انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » انجمن سوال جواب ها » پرسش وپاسخ مسائل دینی » تاکسی و شانه به شانه نامحرم!!!

تاکسی و شانه به شانه نامحرم!!!

بسم الله الرحمن الرحیم... مطلبی که مینو یسم را شاید خیلی ها نپسندند،شاید خیلی ها  بگویند  متحجر  و یا.. … شاید هم تلنگری باشد برای بعضی ها …. نمیدانم چطور شد و از کجا خوردیم که چشم باز کردیم و دیدیم چیزهایی را که نباید.... از نظر خیلی از ما یعنی  مردانی که مدعی غیرت و زنانی که مدعی حیا و به طور کلی مردان و زنانی که مدعی دینداری هستند این موضوع ایراد دارد که زن و مرد یا دختر و پسر شانه به شانه هم بنشینند اما هر روز
jh;sd , ahki fi ahki khlpvl!!!

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۱:۰۵ قبل از ظهر
عضو
rating
شماره عضویت : 877
حالت :
اعتبار کاربر : 20548
پسند ها : 1963
حالت من :  Gig.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (5).gif
وبسایت من : وبسایت من

عضو غایب <br /> در این دیار ســـربی ، یک استکان، هـوا نیســــــت<br /> <br /> درد و غم و مرض هست؛ یک جرعه ی دوا نیست<br /> <br /> مــعشوقه هـــای این شهر بر چهره، مــاسک دارند<br /> <br /> اح

مدال ها:3
مدال صندلی داغ
مدال صندلی داغ
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت
کاربران برتر
کاربران برتر

|

بسم الله الرحمن الرحیم...

مطلبی که مینو یسم را شاید خیلی ها نپسندند،شاید خیلی ها  بگویند  متحجر  و یا.. … شاید هم تلنگری باشد برای بعضی ها ….
نمیدانم چطور شد و از کجا خوردیم که چشم باز کردیم و دیدیم چیزهایی را که نباید....

از نظر خیلی از ما یعنی  مردانی که مدعی غیرت و زنانی که مدعی حیا و به طور کلی مردان و زنانی که مدعی دینداری هستند این موضوع ایراد دارد که زن و مرد یا دختر و پسر شانه به شانه هم بنشینند اما هر روز میبینیم که در بین همین مدعی ها این اتفاق می افتد و روز به روز  این مساله عادی تر میشود…خیلی برایم غیر قابل باور هست وقتی میبینم دختری  حجابش را به طور کامل رعایت کرده اما در تاکسی ،به فاصله یک تار مو (یا شاید بی فاصله) با شانه یک نامحرم می نشیند یا مردی که ادعای غیرت دارد رضایت بدهد که همسرش شانه به شانه یک نامحرم بنشیند..

شاید بگویید چه اشکالی دارد …..
بفرمایید درست میگویم یا نه؟

-وقتی دختری با مادرش قصد سوار شدن در عقب تاکسی را دارند ابتدا دختر سوار میشود و بعد از آن مادر تا اگر نفر سوم وارد تاکسی شد و آقا بود کنار دختر خانم ننشیند..

-وقتی زنی با همسرش قصد سوار شدن در عقب تاکسی را دارند اول زن سوار میشود و بعد مرد…

-وقتی خواهر و برادری قصد سوار شدن در عقب تاکسی را دارند ابتدا خواهر سوار میشود و بعد برادر…
بنده تا کنون موردی را ندیدم که برعکس موارد بالا که عرض شد اتفاق بیفتد و این مطلب نشان دهنده این است که نشستن محرم و نامحرم  ،در اصل و در ذهن ما ایراد دارد،چرا که اگر اینگونه نبود، در موارد بالا تفاوتی نداشت که ابتدا چه کسی سوار شود….اما متاسفانه وقتی همان دختر یا زن تنها در تاکسی سوار میشوند شانه به شانه نامحرم مینشینند!!! این را چگونه میشود تعریف کرد؟؟آیا تناقض نیست؟؟شک نکنید!!!

وقتی کنار یک پسر با فاصله نزدیک نشستید باعث آزاد شدن انرژی جنسی او خواهید شد ،در روزگاری که افراد بیمار دل روز به روز درحال زیاد شدن هستند خیلی بیشتر باید مراقبت کرد و  اگر خانمی برای نجابت و حیای خود ارزش قایل باشد هیچگاه خود را در شرایط لذت جنسی یک نامحرم قرار نمیدهد

در خانه اگر کسی هست همین یک حرف بس است!

این مطلب را از زبان راننده گان تاکسی شنیدم که میگفتند:بسیار پیش میاد که وقتی میخوایم آقایی رو سوار کنیم اول نگاه میکنه عقب ماشین اگر دختر بود سوار میشه و اگر نبود منتظر میمونه سوار ماشینی بشه که کنار یک خانم بشینه….

پیامبر اکرم (ص) میفرمایند:

بین مردان و زنان نامحرم جدایی ایجاد کنید [تا با هم برخورد و تماس نداشته باشند]؛ زیرا هنگامی که آنان رو در روی یکدیگر قرار گرفتند و با هم رفت و آمد داشتند، جامعه به دردی مبتلا خواهد شد که درمان نخواهد داشت.بهشت جوانان، ص ۴۶۸٫
آیا امروز این درد بی درمان را در همه جوامع مشاهده نمیکنیم؟؟

حضرت علی علیه السلام می فرمایند:
ای بندگان خدا! بدانید که… گفتگو و اختلاط مردان با زنان نامحرم سبب نزول بلا و بدبختی خواهد شد..بحارالانوار ج ۷۴ ص ۲۹۱

بعضی از ما در کمال تاسف خودمان را از کلام معصومین کاملتر میدانیم و به کلام با ارزش آن ها تهمت قدیمی شده و از کار افتاده میزنیم و نتیجه اش جامعه کنونی شده،پر از طلاق،پر از خودکشی،مملو از فساد و…

راهکار…

مواردی که  گفته شد هیچ کدام به معنای حذف زن از اجتماع و زندانی کردن او در خانه نیست ،دین و به تبعیت از دین بنده مخالف حضور زن در اجتماع نیستیم اما در شرایطی که نگاه ها به زن انسانی باشد نه نگاه جنسی..!!به شرطی که وقتی زن کنار جاده منتظر ماشین می ایستد تمام ماشین های عبوری یکباره مسافرکش نشوند….در شرایط فعلی حضور زن  جز به ضرورت در اجتماع صلاح نیست …در مورد تاکسی که بخش کوچکی از آسیب این حضور است میشود به عنوان راهکار مطرح کرد که آقایانی که نمیخواهند ناموس آنها کنار نامحرم بنشیند خودشان هم اینکار را نکنند و برای اینکار میتوانند اگر در این شرایط قرار گرفتند کرایه دو نفر را حساب کنند ،خانم ها هم میتوانند از صندلی جلو استفاده کنند یا اگر عقب سوار شدند کرایه دو نفر را حساب کنند…مطمین باشید هزینه ای که برای اینکار خرج میکنید هزینه برای بندگی است و خدا خواهد دید…
والسلام

12 تشکر شده از کاربر بلاغ مبین برای ارسال مفید :
فاطمه 1 , حریم قدس , باران 313 , عـلـی۲۰ , الی . ارمیا , یه پلاک , maryam20 , حضور 313 , تسنیم93 , علیرضا , غم هجران , جمعه موعود ,

می پسندم 3     0  3 

تعداد پسند های ( 3 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :4 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : بلاغ مبین

و بر ما [وظيفه ‏اى] جز رسانيدن آشكار [پيام] نيست    

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۲:۴۹ قبل از ظهر نمایش پست [1]
بانو
rating
شماره عضویت : 70
حالت :
دعوت شدگان : 2
اعتبار کاربر : 34681
پسند ها : 6789
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/12.jpg

ممنون جناب بلاغ مبین

عالی بود

حرف دل من بود

قبل اینکه پایان متن رو بخونم

باخودم گفتم من که اینجورنیستم

چون همیشه پول دونفررو حساب میکنم

که اونم اخر مطلب اشاره کردید بهش

من بیرون میرم یاد حرف مولاعلی میفتم

که فرمودند اف برشما شنیده ام که زنان شما در

کوچه ها راه میروند وشانه انها با شانه مردان برخورد میکند!!!!

چیزی که متاسفانه در نهایت رعایت ماهم گاها از جانب

افراد مغرض به عمد صورت میگیره

هر چند من حقیر وجعلنا میخونم بیرون رفتنی

حدیث امام رضا هست که میفرمایند

زمانی برمردم می اید که عافیت اگر ده تا باشد

نه تای ان در کناره گیری از مردم است

الان اون زمونه است فقط باور ویقین نداریم برای پذیرشش!

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا

می پسندم 4     0  4 

تعداد پسند های ( 4 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : فاطمه 1

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۲۲ بعد از ظهر نمایش پست [2]
بانو
rating
شماره عضویت : 12
حالت :
دعوت شدگان : 1
اعتبار کاربر : 13846
پسند ها : 3168
حالت من :  Gerye.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/bye1.jpg

عضو غایب دل گیر و غمگینم...دیگرنای نوشتن ندارم...خسته ی خسته ام

سلام
واقعا واقعا به نکته ی دقیق و جالبی اشاره کردید
بعضی مواقع برعکسشم هست
یادمه یکبار خانمی رفتن جلو نشستندویه اقایی منتظر تاکسی بودند..ایشون به راننده گفتن نگه دار..صندلی جلو یک خانم که بعد یه آقامیاد کنارش... دیگه خودتون تصور کنید ،
حالم بهم میخوره عه
اگه خانم سرسنگین باشه و خودش چراغ سبز نشون نده هیچ مردی جرئت نداره بهش نزدیک بشه
نمیدونم متاسفانه روزگار ما اینجوری شده
ولی نبایدساده ازکنارش گذشت
دیگه نمیدونم چی بگم
بعضی وقتها ادم از فرط ناراحتی به حالت استیصال میرسه

می پسندم        0 

امضای کاربر : الی . ارمیا

شمع وقتي داستانم راشنيدآتش گرفت
شرح حالم را اگرنشنيده باشي راحتي!

...
وقتی برای خودم می نویسم
خشک می شوم مثل دریاچه ی
ارومیه...
وقتی با تعریف دیگران می نویسم
می شوم مثل
زاینده رود...
که با سطل خیسش می کنند!!

وقتی برای تو می نویسم
می شوم
خلیج فارس
آنقدر زیبا
که دیگران
نوشته هایم را
به اسم خود ثبت می کنند
مثل
خلیج عربی....

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۵:۱۵ بعد از ظهر نمایش پست [3]
بانو
rating
شماره عضویت : 787
حالت :
اعتبار کاربر : 1316
پسند ها : 160
حالت من :  Shad.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/g01.jpg
وبسایت من : وبسایت من

خیلی قشنگ بود بلاغ مبین ممنون ازت
فاطمه خواهری خوش بحالت دونفری حساب میکنی ماکه نداریم چیکار کنیم

می پسندم        0 

امضای کاربر : تسنیم93

وقتی داری گناه میکنی چپ و راست رو نگاه میکنی

کاش یکبار بالا رو نگاه کنی ،

به حضرت دوست ...

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۶:۱۲ بعد از ظهر نمایش پست [4]
عضو
rating
شماره عضویت : 184
حالت :
دعوت شدگان : 1
اعتبار کاربر : 507
پسند ها : 67

سلام
ممنونم بلاغ جان
به نکته خوبی اشاره کردی داداش ، بخاطر همین تا جایی که بتونم مامان و آبجی رو اگه جایی میخوان برن خودم میرسونمشون.

" البته یه نکته اینکه : آخر حرفاتونم یه حالی به راننده های تاکسی دادیا !! خخخخ "

می پسندم        0 
گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

برچسب ها
تاکسی ، شانه ، به ، شانه ، نامحرم!!! ،

« كربلا چه خبره يعني چي ؟ | حکم مالی که پیدا می کنیم چیست؟! »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 04:06 بعداز ظهر