انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » روانشناسی » ازدواج و خانواده » خانم ها از این ۸ کار پرهیز کنند

خانم ها از این ۸ کار پرهیز کنند

آیا تا به حال شده در حالی که گمان می‌کردید لحظات فوق‌العاده خوبی در کنار همسرتان دارید، ناگهان او عصبانی شده و شروع به ایراد گرفتن از شما کند؟ متاسفانه اغلب خانم‌ها عاداتی دارند که مردها را ناراحت می‌کند… می‌خواهیم ۸ نمونه از همین عادات را با هم مرور کنیم:. ۱- جاروبرقی کشیدن در وقتی که وقتش نیست!   ساعت ۸ شب است، همسرتان از محل کار به خانه برگشته و روی کاناپه در حال استراحت و تماشای تلویزیون است. شما که تا به حال مشغول امور دیگر منزل و رسیدگی به کودکان بوده‌اید حال این
ohkl ih hc hdk ۸ ;hv \vidc ;kkn

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۳ ۰۱:۱۷ بعد از ظهر
بانو
rating
شماره عضویت : 1310
حالت :
دعوت شدگان : 2
اعتبار کاربر : 74079
پسند ها : 5100
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (2).gif

مدال ها:6
مدال 1 سالگی عضویت
مدال 1 سالگی عضویت
کاربر با ارزش
کاربر با ارزش
اسپانسر برتر
اسپانسر برتر
ستارهء انجمن
ستارهء انجمن
مدال پیشرفت
مدال پیشرفت
کاربران برتر
کاربران برتر

|

آیا تا به حال شده در حالی که گمان می‌کردید لحظات فوق‌العاده خوبی در کنار همسرتان

دارید، ناگهان او عصبانی شده و شروع به ایراد گرفتن از شما کند؟ متاسفانه اغلب خانم‌ها

عاداتی دارند که مردها را ناراحت می‌کند…

می‌خواهیم ۸ نمونه از همین عادات را با هم مرور کنیم:.

۱- جاروبرقی کشیدن در وقتی که وقتش نیست!

ساعت ۸ شب است، همسرتان از محل کار به خانه برگشته و روی کاناپه در حال استراحت و

تماشای تلویزیون است. شما که تا به حال مشغول امور دیگر منزل و رسیدگی به کودکان

بوده‌اید حال این فرصت را پیدا کرده‌اید که خانه را کمی جارو بکشید، پس با کمال احترام از

همسر خود می‌خواهید دقیقه‌ای کودکان را زیر نظر بگیرد و پاهایش را بلند کند تا خانه را جارو

بکشید اما متوجه عصبانیت همسرتان می‌شوید.

بهترین راه این است که به او حق داده و جارو کشیدن را به فردا موکول کنید.

۲-غرغر کردن موقعی که او دارد فوتبال می‌بیند

امروز بعد از ظهر از تلویزیون مسابقه فوتبال تیم مورد علاقه همسرتان پخش می‌شود. اما

شما از فوتبال یا تیم مورد علاقه او متنفرید، بنابراین مدام در حالی که او در حال تماشای

تلویزیون است در خانه راه می‌روید، غرغر می‌کنید و از تیم او یا حتی تماشای فوتبالش ایراد

می‌گیرید. او که از کار شما کلافه شده ممکن است کاملا محترمانه از شما بخواهد ساکت

باشید. نباید از عکس‌العمل همسرتان ناراحت شوید. فراموش نکنید در یک خانواده هر کسی

حق دارد به علایق خود مشغول شود، اگر شما فوتبال دوست ندارید بهتر است آن ساعت خود

را مشغول به کار مورد علاقه خود کنید.

۳- بگو منو دوست داری ، بگو

به رستوران رفته‌اید و ساعات بسیار خوبی را با هم گذرانده‌اید. حال به خانه برمی‌گردید و در

کنار همسرتان که مشغول تماشای تلویزیون است می‌نشینید و شروع می‌کنید به پرسیدن

سوالات رمانتیک نظیر « چه‌قدر من رو دوست داری؟» ممکن است ابتدا همسرتان با گفتن یک

یا دو جمله احساسش را به شما بیان می‌کند اما اگر سوالات ادامه یابد، ساکت شود و شما

گمان کنید به شما بی‌علاقه است یا حوصله‌تان را ندارد. پرسیدن سوالات عاشقانه خوب است

اما هر چیز زمانی دارد.

۴- کی بود؟ چی بود؟ کجا بودی؟

« کی بود زنگ زد؟» « چی می‌خواست؟» « خوب تو بهش چه گفتی؟»

گاهی اوقات زنان بدون آنکه منظور خاصی داشته باشند، همسرانشان را بیش از حد سوال

پیچ می‌کنند. در اینجاست که صبر همسران ممکن است تمام شود. فراموش نکنید بهترین کار

این است که هرگز خیلی در کارهای همسرتان دخالت نکنید. اجازه دهید هر فردی زندگی

شخصی خود را داشته باشد. وقتی اجازه می‌دهید همسرتان در زندگی شخصی‌اش رازهایی

را برای خود نگه دارد، زندگی مشترک شما باثبات‌تر خواهد بود.

۵- ادب کردن شوهر

گاهی زنان با همسران خود مثل کودکان برخورد می‌کنند. مثلا مدام به او یادآوری می‌کنند که

به دندانپزشک مراجعه کند. فراموش نکند نان بخرد. روغن ماشین‌ را چک کند و… این حرف‌ها

تنها می‌تواند سبب عصبانی شدن همسرتان شود. او ازدواج نکرده تا کسی همانند مادرش

مدام او را نصیحت کند. اگر کاری را فراموش می‌کند تنها یک بار به او گوشزد کنید و قبل از آنکه

نظرتان را در مورد کاری بدهید، منتظر شوید تا خود او درباره آن صحبت کند یا نظرتان را بخواهد.

۶- افتادن از آن طرف بام

مدام به همسرتان زنگ می‌زنید، می‌خواهید تنها با او بیرون بروید و دوری‌اش را نمی‌توانید

تحمل کنید؟ مردان شاید در ماه‌های اول ازدواج این روند را تحمل کند اما بعد از این عادت شما

عصبانی خواهند شد. اجازه بدهید ساعاتی از روز را به حال خودش باشد.

۷- الان میام!

ساعت ۸ به یک مهمانی دعوت شده‌اید و با آنکه همسرتان نیم ساعت است آماده روی کاناپه

نشسته. شما هنوز به دنبال این هستید که چه روسری با پیراهن‌تان جور است و او مدام تکرار

می‌کند که زود باش، همین لباس خوب است و… تا آنکه در نهایت از دست شما عصبانی

می‌شود. بهترین کار این است که شما یک یا دو ساعت پیش از ساعت مقرر انجام کارهای

خود را آغاز کنید تا وقتی او آماده می‌شود شما دیگر کاری برای انجام دادن نداشته باشید.

۸- انتقاد از مادرشوهر

« مادرت را خیلی دوست دارم ولی بهتر بود قبل از آنکه بیان حداقل اول زنگ می‌زدند.» شاید

حق با شما باشد ولی حتی یک انتقاد محترمانه از مادر همسرتان ممکن است او را ناراحت

کند. اگر می‌خواهید در دید همسرتان و خانواده‌اش بهترین باشید هرگز از مادر همسرتان ایراد

نگیرید. 

ان شاالله نه فقط برای دانستن بلکه برای بکار بستن

می پسندم 5     0  5 

تعداد پسند های ( 5 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :4 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  2. پسندها :3 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  3. پسندها :2 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  4. پسندها :2 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  5. پسندها :2 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : بانوی آفتاب

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۳ ۰۱:۲۵ بعد از ظهر نمایش پست [1]
مدیر انجمن مطالب جالب
rating
شماره عضویت : 658
حالت :
اعتبار کاربر : 31653
پسند ها : 1693
حالت من :  Sarbezir.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (22).jpg

هههههه ممنون بانو

می پسندم        0 

امضای کاربر : یگانه 313

صد مرده زنده میشود از ذکر یا حسین
ارباب ما معلم عیسی ابن مریم است
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۳ ۰۱:۴۸ بعد از ظهر نمایش پست [2]
بانو
rating
شماره عضویت : 527
حالت :
اعتبار کاربر : 408
پسند ها : 33
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (19).jpg

بعد اون وقت دقیقا ما چه حقی تو این زندگی داریم؟؟؟؟
من قبول ندارم اینا رو شرمنده!
به اندازه ی کافی حقوق خانما پایمال میشه دیگه از طرف شوهر چرا اخه...!!!!
داریم جارو برقی میکشیم درحالی که وظیفمون نیس...
اون وقت اعصابشون خراب میشه یه وقت!!! نه خاهرم

البته بعضی هاشون رو با رعایت تعادل و تفاهم دو طرفه قبول دارم.
درکل ممنون ابجی

ویرایش ارسال توسط : هانیه سادات
در تاریخ : سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۳ ۰۱:۵۰ بعد از ظهر

می پسندم 0     4  -4 

تعداد پسند های ( 0 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 4 ) از این کاربر

امضای کاربر : هانیه سادات
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۳ ۰۲:۴۵ بعد از ظهر نمایش پست [3]
ناظر بخش زبان
rating
شماره عضویت : 947
حالت :
دعوت شدگان : 6
اعتبار کاربر : 13181
پسند ها : 1464
حالت من :  Khoshhal.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (1).jpg

ممممممممنون در مورد پدرم صدق میکرد

می پسندم        0 

امضای کاربر : mohadeseh
هر عشقـــــــ بے مجوز حَســـــڹ و حُسیـــن خطاستـــ

**یــــا زهـــــــــرا**

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۳ ۰۶:۴۳ بعد از ظهر نمایش پست [4]
بانو
rating
حالت :

نوشته شده توسط : هانیه سادات »
بعد اون وقت دقیقا ما چه حقی تو این زندگی داریم؟؟؟؟
من قبول ندارم اینا رو شرمنده!
به اندازه ی کافی حقوق خانما پایمال میشه دیگه از طرف شوهر چرا اخه...!!!!
داریم جارو برقی میکشیم درحالی که وظیفمون نیس...
اون وقت اعصابشون خراب میشه یه وقت!!! نه خاهرم

البته بعضی هاشون رو با رعایت تعادل و تفاهم دو طرفه قبول دارم.
درکل ممنون ابجی

هانیه سادات جان عزیز اینو همه می دونند  مبارزه خیلی توان آدم رو می گیره و تصور یک مخالف فرضی گزینه

مبارزه را پیش روی آدم قرار می ده، مبارزهای که آدم را از اصل مطلب دور میکنه...

زندگی میدان جنگ نیست که بخواییم درباه اش این تصور رو داشته باشیم زندگی یک تعامل دو طرفه است 

که هرکس به سهم خودش باید برای رسیدن به آرامش در زندگی باید شرایط زندگی رو برای همسرش و خودش

سازگار کنه این که یک مرد آنقدر درایت داشته باشد که برای همسرش به عنوان شریکعاطفی و کاری اش، وقت

بذاره  و حوصله به خرج بده،و تمام سعیشو برای خوشبختی و آرامش  همسرش بکنه یه بحث جداگونه است 

اما ما به عنوان یه زن-یه همسر عاشق -یه زنی که  زندگی و همسرشو دوست داره هم  برای رسیدن به ساحل  

خوشبختی خیلی مواقع باید از خود گذشتگی کنیم من فکر می کنم طرفین رابطه چه زن چه مرد برای هر نقشی که

انتخاب میکنند  نیاز به هم پا دارند چه خوبه که این هم پایی در همدلی باشه خوشا رابطه ای که هر دو سوی اون

این چیزا رو خوب بفهمند و درک کنند ، با این حال من زندگی هایی را هم دیده ام که قایق آن تنها با پارو زدن های  

یکی اززوجها به ساحل آرامش رسیده...

ان شالله که همه جوونا خوشبخت و عاقبت بخیر بشن

و شما هم ان شالله دیگه اینقد بد بینانه  به نقش زن در زندگی مشترک نگاه نکنید

التماس دعا...

ویرایش ارسال توسط : بانوی آفتاب
در تاریخ : سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۳ ۰۶:۴۸ بعد از ظهر

می پسندم 4     0  4 

تعداد پسند های ( 4 ) از این کاربر

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۳ ۰۶:۳۶ قبل از ظهر نمایش پست [5]
بانو
rating
شماره عضویت : 982
حالت :
اعتبار کاربر : 3214
پسند ها : 337
حالت من :  Mehraboon.gif
وبسایت من : وبسایت من

.خیلی حرفهای بجایی بود.ممنون بانو

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر

امضای کاربر : عاشق شهدا

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۳ ۱۲:۴۴ بعد از ظهر نمایش پست [6]
بانو
rating
شماره عضویت : 527
حالت :
اعتبار کاربر : 408
پسند ها : 33
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (19).jpg

قبول دارم عزیزم. ولی من میگم نباید یک طرفه باشه...

ممنون بانو

ویرایش ارسال توسط : هانیه سادات
در تاریخ : چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۳ ۰۱:۰۹ بعد از ظهر

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : هانیه سادات
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۳ ۰۳:۱۸ بعد از ظهر نمایش پست [7]
بانو
rating
شماره عضویت : 1047
حالت :
اعتبار کاربر : 23972
پسند ها : 1433
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (18).jpg

من فک میکنم توی زندگی مشترک برنده واقعی اونیه ک بیشتر بزرگواری میکنه
ب عنوان یک زن یا مرد مهم نیست ک چه کاری وظیفه اته مهم این ک تمام تلاشتو برای بهتر شدن زندگی مشترکت بکنی اولین ثمرشم خودت میبینی
درسته  حقوق  خانما پایمال شده اما صبر و تحملشونم کم شده بزرگترین دلیلشم اینه که بیشتر از 70 درصد درخواستهای طلاق از طرف خانماست

می پسندم 3     0  3 

تعداد پسند های ( 3 ) از این کاربر

امضای کاربر : یاسمن

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ ۰۱:۲۰ قبل از ظهر نمایش پست [8]
بانو
rating
حالت :

توصیه هایی برای داشتن یک زندگی خوشبخت:

1- از بزرگ نمایی تلاش های خود پرهیز کنید، چون همسر شما هم تلاش های فراوانی برای زندگی مشترک دارد.

2- موفقیت فرزندان شما و ایجاد فضایی مطلوب برای زندگی جمعی، به تلاش های متقابل زوجین بستگی دارد.

3- در حضور فرزندان از کلمات و عباراتی که بار محبت آمیز و موفقیت آمیز دارند استفاده کنید، مانند: خواهش می کنم – خسته نباشید- عزیزم- بسیار خوب- آفرین- دست شما درد نکند- موفق باشی- جانم و ...

4- قدرت والدین در خانه نباید تضعیف شود و به ویژه اقتدار پدر باید بر سر خانواده باشد تا سنگ بر روی سنگ بند شود ( با ملاحظه اعتدال و انصاف).

5- رفتار زوجین با هم ، الگوی رفتاری فرزندان با والدین است، پس فرزندانی با هویت و شخصیت مطلوب پرورش دهید.

6- فرزندان هنگامی که بزرگ و مستقل شوند، رفتار پدر و مادر را نقد می کنند؛ پس مراقب باشید.

7- بار زندگی را به تنهایی نمی توان به دوش کشید پس لجاجت و سرسختی نکنید.

8- در امر ادامه تحصیل و توسعه فکری و معنوی همسر خود بکوشید.

9- تحقیر کردن همسر در میان فرزندان به نفع نظام خانواده نیست.

10- خرافات و حرف این و آن را از محیط خانه دور کنید.

11- خواسته ها، تمایلات و نیازهای همسرتان را کشف کنید.

12- منطق، تنها تیغی است که هیچ گاه کـُند نمی شود، بیایید همواره منطقی باشیم.

13- همان قدر که شما دوستانی برای گفتگو و رفت و آمد دارید، همسرتان هم دارد: پس سعی کنید در این زمینه تعادل و تفاهم برقرار باشد.

14- ساختار جسمی و روحی زن و مرد با یکدیگر تفاوت دارد. شناخت این تفاوت ها، کنار آمدن با زندگی را برای ما راحت می سازد.

15- مسائل و مشکلات خانه را طوری به همسرتان بازگو کنید که منجر به نتیجه ای تلخ نشود.

16- کارهای منزل را تا قبل از آنکه همسرتان به خانه بیابد انجام دهید تا زمان بیشتری را در کنار او باشید.

17- خانه برای مرد باید محل آرامش و محبت و عشق باشد، این خانه را هر روز برای او بسازید.

18- خودتان شوخی شوخی برای همسرتان، دردسر درست نکنید.

19- در بیرون رفتن از خانه، مسافرت ها، تفریحات و... مراقب نگاه های آلوده باشید.

20- در حد ضرورت، با غریبه ها ارتباط کلامی داشته باشید ، نه بیشتر.

21- زندگی خوب داشتن را می توان از کسانی یاد گرفت که زندگی شان تباه شده است.

22- زوجین باید خاصیت "هم پوشانی" داشته باشند، یعنی یکدیگر را کامل کنند.

23- از نوشتن فیلمنامه (سناریو) در ذهنتان، برای مقابله با همسرتان پرهیز کنید.

24- پر کردن ذهن از مسائل، حرف ها، عقده ها و کمبودها، دردی را دوا نمی کند. ذهن خود را زلال و بی کینه کنید.

25- تحکیم مبانی اعتقادی و پایبندی به اصول اخلاقی و مذهبی، کار اول شماست.

26- اجازه تعرض و بی حرمتی به افراد خانواده خود را ندهید. حریم خانواده باید ایمن ترین جا برای شما باشد.

27- ممکن است همسر شما گاهی رفتارهای عجیب و غریب از خود بروز دهد، سعی کنید با آن منطقی برخورد نمایید.

28- آراستگی و آرایش ظاهری نقش مهمی در دلبستگی زوجین به یکدیگر دارد.

29- موقع بروز اختلاف و ناراحتی، ببینید اصلاً بر سر چه با هم اختلاف دارید چون اغلب ناراحتی ها بر سر مسائل هیچ و پوچ و بیخودی است.

30- از همسرتان بخواهید پنج ایراد و اشکال اساسی شما را بنویسد و سپس با یکدیگر آنها را تجزیه و تحلیل و رفع اشکال نمایید.

31- فرزندان بعد از پیوند شما به وجود آمده اند پس آنها را مقدم بر خوشبختی خود ندانید.

32- هیچ وقت زندگی را در بن بست نبینید. همیشه یک راه خوب برای رهایی وجود دارد.

33- شیرینی زندگی به فراز و نشیب ها و داشتن و نداشتن های آن است. پس کام خود را همواره با تکیه بر موفقیت ها شیرین نگاه دارید.

34- هنگامی که با هم دعوا می کنید و از دست یکدیگر ناراحت می شوید و قهر و ناز می کنید، والدین یکدیگر را دعوت کنند و دور هم جمع شوید تا بهانه ای شود برای این که با هم آشتی کنید.

35- به مناسبت ها و بهانه های مختلف، مانند سالروز تولد، ازدواج، عقد، بچه دار شدن و ... به یکدیگر هدیه ای بدهید و فضای خانواده را تحول ببخشید.

36- در فعالیت ها و صحنه های اجتماعی یاری رسان همسر خود باشید.

37- زوجین در ماه های اول زندگی باید مراقب روحیات و ویژگی های فردی یکدیگر باشند تا به هم عادت کنند و سازگاری و تطبیق پیدا کنند. شاید ماه های اولیه زندگی، شکنندگی زیادی داشته باشد پس مراعات همدیگر را بنمایید و مواظب هم باشید.

38- در همه حال رضای خدا را در نظر داشته و خدا ترس باشید چون در این صورت هر حرفی را نخواهید زد، به هر جایی نخواهید رفت، هر فکری نخواهید کرد و هر تصمیمی نخواهید گرفت.

39 – برای آسایش در زندگی از هزینه های غیر ضروری چشم بپوشید در ابتدای جوانی از آنچه به دست می آورید ، درصدی را برای دوران کهولت ، همسر و فرزندان تان پس انداز نمایید.

40 – حقیقت را بپذیری و همیشه حقیقت گو باشید . جامعه ای خوشبخت است که انسان هایی درستکار و حقیقت گو و با منطق داشته باشد.
( ۴۰ مورد دیگه هم اضافه شد )

می پسندم 2     0  2 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ ۰۹:۳۲ بعد از ظهر نمایش پست [9]
عضو
rating
شماره عضویت : 472
حالت :
دعوت شدگان : 1
اعتبار کاربر : 764
پسند ها : 17
حالت من :  Bitafavot.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (9).jpg

از همین امروز میرم رو اعصابش.بیخود کرد عصبانی بشه.همینه که هست راه باز جاده دراز.بره بیرون.ولی خدایی زیادی لی لی به لالاشون گذاشتینا.اینجوری لوس میشن میرن رو اعصابت.ترجیح میدم بحث کنم باهاش تا مهربون باشیم.
درکل مرسی عزیزم

می پسندم        0 

امضای کاربر : نشونه313

خدا هست هنوز...

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۳۱ بعد از ظهر نمایش پست [10]
بانو
rating
حالت :

انسانهای ناپخته

همیشه میخواهند

که در مشاجرات پیروز شوند...

حتی اگر به قیمت

از دست دادن"رابطه"باشد..!

اما انسانهای عاقل

درک میکنند که گاهی

بهتر است در مشاجره ای ببازند،

تا در رابطه ای که

برایشان با ارزش تر است

"پیروز"شوند...!

می پسندم 2     0  2 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۵۰ بعد از ظهر نمایش پست [11]
بانو
rating
شماره عضویت : 499
حالت :
دعوت شدگان : 1
اعتبار کاربر : 74582
پسند ها : 4202
حالت من :  Sepasgozaram.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (8).jpg

ان شاالله نه فقط برای دانستن بلکه برای بکار بستن

ما انسانهای عاقل

درک میکنند که گاهی

بهتر است در مشاجره ای ببازند،

تا در رابطه ای که

برایشان با ارزش تر است

"پیروز"شوند...!

می پسندم        0 

امضای کاربر : حریم قدس

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

برچسب ها
خانم ، ها ، از ، این ، کار ، پرهیز ، کنند ،

« اسرار ازدواج موفق | ازدواج موقت »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 09:46 بعداز ظهر