انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » آرشیو عکس ها » عکس های مذهبی » عجایب مذهبی وقرانی

عجایب مذهبی وقرانی

سلام می خوام یه این پست که اسمش عجایب قران یا هرچیز عجیب مذهبی هست بذارم اگر شماهم چیز جذاب وباحال پیدا کردید بذارید تا همشون یه جاباشه به نظرم خیلی خوب میشه البته بازم بگم فقط یه نظره  
u[hdf lbifd ,rvhkd

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد
صفحه 1 از 4 < 1 2 3 4 > آخرین »

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۵۷ قبل از ظهر
بانو
rating
شماره عضویت : 1883
حالت :
دعوت شدگان : 9
اعتبار کاربر : 23379
پسند ها : 1359
حالت من :  ShadOsarhal.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/09.jpg

مدال ها:2
کاربران برتر
کاربران برتر
مدال 1 سالگی عضویت
مدال 1 سالگی عضویت

|

سلام می خوام یه این پست که اسمش عجایب قران یا هرچیز عجیب مذهبی هست بذارم
اگر شماهم چیز جذاب وباحال پیدا کردید بذارید تا همشون یه جاباشه
به نظرم خیلی خوب میشه
البته بازم بگم فقط یه نظره

14 تشکر شده از کاربر سولماز19 برای ارسال مفید :
سولماز19 , محمدELE , عبدالله , روزهای سخت 01 , حضور 313 , جوادالائمه69 , بهار14معصوم , گمنام , ye adam , الما , سینا , mohadeseh , mersad , کوثر ,

می پسندم 4     0  4 

تعداد پسند های ( 4 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :6 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  2. پسندها :4 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  3. پسندها :4 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  4. پسندها :4 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  5. پسندها :4 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : سولماز19

اللهم عجل لولیک الفرج
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
عجایب مذهبی وقرانی
پنجشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۵۸ قبل از ظهر نمایش پست [1]
بانو
rating
حالت :

می پسندم 4     0  4 

اللهم عجل لولیک الفرج
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
عجایب مذهبی وقرانی
پنجشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۰۴ بعد از ظهر نمایش پست [2]
بانو
rating
حالت :

می پسندم 4     0  4 

اللهم عجل لولیک الفرج
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
عجایب مذهبی وقرانی
پنجشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۰۵ بعد از ظهر نمایش پست [3]
عضو
rating
شماره عضویت : 829
حالت :
دعوت شدگان : 1
اعتبار کاربر : 701
پسند ها : 59

به ادمین بگید براتون یه موضوع ایجاد کنه ...
:)

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
عجایب مذهبی وقرانی
پنجشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۰۷ بعد از ظهر نمایش پست [4]
بانو
rating
شماره عضویت : 1713
حالت :
اعتبار کاربر : 40235
پسند ها : 563
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (3).jpg

می پسندم 4     0  4 

امضای کاربر : روزهای سخت 01

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
عجایب مذهبی وقرانی
پنجشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۱۲ بعد از ظهر نمایش پست [5]
بانو
rating
حالت :

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر

اللهم عجل لولیک الفرج
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
عجایب مذهبی وقرانی
پنجشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۱۳ بعد از ظهر نمایش پست [6]
بانو
rating
حالت :

نوشته شده توسط : روزهای سخت 01 »

در سال 1981 جسد مومیایی شده فرعون برای انجام تحقیقات باستان شناسی به فرانسه منتقل می شود.
این جسد در اختیار بزرگترین دانشمندان باستانشناس به همراه بهترین کالبد شکافان زمان قرار می گیرد. موریس بوکای ریاست این گروه تحقیقاتی را برعهده می گیرد.

بوکای بقایای نمکی را درون سینه فرعون پیدا می کند که نشانه ای از غرق شدن فرعون بوده. جسد فرعون را پس از آن مومیایی می کنند.
نکته مهم پیش آمده این است که این جسد با آنکه پس از غرق شده مومیایی شده از بقیه اجساد کشف شده سالم تر است. نکته ای که بوکای برای حل آن به کتابهای آسمانی رجوع می کند.

جریان غرق شدن فرعون در رودخانه نیل در انجیل، تورات و قرآن آمده است. اما بوکای با مطالعه سوره یونس انقلابی در
جسم و روح خود پدید می آورد که وی را مسلمان می کند. در واقع خداوند در قرآن ما مسلمانان به طور شگفت آوری تمام این موضوع را توضیح داده است.

آیه 92 سوره یونس راز سالم ماندن جسد فرعون را اینگونه بیان می کند:

فالیوم ننجیک ببدنک لتکون لمن خلفک ءایه و ان کثیرا من الناس عن ءایتنا لغفلون/92-یونس

پس امروز بدن و جسد(بی جان تو را ) از امواج رهایی می بخشیم به این دلیل که برای آیندگان نشانه ای از سرانجام گناه باشی
تا افراد ظالم از تو عبرت گرفته و دست از ستم خود بکشند و افراد مومن بر ایمانشان افزوده شود و با اراده محکم تری براساس اعتقادات خویش عمل کنند،
اما بسیاری از مردم از آیات و نشانه های ما غافلند.

خداوند این گونه آیات خود را برای هدایت ما روشن می سازد.
اگر با مطالعه این مطلب یک قدم ذهنی در جهت درک حقایق قرآن برداشتی، پس با توجه معنای آیه 92:

1_ برای آنکه سرانجام گناه را همه ببینند

2_ برای آنکه همه ظالمان عبرت بگیرند

3_ برای آنکه مومنین بر ایمانشان افزوده شود

و از همه مهمتر برای آنکه از آیات الهی غافل نباشیم یک قدم عملی هم برداریم ...

لطفا بازنشر را حتما انتخاب کنید تا در ثواب این مطلب سهیم شوید

لایک را نیز به میزان تاثیر درک حقایق قرآن بزنید

می پسندم 6     0  6 

تعداد پسند های ( 6 ) از این کاربر

اللهم عجل لولیک الفرج
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
عجایب مذهبی وقرانی
پنجشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۱۶ بعد از ظهر نمایش پست [7]
بانو
rating
حالت :

می پسندم 3     0  3 

تعداد پسند های ( 3 ) از این کاربر

اللهم عجل لولیک الفرج
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
عجایب مذهبی وقرانی
پنجشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۲۱ بعد از ظهر نمایش پست [8]
مدیر انجمن انجمن دفاع مقدس
rating
شماره عضویت : 1784
حالت :
اعتبار کاربر : 72225
پسند ها : 2031
حالت من :  Maghzmotafaker.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (30).jpg

http://forum.roq.ir/t24387

اعجاز و عجایب خلقت مورچه در قرآن

در کنار معجزات کلامی قرآن، که محمد صل الله علیه و آله به واسطه آن مشرکان را به مبارزه طلبید و از آن ها خواست که یک آیه مانند آن بیاورند و آن ها نتوانستند، قرآن کریم دربرگیرنده معجزات علمی زیادی است که خداوند برای حضرت محمد(ص) آن ها را بیش از هزار سال پیش آشکار کرد. این معجزات امروزه کشف شده اند و باعث تقویت ایمان ایمان آورندگان شده است و اثباتی برای الهی بودن قرآن کریم است.
خانم Wadea Omrany کشف جدیدی علمی در قرآن کرده است. ایشان می گویند که ما در سوره نمل آیه 18کشف جدید علمی کرده ایم. این معجزه جدید چیزی است که مورچه در آیه 18 گفت و علم امروز نحوه ارتباط مورچه ها با یکدیگر را کشف کرد خصوصا زمانی که یک خطر محل زندگی مورچه ها را تهدید می کند.
ما تلاش می کنیم جملاتی که مورچه در قرآن کریم به زبان آورد را توضیح دهیم و سعی می کنیم آنچه را که او گفت با کشفیات جدید علمی ربط دهیم و مدرک پیشی گرفتن قرآن کریم به علم امروزی را رو می کنیم که این حقایق را بیش از هزار سال پیش بیان کرد.
خداوند در سوره نمل آیه 18 می فرماید: حَتَّى إِذَا أَتَوْا عَلَى وَادِ النَّمْلِ قَالَتْ نَمْلَةٌ یَا أَیُّهَا النَّمْلُ ادْخُلُوا مَسَاكِنَكُمْ لَا یَحْطِمَنَّكُمْ سُلَیْمَانُ وَجُنُودُهُ وَهُمْ لَا یَشْعُرُونَ ؛ "تا چون به دره مورچه ها رسیدند، مورچه ای گفت: ای مورچه ها به لانه هایتان وارد شوید‌، مبادا سلیمان و لشگرش پایمالتان كنند و خود آگاه نباشند."
در آیه بالا مورچه خطر قریب الوقوعی كه در كمین مورچه ها است را در طی چهار مرحله متوالی به شرح زیر می گوید:
1-"ای مورچه ها" این اولین اعلام خطری است كه توسط مورچه داده می شود تا توجه دیگر مورچه ها را به سرعت جلب كند. مورچه های دیگر با گرفتن این پیام صبر می كنند تا دیگر پیام ها را توسط همان مورچه دریافت كنند.
2-"به لانه هایتان وارد شوید" در این جا گوینده پیام، جملاتش را با دیگرپیام ها ادامه می دهد و به مورچه های دیگر می گوید كه چه كار باید بكنند. ما این رابطه را كه توسط علم امروزی كشف شده در قسمت دوم این نوشته می بینیم ( كه در ارتباطات بین مورچه ها است.)
3- " مبادا سلیمان ولشگرش پایمالتان كنند" در این جمله مورچه دلیل این خطر را به مخاطب خود می گوید و این آن چیزی است كه ما امروزه توسط بررسی علمی اثبات می كنیم.
4-"و خود آگاه نباشند" مورچه ها، به عنوان عكس العملی در مقابل خطر قبلی، یكنوع دفاع مشخصی از خود بروز می دهند. در این چند جمله آخری،مورچه به مخاطبان خود می گوید كه به منبع خطر حمله نكنید زیرا خطر از یك دشمن واقعی نیست- زیرا سلیمان و همراهانش از وجود لانه مورچه ها در سر راه خود خبرندارند و قصد حمله به آن را نیز ندارند بنابراین مورچه ها آن ها را خطرواقعی نمی دانند.
در كلمات آخر، مورچه پیام رسان، همراهانش را از رسیدن سلیمان با خبر كرد و این چیزی است كه ما به صورت علمی و از طریق بررسی رمز های شیمیایی ارتباطی مورچه ها توضیح می دهیم.
ما ترتیب دستورات مورچه ها را كه به چهار مرحله تقسیم می شد- چهار مرحله شامل عبارات ها و علامت ها- نشان دادیم. علم در این زمینه چه می گوید؟
این مقاله را بخوانید:
مورچه ها از ارتباط شیمیایی در موقعیت های اخطارو دفاعی و همچنین زمانی كه تبادل سریع اطلاعات نیاز باشد و نیز زمانی كه با خطری مواجه باشند استفاده می كنند.
این اخطار معمولا توسط صدورعلامت های شیمیایی دفاعی مشخص می شود. غده های دفاعی مسئول ایفای نقش اخطار و دفاع هستند. به عنوان مثال مورچه استرالیایی رادر نظر بگیرید. وقتی این مورچه ها با خطر مواجه می شوند، قطرات كوچكی را از غده دفاعی خود ترشح می كنند – این یك فرمان برای دیگر مورچه ها است تا فرار كنند و با شاخك های خود ارتعاشی ایجاد كنند كه به معنای قرار گیری در موقعیت خطر است.
اولین ماده كه توسط مورچه ها شناسایی می شود aldehyde hexanal است و باعث جلب توجه و علاقه آن ها می شود. در نتیجه شاخك های خود را تكان می دهند و بالامی برند تا دیگر بوها را نیز بگیرند.
وقتی كه آن ها hexanol(اولین پیغام به شكل الكل بود) را دریافت می كنند موقعیت خطر به خود می گیرند و در تمامی جهت ها می دوند تا منبع مشكل را پیدا كنند. زمانی كهundécanoneدریافت كنند، مورچه ها را به سمت منبع خطر می برد و آن ها راتحریك می كند تا تمام اشیا خارجی را گاز بگیرند. سپس در نهایت وقتی كه به هدف نزدیك تر می شوند butyloctenalرا تشخیص می دهند كه پرخاشگری و آمادگی آن ها را برای قربانی كردن خود افزایش می دهد.
ارتباط شیمیایی مهم ترین روش ارتباط در زمان خطر و گزارش دادن این خطراست. در این فرایند مورچه ها انواع مختلف این مواد كه هر كدام رمز تفاوتی دارد و بیانگر نوع خاصی از صحبت كردن است را استفاده می كنند.
اگر انتشار موادی كه توسط مورچه ای كه آن خطر را اعلام كرد تعقیب كنیم می بینیم كه كاری می باشد كه مورچه مورد اشاره در آیه 18 سوره نمل آن را انجام داده.
موادی كه مورچه در موقعیت هایی مثل این از بدن خود ترشح می كند به چهار دسته تقسیم می شوند كه هركدام زبان و علامت مخصوص به خود را دارند.
مراحل پی در پی عكس العمل مورچه ها
aldéhydehexanalاولین ماده شیمیایی است كه مورچه در صورت احساس خطر از خود ترشح می كند. و آن را می توان به عنوان آژیر خطر دانست. مورچه ها با دریافت این ماده شروع به جمع شدن در یك نقطه می كنند و منتظر رسیدن بقیه علامت ها می شوند و این شبیه اولین مرحله است كه توسط مورچه در جمله "ای مورچه ها" گفته شد.
سپس مورچه دومین ماده شییایی hexanol را ترشح می كند. با دریافت این ماده مورچه ها شروع به دویدن در تمامی جهت ها می كنند تا منبع این ماده را پیدا كنند. مورچه ای كه ماده شیمیایی را ترشح می كند باید مسیری را كه بقیه مورچه ها باید از آن كنار بروند را معین كند و این كاری است كه مورچه حضرت سلیمان انجام داد و از بقیه مورچه ها خواست كه وارد لانه هایشان بشوند و گفت: "به لانه هایتان وارد شوید" و این دستوری از گوینده است و به بقیه می گوید كه به طرف لانه هایشان بروند. بنابراین باید مسیر را مشخص كرده باشد و این شبیه هدایت مورچه ها می باشد.
Undécanoneسومین ماده ای است كه مورچه ترشح می كند. این ماده نشان دهنده عامل خطراست و چیزی كه مورچه در سومین عبارت گفت "مبادا سلیمان و لشگرش پایمالتان كنند" می بینید كه چه قدر مطابقت و سازگاری دارد؟ در این مرحله مورچه ها آماده مواجه با خطر می شوند. پس ماده چهارم چه می شود؟
درمرحله چهارم مورچه اخطار دهنده ماده شیمیایی مخصوصی را ترشح می كند كه butylocténal نام دارد. توسط این ماده گوینده دستور دفاع می دهد و نوع دفاع را تعیین می كند. بنابر این در عبارت آخر می گوید "و خود آگاه نباشند "با این كار مورچه از وارد شدن بقیه مورچه ها به مرحله حمله جلوگیری می كند كه می توانست منجر به مرگ شود.
در این جا حضرت سلیمان خنده ای از روی محبت و شكر می كند گویی كه او این مورچه ها را آرام كرده است و این كه او گفته است به مورچه ها كه لازم نیست نگران باشند و آن حضرت آن ها را دیده است و با آن ها مهربان می باشد و به آن ها صدمه ای نمی رساند.
حال اجازه دهید خلاصه مطالب را برایتان بگویم:
"تا چون به دره مورچه ها رسیدند، مورچه ای گفت: ای مورچه ها به لانه هایتان وارد شوید*، مبادا سلیمان و لشگرش پایمالتان كنند و خود آگاه نباشند."

یكی از مورچه ها می گوید ای مورچه ها
Hexanal
به لانه هایتان وارد شوید
hexanol
مبادا سلیمان و لشگرش پایمالتان كنند
undécanone
و خود آگاه نباشند
butylocténal

و حالا كافران و افراد شكاك بعد از پی بردن به این قضیه كه علم آن را ثابت كرده چگونه می توانند در مورد معجزه بودن قرآن كریم شك كنند. این حقایق بیش از هزار سال پیش در قرآن آمده است.
خدایی جز تو نیست، تو منزهی و من گمراه بودم.

منبع: مقاله؛ مجدی عبد الشافی ، مرکز اعتقادات

می پسندم 3     0  3 

امضای کاربر : محمدELE

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
عجایب مذهبی وقرانی
پنجشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۲۲ بعد از ظهر نمایش پست [9]
بانو
rating
حالت :

فک کنم این دریاست
نمی دونم
فک کنم یه جزیره وسطشه
نظر شماچیه؟

می پسندم 3     0  3 

اللهم عجل لولیک الفرج
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
عجایب مذهبی وقرانی
پنجشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۲۴ بعد از ظهر نمایش پست [10]
بانو
rating
حالت :

ویرایش ارسال توسط : سولماز19
در تاریخ : پنجشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۳۵ بعد از ظهر

می پسندم 4     0  4 

اللهم عجل لولیک الفرج
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
عجایب مذهبی وقرانی
پنجشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۳۳ بعد از ظهر نمایش پست [11]
بانو
rating
شماره عضویت : 1957
حالت :
اعتبار کاربر : 12898
پسند ها : 948
تصویر مورد علاقه من : images/mms/g01.jpg

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : یازهرااا

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
عجایب مذهبی وقرانی
پنجشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۳۹ بعد از ظهر نمایش پست [12]
مدیر انجمن انجمن دفاع مقدس
rating
شماره عضویت : 1784
حالت :
اعتبار کاربر : 72225
پسند ها : 2031
حالت من :  Maghzmotafaker.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (30).jpg

حرکت خورشید در قرآن

انسان با نگاه به آسمان متوجه بود که خورشید به دور زمین می چرخد بطلمیوس نیز نظریه زمین مرکزی را بر این پایه نهاد اما در بیشتر عقاید دانشمندانیا زمین ثابت است و یا خورشید و در بخشهایی از تاریخ نظریه زمین مرکزی حاکم بود ودر بخشهایی از تاریخ نظریه ی خورشید مرکزی بر جهان حاکم بود و اعتقاد داشتند زمینو سایر اجسام به دور خورشید می چرخد نظریه زمین مرکزی توسط کپلر و کوپرنیک نقض شدو نظریه خورشد مرکزی حاکم شد ولی عقیده این دو نفر توسط گالیله ایتالیایی مدلل گردید در قرن اخیر نیز دانشمندان به این مساله رسیدندکه زمین و سایر اجسام منظومه شمسی دور مدارهای معین می چرخند و خورشید نیز خود باسرعت 72000 کیلومتر بر ساعت به دور سیاره وگا می چرخد و چندین نوع حرکت را از جمله حرکت انتقالی و چرخشی را داراست ولی در قرآن کریم برخلاف نظریات علمی گذشته هم به حرکت خورشید اشاره شده است و هم به حرکت زمین مثلا در آیه 88 سوره نمل نوشته شده است:

کوها را بینی و گمان میکنی ساکن هستند حال آنکه مانند ابرها حرکت دارند

که دقیقا به حرکت زمین مربوط است زیرا کوهها که بروی زمین ساکن هستندو این مطلب از حرکت زمین حکایت می کند یا در آیه 53 سوره طه نوشته شده است آن خداییکه زمین را برای شما مانند گهواره قرار داد

کسانی که قهواره را دیده میشوند می دانند که قهواره در جایش ثابت نیست اما در مورد خورشید قرآن بدون پرده وبا روشنی سخن گفته است مثلا در سوره یاسین آیه 38 نوشته شده است: وخورشید به سوی قرار گاه ویژه خود روان است تقدیر آن عزیز دانا این است.

یا در جاهایی دیگر نوشته شده است:

« وَآیَةُ لَهُمْ اللَّیْلُ نَسْلَخُ مِنْهُ النَّهَارَ فَإِذَاهُمْمُظْلِمُونَ وَالشَّمْسَ تَجْرِی لِمُسْتَقَرِّ لَهَا ذَلِكَ تَقْدِیرُ الْعَزِیزِالْعَلیِمِ.» [سوره یس(36)، آیه 37ـ38].

« نشانه‌ای [دیگر]برای آنها شب است كه روز را [مانند پوست] از آن بر می‌كنیم و به ناگاه آنان درتاریكی فرو می‌روند و خورشید به [سوی] قرارگاه ویژه خود روان است. تقدیر آن عزیزدانا این است.»

«لَا الشَّمْسُ یَنْبَغِی لَهَا أَنْ تُدْرِكَ الْقَمَرَ وَ لَااللَّیْلُ سَابِقُ النَّهَارِ وَكُلُّ فِی فَلَكِ یَسْبَحُونَ» [سوره یس (36) آیه40]

نه خورشید را سزد كه به ما رسد، و نه شب به روز پیشی جوید و هر كدامدر سپهری شناورند.

« وَ هُوَ الَّذِی خَلَقَ اللَّیْلَ وَالنَّهَارَ وَ الشَّمْسَ وَالْقَمَرَ كُلُّ فِی فَلَكٍ یَسْبَحُونَ» [ سوره انبیاء(21) آیه 43]

« اوست آن كسی كه شب و روز و خورشید و ماه را پدید آورده است. هر كداماز این دو در مداری [معین] شناورند.»

« وَسَخَّرَ الشَّمْسَ وَالْقَمَرَ كُلُّ یَجْرِی لِاَجَلِ مُسَمّیً»[سوره رعد(13)آیه 2]

« و خورشید و ماه را رام گردانید؛ هر كدام برای مدتی معین به سیر خودادامه می‌دهند.»

« وَسَخَّرَ لَكُمْ الشَّمْسَ وَالْقَمَرَ دَائِبَیْنِ » [سورهابراهیم(149 آیه 33]

« خداوند خورشید و ماه را در حالی كه هر دو در حال حركت هستند، به نفع شما مقهور و مسخر گردانید.

در زمان رسول اکرم (ص) اطلاعی زیادی از علم نجوم در دسترس نبود و اطلاعات محدودی از علم نجوم در دسترس بود.این اطلاعات ممکن بود برای یونانیان تا حدی عادی باشد و به یکی از این نظریه ها یعنی حرکت خورشید یا حرکت زمین معتقد

باشند ولی قرآن به نظریه علمی رایج امروز که حرکت هر دو است یعنی هم زمین و همخورشید اشاره کرده است.

منبع:miraclesofthequran.blogfa.com

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر

امضای کاربر : محمدELE

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد
صفحه 1 از 4 < 1 2 3 4 > آخرین »

برچسب ها
عجایب ، مذهبی ، وقرانی ،

« رفاه انسان سازست یا سختی / جبهه دانشگاه انسان سازی بود | عکس نوشته هایی در مورد خدا....... »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 10:09 پیش از ظهر