انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » مباحث چت روم » مسائل روز » برنامه ی تابستانی چت روم یاران منتظر 95 | جلسه ی پانزدهم : تاثیر تغذیه بر تکوین شخصیت

برنامه ی تابستانی چت روم یاران منتظر 95 | جلسه ی پانزدهم : تاثیر تغذیه بر تکوین شخصیت

بسم الله الرحمن الرحیم موضوع جلسه پانزدهم : تاثیر تغذیه بر تکوین شخصیت تاریخ جلسه : 95/6/29 مدیریت بحث با آقای متین 23 یک بار دیگه خدا رو شکر میکنم که توفیق این رو دادن که آخرین جلسه ی برنامه ی تابستانی 95 رو توفیق داشتم در خدمت دوستان باشم و در این شب عزیز پای صحبت های شما دوستان باشم و از صحبت هایی که دوستان ایراد میکنن استفاده کنیم بحث امشب ما در رابطه با لقمه هایی هست که ما از گلو فرو میبریم و چون مستقیم بر رفتار و
fvkhli d jhfsjhkd ]j v,l dhvhk lkjzv 95 | [gsi d \hkcnil : jhedv jybdi fv j;,dk aowdj

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۵ قبل از ظهر
بانو
rating
شماره عضویت : 1443
حالت :
اعتبار کاربر : 2081
پسند ها : 291
حالت من :  Sarbezir.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (8).jpg

مدال ها:2
کاربران برتر
کاربران برتر
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت

|

بسم الله الرحمن الرحیم

موضوع جلسه پانزدهم : تاثیر تغذیه بر تکوین شخصیت

تاریخ جلسه : 95/6/29

مدیریت بحث با آقای متین 23

یک بار دیگه خدا رو شکر میکنم که توفیق این رو دادن که آخرین جلسه ی برنامه ی تابستانی 95 رو توفیق داشتم در خدمت دوستان باشم و در این شب عزیز پای صحبت های شما دوستان باشم و از صحبت هایی که دوستان ایراد میکنن استفاده کنیم بحث امشب ما در رابطه با لقمه هایی هست که ما از گلو فرو میبریم و چون مستقیم بر رفتار و اخلاق ما نتیجشو نمیبینیم ممکنه تاثیر اون رو ناچیز بشمریم و لذا سهل انگاری میکنیم نسبت به یه بخش از عواملی که در رشد و بالندگی اخلاقی و معنوی ما تاثیر گذاره از این رو دوست دارم نظر و تحقیقاتی که دوستان در زمینه ربط و ارتباط لقمه و شخصیت هست رو بیان کنن .

* * *

خانم چشمه : به نام خدا , طبق این ایه : فلینظر الانسان الی طعامه , سوره مبارکه عبس ایه ی 24 .. یعنی اینکه پس انسان باید در غذای خود بنگرد . نگاه کردن نه به معنای ظاهری بلکه به معنی دقت و اندیشه در ساختار و تاثیر غذا و اینکه ایا حلال هست یا خیر . از طرفی علمای دینی معتقدن که اگر نطفه ی جنین با مال حرام منعقد بشه یا مادر در زمان بارداری از مال حرام تغذیه کرده باشه زمینه ی شقاوت در کودک بوجود خواهد امد . روایتی هست از امام صادق فرموند اثر در آمد حرام در نسل اشکار میشود .
پیرو این مسئله حکایتی هست درمورد علامه مجلسی که نقل کردن با پسرشون محمد باقر مجلسی رفته بودن مسجد پسرشون در حیاط مسجد موند و وقتی پدر رفت داخل ، مشک ابی که اونجا بود رو سوراخ کرد .. بعد که علامه محمد تقی فهمیدن پسرشون این کارو کردن خیلی ناراحت شدن و به همسرشون گفتن ,
همسرشون گفتن ظاهرا زمانیکه اقای محمد باقر رو باردار بودن یک بار چشمشون به انار روی درخت همسایه میفته و با سنجاق سوراخ میکنندش تا مزه ش رو بچشن .
 از طرفی تاثیرات مثبت هم داره .. مثلا روایت هست اگه مادر در دوران بارداری خرما و به و سیب بخوره بچه زیبا و لطیف و شکیبا میشه اما تاثیرات منفی رعایت نکردن به مراتب خیلی بیشتر و عمیق تر از تاثیرات مثبت رعایت کردن هست .

* * *

آقای متین23 :
تو قرآن هم آیات متعددی داریم که به نوعی تاثیر غذا بر رفتار انسان رو بیان کرده و به نوعی برخی از رفتارها رو که رخ داده یا میده رو علتش رو غذاها یا نوشیدنی ها میدونه . یکی از مواردی که تو قرآن بیان شده مربوطه به ایه 41-42 سوره مائده , این که وقتی یهودیان مرتکب کارهای خلافی از قبیل جاسوسی و توهین علیه اسلام میکردن و حقیقت رو تحریف میکردن, تو قرآن اومده که خدا نخواسته که اونها رو هدایت کنه و دلهاشون رو پاک کنه.
 در واقع دلیلش هم این بوده که مال حرام میخوردن , چرا که خوردن مال حرام باعث انکار حقیقت و قسی شدن قلب میشه.
در راستای تاثیری که لقمه بر روی فرزند میگذاره , همونطور که خانم چشمه فرمودن عرض میکنم,
 این که میگن امام صادق (ع) تو کلاس هایی که برگزار میکردن شاگرد زیادی داشتن اما یکی از شاگرداشون همیشه دیر سر کلاس میرسیدن یه بار حضرت از ایشون سوال میکنن که چرا دیر میای سر کلاس از اونجایی که مامون یه کلاس موازی برگزار میکردن و برای این که افراد رو جذب کلاس خودش کنه به هر کسی که سر کلاسش حاضر میشده دو درهم میداده بعد این فرد واقعیت رو به حضرت میگه, میگه که من تو مسیر کلاس شما بودم ولی ناگهان به ذهنم خورد که برم اون دو درهم رو بگیرم و بعد بیام سر کلاس شما که هم اون پول رو گرفته باشم و هم این که سر کلاس شما حاضر بشم و این شد که دیر کردم .
حضرت فرمودن که دلیل این رفتارتو برو از مادرت سوال کن این که مثلا هم خواستی حق رو داشته باشی و هم باطل رو .
بعد این فرد میره از مادرش جریان رو سوال میکنه و میخواد که بهش بگه که موضوع چیه , مادرش هم بهش میگه که جریان این بود که یه شب یه مرد مسافری خونه ی ما مهمون بود و توی یه چادر دیگه ای بود و من تو رو حامله بودم نیمه ی شب از چادر بیرون اومدم و قصد اون مرد رو کردم ولی یه قدم که رفتم پشیمون شدم, هی شک و تردید و خلاصه این که شیطون رو لعنت کردم و رفتم تو چادر خودمون و خوابیدم و دلیل رفتار تو این شک تو همینه ,
تاثیر رو ببینید , آدم بدون این که خودش متوجه بشه ممکنه رو رفتار و اخلاق چند نسل بعد خودش هم تاثیر گذاره باشه و این تاثیر گذاری ها و شک و تردید ها از لقمه شروع میشه کما این که وقتی حضرت حوا اون میوه ممنوعه رو خوردناولین اتفاقی که افتاد این بود که دیدن اون چیزی رو که قبلا نمیدیدن , به نوعی ریخت لباسشون .
و ما این موارد رو حتی در کربلا هم به زبان امام حسین (ع) شنیدیم این که لقمه ی حرام باعث میشه قلب قسی بشه و فرد دیگه نتونه یا توفیق این رو نداشته باشه که حق رو درک کنه,خلاصه ای که این موارد رو ما باید هم به خاطر خودمون و هم به خاطر نسل های بعدی خودمون رعایت کنیم تا ان شا الله بتونیم سربازان پاکی رو چه از نظر ذهنی و چه از نظر روحی تحویل اماممون بدیم.

خب به نوبه خودم یه تقدیر و تشکری هم میخوام داشته باشم از بزرگواران همکار و دوستان همراه, خانم چشمه و خانم الهام و خانم رویا که زحمت کشیدن و تو تمام مراحل برنامه ریزی ها و اجرا و هماهنگی ها و و حتی الانم که الانه زحمت میکشن برای این که این مطالب رو آماده کنن برا انجمن و خوشحالم از این که تونستیم یه کار تیمی تقریبا 2 ماهه رو به سرانجام برسونیم, هدف از برنامه ی ما هم این بود که حالا که دوستان میان و وقت خودشون رو میذارن حداقل یه برنامه ی منسجم داشته باشیم تا انقد گلایه از بی برنامگی و پوچ بودن این محیط نکنن البته اینا هدف های آشکارش بود , هدف های پنهانی هم بود که به نوعی کارکرد پنهان محسوب میشه اونم این بود که میخواستیم تمرین کنیم کار تیمی رو, تمرین کنیم کار با برنامه ریزی رو , و به نوعی پیاده کنیم هر آنچه را که به صورت تئوری شاید زیاد بیان میکردیم رو , امیدوارم توفیق این رو داشته باشیم که تابستان های دیگه رو هم در خدمت دوستان باشم در واقع توفیق خدمت کردن رو از خدا میخوام برای دوستان این انجمن و این که از خدا میخوام که این عمل ما رو خودش در مسیر حق قرار بده و اگه کم کاری در این زمینه بودهخودش بر ما ببخشه و جزو باقیات و صالحات همه ی دوستانی که زحمت کشیدن و میکشن قرار بده و ان شا الله کمک کنه همون طور که حضرت امام فرمودن که هر آنکس که به اسلام گرویده مامور بر استقامته, استقامت بورزیم در این مسیر و بتونیم حداقل حداقل خودمون رو از گزند بی حیایی ها مصون نگه داریمو از شما دوستان هم که حوصله کردید مثل همیشه و پای صحبت های بنده موندید تشکر میکنم و امیدوارم که کمی و کاستی رو بر حقیر ببخشید و حلال بفرمایید .

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

admin اسامی شرکت کنندگان : تنهاترین سردار , الهام .... , عبد فقیر , چشمه , 

لینک مباحث جلسات قبل کلیک

ویرایش موضوع توسط : چشمه
در تاریخ : پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۶ قبل از ظهر

2 تشکر شده از کاربر چشمه برای ارسال مفید :
, محمدELE ,

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : چشمه

اللهم ارزقنا توفیق الشهاده فی سبیلک به حق فاطمه الزهرا
گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد