آخر زندگی این بزرگوار یکی از شاگرانش خدمتشون میرسه و عرض میکنه آقا اگه ممکنه تو این لحظات آخر یه چیزی به ما یاد بدید...
آیت الله قاضی فرمودند برید و مانند گاو علم بیاموزید...
چطور؟
همانطور که گاو دوتا معده داره، یک بار غذا خورد میره یه گوشه میشینه و غذا رو از معده ی اول بیرون میاره و دوباره میجوه و ایندفعه وارد معده ی دومش میشه و در واقع هضم و جذب تمام بدنش میشه...
فرمودن شما هم وقتی علمی رو یاد گرفتید برید یه گوشه بشینید و اونو بالا بیارید و روش فکر کنید و هضمش کنید تا جذب بدن بشه و منجر به عمل بشه...
در واقع منظور طی کردن فرایندی هست که باعث میشه علم توی سر نمونه و جذب تمام بدن میشه که در غیر این صورت علم به توحید هم بدرد نمیخوره...

ویرایش ارسال توسط : متین23
در تاریخ : جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ ۰۱:۳۳ بعد از ظهر

می پسندم 3     0  3 

تعداد پسند های ( 3 ) از این کاربر

بسم الله الرحمن الرحیم

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
ذهن فربه...دلیلش چیه؟
یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ ۱۲:۱۸ قبل از ظهر نمایش پست [11]
عضو
rating
حالت :

مراقب فربه شدن ذهن باشید...

من از اشکی که می‌ریزد ز چشم یار می‌ترسم/ 
ازآن روزی که اربابم شود بیمار می‌ترسم. 
همه ماندیم در جهلی شبیه عهد دقیانوس/ 
من از خوابیدن منجی درون غار می‌ترسم.
رها کن صحبت یعقوب و کوری و غمِ فرزند/ 
من از گرداندن یوسف سر بازار می‌ترسم.
همه گویند این جمعه بیا، امّا درنگی کن/ 
از این که باز عاشورا شود تکرار می‌ترسم.
.
.
.

پایان این بخش

می پسندم        0 

بسم الله الرحمن الرحیم

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
ذهن فربه...دلیلش چیه؟
یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ ۰۶:۲۸ قبل از ظهر نمایش پست [12]
بانو
rating
حالت :

نوشته شده توسط : متین23 »
مراقب فربه شدن ذهن باشید...

م
پایان این بخش

ببخشید با این که بخش رو پایان دادید اما میخوام سوال کنم آیا حفط قران با توجه به اینکه فقط حفظ فقط مد نظر باشه بدون درک وتفسیر ایات به خودی خودش فربه شدن ذهن محسوب میشه؟؟؟وچرا این مقوله(حفظ قران) اینهمه تشویق میشه وارزشمند تلقی میشه ؟
با توجه به اینکه کلام وحی هست وبه خودی خودش ناخوداگاه تاثیر مثبت بر روح وروان فرد میزاره ایا درسته صرف این بهانه که عمل به قران مهم تر هست از حفظ ایات سرباز بزنیم؟؟

می پسندم        0 

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد
صفحه 1 از 3 < 1 2 3 > آخرین »

برچسب ها
چیه؟ ، ذهن ، فربه...دلیلش ،

« فرق دل با قلب | سیاست ،چاره یا politic...کدام یک؟ »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 04:52 پیش از ظهر