انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » مذهبی و دینی » احکام شرع » زیباترین دلیل برای نگاه نکردن به نامحرم

زیباترین دلیل برای نگاه نکردن به نامحرم

وقتی در کوچه های شلوغ قدم می زنی، خیلی باید مراقب توجیه های شیطان باشی. حتی یک لحظه هم نباید از دلایل خود برای نگاه نکردن به نامحرم غافل شوی. چرا که با یک لحظه غفلت هم چیزی را از دست خواهیم داد. برای فرو بستن چشم هایم، بهانه ای زیباتر از اینکه خداوند گفته ای مومن به من! چشمت را از نگاه ناروا فرو بند، پیدا نکردم.  قُلْ لِلْمُۆْمِنِینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَ یَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذٰلِکَ أَزْکَى لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبِیرٌ بِمَا یَصْنَعُونَ‌  به مردان با ایمان بگو: «دیده فرو
cdfhjvdk ngdg fvhd k'hi k;vnk fi khlpvl

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۱۴ امرداد ۱۳۹۲ ۰۶:۵۰ قبل از ظهر
عضو
rating
شماره عضویت : 37
حالت :
اعتبار کاربر : 2945
پسند ها : 475
حالت من :  Mokhlesim.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/02.jpg
وبسایت من : وبسایت من

مدال ها:2
مدال پشتکار
مدال پشتکار
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت

|

وقتی در کوچه های شلوغ قدم می زنی، خیلی باید مراقب توجیه های شیطان باشی. حتی یک لحظه هم نباید از دلایل خود برای نگاه نکردن به نامحرم غافل شوی. چرا که با یک لحظه غفلت هم چیزی را از دست خواهیم داد.
برای فرو بستن چشم هایم، بهانه ای زیباتر از اینکه خداوند گفته ای مومن به من! چشمت را از نگاه ناروا فرو بند، پیدا نکردم.

قُلْ لِلْمُۆْمِنِینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَ یَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذٰلِکَ أَزْکَى لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبِیرٌ بِمَا یَصْنَعُونَ‌

به مردان با ایمان بگو: «دیده فرو نهند و پاکدامنى ورزند، که این براى آنان پاکیزه ‏تر است، زیرا خدا به آنچه مى‏ کنند آگاه است.» سوره مبارکه نور – آیه 30

راه درمان (نگاه به نامحرم) چیست؟

راستی راه درمان این همه فساد و ابتذال و ناهنجاری و ولنگاری که در اجتماع ما مشاهده می شود،چیست؟!

پیامبر گرامی اسلام(صلی الله علیه وآله) در کلامی حکیمانه و برخاسته از منطق وحی،فرمودند:باعِدوا بین انفاسِ الرّجال والنّساء فاِنًَه اذا کانت المعاینةُ واللّقاء کان الداءُ الّذی لا دواء له.

بین مردان و زنان(نامحرم) فاصله و جدایی بیندازید (تا کمتر با یکدیگر برخورد داشته باشند) زیرا هنگامی که مردان و زنان با هم تماس داشته باشند و رو در روی یکدیگر قرار گیرند، جامعه به دردی مبتلا خواهد شد که درمان نخواهد داشت.

انسان وقتی به خاطر خدا از لذت های زود گذر چشم ‏می پوشد و شهوت خود را مهار می کند ، خداوند در عوض برایش خوشی ها و لذت های کامل تری را نصیب می گرداند

نگاه نکردن به نامحرم فایده ای هم دارد؟

اینکه ما به نا محرم نگاه نکنیم و چشم خود را از گناه حفظ کنیم علاوه بر اینکه تاثیر زیادی بر بالا بردن شخصیت دارد و ارزش اجتماعی ما را بالا می برد فواید بیشمار دیگری نیز دارد :

اول ـ رهای قلب از حسرت. کسی که چشم خود را برای دیدن نامحرم آزاد می گذارد حسرتش ‏بیشتر می گردد، آنچه را چشم به قلب انتقال می دهد مضر واقع می شود، چون چشم چیز هایی را می ‏بیند که رسیدن به آن در مقدور شخص نیست، او نمی تواند صبر کند و این نهایت رنج است.‏

دوم ـ چشم پوشیدن از نامحرم قلب را نورانی و روشن می سازد و این درخشش در چشم، روی و ‏دیگر اعضای بدن نمایان می گردد، مثل این اینکه نگاه نداشتن چشم ظلمت و افسردگی در پی دارد. ‏

سوم ـ نگاه داشتن چشم باعث صحت فراست و حواست انسان می گردد.

وقتی که قلب انسان با نور صحت و فراست منور گردید، همانند آیینه ‏جلا دارد می گردد که در آن معلومات همانگونه ای که هست تجلی می کند.

چهارم ـ دروازه های علم و دانش برای این شخص باز می گردد، اسباب کسب علم و معرفت ‏برایش به آسانی مهیا می گردند، این خود به سبب منور بودن قلب است، وقتی دل روشن می شود ‏حقیقت اشیاء در آن دیده می شود و برایش به سرعت تمام، شناخت دست می دهد.

چشم پوشیدن از نامحرم قلب را نورانی و روشن می سازد و این درخشش در چشم، روی و ‏دیگر اعضای بدن نمایان می گردد، مثل این اینکه نگاه نداشتن چشم ظلمت و افسردگی در پی دارد.

این شناخت و ‏معرفت از یکی به دیگری رسوب می کند. کسی هم که چشم خود را کنترل نکرد ، قلبش مکدر و تاریک می شود و دروازه های علم و معرفت به رویش بسته می شوند.‏

پنجم ـ این عمل به قلب قوت، ثبات و شجاعت می بخشد، خداوند متعال قدرت بصیرت را با ‏قدرت حجت و استدلال همگام به او می بخشد.

‏امام حسن علیه السلام می فرماید : پیروان هوا و هوس کسانی هستند که؛ اگر قاطر ها آنها را پایمال کنند و زیر ‏پای اسب ها شوند، باز هم سایه ی معصیت در دلهایشان است، خداوند از این ابا می ورزد که کسی ‏را خوار و ذلیل کند مگر کسانی را که نا فرمانی او را می کنند.‏

ششم ـ این عمل یک خوشحالی روانی به قلب می دهد که از لذت نظر به نامحرم به مراتب ‏خوبتر و زیباتر است، چون این شخص با دشمن خود یعنی شیطان قهر نموده، شهوت خود را لبیک ‏نگفته و بر نفس خود غالب آمده است.

انسان وقتی به خاطر خدا از لذت های زود گذر چشم ‏می پوشد و شهوت خود را مهار می کند ، خداوند در عوض برایش خوشی ها و لذت های کامل تری  را نصیب می گرداند.‏

8 تشکر شده از کاربر محمد313 برای ارسال مفید :
گل نرگس , انی ظلمت نفسی.. , کوثر , admin , فاطمه 1 , mohammad94 , مبشره , محمد110 ,

می پسندم 9     1  8 

تعداد پسند های ( 9 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 1 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :9 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  2. پسندها :5 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  3. پسندها :4 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  4. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : محمد313
خدایا مراببخش
به خاطر تمام لحظه هایی که تو با من بودی و من فکر می کردم تنها هستم.
به خاطر تمام درهایی که کوبیدم و هیچ کدام خانه ی تو نبود.

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۱۴ امرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۳۵ قبل از ظهر نمایش پست [1]
بانو
rating
شماره عضویت : 105
حالت :
اعتبار کاربر : 208
پسند ها : 168
وبسایت من : وبسایت من

هوالمحبــوبــــــــــ
ممنون از مطلبتون
انشاءاله بتونیم با کنترل نفسمون از پیروان مولاعلی ع و یکی از منتظران واقعی باشیم. انشاءالله

می پسندم 8     0  8 

تعداد پسند های ( 8 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۱۴ امرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۱۴ قبل از ظهر نمایش پست [2]
بانو
rating
شماره عضویت : 122
حالت :
دعوت شدگان : 1
اعتبار کاربر : 856
پسند ها : 160
حالت من :  Khoshhal.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (2).jpg

اجرکم عندالله

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر

امضای کاربر : بهشته

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۱۵ امرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۹ قبل از ظهر نمایش پست [3]
بانو
rating
شماره عضویت : 70
حالت :
دعوت شدگان : 2
اعتبار کاربر : 34681
پسند ها : 6789
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/12.jpg

امام صادق علیه السلام فرمودند : نگاه کردن به زنان نامحرم تیری از تیرهای مسموم شیطان است ، وای بسا که یک نگاه باعث حسرتی طولانی گردیده است.

ممنون اقامحمد عالی بود.

می پسندم 4     0  4 

تعداد پسند های ( 4 ) از این کاربر

امضای کاربر : فاطمه 1

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۱۶ امرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۵۸ بعد از ظهر نمایش پست [4]
عضو
rating
شماره عضویت : 24
حالت :
دعوت شدگان : 3
اعتبار کاربر : 1176
پسند ها : 275

سلام واقعا ممنون زیبا بود

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : علی1

یا مهدی

به امید چتر فردایت 

خیس بارانم...........

اين باب الله الذى منه يوتى 

ای درب خدا که رحمتو از اون میبخشه

یا امام مهدی..ادرکنی و لا تهلکنی

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۱۶ امرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۱۲ بعد از ظهر نمایش پست [5]
بانو
rating
شماره عضویت : 28
حالت :
اعتبار کاربر : 3698
پسند ها : 590
حالت من :  Ashegh.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/01.jpg

پیامبر اکرم(ص) فرمود:

نگاه به نامحرم تیری زهرآلود از ناحیه شیطان است. هر کس از ترس خدا آن را ترک گوید، خدا به او ایمانی می‌دهد که شیرینی‌اش را در دل احساس کند. 
بحار الانوار، ج 104، ص 38

می پسندم 4     0  4 

تعداد پسند های ( 4 ) از این کاربر

امضای کاربر : نرگس
این روز ها حال دلم خوب نیس

دلتنگی اَم عـُود کرده است...

برای دلم حمد شفایی بخوان اَ یُّـها اِمام الرَّئوفــــــ ...

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
شنبه ۱۹ امرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۲۶ قبل از ظهر نمایش پست [6]
عضو
rating
شماره عضویت : 43
حالت :
اعتبار کاربر : 870
پسند ها : 370

خدا عاقبت ما رو ختم به خیر بفرماید
ممنون اقا محمد بزرگوار

می پسندم 1     0  1 

امضای کاربر : mohammad94
بخوان دعای فرج راکه صبح نزدیــک است

اللهـــــــــــــــــــــم عجل لولیـــــــــک الفرج

الهــــــــــــــــــــــــــــــــــــی امیـــــــــــــــن

دلتنگ امــــــــــــــــا مــــــــــــــــــــ زمان

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۳۰ امرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۳۹ بعد از ظهر نمایش پست [7]
عضو
rating
شماره عضویت : 241
حالت :
اعتبار کاربر : 11
پسند ها : 1

سلام
ممنون ازمطلب زيباتون
من اوايل اصلا به نامحرم نگاه نميكردم
يعني وقتي با يه نامحرمي روبرو ميشدم اصلا به چشماش نگاه نميكردم
اما الان نميدونم بخاطر رفتار اطرافيانمه يا هر چيز ديگه
موقع حرف زدن بايد به صورت طرف مقابلم نگاه كنم
مخصوصا معلم ها
يه چند تايي از  معلماي ما جوون هستن و خوب من اگه به صورتشون نگاه نكنم درسو متوجه نميشم
ولي خودم قلبن از  اين كار  راضي نيستم
به نظرتون بايد چيكار كنم؟

می پسندم 1     0  1 

امضای کاربر : عاشق الرضا
السلام عليك يا علي بن موسي الرضا

عاشق الرضا(فاطمه)
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۳۰ امرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۰۴ بعد از ظهر نمایش پست [8]
بانو
rating
شماره عضویت : 58
حالت :
اعتبار کاربر : 129
پسند ها : 68
تصویر مورد علاقه من : images/mms/09.jpg

خوشا آنان که چشمی پاک دارند

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر

امضای کاربر : ليلا
هرگز نمازت را ترک مکن میلیون ها نفر زیر خاک، بزرگترین آرزویشان بازگشت به دنیاست تا سجده کنند...       ولو یک سجده!

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ ۰۷:۰۷ بعد از ظهر نمایش پست [9]
بانو
rating
شماره عضویت : 70
حالت :
دعوت شدگان : 2
اعتبار کاربر : 34681
پسند ها : 6789
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/12.jpg

نوشته شده توسط : عاشق الرضا »
سلام
ممنون ازمطلب زيباتون
من اوايل اصلا به نامحرم نگاه نميكردم
يعني وقتي با يه نامحرمي روبرو ميشدم اصلا به چشماش نگاه نميكردم
اما الان نميدونم بخاطر رفتار اطرافيانمه يا هر چيز ديگه
موقع حرف زدن بايد به صورت طرف مقابلم نگاه كنم
مخصوصا معلم ها
يه چند تايي از  معلماي ما جوون هستن و خوب من اگه به صورتشون نگاه نكنم درسو متوجه نميشم
ولي خودم قلبن از  اين كار  راضي نيستم
به نظرتون بايد چيكار كنم؟

اقای عاشق الرضا خداهرچی که دراسلام منع کرده ما میتونیم انجام بدیم

چون خداعادل با عدلش سازگارنیست چیزی که درتوانمون نیست

ازمابخواد باید برای اجرای اوامرش ازخودش مددبخواییم

خدادست همه ماروبگیره.

می پسندم 5     0  5 

تعداد پسند های ( 5 ) از این کاربر

امضای کاربر : فاطمه 1

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

برچسب ها
زیباترین ، دلیل ، برای ، نگاه ، نکردن ، به ، نامحرم ،

« آیا تارك الصلاة کافر است؟ | ایا حلقه ازدواج در حکم زینت است . »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 03:07 پیش از ظهر