انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:.. اینجا گناه ممنوع ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » امام دوازدهم: حضرت امام مهدی علیه السلام » پس از ظهور » حدیثی درباره ظهور

حدیثی درباره ظهور

ترجمه حدیث : حسن بن بشیر ، از ابی الجارود ، روایت کرده که میگوید : از امام باقر علیه السلام سئوال کردم قائم شما چه زمانی قیام میفرماید ؟ فرمود : ای ابا جارود شما آن زمان را نخواهید دید . عرض کردم اهل زمانش چطور ؟ فرمود : اهل زمانش راهم نمی بینید قائم ما بعد از مأیوس شدن و نا امید گشتن شیعیان قیام میکند ومردم را سه بار دعوت می کند وبه کمک می طلبد ولی هیچکس پاسخ او را نمیدهد ، تا آنکه روز چهارم به
pnded nvfhvi zi,v

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۰۹:۲۱ بعد از ظهر
مدیر انجمن انجمن دفاع مقدس
rating
شماره عضویت : 1784
حالت :
اعتبار کاربر : 72224
پسند ها : 2030
حالت من :  Maghzmotafaker.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (30).jpg

مدال ها:7
مدال صندلی داغ
مدال صندلی داغ
مدال 1 سالگی عضویت
مدال 1 سالگی عضویت
ستارهء انجمن
ستارهء انجمن
مدال تخصص
مدال تخصص
نشان تقدیر
نشان تقدیر
مدال پیشرفت
مدال پیشرفت
کاربران برتر
کاربران برتر

|

ترجمه حدیث :
حسن بن بشیر ، از ابی الجارود ، روایت کرده که میگوید : از امام باقر علیه السلام سئوال کردم
قائم شما چه زمانی قیام میفرماید ؟ فرمود : ای ابا جارود شما آن زمان را نخواهید دید . عرض کردم اهل زمانش چطور ؟ فرمود : اهل زمانش راهم نمی بینید
قائم ما بعد از مأیوس شدن و نا امید گشتن شیعیان قیام میکند ومردم را سه بار دعوت می کند وبه کمک می طلبد ولی هیچکس پاسخ او را نمیدهد ،

تا آنکه روز چهارم به پرده کعبه می چسبد ومی گوید : خدا یا یاریم کن ودعایش رد نمیشود خداوند نیز به ملائکه ای که رسول الله ( صلی الله علیه وآله ) را در روز بدر یاری کردند دستور می دهد حضرت مهدی علیه السلام را یاری کنند وآنها که تا آنزمان هنوز آماده باش بوده وزین اسبهای واسلحه های خود را زمین نگذاشته اند با حضرت بیعت میکنند ،

سپس سیصد وسیزده مرد با حضرت بیعت می نمایند و حضرت به مدینه رفته ومردم نیز همراه حضرت به مدینه می روند برای رضایت خدا ، آنگاه حضرت هزار وپانصد تن از قریش را که همه حرامزاده می باشند میکشد وسپس داخل مسجد شده ودیوار آنرا می شکند وبر زمین می ریزد وبعد ، 

ازرق ، وزریق ، ( دو تن از دشمنان اهل بیت علیهم السلام ) لعنهما الله ، را از قبر بیرون کشیده وبا آنها صحبت کرده وآنها هم پاسخ میدهند ، دشمنان واهل باطل در اینجا به تردید افتاده وتعجب می کنند که حضرت با مردگان می تواند صحبت کند ، آنگاه حضرت پانصدتن از آن اهل باطل را در داخل مسجد کشته سپس آن دو تن را که از قبر بیرون کشیده آتش می زند و می سوزاند آنها را با همان هیزمهائی که می خواستند با آن ، علی وفاطمه وحسن وحسین ( علیهم السلام ) را آتش بزنند می سوزاند ،

وآن هیزمهای ماست وما ( ائمه ) آنرا به یکدیگر ارث میدهیم ، سپس حضرت ،
کاخ مدینه را خراب می نماید ، و آنگاه به سمت کوفه حرکت می نماید وشانزده هزار تن از بتریه گروهی شبیه خوارج را که مسلح وقاریان قرآن فقهاء در دین بوده و از زیادی سجده پیشانی آنها زخم شده و . . . . . ونفاق تمام وجودشان را پرکرده است ، به حضرت می گویند : ای فرزند فاطمه ، بر گرد که ما نیاز به تو نداریم ، آنگاه حضرت در عصر روز دوشنبه در پشت نجف تا شب تمامی آنها را بسرعت می کشد وهیچ یک از آنان جان سالم بدر نمیبرد ، و اصحاب حضرت هیچ یک آسیب نمی بینند گرچه خون مقدس آنها وسیله تقرب به خداوند متعال میباشد ،
سپس حضرت وارد در کوفه شده ، وآنقدر از جنگاوران را میکشد تا خدا راضی گردد .

راوی می گوید : از آن جهت که درست مطلب را متوجه نشدم به حضرت عرض کردم : فدایت شوم خداوند چه زمانی راضی می شود ؟

فرمود :
ای ابا جارود خداوند به مادر موسی وحی کرد وحضرت قائم علیه السلام از مادر موسی گرامیتر است ، خداوند به زنبور عسل وحی می کند در حالیکه آن حضرت از زنبور عسل پیش خدا عزیز تر است ، اینجا بود که مطلب را فهمیدم ،آنوقت حضرت فرمود : آیا مطلب را فهمیدی ؟ عرض کردم آری .

فرمود :
حضرت قائم علیه السلام سیصد ونه سال به مقدار توقف اصحاب کهف در غار حکومت خواهد نمود ، وجهان را پس از پرشدن از ظلم وستم ، پر از عدل و داد خواهد کرد وخداوند شرق وغرب جهان را برای او فتح کرده وآنقدر از مردم میکشد تا جز دین محمد صلی الله علیه وآله باقی نماند ومانند سلیمان بن داود رفتار مینماید ، چنانکه خورشید وماه را بخواند او را پاسخ می دهند وزمین در زیر پای حضرت می پیچد ( طی الارض ) ومطابق امر و وحی خداوند عمل می نماید

متن حدیث

یا أبا الجارود لا تدرکون . فقلت : أهل زمانه ، فقال : ولن تدرک أهل زمانه ، یقوم قائمنا بالحق بعد إیاس من الشیعه ، یدعو الناس ثلاثا فلا یجیبه أحد فإذا کان یوم ( الیوم ) الرابع تعلق بأستار الکعبه ، فقال : یا رب انصرنی ، ودعوته لا تسقط ، فیقول تبارک وتعالی للملائکه الذین نصروا رسول الله یوم بدر ولم یحطوا سروجهم ولم یضعوا أسلحتهم ، فیبایعونه ، ثم یبایعه من الناس ثلاثمائه وثلاثه عشر رجلا ، یسیر إلی المدینه فیسیر الناس حتی یرض الله عز وجل فیقتل ألفا وخمسمائه قرشی لیس فیهم إلا فرخ زنیه . ثم یدخل المسجد فینقض الحائط حتی یضعه إلی الأرض ، ثم یخرج الأزرق وزریق لعنهما الله غضین طریین یکلمهما فیجیبانه ، فیرتاب عند ذلک المبطلون فیقولون : یکلم الموتی فیقتل منهم خمسمائه مرتاب فی جوف المسجد ثم یحرقهما بالحطب الذی جمعاه لیحرقا به علیا وفاطمه والحسن والحسین ، وذلک الحطب عندنا نتوارثه . ویهدم قصر المدینه . ویسیر إلی الکوفه فیخرج منها سته عشر ألفا من البتریه شاکین فی السلاح ، قراء القرآن ، فقهاء فی الدین ، قد قرحوا جباههم وسمروا ساماتهم وعمهم النفاق ، وکلهم یقولون : یا بن فاطمه ارجع لا حاجه لنا فیک فیضع السیف فیهم علی ظهر النجف عشیه الاثنین من العصر إلی العشاء فیقتلهم أسرع من جزر جزور ، فلا یفوت منهم رجل ، ولا یصاب من أصحابه أحد دماؤهم قربان إلی الله . ثم یدخل الکوفه فیقتل مقاتلیها حتی یرضی الله . قال : فلم أعقل المعنی فمکثت قلیلا ثم قلت : جعلت فداک وما یدریه جعلت فداک متی یرضی الله عز وجل ؟ قال : یا أبا الجارود إن الله أوحی إلی أم موسی وهو خیر من أم موسی ، وأوحی الله إلی النحل وهو خیر من النحل ، فعقلت المذهب ؟ فقال لی : أعقلت المذهب ؟ قلت : نعم . فقال : إن القائم لیملک ثلاثمائه وتسع سنین کما لبث أصحاب الکهف فی کهفهم ، یملؤ الأرض عدلا وقسطا کما ملئت ظلما وجورا ، ویفتح الله علیه شرق الأرض وغربها . یقتل الناس حتی لا یری إلا دین محمد صلی الله علیه وآله . یسیر بسیره سلیمان بن داود ، یدعو الشمس والقمر فیجیبانه ، وتطوی له الأرض ، فیوحی الله إلیه فیعمل بأمر الله

منابع شیعی

غیبه الطوسی : ص ۲۸۳

إثبات الهداه : ج ۳ ص ۵۱۶ – ۵۱۷ ب ۳۲ ف ۱۲ ح ۳۷۲
حلیه الأبرار : ج ۲ ص ۵۹۸ – ۵۹۹ – ب ۲۸ ” کما فی دلائل الإمامه ، بتفاوت ، عن مسند فاطمه .
البحار : ج ۵۲ ص ۲۹۱ ب ۲۶ ح ۳۴
بشاره الاسلام : ص ۲۴۱ ب ۳

7 تشکر شده از کاربر محمدELE برای ارسال مفید :
حریم قدس , نمازتو خوندی؟ , , ایلیا110 , حسنعلی ابراهیمی سعید , مدافع حرم313 , قمرخانم ,

می پسندم 2     1  1 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 1 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :2 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  2. پسندها :2 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  3. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : محمدELE

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
حدیثی درباره ظهور
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۲۵ بعد از ظهر نمایش پست [1]
عضو
rating
شماره عضویت : 2751
حالت :
اعتبار کاربر : 82
پسند ها : 2

سلام
امام زمان وظسفه داره دنیا رو به صلح و ثبات برسونه نه اینکه مرده و از قبر بیرون بکشه.این حدیث جعلیه . ی عقل سلیم این رو رد میکنه..امام عزمون تشریف میاره ما رو از خرافات دور و به حقیقت نزدیک کنه پس بهتره خرافه گرا نباشیم..براتون بهترین ارزوها رو دارم..یا حق

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : یا عزیز

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
حدیثی درباره ظهور
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۲۷ بعد از ظهر نمایش پست [2]
بانو
rating
شماره عضویت : 499
حالت :
دعوت شدگان : 1
اعتبار کاربر : 74581
پسند ها : 4201
حالت من :  Sepasgozaram.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (8).jpg

متن کامل حدیث رو میفرستم که بسیار هم متواتر هست لطفا با دقت مطالعه کنید 
لطفا اذهان رو گمراه نکنید 

امام صادق علیه السلام فرمودند: آیا می دانی که اول کاری که قیام کننده علیه السلام به آن ابتدا می کند چیست؟ عرض کردم که نمی دانم. فرمود که این دو نفر را یعنی ابوبکر و عمر {لعنت الله علیهما } را در حالتی که تر و تازه اند از قبر بیرون می آورد و می سوزاند و خاکسترشان را به باد می دهد و مسجد رسول خدا صلی الله علیه و آله را به هم می زند. (ترجمه جلد سیزدهم بحار الانوار مهدی موعود ج ۲ ص ۲۹۰ باب سیرت و کیفیت رفتار حضرت مهدی) .

امام صادق علیه السلام فرمودند: کنار قبر جدّ بزرگوارش رسول خدا صلی الله علیه وآله می آید و صدا می زند ای مردم! آیا این قبر جدّ من است؟ مردم می گویند: آری! ای مهدی آل محمّد! می پرسد: چه کسانی در این جا با او مدفون هستند؟ می گویند: دو نفر از یاران و هم جواران او!!!

و این درحالی است که او از هرکسی آن دو نفر را بهتر می شناسد. درحالی که مردم با تمام وجود گوش می دهند امام علیه السلام می پرسد: آن ها کیانند؟ چطور شد که در میان تمام مردم فقط این دو نفر با جدّ من پیامبر خدا صلی الله علیه وآله در این جا دفن شدند؟! شاید افراد دیگری مدفون باشند؟! مردم گویند: ای مهدی آل محمّد! کسی جز این دو نفر در این جا دفن نیست. آنان به این جهت در این جا دفن شدند کهخلیفه ی رسول خدا صلی الله علیه وآله و پدر زن او هستند!!!

حضرت بیرون آوردن آن ها را به تأخیر می اندازد. این تأخیر در میان مردم پخش می شود، پس از سه روز حضرت مهدی عجّل الله تعالی فرجه الشّریفبه آن جا آمده و روی قبر های آن ها را بر می دارد و به نقبا و یاران ارشد خود می فرماید: قبرهای اینان را بشکافید و آن ها را جستجو کنید. آنان طبق دستور مؤلایشان با دست های خود آن ها را جستجو کرده و آن ها را تروتازه بیرون می آورند. حضرت دستور می دهد که کفن های آنان را بیرون آورده بر درخت پوسیده و خشکی به دار کشند. در این هنگام (به جهت آزمایش مردم) فوراً درخت سرسبز و پر شاخ و برگ و خرّم می شود! دوستداران آن ها با مشاهده ی آن وضعِ شگفت انگیز گویند: سوگند به خدا! این شرافت حقیقی!!! است که این ها دارند، ما هم به درستی اینان رستگار شدیم!!! هرکس محبّت اندکی از آن ها در دل داشته باشد می آید و آن منظره را می نگرد و با دیدن آن فریفته می گردد.

در این هنگام، منادی حضرت مهدی عجّل الله تعالی فرجه الشّریف صدا می زند: هرکس در صحابه ی پیامبر خدا صلی الله علیه وآله، هم جوار او را دوست می دارد در یک سمت بیاستد. مردم دو گروه می شوند. گروهی دوست آن ها و گروه دیگری دشمن آن ها. حضرت مهدی عجّل الله تعالی فرجه الشّریف به دوستان آن دو نفر دستور می دهد که از آن ها بیزاری جویند. آن ها می گویند: ای مهدی آل محمّد! ما پیش از آن که بدانیم اینان در نزد خدا چنین مقامی دارند!!! از آن ها بیزاری نجستیم اکنون که فضل و مقام!!! آن ها برای ما آشکار شده، چگونه با دیدن بدن تروتازه ی آن ها و سبز شدن درخت پوسیده، از آنان بیزاری بجوییم؟؟؟!!! بلکه به خدا سوگند! ما از گور کسانی که عقیده به تو دارند و آن هایی که به اینان ایمان ندارند و آن ها را از قبر بیرون آورده و به دار آویخته اند، بیزاری میجوییم.

در این هنگام حضرت مهدی عجّل الله تعالی فرجه الشّریف به امر خداوند دستور می دهد باد سیاهی بر آن ها می وزد و آنان را مانند ریشه های پوسیده درخت خرما، از میان می برد. آنگاه دستور می دهد آن ها را از بالا و پایین آورده و به امر خداوند زنده می گرداند و دستور می دهد همه ی مردم جمع شوند، آنگاه اعمال آن ها را در هر دوران شرح می دهد. و آن ها هر خیانت و اعمال زشتی از ابتداء از آدم تا خاتم را به گردن می گیرند و اعتراف می کنند.

آنگاه حضرت دستور می دهد هرکس حاضر است و از اینان ظلمی دیده، قصاص کند. حاضران نیز قصاص کرده سپس آن ها را دوباره بر همان درخت به دار می کشد و دستور می دهد آتشی از زمین بیرون آمده آن ها را با درخت می سوزاند. آنگاه به باد دستور می دهد تا خاکستر آنان را به آب دریا بریزد.

📗(بحارالانوار ج۵۲ص۳۸۶-۲۰۰)

می پسندم 2     0  2 

امضای کاربر : حریم قدس

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
حدیثی درباره ظهور
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۳۳ بعد از ظهر نمایش پست [3]
مدیر انجمن انجمن دفاع مقدس
rating
شماره عضویت : 1784
حالت :
اعتبار کاربر : 72224
پسند ها : 2030
حالت من :  Maghzmotafaker.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (30).jpg

سلام و عرض ادب 

خدمتتون عارضم که حدیث نقل شده زیرش منبع ذکر شده
اینم لینک سایتی که مطلبو گذاشته بود
ضمن اینکه این امر میتونه در راستای رجعت ذکر شده در روایات باشه (بازگشت گروهى از مؤمنان محض به دنیا، و کافران محض پس از مردن و قبل از قیامت، در حکومت حضرت مهدى (عج) ...&  گروهى از شیعیان را که قبلاً از دنیا رفته‏اند، دوباره زنده مى‏کند تا به ثواب یارى آن حضرت نائل شوند و دولت (کریمه) او را مشاهده کنند و نیز جمعى از دشمنان آن حضرت را دوباره زنده مى‏کند تا از آنان انتقام بگیرد ...

در هر صورت اگه جعلی باشه یا نه ،ان شاالله بزودیه زود شاهد ظهور باشیم و همه چیز روشن بشه
موفق و مؤید باشین

می پسندم 2     0  2 

امضای کاربر : محمدELE

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

برچسب ها
حدیثی ، درباره ، ظهور ،

« لعن پرچم امام عصر توسط شرق و غرب | ...خالی... »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 07:29 بعداز ظهر