انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » خصوصیات همسر آینده » عدم رضایت از ظاهر طرف » از دختر لاغر خوشم نمیاد

از دختر لاغر خوشم نمیاد

سوال: سلام من دانشجوی ترم آخر مهندسی صنایع ام تقریبا ۳ سال است که بادختری از همکلاسی هام آشنا شدم و با هم یک رابطه دوستی متعارف داشته ایم و از اول هم قصدمان ازدواج بود. ولی مشکلات زیادی از جمله نداشتن شرایط ازدواج از طرف خودم فاصله زیاد بین شهر های محل سکونتمان اختلاف سنی یک سال و اختلاف فرهنگی داریم اما از نظر خودم اگه واقعا شخص مقابل دلخواهم باشه حاضرم همه مشکلات را حل کنم.از انجایی که دختر مورد نظر نیز حاضر است به خاطرم دو سه
hc nojv ghyv o,al kldhn

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۲ ۰۱:۳۶ قبل از ظهر
عضو
rating
شماره عضویت : 1
حالت :
دعوت شدگان : 13
اعتبار کاربر : 28298
پسند ها : 3479
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (9).jpg
وبسایت من : وبسایت من

مدال ها:4
مدال تخصص
مدال تخصص
مدال صندلی داغ
مدال صندلی داغ
مدال 3 سالگی عضویت
مدال 3 سالگی عضویت
کاربران برتر
کاربران برتر

|

سوال:

سلام

من دانشجوی ترم آخر مهندسی صنایع ام تقریبا ۳ سال است که بادختری از همکلاسی هام آشنا شدم و با هم یک رابطه دوستی متعارف داشته ایم و از اول هم قصدمان ازدواج بود. ولی مشکلات زیادی از جمله نداشتن شرایط ازدواج از طرف خودم فاصله زیاد بین شهر های محل سکونتمان اختلاف سنی یک سال و اختلاف فرهنگی داریم اما از نظر خودم اگه واقعا شخص مقابل دلخواهم باشه حاضرم همه مشکلات را حل کنم.از انجایی که دختر مورد نظر نیز حاضر است به خاطرم دو سه سال صبر کند واز لحاظ اخلاقیات و منش و رفتار واقعا شخصیت ایشان را قبول دارم و ایشون فوق العاده بردبار هستن و گاهی اوقات بدترین رفتارهای منو با کوچکترین معذرت خواهی قبول می کنن(در ضمن اینم بگم که اوایل تا ایشون راضی شدن که به قصد ازدواج با هم اشنا شیم ودر واقع جواب مثبت دادن کلی منو بالا پایین کردن و به هزار خواهش و تمنا قبول کردن)من چون واقعا علاقه داشتم بهشون به هر نحو راضیشون کردم. به هر حال تا اینکه از عادات غذاییش که بهم گفت اصلا گوشت نمی خوره من در مورد اینده نگران شدم و ازش خواستم بخاطر من بخوره ولی گفت واقعا نمی تونه بخوره به نظرتون این موضوع چقدر مهمه؟واما مشکل اصلی من سر لاغر بودن ایشون هست به طوری که من بهشم گفتم از لاغر بودن خوشم نمیاد ولی اون میگه دست خودم نیست غذا هم می خورم ولی نمیشه الان وضعیت جوری شده برام که احساس رضایت مندی از هیکل ایشان ندارم و دائم با خودم کلنجار می رم که چرا این همه دختر هستن که خوش هیکلن ولی این نیست واین مایه ازارم شده به طوری که این بند خدارو ام بارها با دلیل همین مشکل بدون اینکه خودش بدونه درد واقعی من چیه از خودم رنجوندم اخه می ترسم سر خورده شه اگه اینجوری بش بگم حالا ازتون خواهش می کنم بگین راه و چاره من چیه و چیکار کنم ؟ از طرفی ام ایشون واقعا منو دوست داره و منم بخاطر ویژگی های اخلاقی و رفتاری خوبش، ولی نمی دونم کدوم تصمیم درست تره...به نظرتون ازدواج با کسی که رضایتمندی از هیکلش ندارم،نه قیافه و صورت، درسته؟

جواب:

سلام

لازمه که قبلا عرض کنم :جواب من بر فرض اینه که تناسبهای لازمه طرفینی بین شما دو نفر وجود داره و مشکلاتی که گفتید هم قابل حله به گونه ای که بر سر راه ازدواج شما غیر از همین یک مورد مشکلی وجود نداره

با توجه به مطلب بالا عرض می کنم اینکه شما تردید دارید بخاطر لاغر بودنش باهاش ازدواج کنید فکر می کنم بخاطر این باشه که می ترسید در طول زندگی ازش زده بشید و زندگی به کامتون تلخ بشه یا نتونید باهاش زندگی کنید.

اگه علت اینه عرض می کنم: در انتخاب همسر یکی از مسائلی که برای پسرها باید مهم باشه مورد پسند بودن ظاهر دختره؛ چون اگه ظاهر دختر مورد پسند پسر باشه کشش زیادی به سمت او پیدا می کنه و با شدت زیادی به طرف او می ره و در نتیجه دختر و پسر از نظر عاطفی و جنسی همدیگه رو سیراب می کنن و این باعث می شه که زندگیشون شیرین بشه و حتی اگه اختلافی در زمینه های دیگه داشته باشن خود بخود از بین بره یا کم رنگ بشه

به عبارت دیگه: کشش عاطفی و جنسی بین زن و شوهر ضامن پایداری ازدواجه و یکی از چیزایی که این ایجاد و تداوم این کشش رو تضمین می کنه اینه که صورت و ظاهر دختر مورد پسند پسر باشه

پس اینکه لازمه پسر ظاهر دختر رو بپسنده برای این نیست که آتش شهوت پسرها خاموش بشه بلکه برای اینه که سبب پایداری زندگی زناشویی می شه

دلیل دیگه بر لزوم پسندیدن ظاهر دختر اینه که پسر شرعا اجازه داره برای تصمیم گیری جهت ازدواج – البته با شرایطش – دختر رو بدون حجاب مشاهده کنه و بلکه در صورت لزوم به نظر بعضی از علما حتی می تونه دختر رو با لباس نازک هم ببینه و اگه شهوتش هم تحریک بشه حرام نیست، این نشون دهنده اینه که مورد پسند بودن ظاهر دختر بسیار اهمیت داره

بعد از این مطلب کلی عرض می کنم : شما گفتی که قیافه و صورتش رو پسندیدی پس در این مورد مشکلی نیست اما نسبت به هیکلش گفتی که چون خوش هیکل نیست و لاغره مورد رضایتت نیست

برای تصمیم گیری باید ببینی که این عدم رضایت چقدره ایا به حدی شدیده که در شما حالت زدگی ایجاد می کنه یا اینکه به این حد نیست و فقط شما رو جلب و جذب نمی کنه اما دفع هم نمی کنه یا اینکه مورد پسند هست اما نه در حد دخترای خوش هیکل

اگه صورت سوم باشه مشکلی ایجاد نمی کنه اگه صورت اول هم باشه که یه نقطه منفی جدی محسوب می شه اما اگه صورت دوم باشه باید ببینید که این حالت با توجه به موارد مثبت دیگه - خصوصا پسند قیافه و صورت- برای شما قابل قبوله یا نه؟

اگه فهمیدن مقدار رضایتمندی شما واقعی باشه یعنی از راهی مثل ازدواج موقت یا استفاده از حق شرعی دیدن بدن اون دختر، به دست بیاد، تصمیم گیری برای شما راحته اما با توجه به اینکه ازدواج موقتی بین شما انجام نشده و دیدن بدون حجاب دختر هم احتمالا بخاطر عدم موافقت او و خونواده اش ممکن نیست باید از راه دیگری مساله رو بررسی کرد و نظر واقعی شما رو بعد ازدواج حدس زد

اون راه اینه که بررسی بشه علت اینکه فکر می کنی دختر لاغر خوش هیکل نیست چیه اگه علتش اینه که به نظر تو دختری که لاغره بدنش زیبا و جذاب نیست و باصطلاح هیکل مشت پر کن نداره، در این صورت عرض می کنم این درست نیست چون هر دختری چه لاغر و چه غیر لاغر، معمولا زیبایی خودشو داره و این طور نیست که بدن دختر لاغر جذابیت جنسی نداشته باشه

به هر حال اگه علت اینه شما باید با توجه به وضعیت فعلی او و واقعیتی که عرض کردم حدس بزنید که جذابیت او برای شما بعد ازدواج چه مقدار خواهد بود؟

البته منکر سلیقه ها نمی شه شد که بعضیا لاغر و بعضیا هیکلی رو بیشتر می پسندند، در صورتی که شما از گروه دوم هستید و علت عدم رضایت شما این سلیقه است، بدونید که مشکلی ایجاد نخواهد شد چون جذابیت گروه دوم برای شما بیشتره نه اینکه گروه اول رو اصلا نمی پسندید

اما اگه علت این باشه که اونو با هنرپیشه ها و ملکه های زیبایی مقایسه می کنی و فکر می کنی باید مثل اونا باشه در این صورت کاملا در اشتباهی چون تعداد دخترایی که در زیبایی مثل اونا هستن واقعا زیاد نیست

خلاصه اینکه اگه دیدن بدون حجاب او قبل ازدواج - به یکی از دو صورتی که عرض کردم- برات ممکنه راحت تر می تونی تصمیم بگیری اما اگه ممکن نیست باید از راه بررسی علت عدم رضایتمندی فعلی ، مقدار رضایت خودتو بعد ازدواج حدس بزنی و تصمیم بگیری
موفق باشید

8 تشکر شده از کاربر admin برای ارسال مفید :
الی . ارمیا , قمر , sadaf , abbas.isfahan , یگانه 313 , الما , , تلاطم خاموش ,

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر
گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

« با قیافش مشکل دارم | چرا بعضی از متاهلین ، با جنس مخالف ارتباط دارند؟ »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 08:20 بعداز ظهر