انجمن یاران منتظر

چت روم مذهبی یاران منتظر 

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
¤استخدامی¤ ..:||:.. بندگی کن تا که سلطانت کنند ..:||:.. عقل می گفت ،امثال صادق رفته رفته فاصله شان از زمین بیشتر می شود! ..:||:.. حدیثی از امام جواد(علیه السلام) برای فضای مجازی! ..:||:.. غدای اهل دوزخ ..:||:.. اقای روحانی اجازه نخواهم داد.....از شما بعیده اقای روحانی بر خلاف مصالح مملکت حرف بزنی ..:||:.. بوی بد گناه - تصویری ..:||:.. هزار و یک داستان از زندگانی امام علی (ع) : محمد رضا رمزی اوحدی/بخش دوم از بعثت تا رحلت پیامبر ..:||:.. سالگرد اسمانی شدنت را تبریک میگویم دایی جان ..:||:.. طلاق به خاطر کتک خوردن شوهر!!! ..:||:..

نوار پیام ها
( سینا : سوختن بهای قرب است وچنین سوختنی رابه جزبه پروانگان بی پروای عشق نمی بخشند.شهید اوینی )     ( قمرخانم : قال امام باقر علیه السلام : اِنَّ اَكْرَمَكُمْ عِنْدَاللّه‏ِ اَشَدُّكُمْ اِكْراما لِحَلائِـلِهِمْ؛ / (وسائل الشيعه : ج 15 ، ص 58 ، ح 6) گرامى‏ ترين شما نزد خداوند، كسى است كه بيشتر به همسر خود احترام بگذارد. )     ( قمرخانم : هرچه انقلاب اسلامي دارد از بركت مجاهدت شهدا و ايثارگران است . امام خميني(رحمة الله علیه) )     ( قمرخانم : ۱۲ بهمن سالروز بازگشت با افتخار حضرت امام خمینی (رحمة الله علیه) و آغاز ایام الله دهه فجر را گرامی می داریم. دهه فجر مبارک. )     ( قمرخانم : دهه فجر مظهر شکوه و عظمت و فداکاری ملت ایران است . مقام معظم رهبری )     ( غم هجران : سالروز شهادت صدیقه کبری حصرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را به محضر فرزند گرامیشان حضرت ولی عصر حجت ابن الحسن العسکری عجل الله تعالی فرجه الشریف ، مقام معظم رهبری و عموم مسلمانان جهان تسلیت می گوییم . )     ( قمرخانم : سه حق واجب پدر و مادر بر فرزند/ امام جعفر صادق علیه السلام در مورد سپاسگزاری از والدین فرمودند: سه چیز بر فرزند، در حق پدر و مادر واجب است: ۱- شکر پدر و مادر به هر شکل ممکن ۲- اطاعت از پدر و مادر در هر چیزی که امر و نهی می‌کنند به جز در گناه و معصیت خدا ۳- خیرخواهی برای ایشان در پیدا و نهان «تحف العقول، صفحه 322» )     ( hasti 2013 : به به خیلی خیلی مبارکهههه :-D بهتون تبریک میگم جناب ادمین رییس بزرگ یاران منتظر من وهمسرم زندگی پرازشادی وخوشییییی به همراه سلامتی براتون آرزومندیم :roll: :-D ان شاءلله خوشبخت بشین :63: همه بلند بگین الهی آمین :roll: وسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته :@@: صلوات :roll: :-D برا خوشبختیشون بوداااا بلندتر بفرستین :-D به خانم جان سلام برسونید :roll: )     ( قمرخانم : قال علی علیه السلام : مَن نَصَحكَ فَقَد أنْجَدَكَ. / (فهرست غرر، ص 381) كسي كه تو را نصحيت و ارشاد مي‌كند مسلّماً او ياور و مددكار تو است. )     ( قمرخانم : پيامبر اکرم صلي الله عليه و آله : أدِّبُوا أولادَكُم عَلى ثَلاثَ خِصالٍ : حُبِّ نَبِيِّكُم ، حُبِّ أهلِ بَيتِهِ و قِراءَةِ القُرآنِ . فرزندان خود را بر سه ويژگى تربيت كنيد : دوست داشتن پيامبرتان ، دوست داشتن اهل بيت او ، و خواندن قرآن . كنزالعمّال ، ح 45409 )     ( سینا : نَ پـرواز بلدم نَ بال و پَرش را دارم دامـهاے دنیایے اسیرم ڪرده اند ولے مےخواهم اسیـ‌ر نگاه شما شومـ و بَس شهدا_گاهی_نگاهی.. :53: :53: )     ( قمرخانم : قال علی علیه السلام : مَن نَصَحكَ فَقَد أنْجَدَكَ. / (فهرست غرر، ص 381) كسي كه تو را نصحيت و ارشاد مي‌كند مسلّماً او ياور و مددكار تو است. )     ( سینا : ملیندا همسر بیل گیتس،ثروتمندترین زن دنیا با حدود90میلیارددلار سرمایه. اثری از عمل زیبایی وجلف بازی وتجمل در او پیدا نمیکنید. هنوز کار میکند. ❌بعضیا فقط سگ بغل کردنو از غربی هابلد شده اند. )     ( قمرخانم : امام صادق ـ عليه السّلام ـ فرمودند: ايمان انسان پاك و خالص نمي گردد مگر اينكه خداوند در نزد او محبوبتر و دوست داشتني تر از جان، مال، پدر، مادر، فرزند و خانواده اش و همه‌ مردم باشد.«بحارالانوار، ج 7، ص 25» )     ( قمرخانم : امام صادق (علیه السلام) فرمودند: حُسنُ الظَّنِّ باللهِ أن لَا تَرجُوَ إلاَّ اللهَ وَ لَا تَخَافَ إلَّا ذَنبَکَ. گمان نیکو به خدا داشتن این است که امید به هیچکس جز او نداشته باشی و از هیچ چیز جز گناهت نترسی.(جهاد با نفس، ح 143) )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » چهارده معصوم » امام اول: حضرت علی علیه السلام » هزار و یک داستان از زندگانی امام علی (ع) : محمد رضا رمزی اوحدی/بخش دوم از بعثت تا رحلت پیامبر

هزار و یک داستان از زندگانی امام علی (ع) : محمد رضا رمزی اوحدی/بخش دوم از بعثت تا رحلت پیامبر

هزار و یک داستان از زندگانی امام علی (علیه السلام) نویسنده : محمد رضا رمزی اوحدی فصل دوم از بعثت تا رحلت پیامبر به نام خدا ۵۳- بهترین افراد کیست؟ از رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم سؤال کردند: یا رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم بهترین افراد کیست؟ حضرت فرمود: بهترین آنها، و پرهیزگارترین آنها، و با فضیلت ترین آنها و نزدیکترین آنها به بهشت کسی است که به من نزدیکتر بوده و پرهیزگارتر و نزدیکتر به من نیست مگر علی بن ابیطالب.(69) 69) ینابیع المودة
ichv , d; nhsjhk hc ckn'hkd hlhl ugd (u) : lpln vqh vlcd h,pnd/foa n,l hc fuej jh vpgj \dhlfv

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۱۹ بعد از ظهر
بانو
rating
شماره عضویت : 47
حالت :
دعوت شدگان : 16
اعتبار کاربر : 90443
پسند ها : 4741
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (13).jpg
وبسایت من : وبسایت من

مدال ها:6
بهترین ارسال کننده
بهترین ارسال کننده
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت
نفر اول مسابقه
نفر اول مسابقه
کاربر با ارزش
کاربر با ارزش
ستارهء انجمن
ستارهء انجمن
کاربران برتر
کاربران برتر

|

هزار و یک داستان از زندگانی امام علی (علیه السلام) نویسنده : محمد رضا رمزی اوحدی

فصل دوم از بعثت تا رحلت پیامبر

به نام خدا

۵۳- بهترین افراد کیست؟

از رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم سؤال کردند: یا رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم بهترین افراد کیست؟
حضرت فرمود: بهترین آنها، و پرهیزگارترین آنها، و با فضیلت ترین آنها و نزدیکترین آنها به بهشت کسی است که به من نزدیکتر بوده و پرهیزگارتر و نزدیکتر به من نیست مگر علی بن ابیطالب.(69)
69) ینابیع المودة ص 247.

http://www.ghadeer.org/
هزار و یک داستان از زندگانی امام علی (علیه السلام) نویسنده : محمد رضا رمزی اوحدی/بخش اول

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : قمرخانم

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
هزار و یک داستان از زندگانی امام علی (ع) : محمد رضا رمزی اوحدی/بخش دوم از بعثت تا رحلت پیامبر
یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۲۳ بعد از ظهر نمایش پست [1]
بانو
rating
حالت :

به نام خدا

۵۴- نگین پادشاهی

مطابق روایات متواتر که از طریق شیعه و سنی، نقل شده این آیه(70) در شأن امیر مؤمنان (علیه السلام) نازل شده و دلیل ولایت و رهبری علی (علیه السلام) بعد از پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم است و این آیه هنگامی نازل شد که علی (علیه السلام) در مسجد مشغول نماز بود آنگاه فقیری به مسجد آمد و از حاضرین در مسجد تقاضای کمک کرد، کسی چیزی به او نداد، حضرت علی (علیه السلام) در حال رکوع بود، با انگشت کوچک دست راستش اشاره کرد، سائل نزدیک آمد و انگشتر را از دست علی (علیه السلام) بیرون آورد، به این ترتیب آن حضرت در رکوع نماز، انگشترش را به عنوان زکات (صدقه مستحبی) به فقیر داد، و آیه انما ولیکم الله و رسوله و الذین آمنوا الذین یقیمون الصلوة و یؤتون الزکوة و هم راکعون در ستایش امام علی (علیه السلام) نازل شد(71)
در تاریخ آمده، این انگشتر یکی از مشرکان بنام مروان بن طوق بوده، امام علی (علیه السلام) هنگامی که در جنگ، بر او پیروز شد و او را به هلاکت رسانید انگشتر او را به عنوان غنائم جنگی از دست او بیرون آورد، و به حضور رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم آورد، پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم دستور داد تا علی (علیه السلام) از میان غنائم، آن انگشتر را برای خود بردارد(72).
برو ای گدای مسکین در خانه علی زن - که نگین پادشاهی دهد که از کرم، گدا را(73)
70) سوره مائده، آیه 55.

71) غایة المرام، تعداد 42 حدیث از طریق اهل تسنن و 19 حدیث از طریق شیعه وارد شده است، در مورد اینکه آیه فوق در شأن، علی (علیه السلام) نازل شده است.

72) وقایع الایام، ص 627

73) نصایح، ص 310.

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۲۵ بعد از ظهر نمایش پست [2]
بانو
rating
حالت :

به نام خدا

۵۵- امتیازات شیعیان علی (علیه السلام)

روزی رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم به علی بن ابیطالب (علیه السلام) فرمود: ای علی! به شیعیان و یارانت ده امتیاز را بشارت بده:
1- حلال زادگی. 2- ایمان صحیح. 3- دوستی خدا با آنها. 4- گشادی قبر. 5-روشنی پل صراط. 6- نترسیدن از فقر و بی نیازی قلب. 7- دشمنی خدا با دشمنانشان. 8- ایمنی از خوره. 9- آمرزش گناهان. 10- همنشینی با من در بهشت(74).
74) نصایح، ص 310.

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ ۰۹:۳۵ بعد از ظهر نمایش پست [3]
بانو
rating
حالت :

به نام خدا

۵۶- حیوانات مسخ شده 

علی (علیه السلام) می فرماید: روزی از پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم پرسیدم: یا رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم حیوانات مسخ شده کدامند؟ حضرت فرمود: آنها سیزده حیوان هستند:
فیل، خرس، خوک، میمون، مارماهی، سوسمار، شب پره(یا پرستو)، کرم سیاه، آبی عقرب، عنکبوت، خرگوش، سهیل و زهره (نام دو حیوان دریایی است).
آنگاه پرسیدم: علت مسخ اینها چه بود؛ خرس: مرد مأبونی بود که مردها را به خود می خواند؛ خوک: عده ای نصرانی بودند که از خدا خواستند تا غذای آسمانی بر آنها بفرستد و با این که خواسته شان عملی شد بر کفر خود افزودند؛ میمون: کسانی بودند که روز شنبه بر خلاف دستور دینشان ماهی گرفتند؛ مارماهی: مرد دیوثی بود که همسرش را در اختیار مردم می گذاشت؛ سوسمار: بادیه نشینی بود که سر راه حاجیان را می گرفت و اموالشان را می ربود؛ شب پره: دزدی بود که خرماهای مردم را از سر درختان سرقت می کرد؛ کرم سیاه: سخن چینی بود که میان دوستان جدایی می انداخت؛ عقرب: مرد بد زبانی بود که هیچ کس از نیش زبانش آسوده نبود؛ عنکبوت: زنی بود که به شوهرش خیانت کرده بود؛ خرگوش: زنی بود که غسل حیض و غیره نمی کرد؛ سهیل: گمرک چی بود در یمن؛ و زهره: زنی نصرانی بود و این زن همان است که هاروت و ماروت را فریفت.(75)

75) نصایح، ص 399.

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ ۰۹:۴۰ بعد از ظهر نمایش پست [4]
بانو
rating
حالت :

به نام خدا

۵۷- علی (علیه السلام) در معراج پیامبر (صلی الله و علیه و آله و سلم)

روزی رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم به علی (علیه السلام) فرمود: یا علی همانا من در سه جا اسم ترا همراه اسم خود دیدم و با نظر بر آن انس یافتم. هنگامی که در معراجم به آسمان، به بیت المقدس رسیدم، بر صخره آن یافتم که نوشته بود خدایی جز الله نیست، محمد فرستاده خداست، او را بوسیله وزیرش تأیید کرده ام و بوسیله وزیرش یاری نموده ام.
به جبرئیل گفتم: وزیر من کیست؟ گفت: علی بن ابیطالب
و بار دوم هنگامی بود که به سدرة المنتهی رسیدم دیدم بر آن نوشته است: منم خداوند یکتا که معبودی جز من نیست، محمد حبیب من است، او را به بوسیله وزیرش تأیید کرده ام و بوسیله وزیرش یاری نموده ام(76)
76) نصایح، ص 471.

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ ۰۹:۴۴ بعد از ظهر نمایش پست [5]
بانو
rating
حالت :

به نام خدا

۵۸- راه بهشت

روزی رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم به علی (علیه السلام) فرمود: ای علی (علیه السلام) آیا آگاهتان نسازم که کدامیک از شما در اخلاق و روش به من شبیه ترید؟
علی (علیه السلام) عرض کرد:، بفرمائید یا رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم
آنگاه حضرت فرمود: خوش اخلاق ترین شما، و بردبارترین شما و نیکوترین شما نسبت به بستگان خود، و انصاف دهنده ترین شما نسبت به خود... آنگاه رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم اضافه کرد: ای علی (علیه السلام): هر کس صلوات بر من را فراموش کند راه بهشت را گم کرده است.(77)

77) نصایح، صد 470.

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ۰۷:۴۸ بعد از ظهر نمایش پست [6]
بانو
rating
حالت :

به نام خدا

۵۹- علی (علیه السلام) در دامان مهر نبوی (صلی الله و علیه و آله و سلم)

موقعی که علی (علیه السلام) را نزد پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم آوردند، رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم به مادر علی (علیه السلام) فاطمه فرمود: برو حمزه را از ولادت علی (علیه السلام) با خبر کن، فاطمه بنت اسد گفت: یا رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم اگر من بروم، چه کسی علی را شیر می دهد؟ رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: تو برو من علی را سیراب خواهم کرد و پیغمبر صلی الله علیه و آله و سلم زبان مبارک خود را در دهان علی (علیه السلام) گذاشت، وقتی که فاطمه بنت اسد برگشت، علی (علیه السلام) را نظیر کودکان دیگر در میان جامه ای پیچیده و بست. پیغمبر صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: گهواره علی (علیه السلام) را نزدیک رختخواب من بگذارید. رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم شخصاً تربیت امیرالمؤمنین (علیه السلام) را بر عهده گرفت. علی (علیه السلام) را شستشو می داد، شیر در گلوی آن حضرت می ریخت، در وقت خواب گهواره علی (علیه السلام) را تکان می داد و در موقع بیداری با علی (علیه السلام) سخن می گفت: و علی (علیه السلام) را به سینه خود می چسبانید، آن حضرت را برای گردش به کوههای مکه، شکاف کوهها، رودها و جاده ها می برد و علوم و اسرار الهی را به گوش آن بزرگوار می خواند.

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ۱۲:۲۶ بعد از ظهر نمایش پست [7]
بانو
rating
حالت :

به نام خدا

۶۰ - علی (علیه السلام)  و ابلیس ملعون

علی (علیه السلام) می فرماید روزی در کنار خانه کعبه نشسته بودم پیرمردی قد خمیده را دیدم با موهای سفید و بلند که ابروان او بر چشمانش افتاده بود با عصایی بر دست و کلاهی قرمز و جامه ای پشمین، پیرمرد نزدیک شد و در حضور رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم که بر دیوار کعبه تکیه زده بود نشست. سپس گفت: ای فرستاده خدا آیا می شود در حق من دعا کنی و از درگاه خدا برایم طلب مغفرت کنی؟
رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: پیرمرد کوشش تو فایده ندارد، اعمال تو تباه گشته و درخواست مغفرت در حق تو پذیرفته نخواهد شد. پیرمرد با سرافکندگی از محضر آن حضرت خارج شد و از راهی که آمده بود بازگشت. در این هنگام رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم به من فرمود: یا علی (علیه السلام) آیا او را شناختی؟ گفتم: نه. حضرت فرمود: او همان ابلیس ملعون است. علی (علیه السلام) می فرماید با شنیدن این جمله برخاستم و خود را به آن پیرمرد رساندم و با او درگیر شدم و بر زمینش کوفتم و بعد بر سینه اش نشستم، با دستانم گلویش را به سختی می فشردم تا او را هلاک کنم در همین حال او مرا به نام صدا زد و از من خواست که دست از او بردارم و وی را به حال خود رها کم. آنگاه گفت: فانی من المنظرین الی یوم الوقت الملعوم یعنی؛ مرا تا روز قیامت (معلوم) مهلت زندگی داده اند و من تا آن روز زنده خواهم ماند سپس گفت: یا علی به خدا سوگند من تو را بسیار دوست دارم (پس این جمله را از من بگیر و نگه دار) آن کس که در مورد تو به دشمنی و خصومت برخیزد و از تو در دل خود کینه داشته باشد باید در مشروعیت ولادت خود تردید کند و مرا در کار پدر خود شریک به شمارد... علی (علیه السلام) می فرماید: من از حرف او خنده ام گرفت و رهایش ساختم.(78)

78) بحارالانوار، ج 27، ص 148.

می پسندم        0 

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد