انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » اوقات فراغت » بحث و گفتگو » خیلی غمگینـــــه...حتــــــــما بخــــــــونید... .

خیلی غمگینـــــه...حتــــــــما بخــــــــونید... .

این پسر عاشق دختری میشود که خانواده دختره به دلیل سن کم دختر،باازدواج مخافت میکنند. پسره میره انگلیس. هر روز با موبایل و اینترنیت با دختره در ارتباط بوده به دختره میگه هر چه زودتر برمیگردم دوباره میام خواستگاریت ولى خانواده دختره فیسبوك و موبایل رو از دختره میگیرن تا ازهم خبری نداشته باشن. دختره روبه یه پسردیگه می دهند.دختر از یه رفیقش موبایل میگیره با پسره تماس میگیره میگه منو به اجبار دادن به یک پسر دیگه قراره 2 روزه دیگه عروسى بكنیم . پسره میگه نمیزارم ، تو مال منى. دختره
odgd yl'dkـــــi...pjــــــــlh foــــــــ,kdn... .

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد
صفحه 1 از 2 < 1 2 > آخرین »

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۰۴ بعد از ظهر
عضو
rating
شماره عضویت : 1319
حالت :
اعتبار کاربر : 6414
پسند ها : 744
حالت من :  Mokhlesim.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (21).jpg

مدال ها:2
کاربران برتر
کاربران برتر
مدال 1 سالگی عضویت
مدال 1 سالگی عضویت

|

این پسر عاشق دختری میشود که خانواده دختره به دلیل سن کم دختر،باازدواج مخافت میکنند.
پسره میره انگلیس. هر روز با موبایل و اینترنیت با دختره در ارتباط بوده به دختره میگه هر چه زودتر برمیگردم دوباره میام خواستگاریت
ولى خانواده دختره فیسبوك و موبایل رو از دختره میگیرن تا ازهم خبری نداشته باشن.
دختره روبه یه پسردیگه می دهند.دختر از یه رفیقش موبایل میگیره با پسره تماس میگیره
میگه منو به اجبار دادن به یک پسر دیگه قراره 2 روزه دیگه عروسى بكنیم .
پسره میگه نمیزارم ، تو مال منى. دختره میگه بدنم یا مال تو است یا مال خاك.
شب عروسى دختره میره دست شویی و اونجا شاهرگ خودشو میزنهو میمیره
پسر برمیگرده میبینه عشقش بخاطر اون خودشو كشته، میره سر قبر دختره اونم خودشو می کشه....
شمااسم ایــــــــــنوچی میذارین؟؟؟؟؟!!!

1.حماقت

2.عشق

6 تشکر شده از کاربر محمد121 برای ارسال مفید :
یگانه 313 , پسرآفتاب , صبا , منتظر المهدی , شیدای شهادت , سید یزدان ,

می پسندم 5     0  5 

تعداد پسند های ( 5 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :5 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  2. پسندها :2 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  3. پسندها :2 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  4. پسندها :2 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  5. پسندها :2 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : محمد121
هردو عالم یک فروغ روی اوست

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۵۳ بعد از ظهر نمایش پست [1]
بانو
rating
شماره عضویت : 1762
حالت :
اعتبار کاربر : 9440
پسند ها : 444

حماقت این لوس بازیا چه معنی دار.
اصلا  این مدل ادما نمیدونن عشق یعنی چی
عشق زمینی قرار یه سکو پرتاب باشه برا رسیدن به خدا
خودکشی کار ادما احمق
تا خدا هست چه معنی دار خود کشی
والا

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : نمازتو خوندی؟

اللهم عجل لولیک الفرج
الهی امین
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۳۶ بعد از ظهر نمایش پست [2]
عضو
rating
شماره عضویت : 431
حالت :
محل سکونت : : یکی از روستا های خراسان رضوی تا مشهد 3ساعت راه هست
دعوت شدگان : 2
اعتبار کاربر : 25093
پسند ها : 1627
حالت من :  Khoshhal.gif
وبسایت من : وبسایت من

1

می پسندم        0 

امضای کاربر : احسان فقط خدا
سربازم

سرباز ارتش جمهوری اسلامی ایران

آموزشی 08 خاش

سخنی از من سرباز: قدر امنیت قدر آبی که می خوریم قدر ظرف غذایمان قدر راحتی خواب شب ،  قدر مراسمات شب نشینی و اعیاد و شهادت ها ، قدر خیلی چیزهای حتی ساده  را بدانیم حتی قدر اینکه راحت نشسته ایم و میتوانیم بدون ترسی حرف بزنیم حرف های روزانه، قدر بدانیم و شاکر.....

زنده باد کسانی که در مناطق محروم برای آسایش مردم عزیز ایران به دور از آسایش  و رفاه زندگی میکنن

زنده باد کشور همیشه سرافراز ایـــــــران

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۵۸ بعد از ظهر نمایش پست [3]
بانو
rating
شماره عضویت : 80
حالت :
دعوت شدگان : 3
اعتبار کاربر : 9973
پسند ها : 2491
حالت من :  Mehraboon.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (13).jpg

عضو غایب <a target="_blank" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow" href="." target="_blank" title=".">.</a>

حماقت
و کاملا با نظر نمازتو خوندی موافقم

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر

امضای کاربر : الما

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۱:۳۲ بعد از ظهر نمایش پست [4]
عضو
rating
شماره عضویت : 1353
حالت :
اعتبار کاربر : 2589
پسند ها : 156
حالت من :  Ashegh.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (19).jpg

نگین عشقو نمیفهمم ولی اسم این عشق نیس واقعا حماقتم نیس بالاتر از حماقته لوس بازی بعدم مگه نگفتن سنش کمه پس چرا به اون یکی دادنش پس پدر و مادرش چیزی میدونستن

می پسندم        0 

امضای کاربر : شیدای شهادت

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۱:۵۳ بعد از ظهر نمایش پست [5]
عضو
rating
شماره عضویت : 901
حالت :
اعتبار کاربر : 8583
پسند ها : 894

داستان واقعی جوان فقیر کارگر و گوهرشاد خاتون

گوهر شاد  یکی از زنان باحجاب بوده همیشه نقاب به صورت داشته و خیلی هم مذهبی بود. او می خواست در کنار حرم امام رضا (ع) مسجدى بنا کند .
به همه کارگران و معماران اعلام کرد دستمزد شما را دو برابر مى دهم ولى شرطش این است که فقط با وضو کار کنید و در حال کار با یکدیگر مجادله و بد زبانى نکنید و با احترام رفتار کنید. و اخلاق اسلامى و یاد خدا را رعایت کنید . او به کسانى که به وسیله حیوانات مصالح و بار به محل مسجد می‌آورند علاوه بر دستور قبلى گفت سر راه حیوانات آب و علوفه قرار دهید و این زبان بسته ها را نزنید و بگذارید هرجا که تشنه و گرسنه بودند آب و علف بخورند . بر آنها بار سنگین نزنید و آنها را اذیت نکنید . اما من مزد شما را دو برابر مى دهم ..
گوهرشاد هر روز به سرکشی کارگران به مسجد میرفت؛ روزى طبق معمول براى سرکشى کارها به محل مسجد رفت بود، در اثر باد مقنعه و حجاب او کمى کنار رفت و یک کارگر جوانى چهره او را دید . جوان بیچاره دل از کف داد و عشق گوهرشاد صبر و طاقت از او ربود تا آنجا که  بیمار شد و بیمارى او را به مرگ نزدیک کرد. چند روزی بود که به سر کار نمی رفت و گوهر شاد حال او را جویا شد . به او خبر دادند جوان بیمار شده لذا به عیادت او رفت..
چند روز گذشت و روز به روز حال جوان بدتر میشد. مادرش که احتمال از دست رفتن فرزند را جدى دید تصمیم گرفت جریان را به گوش ملکه گوهرشاد برساند .وگفت اگر جان خودم را هم از دست بدهم مهم نیست. او موضوع را به گوهرشاد گفت و منتظر عکس العمل گوهرشاد بود. ملکه بعد از شنیدن این حرف با خوشرویى گفت: این که مهم نیست چرا زودتر به من نگفتید تا از ناراحتى یک بنده خدا جلوگیرى کنیم؟ و به مادرش گفت برو به پسرت بگو من براى ازدواج با تو آماده هستم ولى قبل از آن باید دو کار صورت بگیرد . یکى اینکه مهر من چهل روز اعتکاف توست در این مسجد تازه ساز . اگر قبول دارى به مسجد برو و تا چهل روز فقط نماز و عبادت خدا را به جاى آور. و شرط دیگر این است که بعد از آماده شدن تو . من باید از شوهرم طلاق بگیرمحال اگر تو شرط را مى پذیرى کار خود را شروع کن.

جوان عاشق وقتى پیغام گوهر شاد را شنید از این مژده درمان شد و گفت چهل روز که چیزى نیست اگر چهل سال هم بگویى حاضرم . جوان رفت و مشغول نماز در مسجد شد به امید اینکه پاداش نماز هایش ازدواج و وصال همسری زیبا بنام گوهرشاد باشد . روز چهلم گوهر شاد قاصدى فرستاد تا از حال جوان خبر بگیرد تا اگر آماده است او هم آماده طلاق باشد . قاصد به جوان گفت فردا چهل روز تو تمام مى شود و ملکه منتظر است تا اگر تو آماده هستى او هم شرط خود را انجام دهد . جوان عاشق که ابتدا با عشق گوهرشاد به نماز پرداخته و حالا پس از چهل روز حلاوت نماز کام او را شیرین کرده بود جواب داد : به گوهر شاد خانم بگوید اولا از شما ممنونم و دوم اینکه من دیگر نیازى به ازدواج با شما ندارم. قاصد گفت منظورت چیست؟ مگر تو عاشق گوهرشاد  نبودى ؟؟ جوان گفت آنوقت که عشق گوهرشاد من را بیمار و بى تاب کرد هنوز با معشوق حقیقى آشنا نشده بودم ، ولى اکنون دلم به عشق خدا مى طپد و جز او معشوقى نمى خواهم . من با خدا مانوس شدم و فقط با او آرام میگیرم. اما از گوهر شاد هم ممنون هستم که مرا با خداوند آشنا کرد و او باعت شد تا معشوق حقیقى را پیدا کنم . . و آن جوان شد اولین پیش نماز مسجد گوهر شاد و کم کم مطالعات و درسش را ادامه داد و شد یک فقیه کامل و او کسی نیست جز آیت اله شیخ محمد صادق همدانی.

http://yaali.blog.ir/

می پسندم 2     0  2 

امضای کاربر : سید

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۳۰ قبل از ظهر نمایش پست [6]
عضو
rating
شماره عضویت : 1353
حالت :
اعتبار کاربر : 2589
پسند ها : 156
حالت من :  Ashegh.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (19).jpg

به این میگن عشق حقیقی...

می پسندم        0 

امضای کاربر : شیدای شهادت

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۸:۴۵ بعد از ظهر نمایش پست [7]
عضو
rating
شماره عضویت : 1319
حالت :
اعتبار کاربر : 6414
پسند ها : 744
حالت من :  Mokhlesim.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (21).jpg

یه حماقت قشنگه شاید

می پسندم 1     0  1 

امضای کاربر : محمد121
هردو عالم یک فروغ روی اوست

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۳۰ بعد از ظهر نمایش پست [8]
عضو
rating
شماره عضویت : 371
حالت :
دعوت شدگان : 1
هشدارها : 1
اعتبار کاربر : 6586
پسند ها : 1229
حالت من :  Konjkav.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/10.jpg

موافقم یه حماقت عاشقانه 
دوستان که میگن حماقت شاید دچار عشق شدید نشدن 
خیلی وقتا عقلو از ادم میگیره شاید کسایی که درد عشق کشیدن قشنگ تر به این موضوع نگاه میکنن 

می پسندم 2     0  2 

امضای کاربر : abbas.isfahan
امضا ندارم انگشت بزنم قبوله ؟!؟!؟

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
جمعه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۲۷ بعد از ظهر نمایش پست [9]
عضو
rating
حالت :

موضوع خودکشی یکی از موضوعات مهم در روان شناسی به شما می رود البته بهتر است یادآوری کنم که همیشه خودکشی به دلیل ناکامی در عشق نیست . بلکه فرد ممکن است در یک شکست مالی و یا شکست تحصیلی و یا مسایل مختلف زندگی دچار افسردگی و شوک غیر قابل تحمل شده و به جای حل مسأله ، صورت مسأله که خودش است را در یک تعارض روانی شدید ،پاک کند معمولا افرادی که دچار افسردگی می شوند دچار افکار و باورهای غیر منطقی و غیر واقعی از محیط وموضوعات محیطی می شوند که اگر توسط اطرافیان به غیر عادی بودن وضعیت روحی طرف اهمیت داده شود قابل درمان است . پس خودکشی نشانه افسردگی است البته ناگفته نماند افراد بسیار زیادی در حین درمان به دلیل افزایش انرژی و قدرت بدنی دست به خودکشی می زنند زیرا این افکار در دوران افسردگی در این افراد وجود داشته است ولی به دلیل ضعف و ناتوانی بدنی به مرحله عملی نرسیده است. پس قطع ناگهانی وابستگی های عشقی باعث افسردگی شده و افسردگی گرایش به خودکشی را به دنبال خواهد داشت.

نکته دیگر این است که همیشه باید یادمان باشد مشکلات مهمتری در آینده وجود خواهد داشت که ارزش خودکشی را بالا می برد پس باید خودکشی را به تأخیر بیاندازیم زیرا مشکلات پیچیده تری در آینده به سراغ مان ممکن است بیاید که واقعاَ قابل حل نباشد.

بحران خودکشی

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
جمعه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۳۱ بعد از ظهر نمایش پست [10]
عضو
rating
حالت :

همانطور که می دانید عشق ممکن است مجازی و یا حقیقی باشد متعلق عشق حقیقی فقط خداوند است و عشقهای دیگر چنانچه در جهت عشق به خداوند باشند مورد تایید می باشند اما اگر عشق مجازی مانعی برای رسیدن به خدا شود از نظر اسلام مطرود می باشد.از آن جهت که خدا کمال مطلق است پس عشق حقیقی تنها به خدا تعلق می گیردچرا که انسان فطرتا کمال جو است بنابراین فطرتا عاشق کمال مطلق(خداوند)می شود و عشق انسان به امور مجازی نیز نوعی پاسخ دادن به این نیاز فطری است.یکی از مهمترین تفاوتهای عشق مجازی و حقیقی این است که در عشقهای مجازی گاهی عاشق پس از رسیدن به معشوقش عشق او فروکش می کند ولی در عشق حقیقی درست بر عکس است زیرا در عشق حقیقی نه زوالی است و نه نقصانی. البته در سایه عشق حقیقی است که سایر عشق ها مثل عشق به پدر،مادر،همسر،فرزند و ....معنا پیدا می کند.بنابراین هر عشقی که انسان را به خداوند نزدیکتر کند مورد تایید و آنچه که انسان را دچار غفلت و فراموشی از یاد خدا کند مذموم می باشد.البته عشق مجازي نیز گاهی ممکن است تابع شهوات جنسی باشد که چون مبداء این عشق ها شهوت است در نهایت به همان شهوت ختم می شود ونمی تواند مقدمه ی رسیدن به عشق حقیقی باشد وبه قول شهید مطهری وصالش مدفنش می باشد یعنی به محض این که عاشق به معشوق رسید عشق فروکش می کند اما گاهی عشق های مجازی از مقوله ی عشق پاک هستند که دراین صورت می تواند مقدمه ی رسیدن به عشق الهی باشد.فراموش نکنیم که عشق زمینی تنها در صورتی می تواند ما را به عشق حقیقی برساند که ما به ضعف های آن آشنا باشیم وبدانیم که این نوع عشق به تنهایی نمی تواند پاسخگوی نیاز درونی ما باشد بلکه فقط بخشی از نیاز ما را تامین می کند.توجه کنید که اسلام محبت های دیگر را نفی نمی کند بلکه آنها را به سوی محبوب واقعی جهت می دهد.
درتبیین عشق گفته اند:«المجاز قنطره الحقیقه؛ مجاز پل عبور برای رسیدن به حقیقت است». برخی از عارفان و شاعران معتقدند، که عشق حقیقی و الهی در ابتدا ممکن است به صورت عشق مجازی برای انسانی ظاهر گردد. ومراد از عشق مجازی عشق به انسان کامل است ( پیامبر واهل بیت ع )که این عشق انسان را به عشق حقیقی (= عشق الهی ) می رساند وگرنه از راه دیگر ( عشق شهوانی ) کسی به خدا نمی رسد چون این باطل است از راه باطل کسی به حق نمی رسد .
هر چیزی که خداوند در وجود انسان قرار داده، به حق و به جاست . اگر به جا نبود ،هرگز در وجود انسان قرار داده نمی شد. خداوند انسان را به گونه ای آفریده که به ناچار به اموری وابستگی و دلبستگی و نیاز دارد. نیاز به آب و غذا و ازدواج، نیازهای بر حق و درست و واقعی می باشند که طبق مصلحت و حکمت در وجود انسان قرار گرفته اند. محبت به پدر و مادر و برادر و خواهر و همسر و دوستان و وابستگان و حتی به حیوانات و گیاهان، پرتوی از محبت بیکران الهی و شعاعی از آن خورشید تابناک مهر و محبت و لطف است.هرگز این گونه محبت ها مذموم و نکوهیده نمی باشد، بلکه برعکس این محبت ها، امری ممدوح و شایسته است . به نحو کامل در پیامبران و اولیا و انسان های برگزیده و برجسته وجود داشته است. محبت به پدر و مادر و فرزندان و همسر، شاخه ای از محبت الهی است و از آن جدا نمی باشد . محبتی در طول محبت خداوند و در ادامه آن است ،نه محبتی در مقابل محبت خدا و در عرض و کنار آن .باید به این محبت ها با این چشم نگریست و به آن چنین اعتقاد داشت.
خداوند متعال این گونه محبت ها و علاقه ها را به حق در وجود انسان قرار داده تا زندگی دنیوی انسان استوار گردد و سامان پذیرد و نظم این جهان گسیخته نگردد. روشن است که اگر این گونه علاقه ها و محبت ها در دل انسان نبود، آدمی برای حفظ و نگهداری آن نمی کوشید و در این صورت بقای نوع او دچار خطر و نیستی می گردید.مهم این است که انسان به چیزهایی که مورد علاقه و محبت اوست، به چشم استقلال ننگرد، بلکه به چشم وسیله و ابزاری که وسیله سعادت اخروی اوست، نگاه کند، چون استقلال دادن به آن و آن را تمام مقصد و هدف و محبوب اصلی دانستن، و راه را به جای مقصد و وسیله را به جای هدف دانستن ، مذموم و نکوهیده است . موجب دور شدن انسان از خداوند و غفلت از او و گم کردن راه سعادت می گردد.هنر مردان خدا این است که با وجود زندگی در دنیا و محبت ورزیدن به مظاهر آن، لحظه ای از یاد خداوند غافل نمی شوند.

http://www.askdin.com/thread40420.html

می پسندم 2     0  2 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
جمعه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۲۱ بعد از ظهر نمایش پست [11]
عضو
rating
شماره عضویت : 748
حالت :
دعوت شدگان : 1
اعتبار کاربر : 6220
پسند ها : 696
حالت من :  Ghamgin.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/09.jpg

کسی که خیلی زیاد به یه چیزی(معمولا شخص خاص)((1)) فکر کندو فقط و فقط خوبی های ان را ببیند قائدتا شیفته ان می شود و ان فرد خود را وابسته به ان می کند و جدا شدن از ان را غیرممکن می داند لذا با از دست دادن ان دچار بن بست فکری می شود و اگر این شخص در تنهایی باشد خیلی خیلی خطرناک است مخصوصا اگر پایه های اعتقادی مذهبی ان فرد سست باشد -اما اگر این فرد یک تفکر و انگیزه دیگری را جایگزین ان کند می تواند به راحتی درمان شود چون از نظر منطقی ان شخص دچار یک خلا فکری شده است -که چند تا راه حل دارد
-مشورت با افراد دانا و سرد و گرم چشیده ی روزگار
-کمک گرفتن از خدا و رفتن به سوی معنویات
-روی اوردن به فضای یبرون (هوای ازاد)
-روی اوردن به جمع های دوستانه
-رفتن به سمت ورزش های تحرک اور و نشاط بخش
اما اگر بخواهیم از همان اول به چیزی یا شخصی وابسته شوید ابتدا به ممکنات ان فکر کنید بعد هم این را همیشه در نظر داشته باشید که همه فکر و ذهن خود را معطوف ان نکنید چون اگر اتفاقی بیفتد در ذهن شما خلا ایجاد شده و دچار بن بست و افسردگی خواهید شد و اگر هم این نشود بر فرض هم به ان شخص رسیدیم بعد از گذشت چند ماه ان عشق کاسته شده و کم کم چشم خود را بر روی حقایق باز می کنیم و می بینیم که ای کاش به جای انتخاب با دل با عقل خود انتخاب می کردیم و معیارهایی منطقی را جایگزین توهمات می کردیم

((1))--منظورم از وابسته شدن به چیزی::شاید باورش سخت باشه اما هستند کسانی که وابسته به غیر انسان می شوند -وابسته به ماشین وابسته به یه شی شخصی و یا در  کتابهای دبیرستان خوندین وابسته شدن یه شخص به یه گاو و مثال های زیادی از این قبیل هست حتی همان بت پرستان(چون ان ها هم یه نوع حس وابستگی دارند به ان بت)

ببخشید که مطلبش طولانی شد اگه اشکالی در متن بود اطلاع دهید و با همفکری بحث کنیم((جا دارد از متن های منطقی و با استدلال اقاسید هم تشکر کنم))

می پسندم 1     0  1 

امضای کاربر : جواد 110

صبــــــــــــــــــــح نزدیکـــــ استـــ(او خواهد آمد...)ـــــــــــــــ
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
جمعه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۴۸ بعد از ظهر نمایش پست [12]
مدیر انجمن مطالب جالب
rating
شماره عضویت : 658
حالت :
اعتبار کاربر : 31653
پسند ها : 1693
حالت من :  Sarbezir.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (22).jpg

ی حماقت خاک بر سری

هههههه

می پسندم 1     0  1 

امضای کاربر : یگانه 313

صد مرده زنده میشود از ذکر یا حسین
ارباب ما معلم عیسی ابن مریم است
گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد
صفحه 1 از 2 < 1 2 > آخرین »

برچسب ها
خیلی ، غمگینـــــه...حتــــــــما ، بخــــــــونید... ،

« (◕‿◕) عکس العمل شما بعداز فهمیدن اینکه پست هاتون تکراریه..؟؟!؟ (◕‿◕) | خیلی جالبه حتما ببینید »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 03:41 بعداز ظهر