انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » رابطه قبل از ازدواج » قبلا با کس دیگه رابطه داشته » خواستگارم وجدان راحتی ندارد!

خواستگارم وجدان راحتی ندارد!

خواستگارم وجدان راحتی ندارد! به نام خدا رفتارهایی که در گذشته انسان تکرار شده در صورتی که با تضییع حق دیگری باشد، می تواند در زندگی فردی دنیوی و اخروی تاثیرات منفی بگذارد، و به خاطر همین موضوع است که در روایتی از پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله نقل شده که فرموده: « حَاسِبُوا أَنْفُسَكُمْ قَبْلَ أَنْ تُحَاسَبُوا وَ زِنُوهَا قَبْلَ أَنْ تُوزَنُوا وَ تَجَهَّزُوا لِلْعَرْضِ الْأَكْبَر؛ پيش از آنكه به حساب شما برسند خود به حساب خويش برسيد، و قبل از آنكه مورد سنجش قرار گيريد خويشتن را
o,hsj'hvl ,[nhk vhpjd knhvn!

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ ۱۲:۲۲ بعد از ظهر
بانو
rating
شماره عضویت : 47
حالت :
دعوت شدگان : 16
اعتبار کاربر : 92776
پسند ها : 4934
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (13).jpg
وبسایت من : وبسایت من

مدال ها:6
بهترین ارسال کننده
بهترین ارسال کننده
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت
نفر اول مسابقه
نفر اول مسابقه
کاربر با ارزش
کاربر با ارزش
ستارهء انجمن
ستارهء انجمن
کاربران برتر
کاربران برتر

|

به نام خدا
رفتارهایی که در گذشته انسان تکرار شده در صورتی که با تضییع حق دیگری باشد، می تواند در زندگی فردی دنیوی و اخروی تاثیرات منفی بگذارد، و به خاطر همین موضوع است که در روایتی از پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله نقل شده که فرموده: « حَاسِبُوا أَنْفُسَكُمْ قَبْلَ أَنْ تُحَاسَبُوا وَ زِنُوهَا قَبْلَ أَنْ تُوزَنُوا وَ تَجَهَّزُوا لِلْعَرْضِ الْأَكْبَر؛ پيش از آنكه به حساب شما برسند خود به حساب خويش برسيد، و قبل از آنكه مورد سنجش قرار گيريد خويشتن را بسنجيد، و خود را براى رستاخیز بزرگ آماده كنيد.» [۱]
 بهترین راه در این است که شخص از کارهای ناپسند خود توبه کرده و در صورت امکان برای کسب حلیت طالبان حق در تلاش باشد، گاهی یک جوانی در دوران زندگی خود خطاهایی را مرتکب می شود که بعد از توجه و تامل در مورد رفتارها و اعمال خویش، احساس شرمندگی همراه با عذاب وجدان او را اذیت می کند، و همین موضوع می تواند در زندگی او موثر واقع شود. در این حالتها بهترین روش توبه و تلاش برای جبران گذشته است که نتیجه آن تربیت و رشد و آرامش می باشد.
در این راستا نامه ای از
انجمن بدست ما رسیده که در اینجا بیان می کنیم:
با سلام/ اینجانب دختري ٢٤ ساله هستم و مدت يكسال و نيم است كه با پسري رابطه تلفني دارم و ايشان ١١ سال ازمن بزرگتر هستند، خانواده متدين و خوبي دارند ايشان یک فرد دینداری هستند، وجدان بیداری دارند، اهل سيگار يا مشروب نيستند، من فوق ليسانس و كارمند هستم، اما مشكل اين است كه ايشان قبلا رابطه داشته با دوست دخترانش و از اين موضوع وجدان راحتي ندارد، بعضي وقت ها مي گوید: آه و ناله شان شايد من را تو آينده اذيت كند، لطفا بنده را راهنمایی کنید.
برای راهنمایی شما بزرگوار عرض کنیم که این مساله دو بعد دارد:
۱. از نگاه فقهی:
 اگر رابطه ایشان بدون عقد شرعی باشد، قطعا کار حرامی مرتکب شده (البته همین رابطه تلفنی شما هم شرعا جایز نیست) و باید استغفار و توبه بکنند.
اگر واقعا حق الناسی از آنها به گردن دارد، بهتر است کسب حلیت بکند و اگر امکان نداشت استغفار و دعا و احسان در حق آنها را انجام دهد. ضمنا توبه بهترین داروی نجات بخش است، به طوری که اگر کسی به راستی توبه کند، یعنی توبۀ او با ترک گناه همراه باشد، به يقين بداند كه خداوند گناهان او را می‌آمرزد. چنانچه خدای متعال می فرماید:« إِلاَّ مَنْ تابَ وَ آمَنَ وَ عَمِلَ عَمَلاً صالِحاً فَأُوْلئِكَ يُبَدِّلُ اللَّهُ سَيِّئاتِهِمْ حَسَناتٍ؛ مگر کسانی که (از آنچه در آن بودند) توبه کنند و ایمان آورند و عمل شایسته نمایند ، پس آنهایند که خداوند گناهانشان را تبدیل به نیکی ها می کند (توفیق می دهد در آینده به جای آن گناهان عمل های نیک کنند ، یا نسبت به گذشته گناهانشان را محو و به جایش حسنات می نویسد) و همواره خداوند بسیار آمرزنده و مهربان است.» (فرقان:۲۵)
پس باید یک توبه کاملی از کارهای گذشته خود داشته باشد و برای جبران آن تلاش کنند.
در صورتی که ظلمی در حق دیگران انجام نداده و به طور مشروع ارتباطی داشت، ناراحتی و عذاب وجدان لزومی ندارد.
۲. از نگاه مشاوره ای:
یک طرفی از مشکل به عذاب وجدان ایشان مربوط می شود، که شاید به آنها وعده  ازدواج داده والان منصرف شده و یا سایر قولهای دیگر و ... که باید خودشان برای مشاوره اقدام کنند، تا اصل موضوع به طور کامل واضح شود، تا راهکار مناسب داده شود.
اما یک قسمتی از مشکل که به جانب شما مربوط می شود:
اگر از این ارتباط  قصد ازدواج داشته باشید، دانستن این نکات برای تصمیم گرفتن منطقی شما لازم و ضروری است:
۱. عذاب وجدان و ناراحتی از گذشته به نفع شماست، در حقیقت توبه حقیقی زمانی است که شخص از کارهای گذشته خود پشیمان است. می توانید به او کمک کنید که خاطرات گذشته را فراموش کند( البته در صورت گناه و معصیت یک توبه و استغفار کاملی داشته باشند) و برای ساختن یک زندگی خوب و طبق رضایت الهی تلاش کنند.
۲. فاصله سنی ایشان با شما متناسب نیست، و این فاصله زیاد را معمولا متخصصین مشاوره ایراد می گیرند، در صورت اصرار حتما باید با یک مشاور متخصص متعهد با تجربه، مشاوره حضوری بگیرید.
و خودتان نیز به زیاد بودن این فاصله وآسیب های احتمالی در بعد احساس وعاطفه (از سوی این آقا) به مرور زمان توجه داشته باشید.
۳. انتخاب یک مردی که سابقه ارتباطهای مکرر با جنس مخالف (بدون عقد شرعی) را دارند، یک ریسک و خطر بزرگی است، چون برخی از این طیف افراد به این رفتارها عادت می کنند و بعد از تاهل برای آنان سخت است که به یک فرد (همسرشان) بسنده کنند، مگر اینکه از چنین کارهایی خسته شده باشند و خودشان توبه کرده و دیگر در پی این مسائل نباشند, و این توبه و پشیمانی را شما باید در رفتار و اخلاق او مشاهده کنید.
۳. کسی که ادعای دینداری دارد اما در ارتکاب حرام ترسی ندارد و این کار را به راحتی انجام می دهد، چنین فردی از ایمان ضعیفی برخورداراست، و ادعای او به تدین و دینداری بیجا و خطاست.
۴. مگر اینکه این فرد اثبات کند که از این کارها توبه کرده و شما اعتماد کنید، و معلوم شود که ایشان فرد قابل اعتمادی است و حتی اگر دوباره خطا کرد شما تحمل بخشش و ماندن در کنار او را داشته باشید. ضمنا این فاصله زیاد سنی را هم بپذیرید و مشکلات آینده آن را هم قبول کنید، در این صورت تصمیم به ازدواج با ایشان مانعی ندارد.
۵. پس باید به طور کامل به شخصیت و اخلاق و رفتار او بنگرید، و ملاکهای خودتان را هم با او تطبیق دهید، اگر توانستید با شرایطی که دارد، تحمل کرده و با ایشان ادامه زندگی بدهید، مشکلی نیست، و اگر اعتماد ایجاد نمی شود، حتما از این فرد فاصله گرفته و برای زندگی خودتان عاقلانه تصمیم بگیرید.

پی نوشت:
[۱]. محمدباقر مجلسی، بحارالانوار، ج ۷۰، چاپ سوم، بیروت: مؤسسه وفا، ۱۹۸۳ م، ص ۷۳

.welayatnet

ویرایش موضوع توسط : قمرخانم
در تاریخ : سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ ۰۳:۵۸ بعد از ظهر

8 تشکر شده از کاربر قمرخانم برای ارسال مفید :
وحید زنجانی , سولماز19 , الما , بهار14معصوم , ملیسا70 , حجاب اسمانی , محمدELE , حریم قدس ,

می پسندم 5     0  5 

تعداد پسند های ( 5 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :2 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : قمرخانم

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ ۰۱:۲۴ بعد از ظهر نمایش پست [1]
عضو
rating
شماره عضویت : 2401
حالت :
اعتبار کاربر : 1336
پسند ها : 69
حالت من :  Maghzmotafaker.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (23).jpg

عضو غایب مسافرت (:

ممنونم قمرخانوم از پست عالیتون

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : حجاب اسمانی

عزیز میگفت : 

بَرایِ دَر کِنارِ هَم موندَن بایَد 
        خِیلی چیزا رو بَخشید ، 
        خِیلی حَرفارو نشنیده گِرِفت ،
        از خِیلی کارها عُبور کَرد ..‌
        بَرایِ دَر کنارِ هَم موندَن بایَد 
       بَخشنده‌ ترین و قوی‌ ترین بود ؛ نه زیباترین و باهوش‌ترین .. 
       آدَما وَقتی میتونن مُدَت‌ هایِ طولآنی کِنارِ هَم بمونن
       که یاد بگیرَن چطور باهَم کِنار بیان ! 
      اگه گآهی تو حالِ خوب هم شریک نِمیشن ،
      دَستی هَم به حالِ بدِ هَم نکِشن ! 
     هیچ حالِ بَدی موندِگار نِمیمونه ، 
     هَمونطور که حالِ خوب هَم ، هَمیشِگی نیست .. ! 

عزیز میگفت : 

اَول از هَر چیزی برایِ دَر کِنارِ هَم موندَن بایَد 
        یاد بگیری چطور میشه با کوچیک‌ ترین چیزها ، 
       از زِندِگی لِذت بُرد ، خندید و شآد بود . . !

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

برچسب ها
خواستگارم ، وجدان ، راحتی ، ندارد! ،

« چرا دوست دختر- پسرها ازدواج نمی‌کنند؟! | تجملگرایی ، بحرانی که زوج های ایرانی از همان اولین روزهای زندگی با آن دست و پنجه نرم می کنند »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 04:06 پیش از ظهر