انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » مذهبی و دینی » حجاب و پوشش اسلامی » ارزش حجاب از نگاه اندیشمندان غربی

ارزش حجاب از نگاه اندیشمندان غربی

ارزش حجاب از نگاه اندیشمندان غربی به خالق زیبایی ها تمام تلاش رسانه‌های استکباری و استعماری این است که به هر قمیتی شده مقوله حجاب را تخریب و تضعیف کنند. چنبره امپراطوری رسانه‌ای غرب بر این قرار گرفته است که خانه و خانواده ایرانی را به اضمحلال بکشانند. برای این کار برنامه‌های بسیار دقیق، پیچیده و مدونی دارند. ساخت فیلم‌های ماهواره‌ای در مورد تخریب حجاب، استفاده از برنامه‌سازان سکولار و بی‌قید در برنامه‌های خود، بخشی از این نقشه شیطانی دستگاه‌های دروغ‌پراکنی غرب است. با تمام تلاشی که رسانه‌های وابسته به جریان‌های
hvca p[hf hc k'hi hkndalknhk yvfd

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۱۸ بعد از ظهر
بانو
rating
شماره عضویت : 47
حالت :
دعوت شدگان : 16
اعتبار کاربر : 92776
پسند ها : 4934
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (13).jpg
وبسایت من : وبسایت من

مدال ها:6
بهترین ارسال کننده
بهترین ارسال کننده
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت
نفر اول مسابقه
نفر اول مسابقه
کاربر با ارزش
کاربر با ارزش
ستارهء انجمن
ستارهء انجمن
کاربران برتر
کاربران برتر

|

ارزش حجاب از نگاه اندیشمندان غربی

به خالق زیبایی ها
تمام تلاش رسانه‌های استکباری و استعماری این است که به هر قمیتی شده مقوله حجاب را تخریب و تضعیف کنند. چنبره امپراطوری رسانه‌ای غرب بر این قرار گرفته است که خانه و خانواده ایرانی را به اضمحلال بکشانند.
برای این کار برنامه‌های بسیار دقیق، پیچیده و مدونی دارند. ساخت فیلم‌های ماهواره‌ای در مورد تخریب حجاب، استفاده از برنامه‌سازان سکولار و بی‌قید در برنامه‌های خود، بخشی از این نقشه شیطانی دستگاه‌های دروغ‌پراکنی غرب است. با تمام تلاشی که رسانه‌های وابسته به جریان‌های صهیونیستی و انگلیسی برای تخریب حجاب دارند، ولی هستند افرادی که پی به واقعیت این دستور الهی برده و آن را ستوده‌‌اند و یا این‌که به اثرات مخرب بی‌حجابی در جامعه خود اقرار کرده‌اند؛ ما در این نوشتار چند نفر از غربی‌هایی را که در این زمینه اظهار نظر کرده‌اند را نام برده و سخنان آنان را بیان می‌کنیم:

آلفرد هیچ‌کاک:
(هیچ‌کاک) فیلم‌ساز مشهوری است. وی می‌گوید: «من معتقدم که زن هم باید مثل فیلمی پر هیجان باشد. بدین معنی که ماهیت خود را کمتر نشان دهد و برای کشف خود ، مرد را به نیروی تخیل و تصور زیادتری وادارد.
باید زنان پیوسته بر همین شیوه رفتار کنند. یعنی کمتر ماهیت خود را در معرض نمایش قرار دهند و بگذارند مرد برای کشف آن‌ها بیشتر به خود زحمت بدهد. زنان شرقی تا چند سال پیش، به خاطر حجاب و نقاب و روبندی که به کار می‌بردند خود به خود جذاب  بودند و همین مسئله، جاذبه نیرومندی بدان‌ها می‌داد. اما به تدریج با تلاشی که زنان این کشورهای برای برابری با زنان غربی از خود نشان دادند؛ حجاب و پوششی که دیروز بر زن شرقی کشیده شده بود، از میان می‌رود و همراه آن، از جاذبه جنسی او هم کاسته می‌شود».[1] 

برتراند راسل :
از لحاظ هنر، مایه تاسف است که به آسانی به زنان بتوان دست یافت و خیلی بهتر است که وصال زنان دشوار باشد، بدون آن‌که غیر ممکن گردد.[2]

ویل دورانت:
آن‌چه بجوییم و نیابیم عزیز و گران‌بها می‌گردد. زیبایی به قدرت میل بستگی دارد و میل با اقناع و ارضا، ضعیف و با منع و جلوگیری، قوی می‌گردد.خودداری از انبساط و امساک در بذل و بخشش، بهترین سلاح برای شکار مردان است. مرد جوان به دنبال چشمان پر از حیاست و بی‌آن‌که بداند،حس می‌کند که این خودداری ظریفانه از یک لطف و رقت عالی خبر می‌دهند.[3]

نکته‌ای که این غربیان بدان اشاره کرده‌اند در خور تامل است. آن‌ها اشاره کرده‌اند که اگر زنان عفت و حیا و حجاب خود را حفظ کنند، در مقابل دیدگان مردان از احترام ویژه‌ای برخوردار خواهند بود و جذابیت دیگری برای آن‌ها خواهند داشت، برعکس، اگر زنان وجود خود را آسان در اختیار مردان قرار دهند، هیبت و شخصیت آن‌ها از چشم آن‌ها فرو کاسته خواهد شد.

1. ويكتور هوگو می‌گوید:
او می‌گويند: «بردگی در اروپا از بين رفته است، اما بردگی هم‌چنان ادامه دارد و بر زنان تحميل می‌شود و نامش فحشاست. اصولا زن عفيف، زيبا و دل‌پسند است، وجاهت توام با وقار و عفت، به زن قدرتی می‌دهد كه قوی‌ترين مردان را يارای مقاومت در برابر او نيست، بلكه آن‌ها را به خضوع و تعظيم در مقابل خويش وادار می‌سازند.[4]

این نویسنده غربی اذعان دارد که امپریالیسم جهانی با تمام شعارهایی که در مقابل دوربین‌ها در مورد آزادی و دمکراسی سر می‌دهد، بردگی و اسارت هم‌چنان ادمه دارد. ولی روش بردگی آن‌ها تغییر پیدا کرده است، بردگی آن‌ها به اسارت گرفتن تن لخت زنان است، تا از این طریق بتوانند ذهن و روح مردان و جوانان اجتماع را در سیطره خود داشته باشند. اوی اذعان می‌کند زنی که با حجب و حیا در جامعه ظاهر شود و با شخصیت بی‌نظیری که در سایه حجاب و پوشش مناسب به دست آورده است می‌تواند دل و جان  قویترین مردان جامعه را به سیطره خود در آورد. به عبارت دیگر زنی که پاک‌دامن است، ذاتا در چشم مردان، بسیار بزرگ جلوه خواهد کرد. به عبارت دیگر هر مردی در آرزوی به خدمت گرفتن و به همسری گرفتن چنین زن با هیبت و پاک‌دامنی  است.

خانم «هنولا ناکاتا» نویسنده ژاپنی می‌‏گوید:
«با داشتن حجاب بود که من انسانیت و ارزش زنانگی خود را احساس کردم. حجاب به من می‌‏آموزد که از دسترس بیگانگان دور بمانم. امروزه به‌‏ویژه در بین جوانان، گرایش روزافزون به حجاب دیده می‏‌شود که نشانه رشد اسلام نیز می‌‏باشد. تا من زنده هستم، برای اسلام و حجاب تبلیغ خواهم کرد، چون حجاب مایه آرامش و آسایش در جامعه می‏‌باشد».[5]

همان‌طوری که این خانم نویسنده ژاپنی اشاره کرده است، یکی از فلسفه‌های بسیار مهم حجاب، همان آرامش بخشیدن به روان زنان و مردان و اجتماع است. در سایه حجاب است که هم مردم و هم اجتماع در آرامش و آسایش زندگی خواهند کرد. در همین زمینه خانم «ايوان ردلی» نويسنده و خبرنگار معروف انگليسی که اسلام آورده و محجبه شده است، می‌گويد: «حجاب در زندگی و حفظ امنيتم نقش بسيار بزرگی را ايفا کرد و من با پناه‌آوردن به حجاب، خود را در امنيت احساس می‌کنم».[6] 

دکتر «نوابخش» پژوهش‌گر، محقق و استاد دانشگاه می‌گويد:
در ديدگاه غرب، زن تا زمانی مورد احترام است که در چارچوب خواسته‏‌های نظام سرمايه‏ داری نقش‏‌آفرين باشد؛ در غير اين‌صورت، از چرخه تعاملات جامعه بيرون می‌رود و اعتبار خود را در جامعه از دست می‌دهد».[7] 

استعمارگران همواره در تلاش بوده‌اند تا زنان را از حیث وجودی تهی کنند و اولین قدم برای این هدف، این بوده که آن‌ها را از زیر چادرها و مقنعه‌ها بیرون بکشند. برای آن‌ها جذابیت تن لخت و عریان زنان برای انفعال دل جوانان با ایمان سلاحی بسیار قوی بوده است. آن‌ها همیشه از این حربه برای سست کردن اراده‌های ملت‌ها و جوانان غیور و مبارز در مقابل استعمار، استفاده‌های فراوان کرده‌اند.

فرانس فانون نویسنده فرانسوی می‌گوید:
«نیروهای اشغال‌گر، در کشور مسلمان الجزایر مأموریت داشتند تا هویت و اصالت فرهنگی ملت الجزایر را نابود کنند و در این راه حداکثر کوشش خود را بر تخریب مسئله حجاب و چادر زنان متمرکز کرده بودند؛ زیرا آن را نشانه‌ی مهم اصالت ملی زنان الجزایری تلقی می‌کردند. از دیدگاه استعمارگران، هجوم به تار و پود جامعه‌ی اسلامی الجزایر، ابتدا باید از تحت تأثیر قرار دادن زنان آغاز می‌شد. دستگاه استعماری فرانسه برای مبارزه با حجاب زنان و بیرون کشیدن آنان از کانون خانواده، مبالغ هنگفتی را اختصاص داده بود. آن‌ها بر این باور بودند که حجاب زن سدّ محکم و دژ عظیمی در برابر نفوذ غربی‌هاست. هر چادری که کنار گذاشته شود، افق جدید و گام بلندی در تسلط استعمارگران بر کشورهای اسلامی است. پس از دیدن هر زن مسلمانی که حجاب را کنار گذاشته است، امید تسلط آنان ده برابر می‌گردد. با هر چادری که رها می‌گردد، گویی جامعه اسلامی برای پذیرش و تسلیم در برابر استعمارگران آماده‌تر می‌شود».[8]

همان‌طور که از گفته این دانشمند بر می‌آید، مشخص می‌شود که کشورهای استعمارگر همانند انگلستان، آمریکا و دیگر آیادی آن‌ها، چرا این‌قدر برای تخریب حجاب جوانان و تخریب بنیان خانواده‌ها هزینه سنگینی را پرداخت می‌کنند تا به هر قیمتی که هست این دستور الهی و این تکلیف الهی را در بین جوانان مسلمان کم‌رنگ کنند.
[4]. وبلاگ بصیرت:
http://basirat-14.blogfa.com/post-23.aspx
[5].همان
[6]. سایت پورتال انهار: http://portal.anhar.ir/node/7180#gsc.tab=0
[7]. سایت پورتال انهار: http://portal.anhar.ir/node/7180#gsc.tab=0
[8]. ماهنامه مبلغان/ شماره92 اعترافات2 صفحه (257-261 (سایت مدرسه علمیه نرجس خاتون شاهین شهر: http://blog63.kowsarblog.ir/?p=123442&more=1&c=1&tb=1&pb=1

http://www.welayatnet.com

4 تشکر شده از کاربر قمرخانم برای ارسال مفید :
ارتش تک نفره , محمدELE , امیرعلی19 , مدافع حرم313 ,

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : قمرخانم

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

« ♣♣عکس/ حجاب دختر توریست فرانسوی در اصفهان♣♣ | آیا در قرآن اسمی از چادر آمده؟ »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 02:15 بعداز ظهر