انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » تبریک - تسلیت - تشکرات » مناسبت ها » عرفه روزبخشش...

عرفه روزبخشش...

پـــــهن دشت عــــــــرفات جلوه‌گاهي است که در آينـــــــه‌اش چهره‌ي روشن وحــــــــدت پيداست همه در زير يکي ســقــــف بلنـــــــد به مناجــــات و عبـــــــادت مشغول اشـک بر ديده و با بار گناهــي بر دوش هــمـــــه در راز و نــــياز، جامه‌اي ساده و يکسان بر تن. عبادات و دعا رشته اتصال انسان با مبدأ هستي و قدرت لايزال الهي هستند؛ از اين رو لذا نمي توان گفت که دعا و عبادات، مخصوص ايّام خاص مي باشند؛ اما زمانهايي وجود دارد که فرصت ويژه اي براي ارتباط با خداوند از طريق دعا و راز و نياز است؛ چرا که رحمت
uvti v,cfoaa...

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۴۸ قبل از ظهر
بانو
rating
شماره عضویت : 70
حالت :
دعوت شدگان : 2
اعتبار کاربر : 34682
پسند ها : 6789
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/12.jpg

مدال ها:6
مدال ازدواج
مدال ازدواج
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت
بهترین ارسال کننده
بهترین ارسال کننده
کاربر با ارزش
کاربر با ارزش
ستارهء انجمن
ستارهء انجمن
کاربران برتر
کاربران برتر

|

پـــــهن دشت عــــــــرفات
جلوه‌گاهي است که در آينـــــــه‌اش
چهره‌ي روشن وحــــــــدت پيداست
همه در زير يکي ســقــــف بلنـــــــد
به مناجــــات و عبـــــــادت مشغول
اشـک بر ديده و با بار گناهــي بر دوش
هــمـــــه در راز و نــــياز،
جامه‌اي ساده و يکسان بر تن.

عبادات و دعا رشته اتصال انسان با مبدأ هستي و قدرت لايزال الهي هستند؛ از اين رو لذا نمي توان گفت که دعا و عبادات، مخصوص ايّام خاص مي باشند؛ اما زمانهايي وجود دارد که فرصت ويژه اي براي ارتباط با خداوند از طريق دعا و راز و نياز است؛ چرا که رحمت خاص خداوند در آنها از مبدأ اعلي به سوي بندگان سرازير مي گردد و بنده بايد تلاش کند خود را در معرض دريافت آن عنايات و رحمتهاي ويژه الهي قرار دهد؛
چنانکه پيامبر اکرم صلي الله عليه و آله فرمودند:
«اِنَّ لِرَبِّکُمْ فِي اَيّامِ دَهْرِکُمْ نَفَحاتٌ اَلا فَتَعَرَّضُوا لَها؛ به راستي براي پروردگار شما در روزهاي روزگارتان عطايا و بخششهايي است، هوشيار باشيد و خود را در معرض آنها قرار دهيد.» و قرآن کريم نيز مي فرمايد: «وَذَکِّرْهُمْ بِاَيّامِ اللّهِ»؛ و روزهاي خدا را به آنان ياد آوري کن.»

يکي از اين روزها، نهم ذيحجّه يعني روز عرفه است که مي توان آن را روز دعا و نيايش نام نهاد.

جايگاه روز عرفه
مرحوم شيخ عباس قمي درباره شب عرفه مي گويد:
«از ليالي متبرّکه و شب مناجات با قاضي الحاجات است و توبه در آن مقبول و دعا در آن شب مستجاب است. و کسي که آن شب را به عبادت بسر آورد، اجر و پاداش هفتاد سال عبادت را دارد.»
وي در رابطه با روز عرفه نيز مي گويد: «روز عرفه از اعياد عظيمه [و بزرگ] است، هر چند به اسم عيد ناميده نشده و روزي است که حق تعالي بندگانش را به عبادت و طاعت فراخوانده و سفره هاي جود و احسان خود را براي آنها گسترده و شيطان در اين روز تحقير و رانده شده و خشمناک است.»

امّا جايگاه والاي روز عرفه، در روايات معصومين عليهم السلام بيشتر نمود پيدا مي کند که در زير به نمونه هايي اشاره مي شود:
1. برابري با ماه رمضان
ماه مبارک رمضان، ماه رحمت و مغفرت الهي است؛ چنان که پيامبر اکرم صلي الله عليه و آله مي فرمايند: اگر کسي در ماه رمضان بخشيده نشد و يا اين توفيق را پيدا نکرد که خود را در معرض مغفرت الهي قرار دهد، روز عرفه آن قدر عظمت دارد که بتواند جبران ماه رمضان بنمايد. در آن روز اگر کسي به درگاه الهي روي آورد، مورد مغفرت خداوند قرار مي گيرد.

2. دعا و برآورده شدن حاجت
امام صادق عليه السلام در جاي ديگري مي فرمايند: هر دعايي که دوست داري براي خود بخوان و [در دعا کردن[ بکوش که آن روز (روز عرفه) روز دعا و درخواست است.» و يقينا درخواستها استجابت را در پي دارد.

3. روز بخشش
ابن فهد حلّي در عدّة الداعي روايتي به اين شرح براي روز عرفه نقل نموده است: اي فرشتگان من! آيا نمي بينيد بندگان و کنيزان مرا که ژوليده و غبارآلود از اطراف شهرها آمده اند؟ و آيا مي دانيد آنها چه درخواستي دارند؟ ملائکه مي گويند: پروردگار ما! آنها مغفرت مي خواهند. پس خداوند مي فرمايد: شاهد باشيد که من آنها را بخشيدم!»

4. تغيير شقاوت به سعادت
شيخ عباس قمي نقل نموده که امام زين العابدين عليه السلام در روز عرفه صداي سائلي را شنيد که از مردم درخواست کمک مي کرد. حضرت خطاب به او فرمودند: «واي بر تو! در اين روز از غير خدا سؤال و طلب کمک مي کني، حال آنکه در اين روز براي بچّه هايي که در شکم مادر هستند نيز اميد فضل خدا مي رود که آنها سعيد گردند!»

برخي اعمال روز عرفه
- غسل که مستحب است قبل از زوال انجام شود

- زيارت امام حسين (ع) :که از هزار حج و هزار عمره و هزار جهاد بالاتر است و احاديث، در کثرت فضيلت زيارت آن حضرت در اين روز متواتر است و اگر کسى توفيق يابد که در اين روز در تحت قُبّه مقدسه آن حضرت باشد ثوابش کمتر از کسى که در عرفات است نيست.

-دو رکعت نماز: بعد از نماز عصر پيش از آن که مشغول به خواندن دعاهاى عرفه شود در زير آسمان دو رکعت نماز بجا آورد و نزد حق تعالى به گناهان خود اعتراف و اقرار کند تا به ثواب عرفات رستگار شود و گناهانش آمرزيده گردد.

- شيخ کفعمى در مصباح فرموده مستحب است روزه روز عرفه براى کسى که ضعف پيدا نکند و مانع دعا خواندن او نشود.

- مستحب است غسل پيش از زوال و زيارت امام حسين (ع) در روز و شب عرفه .

خواندن دعاي امام حسين در روز عرفه در صحراي عرفات

رهيافت‌هايي از دعاي عرفه امام حسين (ع)
1ـ ستايش حق تعالي:
ستايش سزاوار خداوندي است که کس نتواند از فرمان قضايش سرپيچد و مانعي نيست که وي را از اعطاي عطايا، باز دارد. و صنعت هيچ صنعتگري بپاي صنعت او نرسد. بخشنده بيدريغ است. اوست که بدايع خلقت را بسرشت و صنايع گوناگون وجود را با حکمت خويش استوار ساخت.......

2ـ تجديد عهد و ميثاق با خدا:
پروردگارا بسوي تو روي آورم. و به ربوبيت تو گواهي دهم. و اعتراف کنم که تو تربيت کننده و پرورنده مني. و بازگشتم بسوي توست. مرا با نعمت آغاز فرمودي قبل از اينکه چيز قابل ذکري باشم.......

3ـ خود شناسي:
و قبل از هدايت مرا با صنع زيبايت مورد رأفت و نعمتهاي بيکرانت قرار دادي. آفرينشم را از قطره آبي روان پديد آوردي. و در تاريکيهاي سه گانه جنيني سکونتم دادي: ميان خون و گوشت و پوست. و مرا شاهد آفرينش خويش نگرداندي و هيچيک از امورم را بخودم وا نگذاشتي........

4ـ راز آفرينش انسان:
ولي مرا براي هدفي عالي يعني هدايت (و رسيدن به کمال) موجودي کامل و سالم بدنيا آوردي. و در آن هنگام که کودکي خردسال در گهواره بودم، از حوادث حفظ کردي. و مرا از شير شيرين و گوارا تغذيه نمودي. و دلهاي پرستاران را بجانب من معطوف داشتي. و با محبت مادران به من گرمي و فروغ بخشيدي........

5ـ تربيت انسان در دانشگاه الهي:
تا اينکه با گوهر سخن مرا ناطق و گويا ساختي. و نعمتهاي بيکرانت را بر من تمام کردي. و سال به سال بر رشد و تربيت من افزودي. تا اينکه فطرت و سرنوشتم، به کمال انساني رسيد. و از نظر توان اعتدال يافت. حجتت را بر من تمام کردي که معرفت و شناختت را به من الهام فرمودي.......

6ـ نعمتهاي خداوند:
آري اين لطف تو بود که از خاک پاک عنصر مرا بيافريدي. و راضي نشدي اي خدايم که نعمتي را از من دريغ داري. بلکه مرا از انواع وسائل زندگي برخوردار ساختي. با اقدام عظيم و مرحمت بيکرانت بر من. و باحسان عميم خود نسبت به من، تا اينکه همه نعماتت را درباره من تکميل فرمودي...

7ـ شهادت به بيکراني نعمت هاي الهي:
الهي! من به حقيقت ايمانم، گواهي دهم. و نيز به تصميمات متيقن خود و به توحيد صريح و خالصم
و به باطن ناديدني نهادم. و پيوستهاي جريان نور ديده ام. و خطوط ترسيم شده بر صفحه پيشاني ام، و روزنه هاي تنفسي ام، و نرمه هاي تيغه بيني ام. و آوازگيرهاي پرده گوشم و آنچه در درون لبهاي من پنهان است...

8ـ ناتواني بشر از بجا آوردن شکر الهي:
گواهي مي دهم اي پروردگار که اگر در طول قرون و اعصار زنده بمانم و بکوشم تا شکر يکي از نعمات تو بجا آورم، نتوانم مگر باز هم توفيق تو رفيقم شود، که آن خود مزيد نعمت و مستوجب شکر ديگر، و ستايش جديد و ريشه دار باشد.....

9ـ ستايش خداي يگانه:
معهذا من با تمام جد و جهد و توش و توانم تا آنجا. که وسعم مي رسد با ايمان و يقين قلبي گواهي مي دهم. و اظهار مي دارم:
حمد و ستايش خدايي را که فرزندي ندارد تا ميراث برش باشد. و در فرمانروايي نه شريکي دارد تا با وي در آفرينش بر ضديت برخيزد و نه دستياري دارد تا در ساختن جهان به وي کمک دهد....

10ـ خواسته هاي يک انسان متعالي:
خداوندا، چنان کن که از تو بيم داشته باشم، آنچنان که گويي تو را مي بينم و مرا با تقوايت رستگار کن! اما بخاطر گناهانم مرا به شقاوت دچار مساز! مقدر کن که سرنوشت من به خير و صلاح من باشد. و در تقديراتت خير و برکت بمن عطا فرما!

4 تشکر شده از کاربر فاطمه 1 برای ارسال مفید :
متین23 , محمدELE , مدافع حرم313 , ,

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : فاطمه 1

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

« هدیه روز دختر | عـيــد رخســـار تـــــو کــو؟ تا عاشـقـــان در وفـــايت، جـــان خــود قربـــان کننـد »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 07:09 پیش از ظهر