انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » آخرین اخبار » اخبار اجتماعی » تصادف مرگبار در ازاد راه کرج-قزوین

تصادف مرگبار در ازاد راه کرج-قزوین

تصادف خونین در آزادراه کرج - قزوین » سرویس: اجتماعي - حوادث، انتظامي کد خبر: 93053015923 پنجشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۵ در اثر تصادف خونین در آزادراه کرج-قزوین بین یک دستگاه کامیون باری و دو دستگاه خودرو سواری 4نفر کشته و یک نفر مجروح شدند. به گزارش سرویس«حوادث» ایسنا، یک فقره تصادف در محدوده آزاد راه کرج قزوین لاین جنوبی روبه‌روی سیمان آبیک - مابین یک دستگاه کامیون باری ایویکو با یک دستگاه سواری پژوپارس و سواری کوراندو رخ داده که در این حادثه 3 نفر از سرنشینان پژو پارس و یک نفر از
jwhnt lv'fhv nv hchn vhi ;v[-rc,dk

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
جمعه ۳۱ امرداد ۱۳۹۳ ۰۲:۲۰ بعد از ظهر
بانو
rating
شماره عضویت : 1042
حالت :
اعتبار کاربر : 19494
پسند ها : 2065
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (30).jpg

مدال ها:2
مدال 1 سالگی عضویت
مدال 1 سالگی عضویت
کاربران برتر
کاربران برتر

|

تصادف خونین در آزادراه کرج - قزوین

» سرویس: اجتماعي - حوادث، انتظامي

در اثر تصادف خونین در آزادراه کرج-قزوین بین یک دستگاه کامیون باری و دو دستگاه خودرو سواری 4نفر کشته و یک نفر مجروح شدند.

به گزارش سرویس«حوادث» ایسنا، یک فقره تصادف در محدوده آزاد راه کرج قزوین لاین جنوبی روبه‌روی سیمان آبیک - مابین یک دستگاه کامیون باری ایویکو با یک دستگاه سواری پژوپارس و سواری کوراندو رخ داده که در این حادثه 3 نفر از سرنشینان پژو پارس و یک نفر از سرنشینان سواری کوراندو در محل فوت کرده و راننده سواری کوراندو مجروح شده که وی توسط عوامل اورژانس به بیمارستان امام جعفر صادق منتقل گردید.

برابر اعلام کارشناسان علت تامه تصادف عدم توانایی در کنترل وسیله ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه از جانب سواری کوراندو تشخیص داده شد.

گفتنی است در این حادثه، مسیر حرکت خودروهای پژوپارس و کامیون ایویکو غرب به شرق بوده که سواری کوراندو از مسیر شرق به غرب از گاردریل عبور کرده و در لاین مخالف باسواری پژوپارس برخورد و سپس پژو پارس منحرف و با کامیون ایویکو برخورد می‌کند.

5 تشکر شده از کاربر عقیق برای ارسال مفید :
صبا 20 , نرگس , سید , زهرابانو , عشق رهبر ,

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : عقیق

«اللهُمَ صل علی فاطمةَ وَأَبیِها وَبَعلِها وَبَنیها وَالسِّرِّ المُستَودَعِ فیها بعدد ما احاط به علمک»

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
تصادف مرگبار در ازاد راه کرج-قزوین
جمعه ۳۱ امرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۵۳ بعد از ظهر نمایش پست [1]
عضو
rating
شماره عضویت : 901
حالت :
اعتبار کاربر : 8583
پسند ها : 894

بسم الله الرحمن الرحیم

غیر ممکن وجود ندارد، وقتی خدا هست

وانتی که در عکس مشاهده می کنین در حال طی مسیر از مسیر سمت راست عکس به مسیر سمت چپ بوده است و دچار حادثه ای استثنایی شده.

این خودرو با برخورد به گاردهای کنار جاده منحرف شده و به صورت معجزه آسایی از روی گذر آب پریده و با چرخش 180 درجه متوقف شده است.

اما ... نکته حیرت آور این عکس فقط این پرش و چرخش فوق العاده نیست... . . . . . . . .

اگر بخواهيم علل و عواملي که زمينه ساز تاخير در اجل معلق است دسته بندي کنيم مي توانيم آن را در چهار چيز اصلي سامان دهيم که عبارتند از: 1- اجابت دعوت الهي و پذيرش اسلام و ايمان 2- اطاعت از پيامبران 3- عبادت الهي 4- تقوا.
خداوند در آيه 10 سوره ابراهيم، اجابت دعوت الهي و پذيرش اسلام و ايمان را عامل اصلي براي طولاني شدن عمر آدمي تا اجل مسمي و معين الهي مي داند و مردم را تشويق مي کند که با پذيرش اسلام، مرگ هاي خود تا زمان اجل مسمي به تاخير افکنند.

آيات يک تا سوم سوره نوح به عامل دوم اشاره مي کند که همان پذيرش اطاعت از پيامبران در راستاي اطاعت از خداوند است. اطاعت از پيامبران از جمله پيامبر گرامي(ص)، عامل مهمي در تاخير اجل تا زمان مسماي آن است.
همين آيات به دو عامل عبادت و تقواي الهي به عنوان عوامل تاخير ساز اشاره مي کند تا مردم را براي انجام کارهاي خير و نيک، دعوت و ترغيب نمايد.

اصولا انسان زندگي را بايد براي کارهاي نيک و فراهم آوري شرايط رشد و کمال بخواهد و اگر مرگي را مي خواهد براي رهايي از شر و بلاهايي باشد که دين و کمال را از وي سلب مي کند. البته درخواست مرگ در هر شرايطي نادرست است مگر آن که اين درخواست مرگ همان شهادت در راه خدا باشد.

اميرمؤمنان علي(ع) در دعاي کميل میفرماید:  خدايا ببخش آن گناهاني را که پرده عصمتم را مي درد؛ خدايا ببخش آن گناهاني را که بر من کيفر عذاب نازل مي کند؛ خدايا ببخش آن گناهاني را که در نعمتت را به روي من مي بندد؛ خدايا ببخش آن گناهاني را که مانع قبولي دعاهايم مي شود؛ خدايا ببخش آن گناهاني را که بر من بلا مي فرستد.
امير مؤمنان علي(ع) در اين فرازها به خوبي آشکار مي کند که چگونه گناهان که امري به نظر بيرون از دايره تکوين است در امور تکويني و جهان خارج، تأثير مي گذارد و معادلات و محاسبات را دگرگون مي کند.

در دعاي ماثوري که در مفاتيح الجنان از امام سجاد(ع) براي روز سه شنبه نقل شده، آمده است: اللهم اجعل الحياه زياده لي في کل خير و اجعل الموت راحه لي من کل شر؛ خداوندا زندگي ام را براي انجام کارهاي خير بيافزا و مرگم را آسايش و راحتي از هر شر و بدي قرار ده. به اين معنا که آدمي اگر زندگي طولاني مي خواهد، براي انجام کارهاي خير باشد و مرگش براي اين باشد که از شر و بدي رهايي يابد.

به هر حال بسياري از مردم به سبب ترک اطاعت و تقواي الهي، گرفتار مرگ زودرس مي شوند و گناهان، عمرشان را کوتاه مي کند؛ چنان که خداوند به صراحت مي فرمايد که بسياري از سختي ها و مشکلات زندگي به سبب ترک ذکر الله است: و من اعرض عن ذکري فان له معيشه ضنکا «و هر کس از ياد من روي گرداند، زندگي سخت و تنگي خواهد داشت.»

امام صادق(ع) درباره تاثير گناهان و بي تقوايي در مرگ هاي زودرس مي فرمايد: «نعوذ بالله من الذنوب التي تعجل الفناء و تقرب الاجال و تخلي الديار و هي قطعيه الرحم و العقوق و ترک البر»؛ «به خدا پناه مي برم از گناهاني که نابودي را شتاب مي دهند و مرگ ها را نزديک مي سازند و خانه ها را ويران مي کنند و آنها قطع رحم و آزردن و نافرماني پدر و مادر و ترک احسان و نيکي است.»

آن حضرت(ع) هم چنين در اين باره مي فرمايد: من يموت بالذنوب اکثر ممن يموت بالاجال و من يعيش بالاحسان اکثر ممن يعيش بالاعمار؛ تعداد کساني که به واسطه گناهان خود مي ميرند از کساني که به واسطه به سرآمدن عمر (اجل حتمي) مي ميرند بيشتر است، و تعداد کساني که به سبب احسان و نيکوکاري زندگي درازمي کنند، افزون تر است. (بحارالانوار، ج5، ص 041)

از اين دسته از روايات مي توان نتيجه گرفت که مردم به سبب گناهان و ترک عبادت و تقواي الهي، دچار مرگ زودرس مي شوند و پيش از آن که مرگ محتوم و قطعي آنان برسد، خودشان با دست هاي خود، گور خود را مي کنند و از نعمت زندگي محروم مي شوند.

اين که گناهان و يا رفتار آدمي در جهان تکوين اثر مي گذارد از آن روست که نظام هستي بر اساس اسباب و علل آفريده شده است و هر کاري در جهان در امر ديگر جهان تاثير مي گذارد، چنان که افزايش مصرف سوخت هاي فسيلي از سوي انسان موجب افزايش گازهاي گلخانه اي و آسيب ديدن لايه ازون در جو و افزايش گرما و مرگ و مير گياهان و جانوران بسياري مي شود. امام صادق(ع) درباره نظام سبب و مسببي جهان آفرينش مي فرمايد: ابي الله ان يجري الامور الا باسباب، فجعل لکل شيء سببا؛ خداوند ابا و پرهيز دارداز جريان امور، مگر از طريق اسباب آن ها، پس براي هر چيزي سببي قرار داده است
(ميزان الحکمه، محمدي ري شهري، ج 5، ح 6618)

باشد با پرهيز از گناهان و ترک آن و هم چنين پيروي از آموزه هاي قرآني و اسلامي، در مسيري گام برداريم که نعمت هاي الهي به سوي ما سرازير شده و بلاياي به ظاهر طبيعي و عادي از سر ما دور گردد و جامعه و کشور اسلامي از برکات الهي بهره مند شود.

می پسندم        0 

امضای کاربر : سید

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

برچسب ها
تصادف ، مرگبار ، در ، ازاد ، راه ، کرج-قزوین ،

« پرفسور ناصر کاتوزیان، فخر عرصه حقوق ایران در بستر بیماری | معنای اعتدال »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 12:24 بعداز ظهر