انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » مذهبی و دینی » مطالب متفرقه مذهبی » اینترنت، دروغ‏پردازی و روابط عاشقانه

اینترنت، دروغ‏پردازی و روابط عاشقانه

یكی از جذّابیت‏های شبكه جهانی اینترنت، به ویژه برای كاربران پروپاقرص آن، وجود كلوپ‌های گفت‏وگو و چت‏ روم‏ های ‏اینترنت است؛ امّا اینكه چقدر این كلوپ‏ ها كارآیی مفید فرهنگی و علمی داشته‏اند، جای بحث و بررسی دارد. مقاله زیر باطرح بحث نقش كلوپ‏ های یاد شده در ایجاد عشق مجازی و روابط جنسی، به موضوع دروغ ‏پردازی و شخصیّت ‏سازی‏های ‏تصنّعی و نیز فرجام ناخوشایند اكثریت غالب این روابط اشاره‌هایی دارد. با مختصر فشاری بر صفحه كلید و به كارگیری ماوس كامپیوتر، این [چهره‏های] مجازی متقلّب، بی‏درنگ به
hdkjvkjT nv,y‏\vnhcd , v,hfx uharhki

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ ۱۲:۵۱ بعد از ظهر
عضو
rating
شماره عضویت : 253
حالت :
دعوت شدگان : 3
اعتبار کاربر : 4034
پسند ها : 355
حالت من :  Mehraboon.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/11.jpg

مدال ها:2
مدال پشتکار
مدال پشتکار
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت

|

یكی از جذّابیت‏های شبكه جهانی اینترنت، به ویژه برای كاربران پروپاقرص آن، وجود كلوپ‌های گفت‏وگو و چت‏ روم‏ های ‏اینترنت است؛ امّا اینكه چقدر این كلوپ‏ ها كارآیی مفید فرهنگی و علمی داشته‏اند، جای بحث و بررسی دارد. مقاله زیر باطرح بحث نقش كلوپ‏ های یاد شده در ایجاد عشق مجازی و روابط جنسی، به موضوع دروغ ‏پردازی و شخصیّت ‏سازی‏های ‏تصنّعی و نیز فرجام ناخوشایند اكثریت غالب این روابط اشاره‌هایی دارد.
با مختصر فشاری بر صفحه كلید و به كارگیری ماوس كامپیوتر، این [چهره‏های] مجازی متقلّب، بی‏درنگ به شبكه جهانی‏ دروغ‏پردازی (اینترنت)وصل می‏شوند. دنیای اینترنت دنیایی است كه یك زن متأهل 47 ساله و صاحب 3 فرزند، به راحتی‏ تغییر چهره داده و خود را به عنوان دختری هفده ساله و پرشور و نشاط جا می‏زند. دنیایی كه در آن، یك محصّل اخراجی و بیكار، تغییر چهره داده و خود را صاحب ‏یك شركت آتیه ‏دار و روبه‏ ترقّی ‏معرفی ‏می‏كند. عرصه‏ ای كه ‏یك زندانی (تعجّب نكنید، دربسیاری از زندان‏ها دسترسی ‏به ‏اینترنت امكان‏پذیر است) می‏تواند با چهره‏ای مبدّل، تبدیل به افسر ویژه‏ای شود كه‏ می‏خواهد از دستبرد زدن به حساب بانكی روی خط شما به وسیله افرادی كه قصد تهدید هم دارند، ممانعت به عمل آورد. دنیایی است كه متجاوزان به عنف و آدم‏ ربایان در آن، ولگردی و پَرسه‏ زنی کرده و بقیه ‏افراد جادّه صاف كن كه خود را شهروندانی قانونمند تصوّر می‏كنند، ساعت‏ها وقت خود را صرف گفت‏وگو در این فضای‏ مجازی می‏كنند، در صورتی كه واقعیّت چیز دیگری است. آنها بر موجی سوار شده ‏اند كه به دنبال قربانیان تازه‏ای ‏می‏گردند.
بسیاری از زوج‏ها، دوست دخترها، دوست پسرها و نامزدها (زن و مرد) هستند كه از طریق اتاق‏های گفت‏وگو باهم ارتباط برقرار می‏كنند. دسته‏ ها و گروه‏هایی به صورت روی خط هستند كه افراد مجرّد در زمان‏های مشخّص به آنها پیام ‏فرستاده و متقابلاً پیام دریافت می‏ نمایند... و گاهی این ارتباط، ساعت‏ها به طول می‏انجامد. آنها هرگز نمی‏توانند خود را از شبكه آشفته ‏اینترنت رها كنند؛ نمی‏توانند معشوقه‏ های جدید كامپیوتری خود را كنار زده یا آنها را مهار كنند، برعكس آنها را برروابط زندگی خود ترجیح می‏دهند.
بسیاری از زنانی كه مورد بی‏ مهری شوهرانشان قرار گرفته‏اند، معتقدند: زمانی كه از نزدیك شاهد روابط شوهران خود با معاون ملیح اداره، دوست صمیمی دوره دبیرستان شوهرانشان یا آن خانم صاحب سبك در آرایشگاه بودند، هرگز باورنمی‏كردند كه سیستم كامپیوتر شخصی آنها نیز تبدیل به رقیبی برای روابط عاشقانه با همسرانشان شده باشد.
فرانكی (اسم مستعار وی است) از اهالی «بوستن» می‏گوید: او (شوهرش) همیشه در خانه می‏ماند و من فكر می‏كردم، دلیل‏ خاصّی ندارد. ما هر دو در یك خانه زندگی می‏كنیم؛ ولی به ندرت پیش می‏آید كه فرصتی را با هم در یك اتاق صرف گفت‏وگوكنیم. یك شب از روی اتّفاق فراموش كرده بود صفحه مربوط به كنترل ایمیل‏های شخصی خودش را ببندد و من با مراجعه به‏ آنها دریافتم كه زن‏های بسیاری با او مكاتبه دارند. تمام آنها را پرینت گرفته و جلوی رویش گذاشتم. در حال حاضر، پی‏گیری كار را به وكیلی سپرده‏ ایم و تلاشمان بر این است كه مشكل به زودی مرتفع گردد، ولی اعتماد میان ما خیلی وقت‏است كه از بین رفته و آن كامپیوتر [كذایی] هم مدّتهاست كه بدون مشتری در گوشه‏ای افتاده است.
كیمبرلی یانگ روان‏شناس پنسیلوانیایی و نویسنده «گرفتاری در اینترنت» می‏گوید: این‌گونه مردان، زمانی متوجّه می‏شوندكه زن‏هایشان آنها را در فضای مجازی [اینترنت] تعقیب می‏كرده ‏اند كه بسیار دیر شده است.
دكتر یانگ می‏گوید: در بسیاری از موارد، آن چه رخ می‏دهد فقط برقراری رابطه‏ای عاشقانه از نوع صوری و مجازی نیست، یعنی طرفین فقط به تبادل نام اكتفا نمی‏ كنند. این افراد ارتباط عاطفی با دوست اینترنتی خود را عمیق‏ تر كرده و همین مسئله، جایگزین ابراز محبّت و احساسات، نسبت به همسرانشان در منزل می‏شود و جالب است بدانید، یكی از شایع‏ترین مواردی كه به من رجوع می‏شود، زنی است كه با مردی از طریق اینترنت آشنا شده و با او ارتباط دارد.
بی‏ اطّلاعی از ارتباط عاشقانه الكترونیكی، یك هنر است. هر چه شمّ كامپیوتری بیشتر باشد، انسان (چه مرد و چه زن) متقلّب‏تر شده و مسائل بیشتری را از انظار دیگران مخفی نگاه می‏دارد.
ران ورثی، برنامه ‏ریز محتوایی سایت بِلَك پِلَنت لاو، سایتی كه بیش از دو میلیون آمریكایی سیاه ‏پوست‏ در آن عضویّت دارند، می‏گوید: بخشی از جاذبه اینترنت، نام و شهرت مستعاری است كه افراد مجرّد و متقلّبان متأهل برای‏ خود انتخاب می‏كنند تا به واسطه آن، موفّق به برقراری ارتباط شوند. وی همچنین می‏گوید: ما معمولاً رغبتی به عرضه و معرفی سایت به افراد متأهل نداریم، ولی درصد كمی از اعضای ما متأهل هستند. علّت عمده آن این است كه آنها مایلند خیلی‏ محتاطانه و پاورچین پاورچین قدم بردارند و اینترنت مناسب‏ ترین وسیله است. به وسیله اینترنت، شما می‏توانید نحوه معرفی خود را با عكس‏ها، بیوگرافی یا هر چیز دیگری كه دوست داشته باشید، انتخاب كنید. از آنجا كه شما از نام كاربری (اسم مستعار) استفاده می‏كنید نه اسم شخصی خود، بنابراین قادر هستید با افراد دیگری در سایر ایالت‏ها رابطه عاشقانه برقرارنموده و عشوه‏ گری نمایید یا حتّی زندگی دومی برای خودتان تشكیل دهید.
كسانی كه متقلّبانه خود را جیمز باند معرفی می‏كنند، اغلب به شیوه‏ای باورنكردنی به دام می‏افتند و قاپیده می‏شوند.متقلّبانی وجود دارند كه به قدر كافی زیرك هستند. آنها هویّت‏های چندگانه‏ای در شبكه، برای خود تعریف نموده یا هم‏زمان در چند سرویس اینترنتی معشوقه‏ یاب شركت می‏كنند؛ امّا همسر، دوستان یا اعضای خانواده آنها كه بر امواج [صفحات] اینترنت سوار شده‏ اند، با مشاهده عكس آنها به راحتی دستشان را رو می‏كنند. بعضی از زوج‏های مشكوك نیزهستند كه با نگارش بیوگرافی اینترنتی، سعی در به دام انداختن معشوقه‏ های علّاف دارند.
سیمس ـ مؤسّس ارتباط زنده در اتاق‏های گفت‏وگو در منطقه «شیكاگو» ـ معتقد است، گافِ رایجی كه بسیاری از این متقلّبان‏ مرتكب می‏شوند، قرار ملاقات آنها با كسانی است كه معشوقه‏ های مجازی را به خوبی می‏شناسند.
او می‏گوید: این گونه زوج‏ها مدّت‏ها از سایت‏های مخصوص مجرّدها بازدید كرده‏ اند، اسامی مستعار مختلفی به كار گرفته ومدّت‏ها با هم ارتباط داشته‏ اند. وقتی زمان رودر رو شدن آنها فرا می‏رسد، هر دو متوجّه می‏شوند كه به دنبال فریب یكدیگربوده‏اند و بعد از چند ماه شهوت رانی و نگاه‏ های غرض ‏آلود به هم، تصمیم می‏گیرند قطع رابطه كنند.
كارشناسان این نوع ارتباط اینترنتی بر این باورند كه تمایل زوج‏های [مجازی] برای برقراری ارتباط دائمی، به چند عامل‏ برمی‏گردد كه اصلی‏ترین آن، علاقه فرد متقلّب به روشن نگه‌داشتن كوره عشق مجازی الكترونیكی است، آن هم برای همیشه.
دكتر یانگ، روان‏شناس ناحیه «پنسیلوانیا» و نیز مدیر عامل مركز اعتیاد الكترونیكی، دو نوع سناریوی احتمالی را به تصویرمی‏كشد:
سناریوی اوّل: شخص متقلّب [شخصاً] نقش منفی و هدایت‌شده این شیطنت‏های اینترنتی را در زندگی‌اش تصدیق می‏كند. دخالت‏هایی كه در بسیاری از موارد، فرجام كار را به مشاوره حقوقی كشانده است.
سناریوی دوم: زوج ناكام تصمیم به كنترل مستقیم و مچ‏گیری از همسرش می‏گیرد. دكتر یانگ چنین توضیح می‏دهد: این‏ همان جایی است كه برخوردهای پرخاش گرایانه شروع می‌شود. او همچنین معتقد است، موارد خاصّی از این ارتباط‌های ناپایدار، موجب فرو ریختن حرمت‏ها شده و حتّی ممكن است این ارتباط‌های عاشقانه زنده الكترونیكی، به قتل نیز منجر شود. به اعتقاد وی اینها فجایع غم‏انگیزی است. افرادی هستند كه در پی این‌گونه روابط، جان باخته‏اند و این اتّفاق در حالی رخ ‏داده است كه مشغول گفت‏وگوی [عاشقانه] در چت روم بوده‏اند، نه در دنیای واقعی.
بعضی متقلّبان ـ كم و بیش سرافكنده ـ وقتی از پشت صفحه نمایش كامپیوتر بلند می‏شوند و در دنیای واقعی قدم می‏زنند، آینده خود را تسخیر شده می‏ یابند و در واقع آنچه را كشته‏اند، درو می‏كنند. ترفند رایجی كه بسیاری از این گفت‏وگوكننده‏ های متقلّب برای به دام انداختن معشوقه‏ های مجازی خود به كار می‏بندند، پست كردن تصاویر قدیمی‏شان‏است. آنها به جای عكس امروزی خود، عكس‏هایی جوان‏تر و بزك كرده‏تر از دوران اوج شادابی و زیبایی خود می‏فرستند. بسیاری از این شخصیّت‏های مجازیِ تحقیر شده و بلندپرواز، بعد از اینكه اسیر حقّه‏ های طرف مقابل شدند، زمانی كه ‏معشوقه‏ های زیباروی اینترنتی خود را از نزدیك ملاقات می‏كنند، پا به فرار گذاشته و شتابان به سوی خانه ‏هایشان ‏می‏گریزند.
باری كوپر مدیر ارشد «بِلك وُیسز دات كام» می‏گوید: گرچه در ارتباطات زنده اینترنتی، امكان‏فریب‏كاری وجود دارد ـ همان طور كه در دنیای اطراف ما نیز وجود دارد ـ ، امّا تنها نیرویی كه قادر است فقط با مختصر فشاری‏بر صفحه كلید، متقلّبان را سرجایشان بنشاند، زن‏ها یا مردهای تنهایی هستند كه آمادگی قاطی شدن با این جماعت را دارند.
كوپر توصیه می‏كند: اگر می‏خواهید به وسیله اینترنت مونس و همدمی پیدا كنید، همان شبكه اینترنت، امكان جست‌وجو وتحقیق دقیقی را برای شما فراهم كرده است. ابزارها و امكانات بسیاری كه به حریم خصوصی اشخاص نیز تجاوز نمی‏كند. شما می‏توانید آدرس منزل را كنترل كنید كه درست است یا خیر؟ همچنین شماره تلفن او را چك نموده و ببینید، آیا با آدرس‏ مورد نظر هم‌خوانی دارد یا خیر؟ مدارك و اطّلاعات فراوانی روی شبكه هست كه قابل استفاده می‏باشد. حتّی آدرس پست‏ الكترونیكی نیز قابل كنترل و بررسی است. این كارها باید پیش از شكل گرفتن دوستی‏ها و پیش رفتن مراحل بعدی انجام‏پذیرد.
امّا در مورد كسانی كه بی‏ پروا تصمیم دارند با این خاستگاه نیرنگ‏های دیجیتالی (اینترنت) سروكار داشته باشند، باید توجّه کنند كه آتش بسیاری از پرونده ‏های طلاق، از طریق ارتباط‌های عاشقانه اینترنتی برافروخته شده است.
همچنین باید بدانند كه امروزه نرم‏ افزارهای جدید و ارزان قیمتی در بازار عرضه می‏شود كه به زوجین این امكان را می‏دهد تادر زمان‏های معیّنی استفاده از صفحه كلید را كنترل نموده، سایت‏های مورد استفاده همسرانشان را دنبال نموده و حتّی ‏نامه‏ های عاشقانه‏ای را كه از طریق پست الكترونیكی ارسال شده است، مرور نمایند. متخصّصان كامپیوتر معقتدند كه‏ نرم‏ افزار تعقیب كننده، بسیار راحت‏تر از آنچه تصوّر می‏شود، نصب شده و به آسانی امكان مچ‏گیری متقلّب را فراهم‏ می‏ سازد.
سیمز خطر ارتباط از طریق چت را این‌گونه گوشزد می‏كند: زمانی‌كه به دام بیفتید، تازه به‌طور دقیق متوجّه می‏شوید كه چند فشار مختصر بر دكمه‏ های صفحه كلید چقدر می‏تواند خطر آفرین باشد. متعاقب ارتباط‌ های این چنینی، زندگی با نشاط و تمام سرمایه خود را از دست می‏دهید. روابط  عاشقانه اینترنتی به شدّت خطرناك است، چیزی شبیه ‏رانندگی در حال مستی یا رقصیدن بر لبه بام یك ساختمان. ممكن است برای چند دقیقه جان سالم به در ببرید؛ امّا وقتی گیر بیفتید، با گذشت زمان، بیشتر در آن فرو می‏روید.

والسلام . . .

عهد

ویرایش موضوع توسط : عهد
در تاریخ : دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ ۰۱:۱۵ بعد از ظهر

9 تشکر شده از کاربر عهد برای ارسال مفید :
عهد , قمر , فاطمه 1 , sadaf , باران عشق , نازنین زهرا , الما , حریم قدس , هدی ,

می پسندم 5     0  5 

تعداد پسند های ( 5 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :4 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  2. پسندها :4 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : عهد

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ ۰۱:۳۳ بعد از ظهر نمایش پست [1]
عضو
rating
شماره عضویت : 253
حالت :
اعتبار کاربر : 4034
پسند ها : 355
تصویر مورد علاقه من : images/mms/11.jpg

امیدوارم این مقاله رو بخونبید و نظراتتون رو بذارید
یا حق . . .

می پسندم        0 

امضای کاربر : عهد

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ ۰۱:۵۵ بعد از ظهر نمایش پست [2]
بانو
rating
شماره عضویت : 384
حالت :
اعتبار کاربر : 2376
پسند ها : 433
حالت من :  Khoshhal.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (9).jpg

عالی بود ممنون اقای عهد

می پسندم 4     0  4 

تعداد پسند های ( 4 ) از این کاربر

امضای کاربر : هدی

والسلام علی من تبع الهدی

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ ۰۲:۱۲ بعد از ظهر نمایش پست [3]
عضو
rating
شماره عضویت : 785
حالت :
اعتبار کاربر : 2227
پسند ها : 156
حالت من :  Mehrabon.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (30).jpg

به نام خداوندبخشنده ی مهربان
سلام..مقاله تون عالی  بودآقای عهد ممنون .

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : آنیل

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ ۰۲:۱۶ بعد از ظهر نمایش پست [4]
بانو
rating
شماره عضویت : 70
حالت :
دعوت شدگان : 2
اعتبار کاربر : 34682
پسند ها : 6789
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/12.jpg

عالی بود ممنون

می پسندم 4     1  3 

تعداد آنلایک ها ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : فاطمه 1

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ ۰۵:۳۳ بعد از ظهر نمایش پست [5]
بانو
rating
شماره عضویت : 417
حالت :
اعتبار کاربر : 4820
پسند ها : 1345
تصویر مورد علاقه من : images/mms/10.jpg
وبسایت من : وبسایت من

خدایا خودت به همه جوونا کمک کن وعقل سلیم به همه عنایت کن تا هیچ وقت گرفتاری باتلاب مجازی نشند جناب عهد خیلی سپاسگزارم

می پسندم 4     0  4 

امضای کاربر : باران عشق

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ ۰۸:۵۰ بعد از ظهر نمایش پست [6]
بانو
rating
شماره عضویت : 573
حالت :
دعوت شدگان : 1
اعتبار کاربر : 1686
پسند ها : 365

ممنون وسپاس اقای عهد

می پسندم 4     0  4 

امضای کاربر : نازنین زهرا
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ ۰۹:۰۶ بعد از ظهر نمایش پست [7]
بانو
rating
شماره عضویت : 80
حالت :
اعتبار کاربر : 9973
پسند ها : 2491
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (13).jpg
وبسایت من : وبسایت من

عضو غایب <a target="_blank" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow" href="." target="_blank" title=".">.</a>

نوشته شده توسط : باران عشق »
خدایا خودت به همه جوونا کمک کن وعقل سلیم به همه عنایت کن تا هیچ وقت گرفتاری باتلاب مجازی نشند جناب عهد خیلی سپاسگزارم

ینی باران جون ما گیر باتلاب های مجازی شدیم نس نس

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر

امضای کاربر : الما

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

برچسب ها
اینترنت، ، دروغ‏پردازی ، روابط ، عاشقانه ،

« بانوى بداخلاق | شرف شمس »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 07:57 بعداز ظهر