انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » انجمن دفاع مقدس » شهادت » پیشنهاد‌های کلان

پیشنهاد‌های کلان

پیشنهاد‌های کلان به نام خدا رهروان ولایت ـ روايت در مورد شهید، بعد از لحظه شهادت چنين آمده است كه: سر شهيد در دامان دو حوري بهشتي قرار مي‌گيرد و آن دو گرد و غبار از چهره‌اش مي‌زدايند و به او مي‌گويند شهادت در راه خدا مبارك باد.[1] امام خمینی(ره) فرمودند: من شهادت در راه حق و اهداف الهى را افتخار جاودانى مى‏‌دانم. من به مادران و پدران جوانانى كه در راه اسلام و آزادمنشى، خون داده‏‌اند، تبريك عرض مى‏‌كنم. من به جوانان عزيز و غيورى كه جان خود را نثار
\dakihn‌ihd ;ghk

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۱۹ بعد از ظهر
بانو
rating
شماره عضویت : 47
حالت :
دعوت شدگان : 16
اعتبار کاربر : 92888
پسند ها : 4935
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (13).jpg
وبسایت من : وبسایت من

مدال ها:6
بهترین ارسال کننده
بهترین ارسال کننده
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت
نفر اول مسابقه
نفر اول مسابقه
کاربر با ارزش
کاربر با ارزش
ستارهء انجمن
ستارهء انجمن
کاربران برتر
کاربران برتر

|

پیشنهاد‌های کلان

به نام خدا
رهروان ولایت ـ روايت در مورد شهید، بعد از لحظه شهادت چنين آمده است كه: سر شهيد در دامان دو حوري بهشتي قرار مي‌گيرد و آن دو گرد و غبار از چهره‌اش مي‌زدايند و به او مي‌گويند شهادت در راه خدا مبارك باد.[1]

امام خمینی(ره) فرمودند: من شهادت در راه حق و اهداف الهى را افتخار جاودانى مى‏‌دانم. من به مادران و پدران جوانانى كه در راه اسلام و آزادمنشى، خون داده‏‌اند، تبريك عرض مى‏‌كنم. من به جوانان عزيز و غيورى كه جان خود را نثار راه دوست كرده‏‌اند، حسرت مى‏‌برم.[2]

امام خمینی(ره) هم از خداوند، شهادت را می‌خواستند و می‌فرمودند که: من از خدا مى‏‌خواهم تا در برابر ملَتم به شهادت برسم و در كنار آنها كشته شوم. من بارها گفته‏‌ام كه من با يك شخص عادى يكى هستم. [3]

امام خامنه‌ای در مورد شهید و کشته شدن در راه خدا، اینگونه فرمودند که: شهيد، يعنى انسانى كه در راه آرمان‏‌هاى معنوى كشته مى‏‌شود و جان خود را «كه سرمايه‏‌ى اصلى هر انسانى است» براى هدف و مقصدى الهى صرف مى‏‌كند و خداى متعال هم در پاسخ به اين ايثار و گذشت بزرگ، حضور و ياد و فكر او را در ملّتش تداوم مى‏‌بخشد و آرمان او زنده مى‏‌ماند. اين، خاصيت كشته شدن در راه خداست.  [4]

ارزش علم و طالب علم، آنقدر بالاست که در روایات اهل سنَت هم به آن اشاره شده است: كسي که در طلب علم و كسب حقايق معارف جان بسپارد شهيد شمرده می‌شود. [5]

شهدای هسته‌ای بارزترین کسانی بودند که در راه طلب علم و جهاد علمی کوشیدند و مورد حسادت دشمنان این مملکت واقع شدند. علمی که برای مملکت اسلامی خیلی با ارزش بود و دشمنان برای بدست آوردن این علم، دست به هر جنایتی می‌زدند تا اگر نتوانند به علمی که دانشمندان ما به ان رسیده‌اند دست یابند، حداقل این فکر جهادی و علم با ارزش را با گلوله‌های مرگبار از بین ببرند و این افکار خلَاق را متلاشی کنند.

همسر شهید رضایی نژاد در مورد روزهای آخر زندگی شهید می‌فرمودکه: یک روز تلفن همراهش زنگ خورد. داریوش دستش بند بود. گفت: ببین کیه؟ دیدم نوشته مشکوک. گفتم: مشکوک دیگه کیه؟ گفت ولش کن. جواب نده. چند روزیه زنگ می‌زنه و از من اطلاعات می‌خواد. رقم خوبی هم پیشنهاد میده.
این روزهای آخر مرتب تماس می‌گرفت و دیگر خبری هم از پیشنهاد رقم‌های بالا نبود. فقط تهدیدش می‌کرد. آخر سر هم کار خودش را کرد.[6]

پی‌نوشت:

[1]. كنز العمال ج4-ص21-ح1153
[2]. صحیفه امام ج 5 ص 78
[3]. صحيفه امام، ج‏5، ص: 540
[4]. بيانات رهبری در سال ‏1368 در ديدار با فرزندان ممتاز شهدا، مسئولان امور فرهنگى بنياد شهيد و گروهى از دانشجويان اماميه‏‌ى پاكستان.
[5]. صحيح مسلم 1872

[6]. http://www.farsnews.com/printable.php?nn=13930501001187

مقام معظم رهبری(مدظله العالی):«خیابانها را به نام شهدا، کردیم تا هر وقت نشانی منزل را می دهیم؛بدانیم از گذرگاه خون کدام شهید، با آرامش و امنیت به منزل می رسیم.»

خدایا ما را شرمنده شهدا ، جانبازان ،آزادگان ،رزمندگان و خانواده های عزیزشون نکن

شادی روح مطهرشون
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم واحشرنا معهم واهلک اعدائهم اجمعین

خدایا ما را قدر دان خون شهدا و ادامه دهنده راه امام و شهدا قرار بده
الهی بحق عمه ی سادات «عجل لولیک الفرج»

التماس دعای فرج

11 تشکر شده از کاربر قمرخانم برای ارسال مفید :
هدی , الما , پسرآفتاب , آقا حسین , عقیق , محمدELE , تلاطم خاموش , سینا , mohadeseh , بانوی آفتاب , کوثر ,

می پسندم 3     0  3 

تعداد پسند های ( 3 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :4 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  2. پسندها :3 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  3. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  4. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  5. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : قمرخانم

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پیشنهاد‌های کلان
سه شنبه ۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۴۶ بعد از ظهر نمایش پست [1]
بانو
rating
شماره عضویت : 384
حالت :
اعتبار کاربر : 2376
پسند ها : 433
حالت من :  Khoshhal.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (9).jpg

هوالشهید
دوران دفاع مقدس  دوران زیبا وزلالی بود که تکرارش به این وسعت شاید سالها طول بکشد ..خداکند از سفره شهادت ماهم نصیبی ببریم که اگر شهید نشویم می میریمجز به شهادت فکر کردن در دنیا وجز به عشق شهادت زندگی کردن بیهوده گزینی است

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : هدی

والسلام علی من تبع الهدی

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پیشنهاد‌های کلان
سه شنبه ۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۵۸ بعد از ظهر نمایش پست [2]
بانو
rating
شماره عضویت : 1458
حالت :
دعوت شدگان : 1
اعتبار کاربر : 3950
پسند ها : 253

من دوران دفاع مقدس نبودم اما اون دوران باوجود این همه جنگ وکشت وکشتارچجوری دوران زیبایی بوده؟باوجود ناامنیای زیاد ونابه سامانی وضعیت جامعه؟

می پسندم        0 
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پیشنهاد‌های کلان
سه شنبه ۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۰۶ بعد از ظهر نمایش پست [3]
بانو
rating
شماره عضویت : 384
حالت :
اعتبار کاربر : 2376
پسند ها : 433
حالت من :  Khoshhal.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (9).jpg

نوشته شده توسط : ..دلآرام.. »
من دوران دفاع مقدس نبودم اما اون دوران باوجود این همه جنگ وکشت وکشتارچجوری دوران زیبایی بوده؟باوجود ناامنیای زیاد ونابه سامانی وضعیت جامعه؟
ببین خودت هم گفتی دفاع مقدس....این جنگ به ما تحمیل شد وما چه بخواهیم چه نخواهیم وارد ان شدیم ...شهدا عاشقانه وزیرکانه از این دوران بهترین سودها را نصیب خودشان کردند ...دلارام عزیز خداوند درقران می فرماید ما انسان را در رنج وسختی قرار دادیم ..پس گریزی از تحمل رنج جنگی که نا جوانمردانه به ما تحمیل شد نبود ولی زرنگ انان که از این میدان شهادت درو کردند وارام در کنار پروردگارشان ارمیدند ..زیبایی دفاع مقدس به شهادتش بود وگرنه همه وجودش ویرانی و تلخی بود از منظر دنیاییدر این مهلکه تلخ ادمهایی به رشد وبالندگی وعروج رسیدند که در دوران غیر جنگ شاید انسانهای بی ارزشی محسوب میشدند..

می پسندم 4     0  4 

تعداد پسند های ( 4 ) از این کاربر

امضای کاربر : هدی

والسلام علی من تبع الهدی

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پیشنهاد‌های کلان
سه شنبه ۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۰۸ بعد از ظهر نمایش پست [4]
عضو
rating
شماره عضویت : 1311
حالت :
اعتبار کاربر : 16628
پسند ها : 1231
حالت من :  khab-alood2.gif

مخالفم هدی خانم
این که به فکر شهادت باشیم خوبه اما اینکه شهادت رو به عنوان هدف قرار بدیم خوب نیست
چه بسا ممکنه در شرایطی قرار بگیریمو فکر کنیم اگه خودمونو به کشتن بدیم شهید محسوب میشیم که این درست نیست
هدفمون فقط باید این باشه تا جایی که میتونیم و توان داریم و تا اخرین لحظه در کنار رهبرمون بمونیم که در نهایت اگر قسمت شد به شهادت برسیم ،
جز به فکر رهبری و حمایت از اقا و جز پیروی از راه شهدا زندگی کردن بیهوده هست
به فکر شهادت باشین اما شهادت رو هدف قرار ندین دفاع از ارمان ها و دفاع از رهبری  رو هدف قرار بدیم فکر کنم بهتر باشه 
علی مدد

می پسندم 1     0  1 

امضای کاربر : تنهاترین سردار

با ولایتیم تااااااااااااااااااا شهادت
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پیشنهاد‌های کلان
سه شنبه ۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۵۳ بعد از ظهر نمایش پست [5]
بانو
rating
شماره عضویت : 1458
حالت :
اعتبار کاربر : 3950
پسند ها : 253

زندگی رسیدن به خدا وپیروی ازراه خداست

می پسندم 1     0  1 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پیشنهاد‌های کلان
سه شنبه ۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۶:۰۳ بعد از ظهر نمایش پست [6]
عضو
rating
شماره عضویت : 1566
حالت :
اعتبار کاربر : 6129
پسند ها : 492
حالت من :  Mehrabon.gif

شهادت هدف نیست بلکه از پیامدهای اجتناب ناپذیر راه خدا هستش راهی که هدفش خداست  نه صرفا خود شهادت
 البته شهادت هم جزئی از پروژه ی رفتن در صراط مستقیمه  از طرفی پاداش گذراندن بخشی از مسیر هم هست  ظاهرا قرار نیست ما هدفمون شهادت باشه  بلکه باید هدف صرفا خدا باشه اونچه از شهادت طلبی به ما یاد دادن  منظور هدف قرار دادن شهادت نبوده
بلکه با توجه به اینکه شهادت به ناچار هنر مردان خداست اگه میخوایم مرد خدا باشیم نه تنها باید حاضر به پذیرش شهادت هم باشیم بلکه باید تشنه ی شهادت باشیم اگه  این رو نیز مد نظر داشته باشیم که شهادت خودش  مرحله ای از مراحل تکامله  و برای کمال باید از این مرحله بگذریم  فهم مسئله ی شهادت طلبی از این دیدگاه آسونتره 
اللهم ارزقنا توفیق الشهادة فی سبیلک
(ضمن تشکر از سرکار خانم هدی و سردار عزیز که موضوعات خوبی رو شرح دادن )
رهسپاریم با ولایت تا شهادت ...................

می پسندم 3     0  3 

تعداد پسند های ( 3 ) از این کاربر

امضای کاربر : آقا حسین
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پیشنهاد‌های کلان
سه شنبه ۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۶:۲۶ بعد از ظهر نمایش پست [7]
مدیر انجمن انجمن دفاع مقدس
rating
شماره عضویت : 1784
حالت :
اعتبار کاربر : 72225
پسند ها : 2031
حالت من :  Maghzmotafaker.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (30).jpg

روحشان شاد  یادشان گرامی وراهشان پر رهرو باد
الّلهُمَّ صَلِّ عَلي مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهم

می پسندم 1     0  1 

امضای کاربر : محمدELE

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پیشنهاد‌های کلان
سه شنبه ۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۶:۲۷ بعد از ظهر نمایش پست [8]
بانو
rating
شماره عضویت : 1042
حالت :
اعتبار کاربر : 19494
پسند ها : 2065
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (30).jpg

امام خمینی(ره) فرمودند: من شهادت در راه حق و اهداف الهى را افتخار جاودانى مى‏‌دانم.

ما سر به راه جام بلورین نهاده ایم
از خویش رسته ایم و دل و دین نهاده ایم
از ما مپرس قصه فرجام و ابتدا
کاین رشته را به جام جهان بین نهاده ایم

(خوگر)

می پسندم 1     0  1 

امضای کاربر : عقیق

«اللهُمَ صل علی فاطمةَ وَأَبیِها وَبَعلِها وَبَنیها وَالسِّرِّ المُستَودَعِ فیها بعدد ما احاط به علمک»

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پیشنهاد‌های کلان
سه شنبه ۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۰۵ بعد از ظهر نمایش پست [9]
عضو
rating
شماره عضویت : 7
حالت :
محل سکونت : : همین نزدیکهای عشق انجایی که ازان امده ام امدنم بهر چه ب
اعتبار کاربر : 30818
پسند ها : 2103
حالت من :  Delvapas.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (13).jpg
وبسایت من : وبسایت من

مگر آنان سر مبارک امام شهید را بر فراز نیزه ندیده‌اند؟ اما نه، از عاشورای سال 61 هجری قمری، دیگر زمان از عاشورا نگذشته است و همه‌ی روزها عاشوراست. زمان بر امتحان من و تو می‌گردد تا ببینند که چون صدای «هل من ناصر» امام عشق برخیزد چه می‌کنیم…
چه روزگار شگفتی! بگذار اغیار هرگز در نیابند که این‌همه در کام ما چه شیرین است. بگذار اغیار هرگز در نیابند که این قلب‌های ما از چه اشتیاق و شور و نشاطی مالامال است و سر ما در هوای کدامین یار خود را از پا نمی‌شناسد.

بگذار اغیار در نیابند. آینده در کف این بچه‌هایی است که از پشت میله‌های مهد کودک، همراه با راهیان کربلا، شعار «حسین حسین شعار ماست، شهادت افتخار ماست» سر می‌دهند.
شهید اوینی

می پسندم 1     0  1 

امضای کاربر : سینا
 سلام بر یاران شهر آسمانی

سلام بر آنانکه صادقانه ایستادند
مردانه جنگیدند
عاشقانه شهید شدند
و مظلومانه از خاطره دنیاطلبان رفتند
خوشا بحالشان و بدا به حالمان ...

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

برچسب ها
پیشنهاد‌های ، کلان ،

« دلهای اسمونی که برای شهدای گمنام پر میکشه بااین شعر پر بکشه روحشون | شهید گمنام »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 12:05 پیش از ظهر