انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » مذهبی و دینی » مطالب متفرقه مذهبی » نظرتون را با دلیل بگویید

نظرتون را با دلیل بگویید

حوزه             یا               دانشگاه
kzvj,k vh fh ngdg f',ddn

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد
صفحه 1 از 2 < 1 2 > آخرین »

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ ۰۲:۱۰ بعد از ظهر
عضو
rating
شماره عضویت : 1747
حالت :
اعتبار کاربر : 6681
پسند ها : 576

مدال ها:2
مدال پشتکار
مدال پشتکار
مدال 1 سالگی عضویت
مدال 1 سالگی عضویت

|

حوزه   
         یا 
             دانشگاه

5 تشکر شده از کاربر شهید پلارک برای ارسال مفید :
جوادالائمه69 , حریم قدس , ایلیا110 , قمرخانم , سعید313 ,

می پسندم 3     0  3 

تعداد پسند های ( 3 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :6 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  2. پسندها :5 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  3. پسندها :3 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  4. پسندها :3 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  5. پسندها :2 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : شهید پلارک

امـــــــر به معـــــــــروف این روزها ، فــــــدای آزادی شـــــده ... کسی به فـکر مهدی (عج) نیست ، نبودنش عـــادی شده ...
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
نظرتون را با دلیل بگویید
چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ ۰۴:۰۹ بعد از ظهر نمایش پست [1]
بانو
rating
شماره عضویت : 499
حالت :
دعوت شدگان : 1
اعتبار کاربر : 74582
پسند ها : 4202
حالت من :  Sepasgozaram.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (8).jpg

به نطر بنده هردو میتونن مکمل همدیگه باشن وبا وحدت حوزه ودانشگاه میشه به بسیاری از اهداف مقدس جمهوری اسلامی  رسید 
به نطر من تربیت دینی وتحکیم اعتقادات ودر راستای اون تقویت علمی حالا در حوزه های مختلف هر دو باید به موازات هم باشه 
دانشگاه ها نباید خالی بمونه به صرف اینکه حوزه خوبه وحوزه هم نباید خالی بمونه به صرف اینکه ما ابتدا باید خودمون رو تربیت دینی واعتقادی کنیم 
بسیاری از دروس تدریسش در حوزه لازمه بخصوص علوم جدید مثل رایانه یا تدریس زبان های خارجی که من اطلاعی ندارم شاید هم تدریس میشه .اما خودم به شخصه خیلی علاقمند هستم در حوزه هم ادامه تحصیل بدم .

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر

امضای کاربر : حریم قدس

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
نظرتون را با دلیل بگویید
چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ ۰۵:۱۶ بعد از ظهر نمایش پست [2]
ناظر انجمن زبان
rating
شماره عضویت : 1207
حالت :
دعوت شدگان : 5
اعتبار کاربر : 18927
پسند ها : 1249
حالت من :  Mokhlesim.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/06.jpg
وبسایت من : وبسایت من

نوشته شده توسط : حریم قدس »
به نطر بنده هردو میتونن مکمل همدیگه باشن وبا وحدت حوزه ودانشگاه میشه به بسیاری از اهداف مقدس جمهوری اسلامی  رسید 
به نطر من تربیت دینی وتحکیم اعتقادات ودر راستای اون تقویت علمی حالا در حوزه های مختلف هر دو باید به موازات هم باشه 
دانشگاه ها نباید خالی بمونه به صرف اینکه حوزه خوبه وحوزه هم نباید خالی بمونه به صرف اینکه ما ابتدا باید خودمون رو تربیت دینی واعتقادی کنیم 
بسیاری از دروس تدریسش در حوزه لازمه بخصوص علوم جدید مثل رایانه یا تدریس زبان های خارجی که من اطلاعی ندارم شاید هم تدریس میشه .اما خودم به شخصه خیلی علاقمند هستم در حوزه هم ادامه تحصیل بدم .

منم با نظر استاد موافقم ولی حوزه رو برا یک خانم بیشتر ترجیح میدم.
در ضمن استاد بزرگوارم  باید بگم که زبان در بعضی  حوزه ها علمیه  به صورت اساسی و مفصل تدریس میشه بخاطر اینکه بفرستنشون برای  تبلیغات دینی در کشور های خارجی ....
ولی در مورد رایانه نمیدونم  و به نظر حقیر رایانه زیاد مهم نباشه  مهم زبان به نظر میرسه که اینو من خبر دارم تدریس میکنن در بعضی  از حوزه ها که  سطحشون بالاتره ( از نظر  هوشی و در س خوان بودن) نه از نظر پایه ....

می پسندم 2     1  1 

تعداد آنلایک ها ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : ایلیا110
شهید رسول پور مراد - مدافعین حرم- شهادت1394/7/23

-خدایا ! می دانم که شهادت گنج ارزشمندی است و نعمت والایی که مخصوص بندگان مخلص وعاشق توست...

می دانم که شهادت هنر مردان خداست، می دانم که شهادت ورود در حرم امن الهی است و...

می دانم که من لیاقت داشتن این نعمت را ندارم! اما خدایا! می دانم که گفتی بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را، می دانم که از مولا و سرور باید چیز های بزرگ خواست، پس خدایا به شهدای عزیزت قسم و به حسین(ع) سیدالشهدا قسم؛ مرگ مرا هم شهادت در پای رکاب امام زمان (عج) قرار بده و مرا از این نعمت بهرمند ساز و مرا عزیز گردان.

«الهم عجل لولیک الفرج»
«...الهم ارزقنا شهاده ...»

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
نظرتون را با دلیل بگویید
چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ ۰۵:۵۹ بعد از ظهر نمایش پست [3]
عضو
rating
حالت :

بله درست
ولی کدام باید اول قرار بگیرد

می پسندم 2     0  2 

امـــــــر به معـــــــــروف این روزها ، فــــــدای آزادی شـــــده ... کسی به فـکر مهدی (عج) نیست ، نبودنش عـــادی شده ...
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
نظرتون را با دلیل بگویید
چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ ۰۸:۱۷ بعد از ظهر نمایش پست [4]
عضو
rating
شماره عضویت : 2438
حالت :
اعتبار کاربر : 926
پسند ها : 89

بسیار ممنونم بابت سوال خوب ومفیدتون امیدوارم درمباحثه ی همگانی نظرشون گفته شه و دراخر هم هرکسی دوست داشت درااخر بگه برای این قدم از زندگی که طبیعتا بیشتر افراد  باش روبرواند و این مرحله را میگذرونند چه اقدامی انجام دادند تا ضعف وکاستی ها موجود  را  فردی وبعد ان شا الله جمعی کاهش داده شه ...
واما در اول بنظرم سوالتون یه ایراد کوچیک میشه بهش گرفت اینکه خیلی سوالتون کلی پرسیده شده  و جزییات دراین  زمینه اساسی و قابل  ملاحظه است  وچند بعد را باید درنظرگرفت که به بعضی اشاره کوچک میکنم
یک بعد  اینه درجامعه حاضر ما  به رشته ها ومشاغل برای اقایان وبعضی رشته ها مخصوص خانم ها در دانشگاه وهم چنین در حوزه نیاز داریم ....واینکه باید دروهله ی اول هرعصر ودوره  یک وظیفه وجود داره  که ببینیم به کدوم زمینه درحال حاضر و پیش بینی اینده در جنسیت اقایان وهمچنین درجنسیت بانوان نیاز هست و توجه ویژه شه وهمچنین با  نگاه بر  درنظرگرفتن استعداد های وجودی هر فرد که قطعا یه استعداد در ینفر وجود نداره که بگیم صرفا فقط همین استعداد هست پرداخته شه ...
جامعه منتظرواقا امام زمان (عجله الله تعالی فرجه الشریف)به انواع مسِولیت ها و انواع فعالیت ها برای زمان غیبت وان شا الله ظهور خود نیاز دارند.....حال صرف اینکه گفته شه کدوم بر کدوم برتری دارد اون هم دریک جای عموم  که شفاف سازی درست نمیشه ودیدوتفکر مختلف وجود داره شاید  جالب نباشه این برتر بینی ...
ولی  مسیله ای که متاسفانه درجامعه حاضر ما وجود دارد یک دوگانگی  در دانشگاه وحوزه ست   به طوری که  که  فاصله بین این قشر دانشجو وطلاب روز بروز زیاد وزیادتر میشه
، ومتاسفانه بعضی  دانشگاه های حاضر اونجور که شایسته  اسلامی باید باشه نیست ازجمله  بعضی اساتید ،بعضی  دانشجویان وبعضی درس هایی که پرداخته میشه  و... غرب گرایی خاصی بخصوص در بعضی رشته ها دیده میشه که این مسیله بصورت خواسته وناخواسته درخیلی از مسایل اخلاقی رفتاری  ومدیرتی و غیره ... خلل اون را میشه حس کرد...
حال اینکه ما ازعلم ودانش غرب استفاده می کنیم دریکجا مفید وطبیعتا باعث نقطه پرتگاهی میشه  ولی درکنارش بعضی  متفاوت با فرهنگ ودانش اسلامیه وغیرهمسوست که  وارد جزییات بیشتر ازین نمیشم وباعث نقطه سقوط هم خواهد شد....
مسیله که دقت زیاد خود را میطلبه  اینه الان با حال حاضروشرایط کنونی  وظیفه فردی این میشه که افرادی که وارد دانشگاه میشند درکنارش حداقل خودشون به مباحث اسلامی دقت ویژه ای داشته باشن وفراتر ازدروس خودشون مطالعه داشته باشند ....یمثال کوچیک از کلیت  دانشجویان علوم پزشکی وتوابع ان  علاوه بر دروس ارایه شده  به طب سنتی بپردازندوغافل نشند ... و یا در روانشناسی ما  مسایلی ناهمسو با نظریات اسلامیه ماست...که وظیفه  اون شخص میشه مطالعه ی بیشتر وتطابق دادن وبرتر بینیه نظریات اسلامی....وبکار گرفتن اون...
ودر خصوص بانوان ما در دانشگاه ها متاسفانه اساس وجود منزلت زن وشغل برتر وجهادش تاحدودی بفراموشی سپرده میشه واینجا باز وظیفه ی بانوان  ما میشه که اگر بسمت رشته های دانشگاهی رفتند مطابق الزاماتی که در بعضی رشته ها بحضورشون نیاز است ، در الویت قرار بدهند یادگیریه همسرداری اسلامی که اهم مسایل میباشد ودرکنار اون به تربیت اسلامی فرزندان بپردازند ...که این مسایل در حوزه بهش بیشتر پرداخته میشه ولی متاسفانه در دانشگاه ها نه ....واین معضل خیلی حواشی ودنباله روی های متفاوت را میتونه داشته باشه واز فرد وبجامعه متاسفانه لطمه هایی را میشه دید....حال این وظیفه فردی مارابالاتر میبره ...
ودر اخر اینکه بخواهیم بگیم در حوزه همگی بخواهند بپردازند بخاطر فوایدی که داره ولطمه هایی که گریبان گیر که در دانشگاه وجود داره دیگر در حوزه  نیست بخصوص برای جنسیت مرد بنظرم واقعا نیاز به این مسیله نیست بشرط اینکه درکنار دانشگاه خود به فعالیتی متناسب اسلامی بپردازیم واز اصل وجود غافل نشیم که خدای نکرده ازعمر خود استفاده وبهره ای که باید ببریم ونبریم وخدای نکرده دراخر پشیمون بشیم ....و
درایه قران  گفته شده
وَمَا كَانَ الْمُؤْمِنُونَ لِيَنفِرُواْ كَآفَّةً فَلَوْلاَ نَفَرَ مِن كُلِّ فِرْقَةٍ مِّنْهُمْ طَآئِفَةٌ لِّيَتَفَقَّهُواْ فِي الدِّينِ وَلِيُنذِرُواْ قَوْمَهُمْ إِذَا رَجَعُواْ إِلَيْهِمْ لَعَلَّهُمْ يَحْذَرُونَ
این ایه شان نزول داره ولی بهرحال همه ی ایات قران قابل استفاده ست  درهمه ی زمان ها .................که  ایه به مسیله از واجب کفایی قرارداده برعده ای از افراد   که لازم است به تفق در دین بپردازند تا  بتونیم از وجودشون فیض و استفاده ببریم چراکه نبود اونها لطمه هایی جبران ناپذیری را خواهد داشت که حتی خدا دراین ایه هم  بترس وانذار  هم دراخر ایه اشاره کرده است
بببخشید نوشته هام زیاد شد وازحوصله شاید بعضی ها خارج باشه ولی لازم دیدم درکنار بقیه دوستان به شرح این مطلب بپردازم.......

ویرایش ارسال توسط : الهام...
در تاریخ : چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ ۰۸:۲۱ بعد از ظهر

می پسندم 2     0  2 

امضای کاربر : الهام...
ای مالک بدان اگر مهربان باشی !تو روا به جرم داشتن  انگیزه های پنهان متهم می کنند... ولی مهربان باش...
اگرشریف ودرستکار باشی!فریبت میدهند، ولی شریف و درستكار باش ...
نیكیهای امروزت رافراموش میكنند، ولی نیكوكار باش ...
بهترینهای خودت را به دیگران ببخش ، حتی اگر اندك باشد...
در انتها خواهی دید آنچه می ماند میان تو و خدای توست، نه میان تو و مردم ...
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
نظرتون را با دلیل بگویید
چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ ۰۸:۵۷ بعد از ظهر نمایش پست [5]
عضو
rating
شماره عضویت : 901
حالت :
اعتبار کاربر : 8583
پسند ها : 894

دانشگاه سخنران استاد حورایی

تحصیل در حوزه( پرسش و پاسخ ؛ کارشناس : دکتر رفیعی) مجموعه ۷ جلدی «راه و رسم طلبگی»

انگيزه افراد در ورود به حوزه علميه يك يا چند مورد از موارد زير است:
1) جست وجوى كمالات نفسانى و معنوى. در صورتى كه انگيزه اين باشد بايد گفت: هر چند حوزه علميه محيط مساعدترى براى كسب فضايل روحانى است، ولى چنان نيست كه در محيط دانشگاهى نتوان بدان رسيد. به عبارت ديگر، رسيدن به آنها بيش از هر چيز به عزم و همت و اراده جدى شما و عنايات حق تعالى بستگى دارد، هر چند محيط هم بى تاثير نيست.

2) افزايش اطلاعات دينى. نيل به اين هدف نيز با برنامه‏ريزى مطالعاتى منظم در كنار دروس دانشگاهى ميسر است. حتى در كنار آنها مى‏توان از نوار يا دوستان روحانى براى گرفتن برخى از دروس ابتدايى حوزوى استفاده نمود و پس از اتمام تحصيلات دانشگاهى نيز مى‏توان در كنار فعاليت‏هاى شغلى اين گونه مطالعات و دروس جانبى را استمرار بخشيد.

3) تخصص يابى در علوم مختلف دينى و خدمت در مسير اعتلاى دانش و فرهنگ دينى جامعه.

اگر چنين آرمان بلند و ارزشمندى را منظور داريد مى ‏توانيد پس از اتمام تحصيلات دانشگاهى حداقل تا مرحله كارشناسى، به حوزه وارد شويد و در مدرسه هاى مربوط به فارغ التحصيلان دانشگاهى شركت كنيد. حال اگر جدا با توجه به بند (3) خواستار تحصيل در حوزه علميه هستيد، ورودتان را ميمون و مبارك مى‏شماريم و ليكن اين نكته را نيز خاطر نشان مى سازيم كه دروس حوزوى بر اثر گستردگى بسيار، خيلى ديرتر از آنچه در دانشگاه ها مشهود است، آثار و ثمرات خود را ظاهر مى سازد البته با عمق و ژرفاى بيشتر.
در نتیجه شما چند راه پیشرو دارید که با توجه به نکات ذکر شده خود بهترین راه را برای خود انتخاب نمایید
1 – انصراف از تحصیل و ورود به حوزه
2 – خواندن دروس حوزوی به صورت غیر حضوری در کنار ادامه دادن دانشگاه
3 – ادامه دادن دانشگاه تا سطح کارشناسی یا مقاطع بالاتر و سپس ورود به حوزه

منبع: گفتگوی دینی

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : سید

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
نظرتون را با دلیل بگویید
چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ ۰۹:۰۱ بعد از ظهر نمایش پست [6]
عضو
rating
شماره عضویت : 2275
حالت :
اعتبار کاربر : 16029
پسند ها : 357
حالت من :  sharmandam2.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (5).jpg

نوشته شده توسط : ایلیا110 »

منم با نظر استاد موافقم ولی حوزه رو برا یک خانم بیشتر ترجیح میدم.
در ضمن استاد بزرگوارم  باید بگم که زبان در بعضی  حوزه ها علمیه  به صورت اساسی و مفصل تدریس میشه بخاطر اینکه بفرستنشون برای  تبلیغات دینی در کشور های خارجی ....
ولی در مورد رایانه نمیدونم  و به نظر حقیر رایانه زیاد مهم نباشه  مهم زبان به نظر میرسه که اینو من خبر دارم تدریس میکنن در بعضی  از حوزه ها که  سطحشون بالاتره ( از نظر  هوشی و در س خوان بودن) نه از نظر پایه ....

اره برادر که حوزه قم داره اینو فقط تا اونجایی که میدونم الله اعلم  دوستانی که سطح یکو خواندن برای فراگیری زبان خارجه که دوست دارند برند  اونور اب تایلند اونورا میتواندد به حوزات علمیه قم المقدسه به مدارس و موسسات مر بوطه مراجعه کنند

می پسندم 2     0  2 

امضای کاربر : جوادالائمه69
دوریه تو مرا سخت است هی هی ...... سلام مارا به مهدی برسان     
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
نظرتون را با دلیل بگویید
چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ ۰۹:۰۹ بعد از ظهر نمایش پست [7]
عضو
rating
حالت :

الف) حداکثر سن داوطلبان ورود به حوزه­ های علمیه به شرح جدول زير:

جدول سنی افراد دارای مدرک تحصیلی سوم راهنمایی، اول دبیرستان و دوم دبیرستان

مدرک

معافیت تحصیلی

پایان خدمت

معافیت دائم

سوم راهنمایی

حداکثر متولد 75

حداکثر متولد 70

حداکثر متولد 72

اول دبیرستان

حداکثر متولد 75

حداکثر متولد 69

حداکثر متولد 71

دوم دبیرستان

حداکثر متولد 75

حداکثر متولد 68

حداکثر متولد 70

جدول سنی افراد دارای مدرک تحصیلی سوم دبیرستان، دیپلم و پیش ­دانشگاهی

مدرک

معافیت تحصیلی

پایان خدمت

معافیت دائم

سوم دبیرستان

حداکثر متولد 73

حداکثر متولد 68

حداکثر متولد 70

دیپلم

حداکثر متولد 73

حداکثر متولد 67

حداکثر متولد 69

پیش دانشگاهی

حداکثر متولد 73

حداکثر متولد 66

حداکثر متولد 68

جدول سنی افراد دارای مدرک تحصیلی مؤسسات و مراکز آموزش عالی

مدرک

معافیت تحصیلی

پایان خدمت

معافیت دائم

دانشجو

حداکثر متولد 72

حداکثر متولد 65

حداکثر متولد 67

کاردانی

حداکثر متولد 71

حداکثر متولد 64

حداکثر متولد 66

کارشناسی

حداکثر متولد 69

حداکثر متولد 62

حداکثر متولد 64

کارشناسی ارشد

حداکثر متولد 65

حداکثر متولد 60

حداکثر متولد 61

دکتری

حداکثر متولد 63

حداکثر متولد 58

حداکثر متولد 59

می پسندم 3     0  3 

تعداد پسند های ( 3 ) از این کاربر

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
نظرتون را با دلیل بگویید
چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ ۰۹:۱۰ بعد از ظهر نمایش پست [8]
عضو
rating
حالت :

نوشته شده توسط : مجنون امام رضا »

بله درست
ولی کدام باید اول قرار بگیردقالَ الاِمامُ الْباقِرُ(عليه السلام): عالِمٌ يُنتَفَعُ بِعِلمِهِ اَفضَلُ مِن سَبعينَ اَلف عابِد؛
دانشمندي كه از علمش سود برند،از هفتاد هزار عابد بهتر است.(بحارالانوار،ج75)

به نظر بنده حوزه در مرحله اول  بهتر است اگر بدانید اینرا سودمنتر است برایه شما  خب کدام سود مند تر است العلم علمان علم ادیان و العلم ابدان حدیث پیامبر در باب اشتغال به تحصیل  علوم حوزوی یا همان دینی و پزشکی  در حال حاظر علم همین دو نوع است تا ظهور امام عصر

ویرایش ارسال توسط : جوادالائمه69
در تاریخ : چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ ۰۹:۱۹ بعد از ظهر

می پسندم 1     0  1 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
نظرتون را با دلیل بگویید
چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ ۰۹:۱۷ بعد از ظهر نمایش پست [9]
بانو
rating
شماره عضویت : 1310
حالت :
دعوت شدگان : 2
اعتبار کاربر : 74079
پسند ها : 5100
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (2).gif

درباره انتخاب رشته و در پيش گرفتن راه دانشگاه و يا حوزه بايد به چندين فاكتور و عامل تعيين كننده توجه کنید 
که این فاکتورها میتونن گزینه های زیر باشن:
1. تفاوت استعداد و علاقه افراد.
2. حساسيت خانواده و اطرافيان
3. انتظارات از زندگي آينده
4. توانايي تحمل مشكلات.

به نظر من  كه روشي انتخاب بشه كه قدرت انتخاب از بين نره از اونجا  كه عوامل  بالا براي بسياري از جوونا  با شور و شوق قابل اندازه گيري دقيق نيست پيشنهاد ميشه  به طور تدريجي و پله اي مسير مناسب انتخاب شه
به طور مثال اگر امكان تحصيلات دانشگاهي در رشته خوب و مورد علاقه فراهم هست  اين فرصت رو  از دست نديد و در كنار  اون  به طور ملايم با  بعضی از اساتید حوزه و  جلسات درس حوزه آشنا بشید و در نهایت  در صورت تشخيص علاقه بيشتر به حوزه میتونید از مقطع کارشناسی به بعد به حوزه برید و برای ادامه تحصیلات عالیه در حوزه مشغول کسب علم بشید 
ان شالله موفق بشید

ویرایش ارسال توسط : بانوی آفتاب
در تاریخ : چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ ۱۰:۲۳ بعد از ظهر

می پسندم 6     0  6 

تعداد پسند های ( 6 ) از این کاربر

امضای کاربر : بانوی آفتاب

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
نظرتون را با دلیل بگویید
پنجشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴ ۱۲:۱۴ قبل از ظهر نمایش پست [10]
عضو
rating
حالت :

۶٫ چند حدیث درباره فضیلت کسب علوم دینی رو براتون می­نویسم البته این بحث خودش نیاز به کتاب جداگانه داره که در این موضوع نوشته بشه ولی خب ما به همین اندک اکتفاء می­کنیم انشاالله که افراد متذکر شوند.

حضرت خاتم الأنبیاء صلی اله علیه و آله می­فرمایند:

طَلَبُ الْعِلْمِ فَرِیضَهٌ عَلَى کُلِّ مُسْلِمٍ وَ مُسْلِمَهٍ أَیْ عِلْمِ التَّقْوَى وَ الْیَقِین.[۱]

کسب علم بر هر زن و مرد مسلمانی واجب است و منظور از علم کسب تقوی و یقین است. (البته علامه مجلسی توضیح دادند که منظور از علم هر علمی نیست بلکه علمی است که نتیجه آن رسیدن به تقوی و یقین باشد.)

از امام صادق علیه السّلام نقل شده که فرمودند:

لَیْتَ السِّیَاطَ عَلَى رُءُوسِ أَصْحَابِی حَتَّى یَتَفَقَّهُوا فِی الْحَلَالِ وَ الْحَرَام.[۲]

کاش تازیانه‏ها بر سر اصحاب من افراخته بود، تا اینکه در حلال و حرام تفقّه کنند (و آنها را درست و کامل و در ارتباط با هم بفهمند.)

این حدیث بیان­گر اهمیت معرفت دین است و عبارت تازیانه در این روایت کنایه از جایگاه والای آشنایی با دین خدا است. در ضمن نوعی گلایه­ی امام از یاران خود را نیز نسبت به کوتاهی آنان در این امر مهم بیان می­دارد.

در جای دیگر حضرت می­فرمایند:

تَفَقَّهُوا فِی دِینِ اللَّهِ وَ لَا تَکُونُوا أَعْرَاباً فَإِنَّهُ مَنْ لَمْ یَتَفَقَّهْ فِی دِینِ اللَّهِ لَمْ یَنْظُرِ اللَّهُ إِلَیْهِ یَوْمَ الْقِیَامَهِ وَ لَمْ یُزَکِّ لَهُ عَمَلا.[۳]

دین خدا را درست بفهمید و جاهل نباشید، زیرا کسی که در دین خدا فقیه نگردد خدا در روز قیامت به او نظر نمی­کند و عمل او پاک نمی­گردد (و نمی­پذیرد).

امام باقر علیه السلام نیز فرمودند:

الْکَمَالُ کُلُّ الْکَمَالِ التَّفَقُّهُ فِی الدِّینِ- وَ الصَّبْرُ عَلَى النَّائِبَهِ وَ تَقْدِیرُ الْمَعِیشَه.[۴]

کمال مطلوب انسان در سه چیز است: آشنایی عمیق با دین، صبر بر مشکلات و حسابگری در زندگی.[۵]

خب بریم سراغ مطلب اصلی که همان چند استفتاء از علما بود:

سؤال: آیا افرادی که در خودشان استعداد تحصیل در حوزه را می­بینند، ورود به حوزه برای آنان واجب است؟

آیا بر فرض واجب بودن ورود به حوزه، رضایت پدر و مادر لازم است؟

جواب:

حضرت آیت الله مکارم شیرازی (دامت برکاته):

ورود به حوزه را برای کسانی که شرایط و آمادگی دارند، واجب عینی می­دانم. ایشان با اشاره به فتوای فقهی خود مبنی بر این که رضایت پدر و مادر برای ورود به حوزه لازم نیست فرمودند:

هر واجب کفایی وقتی که مَن به الکفایه نبود (نیازآن برطرف نشد) تبدیل به واجب عینی می­شود. لذا این جانب برای کسانی که آمادگی دارند، ورود به حوزه علمیه را واجب عینی می­دانم و مخالفت پدر و مادر در این مورد مضر نیست.

مرحوم حضرت آیت الله فاضل لنکرانی (رحمه الله علیه):

در شرایط فعلی که نیاز به روحانی متعهد زیاد است اگر چه بهتر است رضایت والدین خود را جلب کنید، اما اگر آنان قانع نشدند با توجه به واجب کفایی بودن طلبگی، سخن آنان لازم الاطاعه نیست.

مرحوم حضرت آیت الله مشکینی (رحمه الله علیه):

کسی که استعداد خوب داشته باشد و معدل دروسش حداقل بیش از ۱۷ باشد بر اوواجب است در صورت امکان درس طلبگی بخواند، البته با توجه به این که این راه، راه خدا و انبیاست و هدف رفاه زندگی نیست و قصدش هم این باشد و این تکلیف ساقط نیست مگر این که پدر نهی شدید کند به طوری که از مخالفت ناراحت می­شود و انسان عاق والدین می­گردد و نمی­تواند او را راضی کند و رضایت مادر در مقابل پدر، میزان نیست و مردم مقام والای تحصیل علم الهی را نمی­دانند که علوم دیگر هرچند خوب و لازم است یا شغل­های دیگر را با تحصیل طلبگی قابل قیاس می­بینند و اگر شما نتوانستید آن را تحصیل کنید کارهای دیگر و دانشگاه فرقی ندارد و نه این که دانش با کارهای دیگر مساوی است قطعا چنین نیست بلکه برای این که در دانش و دانشگاه امروز دزدان انسان و شیاطین انس و جان بیش از جاهای دیگر رسوخ دارد وگرنه هر دانشی را بطلبید و بتوانید توأم با تقوی و اخلاق انسانی به دست بیاورید نعمت بزرگ تحصیل کرده­اید. خدا شما را در انتخاب اصلح موفق دارد و هر جوانی که در صدد یافتن راه راست و به ویژه را مستقیم و راستین اسلام است به کمال انسانی برساند. سلام بر شما و همه پیروان راه قرآن.[۶] سایت روحانی حمید رضا فلاح نعمتی                        

این ادرسم نظر رهبری توش میباشhttp://farsi.khamenei.ir/news-content?id=27605

ولی برایه رفتن به حوزه دوستان هیچ وقت تسلیم خواسته هایه دیگران که مخالفت  دارند اتکا نکنند (بغیر پدر و مادر)  که وگرنه همه میدانن منجر به ترد از این مسیر میشوند پس دقت کنند خیلی ها خواستند برن همین موضوع اتکا به دیگران اونهارو از پا گذاشتن به سویه حوزه انداخت    نظر مراجع به این موضوع اینکه نیاز به اجازه پدر و مادر نیست مگر اینکه مورد ازار انها شود مختلف هستند    بلکه فریضه علم امری وا جب است به هر هال باید  خودش مکلف باشد طبق حدیث پیامبر در با ب اینکه طلب دانش واجب است  حدیث اصول کافی جلد یک صفحه 30                     

می پسندم 1     0  1 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
نظرتون را با دلیل بگویید
پنجشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴ ۰۸:۱۸ قبل از ظهر نمایش پست [11]
عضو
rating
حالت :

نوشته شده توسط : الهام... »
بسیار ممنونم بابت سوال خوب ومفیدتون امیدوارم درمباحثه ی همگانی نظرشون گفته شه و دراخر هم هرکسی دوست داشت درااخر بگه برای این قدم از زندگی که طبیعتا بیشتر افراد  باش روبرواند و این مرحله را میگذرونند چه اقدامی انجام دادند تا ضعف وکاستی ها موجود  را  فردی وبعد ان شا الله جمعی کاهش داده شه ...
واما در اول بنظرم سوالتون یه ایراد کوچیک میشه بهش گرفت اینکه خیلی سوالتون کلی پرسیده شده  و جزییات دراین  زمینه اساسی و قابل  ملاحظه است  وچند بعد را باید درنظرگرفت که به بعضی اشاره کوچک میکنم
یک بعد  اینه درجامعه حاضر ما  به رشته ها ومشاغل برای اقایان وبعضی رشته ها مخصوص خانم ها در دانشگاه وهم چنین در حوزه نیاز داریم ....واینکه باید دروهله ی اول هرعصر ودوره  یک وظیفه وجود داره  که ببینیم به کدوم زمینه درحال حاضر و پیش بینی اینده در جنسیت اقایان وهمچنین درجنسیت بانوان نیاز هست و توجه ویژه شه وهمچنین با  نگاه بر  درنظرگرفتن استعداد های وجودی هر فرد که قطعا یه استعداد در ینفر وجود نداره که بگیم صرفا فقط همین استعداد هست پرداخته شه ...
جامعه منتظرواقا امام زمان (عجله الله تعالی فرجه الشریف)به انواع مسِولیت ها و انواع فعالیت ها برای زمان غیبت وان شا الله ظهور خود نیاز دارند.....حال صرف اینکه گفته شه کدوم بر کدوم برتری دارد اون هم دریک جای عموم  که شفاف سازی درست نمیشه ودیدوتفکر مختلف وجود داره شاید  جالب نباشه این برتر بینی ...
ولی  مسیله ای که متاسفانه درجامعه حاضر ما وجود دارد یک دوگانگی  در دانشگاه وحوزه ست   به طوری که  که  فاصله بین این قشر دانشجو وطلاب روز بروز زیاد وزیادتر میشه
، ومتاسفانه بعضی  دانشگاه های حاضر اونجور که شایسته  اسلامی باید باشه نیست ازجمله  بعضی اساتید ،بعضی  دانشجویان وبعضی درس هایی که پرداخته میشه  و... غرب گرایی خاصی بخصوص در بعضی رشته ها دیده میشه که این مسیله بصورت خواسته وناخواسته درخیلی از مسایل اخلاقی رفتاری  ومدیرتی و غیره ... خلل اون را میشه حس کرد...
حال اینکه ما ازعلم ودانش غرب استفاده می کنیم دریکجا مفید وطبیعتا باعث نقطه پرتگاهی میشه  ولی درکنارش بعضی  متفاوت با فرهنگ ودانش اسلامیه وغیرهمسوست که  وارد جزییات بیشتر ازین نمیشم وباعث نقطه سقوط هم خواهد شد....
مسیله که دقت زیاد خود را میطلبه  اینه الان با حال حاضروشرایط کنونی  وظیفه فردی این میشه که افرادی که وارد دانشگاه میشند درکنارش حداقل خودشون به مباحث اسلامی دقت ویژه ای داشته باشن وفراتر ازدروس خودشون مطالعه داشته باشند ....یمثال کوچیک از کلیت  دانشجویان علوم پزشکی وتوابع ان  علاوه بر دروس ارایه شده  به طب سنتی بپردازندوغافل نشند ... و یا در روانشناسی ما  مسایلی ناهمسو با نظریات اسلامیه ماست...که وظیفه  اون شخص میشه مطالعه ی بیشتر وتطابق دادن وبرتر بینیه نظریات اسلامی....وبکار گرفتن اون...
ودر خصوص بانوان ما در دانشگاه ها متاسفانه اساس وجود منزلت زن وشغل برتر وجهادش تاحدودی بفراموشی سپرده میشه واینجا باز وظیفه ی بانوان  ما میشه که اگر بسمت رشته های دانشگاهی رفتند مطابق الزاماتی که در بعضی رشته ها بحضورشون نیاز است ، در الویت قرار بدهند یادگیریه همسرداری اسلامی که اهم مسایل میباشد ودرکنار اون به تربیت اسلامی فرزندان بپردازند ...که این مسایل در حوزه بهش بیشتر پرداخته میشه ولی متاسفانه در دانشگاه ها نه ....واین معضل خیلی حواشی ودنباله روی های متفاوت را میتونه داشته باشه واز فرد وبجامعه متاسفانه لطمه هایی را میشه دید....حال این وظیفه فردی مارابالاتر میبره ...
ودر اخر اینکه بخواهیم بگیم در حوزه همگی بخواهند بپردازند بخاطر فوایدی که داره ولطمه هایی که گریبان گیر که در دانشگاه وجود داره دیگر در حوزه  نیست بخصوص برای جنسیت مرد بنظرم واقعا نیاز به این مسیله نیست بشرط اینکه درکنار دانشگاه خود به فعالیتی متناسب اسلامی بپردازیم واز اصل وجود غافل نشیم که خدای نکرده ازعمر خود استفاده وبهره ای که باید ببریم ونبریم وخدای نکرده دراخر پشیمون بشیم ....و
درایه قران  گفته شده
وَمَا كَانَ الْمُؤْمِنُونَ لِيَنفِرُواْ كَآفَّةً فَلَوْلاَ نَفَرَ مِن كُلِّ فِرْقَةٍ مِّنْهُمْ طَآئِفَةٌ لِّيَتَفَقَّهُواْ فِي الدِّينِ وَلِيُنذِرُواْ قَوْمَهُمْ إِذَا رَجَعُواْ إِلَيْهِمْ لَعَلَّهُمْ يَحْذَرُونَ
این ایه شان نزول داره ولی بهرحال همه ی ایات قران قابل استفاده ست  درهمه ی زمان ها .................که  ایه به مسیله از واجب کفایی قرارداده برعده ای از افراد   که لازم است به تفق در دین بپردازند تا  بتونیم از وجودشون فیض و استفاده ببریم چراکه نبود اونها لطمه هایی جبران ناپذیری را خواهد داشت که حتی خدا دراین ایه هم  بترس وانذار  هم دراخر ایه اشاره کرده است
بببخشید نوشته هام زیاد شد وازحوصله شاید بعضی ها خارج باشه ولی لازم دیدم درکنار بقیه دوستان به شرح این مطلب بپردازم.......

ممنون بابت احساس مسولیتی که کردید واطلاعاتی که در اختیار ما قرار دادید
 بله شما درست می گویید
اما بحث سر این که  آقایون حضورشان در حوزه مهم است یا نه واینکه دانشگاه شخصیت زنان را متزلزل می کند نیست
شما درست گفتید بله من کلی عرض کردم  برای اینکه همه به هر حال اطلاعاتی زیادی در این باره ندارند
بنده نمی خواهم  دانشگاه را از حوزه وحوزه را از دانشگاه جدا فرض کنم وبگویم  که کدام خوب است سوال این نیست سوال این است که
در شرایط حاضر کدام علم باید اول فراگرفته شود
 بعضی افراد بوده اند قصد رفتن به حوزه را داشته اند اما حالا به هر حال بر سر مسایلی چون  سخت گیری خانواده و  کسب درکار وجایگاه اجتماعی (البته این را از این نظر عرض می کنم که عوام مردم فکر می کنند که یک نفر که دکتر است یا دکتری یک رشته ی دانشگاهی را دارد  جایگاه بالا تری از یک  فردی که دارای مدرک  سطح چهار البته برای خانوم ها است واستاد حوزه است و یا  یک طلبه ی ملبس آقا  که در حوزه  تدریس می کند هست ) و....  اما با حضور در دانشگاه  این تفکر اون فرد که بعد از دانشگاه تصمیم به تحصیل علوم دینی داشته است  را  تغییر بدهد این را برای رفع ابهام عرض می کنم که  یک فرد 18، 19  ساله   با این وضع جامه بسیار تاثیر پذیر است البته که به خانواده ها هم مربوط است
در علوم مثل   روانشناسی و  فلسفله و... که در دانشگاه  تریس می شود  به نظر بنده باید اول این علوم را در حوزه فراگرفت که همان طور که شما گفتید   این علوم را  ما از دید یک فرد غربی مطالع می کنیم در واقع ما روانشناسی غرب را فرا می گیریم و...
 که البته برای خدمت به مردم جامعه و   ومقاسیه(فکر نمی کنم این حرف درست باشد )  وتحلیل وبرررسی  بایداول روانشناسی اسلامی را در حوزه فرا گرفته و بعد روانشناسی غرب را.
بنده نمی گویم که همه به حوزه بروند یا همه به دانشگاه بروند بنده  حتی نمی خواهم برتری هم قائل بشوم که البته هست
خوب ما که  مسلمان هستیم   اگر  طببیعتا به دانشگاه برویم با این احتساب که  در مدرسه هم چیزی به ما آموخته نشده است
 قطعا با این حجم از درس ها و البته( در  سال اول) و این محیط نا آشنا   قطعا کمتر به کسب معارف دینی خود  خواهیم رسید البته کم کاری هم از سوی خود ما خواهد بود ولی  خوب محیط بریک فردی که در سنی هست که شخصیت او در حال شکل گیری است
 بسیار موثر است
 امارضایت خداوند کدام یک ر امی طلبد(البته منظورم در وهله ی اول است واین که فراگیری کدام یک در مرحله ی اول باعث نزدیکی ما به خداوند و آموختن عرفان الهی می شو د)
مگر همه ی زندگی ما کار است و آن دنیایی نیست البته ما مسئولیم که درباره ی دین خود بیشتر بدانیم درست است که ما میتوانی بعضی از کتاب ها را در باره ی  دین ما وتوضیحی برای رفع ابهام ها و سوال هایی که در ذهن ما هست  مطالعه کنیم ولی این کجا وآن کجا که انسان عمر خودش را داین راه صرف کند  چرا ما با ید وقتی  عمرمان سپری شد ودر یک مرحله ای رسیدیم که  تغییر برای ما سخت است و  و پذیرش برای ما به طبع دشوار تر از   قبل اس تبه این مطلب برسیم که من هنوز هیچ چیز از هدف خودم در زندگی   را متوجه نشده ام یا چگونه به هدفم برسم و یا شاید کیلومتر ها آن طرف تر و گم کردن هدف و غرق شدن در این  وادی هایی که  بعضیهایمان  خیلی آنها را جایگاه خوبی می دانیم
 وچر ابچه های  جوا ن ونوجوان دغدغه هایشان درد دین نیست دور شدن از خدا  نیست و فقط به  خوش گذرانی و  دانشگاه دولتی رفتن و بهترین جایگاه اجتماعی را از نظر خود کسب کردن نیست خوب بله این هم اشتباه نیست ولی چرا باید مثل غربی ها زندگی کنیم را حضور خدا  را در ندگی مان در هدف های مان  رضایتش ر ا در نظر نمی گیریم
 واقعا جامعه به سمتی می رود که  ما حتی خودمان را هم گم کرده ایم  وهدفمان را که چرا به این جا آمده ایم

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
نظرتون را با دلیل بگویید
پنجشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴ ۰۸:۲۹ قبل از ظهر نمایش پست [12]
عضو
rating
حالت :

نوشته شده توسط : سید »

دانشگاه سخنران استاد حورایی

تحصیل در حوزه( پرسش و پاسخ ؛ کارشناس : دکتر رفیعی) مجموعه ۷ جلدی «راه و رسم طلبگی»

انگيزه افراد در ورود به حوزه علميه يك يا چند مورد از موارد زير است:
1) جست وجوى كمالات نفسانى و معنوى. در صورتى كه انگيزه اين باشد بايد گفت: هر چند حوزه علميه محيط مساعدترى براى كسب فضايل روحانى است، ولى چنان نيست كه در محيط دانشگاهى نتوان بدان رسيد. به عبارت ديگر، رسيدن به آنها بيش از هر چيز به عزم و همت و اراده جدى شما و عنايات حق تعالى بستگى دارد، هر چند محيط هم بى تاثير نيست.

2) افزايش اطلاعات دينى. نيل به اين هدف نيز با برنامه‏ريزى مطالعاتى منظم در كنار دروس دانشگاهى ميسر است. حتى در كنار آنها مى‏توان از نوار يا دوستان روحانى براى گرفتن برخى از دروس ابتدايى حوزوى استفاده نمود و پس از اتمام تحصيلات دانشگاهى نيز مى‏توان در كنار فعاليت‏هاى شغلى اين گونه مطالعات و دروس جانبى را استمرار بخشيد.

3) تخصص يابى در علوم مختلف دينى و خدمت در مسير اعتلاى دانش و فرهنگ دينى جامعه.

اگر چنين آرمان بلند و ارزشمندى را منظور داريد مى ‏توانيد پس از اتمام تحصيلات دانشگاهى حداقل تا مرحله كارشناسى، به حوزه وارد شويد و در مدرسه هاى مربوط به فارغ التحصيلان دانشگاهى شركت كنيد. حال اگر جدا با توجه به بند (3) خواستار تحصيل در حوزه علميه هستيد، ورودتان را ميمون و مبارك مى‏شماريم و ليكن اين نكته را نيز خاطر نشان مى سازيم كه دروس حوزوى بر اثر گستردگى بسيار، خيلى ديرتر از آنچه در دانشگاه ها مشهود است، آثار و ثمرات خود را ظاهر مى سازد البته با عمق و ژرفاى بيشتر.
در نتیجه شما چند راه پیشرو دارید که با توجه به نکات ذکر شده خود بهترین راه را برای خود انتخاب نمایید
1 – انصراف از تحصیل و ورود به حوزه
2 – خواندن دروس حوزوی به صورت غیر حضوری در کنار ادامه دادن دانشگاه
3 – ادامه دادن دانشگاه تا سطح کارشناسی یا مقاطع بالاتر و سپس ورود به حوزه

منبع: گفتگوی دینی

بله درست است اما باید وضعیت جامعه را نیزدر نظر گرفت وقتی فردی  می تواند به حوز ه برود و بعد در دانشگاه به صورت یک مبلغ  درس بخواند طبیتا حوزه راباید در ارجعیت قرار دهد
 واین ر اهم باید در نظر بگیریم که هر کسی با هر هدفی نمیتواند به حوزه بیاید  و شاید هدفش   به عنوان یک طلبه  هدف والایی نباشد قطعا بایدهدف خدمت به روح انسان ها وتخصص یابی در علوم مختلف دینی وخدمت در مسیر اعتلای دانش وفرهنگ دینی جامه  باشد

می پسندم        0 

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد
صفحه 1 از 2 < 1 2 > آخرین »

برچسب ها
نظرتون ، را ، با ، دلیل ، بگویید ،

« مانند فقرا زندگی می کند از ترس فقیر نشدن | به راحتی...اما... به سختي!!! »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 04:42 پیش از ظهر