انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » آخرین اخبار » اخبار اجتماعی » چگونه کارت ملی خود را تعویض کنیم / نحوه تعویض کارت ملی

چگونه کارت ملی خود را تعویض کنیم / نحوه تعویض کارت ملی

چگونه کارت ملی خود را تعویض کنیم نحوه تعویض کارت ملی هزینه اعلام شده برای ثبت‌نام کارت‌های ملی هوشمند ۱۵ هزار تومان است اما مشاهدات میدانی خبرنگار "رویکرد"حاکی از این بود که کسانی که این روزها برای تعویض کارت ملی مراجعه می‌کنند در نهایت ... به گزارش فرهنگ نیوز، روی کارت‌های ملی‌تان را نگاه کنید! تاریخ اعتبار آن یا تمام شده و یا در حال تمام شدن است. خب البته این کارت‌ها مثل کارت‌های عابر نیستند که با انقضا، قابل استفاده نباشند اما این روزها بحث تعویض کارت‌های ملی و
]',ki ;hvj lgd o,n vh ju,dq ;kdl / kp,i ju,dq ;hvj lgd

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۳ ۰۹:۲۷ بعد از ظهر
بانو
rating
شماره عضویت : 47
حالت :
دعوت شدگان : 16
اعتبار کاربر : 92787
پسند ها : 4934
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (13).jpg
وبسایت من : وبسایت من

مدال ها:6
بهترین ارسال کننده
بهترین ارسال کننده
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت
نفر اول مسابقه
نفر اول مسابقه
کاربر با ارزش
کاربر با ارزش
ستارهء انجمن
ستارهء انجمن
کاربران برتر
کاربران برتر

|

هزینه اعلام شده برای ثبت‌نام کارت‌های ملی هوشمند ۱۵ هزار تومان است اما مشاهدات میدانی خبرنگار "رویکرد"حاکی از این بود که کسانی که این روزها برای تعویض کارت ملی مراجعه می‌کنند در نهایت ...

به گزارش فرهنگ نیوز، روی کارت‌های ملی‌تان را نگاه کنید! تاریخ اعتبار آن یا تمام شده و یا در حال تمام شدن است. خب البته این کارت‌ها مثل کارت‌های عابر نیستند که با انقضا، قابل استفاده نباشند اما این روزها بحث تعویض کارت‌های ملی و هوشمند شدن آنها جدی‌تر شده و با این که اعلام شده که فعلا این کارت‌ها فقط برای کسانی که تاکنون کارت شناسایی ملی دریافت نکرده‌اند (کارت اولی‌ها) و کسانی که کارت شناسایی خود را گم‌کرده و یا تغییر مشخصات هویتی داده‌اند صادر می‌شود اما در اداره پست مرکزی در چهارراه‌ لشکر هر روز تعداد زیادی از هموطنان ما مدارک شناسایی دست گرفته‌اند و برای تعویض کارت ملی اقدام می‌کنند.

در این اداره پست، هرروز پیرمردان و پیرزنانی را می‌بینی که با عصا و ویلچر وارد می‌شوند تا کارت ملی دریافت کنند بیشتر آنها هنوز کارت ملی اصلی‌شان را نگرفته‌اند و به همان شماره‌ی ملی و کارت‌های بدون عکس اولیه اکتفا کرده‌اند.

هزینه اعلام شده برای ثبت‌نام کارت‌های ملی هوشمند ۱۵ هزار تومان است اما مشاهدات میدانی حاکی از این بود که کسانی که این روزها برای تعویض کارت ملی مراجعه می‌کنند در نهایت نزدیک به ۳۰ هزارتومان پرداخت می‌کنند!

در هر حال ثبت‌نام برای تعویض کارت ملی آغاز شده و بر اساس آخرین آمار سازمان ثبت احوال کشور در حال حاضر یک میلیون کارت هوشمند ملی تحویل مردم شده که پنج هزار از این کارت‌ها وارد شبکه ثبت احوال کشور شده است.

به چه درد می‌خورد؟
اما چه نیازی بود به تعویض کارت‌ملی در حالی که همین کارت‌های کاغذی کار روزمره هموطنان را راه می‌انداخت؟ این پرسش بسیاری از هموطنان ماست که برای تعویض کارت اقدام کرده‌اند بسیاری از آنها هنوز از ویژگی‌های کارتی که قرار است برای‌شان صادر شود چیزی نمی‌دانند. 

حمید پارسایی معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور در همایش ملی روز ثبت احوال که در هفته گذشته برگزار شد اعلام کرده که با توجه به این که در حال حاضر استفاده از تلفن همراه برای کارهای بانکی متداول شده است اما می‌توان کارت هوشمند ملی را روی تلفن همراه قرار داد و به کمک یک نرم‌افزارکارهای بانکی را انجام داد. هویت فرد هم از طریق تراشه موجود در کارت هوشمند ملی احراز می‌شود.

او با بیان اینکه کارت هوشمند ملی به تصدیق هویت در فضای مجازی کمک می‌کند، گفته که مخاطبان شبکه‌های اطلاعاتی دستگاه‌ها توسط این کارت شناسایی می‌شوند و سپس به فرد خدمات ارائه می‌دهند.

در واقع امضای الکترونیک، کدپستی، اثر انگشت و اطلاعات هویتی در تراشه کارت هوشمند ملی وجود دارد و فرد می‌تواند در فضای مجازی و اینترنت خود را معرفی کند و از اپلیکیشن‌های مختلف در فضای اینترنت استفاده کند. کارت شناسایی ملی موجب احراز هویت در فضای واقعی می‌شد، اما کارت ملی هوشمند این کار را در فضای مجازی نیز انجام می‌دهد.

به گفته معاون فناوری و اطلاعات سازمان ثبت احوال کاربر تعریف شده می‌تواند از طریق کارت هوشمند ملی به پایگاه ثبت احوال و پایگاه‌های دیگری مانند سلامت و ناجا در طول شبانه روز متصل شود. تا کنون نام کاربری و رمز عبور قابل انتقال به فرد دیگر بود ولی با استفاده از کارت هوشمند ملی تنها فرد دارنده کارت می‌تواند از نام کاربری و رمز عبور استفاده کند.

مراحل ثبت‌نام
مراحل ثبت نام کارت ملی هوشمند کم نیست. روی دیوار بنری نصب شده که مراحل ثبت نام در آن بطور کامل آمده است. مراحلی که کم هم نیستند.

در سایت ثبت احوال هم مراحل ثبت‌نام برای دریافت کارت ملی هوشمند آمده است بر این اساس در مرحله اول باید به پرتال صدور کارت ملی هوشمند مراجعه کنید در این مرحله نیازی به حضور در دفاتر پستی نیست از خانه هم می توانید این مرحله را بروید و فرم پیش‌ثبت‌نام را که به منظور جمع‌آوری اطلاعات هویتی متقاضی و اطلاعات پدر، مادر، همسر و فرزندان متقاضی طراحی شده را پر می‌کنید. 

پس از تکمیل فرم پیش ثبت نام، یک شماره رهگیری جهت پیگیری وضعیت درخواست ثبت نام در اختیار متقاضی قرار خواهد گرفت. روی بنری که مراحل ثبت‌نام در آن نوشته شده آمده است که کدرهگیری توسط پست به متقاضیان داده می‌شود. به این ترتیب متقاضی می‌تواند در طی فرآیند صدور کارت هوشمند ملی، با مراجعه به بخش «مشاهده وضعیت»، از آخرین وضعیت درخواست خود مطلع شده و در صورت لزوم برای انجام دیگر مراحل صدور که در ادامه تشریح شده، اقدامات لازم را انجام دهد. 

پس از ثبت درخواست توسط متقاضی، صحت هویت او بصورت خودکار با استعلام از پایگاه اطلاعات جمعيت سازمان ثبت احوال بررسی می شود. فرآیند استعلام از پایگاه حداکثر تا ۲۴ ساعت پس از تکمیل ثبت‌نام انجام می‌شود و متقاضی می تواند ۲۴ ساعت پس از تکمیل پیش ثبت‌نام، جهت بررسی نتیجه استعلام اطلاعات وارد شده به بخش «مشاهده وضعیت» مراجعه نماید. چنان چه این اطلاعات مورد تایید قرار گرفته باشد، متقاضی مجاز به ادامه فرآیند ثبت نام خواهد بود. در غیر این صورت باید اقلام مغایر را با مراجعه به بخش ویرایش، ثبت‌نام قبلی را اصلاح کند.

در صورتی که صحت اطلاعات وارد شده در فرآیند پیش ثبت‌نام مورد تایید قرار بگیرد، متقاضی مجاز به ادامه فرآیند ثبت‌نام خواهد بود که شامل کنترل مدارک هویتی، اسکن اثر انگشت و نیز اخذ تصویر چهره است.

متقاضیانی که صحت نتیجه استعلام آنها مثبت بوده، می‌توانند با مراجعه به بخش نوبت‌گیری نسبت به انتخاب مکان و زمان مناسب برای تکمیل فرآیندثبت‌نام خود اقدام کنند.

پس از پایان ثبت‌نام رسیدی در اختیار متقاضی قرار خواهد گرفت که باید آن را تا زمان تحویل کارت نزد خود نگاه دارد. فرآیند صدورکارت بطور متوسط حدود ۲۰ روز به طول خواهد انجامید. اما این زمان ممکن است با توجه به حجم درخواست‌های ثبت نام کوتاه‌تر یا طولانی‌تر شود در صورتی که فرآیند صدور کارت متقاضی انجام شده و کارت وی آماده تحویل باشد، این امر از طریق بخش (مشاهده وضعیت) در پرتال به اطلاع متقاضی خواهد رسید و متقاضی می‌تواند با در دست داشتن رسید ثبت نام و مدارک هویتی خود با مراجعه به محلی که در هنگام تکمیل ثبت‌نام به وی اعلام شده، برای دریافت کارت هوشمند ملی خود اقدام کند. به منظور تحویل کارت حضور شخص متقاضی الزامی است و ارائه کارت فقط با اخذ اثر انگشت فرد و مطابقت دادن آن با اثر انگشت درج شده در تراشه کارت امکان پذیر خواهد بود.

9 تشکر شده از کاربر قمرخانم برای ارسال مفید :
کوثر , محمدELE , بلاغ مبین , بانوی آفتاب , عقیق , محمد121 , حریم قدس , مهتاب1 , admin ,

می پسندم 3     0  3 

تعداد پسند های ( 3 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :4 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  2. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : قمرخانم

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴ ۱۲:۲۷ بعد از ظهر نمایش پست [1]
بانو
rating
شماره عضویت : 1310
حالت :
دعوت شدگان : 2
اعتبار کاربر : 74079
پسند ها : 5100
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (2).gif

ممنون آبجی قمر خانم
گفتم این پست رو بالا بیارم که یه یادآوری بشه برا دوستان 
آخه شایعه شده یارانه کسانی که کارت ملی شون تعویض نشده قطع میشه
از ما گفتن بود  ( میدونید حذف ۴۵ هزار از درآمد خانواده یعنی چی???)

می پسندم 4     0  4 

تعداد پسند های ( 4 ) از این کاربر

امضای کاربر : بانوی آفتاب

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴ ۰۴:۳۹ بعد از ظهر نمایش پست [2]
بانو
rating
شماره عضویت : 47
حالت :
دعوت شدگان : 16
اعتبار کاربر : 92787
پسند ها : 4934
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (13).jpg
وبسایت من : وبسایت من

خواهش میکنم آبجی خانم
اتفاقا امروز آقا محمد طاها برا تعویض کارت ملی رفته بود
آبجی اخبار اعلام کرد افرادی که به سن  18 سال رسیدن کارت ملی نگیرن یارنشون قطع میشه
بنظر من بخاطر انتخابات باشه

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : قمرخانم

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

برچسب ها
چگونه ، کارت ، ملی ، خود ، را ، تعویض ، کنیم ، نحوه ، تعویض ، کارت ، ملی ،

« پسرانی که دیگر نمی‌خواهند «پسر» باشند! +تصاویر | صدای‌ ماندگار دوبله ایران (استاد احمد رسول‌زاده) خاموش شد+صوت »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 10:24 پیش از ظهر