انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » دلنوشته » دلنوشته های یسنا » اجازه ندهیم به بهانه حادثه منا اصل حج زیرسوال برود .

اجازه ندهیم به بهانه حادثه منا اصل حج زیرسوال برود .

انگار حادثه منا بهانه ای شده برای بعضیها که به جنگ شعائر دینی مون برن. حج از شعائر دینی ماست. جهتگیریها باید به سمت سعودی کثیف باشه نه خود حج ... اجازه ندهیم به بهانه حادثه منا اصل حج زیرسوال برود .
h[hci knidl fi fihki phnei lkh hwg p[ cdvs,hg fv,n .

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
شنبه ۴ مهر ۱۳۹۴ ۰۸:۵۵ قبل از ظهر
بانو
rating
شماره عضویت : 20
حالت :
دعوت شدگان : 5
اعتبار کاربر : 10422
پسند ها : 730
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/10.jpg

عضو غایب دلم گرفته وبی حوصله ام

مدال ها:5
مدال 3 سالگی عضویت
مدال 3 سالگی عضویت
کاربران برتر
کاربران برتر
ستارهء انجمن
ستارهء انجمن
بهترین ارسال کننده
بهترین ارسال کننده
کاربر با ارزش
کاربر با ارزش

|

انگار حادثه منا بهانه ای شده برای بعضیها که به جنگ شعائر دینی مون برن.

حج از شعائر دینی ماست.

جهتگیریها باید به سمت سعودی کثیف باشه

نه خود حج ...

اجازه ندهیم به بهانه حادثه منا
اصل حج زیرسوال برود .

5 تشکر شده از کاربر یسنا برای ارسال مفید :
عقیق , هدی , بانوی آفتاب , محمدELE , ,

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : یسنا
خدایا؛
همیشه و هر لحظه یادم بنداز که؛
نامحرم، نامحرم است؛
چه در دنیای حقیقی، چه در دنیای مجازی؛
یادم بنداز فاطمه «س» را که؛
از نابینا رو می پوشاند ...

تاریخ ز تکرار خودش گریان است
با نوح بگو که نوبت طوفان است

از مرقد حجربن عدی فهمیدم
از چیست مزار فاطمه
«س» پنهان است!
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
شنبه ۴ مهر ۱۳۹۴ ۱۰:۲۹ قبل از ظهر نمایش پست [1]
بانو
rating
شماره عضویت : 1042
حالت :
اعتبار کاربر : 19494
پسند ها : 2065
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (30).jpg

بله البته . ممنون یسنا خانم .
 دشمن پیکان را به سمت ما گرفته دلیلی ندارد که ما از حق خودمون بگذریم و سریع میدان را به انها بدهیم .
عربستان خبط بزگی کرده که دودش به چشم خودش خواهد رفت  و لی باید اداره امور حج را دیگر مسلمانان سایر کشور های اسلامی که شایستگی داشته باشند واگذار کند

می پسندم        0 

امضای کاربر : عقیق

«اللهُمَ صل علی فاطمةَ وَأَبیِها وَبَعلِها وَبَنیها وَالسِّرِّ المُستَودَعِ فیها بعدد ما احاط به علمک»

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
شنبه ۴ مهر ۱۳۹۴ ۱۱:۵۱ قبل از ظهر نمایش پست [2]
بانو
rating
شماره عضویت : 384
حالت :
اعتبار کاربر : 2376
پسند ها : 433
حالت من :  Khoshhal.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (9).jpg

درسوره حج داريم كه حضرت ابراهيم بر فراز بلندي همه رابه حج دعوت كرد وانانكه حاجي ميشوند لبيك به نداي نبي خدا داده اند ....حج زيباترين تجلي بندكي خداست كاملا درسته بانو

می پسندم        0 

امضای کاربر : هدی

والسلام علی من تبع الهدی

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
شنبه ۴ مهر ۱۳۹۴ ۱۲:۵۶ بعد از ظهر نمایش پست [3]
بانو
rating
شماره عضویت : 1310
حالت :
دعوت شدگان : 2
اعتبار کاربر : 74079
پسند ها : 5100
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (2).gif

سوال:
چراحج واجب رونمیشه تحریم کرد

✅پاسخ:

بله با توجه به حوادث پیش آمده در مکه  عده ای می گویند باید حج واجب خانه خداوند را تعطیل کرد وهزینه های آن را صرف نیازمندان کرد.

برای پاسخ به این اشکال توجه به نکات زیر الزامی است؛

1-مرحوم شیخ حر عاملی در کتاب شریف وسایل الشیعه بابی را گشوده است تحت عنوان:

"باب عدم جواز تعطیل الکعبه عن الحج"

"باب در حرام بودن ترک کردن حج خانه خداوند"

📚وسایل الشیعه،ج11 ص21

از امام صادق روایت می کند که فرمود:

"اگر مردم حج خانه خداوند را ترک کنند گرفتار عذاب الهی می شوند"

📚همان مدرک

در روایت دیگری امام صادق فرمود:

"علی ( علیه السلام)  پیوسته به فرزندان خود می گفت که حج خانه خدا را ترک نکنید که مهلت داده نمی شوید"

📚الکافی، ج4 ص270

در روایتی امام باقر فرمود:

"اگر مردم یک سال حج بیت الله را ترک کنند مهلت داده نمی شوند"

📚همان مدرک،ص271

در روایت دیگر امام صادق فرمود:

"دین تا زمانی که کعبه پابرجاست بقا دارد"

📚الفقیه،ج2 ص243- الکافی،ج4 ص271

در روایت دیگری آمده است که نزد امام صادق گفتند:

"قصه پردازان می گویند اگر انسان یک مرتبه حج بجا آورد کافی است، پس از آن مبلغ حج را خرج نیازمندان کند وصله رحم بجا آورد امام فرمود:

"دروغ می گویند اگر مردم چنین کنند، حج خانه خدا تعطیل می شود ( ومهلت داده نمی شوند)"

📚علل الشرایع،ص452

❓ایا با توجه به این روایات می توان به راحتی گفت باید حج خانه خدا تعطیل شود؟

باید پول حج صرف نیازمندان شود؟

2-وقوع چنین حوادثی در مکه که عمدتا با مذاکره وگفتگو وبرنامه ریزی مناسب قابل حل است نباید بهانه وزمینه ای برای اختلاف میان کشورهای اسلامی شود و وحدت میان آن ها را خدشه دار کند زیرا از اختلاف بین کشورهای اسلامی خصوصا ایران وعربستان دشمنان سود می برند واثار آن متوجه کشورهای اسلامی ومنطقه می شود. البته پیگیری شرایطی که حجاج در کمال امنیت وکرامت به حج مشرف شوند از وظایف مسئولان می باشد. 

📚نرم افزار،پرسمان،نهاد رهبری در دانشگاه، کلید واژه تعطیلی حج

3-بله ممکن است در مواردی که مصلحت اهم اقتضا کند از باب عناوین ثانویه یا احکام حکومتی حج تعطیل شود وولی فقیه می تواند بر اساس مصالح اهم مسلمین موقتا حکم به تعطیلی نماید 

📚انوار الفقاهه،( کتاب البیع) ایت الله العظمی مکارم شیرازی، ص497

که رهبری نظام در شرایط کنونی چنین مصلحت اهمی را که مجوز برای تعطیلی حج باشد تشخیص نداده وبه مصلحت ندانسته اند لذا بر ما فرزندان انقلاب و ولایت لازم است که از رهبر خود پیشی نگیریم

4-ودر پایان خطاب به کسانی که می گویند باید به جای حج کردن  به فقرا کمک کرد واین بهتر است می گوییم شما به فرموده امام صادق دروغ گو هستید ( چنان که روایت آن از کتاب علل الشرایع  نقل شد) .

در چنین مواردی اظهار نظر های شخصی نکنید وحکم مساله را از علما سوال کنید

والسلام علی من اتبع الهدی

ویرایش ارسال توسط : بانوی آفتاب
در تاریخ : شنبه ۴ مهر ۱۳۹۴ ۰۱:۱۲ بعد از ظهر

دلیل ویرایش : فاصله بین خطوط زیاد بود

می پسندم        0 

امضای کاربر : بانوی آفتاب

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
شنبه ۴ مهر ۱۳۹۴ ۰۸:۰۹ بعد از ظهر نمایش پست [4]
عضو
rating
شماره عضویت : 709
حالت :
اعتبار کاربر : 30445
پسند ها : 1202
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (13).jpg
وبسایت من : وبسایت من

امروز سر کار با یکی از همکارا در مورد همین بحثم شد
ندونسته داشت دامن میزد به حرف و حدیث هایی که مطمانن تو شبکه های اجتماعی هم پیش میاد
و البته ایشون سر کار و در دنیای واقعی این کار و میکرد
و میگفت باید حج تحریم بشه
ابتدا خواستم جوابش رو ندم
ولی چون یکی دیگه از همکارا  حرف ایشون رو تایید کرد
مجبور شدم وارد بحث بشم
متاسفانه گاهی هنگام بحث بلافاصله با تندی و بصورت انتقادی برخورد میکنم که این گونه برخورد میتونه نتیجه خوبی رو نداشته باشه
ولی خدارو شکر تو این مورد اون دو نفر ساکت شدن و دیگه حرفی نزدن
که امیدوارم این سکوتشون نشون دهنده این باشه که متوجه شدن حرفشون درست نبوده.

می پسندم        0 

امضای کاربر : پسرآفتاب
گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

برچسب ها
اجازه ، ندهیم ، به ، بهانه ، حادثه ، منا ، اصل ، حج ، زیرسوال ، برود ،

« حاجی سلام شهادتت مبارک... | ، مگه ما خداییم که قضاوت کنیم دیگران را ، »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 07:39 پیش از ظهر