انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » کامپیوتر و اینترنت » آموزش کامپیوتر » آموزش نرم افزار SPSS

آموزش نرم افزار SPSS

دراکثرتحقيقات باحجم زيادی ازدادههامواجه هستيم که اجراي عمليات بر روي دادهها حجم وسيعي ازمحاسبات را نيزخواهدداشت.لذا استفاده از يک نرم افزارمناسب آماري ضروري مي نمايد. درحال حاضرنرم افزارهاي بسياري باکارايي وقدرت متفاوت موجودمي باشدکه ماقصدداريم به روش استفاده ازنرم افزارspss  درزمينه آمارتوصيفي بپردازيم.   spss از جمله نرم‌افزارهایی است که برای تحلیل‌های آماری در علوم اجتماعی، به صورت بسیار گسترده‌ای استفاده می‌شود. این نرم‌افزار توسط پژوهشگران بازار و داد و ستد، پژوهشگران سلامتی، شرکت‌های نقشه‌برداری، دولتی، پژوهشگران آموزشی، سازمان‌های بازاریابی و غیره به کار می‌رود. افزون بر تحلیل‌های آماری،
Hl,ca kvl htchv SPSS

موضوع بسته
صفحه 2 از 2 < 1 2 > آخرین »

اطلاعات نویسنده
آموزش نرم افزار SPSS
پنجشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۱۳ قبل از ظهر نمایش پست [13]
مدیر انجمن
rating
شماره عضویت : 44
حالت :
دعوت شدگان : 12
اعتبار کاربر : 21876
پسند ها : 2658
حالت من :  Ashegh.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (9).jpg
وبسایت من : وبسایت من

رگرسیون

مقدمه

یکی از اهداف اکثر بررسی‌های آماری، یافتن رابطه‌هایی است که به کمک آن بتوان اثر تغییر یک یا چند متغیر را برروی متغیرهای دیگر پیش‌بینی کرد. مانند:

1- پیش بینی امکان فروش یک فرآورده‌ی جدید برحسب قیمت آن.

2- پیش‌بینی درصد مردمی که دارای شرایط رای دادن هستند نسبت به عوامل اجتماعی- سیاسی مانند ساختار سنی، سطح سواد و میانگین درآمد.

3- پیش بینی هزینه‌ی مهمانی یک خانواده برحسب تعداد میهمان‌ها و...  روی‌هم رفته هدف از نگارش این فصل، ارایه‌ی روش استخراج رابطه‌های موجود بین متغیرها است که با استفاده از انبوه داده‌های گردآوری شده صورت می‌گیرد. این روش، رگرسیون نام دارد.

لازم به توضیح است که معنی واژه‌ی رگرسیون «برگشت» است که از نظر تاریخی نخستین بار فرانسیس گالتن این واژه را به کار برد. در واقع، وی با استفاده از آن، ارتباط بین میانگین طول قامت پدران و پسران را مورد مطالعه قرار داد. گالتن از روی مشاهده‌های خود نتیجه گرفت که طول قامت پسران متعلق به والدین خیلی بلندقد (یا کوتاه)، روی هم رفته بلندتر (کوتاه‌تر) از طول قامت متوسط بوده است، ولی البته نه به بلندی (یا کوتاهی) قد والدینشان. وی این نتیجه‌گیری را در سال 1885 تحت عنوان برگشت قد ارثی به سوی حد متوسط منتشر کرد.

تحلیل رگرسیونی روشی ساده برای بررسی و تعیین روابط میان متغیرهاست. به عبارت دیگر، تحلیل رگرسیونی یکی از ابزارهایی است که از ارتباط و همبستگی بین متغیرها استفاده می‌کند تا مقدار یک متغیر را از روی مقدار متغیرهای دیگر که با آن ارتباط دارند، پیش‌گویی کند. در واقع، می‌توان دو نوع متغیر را شناسایی کرد که آنها را متغیر مستقل (متغیر کنترل شده) و متغیر وابسته (متغیر پاسخ) می‌نامند. منظور از متغیرهای مستقل آن دسته از متغیرهایی هستند که می‌توانند مقدار معینی را اختیار کنند و به طور کلی این نوع متغیرها کنترل پذیر هستند. مانند قیمت یک فراورده‌ی جدید، شمار دعوت شدگان یک مهمانی و همانند آن، و یا مقداری که اختیار می‌کنند قابل مشاهده ولی کنترل پذیر هستند مانند: عوامل اجتماعی- سیاسی همچون ساختار سنی، سطح سواد، میانگین درآمد و نظایر آن. نتیجه‌ی تغییرهایی که به شکل تعمدی یا غیر تعمدی برای متغیر مستقل به وجود می‌آید، به صورت یک اثر به متغیر دیگر منتقل می‌شود. این متغیر، متغیر وابسته (پاسخ) است، مانند: امکان فروش یک فراورده‌ی جدید، هزینه‌ی مهمانی یک خانواده و درصد مردم واجد شرایط برای رای دادن. روشن است که اگر بتوانیم رابطه‌ای ساده میان یک متغیر وابسته و یک یا چند متغیر مستقل بیابیم، خوشحال خواهیم شد ولی همیشه این‌گونه نیست و ممکن است رابطه‌ای پیچیده میان آنها برقرار باشد. البته شایان ذکر است که گاهی تحلیل رگرسیونی را اساسا برای بررسی ماهیت همبستگی (رابطه‌ی) بین متغیرهای مستقل و متغیر پاسخ به کار می‌برند. مثلاً در مطالعه‌ی میزان درآمد افراد و میزان پس‌انداز آنها مایلیم بدانیم آیا با افزایش درآمد، پس‌انداز آنها افزایش می‌یابد یا خیر.

رابطه‌ی بین متغیرها

رابطه‌ی بین دو متغیر ممکن است به صورت رابطه‌ی ریاضی یا رابطه‌ای آماری باشد.

ضریب تعیین

مشاهده کردیم که SST ،انحراف مشاهده‌های Yi   را اندازه‌گیری می‌کند، وقتی که از متغیر مستقل X استفاده نمی‌کنیم.

در واقعSST، میزان عدم اطمینان در پیش‌بینی Y است، وقتی X در نظر گرفته نمی‌شود. SSE نیز انحراف مشاهده‌های Yi   را اندازه‌گیری می‌کند، وقتی که یک مدل رگرسیونی از متغیر مستقل X استفاده می‌کند. از این‌رو، یک معیار طبیعی و منطقی برای اندازه‌گیری میزان تاثیرX در کاهش میزان پراکندگی Y عبارت است از:

که ضریب تعیین نامیده می‌شود.از آنجا که   است، می‌توان نتیجه گرفت که :

Rدر واقع، نسبت کاهش انحرافهای کل Y با استفاده از متغیرمستقل X است. بنابراین، هرچه Rزیادتر باشد بدین معنی است که با استفاده از X  انحراف‌های Y بیشتر کاهش می‌یابد.

نکته 1- اگر تمام مشاهده‌ها روی خط رگرسیون برازش شده قرار گیرند، آن‌گاه SSE=0  است و در نتیجه1=Rمی‌شود. شکل9-5 نشان دهنده‌ی این وضعیت است. 

شکل9-5

نکته 2- اگر SSE =SST  باشد، آنگاه 0=b1 و است. در نتیجه0= R2   می‌شود و در واقع، هیچ ارتباط خطی بینX وY وجود ندارد. به عبارت دیگرمتغیر X هیچ کمکی به کاهش انحرافهای Yنمی‌کند. این حالت در شکل 10-8 نشان داده شده است.

نکته 3- البته در عمل0= R2   یا 1= Rبه ندرت اتفاق می‌افتد. ولی هرچه Rبه 1 نزدیک باشد، درجه‌ی همبستگی خطی بین XوY بیشتر خواهد بود. درنتیجه R2  میزان همبستگی حول خط رگرسیونی را نشان می‌دهد و بنابراین نشان دهنده‌ی میزان توجیه پراکندگی متغیر پاسخ به وسیله‌ی مدل خطی برازش داده شده است. هرچه مقدار Rبیشتر باشد مدل خطی برازش داده شده مناسب‌تر است.

ویرایش ارسال توسط : programmer
در تاریخ : پنجشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۵۹ بعد از ظهر

می پسندم        0 

امضای کاربر : programmer
 عازم يک سفرم ، سفری دور به جايی نزديک
سفری از خود من تا به خودم
مدتی هست نگاهم به تماشای خداست و اميدم به خداوندی اوست …

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
آموزش نرم افزار SPSS
پنجشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۱۴ قبل از ظهر نمایش پست [14]
مدیر انجمن
rating
حالت :

روش اجرای رگرسیون در SPSS

اجرا و تفسیر خروجی این آزمون را می‌توان در سه گام اساسی به ترتیب زیر بیان کرد:

گام اول: تعریف متغیرها و ورود اطلاعات داده‌های مسئله‌ی

1- در پائین صفحه‌ی اصلی SPSS روی دکمه‌ی Variable View کلیک کنید و در آن دو متغیر که یکی از آنها معرف متغیر وابسته و دیگری متغیر مستقل را نشان دهد، تعریف کنید.

2- برروی دکمه‌ی Data View (در سمت چپ دکمه‌ی Variable View) کلیک کنید تا پنجره‌ی اصلی SPSS باز شود. در این پنجره مقدارهای عددی متغیر وابسته و متغیر مستقل را در زیر ستون‌های مربوط به آنها وارد نمایید.

گام دوم: اجرای آزمون

1- از منوی Analyze گزینه‌ی Regression و سپس گزینه‌ی Linear… را اجرا کنید تا پنجره‌ی Linear Regression (رگرسیون خطی) باز شود.

2-  در سمت چپ پنجره، متغیر مستقل را به کادر Independent منتقل کرده و متغیر وابسته را به کادر Dependent منتقل کنید.

3-گزینه‌ی OK را کلیک کنید تا برنامه اجرا شود.

شکل پنجره های مربوط به SPSS

گام سوم: تفسیر خروجی

با اجرای این برنامه، به طور عمده سه جدول به شرح زیر در خروجی برنامه تولید می‌شود:

1- Model Summary (خلاصه‌ی مدل)

2- ANOVA

3- Cofficients (ضرایب)

اولین جدول، اطلاعاتی همچون ضریب همبستگی (Rضریب تعیین (R-Squareضریب تعیین تعدیل شده (Adjusted
R Square
انحراف استاندارد براورد شده یعنی  را ارایه می‌دهد. .

دومین جدول، درایه‌های همان جدول 5-4 را نشان می‌دهد. به‌طوری که در دو ستون آخر این جدول مقدار آماره‌ی آزمون F برای بررسی فرض صفر خطی نبودن مدل رگرسیونی به همراه پی- مقدار برای معنی‌داری این آزمون، تحت عنوان sig آورده شده است.

سومین جدول ضرایب مدل رگرسیونی خطی ساده را به همراه انحراف استاندارد مربوط به این ضرایب نشان می‌دهد. همچنین در دو ستون آخر این جدول مقدارهای آماره‌ی آزمون t  برای فرض‌های صفر  ,      در مدل رگرسیون خطی ساده به همراه پی- مقدارهایی برای معنی‌داری این آزمون‌ها آورده شده است.

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
آموزش نرم افزار SPSS
پنجشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۱۴ قبل از ظهر نمایش پست [15]
مدیر انجمن
rating
حالت :

روش اجرای همبستگی تفکیکی یا جزئی در SPSS

1- منو Analyze و سپس فرمان Correlate را کلیک می‌کنیم. 

2-گزینه‌ی Partial را انتخاب می‌کنیم. تا پنجره‌ی Partial Correlations باز شود

3-متغیرهایی که می‌خواهیم همبستگی بین آنها را محاسبه کنیم، به بخش Variables منتقل می‌کنیم.

4-متغیر که می‌خواهیم کنترل شود را به بخش Controlling   منتقل می‌کنیم.

5-در بخش Test of Significance گزینه‌ی  Two-Tailed را کلیک می‌کنیم.

6- گزینه‌ی Displayactual Significance Level را کلیک می‌کنیم.

7- برروی گزینه‌ی  Options کلیک می‌کنیم تا پنجره‌ی آن باز شود. در این پنجره گزینه‌های Zero-Order
Correlations
و Mean and Standard Deviations را کلیک می‌کنیم.

8- برروی گزینه‌ی  Continue و سپس OK کلیک می‌کنیم.

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
آموزش نرم افزار SPSS
پنجشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۱۵ قبل از ظهر نمایش پست [16]
مدیر انجمن
rating
حالت :

روش اجرای همبستگی نیمه تفکیکی در SPSS

1- منوی Analyze و سپس فرمان Regression را کلیک کنید.

2-  برروی گزینه‌ی Linear کلیک کنید تا پنجره‌ی آن باز شود.

3-متغیر وابسته را به بخش Dependent و متغیر مستقل را به بخش  Independent منتقل کنید.

4-برروی گزینه‌ی Statistics کلیک کنید تا پنجره‌ی آن باز شود. در این پنجره گزینه‌ی  Part And Partial Correlation را انتخاب کنید.

5- برروی گزینه‌ی Continue و سپس OK کلیک کنید.

ویرایش ارسال توسط : programmer
در تاریخ : پنجشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۵۵ بعد از ظهر

می پسندم        0 

گزارش پست !

موضوع بسته
صفحه 2 از 2 < 1 2 > آخرین »

برچسب ها
راهنما و آموزش نرم افزار SPSS ، نرم افزار SPSS ، SPSS ، نمونه تحليل آماري ، تحلیل جداول انالیز در SPSS ، آموزش ، نرم ، افزار ، SPSS ،

« معرفی و آموزش نرم افزارTOTAL | ((آموزش گذاشتن پسورد روی فلش مموری )) »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 08:17 بعداز ظهر