انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:.. اینجا گناه ممنوع ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » عمومی » متفرقه » از روضه تا کنسرت

از روضه تا کنسرت

از روضه تا کنسرت قرار نیست شیعه باشیم و برای مصیبت‌های اهلبیت(علیهم‌السلام) اشک بریزیم، کافیست فقط انسان باشیم و یا دوست داشته باشیم انسان باشیم تا اشک بریزیم و یا حداقل متاثر شویم. به نام خدا آیا می‌توان از مصائب کربلا شنید و گریه نکرد؟ آیا می‌توان روضه علی اصغر و شهادتش بر دستان پدر را را شنید و اشک نریخت؟[1] آیا می‌توان از قاسم سیزده ساله شنید، که بدون زره به جنگ با مردان تنومند عرب رفت و به شهادت رسید اشک نریخت؟[2] آیا می‌توان از شبیه‌ترین مردم به پیامبر شنید و متاثر
hc v,qi jh ;ksvj

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ ۰۷:۵۹ بعد از ظهر
بانو
rating
شماره عضویت : 47
حالت :
دعوت شدگان : 16
اعتبار کاربر : 92775
پسند ها : 4933
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (13).jpg
وبسایت من : وبسایت من

مدال ها:6
بهترین ارسال کننده
بهترین ارسال کننده
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت
نفر اول مسابقه
نفر اول مسابقه
کاربر با ارزش
کاربر با ارزش
ستارهء انجمن
ستارهء انجمن
کاربران برتر
کاربران برتر

|

از روضه تا کنسرت

قرار نیست شیعه باشیم و برای مصیبت‌های اهلبیت(علیهم‌السلام) اشک بریزیم، کافیست فقط انسان باشیم و یا دوست داشته باشیم انسان باشیم تا اشک بریزیم و یا حداقل متاثر شویم.

آیا می‌توان از مصائب کربلا شنید و گریه نکرد؟
آیا می‌توان روضه علی اصغر و شهادتش بر دستان پدر را را شنید و اشک نریخت؟[1]
آیا می‌توان از قاسم سیزده ساله شنید، که بدون زره به جنگ با مردان تنومند عرب رفت و به شهادت رسید اشک نریخت؟[2]
آیا می‌توان از شبیه‌ترین مردم به پیامبر شنید و متاثر نشد؟ از بدنی که پدرش نتوانست از روی زمین حرکتش دهد؟[3]
آیا می‌توان از خارهای سخت مغیلان و پای کودکان و خیمه‌های سوخته و سرهای بریده در دفاع از حق شنید و اشک نریخت؟[4]
قرار نیست شیعه باشی و برای این مصیبت‌ها اشک بریزی؛ کافیست فقط انسان باشی و یا دوست داشته باشی انسان باشی تا اشک بریزی و یا حداقل متاثر شوی.

چقدر سخت بود وقتی منتشر شد که نماینده‌ای فرمود: مردم همانطور که به روضه نیاز دارند به کنسرت نیاز دارند[5] و استدلال به کلمه حقی کرد که می‌توان فرمود این استنادشان، مصداق «كَلِمَةُ حَقٍّ يُرَادُ بِهَا بَاطِلٌ[6] گفتار حقّى است كه به آن باطلى اراده شده» است.
آیا این دو در کنار یکدیگرند؟ در حالی که روضه و گریه بر مصائب اهل بیت(علیهم‌السلام) نیاز انسانیت ماست، خوراک روح ماست، اقتضای احساس انسانی ماست؛ ولی کنسرتِ حرام اقتضای شهوت ماست و خیزش نفس ما...
آیا استناد به این روایت که گفتید: «در روز عرفه مسروق خدمت امام حسن و امام حسین(علیهماالسلام) رسیده بود و دو رفتار متفاوت دیده بود و درباره این دو نوع رفتار، مسروق از امام حسن(علیه‌السلام) سوال کرد. امام فرمودند: ما امام همه مردم هستیم و نباید شهروندان را درجه یک و درجه دو کنیم. امروز روز عرفه است و برخی دوست دارند روزه باشند و برخی می‌خواهند جشن بگیرند. به همین دلیل من و برادرم به نوعی تقسیم کار کردیم».[7] استناد صحیحی است؟
و در پایان بیان روایت، نتیجه گرفتید:
اگر من گفتم ما هم به روضه‌خوانی نیاز داریم و هم به کنسرت براساس رفتاری است که از امام حسن(علیه‌السلام) و امام حسین(علیه‌السلام) آموخته‌ام و همین جا به همه کسانی که مدعی هستند؛ می‌گویم که ما نباید از امامان خود جلوتر حرکت کنیم.
بر فرض صحت سند روایت، از شما، نماینده ملت، باید پرسید آیا مرادتان از کنسرت که به روایت مسروق استناد کردید، همین کنسرت‌های امروزی است؟[8]
جناب نماینده، شما زمانی می‌توانستید به این روایت استناد بفرمایید که امام حسن(علیه‌السلام) مشغول به جشن باشد و خوردن چیزی حرام، و اینجا بود که شاید می‌توانستید کنسرت را با روضه مقایسه کنید.
اما از شما باید پرسید: آیا امام(علیه‌السلام) مشغول خوردن شیرینی حلال بودند یا پناه بر خدا نوشیدن شراب حرام؟
جناب نماینده‌ای که کنسرت‌های بعضا و یا عموما حرام امروزی را با روضه اهل بیت که برخاسته از انسانیت است مقایسه می‌کنید، آیا کنسرت‌های امروز را دیده‌اید؟ آیا اختلاط زن و مرد در آن را دیده‌اید؟[9]
آیا مصادیق واضح غنا در این کنسرت‌ها را دیده‌اید؟
آیا هشدار و فریاد مراجع تقلید، اساتید عالی فقه و فقاهت و غواصان دریای روایات و معارف اهلبیت(علیهم‌السلام) را شنیده‌اید که مانع برگزاری این کنسرت‌ها هستند؟[10]
به نظر می‌رسد این نماینده‌ی محترم، مرتکب قیاس شده است و علاوه بر اینکه ظاهر قیاس باطل است و دو چیز بی‌ارتباط با هم مقایسه شده‌اند، خوب است بدانیم در روایات ما فرموده‌اند: «اول من قاس ابلیس[11] اولین کسی که قیاس کرد ابلیس بود» و چنین مباد که ربطی بین ما و ابلیس باشد.

منابع بیشتر برای مطالعه:
1- نفس المهوم، شیخ عباس قمی
2- مقتل مقرم، سید عبد الرزاق المقرم
3- مقتل « ابي‌مخنف»

پی‌نوشت:
[1]. مقتل الحسين خوارزمي، ج2، ص 32.
[2]. تاریخ الطبری: ج 5 ص 447، الكامل فی التاریخ: ج 2 ص 57.
[3]. الملهوف سید بن طاووس: ص 166.
[4]. معالي السبطين، مهدی حائری مازندرانی، ج 2، ص 89.
[5].
فارس نیوز. http://www.farsnews.com/13950614001244
[6]. خطبه ۴۰ نهج البلاغه:از سخنان آن حضرت است زمانى كه شنيد خوارج نهروان مى‏گويند: لا حكم إلّا للّه، فرمود قَالَ (عليه السلام) : كَلِمَةُ حَقٍّ يُرَادُ بِهَا بَاطِلٌ. گفتار حقّى است كه به آن باطلى اراده شده.
[7]. فارس نیوز. http://www.farsnews.com/13950614001244
[8]. روایت مسروق با آنچه که این نماینده مجلس نقل می کند کمی متفاوت است. مسروق نقل می‌کند که در روز عرفه خدمت امام حسن(ع) رفتم و ایشان را دیدم که در جمع یاران و دوستان نشسته‌اند و از غذاهای موجود تناول می‌فرمایند. کمی بعد برخاستم و خدمت امام حسین(ع) رسیدم. دیدم که روزه‌دار هستند. گفتم: برادرتان امروز افطار می‌کنند و شما روزه دارید؟ حضرت فرمودند: اِنَّ الْحَسَنَ کانَ اِماماً فَاَفْطَرَ لِئَلَّا یتَّخِذَ صَوْمُهُ سُنَّهً وَلِیتَاَسّی بِهِ النَّاسُ فَلَمَّا اَنْ قُبِضَ کنْتُ اَنَا الْاِمام فَارَدْتُ اَنْ لا یتَّخَذَ صَوْمِی سُنَّهً فَیتَاَسَّی النَّاسُ بِی. برادرم امام مردم است. پس امروز را روزه نگرفت تا مردم روزه‌داری او را سنّت [قطعی] نپندارند و از او پیروی کنند؛ پس هرگاه برادرم از دنیا برود، من امام و رهبر جامعه هستم. آنگاه من هم سعی می‌کنم که مردم روزه‌داری مرا سنّت نپندارند که از من پیروی کنند [بلکه بدانند که مستحب است، خواستند روزه بگیرند و یا ترک کنند]. (سند روایت صحيح: علل الشرایع، ج 2، ص 386، ح 1؛ بحار الانوار، ج 97، ص 123، ح 3).
[9]. تصاویری از کنسرت قم.
[10]. آیت الله مکارم شیرازی: وزارت ارشاد مسیر خود را اصلاح کند.
[11]. وسائل الشيعة (تفصيل وسائل الشيعة إلى تحصيل مسائل الشريعة) : 27 /46 ، للشيخ محمد بن الحسن بن علي، المعروف بالحُر العاملي، المولود سنة : 1033 هجرية بجبل عامل لبنان، و المتوفى سنة : 1104 هجرية بمشهد الإمام الرضا (عليه السَّلام) و المدفون بها، طبعة : مؤسسة آل البيت، سنة : 1409 هجرية، قم / إيران.

http://www.welayatnet.com

5 تشکر شده از کاربر قمرخانم برای ارسال مفید :
حریم قدس , متین23 , حضور 313 , عقیق , ,

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : قمرخانم

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

« 5 راهنمایی برای ایجاد یک سایت تجارت الکترونیکی مفیدتر در طراحی سایت | ماشین لباسشویی؛ دردسر جدید سامسونگ »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 11:13 پیش از ظهر