انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » تبریک - تسلیت - تشکرات » مناسبت ها » اماما حرمت ايران تو بودي، تمام روح اين سامان تو بودي

اماما حرمت ايران تو بودي، تمام روح اين سامان تو بودي

در آستانه بيست و ششمين سالگرد ارتحال جانسوز حضرت امام خميني- قدس‌سره‌الشريف- ايستاده‌ايم. امام را بارها و هزاران بار وصف کرده‌ايم و هزاران بار وصف امام را شنيده‌ايم اما هنوز ذهن براي گفتن کلمات جديد درباره ايشان مي‌جوشد و هنوز گوش آماده و بلکه تشنه کلمات جديد درباره حضرت امام خميني(ره) است. سعي کرده‌ايم در اين مطلب روايتي مناسب از زندگي، فعاليت‌ها و اقدامات امام خميني (ره) براي شما فراهم کنيم. **زنـدگينــامه امــام خمينــي(ره) حضرت امام خميني(ره) در زادروز حضرت زهرا(س) در 20 جمادي‏الثاني 1320 ق برابر با اول مهر
hlhlh pvlj hXvhk j, f,nXT jlhl v,p hXk shlhk j, f,nX

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۰۴ بعد از ظهر
بانو
rating
شماره عضویت : 70
حالت :
دعوت شدگان : 2
اعتبار کاربر : 34682
پسند ها : 6789
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/12.jpg

مدال ها:6
مدال ازدواج
مدال ازدواج
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت
بهترین ارسال کننده
بهترین ارسال کننده
کاربر با ارزش
کاربر با ارزش
ستارهء انجمن
ستارهء انجمن
کاربران برتر
کاربران برتر

|

در آستانه بيست و ششمين سالگرد ارتحال جانسوز حضرت امام خميني- قدس‌سره‌الشريف- ايستاده‌ايم. امام را بارها و هزاران بار وصف کرده‌ايم و هزاران بار وصف امام را شنيده‌ايم اما هنوز ذهن براي گفتن کلمات جديد درباره ايشان مي‌جوشد و هنوز گوش آماده و بلکه تشنه کلمات جديد درباره حضرت امام خميني(ره) است. سعي کرده‌ايم در اين مطلب روايتي مناسب از زندگي، فعاليت‌ها و اقدامات امام خميني (ره) براي شما فراهم کنيم.
**زنـدگينــامه امــام خمينــي(ره)
حضرت امام خميني(ره) در زادروز حضرت زهرا(س) در 20 جمادي‏الثاني 1320 ق برابر با اول مهر 1281 ش در خمين به دنيا آمدند. هنوز پنج ماه از تولد اين عزيز نگذشته بود که پدرشان، سيدمصطفي، از علماي آن ديار به دست خوانين منطقه به شهادت رسيد. آن حضرت تحت تکفُّل مادر، عمه و برادر بزرگ خود، پس از تحصيل مقدمات در خمين راهي اراک گرديد و از محضر حاج شيخ عبدالکريم حائري استفاده برد. با مهاجرت استاد به قم، حضرت امام نيز به قم رفتند و به تکميل تحصيلات خود پرداختند. پس از ارتحال آيت‏اللَّه بروجردي، زندگي سياسي امام، وارد مرحله جديدي شده و حوادث آينده، ايشان را به دشمن شماره يک رژيم پهلوي تبديل کرد. سخنراني‏هاي پرشور و افشاگري‏هاي کوبنده ايشان، رژيم را رسوا مي‏نمود تا اين که در اعتراض به تصويب لايحه کاپيتولاسيون، سخنراني شديداللحني عليه رژيم ايراد فرمود و چند روز بعد از آن در آبان 1343 به ترکيه و سپس عراق تبعيد شدند. اين تبعيد بيش از 14 سال به طول انجاميد. امام که از خارج از کشور حوادث ايران را تعقيب مي‏نمودند و انقلاب را هدايت مي‏کردند، بر اثر پايداري مردم، سرانجام در 12 بهمن سال 57 وارد ايران شده و پس از چند روز، به رهبري ايشان، نظام شاهنشاهي ساقط شد. حوادث سال‏هاي پس از انقلاب اسلامي تا رحلت معظم‏له، فصل پرشوري در تاريخ حماسي جمهوري اسلامي ايران را تشکيل مي‏دهد. سرانجام رهبر کبير انقلاب اسلامي و بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران، پس از سال‏ها مبارزه در راه حق و متجلي ساختن اسلام حقيقي در ميان جوامع اسلامي و بشري و ستيز دائم با کفر و استکبار جهاني، در شامگاه روز سيزدهم خرداد سال 1368ش به ملکوت اعلي پيوست و جهان اسلام در ماتم بزرگ‏ترين، شجاع‏ترين و آگاه‏ترين مرجع و رهبر اسلامي، به سوگ نشست. خبر رحلت اين قائد عظيم الشأن در بامداد روز 14 خردادماه 1368 اعلام شد و قلب مالامال از عشق مردم به آن حضرت را به ماتمي جانکاه فرو برد.

1 تشکر شده از کاربر فاطمه 1 برای ارسال مفید :
محمدELE ,

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  2. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : فاطمه 1

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۰۵ بعد از ظهر نمایش پست [1]
بانو
rating
حالت :

**سيـره اخلاقـي و اعتقـادي امـام خمينـي (ره)
امام خميني (ره) ويژگي‌هاي اخلاقي و اعتقادي برجسته‌اي داشتند. در اينجا چند نمونه از خاطرات اطرافيان امام در اين خصوص را براي شما نقل مي‌کنيم.

*خـوش خلقـي با همســر
همسر، فرزندان و خدمت گزاراني که سالياني دراز در کنار امام خميني بودند، همگي به حُسن رفتار امام راحل در محيط خانواده گواهي داده اند. همسر امام در اين باره مي گويد:
امام، احترام ويژه اي براي من قائل بودند و حتي در اوج عصبانيت نيز هرگز نسبت به من بي احترامي و اسائه ادب نمي کردند. هميشه جاي خوب را به من تعارف مي کردند و هميشه تا من سر سفره نمي آمدم، شروع به خوردن غذا نمي کردند. به بچه ها هم مي گفتند: صبر کنيد تا خانم بيايد.

*پدرانـه‌هـاي امام خمينـي(ره)
با وجود اينکه امام خميني(ره) بزرگ‌ترين انقلاب قرن بيستم را رقم زد و سيطره طاغوت را فرو پاشيد و غرب و شرق را به زانو درآورد، اما از چنان قلب رئوفي برخوردار بود که با وجود مشغله فراوان هرگز از توجه به کودکان و همبازي‌شدن با آن‌ها غافل نمي‌شد.
خانم طباطبايي (همسر سيد احمد آقا) درباره رفتار امام با بچه‌ها و بازي‌کردن ايشان با نوه‌اش علي چنين مي‌گويد:
علي کوچک بود، گاهي کارهايي مي‌کرد که اصلاً مناسب نبود، حتي ممکن بود براي آقا ايجاد ناراحتي کند، ولي آقا با کمال خوشحالي و خنده مي‌گفتند: مسأله‌اي نيست، بچه را آزاد بگذاريد، چون آقا تمام شبانه‌روز را در خانه بودند و علي هم در کنار ايشان بود، لذا آقا با علي مأنوس بودند و علي هم به آقا انس گرفته بود.
يک بار من پيش آقا رفتم و ديدم علي در کنار ايشان نشسته است و از آقا تقاضاي ساعتشان را دارد، ايشان فرمودند: پدر جان! آخر ساعت زنجيرش مي‌خورد به چشمت و اذيت مي‌شوي! علي گفت: خوب عينکتان را بدهيد.
ايشان فرمودند: عينکم نيز همين طور، به چشمانت مي‌زني چشمانت اذيت مي‌شود، چشم تو حالا ظريف است، گل است.
علي اصرار کرد که آقا، عينک را بدهيد، امام فرمودند: نه دسته‌اش را مي‌شکني و من ديگر عينک ندارم، نمي‌شود بچه به اين چيزها دست بزند.
چند دقيقه اي گذشت و علي در خانه چرخي زد و مجدداً آمد و گفت: آقا!
امام فرمودند: جانم!
علي گفت: آقا! بيا تو بچه شو و من هم آقا شوم!
امام فرمودند: خيلي خوب باشد!
علي گفت: پس پا شو از اين جا، بچه که جاي آقا نمي‌نشيند!
امام(ره) بلند شدند و خودشان را کنار کشيدند، علي گفت: پس عينک را بده، ساعت را بده، بچه که به عينک و ساعت دست نمي‌زند!
آقا فرمودند: بيا، من به تو چه بگويم؟ راهش را درست کردي و عينک و ساعت را گرفتي!

*وقـت‌شناسـي امـام خمينـي(ره)
فاطمه طباطبايي همسر سيد احمد خميني مي‌گويد: يکي از سرگرمي‌هاي جالب و جذاب ما در شب‌هاي نجف، شنيدن خاطراتي از زبان امام و خانم بود.به درخواست ما امام هر شب پانزده دقيقه خاطراتي را تعريف مي‌کردند. خاطرات نابي که از هيچ منبع ديگري نمي‌توانستيم بشنويم.هر شب پس از شام پشت کرسي، که با گرماي يک لامپ چهل وات گرم مي‌شد، از شنيدن آن خاطرات بهره مي‌برديم.گاهي مطلب به جاي حساس و جالبي مي‌رسيد، اما زمان پانزده دقيقه تمام مي‌شد و آقا با نگاه به ساعت زمان خواب را اعلام مي‌کردند و در پاسخ ما که مي‌خواستيم مطلب را ادامه دهند، مي‌گفتند: کارهايتان را با برنامه‌ريزي انجام دهيد، تا موفق به انجام همه آنها شويد.يک بار من قياس به نفس کردم و گفتم: اين گونه که پيداست شما خوابتان نمي‌آيد و اگر به رختخواب برويد فکرتان آشفته مي‌شود و دير به خواب مي‌رويد، پس صحبت را ادامه دهيد تا خوابتان بگيرد. ايشان در حال برخاستن گفتند: دخترم من اگر نخواهم فکر کنم، فکر نمي‌کنم. من آن زمان به ژرفاي اين مطلب پي نبردم که چگونه انسان بر قواي خود تا اين اندازه مي‌تواند چيره باشد.

*احتـرام به والـدين در سيـره امام خمينی(ره)
احترام به والدين در نزد امام خميني ( رحمه الله) نيز از اهميت خاصي برخوردار بود که براي نمونه به بيان چند مورد از سيره ي حضرت ايشان مي پردازيم: يک بار يکي از مسؤولان مملکتي براي انجام کارهاي جاري به خدمت امام رسيد، همراه او، پدر هم ديده مي شد . پس از اين که از خدمت امام بازگشت، گفت: «وقتي مي خواستم به حضور امام برسم، من جلو افتاده بودم و پدرم از شت سر مي آمد . پس از تشرف; پدرم را به امام معرفي کردم . امام نگاه مي کردند و فرمودند: اين آقا پدر شما هستند؟ پس چرا شما جلوتر از او راه افتادي و وارد شدي؟»

*اجتنـاب از غيبـت
حجت الاسلام و المسلمين توسليمي در خاطره‌اي از امام (ره) نقل مي‌کنند : هيچ امري امام را بيشتر از غفلت اوامر الهي متغير نمي کرد، به خصوص اگر کسي در محضر ايشان قصد غيبت شخص يا قصد اهانت به بزرگان دين را داشت.روزي بنده حاضر بودم. شخصي نسبت به يکي از علما و مراجع مطلبي گفت که بوي اهانت در آن بود. امام او را مورد عتاب شديد قرار دادند و بر او برآشفتند؛ با اينکه شخص گوينده از مخلصين امام بود.ايشان در تکليف الهي هيچ گاه ملاحظه اشخاص را نمي کردند.اگر نزديک ترين افراد به ايشان مي خواستند در محضر ايشان خبري بگويند که غيبت يا اهانت بود، جرئت نمي کردند؛ چون امام مي فرمودند: «حاضر نيستم اين مطلب را بشنود.»

*وقتـي امـام خمينـي(ره) براي قضاشتدن نماز شب گريسـت
آيت‌الله خرازي نقل مي کند: روزي خدمت آقا مصطفي فرزند امام خميني(ره) بوديم که گفت: روزي وارد خانه شدم که شنيدم صداي گريه‌ پدرم از اتاقش مي‌آيد، از مادرم پرسيدم چرا پدر گريه مي‌کند؟ مادر فرمود: نماز شب ايشان قضا شده است که گريه مي‌کند.

*ماجراي چـاي بردن امام خمينـي(ره) براي محـافظش در پشت‌بـام
گروهي که بيشترين نزديکي را با امام داشتند و حالات ايشان را از نزديک مشاهده کرده اند محافظان ايشان هستند که شايد کمتر سراغ انها رفته شده است.
محمدحسن جعفري يکي ازمحافظان حضرت امام خميني(ره) برايمان نقل مي‌کند: اولين دفعه‌اي که به‌عنوان محافظ خدمت حضرت امام خميني رسيدم ، اولين پستي که داشتم در پشت‌بام منزل حضرت امام در قم بود از ساعت ۲۴الي ۲بامداد زمان پست من بود، زمستان سال ۵۸ برف زيادي باريده هوا بسيار سرد بود.
جعفري ادامه مي‌دهد: از سرما چکمه‌هايم را به زمين مي‌کوبيدم و قدم مي‌زدم و مدام در حال راه رفتن و جنب‌وجوش بودم که سرما بر من مسلط نشود ناگهان درب پشت‌بام باز شد، تصور کردم پاس‌بخش و يا افسرنگهبان است، با تعجب ديدم حضرت امام خميني پشت درب است و با يک سيني چاي به پشت‌بام آمده است در کنار چاي مقداري خرما هم برايم آورده بود، به من گفت خسته نباشي هوا سرد است نيازي نيست در پشت‌بام باشيد برويد استراحت کنيد، من در پاسخ گفتم نه پستم را در حفاظت از شما را زماني ترک مي‌کنم که فرمانده دستور بدهد ايشان هم تشکر کردند و رفتند.

*سيـره امام خمينـي(ره) در تدريـس و تربيـت شـاگردان
از خصوصيات درسي حضرت امام که بر جاذبيت درسشان نيز مي افزود تذکرات اخلاقي ايشان بود . گاه اين تذکرات را به مناسبتهايي در موقع شروع درس و يا در ايامي که منجر به تعطيلات مي شد، مي فرمودند... . گاه اين تذکرات آنچنان نافذ و مؤثر بود که بعضيها در درس امام به گريه مي افتادند و بعضيها هم از حال مي رفتند
يکي از ياران امام رحمه الله مي گويد: من يازده سال در نجف خدمت امام بودم . هرگز حوادث و رويدادهاي بزرگ سياسي موجب آن نشد که امام از برنامه هاي حوزه اي و تدريس فقه اسلام باز بمانند و يا با سردي و بي نشاطي اين برنامه ها را انجام دهند .
امتياز درس امام ارج نهادن فراوان به روايات اهل بيت عليهم السلام بود ... . امام عملا به روايات عنايت داشتند.

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۰۶ بعد از ظهر نمایش پست [2]
بانو
rating
حالت :

**آثـار و تـاليفـات امـام خمينـي (ره)
آثار و تاليفات امام خميني(ره) عبارت‌اند از: شرح دعاى سحر، شرح حديث رأس الجالوت، شرح حديث رأس الجالوت، حاشيه امام بر شرح حديث رأس الجالوت، التعليقه علي الفوائد الرضويه، شرح حديث جنود عقل و جهل، مصباح الهدايه الي الخلافه و الولايه، تعليقات علي شرح فصوص الحکم و مصباح الانس، شرح چهل حديث (اربعين حديث)، سر الصلوه، آداب نماز (آداب الصلوه)، رساله لقاءالله، حاشيه بر اسفار، کشف الاسرار، انوار الهدايه في التعليقه علي الکفايه 2 جلد، بدايع الدرر في قاعده نفي الضرر، الرسائل العشره، رساله الاستصحاب، رساله في التعادل و التراجيح، رساله في التعادل و التراجيح، رساله الاجتهاد و التقليد، مناهج الوصول الي علم الاصول، 2 جلدي، رساله في الطلب و الاراده، رساله في التقيه، رساله في قاعده من ملک، رساله في تعيين الفجر في الليالي المقمره، کتاب الطهاره 4 جلد، تعليقه علي العروه الوثقي، المکاسب المحرمه، 2 جلد، تعليقه علي وسيله النجاه، رساله نجاه العباد، حاشيه بر رساله ارث، تقريرات درس اصول آيه الله العظمي بروجردي، تحرير الوسيله 2 جلد، ترجمه تحرير الوسيله 4 جلد، کتاب البيع 5 جلد، حکومت اسلامي يا ولايت فقيه، کتاب الخلل في الصلوه، جهاد اکبر يا مبارزه با نفس ، جهاد اکبر يا مبارزه با نفس ، رساله توضيح المسائل ، مناسک حج، احکام مطابق با فتاواي حضرت امام خميني(ره)، تفسير سوره حمد، استفتائات 3 جلد، ديوان شعر امام، سبوي عشق، ره عشق، باده عشق، نقطه عطف، محرم راز، صحيفه نور، لمحات الاصول، منشور روحانيت، وعده ديدار، فرياد برائت و آواي توحيد.

**نقـش امـام در پيـروزي انقـلاب اســلامي
تا پيش از شکل‌گيري انقلاب اسلامي ، همواره نقاط ضعف عنصر رهبري ، از عوامل مهم ناکامي نهضت‌ها و جنبش‌هاي منطقه اي يا ملي در کشور بود. نقش رهبري امام در پيروزي انقلاب اسلامي انکارناپذير است. رهبري ايشان در برهه‌هاي زماني مختلف سبب زمينه‌سازي براي پيروزي انقلاب اسلامي شد. در ادمه نقش امام خميني(ره) را در اين برهه‌هاي زماني مختلف را بررسي مي‌کنيم.

**نقـش امـام خمينـي در قيـام 15 خرداد 1342
در اين روز قريب 15هزار نفر از مردم مظلوم وستمديده ايران به خاک و خون کشيده شدند. مردم ايران اسلامي که قيام عاشوراي حسيني را سرلوحه خود قرار داده بود فرياد ملتي که شهادت مکتب اوست اسارت ندارد را در دستور کار خويش قرار داد وبرگ زريني در به ثمر رساندن قيام الهي خود رقم زد.اين قيام که در 15 خرداد 1342 مصادف با 12محرم،رخ داد. حضرت امام (ره) به روشنگري پرداخت. ايشان با صدور پيامي خاطر نشان نمود که : ((همان سان که شهادت سيد مظلومان وهوا خواهان قرآن در روزعاشورا سر آغاز زندگي جاويد اسلام وحيات ابدي قرآن کريم بود، آن شهادت مظلومانه واسارت آل الله،تخت وتاج يزيديان را که با اسم اسلام، اساس وحي را به خيال خام خود مي خواستند محو کنند، براي هميشه به باد فنا سپرده وآن جريان، سفيا نيان را از صحنه تاريخ به کنار زد، اين شهادت دلاورانه ملت مظلوم ايران، تخت وتاج پهلويان وجريان پهلوي صفتان را که با اسم اسلام مي خواستند اسلام را از صحنه خارج نمايند وافکار غرب ونشخوار آمريکا را جانشين وحي کنند. از تاريخ ايران بيرون راند. در حقيقت دستاورد نهضت 15خرداد 42، پيروزي 22بهمن 1357بود.

**موضـع امـام (ره) درخصـوص 17شـهريـور «جمـعه خونيــن»
کشتار وحشيانه 17شهريور «جمعه خونين» ديگري در تاريخ انقلاب اسلامي به يادگاري گذاشته است. خبر گزاريها تعداد شهيدان اين روز را صدها نفر گزارش کردند.اين کشتار به بهانه شکسته شدن حکومت نظامي صورت گرفت لکه ننگين ديگري بر دوران ستم شاهي بود. رهبر فرزانه انقلاب اسلامي نيز در اين رابطه چنين موضع گرفتند:
«چهره ايران امروز گلگون است ودلاوري ونشاط در تمام اماکن به چشم مي خورد. آري اين چنين است راه امير مومنان علي (ع) وسرور شهيدان امام حسين (ع). اي کاش ((خميني))در ميان شما بود ودر کنار شما در جبهه دفاع براي خداي تعالي کشته مي شد. ملت ايران مطمئن باشيد که دير يا زود پيروزي از آن شماست. شاه حکومت آشتي ملي مي خواهد روحانيت شريف ايران وسيا سيون محترم را در کشتار خود سهيم گرداند؛ولي فريب او خيلي زود برملا گرديد.»

**امـام خمينـي و 22 بهــمن
22بهمن سرآغاز پيروزي انقلاب اسلامي است؛ روزي پيروزي ملت ايران به همراه رهبر اعظم الشان خود که چشمهاي جهانيان را خيره کرد ومعادلات جهاني رابر هم زد تا يکبار ديگر حرکت ملت ما ترجمان آيات الهي شود. در اين پيروزي تاريخي علاوه بر اتحاد ويکدلي مردم،رهبري حضرت امام (ره) را نبايد فراموش کرد،رهبري که از سوي مردم پذيرفته شد وايشان نيز بدون انگيزه هاي دنيايي وصرفا بر طبق ملاکها ي ديني در اين وادي گام برداشت. ايشان در يکي از پيامها ي خود در 22بهمن 1358چنين مي گويد:
«ملت عزيز ايران، شما شرق تجاوزگر وغرب جنايتکار رابه وحشت انداخته، هيچگاه با هيچ قدرتي سازش نکنيد که يقين دام نمي کنيد که؛ وهرکس در هر مقام که خيال سازش با شرق وغرب را داشت بي محابا وبدون هيچ ملاحظه اي اورا از صفحه روزگار بر اندازيد. که سازش با شرق وغرب خود باختگي است وخيانت به اسلام ومسلمين است.امروز روز شهادت وخون است، وما هرروز انتظار همه گونه توطئه را در سراسر ايران داريم. ولي مکتب اسلام عزيزمان دستورمي دهد تا دست از آزاديخواهي واستقلال طلبي بر نداريم ومانيز بر نخواهيم داشت.»

**سخنـان امـام خـمينـي درباره حضـور مردم در همه‌پرـسي 12 فترورديـن
پس از پيروزي انقلاب اسلامي تصميم گيريها ي خردمندانه امام (ره)، رفراندوم جمهوري اسلامي ايران را در 12فروردين 1358رقم زد ودر آن ملت قيام کننده ايران وخسته از ظلم واستبداد ستم شاهي بالغ بر 98در صد به جمهوري اسلامي ايران راي دادند. تا حکومت اسلامي ورهبر ديني آن بيش از پيش مشروعيت يابد وچشمها ي مستضعفين عالم به کشورما خيره گردد. حضرت امام (ره) در خصوص حضور آگاهانه وگسترده مردم در اين روز الهي گفتند:
«صبحگاه 12فروردين که روز نخستين حکومت الله است از بزرگترين اعياد مذهبي وملي ماست؛ ملت ما بايد اين روز را عيد بگيرند وزنده نگه دارند. روزي که کنگره هاي قصر 2500سال حکومت طاغوتي فرو ريخت وسلطه شيطاني براي هميشه رخت بر بست وحکومت مستضعفين که حکومت خداست به جاي آن نشست.
اين رفراندوم که در فاصله زماني کمي از پيروزي انقلاب اسلامي با کيفيت با لايي برگزار شد نشان از يکرنگي ويکدلي مردوم جامعه داشت. اتحاد ويکدلي که پس از گذشت 3دهه از انقلاب اسلامي هنوز نيز شاهد آن هستيم و در اکثر فراخوانيها شاهد حضور ميليوني شهروندان ايراني هستيم که اين ريشه در انقلاب تاريخي مردم مسلمان ايران دارد. 

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۰۷ بعد از ظهر نمایش پست [3]
بانو
rating
حالت :

*حضـرت امـام خـمينـي(ره) و دفـاع مقـدس
يکي از مهمترين وقايع زمان رهبري امام خميني (ره)، وقوع جنگ ايران وعراق بود که با حمايت ابر قدرتها وبا تجاوز عراق به ايران در شهريور 1359 آغاز شد وبه مدت 8سال به طول انجاميد. حضرت امام مديريت عالي جنگ را خود بر عهده داشت ودر تمام مراحل جنگ رهنمودها وپيامهايش راهنما واميد بخش نيروهاي مبارز ايراني در قبال صداميان بود.امام خميني (ره) که شعار جنگ جنگ تا دفع فتنه از عالم را وجهه همت خود قرار داده بود وبه هيچ بهايي حاضر به دست کشيدن از آرمان خود نبود، سرانجام به خاطر ملت ونظام وانقلاب قطعنامه 598شوراي امنيت سازمان ملل متحد را پذيرفت(جمشيدي،1388،44) با تدبيرالهي حضرت امام (ره) جنگ تحميلي به پايان رسيد وآغازگران جنگ به هيچ يک از اهداف پليد خود دست نيافتند. براستي در اين جنگ نا برابر، کشور با چندين کشوردر گير بود ودشمن ما از حمايت چندين کشور ابر قدرت بهره مند بود.
جنگ 8ساله تحميلي دستاوردهاي زيادي براي کشور داشت وخون بيش از 200هزار شهيد کشور را در مقابل توطئه هاي مختلف بيمه نموده است. وامروز آزادي وسربلندي کشور مرهون شهيدان وامام شهيدان است. در طول اين ايام حضرت امام (ره) لحظه اي از آرمانهاي اسلامي خود عدول نکرد ودر تمام تصميم گيريها، فرامين کلام الله مجيد وسيره معصومين(ع) در جهاد را مد نظر داشتند.
تشکيل بسيج مستضعفين يکي از دستاوردهاي مهم دفاع مقدس بود. نيروهاي مردمي که جهت پاسداري از کيان اسلام همواره در صحنه حضور داشتند وبا رهبري حضرت امام (ره) روحيه اعتماد بنفس خود را چنان بکار برده که صحنه هايي همپاي عاشوري را رقم زد وعصر معاصر را که در گير هيجانات کاذب ومستي ناشي از تکنولوژي بود بيدار نمود وبه صراط مستقيم رهنمون کرد. دفاع مقدس که با تدابير حضرت امام (ره) پشت سر کذاشته شد , باعث سازندگي در تمام نسلها شد ومردم کشور ما را به اين باور رساند که در سايه ايمان وتوکل بر خداوند مي توان بر تمام سختيها فائق آمد وجلوي طمع استکبار وبد خواهان که به کيان اسلام چشم طمع دوخته اند ايستاد.
حضرت امام فرمودند: « مادر جنگ ابهت 2ابر قدرت شرق وغرب را در جنگ شکانديم)). پس از جنگ تحميلي نيز همين نسل تربيت شده، شروع به بازسازي ويرانيهاي جنگ نمود ودوران پر افتخار سازندگي را پشت سر گذاشت وهم اکنون کشور ما با داشتن جوانان با روحيه و مبتکر شاهد پيشرفت روز افزون هستند.

*امـام خـمينـي و مسئـله فلـسطيــن
موضع گيري خردمندانه امام راحل(ره) در مقابل مسئله فلسطين ومستضعفين عالم ستودني است، ايشان به درستي تشخيص دادند که اسرائيل غاصب چشم به تمام دنياي اسلام دارد:
«شما خيال مي کنيد اسرائيل قانع است به اين امور ؟ اسرائيل بنايش براين است که همه اين مسلمين را ازبين ببرد.آمريکا هم بنايش بر اين است که اسلام نباشد در کار. اينها براي اينکه جمهوري اسلامي، اسم اسلام را دارد مي خواهد به اسلام عمل کنند همه با آن مخالفت کردند.از حيث تبليغات مي گويند که ما ها آمريکايي هستيم؛ مي گويند ما اسرائيلي هستيم.مائي که بيست سال، بيشتر است بيست سال حتما بيشتر است فرياد زده ايم که گرفتاري مردم از دست آمريکاست وازاسرائيل، ما اسرئيلي هستيم اما آنهايي که نشستند آنجا واسرائيل دارد مي رود ممالک خودشان را ازبين مي برد، آنها نخير،همه مخالف اسرائيل هستند. اگر مخالفيد چه کرديد؟چه عملي انجام داديد.

*نـامه تـاريخـي امـام به گورباچف
نامه تاريخي حضرت امام (ره) به گور باچف،داراي ابعاد سياسي،الهي است که بنظر مي رسد تا کنون آنچنان که شايسته است در مورد آن پژوهش صورت نگرفته و نتوانسته که به نسلهاي مختلف ابعاد اين نامه حکمت آميز مطرح شود. نامه اي که حضرت امام (ره) در 11دي 1367به گورباچف صدر هيات اتحاديه جماهير شوروي نوشت، در خصوص دعوت به اسلام وبيان عجز تفکر مادي در تامين نيازهاي بشر، پيش بيني شکست کمونيسم بود.
در قسمتي از اين نامه آمده است ((آقاي گورباچف وقتي از گلدسته هاي مساجد بعضي از جمهوريهاي شما پس از 70سال بانگ((الله اکبر))وشهادت به رسالت حضرت ختمي مرتبت – صلي الله عليه وآله وسلم- به گوش رسيد، تمامي طرفداران اسلام ناب محمدي(ص) را از شوق به گريه انداخت. لذا لازم دانستم اين موضوع را به شما گوشزذ کنم که بار ديگر به دو جهان بيني مادي والهي بينديشيد.»

*مـرتـد شـدن سـلمان رشـدي
هنگامي که سلمان رشدي که از عيادي صهيونيسم به ساحت دين ورسول اکرم (ص) توهين مي نمايد؛ حضرت امام (ره) اعلام مي دارد، که اين انسان مرتد است وهر مسلماني موظف است که خون اورا بريزد واو را بسزاي اعمال ننگين خود برساند.پس از اين فتواي تاريخي که نشات در سازش ناپذيري وصلابت وروحيه انقلابي حضرت امام (ره) داشت؛ جواناني در سرتا سر جهان اسلام آمادگي خود را جهت عمليات استشهادي اعلام مي دارند.وآرامش رشدي را به همراه تيم محافظ اوبر هم مي زند وهزينه هاي مراقبت از وي براي دولت انگليس به شدت با لا مي رود. واين يکي از با شکوهترين فتوي وارتباط يک مرجع عاليقدر با جامعه ديني است که آثار اين حرکت همچنان نيز گريبا نگير رشدي وايادي استکبار است.
مي توان گفت: اين قرن، قرن امام (ره) است وحقيقتا در ايران ودنياي اسلام، هيچ کس به اندازه امام (ره) در اين قرن اثر مهم نگذاشته اند. اين يک قرن که امام در آن زندگي مي کردند- ودر 10سال آخر ايشانم را در خود نداشته- اما انديشه هاي امام (ره) به اندازه زمان حضورشان کارساز بوده است، يعني 10سال وخيلي سالهاي آينده را بايد به امام فرض کنيم)

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۰۸ بعد از ظهر نمایش پست [4]
بانو
rating
حالت :

**امـام خـمينـي (ره) به‌روايـت انـديشمندان و رسـانـه‌هـا
اظهار نظر بزرگان وانديشمندان جهان شايد يکي از بهترين دلايل بزرگي شخصيت حضرت امام (ره) با شد. حضرت امام (ره) در سرتا سر جهان بويژه دربين مستضعفان عالم وتمام آزاديخواهان محبوبيتي خاصي دارد.وانديشه هاي حضرت امام (ره) همواره الهام بخش قيامهاي اسلامي جهت رسيدن به آزادي است. در زير نگاهي گذرا به نگاه نخبگان جهان در خصوص موضوع بحث، با همان محوريت سيره اعتقادي والهي حضرت امام (ره) خواهيم داشت.

«اکرام علي اف، حاج علي»، رئيس شوراي مرکزي حزب اسلامي:
«حضرت امام خميني (ره) احياء کننده دين اسلام بود؛ امام خميني(ره) بعد از قرنها اسلام ناب محمدي(ص) را زنده کرد وبه مردم جهان نشان داد که اسلام چه مي گويد؟ومردم مسلمان آذربا يجان با پيروي از مقام معظم رهبري، راه امام راحل را ادامه خواهند داد.»

«شيخ الاسلام پاشا زاده، آشکو»، رئيس اداره روحانيت قفقاز:
«در اثر تلاش، کوشش ومجاهدتهاي امام خميني (ره) بود که، ما مسلما نان براي نخستين بار در طول تاريخ احساس قدرت مي کنيم.گرچه ايشان از ميان ما رفته است ولي احکام وفرامين،کتا بها وسخنان ايشان باقي است.»

«جبرئيل احمد»، دبير کل جبهه خلق براي آزادي فلسطين:
«خداوند حضرت امام (ره) را رحمت کند که به اسلام ومسلمين چهره در خشان انقلابي را باز گرداند که ارتجاع وقدرتهاي استکباري جهان سعي در تيره ساختن آن داشتند، امام امت، اسلام را به اصالت خويش باز گرداند واسلام ومسلمين را عزت وعظمت بخشيد.»

«زمزمي، تراب»، نويسنده:
«نهضت امام خميني(ره) اميد صدها ميليون مسلمان وميلياردها انسان تحت ستم در سراسر جهان است.»

«الحسين، محمد»، رئيس مجلس ملي سودان :
«امام (ره) بود که به اسلام صلابت وبه مستضعفين عزت بخشيد ومجد آنان را به آنها باز گرداندو عزت و آبروي رسول خدا و مومنين شد.»

«جيمز»، استاد دانشگاه و محقق آمريکايي:
«امام خميني (ره) مانند بسياري از جوانان مذهبي مشتاق در شهرهاي کوچک در قلب ايران، ثروت مادي اندکي داشت، اما از استعداد طبيعي سرشاري برخوردار بود. او سر انجام صاحب تخصص فوق العاده اي شد وبه يک معلم ومدرس مردمي فلسفه اخلاقيات بدل گشت».

«بزي، عماد»، نويسنده استراليايي:
«عظيم ترين احيا گر مسلمان دوره معاصر بي شک امام خميني (ره) است،که با اعلان دوره اي جديد،مسير تاريخ را تغيير داد وبا فرستادن نيروهاي جديد به ميدان انقلاب، تغييرات عميقي پديد آورد؛ که عمق آنها را نسلهاي آينده بهتر درک خواهند کرد». (داستاني بيرکي،علي،1385،امام خميني(ره) از نگاه نخبگان جهان،نشر عروج،تهران)

«پونتيکي»، هفته نامه:
«امام خميني(ره)، به تمام معني يک زاهد بود وحتي تا آخرين لحظه، خانه مختصر وکوچک خود را براي زندگي در يک خانه بزرگتر ترک نکرد. ايشان طي مدت اقامت در پاريس در همدردي با مردم ايران که در زمان انقلاب با کمبود سوخت مواجه بودند،از استفاده وسايل گرم کننده محل اقامت خود امتناع مي کرد.»

«آبزرور»، هفته نامه چاپ لندن
«امام خميني (ره)، مردي هم پاي پيامبران کهن است که دنيارا به پيروي از اصول ديني دعوت کرد.پيام وي براي مردم جهان خلوص عقيده وپيروي از سادگي در مقابل پيچيدگي وآلودگي هاي غرب بود واين رمز موفقيت وي و احساس افتخار پيروان اوست.»

«ايندي پندت»، روزنامه:
«به ندرت اتفاق مي افتد که يک مرد به تنهايي بتواند مسير تاريخ را عوض کند، اما اين درست همان کاري بود که آيت الله خميني (ره) از عهده آن بر آمد.»
مراسم تشييع جنازه امام خميني (ره) در کتاب گينس

نام بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران نيز در کتاب گينس ثبت شده است. از مراسم تشييع جنازه امام خميني (ره) به عنوان بيشترين تعداد شرکت کننده نام برده شده است. به نوشته‌ي گينس به استناد اظهارات مقامات رسمي ۱۰ ميليون و ۲۰۰هزار نفر در اين مراسم شرکت داشته‌اند که در حدود يک ششم جمعيت آن زمان ايران بوده است.

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۰۹ بعد از ظهر نمایش پست [5]
بانو
rating
حالت :

پيـامـک‌هاي به مناسبـت رحــلت امــــــام خـمينــــي (ره)
يارب قوام راه خميني مدام باد
جاويد رهبر ره و خط قيام باد
هجرامام، جان ودل از مومنين شکسـت
برجان آن شکسته دلان صد سلام باد
در فراقت ديده‌اي بي نم نبود
با بهاران بازگرد اي جان جان
تا تو بودي رخنه‌اي بر غم نبود
رحلت امام خميني تسليت باد
اي خميني اي مسيحاي زمان
اي تسلاي دل و آرام جان
ياد تو ما را چراغ روشن است
عشق تو همواره در جان و تن است
اي امام اي خفته در دامان خاک
اي به هجرت، سينه ما چاک چاک
جرعه نوش چشمهايت بوده‌ايم
آري آري مبتلايت بوده‌ايم
اماما از فراغت جان ما سوخت
ز سوز درد و داغت جان ما سوخت
زنده تر از تو کسي نيست چرا گريه کنيم؟
مرگمان باد و مباد آن که تو را گريه کنيم
هفت پشتِ عطش از نامِ زلالت لرزيد
ما که باشيم که در سوگِ شما گريه کنيم
امام خمينى زنده است تا اسلام ناب محمدى زنده است و او زنده است تا پرچم
عظمت اسلام و وحدت مسلمين و نفرت از ظالمين برافراشته است.
منابع
1. جمشيدي، محمد حسين(1388)، انديشه سياسي امام خميني (ره)، تهران: موسسه تنظيم ونشر آثار امام خميني(ره).
2. حاجتي، ميراحمدرضا(1391) عصر امام خميني، قم: بوستان کتاب.
3. رحيميان، محمدحسن(1391) در سايه آفتاب: يادها و يادداشتهايي از زندگي امام خميني (ره)، تهران: شاهد.
4. سعادتمند، رسول (1386)، نامه ها وپيام هاي امام خميني (ره)، ج دوم، قم: تسنيم.
5. شاهجويي، محمد امين(138۴)، نيان مرصوص امام خميني قدس سره در بيان و بنان، تهران: اسراء.
6. مصباح يزدي، محمدتقي (1386)،)سيري در ساحل: بينش و منش حضرت امام خميني(ره)، تهران: انتشارات موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره).

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۲۱ بعد از ظهر نمایش پست [6]
بانو
rating
شماره عضویت : 1001
حالت :
دعوت شدگان : 1
اعتبار کاربر : 69947
پسند ها : 5815
حالت من :  ShadOsarhal.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (4).jpg
وبسایت من : وبسایت من

گل رفت و شمیم خوشش اینجاست هنوز
بلبل به هوا ی گل چه شیداست هنوز
رفتی ز جهان اگر چه ای روح خدا
لیکن علم مهر تو بر پاست هنوز
رحلت جانسوز امام خمینی(ره) تسلیت باد

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : صبا

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

برچسب ها
اماما ، حرمت ، ايران ، تو ، بودي، ، تمام ، روح ، اين ، سامان ، تو ، بودي ،

« ارتحال رهبر کبیر انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خمینی ضایعه ای جبران ناپذیر و صدمه ای بزرگ بود | امام خمینی یک حقیقت همیشه زنده است »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 06:42 پیش از ظهر