انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » بخش کاربران چت روم » نظر سنجی » نظرسنجی ..زندگی اینده باماهواره یا بدون ماهواره؟

نظرسنجی ..زندگی اینده باماهواره یا بدون ماهواره؟

سلام این نظر سنجی رو خیلی وقته می خوام بپرسم من کاری به الان ندارم چه خونواده ای ماهواره داره یا نداره سوال من اینه در اینده که ان شاالله خونواده تشکیل دادین-یا در شرف تکمیله- تو خونه تون از ماهواره استفاده خواهید کرد یا نه ؟علتش رو هم لطف کنین
kzvsk[d ..ckn'd hdkni fhlhi,hvi dh fn,k lhi,hvi?

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد
صفحه 2 از 3 < 1 2 3 > آخرین »

اطلاعات نویسنده
یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۳ ۱۱:۴۵ بعد از ظهر نمایش پست [13]
عضو
rating
شماره عضویت : 901
حالت :
اعتبار کاربر : 8583
پسند ها : 894

استفاده از ماهواره در تمامی زمینه های زندگی نوجوانان و جوانان تاثیرات شگرف و عمیقی بر جای می گذارد، نوجوانان با تماشای برنامه هایی که با دانسته های مذهبی و دینی شان تفاوت دارد دچار نوعی تعارض بین فرهنگی شده و همین تعارض ها سرچشمه بسیاری از کشمکش های درونی، اضطراب و درگیری ها با پدر و مادرها یا اولیای مدرسه می شود.

نوجوانانی که به دلیل کشش بالقوه برنامه های ماهواره به طرف آنها گرایش پیدامی کنند، اگر جایگزینی مناسب به آنها پیشنهاد نشود روز به روز بر گرایش آنها به برنامه های بدون فیلتر و مضر ماهواره افزوده می شود.

به نظر می رسد یکی از علت های رشد ماهواره و برخی از سریال های آن در میان خانواده های ایرانی ضعف درونی رسانه های داخلی در تامین نیاز ها و خواسته های مخاطبان باشد.

به راستی رسانه ملی ما تا چه اندازه نیاز ها و سلایق مخاطبان خودرا می شناسد؟ و تا چه اندازه در راستای برآورده کردن این نیاز ها و مطالبات عمل کرده و توانسته برنامه های مردم پسند را به جامعه ارائه دهد؟

به نظر می رسد ضعف رسانه ملی یکی از علل گرایش به ماهواره و به خصوص سریال های آن باشد.

برخی از نظر سنجی ها نشان می دهد هر گاه رسانه ملی برنامه ها و سریال های زیبا و جذاب و مردم پسندی را پخش می کند در آن ساعات میزان استفاده از ماهواره کاهش پیدا می کند.این موضوع نشان می دهد که مردم بر اساس سلایق خود تصمیم می گیرند

امروز باید ببینیم که قدرت ما در برابر ماهواره تا چه اندازه است.به طور مثال در حوزه جوان و نوجوان(که جزء اقشار آسیب پذیر در استفاده از ماهواره هستند) تا چه اندازه قدرت رقابت با برنامه های ماهواره ای را داریم؟رسانه ملی در این حوزه چه برنامه های جذاب و دیدنی تهیه کرده است؟

مردم ایران عموما از صدا و سیما شادی، جذابیت و فرح می خواهند که می توان از تماشای کارتون تام و جری توسط تمام اعضای خانواده و برخی سریال های تلوزیونی که گه گاهی پخش می شود به آن پی برد که اگر این برنامه ها تامین نشود مخاطب به سمت برنامه های مخرب
ماهواره ای سوق پیدا می کند.یک زن، مرد یا دانشجو و دانش آموز که به علتی چند روز تعطیل در خانه است برای اینکه دلگیری و خستگی اش را از راه تماشای تلویزیون برطرف کند باید کدام شبکه را مشاهده کند؟ بدیهی است اگر تمام روزهای تعطیل را هم کانال عوض کند
نمی تواند برنامه یا فیلم دلخواهش را پیدا کند در حالی که از طریق ماهواره این کار محقق می شود و این یک آسیب است.

ما همواره در بحث ماهواره به گفتن اینکه ماهواره بد است اکتفا کرده ایم اما هیچ تلاشی نکردیم که یک جایگزین مناسب ارائه دهیم. قبول داریم که برنامه های ماهواره اغلب مخرب است، اما آیا واقعا رسانه جایگزین ما که صدا و سیما است با آن بودجه میلیاردی و دستگاه عریض و طویل توانسته است برنامه هایی ارائه دهد که جایگزین ماهواره باشد؟ پاسخ کاملاواضح است خیر.

پس تا زمانی که ما تنها به بیان این نکته بپردازیم که فلان مطلب بد است و اقدامی برای خلق یک جایگزین مناسب نکنیم وضعمان تغییر نمی کند.در مورد ماهواره هم همین موضوع صادق است تا زمانی که رسانه ملی ما نتواند برنامه های جذاب و متنوع تولید کند کماکان شاهد افزایش استفاده از ماهواره هستیم و خواهیم بود حتی اگر همه جا را پر کنیم که ماهواراه آتش است.

بدیهی است تمام کسانی که جذب ماهواره شده اند افراد غیر مذهبی و سکولار نیستند. بدیهی است بسیاری از این افراد به دلیل کم کاری صدا و سیما، حوزویان و دانشگاهیان مذهبی جذب ماهواره شده و می شوند. می توان به گونه ای عمل کرد تا افراد یا کمتر جذب ماهواره شوند و یا در صورت جذب و به صورت آگاهانه از برنامه های سازنده آن استفاده کنند. برخوردهای فیزیکی جهت پاک کردن صورت مسئله هیچ گاه جواب نداده و نمی دهد. اگر باز هم دست روی دست گذاشته و یا به راههای فیزیکی مانند جهت جمع آوری دیش ها فکر شود فرهنگ و دیانت مردم این سرزمین به مرور و تدریجا به زوال رفته و دچار استهلاک خواهد شد. حتی مردمی هم که از ماهواره استفاده نمی کنند به خاطر هم زیستی با مردم تغییر یافته به وسیله ماهواره در لایه بعدی دچار استهلاک خواهند شد. اگر کوتاهی کنیم ممکن است بلایی که بر سر آندلس (اسپانیا ) مسلمان آمد روزی بر سر دین و فرهنگ ایرانی بیاید.

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : سید

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۳ ۱۱:۵۶ بعد از ظهر نمایش پست [14]
عضو
rating
شماره عضویت : 1734
حالت :
اعتبار کاربر : 741
پسند ها : 97
حالت من :  Konjkav.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/05.jpg

ســلام علیکم ورحمه الله وبرکاته
من برنامه های علمی اش رونگاه میکنم

در ضمن امکان قفل کانال و یا محدودیت دسترسی رو هم برا همین موقع ها گذاشتن دیگه

شکر خدا تعداد کانال های مذهبی شیعی،چه فارسی چه عربی چه انگلیسی روز به روز بیشتر میشه
هر کدوم از این شبکه ها هم دانشگاهی هستن برا خودشون

می پسندم 1     1  0 

تعداد آنلایک ها ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : ghaed
نه سفیدی بیانگر زیبایی است و نه سیاهی نشانه زشتی
کفن سفید اما ترساننده است و کعبه سیاه اما محبوب و دوست داشتنی است
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۳ ۰۶:۲۱ قبل از ظهر نمایش پست [15]
عضو
rating
شماره عضویت : 7
حالت :
محل سکونت : : همین نزدیکهای عشق انجایی که ازان امده ام امدنم بهر چه ب
دعوت شدگان : 1
اعتبار کاربر : 30818
پسند ها : 2103
حالت من :  Delvapas.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (13).jpg
وبسایت من : وبسایت من

من کاملا مخالفم و مشکلات زیاد خانواده ها از همین دجال واره شروع میشه

می پسندم        0 

امضای کاربر : سینا
 سلام بر یاران شهر آسمانی

سلام بر آنانکه صادقانه ایستادند
مردانه جنگیدند
عاشقانه شهید شدند
و مظلومانه از خاطره دنیاطلبان رفتند
خوشا بحالشان و بدا به حالمان ...

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۳ ۱۰:۳۳ قبل از ظهر نمایش پست [16]
عضو
rating
شماره عضویت : 431
حالت :
محل سکونت : : یکی از روستا های خراسان رضوی تا مشهد 3ساعت راه هست
دعوت شدگان : 2
اعتبار کاربر : 25093
پسند ها : 1627
حالت من :  Khoshhal.gif

عامل اصلی روی آوردن مردم به ماهواره همین تلویزیون خودمون هست که هیچی نشون نمیده مخصوصاً اخباراش البته همه دنیا خبری ها رو چپه میگن یا اصلا نمیگن ، به جز اخبارش بقیه شبکه ها جدیاً فهیمدن مردم برا چی میرن سمت ماهواره و مثلا یه شبکه مخصوص ورزش فقط همین که زنده نشون نمیده بد هست یا 2__3 شبکه مخصوص فیلم و سریال

ما که ماهواره نداریم اما یکی از نزدیکامون که قبلاً ماهواره داشت(( الان جمش کردن باباشون مخالف بود ))  من هر وقت رفتن خونه اینا داشتن فارسی وان نگاه میکردن و هر هر میخندین  یا یه سریال معروفی اون زمان نشون میداد ....وی___وریا.....  اونا نگاه میکردن ، هم من میرسیدم میگفتم بزن فلان شبکه ببینیم اخبارش چی میگه 
واقعا جنبه میخواد که ماهواره داشته باشی و درست ازش استفاده کنی من که فعلاً جنبه اشو ندارم و اگه ماهواره داشته باشیم همه چیز نگاه میکنم به جز همون اخبارش خخخخ

می پسندم 2     1  1 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : احسان فقط خدا
سربازم

سرباز ارتش جمهوری اسلامی ایران

آموزشی 08 خاش

سخنی از من سرباز: قدر امنیت قدر آبی که می خوریم قدر ظرف غذایمان قدر راحتی خواب شب ،  قدر مراسمات شب نشینی و اعیاد و شهادت ها ، قدر خیلی چیزهای حتی ساده  را بدانیم حتی قدر اینکه راحت نشسته ایم و میتوانیم بدون ترسی حرف بزنیم حرف های روزانه، قدر بدانیم و شاکر.....

زنده باد کسانی که در مناطق محروم برای آسایش مردم عزیز ایران به دور از آسایش  و رفاه زندگی میکنن

زنده باد کشور همیشه سرافراز ایـــــــران

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۳ ۱۰:۴۱ قبل از ظهر نمایش پست [17]
بانو
rating
شماره عضویت : 1001
حالت :
دعوت شدگان : 1
اعتبار کاربر : 69947
پسند ها : 5815
حالت من :  ShadOsarhal.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (4).jpg

من کلا با ماهواره مخالفم  باعث از هم پاشیده شدن خانواده شده ب خاطر دیدن فیلم هایی ک نشون میده اصلا چیز خوبی نیس

می پسندم 2     0  2 

امضای کاربر : صبا

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۳ ۱۰:۵۰ قبل از ظهر نمایش پست [18]
عضو
rating
شماره عضویت : 431
حالت :
محل سکونت : : یکی از روستا های خراسان رضوی تا مشهد 3ساعت راه هست
دعوت شدگان : 2
اعتبار کاربر : 25093
پسند ها : 1627
حالت من :  Khoshhal.gif

نوشته شده توسط : ghaed »
ســلام علیکم ورحمه الله وبرکاته
من برنامه های علمی اش رونگاه میکنم

در ضمن امکان قفل کانال و یا محدودیت دسترسی رو هم برا همین موقع ها گذاشتن دیگه

شکر خدا تعداد کانال های مذهبی شیعی،چه فارسی چه عربی چه انگلیسی روز به روز بیشتر میشه
هر کدوم از این شبکه ها هم دانشگاهی هستن برا خودشون

برنامه علمی میخوای شبکه مستند خودمون رو نگاه کن کلی برنامه علمی داره  خخخخ
، شبکه 4 هم همینجور ، یه هویی دیدی وسط برنامه علمی ماهواره  پیام بازرگانی پخش کرد و یه چیز نشون داد که نباید نشون میداد خخخ

شوخی کردم به خودت مربوط میشه دوست داری چی نگاه کنی چی نگاه نکنی ،
اما برنامه ی ابر کارخانه ها  و چهار سوی علم از شبکه مستند و شبکه 4 رو حتماً  نگاه کن خیلی قشنگ هستن ، تبلیغات شبکه مستند رو هم نگاه کن برنامه های جالبی دارن

من که انگلیسی هیچی سرم نمیشه اما اگه برنامه سیاسی دوست داری شبکه پرس تی وی خودمون برنامه های سیاسی قشنگی نشون میده ، من فقط تصویر رو نگاه میکنم و همه میگن هم تو میفهمی چی میگه که نگاه میکنی ، هم یک کلمه شو بگو یعنی چی؟ خخخخ 
موفق باشی

می پسندم 1     0  1 

امضای کاربر : احسان فقط خدا
سربازم

سرباز ارتش جمهوری اسلامی ایران

آموزشی 08 خاش

سخنی از من سرباز: قدر امنیت قدر آبی که می خوریم قدر ظرف غذایمان قدر راحتی خواب شب ،  قدر مراسمات شب نشینی و اعیاد و شهادت ها ، قدر خیلی چیزهای حتی ساده  را بدانیم حتی قدر اینکه راحت نشسته ایم و میتوانیم بدون ترسی حرف بزنیم حرف های روزانه، قدر بدانیم و شاکر.....

زنده باد کسانی که در مناطق محروم برای آسایش مردم عزیز ایران به دور از آسایش  و رفاه زندگی میکنن

زنده باد کشور همیشه سرافراز ایـــــــران

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۳ ۱۰:۵۱ قبل از ظهر نمایش پست [19]
بانو
rating
شماره عضویت : 1713
حالت :
اعتبار کاربر : 40235
پسند ها : 563
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (3).jpg

من با داشتن ماهواره مخالفم وتو خونمون ماهواره نداریم.چون یه سری فیلمها رو فقط مختص ایرانی ها درست می کنن و الان داریم آثار بدشو تو جامعه مون می بینیم.زیاد شدن طلاق.روابط بی قید وبند ونامشروع و.... که همگی از وجود ماهواره هاست.

می پسندم 1     0  1 

امضای کاربر : روزهای سخت 01

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۳ ۱۲:۵۲ بعد از ظهر نمایش پست [20]
عضو
rating
حالت :

حمله به دین به بهانه مبارزه با بدعت و خرافات

تمدن عصر جدید که شکوفایی آن را پیوسته ناشی از خذف دین از صحنه زندگی فرد و اجتماع می شمارند و عامل عقب افتادگی جوامع وامانده یا عقب نگه داشته شده را پای بندی به دین و ضوابط مذهبی قلمداد می کنند، حربه خطرناکی است که بر روح حساس و پرشور جوانان اثر نامطبوبی بر جای می گذارد. یکی از روش های دیرین دشمن برای گسترش سلطه خویش، استفاده از باورهای انحرافی در برابر عقاید و ارزش های اسلام اصیل است.

آنان می کوشند مذهب را که عامل بیداری، پویایی، ستم ستیزی، عدالت گستری و فراهم آورنده سعادت دنیا و آخرت است، به عامل تخدیر، انزواطلبی، واپس گرایی، رهبانیت و امری شخصی تبدیل کنند و با این شگرد، عقاید نسل جوان بر طبق خواسته ها و اهداف خودشان است. به تعبیر امام خمینی رحمه الله علیه: «می خواهند اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله را به اسلام آمریکایی مبدل سازند».

تأکید بر اختلاف های مذهبی، تکیه کردن افراطی بر اختلاف های جزئی شیعه و سنی، ترویج خرافه گرایی، ترویج مذهب های دروغین، تحریف مفاهیم والایی همچون: انتظار، توکل، دعا، قضاو قدر و تعبد و نیز ارائه نظریه های ویرانگر گوناگون علیه مذهب، همه برای رسیده به این هدف شوم سازماندهی و اجرا می شو.

در واقع این شبکه های ماهواره ای با روش های به ظاهر علمی، دینی و حتی طنز، در سست کردن عقاید مردم می کوشند و با این برنامه ها نسل جوان را به ابتذال می کشانند.

اشاعه فحشا و بی بند و باری

یکی از کارکردهای رسان ها ی جمعی به ویژه ماهواره، مفهوم سازی و به تبع آن، شکل دادن به هنجارهای مناسب با آنئمفهوم است. بر این اساس، ارائه تصویرهای مستهجن و مبتذل و خلاف عفت عمومی از طریق ماهواره و نمایش آنها، یکی از عوامل گسترش بی بند و باری و به فحشا کشاندن جوانان از نوع جرایم جنسی است.

دشمن که همواره اشاعه فرهنگ دینی و اعتماد به خداوند و معنویات را مانع اصلی هدف های خود می بیند، برای کم رنگ کردن این اعتقادات، با ایجاد خلل در اعتقادات قشر جوان، در به انحراف کشاندن و بی هویت کردن آنان می کوشد.

قرآن کریم در آیه ۱۹ سوره نور درباره اشاعه زشتی ها در جامعه اسلامی هشدار می دهد و می فرماید:

«کسانی که دوست دارند زشتی ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد، عذاب دردناکی برای آنها در دنیا و آخرت است و خداوند می داند شما نمی دانید».

در واقع از دیدگاه و منطق قرآن، بازگو کردن زشتی ها و ارائه و ترویج آنها، نهی شده است؛ زیرا موجب آشکارسازی زشتی ها و برملا شدن آنها می شود.

شبکه های ماهواره ای در قالب میان برنامه ها و آگهی ها، مظاهر ضد اخلاقی را تبلیغ می کنند و این رسانه، همچون دیگ ابزار بشری می تواند به آرمان های تعالی بخش انسان ها و جوامع خدمت یا خیانت کند که در حال حاضر، بیشترین خدمت ماهواره در ایجاد و رواج فساد و فحشا در میان جوانان است!!!

آری، ماهواره که حامل پیام فرهنگ مبتذل غرب است، اثر ویران کننده ای بر رفتار و پرورش کودکان و نوجوانان و جوانان دارد و بر خانواده هاست که خود را از آثار ویرانگر این پدیده شوم در امان نگه دارند.

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۳ ۱۲:۵۴ بعد از ظهر نمایش پست [21]
عضو
rating
حالت :

کاهش جمعیت نداریم بلکه عدم تناسب ساختار سنی را در پیش گرفته‌ایم، اظهار داشت: در حال حاضر نزدیک به یک میلیون نفر به جمعیت ایران اضافه می شود ولی ساختار جمعیتی در حال پیر شدن است و اگر این پیر شدن جمعیت در قالب جانشین یا موالید اتفاق نیفتد، مشکل ایجاد می‌کند. آنچه که در واقع اتفاق افتاده این است که نحوه زندگی، شرایط موقعیت اجتماعی افراد و سبک زندگی تغییر کرده است به طوری که امروزه خانواده‌ها به لحاظ گسترش ارتباطات جهانی، تأثیرات زیادی از اینترنت، ماهواره و شبکه‌های اجتماعی پذیرفته‌اند و این باعث شده است که خانواده‌ها تمایل به تک فرزندی و حتی بدون فرزندی داشته باشند و این گونه ابزار آلات تکنولوژی بیشترین تأثیر را در این اتفاق داشته اند عوامل تأثیر گذار دیگر، تحصیلات زنان که در قالب ارتقاء مدارج تحصیلی و بالا رفتن دانش اجتماعی است و همچنین اشتغال به معنای عاملی که فرزند آوری مانع تحقق آن است. بنابراین مجموع این عوامل باعث شده است که خانواده ها ترجیح می دهند که یا فرزند کمتری داشته باشند و یا اینکه در سنین بالا اقدام به فرزند آوری کنند به طوری که متوسط سن مادر در گذشته حدودا ۲۴ سال بوده است ولی در حال حاضر بالای ۳۳ سال است و این عامل تهدید کننده است که موجب تأخیر در تجدید نسل می شود.

یک روانشناس و کارشناس آسیب های اجتماعی گفت: بداخلاقی، روابط نامشروع ، دزدی و فریب کاری که به عنوان مسائل عادی نمایش داده می شود از جمله پیامدهای سریال های ماهواره ای است.

فربد فدایی  در خصوص تأثیرات سوء شبکه های ماهواره ای فارسی زبان اظهار داشت: بسیاری از اوقات خانواده ها از این شکایت دارند که فرزندانشان روابط خارج از چارچوب عُرفی و شرعی با جنس مخالف برقرار می کنند و نسبت به والدین با الفاظ زشت و توهین آمیز صحبت می کنند.

وی افزود: عمده مسائل و مشکلات فرزندان ناشی از سهل انگاری و بی توجهی به والدین  است چرا که نوجوانان در بحرانی ترین سن از نظر آموزش و یادگیری قرار دارند و هر آنچه که می بینند به آن عمل می کنند؛ والدینی که در خانه همراه با فرزند خود به تماشای مجموعه های مبتذل ماهواره ای می نشینند بداخلاقی، روابط نامشروع ، دزدی و فریب کاری به عنوان مسائل عادی نمایش داده می شود، آیا والدین انتظار ندارند از فرزندانشان که تحت تأثیر قرار نگیرند؟

این روانشناس بیان کرد: توصیه به خانواده ایرانی این است اگر می خواهند فرزندانشان با اخلاق خوب و محترمانه رفتار کنند باید خودشان چنین رفتار و اخلاقی را داشته باشند و بهتر است هر چه زودتر با جمع کردن ماهواره به معاشرت های سالم خانوادگی، خواندن جمعی کتاب و دیدن نمایش های مناسب تلویزیونی ساخت ایران و یا فیلم های سینمایی مناسب از طریق لوح های فشرده بپردازند.

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۳ ۱۲:۵۸ بعد از ظهر نمایش پست [22]
عضو
rating
حالت :

مقام معظم رهبری :
ماهواره واقعا گنداب فسادی است که تیر های زهر آگین خود را به سمت ملت ها و کشور ها هدفگیری میکند
.

مرکز بررسی و تحلیل اسیب های ماهواره

http://antisat.ir/

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۳ ۰۱:۳۰ بعد از ظهر نمایش پست [23]
عضو
rating
شماره عضویت : 1734
حالت :
اعتبار کاربر : 741
پسند ها : 97
حالت من :  Konjkav.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/05.jpg

آقا احسان فقط خدا ، منظورم علم دین بود
خانم ها و آقایان ، نیمه پر لیوان را بنگرید
شبکه های مذهبی کم نیستن ، من بیشتر همینها رو نگاه میکنم عربیم هم راه افتاده
شبکه هایی مثل
1- ولایت فارسی 2- الولایه عربی 3-اهل بیت (ع) انگلیسی 4- شبکه ثامن فارسی 5- 6 سلام 1و2 فارسی 7-الانوار 2 عربی 8- هدهد فارسی
9-اهل بیت (ع) عربی 10- شبکه کربلا 11-شبکه المعارف 12- هادی 1 انگلیسی 13 -هادی 2 تایلندی وعربی 14-هادی 3 ترکی آذربایجانی
15- هادی 4 فارسی و پشتو 16-شبکه دعا 17-الاهواز 18- شبکه منجی فارسی 19- المناز 20- العالم 21-هدایت تی وی 22-النعیم
23-الغدیر 24- الفرات 25-القرآن عراق 26-الاوحد عراق 27-المصطفی 28- السلام 29- شبکه المهدی 30-البلادی 31- العهد
32-المسار الاولی 33-الکوت 34-التجاه 35-الصراط 36-النجف 37-المسار 38-الافاق 39-طه اطفال 40- الحجه 41- الاشراق
42- تمدن فارسی 43-شبکه اضوا 44- شبکه المسیره 45-شبکه نبا 46- شبکه الثقلین 47- شبکه امام حسین علیه السلام انگلیسی
48-شبکه امام حسین علیه السلام فارسی 49-شبکه امام حسین علیه اسلام عربی 50- شبکه اهل بیت(ع) فارسی 51-شبکه مرجعیت فارسی
52-شبکه مهدی موعود فارسی
شبکه های سعودی مثل
53- پخش زنده از مدینه منوره
54- پخش 24 ساعته + تلاوت قاریان ممتاز از مکه مکرمه
55- شبکه اهل سنت نور
56-اهل سنت وصال حق
57-اهل سنت توحید
58-اهل سنت کلمه ، سیاسی بهتر بگم تا مذهبی
59- شبکه المستقله عربی ، خیلی مناظره میذارن
شبکه های مسیحیان مثل 60- نجات و61- سون پارس
وخیلی کانال های دیگه که افق دید شمارو گسترده تر میکنه
تازه من خیلی وقته آپدیت نکردم شایدبازم باشن
نوحه ، مدیحه ، مرثیه ، مناظره ، پخش زنده از عتبات عالیات ، عزاداریها ، قرآن ، ادعیه ها
خب الان فرکانس بدم خدمتتون ؟ + نصب رایگان

می پسندم 2     0  2 

امضای کاربر : ghaed
نه سفیدی بیانگر زیبایی است و نه سیاهی نشانه زشتی
کفن سفید اما ترساننده است و کعبه سیاه اما محبوب و دوست داشتنی است
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۳ ۰۸:۵۶ بعد از ظهر نمایش پست [24]
عضو
rating
حالت :

ابتدا عرض کنم که نصب ماهواره ابتلائات خاص خودش را دارد از جمله جمع آوری توسط ماموران قانون!پس توجه تان را به نکات زیر جلب می کنم:

اول این که قانون،قانون است و هر قانونی فارغ از این که خوب است یا بد،عقلانی است یا غیر عقلانی،به محض تصویب نیازمند ضمانت اجرایی است.پس نیروی نظام که امروز دیش منزل بنده به طور مثال را جمع می کند با این که خسارت وارد می کند،حق دارد و عملکرد او قابل دفاع است.

دوم قبل از این که هر قانونی را به چالش بکشیم ابتدا باید در مورد دلایل تصویب قانون کذا بیاندیشیم.ممکن است قانونی در مقطعی بسیار کارآمد و عقلانی باشد و در مقطعی دیگر نیازمند بازنگری مجدد.

سوم وقتی با قانون رسمی یک کشور مخالف ایم نحوه برخورد و طرح این مخالفت بسیار مهم است.خصوصا در کشوری مثل ایران و قانونی مثل "منع استفاده از ماهواره".

ماهواره صرفا یک وسیله ارتباط برقرار کردن با جامعه جهانی است مثل اینترنت!علت این که اینترنت ممنوع نیست اما نصب آنتن برای استفاده از برنامه های تلوزیون جهانی ممنوع است چیست؟

- قابلیت کنترل اینترنت بسیار بیشتر از تلوزیون کابلی است.

- فرهنگ استفاده از اینترنت سال ها است که مطرح است در حالی که عمر ماهواره بسیار بیشتر است.اما عمدتا به عنوان ابزاری برای ترویج فساد به آن نگریسته ایم پس طبیعتا فرهنگ سازی هم صورت نگرفته است.

- در فرهنگ ایرانی، خانواده از جایگاهی بسیار والا برخوردار است.ماهواره وسیله ای نیست که با مادر و خواهر و خاله و فرزندان دور اش بنشینیم و تخمه بشکنیم!ماهوراه ابزاری است برای ایجاد تغییر در فرهنگ جوامع اولیه جهان.یعنی صاحبان فرهنگ و اندیشه.پس حتی تماشای آگهی های بازرگانی آن هم مخاطراتی به همراه دارد.

- ایران کشوری با موقعیتی حساس است و به علت سرمایه گزاری مستقیم دشمنان برای براندازی،کنترل اطلاعات دریافتی در جامعه بسیار مهم است.(توجه به تعداد شبکه های فارسی زبان).

همه این موارد را اضافه کنید به میزان تاثیرگزاری و سهل الوصول بودن برنامه های مختلف ماهواره برای اعضای خانواده.همه اعضای خانواده تلوزیون را دوست خود می دانند و با نصب آنتن این تلقی به طور کامل دستخوش تغییر خواهد شد.

تا اینجا هر خواننده مذهبی یا فرهنگی این بحث تا حدودی با سختی های تصمیم گیری در مورد تصویب چنین قانونی از دید قانون گذار آشنا شده است و چه بسا ۷۰٪ حق را با قانون بداند.

اما تجربه نشان داده است گذشت زمان به نفع تکنولوژی است.شاید با قانون بتوان عرضه یک فن آوری را سال ها به تاخیر انداخت یا از همگانی شدن آن جلوگیری کرد ولی در نهایت پیروزی با همه گیری تکنولوژی است.مثال واضح اش کیفیت تصویر تلوزیون های ال ای دی و ال سی دی است که نیازمند آنتن دیجیتال هستند.۲ سال از عرضه آنها گذشت تا بالاخره گیرنده های دیجیتال ملی به صورت محدود به بازار داخلی عرضه شدند.حالا هم که صحبت از ۳ شبکه ماهواره ای مجوز دار است و این رشته سر دراز دارد ظاهرا!

همان طور که همه می دانیم ماهواره هم مثل هر وسیله دیگری که تا کنون عرضه شده است،کارآمدی اش وابسته به کاربری اش در دست مصرف کننده است.مثل چاقو که در دست یک کودک با اطلاعات و مهارت ناکافی خطرناک است و در دست دیگری کارآمد و حتی ضروری می نماید.

توصیه می کنم اگر فرصت کافی برای فرهنگ سازی در میان اعضای خانواده را ندارید،قید نصب آنتن را بزنید.

توجیه انجام عمل خلاف قانون نزد کودکان کار بسیار مشکلی است و به قول معروف رطب خورده منع رطب به سختی هم نمی تواند بکند!

اگر در امر فرهنگ سازی موفق بودید و توجیه عقلانی برای انجام فعل خلاف قانون داشتید،خطر همیشه در کمین شخص شما و خانواده است.

اشاعه شایعه،دروغ و تفرقه افکنی،ایجاد شبهات دینی متعدد و ...همه این ها هر روز از شبکه های دجال پخش می شود.فی الواقع کار دجال تزیین باطل و جلوه گری به شکل حق است.اگر وقت ندارید به دنبال تک تک شایعات روانه شوید اختیار پنجره ذهن-دیدگان تان -را به هر ناکسی نسپارید.

شاید آسان ترین بخش کنترل ماهوراه بخش مربوط به فساد اخلاقی باشد.از روز اول لیست شبکه ها را محدود کنید و برای همیشه راه دسترسی نفس به فساد را مسدود کنید.

فراموش نکنید ابزار حکومت دجال بر مردم "جهل" خود آنهاست.اگر مشتاقید با فرهنگ نشات گرفته از بی فرهنگی محض دهکده جهانی آشنا شوید یک راه آن ارتباط برقرار کردن است.فقط توجه کنید از این ارتباط به عنوان ابزار شناخت برای مبارزه بهتر استفاده کنید و خدای ناکرده دریچه بده بستان بی فرهنگی،تلوزیون منزل من و شما نباشد.

دیگرانی را که هنوز این آمادگی فرهنگی،ذهنی را در خود و خانواده شان ایجاد نکرده اند تشویق به نصب ماهواره نکنید.

در آخر این که تا وقتی این موضوع خلاف قانون تلقی می شود اشاعه آن ضد ارزش است.پس با خوشحالی برای دیگران تعریف نکنید!

دکتر زهرا طباخی

می پسندم        0 

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد
صفحه 2 از 3 < 1 2 3 > آخرین »

برچسب ها
نظرسنجی ، ..زندگی ، اینده ، باماهواره ، یا ، بدون ، ماهواره؟ ،

« نظر سنجی از یاران منتظر | نظر سنجی --- دوست دارید در روم چطور بحث بشه ؟ »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 04:09 پیش از ظهر