انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » انجمن دفاع مقدس » شهادت » پسرها برایم فقط یک پلاک باقی گذاشتند/ آقاهای محله بودند

پسرها برایم فقط یک پلاک باقی گذاشتند/ آقاهای محله بودند

پدر شهیدان سید مهدی و سید محمد میرزمانی در گفت و گویی؛ پسرها برایم فقط یک پلاک باقی گذاشتند/ آقاهای محله بودند خادم الشهداء؛ درگیر مراسم شهادت سید مهدی بودیم که خبر دادند سید محمد در جزیره مجنون گم شده است. نزدیکی‌های عید سال 63 بود که از سپاه آمدند خانه‌مان و گفتند که سید محمد در عملیات بدر حضور داشته و گویا به شهادت رسیده و از جنازه‌اش هم اثری نیست. به گزارش خادم الشهداء ، سید احمد میرزمانی بافقی، پدر شهیدان سید مهدی و سید محمد میرزمانی بافقی از
\svih fvhdl trx d; \gh; fhrd 'bhajkn/ Hrhihd lpgi f,nkn

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۲۳ بعد از ظهر
بانو
rating
شماره عضویت : 1001
حالت :
دعوت شدگان : 1
اعتبار کاربر : 69947
پسند ها : 5815
حالت من :  ShadOsarhal.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (4).jpg
وبسایت من : وبسایت من

مدال ها:7
مدال صندلی داغ
مدال صندلی داغ
مدال پیشرفت
مدال پیشرفت
کاربر با ارزش
کاربر با ارزش
مدال 1 سالگی عضویت
مدال 1 سالگی عضویت
مدال پیشرفت
 مدال پیشرفت
ستارهء انجمن
ستارهء انجمن
کاربران برتر
کاربران برتر

|

پدر شهیدان سید مهدی و سید محمد میرزمانی در گفت و گویی؛

پسرها برایم فقط یک پلاک باقی گذاشتند/ آقاهای محله بودند

خادم الشهداء؛ درگیر مراسم شهادت سید مهدی بودیم که خبر دادند سید محمد در جزیره مجنون گم شده است. نزدیکی‌های عید سال 63 بود که از سپاه آمدند خانه‌مان و گفتند که سید محمد در عملیات بدر حضور داشته و گویا به شهادت رسیده و از جنازه‌اش هم اثری نیست.

به گزارش خادم الشهداء ، سید احمد میرزمانی بافقی، پدر شهیدان سید مهدی و سید محمد میرزمانی بافقی از شاعران پیشکسوت آیینی است که تاکنون کتاب‌های شعر «نقش روزگار»، «نقش زمانه» و «نقش زندگی» را به چاپ رسانده است.

دقایقی میزبان این پدر ایثارگر بودیم تا ما را میهمان خاطراتی از فرزندان شهیدش کند.

مرد کار

مهدی سال 42 در تهران به دنیا آمد و فرزند ارشد خانواده بود. آن موقع در محله هاشمی زندگی می‌کردیم. سال 45 هم محمد به دنیا آمد. کودکی‌هایشان در محله هاشمی گذشت. بچه‌ها خیلی زود بزرگ شدند و قد کشیدند. هر دو دانش آموز دبیرستان شهید رجایی بودند و مدرسه‌شان هم در خیابان کمیل بود. سید مهدی و سید محمد همه جا با هم بودند. درس سید مهدی زیاد تعریف نداشت.

مثل خودم، بیشتر به کارهای ساختمانی علاقه داشت. آن موقع کارم معماری ساختمان بود. بیشتر در کارهای ساختمانی فعالیت می‌کردم. به همین خاطر سید مهدی هم وردستم کار می کرد. برای این کارها خیلی زرنگ بود. به کارهای ساختمانی خیلی علاقه نشان می‌داد. اما در عوض سید محمد درسش خوب بود. به درس خواندن خیلی علاقه داشت.

اعلامیه‌های امام

«انقلاب» مسیر بچه‌ها را عوض کرد. زمان انقلاب، در محله قصر دشت ساکن شده بودیم. آن محله به اوج درگیری‌ها و تظاهرات نزدیک بود. سید مهدی و سید محمد بیشتر وقت‌ها در راهپیمائی‌ها حضور داشتند. مرتب اعلامیه‌های حضرت امام خمینی (ره)را می‌آوردند خانه و در محله پخش می‌کردند .

سید مهدی بیشتر روزها در تظاهرات بود. سر نترسی داشت. چون با کارشان مخالفت نمی کردم، خیلی راحت فعالیت می‌کردند. انقلاب که پیروز شد ، مسجد امام حسن مجتبی (ع) در خیابان مرتضوی به محل فعالیت بچه‌ها تبدیل شد. سید مهدی خیلی به مسجد رفت و آمد داشت و عضو فعال بسیج بود. هم به کارش می رسید و هم در مسجد و بسیج محله فعالیت می کرد تا اینکه ماجرای جنگ پیش آمد.

رزمنده خرمشهر

اوایل سال 60 وقتی سید مهدی خواست برود جبهه، مادرش ابتدا کمی نگران بود. سید مهدی نفوذ کلام خوبی داشت. مادرش را بالاخره قانع کرد و اجازه‌اش را گرفت. من هم از اول مخالفتی با جبهه رفتن سید مهدی نداشتم. اولین بار به منطقه جنوب یعنی دوکوهه رفت. توی جبهه تک‌تیرانداز گردان مالک اشتردر لشکر 27 شد. موقعی که عملیاتی در کار نبود می‌آمد تهران برای مرخصی. همین که خبردار می‌شد عملیاتی در کار است، دوباره برگ اعزام می‌گرفت و می‌رفت. در بیشتر عملیات‌ها از جمله آزادسازی خرمشهر حضور داشته. سید مهدی جزء نفرات اولی بود که به خرمشهر وارد شده بود. در عملیات والفجر مقدماتی مجروح شد اما به ما چیزی بروز نداد.

هوادار برادر

از اول با هم بودند. توی جبهه هم، سید مهدی و سید محمد کنار هم بودند. سید مهدی بچه بسیار زرنگی بود. روابط عمومی خیلی بالایی داشت. در جبهه خیلی هوای سید محمد را داشت. حتی موقعی که سید محمد حال و حوصله شرکت در مراسم صبحگاه را نداشت، سید مهدی به جایش حاضر می‌گفت. سید محمد اوایل سال 61 مدرسه را به امید خدا رها کرد و اعزام شد به جبهه و رفت پیش سید مهدی. بعد از مدتی عضو رسمی سپاه پاسداران شد. یک مدتی در پایگاه مقداد مسئولیت داشت و مسئول مخابرات پایگاه مقداد بود. سید محمد توی جبهه هم می‌جنگید و هم درس می‌خواند. اکثراً با سید مهدی در لشکر 27 با هم بودند. البته در گردان‌های مختلف.

وادی رفاقت

سید مهدی بچه سخاوتمندی بود. در خرج کردن هم دست و دلباز. خیلی به فکر پول و این حرف‌ها نبود. وقتی با دوستانش می‌رفت بیرون ، اجازه نمی‌داد کسی دست به جیب شود و چیزی حساب کند. همیشه خودش حساب می‌کرد. یک مهربانی و آرامش خاصی داشت. توی دل می نشست. توی وادی رفاقت معروف بود. هوای همه را داشت . خیلی‌ها دوستش داشتند. مرامش در رفاقت خوب بود. سید مهدی با اینکه کار می‌کرد و مشکل مالی نداشت اما ازدواج نکرد. مجرد بود. اصلاً توی این وادی‌ها نبود. می‌گفت: «هنوز برای این کارها زود است». اخلاق خاصی داشت. خیلی زرنگ بود. زمانی که در جبهه ها خبری از عملیات نبود، می آمد تهران، شب می ماند و زود بر می گشت به منطقه. جبهه که بود هوای سید محمد را داشت و تهران هم که می‌آمد حسابی هوای مرا داشت.

مرد خیبر

سید محمد بیشتر توی منطقه عملیاتی بود. در عملیات‌های زیادی حضور داشت. هر وقت خبردار می‌شد که عملیاتی در کار است ، زود می‌رفت منطقه. در عملیات والفجر مقدماتی و خیبر که از عملیات‌های سخت هم بوده شرکت داشته. سید محمد مسئول مخابرات لشگر 27 محمد رسول الله (ص)بود. آدم منضبط و مقرراتی بود. بر خلاف سید مهدی که بیشتر شوخ طبع بود، سید محمد قاطع بود و با جدیت رفتار می‌کرد. در جبهه هم به نظم و انضباط احترام زیادی قائل بود.

سال 63 وقتی موضوع ازدواج را مطرح کرد، حاج خانم خدا بیامرز خیلی خوشحال شد. بنده خدا فکر می کرد که سید محمد پس از ازدواج سرش گرم زندگی می شود و کمتر به جبهه می رود. اما این طور نشد. دست بردار نبود از جبهه.

مسافر فکه

عملیات والفجر 1 تازه شروع شده بود (اوایل سال 61). یادم هست 22 فروردین به ما خبر دادند که سید مهدی توی جبهه در حین عملیات گم شده و خبری ازش نیست. رفتم منطقه و خیلی پیگیری کردم. از دوستانش نشانی سید محمد را گرفتم اما خبری نشد. هر کسی چیزی گفت. همه تا زمان مجروحیت از اوضاع و احوال سید مهدی خبر داشتند اما بعد از آن دیگر کسی چیزی نمی دانست.

گویا موقع تک عراقی‌ها، ترکش خمپاره، سید مهدی را زمین گیر می‌کند. توی همین عملیات حسابی زخمی می‌شود و بلا فاصله به شهادت می‌رسد. به دلیل سختی عملیات، جنازه اش درمنطقه عملیاتی فکه می‌ماند و بعد از شهادت هم از جنازه اش خبری نمی‌شود. اعلام کردند که سید مهدی مفقودالاثر است. مادرش خیلی غصه خورد و بی‌تابی کرد. اما فایده نداشت.

گمشده مجنون

یک هفته بیشتر به عید نمانده بود. گوش به زنگ بودیم که از آقا سید مهدی خبری برسد. خیلی بی‌تاب بودم. هر جا که فکرم می‌رسید، می‌رفتم و پیگیری می‌کردم. درگیر ماجرای سید مهدی بودیم که خبر دادند سید محمد در جزیره مجنون گم شده. نزدیکی‌های عید سال 63 بود که از سپاه تهران آمدند خانه‌مان و گفتند که سید محمد در عملیات بدر حضور داشته و گویا به شهادت رسیده و از جنازه‌اش هم اثری نیست.

بچه های سپاه گفتند که سید محمد موقع عبور از آبراه­‌های مجنون زخمی شده و به دلیل حجم آتش زیاد عراقی‌ها جنازه‌اش همان جا مانده و به عقب منتقل نشده است. هر چه پیگیری کردیم دیدیم کسی از نحوه شهادت سید محمد خبر ندارد.

بی‌قرار پسر

مادر مرحومه‌شان خیلی بی‌تابی کرد و سختی کشید. روزهای بسیار سختی بود. وضع خودم هم به هم ریخته بود. فشار زیادی را متحمل شدیم. آخر سر هم به دلیل فشارهای روحی کسب و کارم را رها کردم. دیگر نتوانستم بروم سر کار. کارم شده بود خبرگیری از سید مهدی و سید محمد. چند بار به منطقه عملیاتی رفتم تا شاید خبری از سید محمد دستگیرم شود اما هر چه گشتم و پرسیدم ، به در بسته خوردم.  هی اصرار می‌کرد که برو و از بچه ها خبر بگیر. با خانه نشینی که کار درست نمی‌شود. تند تند به پایگاه مقداد می‌رفتیم و خبر می‌گرفتیم تا اینکه جنگ تمام شد و آزادگان برگشتند. امیدوار بودیم که شاید سید مهدی و سید محمد هم جزء آزادگان باشند. چند بار رفتم و از اسرای آزاد شده پیگیر بچه‌ها شدم ولی باز هم خبری نشد.

دو چشم بی‌سو، یک قلب بی‌قرار

بلاتکلیفی بد دردی است آقا. همین درد حاج خانم را داغون کرد.خدا بیامرز همیشه چشم به در بود که خبری از بچه ها برسد. همه آزاده ها آمدند اما باز از سید مهدی و سید محمد خبری نشد. همسرم خیلی غصه خورد. همیشه خدا چشم انتظار بچه ها بود. کارش شده بود گریه و زاری. آنقدر گریه و زاری کرد و اشک ریخت که بالاخره سوء چشمهایش را از دست داد. مدام گریه می کرد و می گفت : «من مطمئن هستم که خبر خوشی از بچه ها می رسد.» این ها را می گفت و اشک می ریخت. بنده خدا آخر سر مشکل بینایی پیدا کرد. چندین بار عمل کردیم اما فایده ای نداشت. آنقدر انتظار کشید تا بالاخره به آرزویش رسید. عید سال 74 بود که خبر دادند جنازه سید مهدی پیدا شده. بیایید برای شناسایی. خیال حاج خانم راحت شد.

نشانی آخر

رفتیم معراج شهدا برای شناسایی سید مهدی. جنازه سید مهدی را از روی قرآن توجیبی و پلاکش شناسایی کردم. خدا بیامرز همسرم وقتی مطمئن شد که سید مهدی برگشته، کمی خیالش راحت شد و نفس راحتی کشید. تابوت سید مهدی را به محل انتقال دادیم. بعد از مراسم تشییع در قطعه 50 به خاک سپردیم. مراسم سالگرد سید مهدی تازه تمام شده بود که این بار از طریق سپاه خبر دادند که جنازه سید محمد در جزیره مجنون پیدا شده ، بیایید برای شناسایی.

رفتیم معراج شهدا، از آقا سید محمد جز یک پلاک و چند تکه استخوان چیزی نمانده بود. لباس هایش پوسیده بود. خیلی سبک آمده بود سید محمد پیش ما. جنازه‌اش را منتقل کردیم به مسجد محل. آنجا نماز خواندیم و بعد از تشییع در محل بردیم بهشت زهرا(س) و کنار سید مهدی به خاک سپردیم. بالاخره سید مهدی و سید محمد بعد از 11 سال دوری باز هم کنار هم آرام گرفتند. خوشا به حالشان.

منبع: دفاع پرس

3 تشکر شده از کاربر صبا برای ارسال مفید :
جوادالائمه69 , mohadeseh , محمدELE ,

می پسندم 4     0  4 

تعداد پسند های ( 4 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : صبا

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

« شهید محمد رضا تورجی زاده | شهید محمد جهان ارا »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 02:09 بعداز ظهر