انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » مباحث چت روم » اخلاق » استجابت دعا

استجابت دعا

اســــتـجــــابــــت دعــــــــــــــــا سید110: در ابتدا دوستان بگن معنی دعا چیست؟ سپیده 313: دعا یعنی درخواستی که ما از خداوند میکنیم و آرزوهامونو بهش میگیم دعا: خواسته ی ما از خدا منجی12: دعوت کردن دعا: از مادرم شنیدم که دعا مغز عباداته  سید110: دعا یعنی مدد خواستن و صدا زدن در حل مشکلات از خالق سید110: ایاتی که در قران در مورد دعا امده رو کسی میدونه؟   محب ولایت: ادعونی استجب لکم   دعا: امن یجیب المضطر اذا دعاه و یکشف السو هم درباره ی دعاست سید110: غافر ایه 60 محب ولایت: فاذکرونی اذکرکم واشکرو لی ولاتکفرون منجی12: ایات زیاده منجی12: سوره
hsj[hfj nuh

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ ۰۴:۱۹ بعد از ظهر
مدیر انجمن
rating
شماره عضویت : 44
حالت :
دعوت شدگان : 12
اعتبار کاربر : 21876
پسند ها : 2658
حالت من :  Ashegh.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (9).jpg
وبسایت من : وبسایت من

مدال ها:4
کاربران برتر
کاربران برتر
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت
مدال تخصص
مدال تخصص
نشان لیاقت
نشان لیاقت

|

اســــتـجــــابــــت دعــــــــــــــــا

سید110: در ابتدا دوستان بگن معنی دعا چیست؟

سپیده 313: دعا یعنی درخواستی که ما از خداوند میکنیم و آرزوهامونو بهش میگیم
دعا: خواسته ی ما از خدا
منجی12: دعوت کردن
دعا: از مادرم شنیدم که دعا مغز عباداته
 سید110: دعا یعنی مدد خواستن و صدا زدن در حل مشکلات از خالق

سید110: ایاتی که در قران در مورد دعا امده رو کسی میدونه؟
  محب ولایت: ادعونی استجب لکم
  دعا: امن یجیب المضطر اذا دعاه و یکشف السو هم درباره ی دعاست
سید110: غافر ایه 60
محب ولایت: فاذکرونی اذکرکم واشکرو لی ولاتکفرون
منجی12: ایات زیاده
منجی12: سوره انبیا دعای معروف و ذالنون

سید110: بله ایات زیادی داریم
سید110: برای خدا نامهای نیک است پس اورا بوسیله آنها بخوانید و دعا کنید
سید110: اعراف80
  سید110: دعا از نظر روایات دارای شرایطی 20 گانه است جهت اجابت که با رعایت این شرایط ممکن است دعایمان اجابت شود کسی از دوستان از این شرایط اگاهی داره برامون بگه

دعا: با صلوات شروع شه و تموم شه
 محب ولایت: اول اینکه اداب ظاهری دعا رو رعایت کنیم
محب ولایت: باوضوبودن
سید110: خوب اونا چیه؟
دعا: چندتا از اسما ی خدا رو هم ذکر کنیم یا شاید همه
 قمر: حضور قلب
 سپیده 313: در زمانهای خاص مثلا هنگام باران یا موقع اذان
 باران 313: موقع اذان صبح
محب ولایت: باادب در محضرخدا قرار گرفتن
دعا: با بسم الله
باران 313: دعا ما بين دو تا صلوات
 قمر: پیامبران و امامان را واسطه قرار دادن
منجی12: باید ایمان داشته باشیم که خدا دعایمان را قبول میکند
سید110: بله اکثرا دوستان به نکات خوبی اشاره کردن احسنت خوب اگه اجازه بدین من تیتر وار بگم

1. - اوقات شریف را برای دعا اختیار کردن
  2. - حالاتی که در ان دعا اجابت میشود مثل نزول باران
  3. -  با طهارت بودن
  4. -  روبه قبله بودن
  5. - دستهای خود را همانند گدایان به سوی خدا دراز کردن
  6. - آواز خود را در مقابل خالق پست کردن
  7. - در دعا متوجه سجع و قافیه نشدن
  8. - تضرع و زاری همراه با خشوع داشتن
  9. - جزم بر این که دعایش اجابت می شود
  10. - اصرار بر دعایش کن لا اقل سه مرتبه
  11. -  قبل از دعا ذکر و ثنای خدا گفتن
  12. -  عتراف به گنه کاری و عدم سزاوری نمودن
  13. -  توبه از گناهان گذشته و حال کردن
  14. - به تمام همت رو به خدا اوردن
  15. - لباس و مکان و غذا را از حلال تهیه کردن
  16. -  حاجت را به عینه بیان کردن
  17. -  چون دعا کند تخصیص به خود ندهد برای همه دعا کردن
  18. - گریه بسیار نمودن
  19. -  دعا را تاخیر نیاندازدتا وقت حاجت
  20. - در حاجت خود به کسی اعتماد نکند
خوب اینها شرایط 20 گانه دعا بود
  سید110: دعا کردن سه تا حالت داره برای استجابت اون سه تا حالت رو کی میدونه؟

:mehdi 313 یا براورده میشه یا نمیشه یا ثوابشو اون دنیا بهت میدن  خب اونی که براورده میشه به قول بزگان رحمت بوده و عینش رو در دنیا خدا بهت میده یا این که به صلاح نیست براورده شه به قول بزرگان به مصلحته و سومی دعایی که کردی خدا ثوابشو بهت داده تو اون دنیا ولی به صلاحته تو این دنیا براودره نشه یا دنیا گنجایش این دعا رو نداره ولی رحمت خدا انو جز ثواب های اخرویت قرار میده

دعا: اینکه به نفع انسان باشه یعنیی خدا دعاهایی رو به استجابت میرسونه که به نفع انسان باشه چون خدا به منفعت و مضرت انسان اگاهه

محب ولایت: یااستجابت میشه  : 2یااستجابت نمیشه وعوضش رو اون دنیا خدامیده  : 3یااینکه دیر به استجابت میرسه

سید110: بله همه دوستان درست اشاره کردن امام من یکم کامل تر میگم

حالت اول:
انکه صلاح بنده در ان هست و به او میرسد و مشروط به دعا نیست در این صورت ثمره دعا تقرب بنده به خداست
حالت دوم:
انکه صلاح بنده در ان هست انکه صلاح بنده در ان هست و رسیدن به ان مشروط به دعا است در این صورت ثمره دعا دو چیز است یکی رسیدن به مطلوب دیگری تقرب به خدا
  حالت سوم:
انکه صلاح بنده در ان نیست و بان نمی رسد

دعا: سید.یعنی چی مشروط به دعا است یا نیست؟

سید110: یعنی چه دعا کنه یا دعا نکنه شرط دعای بنده نیست خدا ان حاجت رو روا میداره چه دعا بکند چه دعا نکند در این صورت ثمره دعا دو چیز است تقرب به خدا دوم عوض ان که در دنیا از او منع شده را در اخرت مضاعف دریافت میدارد
پس نتیجه میگیریم که در هر صورتی دعا ثمره دارد

دعا: ببخشید سید اواز خود را در مقابل خالق پست کردن یعنی چی؟

سید110:  ببینید بعضی ها وقتی دارن دعا میکنند یا اینقدر اهسته دعا می خونن یا اینقدر بلند دعا میخونن که باعث جهر. در حدیث نبوی در همین خصوص داریم که وقتی مردم به مدینه تا وارد شدن سر به تکبیر نهادن پیامبر فرمود مردمان خداوندی که به ان نام میخوانندش نه کر است نه کور بلکه از رگ گرن به شما نزدیک تر است  نحن افرب الیک من حبل الورید  منظور ایشان این بود که ادب و احترام در نزد خدای سبحان مراعات شود  مثل اینکه مثلا شما خدمت یکی از علما برید ایا خواسته خود را یا اواز یا بلند و اهسته بیان میکنید.

Traveler : خب بعضی افراد با اهسته خواندن خلوص نیت بیشتری پیدا میکنند

سید110: خدا وند یک چیزهایی رو در دعا دوست داره  مثلا دوست داره از زبان شما خواسته شما را بشنوه  نه اینکه بگی اره خدا حاجتم رو که خودت میدونی به ما سفارش شده که همون چیزی که در دل داریم به زبون بیاریم شاید اینجا هم خدا می خواهد با صدایی اون رو دعا کنیم که شنیده بشه  نه اونقدر که بانگ یا فریاد باشه نه اونقدر که نجوا باشه

Traveler : بعله کاملا درسته تاحالا به این نکته دقت نکرده بودم

سید110: سوال  اگر دعایمانبه اجابت نرسید باید مواظب چه حالاتی از خودمان باشیم؟
 دعا: یاس
:Traveler کلی بخوام بگم: کفر نگیم
 دعا: کفر ، ناسپاسی  ،  ناامید شدن از رحمت الهی

محب ولایت: از رحمت خدانامید نشیم ، ازدعا کردن دلسردنشیم چون دعا یه پل ارتباطی بین خداوبنده است
سید110: احسنت  دوستان به نکات خیلی خوبی اشاره دارن در مورد این سه حالتی که اگر دعا یمان اجابت نشد
  1. - ان که از رحمت خدا مایوس نشوی
  2. -  ترک دعا نکنی
  3. راضی باشی به رضا و تقدیر الهی

سید110:  امام حسن علیه السلام میفرماید من ضامنم از برای کسی که در قلب خطور مکند بجز رضای و خشنودی خدا و دعا کند پس اجابت نشود یعنی چی؟
یعنی اگه دعا کردیم و اجابت نشد و راضی بودیم به رضای خدا و تقدیر الهی همون رضا باعث اجابت دعا میشه

سید110:   سوال اگر دعا هامون اجابت شد باید مراقب چه حالاتی از خودمون باشیم؟
 دعا: فراموشی خدا
محب ولایت: اینکه به خودمون مغرور نشیم
سپیده 313: خدا رو فراموش نکنیم که بهمون کمک کرد به آرزومون برسیم
دعا: اینکه شکر نکنیم
mosafer  : غرور
 : Traveler اول شکر را فراموش نکنیم و دوم درنظر داشته باشیم که لطف خدا بوده
سید110: خوب دوستان تقریبا درست گفتین
  1. - مراقب باشیم که دچار عجب و خود پسندی نشیم
نگیم حتما من بنده خوبی بودم که خدا دعایم رو اجابت کرد
2- شکر و حمد خدا را بجا بیاریم
حتی دورکعت نماز شکر از این تفضل خدا
3-  همین که دعایت مستجاب شد  دعا کردن را فراموش نکنی نه اینکه هر زمان برایت مشکل پیش امد دعا کنی

دعا: ببخشید چرا خدا اوقات و حالاتی رو برای مستجاب شدن بیشتر دعا تعیین کرده.مگه خدا صدای ما رو همیشه و در هر حالتی نمیشنوه

محب ولایت:  یعنی یه وقتایی هست که دعا دراون زمان سفارش شده مثل شبای قدر مثل روز عرفه وایام ولادت وشهادت امامان یا مثل بعضی از روزای هفته مثل فضیلت داشتن شب جمعه نسبت به سایر شبها

دعا: من به نظرم انسان هروقتی که خلوص نیت داشته باشه احتمال استجابت دعا زیاتره و ربطی به زمان و وقت نداره چون خدا هر وقت و هر زمانی صدای مارو میشنوه

سید110: چرا خواهرم ربط داره زمان خیلی مهمه یک زمانهایی رو خدا بیشتر دوست داره مثل اوقات نمازهای یومیه که هر کدام برای خودش دارای فلسفه است که اگه وقت بود یک شب توضیح میدم در اون زمانها یک رویداداهایی اتفاق افتاده که خدای سبحان از اون زمانها خیلی خوشش میاد مثل نزول رحمت باران ، مثل زمان میان اذان و اقامه ،  مثل زمان وزش بادها،  مثل زمانی که روزه هستیم، اما از همه مهمتر زمانی که چشمت اشکباره بر ابا عبد الله الحسین خدا این چشم اشکبار رو خیلی دوست داره همه این زمانها به یک طرف کشتی نجات حسین هم به یک طرف تمام پیامبران که گیر و گرفتاری داشتن از ادم به بعد تا به حق این 5 نفر قسم دادن و تا گوشه چشمشان تر شد با نام حسین علیه السلام خدا اجابت کرد دعایشان را دوستان من قدر زیارت عاشورا و گریه بر ارباب حسین علیه السلام رو بدونبم که اینها واسطه های خلقت هستن حبل الله امتین هستن ما در میان اسمان و زمین معلق هستیم به فرمایش قران کریم که هم زمین نابود شدنی است هم اسمان و تنها با تمسک و چنگ زدن به حبل الله که قرانه و حبل الا المتین که اهل بیت عصمت و طهارته میتونیم خودمون رو حفظ کنیم این رو هم بدونیم که نه خدا نه اهل بیت به ما هیچ احتیاجی ندارن ماییم که محتاج ایشان هستیم

محب ولایت: من یه مثال بزنم؟ مثل این میمونه که ادم بعضی وقتا خیلی خوشحاله توی اون حال اگر کسی درخواستی لزت کنه سعی میکنی درخواستشو رد نکنی به خاطر اون حال خوبی که داری

دعا: ببخشید سید.خیلی ها هستند که به خاطر اینکه خدا دعاشون رو به اجابت نمیرسونه کفر میکنند.یعنی میگن خدایی وجود نداره چون مثلا اینهمه بدبخت تو این دنیاست یا خیلی حرفای دیگه.مثلا بهتر نیست خدا دعای این افراد رئ به اجابت برسونه تا شاید به خدا ایمان کامل بیارن؟

سید110: اگه خدا خدایی میکنه و صلاح بنده رو میدون  میدونه که به کی چی بده و به کی چی نده  که البته همه اینها داداه ها و ندادها شکر داره اما برای ما ازومن الهیه تا به اون رشد و پرورش الهی  که کمال نهایی انسانه  برسیم این مسئله رو باید در بحث ازمون الهی موشکافی کنیم البته یک مقداریش هم مربوط میشه به عدل الهی، ازمون الهی

دعا: فقط من تو تلویزیون دیدم که در هگام دعا ده تا یا الله بگیم  و از معلمون هم شنیدم که دعا مابین دوتا صلوات باشه

سید110: بله حتما خداوند صلوات بر محمد و ال محمد را از هر دعای دیگه بیشتر دوست داره پس دعایی را که اولش صلوات باشد و اخرش صلوات بواسطه ان میان این دو را هم اجابت میکند.

5 تشکر شده از کاربر programmer برای ارسال مفید :
الما , admin , باران عشق , سید یزدان , زهرابانو ,

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : programmer
 عازم يک سفرم ، سفری دور به جايی نزديک
سفری از خود من تا به خودم
مدتی هست نگاهم به تماشای خداست و اميدم به خداوندی اوست …

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد