(نسخه قابل پرینت موضوع)
عنوان موضوع : اشتی با امام عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف)
نمایش موضوع اصلی :

سید یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۳ ۰۵:۲۸ قبل از ظهر

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام خوباي عالم اميدوارم هماني باشيم كه خدا و حجتش مي خواهد

در صفحه ي آخر کتاب اشتی با امام عصر(عجل تعالی فرجه الشریف) نوشته شده بود " بعد از خواندن در اختيار ديگر منتظران بگذاريد " منم برا اينكه شماهام بتونيد ازش استفاده كنيد قصد دارم بخش هايي از اين كتاب رو هر شب براتون بذارم تا با خوندنش فاصله هايي كه بين ما و امام عصرمون هست رو كم كم از بين ببريم. مولف اين اثر كه همچون بسياري از مردم اين روزگار سال هاي متمادي عمر گران خود را در غفلت و بي خبري از ولي نعمت خويش سپري نموده است اين نوشتار رو به قصد آشتي با امام عصر(ع) و توبه از گذشته هاي آكنده از غفلت و نيز به منظور جلب توجهات و عنايات آن امام مظلوم و غريب به رشته ي تحرير دراورده است بدان اميد كه:

تذكري براي مؤمنان

قوت قلبي براي منتظران

روشني چشمي براي عاشقان

هشداري براي غافلان

و اتمام حجتي براي همگان باشد.

من هم اميد بر اين دارم كه با خوندن اين كتاب و با كمك خدا ي مهربون نقص هامون رو به كمال برسونيم و در فكر جبران بدي هامون باشيم و ظاهر وضمير درونيمون رو با خوبي و مهربوني جلا بديم تا فقط تظاهر به خوبي نكرده باشيم چون خدا دانا به نهان و آشكار هست.مطمئنم اگه ما بخوايم و باورمون بشه خدا ومولاي مهربونمون دستامون رو مي گيرن و ياورمون ميشن.و مي دونم شما هم بعد از خواندن هر بخش از كتاب متاثر خواهيد شد.

اسم كتاب:آشتي با امام عصر (عج)

مؤلف:دكتر علي هراتيان

کتاب اشتی با امام عصر ارواحنا فداه در دو چاپ متفاوت به منتشر گردیده است که بخش اصلی کتاب در هر دو چاپ یکسان می باشد. کتاب دارای سه فصل اصلی با عنوان های "محرومیت خود ساخته"، "رهنمودهای نجات بخش" و "چه باید کرد؟" می باشد، نویسنده کتاب با رجوع به روایات و رفتارهایی که شیعیان در طول تاریخ داشته اند؛ محرومیت از امام زمان را خود ساخته شیعیان دانسته و برای رهایی و نجات از این محرومیت رهنمودهای حضرت بقیه الله ارواحنا فداه را بیان می کند و در نهایت با توجه به این رهنمودها و گفتارهای ائمه معصومین علیهم السلام وظایف شیعیان و اهل عالم را برای پایان دادن به غربت غیبت و رسیدن به دوران طلایی ظهور را یاد آور می شود.

ودرپايان سخنم از خدا اينچنين خواهانم:

خداوندا ...تو كريمي و مهربانيت وصف نشدني

تو را به خاطر مهرباني و بزرگيت ما را در اين راه راست كه تو خود آن را برايمان نشان داده اي تا زماني كه هماني شويم كه تو مي خواهي ثابت قدم بفرما، ياريمان كن و تنهايمان نذار.

تا در هنگامه ي ظهور مولايمان شرمنده و روسياه چشمان زيبايش نشويم." آمین یا رب العالمین "