انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » مباحث چت روم » قرآن » اهمیت یادگیری و آموختن قران در چیست؟

اهمیت یادگیری و آموختن قران در چیست؟

اهمیت یادگیری و آموختن قران در چیست؟   سید110: اهمیت یادگیری و آموختن قران در چیست؟ یا چرا باید قران را یاد بگیریم؟ سپیده 313: باید یاد بگیریم تا حرفای خدا رو بشنویم   :mehdi 313به گفته اقای قرائنی هر محصولی که که ساخته میشه یه دفترچه راهنما برا قرار میدن خالق ما هم وقتی ما رو خلق کرد یه راهنمای زندگی رو برامون قرار داد بزرگترین کتاب روانشناسی دنیا که عمل به اون گره گشایی همه مشکلات بشریه  emal: چون کتاب آسمانی ماست و آفرینش ما بی هدف و حکمت نبوده وهدف
hildj dhn'dvd , Hl,ojk rvhk nv ]dsj?

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۲ ۱۲:۲۱ بعد از ظهر
بانو
rating
شماره عضویت : 325
حالت :
دعوت شدگان : 1
اعتبار کاربر : 6882
پسند ها : 395
حالت من :  geryam-gerefte2.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (26).jpg

مدال ها:4
مدال پشتکار
مدال پشتکار
کاربران برتر
کاربران برتر
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت
مدال تخصص
مدال تخصص

|

اهمیت یادگیری و آموختن قران در چیست؟

سید110: اهمیت یادگیری و آموختن قران در چیست؟ یا چرا باید قران را یاد بگیریم؟

سپیده 313: باید یاد بگیریم تا حرفای خدا رو بشنویم

:mehdi 313به گفته اقای قرائنی هر محصولی که که ساخته میشه یه دفترچه راهنما برا قرار میدن خالق ما هم وقتی ما رو خلق کرد یه راهنمای زندگی رو برامون قرار داد بزرگترین کتاب روانشناسی دنیا که عمل به اون گره گشایی همه مشکلات بشریه

emal: چون کتاب آسمانی ماست و آفرینش ما بی هدف و حکمت نبوده وهدف از زندگی انسان روی زمین را به ما میگوید و ما برای رسیدن به این هدف و درک آن باید قرآن رو بخونیم

محب ولایت: همونطور که درحدیث ثقلین داریم تکیه گاه وچراغ راه ما دو چیزه قران واهل بیت تا زمانیکه به این ریسمان چنگ بزنیم در صراط مستقیم خواهیم بود واین دو از هم جدایی ناپذیر هستن
 شیب الخضیب: قران کتابی است برای هدایت بشر و سعادتش قران برنامه و راهنمای زندگیه همون حدیث ثقلین حدیث خوبیه که یه بال سعادت بشر مربوط به کتاب اسمانیه قران هس
سید110: نه در مورد یادگیری قران حدیث ثقلین در مورد ثقل اکبر و ثقل اصغره و امانات رسول خدا

سید110: از انجا که قران برای هدایت بشر امده است و نسخه شفابخشه انسان از امراض قلبیه مثل کفر نفاق و گمراهی عمل به اون امره ضروریه چون تا به نسخه عمل نشه در رفع مرض موثر نیست  برای عمل نیاز به فهم قرانه و برای فهم قران نیاز به خواندن قران پس برای هر انسانی که میخواهد مرضه فلبش درمان بشه ابتدایی ترین راه اینه که بتونه نسخه رو بخونه بعد در صدد فهمش باشه

سید110: در این مورد کسی روایت یا حدیثی از معصوم علیه السلام میدونه برامون بگه؟
سید110: یا رسول خدا (ص) فرمودند: قران سفره ای گسترده است الهی تامیتوانید از این سفره بیاموزید
سید110: بهترین شما کسی است که قران را بیاموزد و به دیگران یاد بدهد

سید110: امام صادق (ع)فرمود: سزاوار است بر مومن اینکه نمیرد مگر اینکه قران را فرا گرفته باشد یا مشغول فراگیری آن باشد
محب ولایت: من نمیدونم ازکدوم معصومه ولی روایتی هست که میگه در اخرت مومنین هرایه ای که میخوانند یه درجه بالاتر میروند
  : dr.mehdi در بحارالانوار هم حدیثی هست از پیامبر که میگه 
هر کس براى کسب رضایت خدا و آگاهى در دین قرآن بیاموزد، ثوابى مانند همه آنچه که به فرشتگان و پیامبران و رسولان داده شده، براى اوست.
 شیب الخضیب: یه حدیث در مورد میربیه قران در ذهنم هس به این مفهوم که کسی که قران را یاد میدهد حتی ماهیان دریا هم برایش استغفار میکنند  هما ایه (اقراء وقراء هس

باران 313: امام على (ع ): بهترين داستان ورساترين اندرز و سودمندترين پند, كتاب خداى عزوجل است
 : dr.mehdiنهج البلاغه خطبه 155 هم میگه  آگاه باشید که دانش آینده، اخبار گذشته و درمان دردهایتان و نظم میان شما در قرآن است.

mehdi 313: هیچ جلسه قرآنى براى تلاوت و درس در خانه‏اى از خانه‏ هاى خدا برقرار نشد، مگر این که آرامش بر آنان نازل شد و رحمت دربرشان گرفت و فرشتگان در اطراف آنان حلقه زدند و خداوند در میان کسانى که در نزدش هستند، از آنان یاد کرد. کنزالعمّال، ح 2320
باران 313: قران شفا دهنده بزگترين بيماريهاس
پيامبر خدا(ص ) ميفرممايند كه قرآن , داروست

dr.mehdi: هر جوان مؤمنى که در جوانى قرآن تلاوت کند، قرآن با گوشت و خونش مى آمیزد و خداوند عزّوجلّ او را با فرشتگان بزرگوار و نیک قرار مى دهد و قرآن نگهبان او در روز قیامت، خواهد بود.

سید110: موانع جهت یادگیری یا تعلیم (خواندن) قران در چیست؟
محب ولایت: وسوسه شیطان
، یکی از ضربه ها شدید به شیطان خوانده قرانه وبه همین دلیل شیطان کسانی را قران میخوانن از پشت وجلو وچپ روراست وسوسه میکنه

سید110: چرا همه قران رو نمی تونن خوب بخونن؟

سپیده 313: چون کلماتش قرآنیه و به زبان ما نیست، کم میخونیم
شیب الخضیب: چون تجوید و قواعد عربی رو خوب نمیدونن یا تلفظ حروف
rock m: نمیدونم روخوانی رو اما همین که نیاز به تفکر داره خوندنش باعث میشه سنگین باشه البته وقتی وارد خوندنش شدی دیگه شیرین و زیبا میشه

rock m: البته گاهی واقعا تلفظ همه حرفای عربی سخته من یه مدتی سعی میکردم درست تلفظ کنم گلوم درد گرفته بود

سپیده 313:  به نظرم لذت بردن از قرآن برمیگرده به همون ایمان قلبی که به پروردگار داریم
سپیده 313:  به نظر من اگه قرآن رو با ترجمه توضیح بدن، خیلی خیلی میتونه شیرین باشه مثلا من خودم وقتی قرآن رو توی تلویزیون میدیدم یه جورایی فرار میکردم  و دقت نمیکردم ولی وقتی متوجه میشی که چی داری میگی خیلی شیرین میشه ودوست داری بازم بخونیش

سید110: من خودم در مقطعی در دانشگاه بودم  اونجا دیدم که خیلی از دوستان دانشجو با داشتن سواد و تحصیلات عالیه قادر به خوندن قران نیستن در حالیکه اونها قشر تحصیل کرده بودن یا در دبیرستانها شاهد حرفم هم  دبیر های دبیرستان ها یا اساتید دانشگاهها میتونید سوال کنید حالا چرا؟

محب ولایت: بله حرفتون درسته منم همچین چیزی رو زمانیکه دانشجو بودم دیدم  ببخشید به نظر من بی توجهی خود اونها یک عامل اصلی میتونه باشه  چون ماهم به شخصه از توی مدرسه یاد گرفتیم تحصیل برای همه هست یه عده علاقه نشون دادن یاد گرفتن یه عده هم نه مثل یاد گرفتن درسای دیگه مدرسه مثل زبان یا ریاضی که بعضی ها توی اون درس ضعیفن بعضی ها قوی

سید110: ایا جایگاه قران و ریاضی با هم در یک سطحه؟

محب ولایت: مسلمه که نه من صرفا ازلحاظ یادگیری اش مقایسه کردم
شیب الخضیب: حالا سید من روحانی هم دیدم که درس نمیخونه قران رو چون خودم یه دوره فشرده تجوید و قرائت دیدم میگم
شیب الخضیب: اما قران یاد گرفتن از نیازهای اولیه ما هس یعنی از بدیهییات هس باید حداقل قشر مذهبی مشکلی نداشته باشن
 mehdi 313: سید ایا فقط مشکل مدارسه
محب ولایت: مدارس دریاد دادن مشکلی ندارن مشکل عدم فرهنگ قرانی درمدارسه
شیب الخضیب: به نظر من استاد خوب و مشوق خوب نداشتیم
مثلا بنده چون دو تا استاد خوب داشتم تقریبا تو تلفظ حروف مشکلی ندارم و الا تخصصی کار میکنیم
شیب الخضیب: امام صادق میگن اگه کسی زیباییهای دین مارو درک کنه به سمت ما میاد-مشکل ما اینه که اونطور که باید نمیتونیم اموزش بدیم یعنی استاد کم داریم وال لکشورایی مثل عربستان مصر بهترین قاریارو دارن و البته دلیلش این نیس که اونا عربن اصلا ربطی نداره
  : mehdi 313کیا تلفظ قرانشون خوبه  ایا خانواده های مذهبی که بچه های مذهبی دارن  بچه هاشون قوی تر نیستن  یه ریشه نمیتونه نوع خانواده باشه
محب ولایت: چرا مهدی بچه های مذهبی به نظر من حداقل تو روانخوانی قران بهترن
سید110: خوب من خیلی ها رو هم میشناسم که خانواده مذهبی نداشتن ولی قران خوب میخونن
mehdi 313: خب درسته اما بیشتر خانواده های مذهبی که قران جز برنامه زندگیشونه حداقل رو خونی قران براشون خیلی راحت تره
 rock m: نه مهدی تلفظ درست قران ربطی به خانواده نداره که
شیب الخضیب: بله راک درست میگن خونواده ما زیاد مذهبی نیستن اما بنده قاری و مربیه تجوید شدم این دلیل نمیشه

شیب الخضیب:  در یک کلام میشه جهل ماسید مسئولین هم شرایط علاقه مند شدن جوونارو فراهم نکردن
emal: البته من توی بحث نبودم ولی سید قرآن نیاز به آموزش نداره نیازبه علاقه داره که در فرد یا خود به خود به وجود میاد یا هستش یا باید در او به وجود بیاری
rock m: باید بدونیم وحس کنیم که قران نامه ی معشوق ابدی و ازلی ماست تا مثل عاشقا از چشممون برامون عزیزتر باشه دیدید یه عاشق معشوقش براش نامه بده چطور با اون نامه رفتار میکنه؟ قران نامه یمعشوق ماست
سید110: خوب من چون خودم 8 سال تو این زمینه کار کردم  موانع جهت یادگیری یا تعلیم و بعد هم خوندن قران رو میتونیم در عوامل زیر خلاصه کنم
1-عدم برنامه ریزی صحیح در زمان؛ برای هرچی زمان داریم الا قران خواندن
2- نداشتن انگیزه جهت تلاوت قران؛ چرایی خوندن قران و اثار اخروی و دنیویش رو نمی دونیم
3- اشنا نبودن به قواعد و دستورات قرائت قران؛ خواندن قران علم میخواهد (علوم قران(

-4نداشتن استاد یا مکان آموزشی
:-5مهجوریت قران؛ قران شده ابزار برای عروسی و عزا و تشریفات

6- تصور غلط از اینکه خواندن قران سخته؛ همیشه در این فکریم که یک زبان بیگانه است پس خوندنش سخته
7- دوری از مجامع و محافل قرانی؛ با دوری از این محافل نورانی شوق خوندن قران در ما کور شده
8- عدم آگاهی و اطلاع از مفاهیم و مضامین انسان ساز قران؛ چون نمی خوانیم نمی دانیم پس زحمت هم به یادگیری به خودمون نمیدیم

9- زنگار دل یا گناه؛ گناه سبب میشه ایات وحی به گوشمان نرسهو خدا بواسطه عمل گناه ما-ما رو کور و کر میکنه
در پایان حدیث معروفی که دوستان هم اشاره کردن رو می خونم

سید110: رسوا خدا(ص) فرمودند که وقتی صاحب قران وارد بهشت شد به او گفته میشه بخوان و بالا برواو هر ایه که میخونه بالا میره «اقرا و اصعد»
تا اخرین ایه که میخونه و میدونه از این روایت میشه به سه نکته پی برد:
اول اینکه صاحب قران همون حامل قران یا حافظ قرانه
دوم اینکه درجات بهشت به اندازه ایات قرانه
سوم اینکه: هر چه و هر مقدار از این ایات بدانی و بخوانی بالا میری
دوستان من پس بیایید در امر تلاوت و خواندن قران همچنین تعلیم قران همت کنیم  که هرچه در این راه تلاش کنیم از نور قران شفا می گیریم و دلهای بیمارمان را دوا میکن

ویرایش موضوع توسط : programmer
در تاریخ : سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۲ ۰۸:۴۴ بعد از ظهر

4 تشکر شده از کاربر سپیده 313 برای ارسال مفید :
programmer , سینا313 , admin , ,

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : سپیده 313

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

« ...خالی... | فضیلت تعلیم و آموزاندن و تلاوت قرآن »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 06:45 پیش از ظهر