(نسخه قابل پرینت موضوع)
عنوان موضوع : دوست دارم مرد زندگی من اهل نماز و روزه باشه
نمایش موضوع اصلی :

admin یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۲ ۰۱:۴۵ قبل از ظهر

سوال :

سلام
میشه.این سوالی رو که می گم پست بگذارید!!!!!!اگه لطف کنید سریع تر ممنون میشم...!!!

چندوقت پیش پسری از من خاستگاری کرد.و با مشورت خانواده قرار شد برای مدت کوتاهی باهم تماس تلفنی داشته باشیم تا همدیگر رو بهتر بشناسیم.
طی این تماس های تلفنی متوجه شدم این آقا پسر ایمانشون ضعیفه!!
با وجود اینکه شرایط دیگرشون برای ازدواج مناسبه...
ولی دوست دارم مرد زندگی من اهل نماز و روزه باشه...
از طرفی به این آقا پسر علاقه مند شدم!!و نمیدونم آیا نداشتن یک فاکتور دلیل محکمی برای جواب منفی من هست؟؟؟
اینطور که به نظر میرسه این آقا پسر جوانی معقول و منطقی هس...که علی رغم دوستی که با خدا داره در انجام اعمال دینی کاهلی میکنه!!!
آیامیشه با صحبت ومتقاعد کردن ایمانش رو قوی تر کنم؟؟؟؟اگه میشه چطوری امکان داره؟؟
درضمن من 19 سالم هست و خاستگارم 20 ساله!!
درباره سن ازدواجمون هم بگم که خانواده هامون سن پایین رو برای ازدواج مناسب میدونن!!!

اگه میشه بیشتر در این باره توضیح بفرمایید که چطوری میتونم اون رو نسبت به انجام دادن اعمال دینی حساس کنم؟؟
چندباری در این مورد باهاش حرف زدم و از دلائل اینکه چرا ما باید فرائض دینی رو انجام بدیم ..براش گفتم و تا حدودی متقاعد شد و فکر میکنم ضعف ایمانش بیشتر بخاطر درک نادرست از فرائض دینی هست!!

اگر میشه این موضوع رو در صفحه اصلی بگذارید تا از نظرات دیگران هم مطلع شوم!!!
ممنون
یاعلی

پاسخ :

سلام
اینکه آیا نبود یه فاکتور در خواستگار دلیل میشه که وی را رد کنیم یا خیر باید بگم که فاکتور داریم تا فاکتور! فاکتوری که شما مطرح کردید از چند جهت قابل بررسی است .
1-شما چقدر نسبت به این مسئله حساسید؟ توضیح مطلب اینکه آیا این مسئله برات خیلی مهمه یا نه و اگر شوهرت تا آخر عمر به همین منوال باقی بمونه می تونی تحمل کنی یا خیر؟اینها سوالاتی هستند که باید برای خودت حل کنی و در نهایت در صورت دادن جواب مثبت با این تفکر جواب بده که شوهرم تا آخر زندگی به همین عقاید باقی خواهد ماند نه اینکه فکر کنی حالا ازدواج می کنیم و بعدا رو عقایدش کار می کنم تا درست شه چون اگر این فکرو بکنی در صورت عدم تغییر در عقایدش تو زندگی دچار مشکل میشی
2-آیا ایشون از اینکه اعتقاد ضعیفی داره از این امر ناراحته یا اینکه نه علاوه بر اینکه خودش ضعیف الایمان هست بلکه اشخاصی را که ایمان قوی دارند مذمت می کنه
اگر خودش بدونه که کار اشتباهی می کنه نصف مسئله حله و میشه با صحبت کردن باقی را حلش کرد والا تغییر دادنش مشکله
3- آیا در صدد تغییر دادن شما به سمت بی ایمانی هست یا نه و همچنین ایا می خواد بچه هاش رو با ایمان و نماز تربیت کنه یا با بی ایمانی و بی نمازی پس اگر در صدد تغییر شما نباشه و دلش بخواد بچه هاش با ایمان و نماز خون بشن نقطه مثبتش محسوب می شه

اگر شما با توجه به مطالب بالا وی را قبول کردید و با ایشون ازدواج کردید بهترین شیوه تذکر به ایشون عمل شما است یعنی بیشتر به جای صحبت باید با عمل تان وی را متوجه اشتباهش کنید تا ایشون ببینه که ایمان قوی شما چقدر در بهتر شدن زندگی تان تأثیر داره در مرحله بعد می تونی نسیت به شرکت در مجالس مذهبی ترغیب کنید همچنین گوش دادن به بیانات اساتید اخلاق و اعتقادات در مجالس و یا از سیستم های صوتی و تصویری تأثیر به سزایی در اعتقاد داره البته به شرط اینکه فکر نکنه که براش کلاس درس گذاشتید و می خواید تربیتش کنید که در این صورت ممکنه اثر منفی داشته باشه
در پایان دور شدن از ابزارها و همنشین های نامناسب که موجب تشتت افکار میشند برای قوی کردن ایمان راهکار خوبی می تونه باشه.
موفق باشید