انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » کامپیوتر و اینترنت » آموزش برنامه نویسی » آموزش برنامه نویسی c#.NET

آموزش برنامه نویسی c#.NET

طراحان زبان C# با تاکید و الگوبرداری مناسب از مزایای زبانهائی نظیر C ، C و جاوا و نادیده گرفتن برخی از امکانات تامل برانگیز و کم استفاده شده در هر یک از زبانهای فوق، یک زبان برنامه نویسی مدرن شی گراء را طراحی کرده اند. در مواردی، برخی از ویژگی های استفاده نشده و درست درک نشده در هر یک از زبانهای گفته شده، حذف و یا با اعمال کنترل های لازم بر روی آنها، زمینه ایجاد یک زبان آسان و ایمن برای اغلب پیاده کنندگان نرم افزار
Hl,ca fvkhli k,dsd c#.NET

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۲ ۰۴:۲۲ بعد از ظهر
مدیر انجمن
rating
شماره عضویت : 44
حالت :
دعوت شدگان : 12
اعتبار کاربر : 21876
پسند ها : 2658
حالت من :  Ashegh.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (9).jpg
وبسایت من : وبسایت من

مدال ها:4
کاربران برتر
کاربران برتر
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت
مدال تخصص
مدال تخصص
نشان لیاقت
نشان لیاقت

|

طراحان زبان C# با تاکید و الگوبرداری مناسب از مزایای زبانهائی نظیر C++، C و جاوا و نادیده گرفتن برخی از امکانات تامل برانگیز و کم استفاده شده در هر یک از زبانهای فوق، یک زبان برنامه نویسی مدرن شی گراء را طراحی کرده اند. در مواردی، برخی از ویژگی های استفاده نشده و درست درک نشده در هر یک از زبانهای گفته شده، حذف و یا با اعمال کنترل های لازم بر روی آنها، زمینه ایجاد یک زبان آسان و ایمن برای اغلب پیاده کنندگان نرم افزار بوجود آمده است. مثلا C و C++ می توانند مستقیما با استفاده از اشاره گرها عملیات دلخواه خود را در حافظه انجام دهند. وجود توانائی فوق برای نوشتن برنامه های کامپیوتری با کارائی بالا ضرورت اساسی دارد.
یادگیری این زبان برای افرادیکه دارای سابقه آشنائی با یکی از زبانهای برنامه نویسی
C++، C و یا جاوا باشند کار مشکلی نخواهد بود، حتی افرادیکه دارای آشنائی اولیه با جاوااسکریپت و یا دیگر زبانهای برنامه نویسی نظیر ویژوال بیسک می باشند، امکان پذیر و راحت خواهد بود. برخی از برنامه نویسان حرفه ای بر این باور هستند که C# نسبت به VB.NET  با اقبال بیشتر و سریعتری مواجه خواهد شد، چراکه C# نسبت به ویژوال بیسک خلاصه تر است. حتی برنامه های بزرگ و پیچیده ای که توسط C# نوشته می گردند خواناتر، کوتاه و زیبا خواهند بود. برخی از ویژگی های ارائه شده در C# نظیر Unsigned Integer، Operator OverLoading و امنیت بیشتر Type ها، در VB.NET وجود نداشته و این امر می تواند دلیلی بر فراگیرتر شدن C# نسبت به VB.NET نزد برنامه نویسان با تجربه باشد.سی شارپ زبانی است کاملا شی گرا و بر پایه .NET Framework این زبان مانند بسیاری از زبانهای شی گرای دیگر از فایل های کتابخانه ای .Net استفاده میکند سی شارپ به کلی برای دات نت طراحی شده و علاوه بر تولید پروژه های Console Programs در تولید Windows Application هم بسیار قوی است.
با توجه به نقش محوری اين زبان، از آن بعنوان مادر زبانهای برنامه نويسی در دات نت نام برده می شود. مورد فوق به تنهائی، می تواند دليل قانع كننده ای برای يادگيری اين زبان باشد.

3 تشکر شده از کاربر programmer برای ارسال مفید :
انی ظلمت نفسی.. , غم هجران , سپیده 313 ,

می پسندم 6     0  6 

تعداد پسند های ( 6 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :7 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  2. پسندها :2 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  3. پسندها :2 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  4. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  5. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : programmer
 عازم يک سفرم ، سفری دور به جايی نزديک
سفری از خود من تا به خودم
مدتی هست نگاهم به تماشای خداست و اميدم به خداوندی اوست …

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۲ ۰۴:۵۶ بعد از ظهر نمایش پست [1]
مدیر انجمن
rating
حالت :

مقدمه ای بر زبان C# و .NET Framework

C# یک زبان شیءگرای عالی و type-safe می باشد که برنامه نویسان را قادر می سازد تا طیفی از برنامه های روان و مطمئن و نیز امن را بر روی بستر دات نت ایجاد نمایند . از سی شارپ می توان جهت ایجاد برنامه های سنتی کلاینت ویندوز ، سرویسهای وب XML ، کامپوننت های توسعه یافته ، برنامه های کلاینت – سرور ، برنامه های بانک اطلاعاتی و بسیاری دیگر استفاده نمود . ویژوال سی شارپ استودیو 2010 یک ادیتور کد پیشرفته ، محیطهای طراحی آسان واسط کاربری ، دیباگر مجتمع و بسیاری ابزارهای دیگر را تدارک دیده تا بتوان براحتی برنامه های مطلوب  بر اساس نگارش 4.0  زبان سی شارپ و نیز دات نت را تهیه نمود .

زبان C#

فرمت نوشتاری زبان C#  بسیار گویا بوده و در عین حال ساده و یادگیری آن آسان است . فرمت {}  سی شارپ بسرعت قابل شناسایی از طرف کاربران C , C++, Java   می باشد. برنامه نویسان آشنا با زبانهای یادشده بسرعت می توانند در C#  شروع بکار کنند. سی شارپ بسیاری از دشوارهای فرمت C++  را تسهیل نموده و ویژگیهای قدرتمندی از قبیل : داده های عددی Nullable  ، enumerations ، delegates ، عبارات lambda و  دسترسی مستقیم به حافظه  که درJava  موجود نیست را تدارک دیده است . سی شارپ از متدها و تایپ های ژنریک پشتیبانی نموده که
این خود امنیت داده ای و اجرایی زیادی را ایجاد نموده و نیز از iterator ها پشتیبانی میکند که امکان ایجادCollection Class را تدارک می بیند که جهت تعریف رفتارهای سفارشی شده iteration استفاده می شود که براحتی توسط کد کلاینت بکار می رود .عبارات LINQ  یا همان Language-
 Integrated Query  ، پرس و جوهای strongly-typed  را به ساختار زبانی درجه یک تبدیل می نماید .
بعنوان یک زبان شیءگرا ، سی شارپ مفاهیم encapsulation , inheritance  و Polymorphism  را پشتیبانی می کند . تمامی متغیرها و متدها از جمله متد Main  یعنی نقطه ورودی برنامه مابین تعاریف کلاس کپسوله می شوند . یک کلاس می تواند مستقیما" از یک کلاس والد ارث ببرد اما می تواند به هرتعداد interface  را پیاده سازی نماید . متدهایی که متدهای virtualرا در یک کلاس والد بازنویسی (override) می کند نیاز به کلیدواژه override  داشته تا از بازتعریف شدن  تصادفی جلوگیری شود . در سی شارپ یک struct  شبیه یک کلاس جمع و جور می باشد که در حقیقت یک نوع داده ای اختصاص یافته در پشته (stack-allocated) بوده که می تواند Interface ها را پیاده سازی نماید ولی از ارث بری پشتیبانی نمی کند .
علاوه بر این قواعد پایه ای شیءگرایی ، سی شارپ براحتی جهت تولید کامپوننت های نرم افزاری از طریق بعضی از ساختارهای زبانی ابتکاری استفاده می شود مانند :
  • متدهای کپسوله شده ای بنام delegates که امکان استفاده از type-safe event Notifications را فراهم می کنند .
  • Properties که بعنوان عوامل کمکی برای متغیرهای private member نقش ایفا می کنند .
  • Attributes که تدارک کننده declarative metadata در مورد تایپ ها در زمان اجرا می باشند .
  • کامنت های مستندسازی بین خطوط Inline XML) XML)
  • LINQ که امکانات پرس و جوی built-in را بر روی منابع داده ای گسترده ای فراهم می کند .
 اگر شما نیاز به مبادله و ارتباط با دیگر نرم افزار های ویندوز مانند آبجکتهای COM  یا native Win32 DLL را دارید ، در سی شارپ این کار را با فرآیندی بنام Interop  می توانید انجام دهید . Interop  برنامه های سی شارپ را قادر می سازد تا تقریبا" هرکاری که در برنامه های C++  انجام می دادید را انجام دهید . سی شارپ حتی pointers  و نیز موضوع code unsafe  را جهت مواردی که در آن دسترسی مستقیم به حافظه ضروری است  را پشتیبانی میکند .
 پروسه ساخت برنامه  سی شارپ در مقایسه با C   و C++   ساده بوده و نسبت به جاوا انعطاف پذیر تر می باشد . هیچ فایل header جداگانه ای وجود ندارد و هیچ نیازی به تعریف و اعلان متدها و تایپ ها در یک ترتیب مشخص نمی باشد . یک سورس فایل سی شارپ می تواند به هرتعداد کلاس ، struct ، interface و event تعریف نماید .

معماری پلتفرم .NET Framework

برنامه های سی شارپ بر روی بستر .NET اجرا می شوند که یک بخش وابسته به ویندوز بوده که شامل یک سیستم اجرایی مجازی بنام  Common Language Runtime (CLR) بوده و نیز مجموعه ای متحد از کتابخانه های کلاس . CLR  نسخه تجاری  ازCommon language Infrastructure (CLI)  توسط مایکروسافت می باشد که یک استاندارد بین المللی بعنوان پایه جهت ایجاد محیط های توسعه و اجرا بوده که در آن زبانها و کتابخانه ها با یکدیگر روان کار می کنند .
 سورس کد نوشته شده در سی شارپ به یک زبان متوسط (IL)  ترجمه شده که منطبق بر CLI  می باشد . کد IL و نیز منابع مانند رشته ها و bitmap ها بر روی دیسک در یک فایل اجرایی بشکل اسمبلی ذخیره می گردد که نوعا" با یک پسوند exe  یا dll  می باشد . یک اسمبلی شامل یک ارائه ای از اطلاعات شامل تایپ های اسمبلی ، نگارش ، فرهنگ و نیازمندیهای امنیتی می باشد.
 وقتی برنامه سی شارپ اجرا می گردد ، اسبملی مربوطه بداخل CLR  بارگذاری می شود که عملیات گوناگونی را بر اساس اطلاعات موجود سبب می شود .سپس اگر شرایط امنیتی احرازگردد ، CLR  ترجمه just in time(JIT)  را انجام داده تا کد IL را به دستورات اولیه ماشین تبدیل نماید.
 CLR  همچنین سرویسهای دیگری چون automatic garbage collection وexception handling  و نیز resource management یا مدیریت منابع را انجام میدهد. کدی که توسط CLR  اجرا می گردد ، گاهی اوقات بعنوان managed code  یا کد مدیریت شده شناخته می شود که در تقابل با unmanaged code  بوده که بداخل زبان اولیه ماشین ترجمه شده که به یک سیستم خاص ارجاع می شود . دیاگرام زیرارتباطات بین زمان ترجمه و زمان اجرای مربوط به فایلهای سورس کد سی شارپ ، کتابخانه های کلاس .NET  Framework ، اسمبلی ها و CLR  را نشان می دهد .
  توانایی عملیات درون گروهی زبان یک ویژگی کلیدی .NET Framework  می باشد.
بدلیل آنکه کد متوسط (IL)تولید شده توسط کامپایلر سی شارپ سازگار با Common Type Specification (CTS)  می باشد ، کد متوسط تولید شده توسط سی شارپ می تواند با کد تولید شده از نسخه های دات نت ویژوال بیسیک ، ویژوال C++  و یا هر کدام از 20  زبان CTS-complaint ، تعامل داشته باشد . یک اسمبلی تنها می تواند شامل چندین ماجول نوشته شده در زبانهای مختلف دات نت باشد و تایپ های مختلف می توانند با یکدیگر ارتباط داشته درست مانند اینکه در یک زبان نوشته شده اند .
 علاوه بر سرویسهای زمان اجرا ، .NET Framework شامل کتابخانه جامعی بالغ بر  4000 کلاس که بر اساس namespaces  طبقه بندی شده اند ، بوده که طیف وسیعی از  کاربری های مفید جهت هرچیزی از ورودی و خروجی فایل گرفته تا کار با رشته ها ، پویش XML،تا کنترل های فرمهای ویندوز را در بر می گیرد . یک برنامه استاندارد سی شارپ بطور گسترده ای از کتابخانه کلاس .NET Framework استفاده می کند تا بتواند وظایف ارتباطی جاری در برنامه را مدیریت نماید

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۲ ۰۵:۲۳ بعد از ظهر نمایش پست [2]
مدیر انجمن
rating
حالت :

ایجاد پروژه جدید:
طرز ایجاد یک پروژه جدید(windows Application): برای ایجاد پروژه جدید بایستی از منوی فایل File گزینه New  و سپس Project  را انتخاب کنید با این کار کادری باز می شود زبان مورد نظر را (Visual  c#) انتخاب کنید زمانی که Visual  c# را انتخاب می کنید کدهایی در بخش مختلفی دسته بندی شده است  گزینه   را  windows انتخاب نمایید و اگر خواستید پروژه فرمی ایجاد نمایید و در ویندوز اجرا کنید گزینه  windows Forms Application انتخاب کنید و اگر خواستید با محیط خط فرمان کار کنید گزینه  console   Application را انتخاب کنید و بعد از آن نام پروژه  مسیر ذخیره آن را بنویسید و دکمه ok  را بزنید.

می پسندم 7     0  7 

تعداد پسند های ( 7 ) از این کاربر

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۲ ۰۵:۳۱ بعد از ظهر نمایش پست [3]
مدیر انجمن
rating
حالت :

کار با محیط گرافیکی:

جعبه ابزار (tool box): از این جعبه برای دسترسی به کنترل ها و اضافه کردن آنها به فرم برنامه استفاده می شود.
جعبه ی  Properties: از این جعبه برای تنظیم خواص و رویدادهای کنترل موجود در فرم برنامه استفاده می شود.
 پنجره جستجو گر  فایل های پروژه (solution Explorer):از این ÷پنجره برای کار با فرم ها و کدهای موجود در برنامه استفاده می شود.

اضافه کردن کنترل ها به فرم  برنامه:

از درون جعبه ابزار  (tool box) کنترلی که می خواهید به فرم برنامه اضافه کنید انتخاب و آن را به روی فرم برنامه بکشید.

معرفی برخی از کنترل ها که زیاد مورد استفاده قرار می گیرند:

در این قسمت به بررسی برخی کنترل بسیار مهم که زیاد در برنامه نویسی مورد استفاده قرار می گیرند می پردازیم این کنترل ها عبارتند از فرم (Form) ، برچسب(Lable) ،  جعبه متن(taxtbox) ،  دکمه(Button).
فرم(Form) : فرم برنامه برای نگهداری کنترل های مورد نیاز در برنامه استفاده  می شود.
برچسب(Lable) :از این کنترل برای نمایش متن درون فرم به کار برده می شود.
جعبه متن(taxtbox): از این کنترل برای دریافت متن یا مقدار از ورودی استفاده می شود.
دکمه(Button): از این کنترل برای اجرای یک رویداد یا تابع برنامه استفاده می شود.

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۲ ۰۶:۰۸ بعد از ظهر نمایش پست [4]
مدیر انجمن
rating
حالت :

معرفی برخی از خواص مهم کنترل ها(Properties): هر کنترل یا هر شی دارای خاصیت های خاص خودش می باشد در این قسمت به برخی از خواص مهم کنترل های تعریف شده می پردازیم.

برخی از خواص مربوط به فرم(Form):

نکته: تعدادی از خاصیت هایی که برای هریک از کنترل ها گفته می شودبرای دیگر کنترل ها نیز و جود دارد  و همان وظایف را انجام می دهند مانند Textو Name و Backcolorغیره.

برخی از خواص مربوط به برچسب(Lable):

برخی خواص مربوط به جعبه متن(taxtbox):

برخی خواص مربوط به دکمه(Button):

می پسندم 2     0  2 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۲ ۰۶:۱۴ بعد از ظهر نمایش پست [5]
مدیر انجمن
rating
حالت :

معرفی برخی از رویدادهای مهم کنترل ها(Events):

هر کنترل یا هر شی دارای رویدادهای خاص خودش می باشد در این قسمت به بررسی برخی از رویدادهای مهم مربوط به کنترل ها می پردازیم.

برخی از رویدادهای مربوط به فرم و کنترل ها

می پسندم 2     0  2 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۲ ۰۶:۲۶ بعد از ظهر نمایش پست [6]
مدیر انجمن
rating
حالت :

معرفی برخی از متدهای مهم کنترل ها (Methods)

هر یک از کنترل ها دارای متدهای خاص خودشان می باشند ، به ترتیب برای هر یک از کنترل ها این متدها را بررسی می کنیم ( از این متدها فقط در هنگام  کد نویسی استفاده می شود.)

برخی از متدهای مربوط به فرم(Form):

برخی متدهای مربوط به جعبه متن(taxtbox):

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

برچسب ها
آموزش ، برنامه ، نویسی ، c#.NET ،

« اصول و مفاهیم پایگاه داده | مسابقه بدو بیا ایرونی »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 12:51 پیش از ظهر