انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » چهارده معصوم » حضرت محمد صلوات الله علیه » سفارش ویژه پیامبر به دخترش قبل از خواب

سفارش ویژه پیامبر به دخترش قبل از خواب

گاهی مواقع برخی سفارشات از بزرگان، راهی برای نجات انسان از مهلکه هاست و باعث می‌‌شود انسان مسیر هزار شب را یک شبه طی کند. چقدر نیکو خواهد بود اگر این بزرگ، خاتم پیامبران(ص) باشد که سفارشی را به نور چشمش؛ دخترش(ع) می‌‌کند. قطعا این سفارش برای ما نیز درّ گرانبهایی است که مفید اثر و همای سعادت خواهد بود. متن حدیث: عن الزهراء(صلوات الله علیها) قالت: دخل علیَّ رسول الله و قد افترشت فراشی للنوم. فقال: یا فاطمة، لاتنامی إلّا و قد عملتِ أربعة: ختمتِ القرآن، و جعلتِ الأنبیاء شفعاءکِ، و أرضَیتِ
sthva ,dCi \dhlfv fi nojva rfg hc o,hf

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
جمعه ۵ دی ۱۳۹۳ ۱۲:۲۱ بعد از ظهر
بانو
rating
شماره عضویت : 67
حالت :
اعتبار کاربر : 47753
پسند ها : 10840
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (30).jpg
وبسایت من : وبسایت من

مدال ها:7
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت
کاربر نمونه
کاربر نمونه
مدال پیشرفت
مدال پیشرفت
بهترین ارسال کننده
بهترین ارسال کننده
ستارهء انجمن
ستارهء انجمن
کاربر با ارزش
کاربر با ارزش
کاربران برتر
کاربران برتر

|

گاهی مواقع برخی سفارشات از بزرگان، راهی برای نجات انسان از مهلکه هاست و باعث می‌‌شود انسان مسیر هزار شب را یک شبه طی کند.

چقدر نیکو خواهد بود اگر این بزرگ، خاتم پیامبران(ص) باشد که سفارشی را به نور چشمش؛ دخترش(ع) می‌‌کند.

قطعا این سفارش برای ما نیز درّ گرانبهایی است که مفید اثر و همای سعادت خواهد بود.

متن حدیث:

عن الزهراء(صلوات الله علیها) قالت: دخل علیَّ رسول الله و قد افترشت فراشی للنوم. فقال: یا فاطمة، لاتنامی إلّا و قد عملتِ أربعة:

ختمتِ القرآن، و جعلتِ الأنبیاء شفعاءکِ، و أرضَیتِ المؤمنین عن نفسکِ، و حججتِ و اعتمرتِ. قال هذا، و أخذ فی الصلاة.

فصبرتُ حتّى أتمّ صلاته. قلت: یا رسول الله، أمرت بأربعة لا أقدر علیها فی هذا الحال.

فتبسّم(صلى الله علیه و آله و سلم) و قال: إذا قرأتِ «قُلْ هُوَ اللهُ أَحَدٌ» ثلاث مرّات فکأنّکِ ختمتِ القرآن؛

و إذا صلّیتِ علیَّ و على الأنبیاء قبلی کنّا شفعاءَکِ یوم القیامة؛

و إذا استغفرتِ للمؤمنین رضوا کلّهم عنکِ،

و إذا قلتِ: سبحان الله و الحمد لله و لاإله إلّا الله و الله أکبر، فقد حججتِ و اعتمرتِ.

ترجمه حدیث:

حضرت زهرا(سلام الله علیها) می‌‌فرماید:

یک شب وقتی که بستر خواب را گسترده بودم، رسول خدا(صلی الله علیه و آله) بر من وارد شد.

فرمود: فاطمه جان نخواب، مگر آن که چهار کار را انجام دهی:

1. قرآن را ختم کنی،

2. پیامبران را شفیع خود گردانی،

3. مؤمنین را از خود راضی کنی،

4. حج و عمره‌‌ای را به جا آوری.

پیامبر خدا(ص) اینها را فرمود و شروع به خواندن نماز کرد.

صبر کردم تا نمازش تمام شد، گفتم: یا رسول الله به چهار چیز مرا امر فرمودی در حالی که قدرت بر انجام آنها ندارم.

آن حضرت تبسمی کرد و فرمود:

1) وقتی قبل از خواب، «سوره توحید»(قل هو الله أحد) را سه بار بخوانی، مثل این است که قرآن را ختم کرده‌‌ای.

2) وقتی بر من و پیامبران پیش از من صلوات بفرستی، شفاعت کنندگان تو در روز قیامت خواهیم بود،

3) وقتی برای مؤمنین استغفار کنی، آنان همه از تو راضی خواهند شد،

4) وقتی بگویی: «سبحان الله و الحمدلله و لاإله إلاالله و الله أکبر» حج و عمره‌‌ای را انجام داده‌‌ای.

(منبع: عوالم العلوم و المعارف والأحوال من الآیات و الأخبار و الأقوال 11:  857.)

در توضیح مطالب بالا این نکته را با استفاده از روایات خدمت دوستان گرامی عرض می‌‌کنم که؛

برای صلوات فرستادن بر پیامبر اسلام و تمام پیامبران اینگونه بگویید:

«اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى أَنْبِیَائِکَ أَجْمَعِین»‏؛

ترجمه: خدایا بر محمد و آل محمد درود فرست، خدایا بر تمام پیامبرانت درود فرست.

برای استغفار برای تمام مؤمنین نیز اینگونه بگویید:

«اللَّهُمَّ اغْفِرْ لِلْمُؤْمِنِینَ وَ الْمُؤْمِنَاتِ وَ الْمُسْلِمِینَ وَ الْمُسْلِمَاتِ حَیِّهِمْ وَ مَیِّتِهِمْ وَ شَاهِدِهِمْ وَ غَائِبِهِم»‏.

ترجمه: خدایا مردان و زنان مؤمن را بیامرز. خدایا مردان و زنان مسلمان را بیامرز. زندگان و مردگانشان، حاضران و غائبانشان.

تذکر مهم:

این فرمایش پیامبرخدا(ص) در مورد کسب رضایت مؤمنین با این دعا، مربوط به کسانی است که حق الناس بر عهده آنها نباشد. و إلا اگر کسی حق الناس(مادی یا معنوی) بر عهده دارد، باید حق خود را ادا کند و رضایت آن شخص را کسب کند.

4 تشکر شده از کاربر باران 313 برای ارسال مفید :
فاطمه 1 , آقا حسین , مهدی313 , پسرآفتاب ,

می پسندم 3     0  3 

تعداد پسند های ( 3 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : باران 313

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

« پیرزن به بهشت نمى رود! | پیامبر اکرم (ص) در نشانه های آخر الزمان می فرمایند: »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 08:24 پیش از ظهر