انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » آخرین اخبار » اخبار اجتماعی » شایعه توهین کوکاکولا به اهل بیت +(تصاویر)

شایعه توهین کوکاکولا به اهل بیت +(تصاویر)

همزمان با نزدیک شدن عید غدیر خم مطالبی با هدف برانگیختن احساسات شیعیان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. به گزارش فارس،‌ بتازگی مطلبی با عنوان تولید نوشابه‌های جدید کوکاکولا با نام اهل بیت(ع) با استناد به تصویر زیر در برخی سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود؛ در قسمت عکس نوشت از افراد خواسته می‌شود نسبت به این اقدام توهین آمیز سکوت نکنند. **واقعیت** تولید نوشابه‌های جدید کوکاکولا با نام اهل بیت(ع) صحت ندارد و این شرکت با نام اهل بیت(ع) اقدام به تولید نوشابه‌ نکرده است. تصویر فوق مربوط می‌شود
ahdui j,idk ;,;h;,gh fi hig fdj +(jwh,dv)

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ ۰۱:۵۳ بعد از ظهر
عضو
rating
شماره عضویت : 431
حالت :
محل سکونت : : یکی از روستا های خراسان رضوی تا مشهد 3ساعت راه هست
دعوت شدگان : 2
اعتبار کاربر : 25093
پسند ها : 1627
حالت من :  Khoshhal.gif
وبسایت من : وبسایت من

مدال ها:6
مدال صندلی داغ
مدال صندلی داغ
مدال ازدواج
مدال ازدواج
نشان تقدیر
نشان تقدیر
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت
مدال خبرنگاری
مدال خبرنگاری
کاربران برتر
کاربران برتر

|

همزمان با نزدیک شدن عید غدیر خم مطالبی با هدف برانگیختن احساسات شیعیان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

به گزارش فارس،‌ بتازگی مطلبی با عنوان تولید نوشابه‌های جدید کوکاکولا با نام اهل بیت(ع) با استناد به تصویر زیر در برخی سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود؛ در قسمت عکس نوشت از افراد خواسته می‌شود نسبت به این اقدام توهین آمیز سکوت نکنند.

**واقعیت**

تولید نوشابه‌های جدید کوکاکولا با نام اهل بیت(ع) صحت ندارد و این شرکت با نام اهل بیت(ع) اقدام به تولید نوشابه‌ نکرده است. تصویر فوق مربوط می‌شود به برندسازی جدید این شرکت تجاری، تبلیغات جدید کوکاکولا نشان می‌دهد که این شرکت بروی قوطی‌های نیم‌ لیتری‌اش به جای اسم کوکاکولا، اسم‌ کوچک افراد که مرسوم است را می‌نویسد تا افراد بتوانند قوطی‌های هم نام خود را انتخاب کنند.

تصاویر زیر نیز مربوط می‌شود به بخش‌هایی از کلیپ تبلیغی جدید کوکاکولا به زبان عربی:

گفتنی است با نزدیک شدن عیدغدیر انتشار مطالبی از این دست با قصد برانگیختن احساسات شیعیان در حال افزایش است،‌ تأکید بروی توطئه کشورهای عربی را در نقل این مطلب مشاهده می‌کنید:

چندی پیش نیز برای برانگیختن احساسات شیعیان و تفرقه افکنی میان مسلمانان عکس به همراه متنی که عنوان می‌کرد «جدیداً شلوارهایی وارد ایران شده بنام sp که وقتی برعکسش می‌کنی میشه علی! منظورش اینه که ما برخلاف علی هستیم! وا مصیبتا...» در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شد:

منبع: فارس

11 تشکر شده از کاربر احسان فقط خدا برای ارسال مفید :
بنده خطا کار خدا , زهراالسادات , یا امام عاشورا , یاسر , محتاج خدا , تلاطم خاموش , حریم قدس , بلاغ مبین , mosafer , سعید313 , ,

می پسندم        0 

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :6 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  2. پسندها :4 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  3. پسندها :4 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  4. پسندها :2 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  5. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : احسان فقط خدا
سربازم

سرباز ارتش جمهوری اسلامی ایران

آموزشی 08 خاش

سخنی از من سرباز: قدر امنیت قدر آبی که می خوریم قدر ظرف غذایمان قدر راحتی خواب شب ،  قدر مراسمات شب نشینی و اعیاد و شهادت ها ، قدر خیلی چیزهای حتی ساده  را بدانیم حتی قدر اینکه راحت نشسته ایم و میتوانیم بدون ترسی حرف بزنیم حرف های روزانه، قدر بدانیم و شاکر.....

زنده باد کسانی که در مناطق محروم برای آسایش مردم عزیز ایران به دور از آسایش  و رفاه زندگی میکنن

زنده باد کشور همیشه سرافراز ایـــــــران

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ ۰۲:۱۸ بعد از ظهر نمایش پست [1]
مدیر انجمن انجمن دفاع مقدس
rating
شماره عضویت : 1784
حالت :
اعتبار کاربر : 72225
پسند ها : 2031
حالت من :  Maghzmotafaker.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (30).jpg

نقل قول
تولید نوشابه‌های جدید کوکاکولا با نام اهل بیت(ع) صحت ندارد و این شرکت با نام اهل بیت(ع) اقدام به تولید نوشابه‌ نکرده است. تصویر فوق مربوط می‌شود به برندسازی جدید این شرکت تجاری، تبلیغات جدید کوکاکولا نشان می‌دهد که این شرکت بروی قوطی‌های نیم‌ لیتری‌اش به جای اسم کوکاکولا، اسم‌ کوچک افراد که مرسوم است را می‌نویسد تا افراد بتوانند قوطی‌های هم نام خود را انتخاب کنند

توجیه شون بیخود و بی معنی هست
حتما غرضی بوده که با این اسم تولید شده/ اصلا چرا با این نام تولید کردن؟ مگه نمیدونستن اسم حضرت فاطمه(س) هست

می پسندم        0 

امضای کاربر : محمدELE

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ ۰۲:۲۷ بعد از ظهر نمایش پست [2]
عضو
rating
شماره عضویت : 2384
حالت :
اعتبار کاربر : 1554
پسند ها : 141
حالت من :  Ghamgin.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (1).jpeg

آخه روی عکس نوشته فاطمه الزهرا چرا فاطمه یا زهرا تنها ننوشتند

می پسندم        0 

امضای کاربر : بنده خطا کار خدا
ما ییم که در غیبت کبری ماندیم
وبلاگ های ما سربزنید
bandehkatahkar.mihanblog..com
majnoonamam.blogsky.com
http://forum.roq.ir/t42790
پست بال را حتما ببینید تا آخرش

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ ۰۲:۴۹ بعد از ظهر نمایش پست [3]
عضو
rating
حالت :

سلام 

متنی که من نوشتم توجیه شرکت کوکاکولا نیست بلکه در سایت های معتبر و بزرگ ایرانی دیدم مثل فارس و صراط نیوز

عکس اول هم فک کنم فوتوشاپ باشه و کوکا یه اسم میزاره روی قوطی هاش

می پسندم        0 

سربازم

آموزشی 08 خاش

سخنی از من سرباز: قدر امنیت قدر آبی که می خوریم قدر ظرف غذایمان قدر راحتی خواب شب ،  قدر مراسمات شب نشینی و اعیاد و شهادت ها ، قدر خیلی چیزهای حتی ساده  را بدانیم حتی قدر اینکه راحت نشسته ایم و میتوانیم بدون ترسی حرف بزنیم حرف های روزانه، قدر بدانیم و شاکر.....

زنده باد کسانی که در مناطق محروم برای آسایش مردم عزیز ایران به دور از آسایش  و رفاه زندگی میکنن

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ ۰۳:۰۸ بعد از ظهر نمایش پست [4]
عضو
rating
حالت :

فیلم تبلیغ عربی شو از یوتیوب نگاه کردم و گذاشتم آپارات این فیلم تبلیغی شرکت کوکاکولا هست و اسامی عربی رو روی قوطی هاشون حک میکنن

به جز اسامی عربی در کشوری های دیگه هم برای جلب توجه و فروش بیشتر همین کارو میکنه

می پسندم        0 

سربازم

آموزشی 08 خاش

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ ۰۴:۲۵ بعد از ظهر نمایش پست [5]
عضو
rating
شماره عضویت : 1694
حالت :
اعتبار کاربر : 2104
پسند ها : 78
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (10).jpg

بر فرض که این شرکت نام مطهر حضرت زهرا رو روی نوشابه نوشته باشه این که بیشتر نزد مسلمین جنبه مثبت میتونه داشته باشه نه منفی شما هم وقتی شله زرد درست میکنید روی تون مینویسید الله یا حسین و یا هر اسم دیگری ایا با این کار قصد اهانت دارید ؟ خیر
خب بر فرض این شرکت این نام رو نوشته باشه که هرگز نخواهد کرد این که بیشتر بر ضد دشمنان حضرت فاطمه است  نه بر ضد شیعیان
 اما در یک صورت میتونه قصد شوم داشته باشه اونم وقتیه که محصولش رو خاصتا با این اسم در جایی عرضه کنه که شیعیان هستند و قصدش این باشه ارزش نام رو بیاره پایین
 ولی به نظر بنده این شرکت  چون بین کشورهای عربی محبوبیت داره و بیشتر کشورهای عربی سازگاری خوبی با اهل بیت ندارند هرگز نام مطهر حضرت زهرا رو نخواهد نوشت چون اگر این کار رو بکنه از طرف وهابیت و یا اهل سنتی که تعصب غیر معقول دارند به شدت برخورد خواهد دید چراکه این کار به منزله تبلیغ تشیع محسوب میشه

از برادرم عزیزم احسان فقط خدا هم به خاطر این اطلاع رسانی به جا تشکر میکنم

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : یاسر

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ ۰۵:۵۸ بعد از ظهر نمایش پست [6]
بانو
rating
شماره عضویت : 499
حالت :
دعوت شدگان : 1
اعتبار کاربر : 74582
پسند ها : 4202
حالت من :  Sepasgozaram.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (8).jpg

نوشته شده توسط : یاسر »
بر فرض که این شرکت نام مطهر حضرت زهرا رو روی نوشابه نوشته باشه این که بیشتر نزد مسلمین جنبه مثبت میتونه داشته باشه نه منفی شما هم وقتی شله زرد درست میکنید روی تون مینویسید الله یا حسین و یا هر اسم دیگری ایا با این کار قصد اهانت دارید ؟ خیر
خب بر فرض این شرکت این نام رو نوشته باشه که هرگز نخواهد کرد این که بیشتر بر ضد دشمنان حضرت فاطمه است  نه بر ضد شیعیان
 اما در یک صورت میتونه قصد شوم داشته باشه اونم وقتیه که محصولش رو خاصتا با این اسم در جایی عرضه کنه که شیعیان هستند و قصدش این باشه ارزش نام رو بیاره پایین
 ولی به نظر بنده این شرکت  چون بین کشورهای عربی محبوبیت داره و بیشتر کشورهای عربی سازگاری خوبی با اهل بیت ندارند هرگز نام مطهر حضرت زهرا رو نخواهد نوشت چون اگر این کار رو بکنه از طرف وهابیت و یا اهل سنتی که تعصب غیر معقول دارند به شدت برخورد خواهد دید چراکه این کار به منزله تبلیغ تشیع محسوب میشه

با تشکر از نظر شما برادر یاسر
اجازه هست ما هم نظرمون رو بیان کنیم 
نوشتن نام واسامی اهل بیت بر روی شله زرد که پختنش با نوعی قداست همراهه از مواد پاکی تهیه شده وتماما بر روح وجان انسان تاثیر مثبت داره مثل ظروف ابی که اسم های جلاله روش نوشته شده وبعضا برای شفای بیماران استفاده میشه 
اما شیعه ستیزی کوکاکولا واضح ومبرهنه حتی بر فرض شایعه بودن نوعی تبلیغ هست برای استفاده نکردن از این محصول که توش از اسانس جنین گرفته تا هزار کوفت وزهر مار استفاده شده .ان شا الله خداوند تمام دشمنان شیعه واستکبار جهانی رو نیست ونابود کنه واصلشون رو خشک کنه ///الهی امین 

می پسندم 4     0  4 

تعداد پسند های ( 4 ) از این کاربر

امضای کاربر : حریم قدس

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۱۱ بعد از ظهر نمایش پست [7]
عضو
rating
شماره عضویت : 1319
حالت :
اعتبار کاربر : 6414
پسند ها : 744
حالت من :  Mokhlesim.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (21).jpg

با سلام و عرض ادب ...
اولا شرکت در عیدغدیر به معنای اختلاف افکنی نیست 
دومااحادیث زیادی داریم که بزرگان گفتند که در این عید شرکت کنید و از اون به عنوان عیدالاکبر یاد شده
سوما تاریخ این عکسا مربوط به نزدیک شدن غدیر نیس و بنده این عکسا رو خیلی وقت پیشها  در شبکه های اجتماعی دیده بودم
چهارما از ظاهر عکس مشخصه که عکس واقعیه و اصلا فتوشاپ به نظر نمیرسه
پنجما باید نام ائمه رو با تکریم و احترام ببریم مثلا  احادیث زیادی داریم که بزرگان ما گفتن پیامبر رو به اسم صدا نزنید ...چه دلیلی داره نام مبارک دختر پیامبر روی قوطی هک بشه که اون قوطی قراره به سطل زباله انداخته بشه

این عکسو خودم برعکس کردم تا نام مبارک مولاعلی  در آرم اس پی به وضوح دیده بشه

نام مبارک صدیق اکبر و فاروق اعظم  در زیر کفش

می پسندم 4     0  4 

تعداد پسند های ( 4 ) از این کاربر

امضای کاربر : محمد121
هردو عالم یک فروغ روی اوست

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۳۳ بعد از ظهر نمایش پست [8]
عضو
rating
حالت :

ممنون از دوستان بزرگوار

درباره کوکا محمد جان از کجا مطمئن هستین فوتوشاپ نیست ؟  به قول جناب آقای یاسر اگه مثلا اسم یه بزرگ وهابی رو بنویسن روی قوطی کوکا و همه جا پخش کنن اون وقت ما راضی میشیم؟ و میگیم دارن مثلا به فلان وهابی توهیین میکنن یا میگیم نه دارن تبلیغشو میکنن ؟   اینکه اسم مثلاً خالد رو نوشتن کسی که اسمش خالد هست میگه اسم من روی قوطی هست یعنی بی احترامی شده به من یا نه اتفاقاً وقتی میخواد نوشابه بگیره قوطی هم نام خودشو انتخاب میکنه؟  ،  آره در آخر هم مچاله میکنه میندازه سطل زباله اما اسم خودشو برمیداره

من کاملاً قبول دارم که اسم ائمه احترام داره و وقتی مینویسه فاطمه الزهرا دقیقاً اشاره داره به حضرت زهرا سلام الله علیه اما بحث اینجا هست که از کجا معلوم واقعاً چنین اسمی حک کردن و اون فوتشاپ نیست

یه بازیکنی دعوت کرده بودن 90 در کشورهای عربی بازی میکرد (اسمش الان یادم نیست)  میگفت اونجا شعار مذهبی و استفاده از لباسی که نام ائمه داشته باشه ممنوع هست و جریمه میکنن ، اما با اینکه جریمه میشدم زیر لباس ورزشیم نوشته بود یا فاطمه الزهرا و موقعه ی شادی پیراهنمو میزدم بالا این نوشته رو نشون میدادم ، با این اوصاف یعنی اونا راضی میشن اسم حضرت زهرا روی محصولات بخوره ؟

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر

سربازم

آموزشی 08 خاش

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ ۱۲:۲۹ قبل از ظهر نمایش پست [9]
عضو
rating
شماره عضویت : 1319
حالت :
اعتبار کاربر : 6414
پسند ها : 744
حالت من :  Mokhlesim.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (21).jpg

ممنون احسان جان ..
اگه فتوشاپه باید دلیلی هم بیاریم که فتوشاپه
من میگم فتوشاپ نیس چون برای چیزی که نیس و وجود نداره دلیل نباید بیارم
اسم حضرت زهرا سلام الله علیها مقدسه همونجور که نباید به کلمات قرآن بدون وضو دست زد
نباید به نام مبارک حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها بدون وضو  دست زد

می پسندم 6     1  5 

تعداد پسند های ( 6 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : محمد121
هردو عالم یک فروغ روی اوست

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ ۰۸:۵۵ بعد از ظهر نمایش پست [10]
عضو
rating
شماره عضویت : 1703
حالت :
اعتبار کاربر : 5114
پسند ها : 444

نوشته شده توسط : یاسر »

به نظر من نوشتن اسامی مقدسه بر روی شله زرد اشکال داره چون احتمال داره بدون وضو لمس بشن و نادانسته بهشون بی احترامی بشه

سوال: مردم بخاطر دوست داشتن اهل بیت روی نذری های مثل شله زرد اسم معصومین را مثلا با دارچین و ... حک میکنند،آیا:
1- این کار اشکال دارد ؟
2- اسم ائمه را می توان بدون وضو با دست مخلوط کرد؟
3- دست گذاشت روی این اسامی متبرکه چه حکی دارد ؟

پاسخ:

آیت الله خامنه ای: ج1) اشکالی ندارد.
ج2) اشکال دارد.
ج3) با وضو اشکال ندارد.

آیت الله مکارم شیرازی: 1- در صورتی که موجب بی احترامی نباشد اشکالی ندارد.
2- در صورتی که با دست تماس نداشته باشد وضو گرفتن لازم نیست.
3- برای کسی که وضو ندارد حرام است که به مواردی که ذکر می شود دست بزند یا عضوی از بدنش با آنها در تماس باشد:خط قرآن، نام خداوند به هر زبان(بنابراحتیاط واجب)، نام پیامبر اسلام، امامان، حضرت زهرا و سایر پیامبران علیهم السلام (بنابر احتیاط واجب) و القابی که کاملا بر آنها تطبیق می کند را احترام کنند.
* اسم افراد ، در جایی که الله را به صورت مستقل در خود دارد مانند: عبدالله.(بنابر احتیاط واجب) ولی در سایر موارد مثل محمد عبداللهی نیازی به وضو نیست ولی سزاوار است بی احترامی نشود.

آیت الله سیستانی: اشکال ندارد البته بهتر است که اسم مبارک پیغمبر و امامان و حضرت زهرا علیهم‏ السلام را بدوم وضو لمس ننماید.

آیت الله شبیری زنجانی: همه موارد، جایز است. ولی احتیاط مستحب آن است بدون وضو اسامی مقدس مس نشود و اگر در جایی مس بدون وضو بی احترامی تلقی شود جایز نیست.

آیت الله وحید : 1و2و3-اشکالی ندارد.

آیت الله فاضل: 1. نوشتن اسم معصومین روی شله زرد در ظرف ها اشکال ندارد.
2. اگر بدون وضو به آن دست زده شود و بی احترامی حساب شود جایز نیست واگر بی احترامی هم نباشد احتیاط مستحب است که بدون وضو دست زده نشود و اگر کسی دست بزند و قصد بی احترامی نداشته به نظر آقا(ره) گناه حساب نمی شود ولی خوب است بدون وضو دست نزنند و بدون وضو مخلوط نکنند.
استفتاء‌از دفتر مراجع

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۰۱ بعد از ظهر نمایش پست [11]
عضو
rating
شماره عضویت : 1703
حالت :
اعتبار کاربر : 5114
پسند ها : 444

نوشته شده توسط : محمد121 »
ممنون احسان جان ..
اگه فتوشاپه باید دلیلی هم بیاریم که فتوشاپه
من میگم فتوشاپ نیس چون برای چیزی که نیس و وجود نداره دلیل نباید بیارم
اسم حضرت زهرا سلام الله علیها مقدسه همونجور که نباید به کلمات قرآن بدون وضو دست زد
نباید به نام مبارک حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها بدون وضو  دست زد

داداش متاسفانه توهین بی شرمانه آرم نوشابه زمزم دست کمی از کوکاکولا نداره فتوشاپ هم نیست هیچ برخوردی هم باهاش نشده

می پسندم        0 
گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

برچسب ها
شایعه ، توهین ، کوکاکولا ، به ، اهل ، بیت ، +(تصاویر) ،

« فیلم لحظه سقوط جرثقیل در مسجد الحرام و اصابت به مردم | تشییع پیکر جان باختگان حادثه مکه در فرودگاه مهرآباد »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 10:40 پیش از ظهر