انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » مباحث چت روم » مهدویت » سلسله مباحث مهدويت جلسه اول ( پاسخ به شبهات تولد امام زمان عج 1)

سلسله مباحث مهدويت جلسه اول ( پاسخ به شبهات تولد امام زمان عج 1)

جلسه اول قبل از هر سخني بدينوسيله از مديريت محترم و مسئولين ارزشمند روم ياران منتظر تقدير و تشكر دارم كه اين موقعيت را ايجاد كردند تا بنده مفتخر باشم لحظاتي را در محظر شريف شما بزرگواران باشم لذا از اين تريبون عرض موكنم خداوند تبارك و تعالي به شما خير بده و تحت عنايات ائمه اطهار (ع) باشيد همچنين هفته بسيج ور.ز بسيج را نيز به بسيجيان سرافراز تبريك عرض كرده و به برادران بسيجي و عرض ميكنم صحنه دفاع تمام نشده و نياز اسيت امروز هم يه دفاع در
sgsgi lfhpe lin,Xj [gsi h,g ( \hso fi afihj j,gn hlhl clhk u[ 1)

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۲ ۱۲:۴۶ قبل از ظهر
مدیر انجمن بخش پرسش و پاسخ جناب عالمانه
rating
شماره عضویت : 443
حالت :
اعتبار کاربر : 1690
پسند ها : 140

مدال ها:1
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت

|

جلسه اول

قبل از هر سخني بدينوسيله از مديريت محترم و مسئولين ارزشمند روم ياران منتظر

تقدير و تشكر دارم كه اين موقعيت را ايجاد كردند تا

بنده مفتخر باشم لحظاتي را در محظر شريف شما بزرگواران باشم

لذا از اين تريبون عرض موكنم خداوند تبارك و تعالي به شما خير بده و تحت عنايات ائمه اطهار (ع) باشيد

همچنين هفته بسيج ور.ز بسيج را نيز به بسيجيان سرافراز

تبريك عرض كرده و به برادران بسيجي و عرض ميكنم صحنه دفاع تمام نشده

و نياز اسيت امروز هم يه دفاع در براير جنگ نرم

همت گمارند و همانند دفاع مقدس نقش بي بديل خود را نمايان سازد كه شكر خدا چنين هم است

دوستان گرامي با ياري خدا مقرر است ما سلسله مباحثي را شروع كنيم

هفته اي يك جلسه با نام سلسله مباحث مهدويت  چه بسا كه عرض

ميكنم سخن گفتن از اين گنجينه عظيم بقيه الله العظم (عج)

صلوات (لطفا هم دست به سينه لحظه اي قيام بفرماييد)

در حد چون مني نيست و به خدمت مولا عرض ميكنم اقا شرمنده

من كجا و سلطان عالم وجود و امكان حجت خدا كجا تا بشود بحث كرد

بلكه به عنوان شاگرد شاگردي كوچكي از اساتيد هستم

كه اينجا درس پس ميدم و اميدوارم مولا حضرت ولي عصر عج

اين سلسله مباحث را تاييد بفرمايندواز من حقير بپذيرند تا در اين جلسات

به تاريخ و زندگي نامه و معرفت و شناخت مهدوي بپردازيم

و با استفاده از احاديث و روايات و تاريخ همچنين كلام بزرگان عرصه مهدوي به زواياي

اين موضوع بپردازيم اميد ان است پس از پايان جلسات بزرگواراني كه در اين جلسات حظور داشتند

و دنبال كردند بتوانند هر كدام سخنراني براي دفاع از حريم مهدوي بوده

و هيچ شبهه و سوالي براي انان باقي نماند و به معناي حقيقي ياران منتظر برسند ان شاءالله

لذا در هر جلسه اي كه پيش ميرويم سعي بر ان داريم تا سلسله مباحث مهدوي

را به زاويه و چشم اندازي از مسير مهدوي معطوف كنيم

خواهشي كه بنده دارم از مديران و ناظرين و اعظا محترم و همه اين است كه

برادران و خواهراني كه مديريت جلسه و نظم جلسه را به عهده دارند همكاري لازم بفرمايند

و دوستان صبوري و تحمل به خرج بدن تا جلسات را پيش ببريم

اطمينان است با عنايت اهل بيت اطهار (ع) در اين روم مبارك كه مزين به نام شريف

ياران منتظر است اين جلسات و سلسله مباحث به شكلي پيش رود كه هيچ شبهه

و سوالي براي شما باقي نماند و اين روم منور بتواند از ميان شما عزيزان

سفيراني براي بحث مهدويت در اين دنياي مجازي و جنگ نرم تربيت كند تا اين مكتب راه گشا را

در اين دنياي پر از كجي ها و ناملايمات تبليغ نماييد

در پايان مجددا از زحمات و نظر لطف سيد بزرگوار مديريت محترم ناظرين گرامي و مهدي عزيز

و تك تك شما بزرگواران تشكر و قدر داني ميكنم  و اعلام ميكنم افتخاري براي حقير است كه در ميان شما هستم

نكته اي هست كه من كمي تايپ ضعيفي دارم لذا قبل از جلسات معمولا مطالب را تايپ

ميكنم  تا وقت شما عزيزان گرفته نشود .چون سريع تايپ ميكنم ممكن است غلط املايي

يا اشكال در جمله بندي داشته باشد لذا از حالا عذر خواهي ميكنم و اميد است بر ما خرده نگيريد

بسم الله الرحمن الرحيم

همانگونه كه مستحظر هستيد شيعيان داراي 12 امام بر حق هستند

كه اين ائمه اطهار ع جانشينان و خلفاي پس از رسول خدا ص ميباشند و هر كدام فرزند ديگري بوده

تا اين شجره طيبه تكميل گردد با امام دوازدهم امام عصر عج 

ياران منتظر ائمه ع ما در دوران خود با مشكلات بسيار رو به رو بوده تا شربت

شهادت را نوشيده اند و اين مقام و مدال افتخار بر گردن ما است كه ائمه ما از

شهيدان هستند كه الله متعال در حق انها بالا ترين درجات را تضمين كرده

وتمام اين سختيها و رنجها را يراي رضاي خدا و رسيدن دين صحيح خدا به ما تحمل نمودند

حال ايا اين سوال پيش نمي ايد كه انسان و مخصوصا شيعه بايد چه

بي وفا  باشد كه با اين همه زحمت و سختيها كه امامان ع ما كشيدند حال ما دنباله روان خوبي

نباشيم و پيرواني حقيقي براي اين مكتب نباشيم

بله درروز جمعه نيمه شعبان سال  255هجري قمري امام دوازدهم و معصوم چهاردهم

شيعيان يعني امام زمان عج به دنيا امدند پدر بزرگوار ايشان امام حسن عسكري ع و مادر ايشان

نرجس خاتون است بنا بر روايات پس از گذشت يك سال و نيم از ازدواج امام ع و

نرجس خاتون امام زمان به دنيا امدند انچه ما در اين جلسه اول مد نظر داريم اين است

كه امروزه با تعجب برخي شبهه در تولد امام كردند و بايد عرض كنم

به خدا من درمانده ام  كه ايا اينها ايا كتب تاريخي و رجالي و نسب شناسي

خود را هم مطالعه نميكنند يا اينكه

قبول ندارند اگر قبول ندارند پس ديگر چه براي انها باقي ميماند و اگر مطالعه نميكنند

بايد گفت وامصيبتا اما به نظر من هيچكدام نيست بلكه بي حيايي و سوءاستفاده

از مردمي كه اهل تحقيق نيستند و انها را براين مسير قرار داده تا با بي حيايي به انكار واضح ترين و قطعي

ترين مباني تاريخي بپردازند

ابن تيميه حراني كه از ديدگاه وهابيت ملعون امام الائمه واز بزرگان ايشان است

در كتاب منهاج خود ج 4 ص 87 چنين مي اورد

قد ذكر محمد بن جرير الطبري وعبد الباقي بن قانع وغيرهما من أهل العلم بالأنساب

والتواريخ أن الحسن بن علي العسكري لم يكن له نسل ولا عقب

كه بله اصلا امام عسكري فرزندي نداشت  ونسبت ميدهردكه در كتاب تاريخ محمد

ابن جرير طبري امده ياران منتظر دقت كنيد

حال ما ميگوييم اول اصلا  (نسل ولا عقب ) در كتاب طبري نيست

به هر حال تحقيق در اين ادعا سخت نيست كتاب تارخ محمد ابن جرير طبري

موجود و با يك سرچ چند سانيه اي روشن ميشود

بلكه محقق كتاب محمد رشاد سالم اين ادعاي دروغ رادارد كه اين

مطلب در كناب صله تاريخ طبري است  واصلا ان مورد ارتباطي به حضرت مهدي عج

ندارد بلكه در مورد محمد ابن حسن ابن علي ابن موسي ابن جعفر الرضا است

اين موضوع اول و حال از كتب خود برادران ثابت ميكنيم تولد امام عصر عج

شمس الدين الذهبي از بزرگان اهل سنت متوفاي 748 در كتاب العبر في خير من الغبر ج 2ص37

اورده كه وفيها [سنة 256 ه‍] محمد بن الحسن العسكري بن علي الهادي

محمد الجواد بن علي الرضا بن موسى الكاظم

بن جعفر الصادق العلوي الحسيني أبو القاسم الذي تلقبه الرافضة

الخلف الحجة وتلقبه بالمهدي وبالمنتظر وتلقبه بصاحب الزمان وهو خاتمة الاثنى عشر...

ميگه در سال 256 محمد فرزند امام عسكري و نام امان ديگر را ميبرد ومنتسب

ميكند به رسول خدا ص به دنيا امد بعد ادمه ميده كه شيعيان او را خاتم و حجت

مهدي ،صاحب الزمان و امام خاتم دوازدهم ميدانند

الصلاة و السلام علي سيدنا و نبينا أبي

القاسم محمد صلّي الله عليه

والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته

با ياري خدا در جلسات بعد اين بحث را ادامه ميديم

ویرایش موضوع توسط : admin
در تاریخ : دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۱۲ بعد از ظهر

10 تشکر شده از کاربر عالمانه برای ارسال مفید :
admin , programmer , سپیده 313 , باران عشق , کوثر خانم , جوادالئمه , پسرآفتاب , ye adam , نمازتو خوندی؟ , ارتش تک نفره ,

می پسندم 6     0  6 

تعداد پسند های ( 6 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : عالمانه
خدایا عاشقان را با غم عشق آشنا کن  ---- ز غمهای دگر غیر از غم عشقت رها کن
تو خود گفتی که در قلب شکسته خانه داری  ------- شکسته قلب من جانا بعهد خود وفا کن
خدایا بی پناهم
ز تو جز تو نخواهم    -----   اگر عشقت گناه است    ------  ببین غرق گناهم

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

« ایاظهورنزدیک است | سلسله مباحث مهدويت جلسه دوم (پاسخ به شبهات تولد امام زمان عج 2 ) »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 01:31 بعداز ظهر