انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » عمومی » متفرقه » اعتیاد

اعتیاد

این یادداشت برداریهای من هست: تعریف اعتیاد:عاملی که ایجاد۱-عادت  ۲-زیان  برای جسم یا روح کند. تعریف مواد مخدر:عاملی که باعث وابستگی روانی و اثر بروی CNCشود. معتاد=بیمار اجتماعی فرد سرماخورده=بیمارفردی عوامل موثر در معتاد شدن یک فرد: ۱-خانواده ۲-اجتماع ۳-فرد عواملی که هر معتادی با دوری ازهمه ی آنها به اعتیاد مبتلا شده: ۱-مسجد ۲-خدا ۳-نماز دسنه بندی مواد مخدر: ۱-سستی زاها(مخدرها) ۲-توهم زاها ۳-محرکها(توان افزاها) مراحل سقوط معتاد: ۱-مصرف تفننی(تفریحی) ۲-گرایش به مواد پر خطر ۳-انگل جامعه ۴-جذب شبکه های قاچاق بدن انسان ده به توان چهارده سلول دارد. مواد مخدر سستی زا: ۱-تریاک ۲-هرویین ۳-بنزودیازپام ها ۴-کدیین ۵-کافیین ۶-مرفین مواد سستی زاها باعث میشوند که سیستم احساس درد انسان از کار بیافته و به صورت یک
hujdhn

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۵۴ بعد از ظهر
عضو
rating
شماره عضویت : 75
حالت :
دعوت شدگان : 3
اعتبار کاربر : 605
پسند ها : 258
حالت من :  Vaaaaay.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/73.jpg
وبسایت من : وبسایت من

مدال ها:3
مدال پشتکار
مدال پشتکار
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت
کاربران برتر
کاربران برتر

|

این یادداشت برداریهای من هست:

تعریف اعتیاد:عاملی که ایجاد۱-عادت  ۲-زیان  برای جسم یا روح کند.
تعریف مواد مخدر:عاملی که باعث وابستگی روانی و اثر بروی CNCشود.

معتاد=بیمار اجتماعی
فرد سرماخورده=بیمارفردی

عوامل موثر در معتاد شدن یک فرد:
۱-خانواده
۲-اجتماع
۳-فرد

عواملی که هر معتادی با دوری ازهمه ی آنها به اعتیاد مبتلا شده:
۱-مسجد
۲-خدا
۳-نماز

دسنه بندی مواد مخدر:
۱-سستی زاها(مخدرها)
۲-توهم زاها
۳-محرکها(توان افزاها)

مراحل سقوط معتاد:
۱-مصرف تفننی(تفریحی)
۲-گرایش به مواد پر خطر
۳-انگل جامعه
۴-جذب شبکه های قاچاق

بدن انسان ده به توان چهارده سلول دارد.

مواد مخدر سستی زا:
۱-تریاک
۲-هرویین
۳-بنزودیازپام ها
۴-کدیین
۵-کافیین
۶-مرفین
مواد سستی زاها باعث میشوند که سیستم احساس درد انسان از کار بیافته و به صورت یک مسکن عمل میکنند به طوری که درد احساس نمیکنیم.بنابراین میتوان مثلا تریاک را برای کاهش درد  مصرف نمود اما این موضوع که درد سر جای خود باقیست و عامل درد که لحظه به لحظه اثرات منفی خود را در بدن میگذارد هنوز نگران کننده است.پس چه بهتر است که به جای تسکین درد-عامل درد را ازمیان بریم.
۲-توهم زاها:
۱-حشیش(THC)-ارزانترین مواد مخدر
۲-بنگ:از سر خارجی گیاه شاهدانه ی هندی ساخته میشود
۳-گراس:از برگ گیاه شاهدانه ی هندی ساخته میشود
۴-ماری جوانا
۵-دوغ وحدت:مخلوط آب و خاکستر گیاه شاهدانه ی هندی
۶-LSD:محصوصل نیمه صنعتی گیاه شاهدانه ی هندی
۷-روغن هشیش
توهم زاها باعث پردازش نادرست مغز میشوند و درنتیجه انسان مرتکب عمل اشتباه میشود-مثلا موجب قتل والدین خود یا اینکه پیاده شدن از یک اتومبیل که با سرعت بالا درحال حرکت است .

۳-توان افزاها:
۱-کوکایین-گرانترین مواد مخدر:از درخت کوکا گرفته میشود
۲-چرس
۳-یک سری از مشتقات آمفی تامین ها
۴-کراک(CH3CO):بایک یا دوبار مصرف کراک,وابستگی شدید روانی پیدا میشود.
در ایران کراک از هرویین تشکیل مشود(بو نداردو...)-در دنیا کراک از کوکایین.
توان افزاها چینش سلولی بدن را ازبین میبرد.سلول انسان شش ضلعی است.این مواد یعنی مثلا کراک موجب میشود یک یک ضلع این شش ضلعی ازبین برود و به همین دلیل است که افراد مبتلا به کراک به راحتی اعضای آنها مجروح میشود.مثلا اگر پای آنها به جایی گیر کند امکان دارد بریدگی عمیق یا کندکی عضوی مثل انگشت آنها ایجاد شود و آنها احساس درد نمیکنند.آنها را نمیتوان بعد از مرگشان شست چون پوست آنها در اثر کشیدن کیسه روی بدن آنها لوله لوله شده و کنده میشود.اعضای بدن آنها از یکدیگر جدا میشود.

روشهای درمان معتاد:
۱-متادرمانی--->جسمی
۲-NA---------->کلاس روانی

مثالی از تاثیر روانی مواد مخدر که تا چه حد میتواند خطرناک باشد:
فرض کنید یک پسر مجرد و یک دختر مجرد در یک اتاق بسته قرار داشته باشند.آنها بدون هیچ وابستگی اخلاقی و مذهبی وهرچیزی که فکر کنید موجب امتناع آنها از انجام زنا شود کنار هم حضور دارند.یعنی برایشان زنا کردن هیچ بدی یا زشتی ای ندارد.
سوال اینه که اونها تا چه حد میل به زنا پیدا میکنند(چند درصد)؟آن عدد را در دویست ضرب کنید.عدد به دست آمده همان اعتیادی است که مواد مخدر از لحاظ روانی ایجاد میکند.

سیگار و قلیان:
افزایش ماده ی دوپامین در خون انسان با این سه ماده ایجاد میشود:
۱-تیین:مثل چای(tea)
۲-کافیین:مثل قهوه(coffe)
۳-نیکوتین:مثل سیگار
دوپامین ماده است که اگر افزایش یابد موجب بیرون رفتن خستگی و اصطلاحا حال اومدن طرف میشود.
سیگار موجب ترغیب سیستم تشویق انسان میشود.شاید توجه کرده اید که افراد سیگاری معمولا برای فکر کردن مثلا سر یک معامله و یا رفع خستگی مثلا بعد از یک کار بدنی -شروع به سیگار کشیدن میکنند.اونها با این کار سیستم تشویق بدن خود را ترغیب میکنند .افراد سیگاری افرادی دوقطبی هستند =یعنی ما بعد یه کاری ممکنه فکر کنیم که آیا درست بود یا نه در صورتی که افراد سیگاری تشویق میشوند به اینکه بله,کار ما درست بودو اشتباهی انجام ندادیم.
مثلا بعد از اینکه یک فرد ی رو که قلیان میکشید دچار یک دعوای ساختگی کردند ,اون فرد شروع به گفتن حرفهای ناپسند و کتک کاری کرد-بعد از اینکه آروم شد ,به اون فیلم اعمالی رو که انجام داده بود نشان دادند و اون فرد از اعمال خودش پشیمان شد و اغراق به اشتباه بودن کار خودش کرد.بعد از چند دقیقه که رفت و یک سیگار کشید و برگشت,دوباره فیلم رو دید و گفت:خوب کاری کردم و اشتباهی انجام ندادم.

1 تشکر شده از کاربر Sajjadiyya برای ارسال مفید :
محمدELE ,

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : Sajjadiyya
خدا تو مرا به خود شناسا کن که اگر تو شناسایم به خویش نفرمایى رسولت را نخواهم شناخت اى خدا تو رسولت را به من بشناسان و گرنه حجتت را نخواهم شناخت خدایا تو حجتت را به من بشناسان و گرنه از دین خود گمراه خواهم شد.

یا أَللّه  يا رَحْمانُ يا رَحِيمُ! يا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ، ثَبِّتْ قَلْبِى عَلى دِينِكَ.
اى خدا، اى رحمت گستر، اى مهربان، اى گرداننده ى دل ها، دل مرا بر دينت ثابت و استوار بدار.

اگه کسی ازدستم ناراحت یادلخوره با من درمیان بگذاره-پیام خصوصی به پروفایلم داخل انجمن بفرسته-داخل چت روم بیان کنه-sajjadiyya313@gmail.com   
  ***امان ازحق الناس***
گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد