انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » رهبری » کلام رهبری » وحدت در کلام رهبری مدظله العالی

وحدت در کلام رهبری مدظله العالی

امام خامنه ای(حفظه الله): بعضیها خیال میکنند که اگر بخواهند راجع به دوره‌ی خلفا تحلیل کنند، حتماً باید با طعن به آنها همراه باشد؛ نه، طعن به خلفا در رادیو جایز نیست. اگر تاکنون این نکته را در جلسات قبل نگفته‌ام، الان عرض میکنم که طعن به خلفا در رادیو مطلقاً جایز نیست؛ الان حرام شرعی است. داعیه‌ی ما این است که میخواهیم انقلابمان را به دنیا صادر کنیم؛ کدام دنیا؟ در درجه‌ی اول، دنیای اسلام است. آن‌وقت دنیای اسلام که یک میلیارد و دویست میلیون نفر جمعیت دارد
,pnj nv ;ghl vifvd lnzgi hguhgd

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد
صفحه 1 از 4 < 1 2 3 4 > آخرین »

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ۰۹:۲۷ قبل از ظهر
عضو
rating
شماره عضویت : 1816
حالت :
اعتبار کاربر : 974
پسند ها : 48

مدال ها:1
مدال 1 سالگی عضویت
مدال 1 سالگی عضویت

|

امام خامنه ای(حفظه الله):

بعضیها خیال میکنند که اگر بخواهند راجع به دوره‌ی خلفا تحلیل کنند، حتماً باید با طعن به آنها همراه باشد؛ نه، طعن به خلفا در رادیو جایز نیست. اگر تاکنون این نکته را در جلسات قبل نگفته‌ام، الان عرض میکنم که طعن به خلفا در رادیو مطلقاً جایز نیست؛ الان حرام شرعی است. داعیه‌ی ما این است که میخواهیم انقلابمان را به دنیا صادر کنیم؛ کدام دنیا؟ در درجه‌ی اول، دنیای اسلام است. آن‌وقت دنیای اسلام که یک میلیارد و دویست میلیون نفر جمعیت دارد و حدود چهارپنجم‌شان کسانی هستند که به چیزهایی به شکل مقدسات اعتقاد دارند، شما بیایید به این مقدسات اهانت بکنید؟! آیا این انقلاب صادر میشود؟!

خوب است بدانید - و لابد بعضی میدانند - که در الجزایر وقتیکه بوادر و نشانه‌های این نهضت فعلی ظاهر شد، یکی از کارهایی که کردند، این بود که یک رساله در باب عقاید شیعه نسبت به خلفا منتشر کردند، تا خوب رابطه‌ی آنها را با انقلاب قطع کنند! حالا اگر یک وقت کسی عقیده‌اش چیزی بوده و در جایی آن را گفته است، این به من و شما ارتباطی ندارد؛ ما باید مواظب باشیم که در رادیو چنین چیزهایی منعکس نشود. ما الان در حال اداره‌ی جامعه‌ی اسلامی هستیم؛ نباید به مقدسات سایر مسلمین اهانت بشود.

بد نیست من خاطره‌یی را برای شما نقل کنم؛ هرچند که به خیلی از دوستان هم این را گفته‌ام. امام یک وقت در اوایل انقلاب در سخنرانیهایشان از معاویه به صورت طعن‌آمیزی اسم میآورند. شما میدانید که من مدتی را در بلوچستان بودم و با خیلی از علمای آن‌جا دوست نزدیک هستم. مردم و علمای سنی آن منطقه، معاویه را مقدس میدانند. به امام عرض کردم که در طرف شرق کشورمان، چند صد میلیون نفر معاویه را محترم میشمارند و او را خال‌المؤمنین میدانند - البته بحق یا بناحق آن، مربوط به جلسه‌ی بحث است - یعنی مسلمانان هند، پاکستان، بنگلادش و افغانستان اغلب سنی حنفیاند؛ اینها معاویه را محترم میشمارند. امام گفتند عجب، من نمیدانستم! من بعد از آن در طول این ده، یازده سال یک جمله‌ی طعن‌آمیز از امام راجع به معاویه نشنیدم. من خودم در نماز جمعه راجع به جنگ صفین و سایر جنگهای امیرالمؤمنین صحبت میکنم؛ اما اهانت نمیکنم. تاریخ‌گویی، یک حرف است؛ اهانت، حرف دیگری است. تاریخ بیست‌وسه‌ساله‌ی بعد از رحلت پیامبر تا خلافت امیرالمؤمنین، یک تاریخِ قابل بررسی است؛ باید بررسی شود؛ اما در آن اهانت و جسارت به خلفا به‌هیچ‌
وجه نباید باشد.

8 تشکر شده از کاربر خیرالبریه برای ارسال مفید :
abbas.isfahan , پسرآفتاب , حنانه , سید , محمدELE , بانوی آفتاب , غروب کربلا 313 , ,

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :3 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  2. پسندها :2 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  3. پسندها :2 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  4. پسندها :2 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  5. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ۱۰:۳۹ قبل از ظهر نمایش پست [1]
عضو
rating
شماره عضویت : 371
حالت :
دعوت شدگان : 1
هشدارها : 1
اعتبار کاربر : 6586
پسند ها : 1229
حالت من :  Konjkav.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/10.jpg
وبسایت من : وبسایت من

می پسندم        0 

امضای کاربر : abbas.isfahan
امضا ندارم انگشت بزنم قبوله ؟!؟!؟

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ۱۱:۲۶ قبل از ظهر نمایش پست [2]
عضو
rating
شماره عضویت : 1734
حالت :
اعتبار کاربر : 741
پسند ها : 97
تصویر مورد علاقه من : images/mms/05.jpg

بسم الله الرحمن الرحیم

پیامبر گرامی اسلام (ص) فرموده اند : فاطمه (س) پاره تن من است ، هر کس او را بیازارد مرا آزرده و هر کس مرا بیازارد خدا را آزرده است
سند از معتبر ترین کتاب اهل سنت : صحیح البخاری ج ۶، ص ۱۵۸، ح ۵۲۳۰

در جای دیگه ای از همین کتاب آمده : حضرت فاطمه(س) وفات یافتند در حالیکه بر ابوبکر و عمر غضبناک بودند.
سند: صحیح البخارى، ج ۸، ص ۳، ح ۶۷۲۶

خداوند در سوره احزاب آیه 57 میفرمایند :

إِنَّ الَّذِینَ یُؤْذُونَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ لَعَنَهُمُ اللَّهُ فِی الدُّنْیَا وَالْآخِرَةِ وَأَعَدَّ لَهُمْ عَذَاباً مُّهِیناً
آنها كه خدا و پیامبرش را آزار مى‌‏دهند، خداوند آنان را از رحمت خود در دنیا و آخرت دور ساخته، و براى آنها عذاب خواركننده‌‏اى آماده كرده است.

با اینکه خفقان در دوره معصومین (ع) شدت بیشتری داشت با این حال روایات صحیح السند بسیاری بر لعن خلفا آمده

بر دشمن علی (ع) لعنت باد

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : ghaed
نه سفیدی بیانگر زیبایی است و نه سیاهی نشانه زشتی
کفن سفید اما ترساننده است و کعبه سیاه اما محبوب و دوست داشتنی است
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ۱۱:۵۷ قبل از ظهر نمایش پست [3]
عضو
rating
شماره عضویت : 709
حالت :
اعتبار کاربر : 30445
پسند ها : 1202
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (13).jpg
وبسایت من : وبسایت من

جدیدا کتابی رو خوندم و تمو شد که با اسناد و دلایل خود اهل تسنن که معویه و امثالهم اهل لعنت هستند
هرچند سخن اقای خیر البریه هم درست است و نباید در عموم این اتفاق بیفتد
حال اگر جلسه ای مخصوصی باشد که ثابت شود اشکالی ندارد
اجرکم عندالله

می پسندم        0 

امضای کاربر : پسرآفتاب
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ۱۲:۱۷ بعد از ظهر نمایش پست [4]
عضو
rating
حالت :

🔴نظر آیت الله جوادی آملی در مورد لعن عمومی🔴

🌐نظر بنده به عنوان یک طلبه نسبت به کسانی که سب می کنند و هنوز هم اهتمام به لعن عمومی که موجب تفرقه می شود دارند این است که :
برادری که می فرمایید که ما با سنی برادر نمی شویم و بی خیال سیلی زهرا نمی شویم و از این حرف ها که بیانگر محبت زیاد شما به خاندان اهل بیت است و به خاطر این محبت باید روزی هزار مرتبه خدا را شکر کنید ولی باید از یک نکته غافل نباشید و آن این است که :
شیعه ترین افراد در طول تاریخ کسانی بودند مثل جناب ابوذر و سلمان و بعضی دیگر که در زمان خود حضرت علی علیه السلام بوده اند و محبتشان به خاندان اهل بیت بیشتر از من و شما بوده که سلمان به درجه " منا اهل البیت " رسیده است ولی این افراد در آن زمان به خاطر این جریانی که شما بی خیالش نمی شوید سکوت کردند چرا که تبعیت از امام را واجب تر از هر کاری می دانستند و چون حضرت علی علیه السلام ( به خاطر باقی ماندن اسلام ) امر به سکوت کرده بودند ، این افراد هم ساکت بودند و فقط در دل از آنها بیزار بودند و تنفر داشتند ، اگر دقت کنید امروز هم نائب آن حضرت می فرمایند که سکوت کنید تا تفرقه ای بین شما نیفتد و لعن عمومی را تعطیل کنید و دلیلشون هم اینه که اصل اسلام باقی بماند چرا که دشمن در حال کار برای از بین بردن اسلام و ریشه کن کردن آن است ( با نگاهی مختصر به دور و برمان این را می توان به خوبی درک کرد ) و برای این که اصل اسلام باقی بماند نیازی ضروری است به وحدت بین مسلمانان از جمله شیعه و سنی ، دقیقا مانند عصر امام علی علیه السلام فقط تنها فرقش این است که الان خود حضرت نیستند و نائب آن حضرت دارند امر به سکوت و وحدت می کنند. (مّا الحَوادِثُ الواقِعَةْ فَارْجَعُوا اِلی رَواةِ حَدیثُنا فَانّهُمْ حُجَّتی عَلَیکُم وَ اَنَا حُجّةُ الله عَلَیهِم...» «در رخدادهایی که اتفاق می‌افتد به راویان حدیث ما مراجعه کنید، زیرا آنان حجت من بر شمایند و من حجت خدا بر آنان هست».

(ایت الله جوادی آملی، ولایت فقاهت و عدالت، مرکز نشر اسراء، 1381، ص 141.)

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ۱۲:۱۹ بعد از ظهر نمایش پست [5]
عضو
rating
حالت :

برادر بزرگوار اصل لعن زیر سوال نرفته چون لعن باعت تبریست ولی به نکاتی که ارسال میکنم توجه بفرمایید.

می پسندم        0 
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ۱۲:۲۱ بعد از ظهر نمایش پست [6]
عضو
rating
حالت :

در مورد بحث جنجالی لعن که می گویند با توجه به اینکه لعن امری است که موجب ولایت می شود ( چرا که لعن مصداق بارز تبری است) پس بالاخره کسی را که آن ملاک های لعن را دارد ، لعن بکنبم یا نکنیم؟؟؟

الف: همیشه مقتضای زمان خیلی از احکام را تغییر می دهد مثلا در یک زمانی فردی که مستطیع شده ، حج رفتن برای او حرام می شود. یا قمه زدنی که مستحب بوده ، در یک زمانی حرام می شود. و بسیاری از همین قبیل که مواردش خیلی زیاد است و اگر بخواهیم زمان الان را نگاه کنیم کسی را با بصیرت تر از رهبرمان امام خامنه ای پیدا نمی کنیم در عین حال ایشان فرمودند لعنی که موجب تفرقه بین مسلمانان و موجب کشته شدن بعضی از شیعیان مظلوم می شود مشکل دارد.

در این زمان دشمن به دنبال تفرقه بین شیعه و سنی است و بعضی از افرادی که نسبت به مقام ولایت غافل هستند و خودشان
را بچه شیعه تر از رهبر می دانند پشت سر هم می گویند که ما با سنی برادر نمی شویم در حالی که زیربنای تمام احکام و تشیع بحث ولایت است و به یقین این ولایت هم در راستای ولایت ائمه است چرا که خود آنها فرمودند که در زمانی که ما نیستیم « فارجعوا الی رواة حدیثنا فانهم حجتی علیکم» یعنی به عالم به زمان رجوع کنیم که حجت خداوند بر ما هستند . و در واقع کسی که ولایت ایشان ( امام خامنه ای ) را قبول نداشته باشد یعنی حرف خود ائمه را قبول ندارد.

ب: لعن کردنِ در دل را کسی منکر نشده و حتی وقتی مقام معظم رهبری نسبت به سب و لعن موضع گرفتند خیلی ها ندای اعتراضشان بلند شد که چرا  لعن نکنیم و این مخالف با تبری است که باید در کنار تولی باشد ولی غافل از اینکه معنای تبری یعنی : « کناره گرفتن » و اگر کمی در این مورد مطالعه داشته باشید می بینید که در آداب بسم الله گفتن و صلوات فرستادن امر به اظهار و آشکارا شده ایم و حتی می فرمایند که صلوات بلند موجب از بین رفتن نفاق می شود ؛ ولی در آداب اعوذ بالله گفتن و لعن ، امر به اخفاء شده ایم. (این مطلب را آقای مهدی طیب استاد دانشگاه تهران در کتاب ره توشه بیان فرموده اند) و همچنین «حجة الاسلام والمسلمین غفارفام» یکی از منبری های باسواد و ملا در مشهد مقدس می فرمودند که :

نکته جالب که وجود دارد این است که در صلوات فرستادن ، امر به بلند صلوات فرستادن شده ایم  ولی در لعن یک روایت صحیح هم دال بر اینکه بلند لعن بگوییم ، نداریم(این مطلب را بنده خودم از زبان ایشان شنیده ام).

ج : نکته مهمتر اینکه کمی چشممان را باز کنیم و به دور و برمان هم نگاهکی بکنیم که دشمن مشغول کار است باید گوش جان به حرف امام راحلمان دهیم که فرمودند:

«ملاک کارتان دشمن باشد و ببینید کدام کارتان دشمن را شاد می کند و کدام کار آنها را خشمگین و ناراحت می کند»

و اگر کمی دقت کنیم می فهمیم که تمام تلاش دشمن برای تفرقه بین مسلمانان است علی الخصوص بین شیعه وسنی.

در ضمن نهایتا سنی می خواهد که شیعه نباشد ولی دشمن می خواهد که اسلام نباشد حالا به نظرتون کدومش بهتره با چه کسی باید متحد بود؟

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ۱۲:۴۳ بعد از ظهر نمایش پست [7]
عضو
rating
حالت :

برادر خیر البریه یه مثال ساده بزنم برای شما

در مجلس شورای اسلامی هر وزیری برای اینکه رای اعتماد بگیره باید اعلام برائت کنه و موضع خودش رو دربرابر فتنه 88 مشخص کنه
در آخرت هم از شما سوال میشه کجای زندگیت از فتنه سقیفه اعلام برائت کردی ، اگر نکرده باشی رای اعتماد ، رای صلاحیت شیعه بودن نمیگیری برادر من

نظر یکی از مراجع رو آوردین ، در حالی که هستند مراجعی که امر به لعن کنن ، پس نظر مرجع شما برای شما حجته نه برای من

وجود مقدس امیرالمومنین علیه السلام هرگز سکوت نکردند و به خلفا تاختند ، به مشابه خطبه شقشقیه و روایات موجود دیگر

امام صادق علیه السلام بعد از هر نماز واجب این ملعون هارو لعنت میکردند ، اصول کافی ج3 ص 342

امام صادق علیه السلام فرمودند: ما طائفه بنی هاشم (اهل بیت علیهم السلام) کوچک و بزرگ خود را به سب و لعن آن دو و بیزاری جستن از آن دو (عمر و ابابکر) امر می نمائیم.  (معجم رجال الحدیث ج15 ص129)

حنان بن سدیر از پدرش نقل می کند که امام باقر علیه السلام فرمودند: همانا آن دو شیخ (عمر و ابابکر) از دنیا رفتند وتوبه نکردند و به یاد نیاوردند آن ظلمهایی که در حق امیرالمومنین علیه السلام روا داشتند پس لعنت خدا و فرشتگان و همه مردم بر آن دو باد. (اصول کافی, ج8 ص 246 ح343)

رسول خدا صلی الله علیه واله فرمودند: هرکس از لعن نمودن کسی که خداوند او را لعنت نموده خودداری نماید لعنت خداوند بر او باد. (بحارالانوار ج2 ص202)

و انبوه روایات دیگه که امر بر لعن این ملعونها کرده اند

در زیارت عاشورا هم یقینا دیدین که آمده لعنت بر اولی و دومی و سومی و چهارمی و یزید بعنوان پنجمین نفر
چهارمی همان معاویه و اولی و دومی و سومی خلفا هستند ، بخاطر خفقان اینگونه نام برده میشدند

در مورد نائب امام زمان (عج) هم دچار سو برداشت شدین ، روایتی که ذکر کردین
مّا الحَوادِثُ الواقِعَةْ فَارْجَعُوا اِلی رَواةِ حَدیثُنا فَانّهُمْ حُجَّتی عَلَیکُم وَ اَنَا حُجّةُ الله عَلَیهِم...
تمام مراجع رو حجت(برهان ، دلیل) بر شیعیان معرفی میکنه ، معنی حجت یعنی نائب و جانشین؟

از کتاب الطهاره ج3 ص 457مطلبی از امام خمینی (ره) ذکر میکنم ، ایشان میفرمایند:
وأما سائر الطوائف من النصاب بل الخوارج، فلا دلیل على نجاستهم وإن کانوا أشد عذابا من الکفار، فلو خرج سلطان على أمیر المؤمنین لا بعنوان التدین، بل للمعارضة فی الملک، أو غرض أخر کعائشة والزبیر وطلحة ومعاویة وأشباههم أو نصب احد عداوة له أو لأحد من الأئمة ع لا بعنوان التدین بل لعداوة قریش أو بنی هاشم أو العرب أو لأجل کونه قاتل ولده أو أبیه أو غیر ذلک لا یوجب – ظاهرا- شیء منها نجاسة ظاهریة وإن کانوا أخبث من الکلاب والخنازیر...

و اما باقی گروه های ناصبی بلکه خوارج ، اگرچه عذابشان از کفار شدیدتر است ، اما دلیلی بر نجاست آنها نیست . بنابراین اگر سلطانی بر امیرالمومنین علیه السلام خروج کند ، نه به عنوان تدین بلکه به جهت مخالفت در ملک ، یا غرضی دیگر ، مانند عایشه و زبیر و طلحه و معاویه و مانند آنان ، یا شخصی با ایشان یا یکی از ائمه نه به عنوان تدین بلکه به جهت دشمنی قریش یا بنی هاشم یا عرب یا به دلیل اینکه ایشان قاتل فرزند یا پدرش است و...دشمنی داشته باشد ، ظاهرا هیچ یک از اینها موجب نجاست ظاهری نخواهد شد ،اگرچه اینها از سگ و خوک نیز خبیث تر هستند .

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ۱۲:۵۱ بعد از ظهر نمایش پست [8]
عضو
rating
حالت :

احکام شرعي

⛔تذکر مهم⛔

🌼نظر مراجع تقلید راجع به توهین به مقدسات اهل سنت چیست؟

رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام سید علی خامنه ای:

🚫 اهانت به نمادهای برادران اهل سنت از جمله اتهام زنی به همسر پیامبر اسلام [عایشه] حرام است.
این موضوع شامل زنان همه پیامبران و به ویژه سید الانبیاء پیامبر اعظم حضرت محمد(صل الله علیه و آله و سلم) می شود."

اهانت به مقدسات اهل سنت حرام شرعي و خلاف قانويست

⛔لذا شرکت در مراسماتي با نام عيد الزهرا که دل حضرتش را به درد مي آورد در حکم شرکت در مجلس معصيت ميباشد.⛔
______
حضرت آیت الله مکارم شیرازی: هرگونه اهانت به مقدسات دیگران شرعا جایز نیست.

🔵حضرت آیت الله سیستانی: دشنام به مقدسات اهل سنت مغایر با آموزه های اهل بیت عصمت (علیهم السلام) به شیعیان و شاگردان خود است.

⚪حضرت آیت الله وحید خراسانی: نباید با اتباع مذاهب دیگر دشمنی کرد، نباید به مقدسات آنها توهین نمود، لعن و سبّ بزرگان آنها جایز نیست، زیرا موجب دور کردن آنها از اهل بیت و معارف آنها می‏شود.

حضرت آیت الله جوادی آملی: سبّ صحابه، اهانت به مقدسات شیعه یا سنی، توهین و تحقیر ظالمانه نسبت به باورهای هرکدام از دو گروه، حرام و ایجاد اختلاف و روشن کردن آتش تفرقه و شقاق و تحطیم و هدم اساس وحدت امت اسلامی، گناهی بزرگ است.

🔷حضرت آیت الله نوری همدانی: جائز نیست.

🔶حضرت آیت الله موسوی اردبیلی: مومنین باید از کارهایی که موجب تشدید اختلاف به خصوص در شرایط فعلی و در مقابل کفر و الحاد می شود اجتناب کنند.

🔵حضرت آیت الله شبیری زنجانی: مومنین باید از انجام اموری که باعث تفرقه و اختلاف و تضعیف اسلام می شود اجتناب کنند. در صحیحه ابی بصیر از حضرت باقر علیه السلام نقل شده است إِنَّ رَجُلًا مِنْ تَمِیمٍ أَتَى النَّبِیَّ ص فَقَالَ أَوْصِنِی فَکَانَ فِیمَا أَوْصَاهُ أَنْ قَالَ لَا تَسُبُّوا النَّاسَ فَتَکْسِبُوا الْعَدَاوَةَ لَهُمْ.

🌕حضرت آیت الله محقق کابلی: از اهانت به مقدسات اهل سنت خودداری شود.

🔷حضرت آیت الله علوی گرگانی: اهانت به مقدسات اهل سنت جایز نیست.

🔶حضرت آیت الله العظمی مظاهری: اهانت به مقدسات و اعتقادات مسلمانان و ایجاد تفرقه میان صفوف پیروان پیامبر عظیم الشان صلی الله علیه و آله و سلم، عقلا و شرعا جایز نیست.

🔵حضرت آیت الله مدنی تبریزی: اسلام توهین به مقدسات هیچ یک از ادیان، به ویژه مذاهب اسلامی را جایز نمی داند و هر حرکتی که موجب اختلاف میان امت اسلامی و خسارت و ضرر مالی و جانی به مسلمانان گردد، حرام و خلاف شرع است.

حضرت آیت الله هاشمی
شاهرودی: هر عمل یا گفتاری که موجب فتنه و اختلاف بین مسلمانان شیعه و سنی شود، جایز نیست.

Fetan.ir

می پسندم        0 
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ۱۲:۵۱ بعد از ظهر نمایش پست [9]
عضو
rating
حالت :

بزرگوار در فتوای ایشان نیست که مخفیانه لعن کنید ، فرمودن لعن بر مقدسات اهل سنت حرام است

بنظرم از آرمان های انقلاب خیلی دور شدین ، نظر امام خمینی (ره) کجا نظر شما کجا

شخص ملعون سزاوار لعنه و در درجه اول موجب شادی دل اهل بیت (ع) هست من با آمریکا چیکار دارم که خوشحال بشن یا نشن

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ۱۲:۵۲ بعد از ظهر نمایش پست [10]
عضو
rating
حالت :

این هم نظر اکتر مراجع
قابل ذکره در پروفایلم مشخص شده خواهرم.....

می پسندم        0 
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ۱۲:۵۸ بعد از ظهر نمایش پست [11]
عضو
rating
حالت :

متن رو کامل بخونید نوشته شده لعن در جان و دل باید باشه بر ظالمین همونطور که خود اهل سنت بر لعن ظالمین بر خانوم زهرا س نظر دارند ..ولی بحت الان اینه در این موقعیت کنونی لعن جایزه
چند نکته رو هم متدکر بشم اول اینکه معنای لعن رو دقت داشته باشید لعن بمعنای ناسزا نیست
دوم اینکه در مراسماتی که به عید الزهرا گرفته میشه و در مراسمات لعن دشنام و ناسزا داده میشه که اصلا سزاوار شیعه مولا نیست
مولایی که در جنگ صفین به صراحت از دشنام دادن به سپاه روبرو بر حذر داشتن و چندین دلیل و برهان دیگه که اینجا موقعیت مناسبی برای بحت نیست.
و نکته اخر بصیرت عمار گونه رو باید در ر داشته باشید..در حال حاضر با بصیرتتر از رهبر پیدا نمیکنید که به همه مسایل واقفند...ببخشید قصد طویل کردن مطلب رو ندارم
بنابراین صلاح در ادامه دادن بحت نمیبینم
التماس دعا یا علی ع

می پسندم        0 
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ۰۸:۴۹ بعد از ظهر نمایش پست [12]
عضو
rating
حالت :

سلام
عذر میخوام خواهر گمان کردم برادرین

سوال اول منو بی پاسخ گذاشتین که از کجای این روایت نیابت از امام زمان (عج) رو برداشت کردین؟
مّا الحَوادِثُ الواقِعَةْ فَارْجَعُوا اِلی رَواةِ حَدیثُنا فَانّهُمْ حُجَّتی عَلَیکُم وَ اَنَا حُجّةُ الله عَلَیهِم...
نائبش رو از کجا آوردین؟ آیا حجت نائب معنی میشه؟ وچطور اونو فقط به یک نفر تعمیم میدین؟

بحث لعنه و کسی از ناسزا گویی دفاع نکرده ، امیرالمومنین از فحش منع کردن نه لعنی که پشتوانه قرآنی داره ، اگر میتونید روایتی بیارین که منع از لعن خلفا کنه

کجای اون فتوا گفته در دلتون لعن کنین؟ گفته لعن کردن حرام است و مشروط نکرده

کشتار شیعیان با شکل گیری حکومت شیعی در منطقه شدت گرفت ، عربستان و قطر و سایر دولت های سنی - عربی منطقه از ترس قدرت گرفتن شیعیان در عراق ، سوریه و... اقدام به تشکیل و تجهیز گروه های تروریستی نظیر القاعده ، طالبان و داعش کردند ، حالا بیایین همه تقصیرهارو بندازین گردن کسانی که خلفا رو لعن کردند

تو گوش داعشی میخونن شیعه مشرکه ، چون از قبر حاجت میخواد و بت پرسته ، میگم برای اینکه شیعیان کشته نشن با منطق شما گنبد و بارگاه و توسل و... بذاریم کنار آقا سنیه با شیعه اختلاف نداشته باشه چطوره؟

به قاتل حضرت فاطمه سلام الله علیها لعن نکنیم ، چرا؟ چون آقای سنیه خوشش نمیاد
خواهرم شما و امثال شما دارین به کجا میرین؟ چطور روتون میشه تو روی جده سادات نگاه کنید؟

والسلام علی من اتبع الهدی

می پسندم        0 

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد
صفحه 1 از 4 < 1 2 3 4 > آخرین »

برچسب ها
وحدت ، در ، کلام ، رهبری ، مدظله ، العالی ،

« الگوی جوانان | پوستر/بزنگاه بصیرت »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 09:19 بعداز ظهر