انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » مذهبی و دینی » حجاب و پوشش اسلامی » حرف هایی برای مادر.....

حرف هایی برای مادر.....

حرف هایی برای مادر ... همه مقصریم وقتی ، دختر بچه 10 ساله مان مانتو را بر چادر ترجیح می دهد ؛ چرا که دیده است ، استاد موسیقی اش با مادر ِ دوستش که مانتویی و بد حجاب است بهتر از مادر چادری ِ خودش رفتار می کند . همه مقصریم وقتی ، دختر بچه 10 ساله مان دوست دارد مانتویی باشد ؛ چرا که دیده است ، معلم نقاشی شان که مانتویی است خیلی خوش اخلاق تر و مهربان تر از معلم مغرور دینی شان است . همه مقصریم
pvt ihdd fvhd lhnv.....

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ ۰۷:۰۳ قبل از ظهر
بانو
rating
شماره عضویت : 499
حالت :
دعوت شدگان : 1
اعتبار کاربر : 74582
پسند ها : 4202
حالت من :  Sepasgozaram.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (8).jpg

مدال ها:5
کاربر با ارزش
کاربر با ارزش
مدال پیشرفت
مدال پیشرفت
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت
ستارهء انجمن
ستارهء انجمن
کاربران برتر
کاربران برتر

|

حرف هایی برای مادر ...
همه مقصریم وقتی ، دختر بچه 10 ساله مان مانتو را بر چادر ترجیح می دهد ؛ چرا که دیده است ، استاد موسیقی اش با مادر ِ دوستش که مانتویی و بد حجاب است بهتر از مادر چادری ِ خودش رفتار می کند .
همه مقصریم وقتی ، دختر بچه 10 ساله مان دوست دارد مانتویی باشد ؛ چرا که دیده است ، معلم نقاشی شان که مانتویی است خیلی خوش اخلاق تر و مهربان تر از معلم مغرور دینی شان است .
همه مقصریم وقتی ، دختر بچه 10 ساله مان دوست ندارد مثل مادرش چادری باشد ؛ چون دیده است ، دکتر دندانپزشک شهرشان اصلا حواسش به حرف های مادرش نبوده و مدام به خانم مانتویی ِ بغل دست ِ مادرش نگاه می کرده ...
همه مقصریم وقتی ، دختر بچه 10 ساله مان دوست دارد با مانتو بگردد ؛ چون مدیر مدرسه شان به آنها گفته چادر بپوشید اما دختر خودش تیپ فشن می زند .
همه مقصریم وقتی ، دختر بچه 10 ساله مان دوست دارد  مانتویی و حتما مانتو های تنگ باشد ؛ برای اینکه شنیده پسر همسایه شان در کوچه و بازار ، دختران چادری را ، عقب افتاده و امل می خواند.

امروز دختر بچه ی 10 ساله شهرمان حسابی قد کشیده و بر خلاف تمام دیده ها و شنیده های دوران کودکی اش ، چادرش را محکم گرفته ...
چرا که مادرش او را به این باور رسانده است ، که تنها نگاه مهربان پدرش لازمه زندگی ست نه نگاه های سوال برانگیز سایر مردان !!!!
" چرا که باور دارد خدا ، حیا را نه در دیده ها و شنیده ها که در قلب و تمام سلول های وجود یک زن به ودیعه نهاده است "

9 تشکر شده از کاربر حریم قدس برای ارسال مفید :
بانوی آفتاب , یازهرااا , sadaf , یه پلاک , الما , جمعه موعود , محمدELE , نمازتو خوندی؟ , مهتاب1 ,

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :7 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  2. پسندها :2 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  3. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  4. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : حریم قدس

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
حرف هایی برای مادر.....
پنجشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ ۱۰:۴۰ قبل از ظهر نمایش پست [1]
بانو
rating
شماره عضویت : 1310
حالت :
دعوت شدگان : 2
اعتبار کاربر : 74079
پسند ها : 5100
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (2).gif

آبجی خانم خیلی به موضوع خوبی اشاره کردی بسیار بسیار عالی
حقیقتا به عقیده بنده این یک معضل اجتماعیه
و البته شاید دغدغه ی خیلی از مادرهایی که خودشون چادر میپوشن و میخوان یه دختر بچه رو تربیت کنن 
اما خیلی از همون مادرهای چادری در واقع بلد نیستن چجوری دختران خودشون رو با حجاب و چادری بار بیارن 
خودم به عینه بارها و بارها توی اقوام و آشناها دیدم مادری رو که به اصطلاح خواسته دخترش رو با حجاب جلوه بده اما روش مناسبی رو انتخاب نکرده
چرا???
چون خیلی از خانم های مذهبی وقتی دخترشون توی سن پایین و کودکی به سر میبره 
مثلا وقتی که ۲- ۳ ساله است به سر اون طفل معصوم توی گرمای تابستون چادر میپوشه
کودک بی نوا هم چون قادر به نه گفتن نیست و توی سنی به سر میبره که دوست داره با مادر همانند سازی کنه مخالفتی نمیکنه
اما همین که دختر بچه به سن بلوغ رسیده و بخاطر رفتار غلط مادر دیگه حجاب براش نه تازگی دارت نه جذابیتی
چون مادر عجول اون برای باحجاب کردن دخترش خیلی زود اقدام کرده 
و توی خیلی از موارد همین میشه که خیلی از دخترانی که مادران چادری دارن از چادر بیزار میشن 
چون زمانی که در طفولیت به سر بردن چادر جلوی بازی های کودکانه شو را گرفته 
چون زمانی که باید بچگی کنه و از بچه بودنش لذت ببره ادای بزرگا رو درآورده
من خودم یه مادرم اتفاقا مادر یه دختر بچه ی ۵ ساله 
اینکه میتونم یه دختر باحجاب و عاشق حجاب( نه حجاب تحمیلی ) و اینکه حجاب رو با قلبش پذیرا باشه نه فقط به ظاهر ' رو تربیت کنم یکی از دغدغه های زندگیمه
اما یه مادر باید با برنامه جلو بره باید یه برنامه درست رو داشته باشه باید جایی که کم میاره رو مشورت بگیره
نباید خیلی عجولانه عمل کرد شاید وقتی سر یه دختر بچه ۳- ۴ ساله چادر ببینیم خیلی زیبا و مخصوصا بامزه باشه اما نباید به این چیزا اهمیت داد 
باید نتیجه کار برامون مهم باشه
به عقیده من تن دختر بچه ها تا سن ۳ سالگی راحت ترین و زیباترین لباسها رو بپوشونید
همیشه تن فرزندانتون لباسهای مرتب و زیبا باشه و موهاشو به زیباترین مدلها بسته بشه 
از  تزئینات و زیور آلات کودکانه غافل نشید لاک های ناخنش رو با لباسش هماهنگ کنید 
وقتی به سن ۴ سالگی رسید 
سعی کنید دیگه از لباسهای خیلی باز براش استفاده نکنید 
اگه تا حالا از تاپهای خیلی باز و راحت استفاده کرده دیگه استفاده از اونا رو فقط به منزل خودتون موکول کنید و از لباسهایی که آستینشون تا آرنج فقط کوتاه است برای بیرون از منزل استفاده کنید 
باز هم همچنان از مدل موهای زیبا و زیورآلات بچه گانه و دخترانه براش استفاده کنید 
(براش چادر نماز درست کنید - سجاده ی زیبا تهیه کنید تا هر وقت که شما نماز میخوندید اونم اگه دوست داشت ( دقت کنید نه به زور و اجبار هر وقت خودش دوست داشت) کنارتون بشینه و نماز و دعا بخونه
۵ سالگی:
مرحله ی دیگه از آموزش حجاب نرم نرم به کودک دلبندمون
باز وقتی تابستون شد و خواستیم براش لباس راحت انتخاب کنیم به نظر من باید بگردیم و یه لباس راحت وخنک و  زیبایی رو انتخاب کنیم که دیگه آستین بلند باشه چون دختر نازنینمون ۳ سال دیگه به سن تکلیف میرسه و ما نمیتونیم یه دفعه بهش بگیم دیگه باید کامل خودتو بپوشونی
بلوز و شلوارهای پوشیده براش انتخاب کنیم 
و اگه پیرهن میپوشه حتما از جوراب شلواری یا ساپورت براش استفاده کنیم 
اما همچنان از زیور آلات و گیر و کش موهای زیبا براش استفاده کنیم 
( یکی دو تا روسری بچه گانه ی خوشگل توی کشوی لباساش بذاریم و بهش بگیم هر موقع دوست داشت میتونه استفاده کنه و اگه خودش به هر دلیلی پوشید خیلی استقبال کنید و بهش بگید که خیلی جذاب تر و خانم تر شده )
توی هر سنی و با هر تغییری براش توضیح بدیم علت اینکه نوع پوشش تغییر میکنه چی میتونه باشه 
۶ سالگی:
به نظرم دیگه موقعشه که دختر خوشگلمون دیگه یواش یواش طعم خوش باحجاب بودن رو بچشه
باید براش محرم و نامحرم رو به طور دقیق توضیح بدیم 
باید براش توضیح بدیم که دیگه اون دختر بچه ۳ ساله نیست که توی بغل شوهر عمه و شوهر خاله مینشست
باید براش توضیح بدیم که دیگه یواش یواش نمیتونه با پسر بچه های هم سن و سال خودش خیلی راحت بازی کنه 
باید براش بگیم که کیا محرماش هستن و کیا براش نامحرمن
و اما انتخاب لباس هاش , باز هم بهترین و زیباترین لباسهای دخترانه اما پوشیده... 
دوتا روسری رو براش چندتا روسری کنیم 
 ولی خیلی برای پوشیدن کامل موهای دخترمون سخت نگیریم یادمون باشه که اون الان ۶ سالشه و توی ۹ سالگی به سن تکلیف میرسه
آموزش کامل نماز رو توی این سن دیده باشه و هر موقع که ما نماز میخونیم بهش بگیم که دیگه یواش یواش داره بزرگ میشه و داره لیاقت  هم صحبتی با خدای مهربون رو پیدا میکنه 
۷ سالگی:
 باز روی حجابش و نوع رفتارش و نوع لباسش و نماز خوندنش دقیق تر بشیم 
۸ سالگی: 
سعی کنیم اونو برای ورود به سن تکلیف آماده کنیم و توضیحات لازم  کامل رو بهش بگیم 
اینکه نزدیکه به دوره ای از زندگیش پا میذاره که ارزشمند تر میشه 
وجودش هم برای خدا ارزشمند میشه هم تو اجتماع 
دوستان دقت کنید یه مادر خوب یه مادریه که توی هر زمینه ایی یه کم سلیقه به خرج بده 
اگه میگم لباس های زیبا رای دختر بچه تون انتخاب کنید لزوما لباس زیبا لباس گرون نیست 
( بنده کلا با خرید لباسهای خیلی گرون قیمت مخالفم )
 لباسی برای بچه انتخاب کنید که از نظر طراحی واقعا قشنگ باشه نوع هماهنگ کردن بلوز  رو با شلوار 
کیف و کفشش رو با روسری بچه 
کلا نوع رنگی که براش انتخاب میکنیم ( یه کتاب درباره روان شناسی رنگها بخونید بد  نیست)
اگه دخترتون به سن تکلیف رسید 
انواع مقنعه ها و روسری های زیبا رو براش تهیه کنید میتونید خودتون سلیقه به خرج بدید و روی اونا کار کنید( نگین دوزی یا مروارید دوزی یا ....)
 سعی کنید دختر بچتون وقتی توی جمع دوستان بی حجابش قرار میگیره بخاطر حجابش احساس کمبود نکنه 
با همون حجابی که داره هم از نظر شیک پوشی و مرتب بودن همیشه یه سر و گردن از اونا بالاتر باشه چون هر چی باشه اونا بچه ان و قطعا مثل ما فلسفه حجاب رو خوب درک نکردن و بیشتر به ظواهر اهمیت بدن 
( دروغ نگفتن که دختر دار شدن  خرج داره)به هر حال با یه کم درایت و حوصله میتونید خیلی از چیزا رو خودتون تزیین و درست کنید براشون
هیچوقت توی ۹ سالگی اجبار نکنید حتما حتما چادر بپوشه اصرار زیاد در آینده نتیجه عکس میده 
یه چادر براش تهیه کنید و اونو با تمام مزایاش براش توضیح بدید و بهش پیشنهاد بدید 
همین که توی ۹ سالگی تکالیف دینیش رو کامل انجام بده و حجاب کامل داشته باشه کافیه 
اگه خودش چادر  رو انتخاب کرد که فبها اگر نه توی سنین نوجوانی که درک بیشتری از قضیه پیدا میکنه و با نوع توضیحاتی که پدر و مادر بهش میدن میتونه چادر رو که حجاب برتره رو خودش  انتخاب کنه 
امیدوارم بحق صدیقه کبری ( س) بتونیم اولاد صالحی رو تربیت کنیم که باقیات و صالحاتی باشن برامون
به هر حال من عقیده و شیوه تربیت خودمو گفتم و به نظرم اینجوری توی سنین پایین دختر بچه رو از حجاب زده نمیکنم 
ببخشید خیلی طولانی شد 
در پناه ایزد منان موفق  باشید 

ویرایش ارسال توسط : بانوی آفتاب
در تاریخ : پنجشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ ۱۱:۵۱ قبل از ظهر

دلیل ویرایش : چند تا از حروف جا مونده بودن

می پسندم 7     0  7 

تعداد پسند های ( 7 ) از این کاربر

امضای کاربر : بانوی آفتاب

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
حرف هایی برای مادر.....
پنجشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ ۰۲:۱۰ بعد از ظهر نمایش پست [2]
بانو
rating
شماره عضویت : 499
حالت :
دعوت شدگان : 1
اعتبار کاربر : 74582
پسند ها : 4202
حالت من :  Sepasgozaram.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (8).jpg

ممنون خواهر خوبم بانوی آفتاب عزیز 
راهکارهایی بسیلر عالی ارائه دادین ممنونم بخصوص که سنین رو جدا جدا با تمام جزییاتش شرح دادین که چگونه باید رفتار بشه 
ان شا الله دختر گلتون هم مثل خودتون پیرو عفاف وحجاب ونمونه  از هر حیث باشه

می پسندم        0 

امضای کاربر : حریم قدس

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
حرف هایی برای مادر.....
پنجشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ ۰۵:۴۱ بعد از ظهر نمایش پست [3]
عضو
rating
شماره عضویت : 2553
حالت :
اعتبار کاربر : 34
پسند ها : 2
وبسایت من : وبسایت من

عضو غایب مرگ شاید مردم

من چادر می پوشم اگه تو خیا بون فقط من چادری باشم با بقیه فرق داشته باشم خوش حالم چون برای خدای خودم تکم و فرق دارم بکی دونه خدا هستم

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : elahe12
دو مورد وجود داره هر دو مورد ترسناکه
1مادر این دنیای خاکی تنها هستیم
2 موجوداتی هستند که ما نمی بینیمشان
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
حرف هایی برای مادر.....
جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ ۱۱:۱۱ قبل از ظهر نمایش پست [4]
عضو
rating
شماره عضویت : 476
حالت :
اعتبار کاربر : 10905
پسند ها : 1135

عضو غایب

خواستم از خونه برم بیرون گفتم یه  چک کنم ببینم همچی سر جاشه 
نجابت :حاضر
حیا:حاضر
پاکدامنی:حاضر
غرور:خاضر
چادر:؟؟

چادر میگه:اگه همگی حاضرن من هستم وگرنه دور من یکیو خط بکش ک ابرو دارم 

چادرست دیگر!بدون حیا جایی با من نمیاید 

نکته: من چادر ندارمااا سوء تفاهم نشه  این تیکه قشنگ بود از یجا کپی کردم 

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : جمعه موعود

گفتی به عموی خود ارادت داری
این بار قسم به دست عباس بیا

اللهم عجل لولیک الفرج
گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

برچسب ها
حرف ، هایی ، برای ، مادر..... ،

« لباس های محرک وجامعه تشنه!! | بانو ی چادری تو خود...... »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 11:09 بعداز ظهر