انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » انجمن دفاع مقدس » دلنوشته ها » دلنوشته زيبا درمورد شهيد

دلنوشته زيبا درمورد شهيد

بسمــ ربّـــ الشهداء و الصديقينــ " يا ليتنا کنت معکم فأفوز فوزاً عظيماً " خيلي از ماها اين دعا رو به آب و تاب بر زبان جاري ميکنيم و ميگم: آره والا!اي کاش ما هم باهاشون بوديم و شهيد ميشديم.....اين احساس غبطه خيلي هم خوبه تا حدّي که من جرات نميکنم حرف هاي بعدش رو بزنم ولي از اين باب که من بي ادبي را به سرحدّ کمال خود رساندم، با کلي ترس و لرز ادامه مطلب رو مينويسم: . . . . اين حس خيلي خوب و مقدس است ولي  ميتونم بپرسم اين حس
ngk,aji cXfh nvl,vn aiXn

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
یکشنبه ۹ تیر ۱۳۹۲ ۰۳:۵۹ بعد از ظهر
مدیر انجمن
rating
شماره عضویت : 6
حالت :
دعوت شدگان : 9
اعتبار کاربر : 12915
پسند ها : 1948
حالت من :  Mashkookam.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/10.jpg

مدال ها:6
مدال صندلی داغ
مدال صندلی داغ
مدال 3 سالگی عضویت
مدال 3 سالگی عضویت
اسپانسر
اسپانسر
مدال تخصص
مدال تخصص
ستارهء انجمن
ستارهء انجمن
کاربران برتر
کاربران برتر

|

بسمــ ربّـــ الشهداء و الصديقينــ

" يا ليتنا کنت معکم فأفوز فوزاً عظيماً "

خيلي از ماها اين دعا رو به آب و تاب بر زبان جاري ميکنيم و ميگم: آره والا!اي کاش ما هم باهاشون بوديم و شهيد ميشديم.....اين احساس غبطه خيلي هم خوبه تا حدّي که من جرات نميکنم حرف هاي بعدش رو بزنم ولي از اين باب که من بي ادبي را به سرحدّ کمال خود رساندم، با کلي ترس و لرز ادامه مطلب رو مينويسم:
.
.
.
.
اين حس خيلي خوب و مقدس است ولي  ميتونم بپرسم اين حس در ما نشأت گرفته از چي است؟ من چند مورد ميگم، شما هم خودت و وجدانت باهم منشأ حس‌ت رو بررسي کن(البته اگر حسش نيست که بيخيال چون به قول بچه ها:سالبه بانتفاء موضوعه!!!)؛
يکي ميگه چون اونا رفتن و راحت شدن و اين همه مشکلات رو به چشم خودشون نديدن، اي کاش ماهم ميرفتيم تا اين همه بلا برسرمون نازل نشه و راحت توي بهشت زندگي ميکرديم.
اين دسته افراد تنها نااميد هستن و رفتن را بهتر از موندن ميدونن و ميخوان هرجور شده تنها از امتحانات و مسائل و واقعيت ها فرار کنن و در اين معامله هم اگر مفتکي بريم بهشت بد نيست پس الکي الکي شهيد بشيم هم بد نيست ها.
*يکي ديگه ميگه شهداء بي حساب و کتاب ميرن "بهشت"  و اين خيلي خوبه و ديگه ترس از جهنم نداريم پس بيايد دعا کنيم شهيد بشيم... .
اين دسته هم نوعي ديدگاه بازاري و معامله صوري داره[چرا صوري؟] چون نميخواد هيچ عِوضي بده و درمقابل کالاي گران بهاي شهادتـــ را به راحتي سر بکشه و يه ليوان آب خنک از دست حورالعين هم روش.
البته ناگفته نمونه که هردوتاشون شهادت رو مفهوم مقدسي ميدونن که نظرشون قابل احترام و ارج نهادنه.
در همين بين، افراد و احزاب ديگر هم وجود دارن که يافتن اونا با خودت... .

*امّا در اين بين يکي هست که ميگه نه من شهادت رو ميخوام چون خــــــــــدا اون رو ميخواد، چون شهيد با هرخنده اش رضايت خدا رو ميخره و عندالله يرزقون هستند و در کنار صالحين و ائمه و انبيا هستن يابهتر بگن اونا ميان پيششون و....... .
دليل اين دسته از افراد کمي جاي تأمل داره.
لابد ميپرسي چرا؟ مگر هدفي بالاتر از اين ميتوني پيدا کني؟ زيباتر از اين هم پيدا ميشه؟
با کمال پررويي ميگم؛
آخه  ميدوني چيه؟
کمي اين پا و اون پا ميکنم و با مِن و مِن جواب ميدم؛ آخه همچين آدمي بايد عاشق خدا باشه و در عشق خدا سوخته باشه مثل شهداي دفاع مقدس.

آخه نميشه آدم بشينه سرجاش و بگه "ياليتنا کنت معکم فأفوز فوزا عظيما" ولي در عمل هيچ کاري نکنه!!!!!!!!!! مثل کسي ميمونه که ميگه من ميخوام پولدار بشم و ازخدابخواد يهو يه کيسه پول برام بنداز....لطفا کنار دستم باشه چون حال ندارم بلند بشم.

مَن إالتَزَمَ بِشَيءٍ إلتَزَمَ بِلَوازِمِهِ يعني هرکي خربزه ميخوره پاي لرزه اون هم ميشينه.
يعني هرکه طاووس خواهد، جور هندوستان کشد.

يعني؛ شهادت(!)دُرّ گراني است به هرکس ندهندش/ پر طاووس قشنگ است به کرکس ندهندش(تحريف در ضرب المثل)
يعني تو اگر واقعا ميگي که اي کاش با شهدا بودم تا به سعادت ميرسيدم، مرد باش و برو سيره شهدا رو ببين....رفتارهاي ظاهري رو ميگم .......... معنوياتشون پيشکش.

فکرميکني رزمنده بودن و شهادت الکي بود؟ ميدوني توي زمستوني که آب يخ ميزنه بري توي درياچه غواصي يعني چي؟
ميدوني تمام وجودت پر از خاک و گل بشه و آبي نباشه خودت رو بشوري يعني چي؟ ميدوني وسط جنگ از فرط گِل تفنگت پر از خاک و گل ولاي شده باشه و هرچه سيخ بزني باز نشه يعني چي؟ ميدوني تيرخلاص خوردن يعني چي؟ ميتوني درک کني خورد شدن دنده ها زير زنجير عظيم تانک يعني چي؟ ميدوني روي مين پريدن يعني چي؟ ميدوني بوسيله منور سوختن و کباب شدن يعني چي؟ ميدوني از گرسنگي تلف شدن يعني چي؟ ميتوني درک کني که کل غذات بعد از کلي جنگيدن يه تيکه نون باشه يعني چي؟ ميتوني درک کني غذاي 10نفر برنج توي يه نون باشه يعني چي؟ ميدوني از خستگي در فاصله استراحت عمليات خوابيدن يعني چي؟ ميدوني شيميايي شدن يعني چي؟ ميتوني درک کني گلوله به چشم خوردن و اون رو از کاسه در اوردن چه حس و حالي داره؟ ميتوني درک کني وقتي رفيقت داره اذان صبح ميگه، يه تير بياد و صاف بخوره توي گلوش يعني چي؟....تنها همين چيزا رو تصور کن.
تصور کن که خمپاره شکمت رو پاره کرده و دل و روده تو در اومده...در اين حالت چکار ميکني؟ ميفتي زمين؟ شهادتين ميخوني؟ داد ميزني؟ چکار ميکني؟ من رزمنده اي ميشناسم که الآنم از بهترين روحاني ها و بزرگان است که وقتي اين اتفاق براش افتاد، شکمش رو با چفيه بسته بود و به عمليات ادامه داده بود.
تصور کن که براي دوسال بدون هيچ ملاقاتي از خونواده دور باشي.....حالا تصور يه دختر کوچولو هم داري....چقدر تحمل جدايي رو داري؟

توروخدا تنها اين صحنه رو تصور کن؛
غواص باشي و تير خورده باشه و از طرفي هم نيازه که براي رد شدن بقيه ها بچه ها چندنفر پل بشن و بقيه روي اونا پا بزارن....ميدوني اون شهيد رو وقتي پيدا کردن چطور بود؟ دهنش پُر از گِل بود، ميدوني چرا؟
چون وقتي رزمنده ها از روي اون رد ميشدن و پا ميزاشتن روي زخمش براي اينکه دادش بلند نشه و عمليات لو نره و سپاه اسلام قيچي نشه، گِل  ميگذاشت توي دهنش.... .
حالا بيني و بين الله تو ميتوني اين کار رو کني؟ اصلا فکرش هم برات سخته....اصلا شايد هم با کمک شيون هزارتا دليل بياري که اين نوعي خودکشي هست و نبايد اين کارها رو کرد.
ببين چقدر ظرفيتت پائينه.......شايد توي حرف که بشه بتوني يه پهباد رو با انگشت کوچولوت بگيري ولي در مقام عمل که ميشه نميتوني.
ميدوني چرا ميگم نميتوني؟
توئي که توي خونه جمع کردن پتو و تشک ت برات سنگينه چطور ميخوام توپ دوشکا رو بزاري رو کولت و از ارتفاعات کردستان بري بالا؟
توئي که توي کار وقتي وقت تقسيم وظايف ميشه خودت روميکشي کنار تا حتي الامکان چيزي نصيبت نشه وراحت باشي چطور ميتوني در عمليات سخت داوطلبانه جانفشاني کني؟
توئي که از همه کس و همه چيز غير از خودت مشمئز ميشي چطور ميتوني پس فردا اگر نياز شد مستراح بچه ها رو با فرغون خالي کني، اول نفر باشي...درضمن فرمانده هم باشي.
توئي که واجب و تکليف خودت (درس خوندن و تهذيب نفس و....) رو کنار گذاشتي چطور و با چه جراتي دم از آرزوي بودن با شهدا ميزني؟

ميدوني چرا شهدا، شهيد شدن؟ چون به تکليف خودشون عمل کردن.
آيا تو هم به تکليف خودت عمل کردي؟ تکليف اونا اين بود که «عاشقانه» عمل کنن و به ولي زمان خودش – امام خميني ره – عمل کنند و عمل کردند و درنهايت به سعادت ابدي رسيدند.
تو هم ميخواي مثل اونا بشي؟
بايد اول «تکليف» خودت رو بشناسي و بعد با تمام وجود به اون عمل کني.
ميخواي مثل شهداي حقيقي باشي؟ اونا کلام امام براشون فصل الخطاب بود و مهري بر تمام اگرها و شايدها.....تو چقدر از ولي زمانت اطلاع داري؟ چقدر حرفاش رو پيگيري ميکني؟ چقدر با ديدن او عشق ميکني؟
آره وجدان خفته!اگر ميخواي واقعا رهروي راه شهدا باشي بايد تکليف خودت رو بشناسي و دراين زمانه عاقلانه به اون عمل کني.
وجدان خفته!اگرميخواي توي زندگيت شهيد زنده بشي بايد زندگيت رو هدف دار والهي کني.......آخه تا کي بي هدفي؟تا کي سردرگمي؟ فأينَ تَذهبُونَ؟
وجدان خفته! ديگه وجدان خفته خوابش مياد و ميخواد بخوابه و حضرت "اخ الموت" شرف حضور يافتند ولي بزار قبل از خواب بهت بگم؛ سعي کن فقط شعار ندي به طوري که همچون طبل تو خالي تنها صدات گوش فلک رو کر ميکنه ولي درونت خالي و عنکبوت زده باشه ها....بترس از آن روزي که بادکنکي بشي که تنها باد کردي و پوچ پوچ هستي و بترکي و هيچي ازت نمونه..............حالا بگيربخواب و دعا کن خدا دوباره بهت مرحمت کنه وبهت جون بده تا بيدارشي وگرنه ديگه بايد بري اون دنيا.

بي ربط نامه ولي اصل کاري؛ ما شيعيان و محبّين اهل بيت در قيامت وارد بهشت مي شويم بلاشک.

التماس دعــــــــــــــاي فـــــــــــــــرج.
يا زهــــــــــــــــــــــراء سلام الله عليها
  •  
  •  
  •  

دوستان اين دلنوشته يكي از دوستان بود كه براي من ايميل كرد براي سلامتيش صلوات

اللهم صل علي محمد و ال محمد

1 تشکر شده از کاربر پونه برای ارسال مفید :
,

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :2 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : پونه

کاش ....
وقتی خدا در حشر بگوید : چه داشتی؟

سر بکند حسین .... بگوید : حساب شد....

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دلنوشته زيبا درمورد شهيد
یکشنبه ۹ تیر ۱۳۹۲ ۰۴:۲۳ بعد از ظهر نمایش پست [1]
عضو
rating
شماره عضویت : 37
حالت :
اعتبار کاربر : 2945
پسند ها : 475
حالت من :  Mokhlesim.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/02.jpg
وبسایت من : وبسایت من

سلام ریحانه خانم
بسیار عالی بود
انشاء الله خداوند در قیامت ما را با شهدا محشور گرداند
آمین

می پسندم 2     0  2 

امضای کاربر : محمد313
خدایا مراببخش
به خاطر تمام لحظه هایی که تو با من بودی و من فکر می کردم تنها هستم.
به خاطر تمام درهایی که کوبیدم و هیچ کدام خانه ی تو نبود.

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دلنوشته زيبا درمورد شهيد
یکشنبه ۹ تیر ۱۳۹۲ ۰۴:۳۲ بعد از ظهر نمایش پست [2]
عضو
rating
شماره عضویت : 68
حالت :
دعوت شدگان : 5
اعتبار کاربر : 10458
پسند ها : 1004
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (5).jpg

بسمــ ربّـــ الشهداء و الصديقينــ

ميدوني چرا شهدا، شهيد شدن؟ چون به تکليف خودشون عمل کردن.

عالی بود انشاالله که شهدا چراغ راحت باشن

می پسندم 6     0  6 

تعداد پسند های ( 6 ) از این کاربر

امضای کاربر : مهدی313

اللهم صل علی محمد وال محمد و عجل فرجهم

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دلنوشته زيبا درمورد شهيد
یکشنبه ۹ تیر ۱۳۹۲ ۰۵:۱۴ بعد از ظهر نمایش پست [3]
بانو
rating
شماره عضویت : 67
حالت :
اعتبار کاربر : 47753
پسند ها : 10840
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (30).jpg

چفیه‌ی من بوی شبنم می‌دهد  """ عطر شب‌های محرم می‌دهد

چفیه‌ی من، سفره‌ی دل می‌شود """ جمعه، با مهدی، مقابل می‌شود . . .
ممنون دوستم زيبا بود

می پسندم 2     0  2 

امضای کاربر : باران 313

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دلنوشته زيبا درمورد شهيد
یکشنبه ۹ تیر ۱۳۹۲ ۰۵:۱۹ بعد از ظهر نمایش پست [4]
بانو
rating
شماره عضویت : 67
حالت :
اعتبار کاربر : 47753
پسند ها : 10840
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (30).jpg

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : باران 313

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

برچسب ها
دلنوشته ، زيبا ، درمورد ، شهيد ،

« به مناسبت شهادت مظلومانه شیخ حسن شحاته به دست حرامی های سلفی | دلنوشته ای به شهدا »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 08:27 بعداز ظهر