انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » مباحث چت روم » مسائل روز » برنامه ی تابستانی چت روم یاران منتظر 95 | جلسه ی دوازدهم : فرصت ها و تهدید های اینترنت

برنامه ی تابستانی چت روم یاران منتظر 95 | جلسه ی دوازدهم : فرصت ها و تهدید های اینترنت

بسم الله الرحمن الرحیم موضوع جلسه ی دوازدهم : فرصت ها و تهدید های اینترنت ( چت روم و کانال های تلگرامی ) تاریخ جلسه : 95/5/19 مدیریت بحث با اقای متین23 موضوع امشب ما در رابطه با فرصت ها و تهدید هایی هست که فضاهای مجازی به صورت اعم و چت روم ها و کانال های تلگرامی به صورت اخص در پی داره بحث کنیم. امیدوارم دوستانی که تو این فضاها زیاد بودن و به نوعی تجربه ی زیادی تو این فضاها دارن بتونن نظر خودشون رو از این فضا ها
fvkhli d jhfsjhkd ]j v,l dhvhk lkjzv 95 | [gsi d n,hcnil : tvwj ih , jindn ihd hdkjvkj

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ ۰۹:۵۴ قبل از ظهر
بانو
rating
شماره عضویت : 1443
حالت :
اعتبار کاربر : 2081
پسند ها : 291
حالت من :  Sarbezir.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (8).jpg

مدال ها:2
کاربران برتر
کاربران برتر
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت

|

بسم الله الرحمن الرحیم

موضوع جلسه ی دوازدهم : فرصت ها و تهدید های اینترنت ( چت روم و کانال های تلگرامی )

تاریخ جلسه : 95/5/19

مدیریت بحث با اقای متین23

موضوع امشب ما در رابطه با فرصت ها و تهدید هایی هست که فضاهای مجازی به صورت اعم و چت روم ها و کانال های تلگرامی به صورت اخص در پی داره بحث کنیم. امیدوارم دوستانی که تو این فضاها زیاد بودن و به نوعی تجربه ی زیادی تو این فضاها دارن بتونن نظر خودشون رو از این فضا ها و تفاوتشون و محاسن و معایبی که تجربه کردن رو مطرح کنن.
و لذا اختصاصا سوال ما اینه که تهدید ها و فرصت هایی که فضاهای مجازی در پی داره رو بر بشمرن.

* * *
اقای admin :

خب فضای مجازی فضاییه که آدما خیلی راحت میتونن خودشونو به هر شکلی در بیارن،پسر خودشو دختر نشون بده و بلعکس. تو فضای مجازی تقریبا آدما ترسی ندارن برای همین دست به خیلی کارا میزنن،ترس از شناخته شدن و ...
توی فضاهایی که فرد قابل شناسایی هست خطرات کمتره مثلا واتساب که شماره طرف برای همه قابل نمایشه ولی در فضایی مثل تلگرام که هرکی هرکیه و طرف غیر قابل رد گیری. هر کسی هر کاری بخواد میکنه و خود همین خطرات زیادی میتونه داشته باشه از کلاهبرداری گرفته ،سو استفاده،و ارسال و پخش هر فیلم و عکسی ...
فرصت هایی هم که فضای مجازی به وجود اورده قابلیت ارسال و دریافت سریع و بی دردسر مطالب ، تبلیغات،خبرها و ...
و حتی کار های جدیدی به وجود اورده. خود مدیر کانال ها که اعضا بالایی دارن ماهانه چندین میلیون درآمد دارن.

متین23: ممنون از شما بابت توضیحتون ،فقط یه سوال ،شما به عنوان مدیر به صورت کلی این محیط رو تایید میکنید یا رد میکنید؟

محیط چت روم خودمون؟

متین23 : نه کلی میگم،جدای از مدیریتش

محیطی که کاربراش شناخته شده باشن رو تایید میکنم،و محیطی که هرکسی بدون شناخت و کنترل بتونه وارد بشه رو تایید نمیکنم

متین23: پس بیشتر نگاه محتوا محور دارین و قالب رو جدای از محتوا تایید نمیکنید.

تقریبا

* * *

آقای آرتا محمد :

سلام و عرض ادب خدمت همه بزرگواران،در خصوص تهدیدهای فضای مجازی بنده معتقدم کسانی که با گارد باز وارد میدان میشن متضرر میشن البته بیشتر منظورم شبکه های اجتماعی و چت روم هاس که معمولا برای کسانی که تازه واردن تو این محیط یا سن کمی دارن بیشتر زیانباره ،این تهدیدها با به وجود اومدن شبکه هایی مثل تلگرام و ایمو و غیره بیشتر هم شده. چرا که یه جورایی همه گیر شده و دامنش گسترده تر شده هستن کسانی که استارت ورودشون به مجازی با بوجود اومدن این شبکه هاس و شناخت زیادی هم ندارن مخصوصا نوجوانان احساسی.

اما در خصوص فرصتها ،از نظر اقتصادی که جناب ادمین فرمون. بنده از نظر فرهنگی میگم همونطور که دشمن استفاده میکنه از فضای مجازی برا رسیدن به اهداف شوم خودش ما هم میتونیم با فعالیت سازماندهی شده در این فضا این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم که متاسفانه آنطور که باید مدیران کشور اقدامات کافی انجام ندادن.

متین23 : میشه منظورتون از سازماندهی کردن رو بفرمایید؟

منظورم منسجم تر با وجود کارشناسان در سطح کشوره

متین23 : یعنی یه جورایی دولتمردان یا کارشناسانی از جانب نظام در این زمینه فعالیت رو مدیریت کنن؟

من کافی نمیدونم فکر میکنم فعالیت سازمان تبلیغات اسلامی تو این زمینه بسیار کمه

* * *

خانم رویا.... :

خب اول از همه سلام عرض میکنم خدمت بزرگواران
بنده صحبت خاصی ندارم ولی تو دو سه جمله بخوام بگم اینه که به شخصه چت روم و تلگرام و امثال این ها رو تایید نمیکنم. حداقل میتونم اینطوری بگم که معایبش و ضررهاش بیشتر از حسن هاشه. تجربیات خوبی نداشتم .همین
میبخشید در همین حد میتونم جواب بدم.

متین23 : الان چیزی از محاسن و معایب تو ذهنتون نیست؟

والا محیط چت روم ها معمولا سالم نیست،غیر از چت روم های مذهبی البته. یکی از اسیب هاش از همین ناحیه وارد میشه
از طرفی افرادی که تو این محیط ها باهاشون اشنا میشیمه همون جوری که اقای ادمین فرمودند هویشون میتونه جعلی باشه،خیلی راحت میتونن از اعتماد یه دختر سواستفاده کنن. در دراز مدت یا حتی کوتاه مدت باعث اسیب های روحی میشه اکثرا. یه مساله دیگه هم اینه که باعث میشه بعضی از افراد از این محیط ها به عنوان پناهگاهی برای فرار از مشکلات واقعی زندگیشون استفاده کنن.

متین23: یه سوال جنسیتی خارج از موضوع میخوام از شما بپرسم،این که به نظر شما بیشتر این وسط پسرها قربانی میشن یا دخترها؟

به عقیده من دختر بیشتر آسیب میبینه،چون احساساتی تره ،زودتر وابسته میشه،زودباورتره،راحت تر اعتماد میکنه..
در کل محیطی نیست که مورد تایید من باشه ،حداقل تو این یک سال و نیمی که وارد این فضاها شدم.

متین23 : هیچ محاسنی رو نمیتونید براش بربشمرید؟

چرا میتونم بگم ولی یکم شخصیه شاید نتونم تعمیمش بدم .حسنش این بود که تو این محیط ها با سه نفر اشنا شدم که اون سه نفر تبدیل شدن به بهترین ادمای زندگیم. به ادمایی که بابت داشتنشون خدارو همیشه شاکرم. و بعد از آشنا شدن باهاشون حضور خدا رو خیلی پررنگ تر حس کردم.
فکر نمیکردم بشه تو این محیط این مدل ادم ها رو دید ولی هستن درسته خیلی کم ولی این ادما هم پیدا میشن که شدن خواهر واقعیم و برادر واقعیم. حالا هم وقتی اون دو نفر نباشن من هم برای همیشه از این محیط ها میرم.

* * *

آقای پارسا313 :

من عضو تلگرام و اینستاگرام نیستم ولی چت روم های مختلف رفتم،خب به نظر من بستگی به هدفی که داره که ادم وارد این فضاها میشه،اگه هدف دوست یابی باشه که خیلی بده.. اگه بی هدف باشه از اون خیلی بدتره. اما اگه مثلا هدفش کار فرهنگی باشه شاید بتونه فرصت خوبی باشه البته جنبه ی زیاد میخواد و تنظیم وقت .

* * *

خانم الهام .... :

بنظرمن اولین فرصت وقتی میتونه ایجادشه که فضای مجازی فضای حقیقی راتحت شعاع قرارنده ومسبب اسیب نهان یااشکار نشه. اشکارکه مشخصه ولی گاهی اوقات نهان بصورت خفی اتفاق میفته ودرظاهرمثبت خودشوجلوه میده
ازجمله اسیب فضای مجازی دراغلب چت روم ها وکانال ها ،فضاییست که برای اکثرافرادایجادکرده که شاید جسم رابیشتردرفضای حقیقی یکی از کارکردهای پنهان این محیط ها رو نگه داشته وجسمو ذهنو بسمت خودش کشونده

زیاد هم درمحیط مجازی این مسئله دیده شده که به اسم به خدانزدیک کردن شده بعضی افراد بغلط بسمت هم. کشیده شدن
ویا اینکه انقدمدیریت ها مثلا درفضای مذهبی حتی کارکردند که عملا درفضای حقیقی بریم ازخانواده ها سوال کنیم اون رضایتی که باید ببینیمونمیبینیم من این مسئله را خیلی دیدم وبه ظاهر این مثبته ولی بنظرمن اصل بفراموشی سپرده شده.

متین 23: میشه این بخش آخر رو دوباره توضیح بدین؟سه خط آخر رو

اساس خانواده مهم ترین رکن اجتماع است . واگرفرد یاافرادی محیط وفضاهایی بنظرمن هردلیلی هم داشته باشه حتی به اسم برای خدا ونزدیکی به بخدا.ولی اگراون فرد یاافراد یافضاها باعث ایجادفاصله شن مکری خفی میتونه باشه برای اسیب مهمترین بنیانی که وجود داره امیدوارم منظورمو رسونده باشم.

متین23 : به نظر شما نمیشه براش محاسنی هم در نظر گرفت؟

وقتی میشه ازین فضا اثرگرفت که اسیب هاشوبحداقل رسوند. ازفرصت ها درمواضعی که اول خودافراد مدیریت کنند استفاده ازین فضا را. وبعداز اون مدیریت چت روم ها وکانال هایی که دارای بصیرت وهدف مشخص شده باشند،را انتخاب کرد که انتخاب دراین مرحله باوجودانبوه انتخاب هاباید با ظرافت بیشتری انتخاب شه

رویا....: میبخشید الهام جان منظورت از فاصله چیه؟چه جنس فاصله؟میشه لطفا بگی

میشه نظربقیه رابدونم بقیه چی فکرمیکنند این فاصله یعنی چی؟

چشمه : منظور فاصله از خانواده ست ؟
متین23 : به نظر من منظور از فاصه اون جدایی بین عبد و معبوده
آرتا محمد : دوری از خدا،به اسم دین افراد را به گمراهی کشوندن
پارسا :منظور دور شدن از خداست

دقیقا همه موارد درسته حتی دوری ازخانواده،چه بسا دوری ازخانواده عملا خودش دوری از خداهم بهمراه داره

* * *

آقای متین23 :

عرض میکنم خدمت شما که همونطور که میدونید پیشرفت ابزارهای ارتباطی که به نوعی میشه گفت آخرین دستاورد بشری دنیای غرب محسوب میشه شاید لازمه و به نوعی احیای کننده جوامع غرب از زندگی صنعتی بوده و هست چرا که تو دنیای مدرن و جوامع صنعتی به واسطه وجود ارتباطات نزدیک کم و مشغله ی بیش از حد در بین انسان ها ایجاب میکرد که فضاهایی جهت ارائه اخبار و مطالب به جهت حفظ انسجام مردم به وجود بیاد.
چرا که لازمه انسجام مردم وجود فهم مشترک از موضوعی هست و این محیط ها توان خوبی جهت براورده کردن این امر داشتند لذا یکی از دلایلی که این محیط ها خیلی برجسته شدن میتونه این باشه که به نوعی وظیفه متصل کردن افراد رو با هم داشت
و به نوعی کار نهادهای مردمی یا NGO رو انجام میده
و مردم رو دور هم نگه میداره برای مواقع ضروری . که با این فرض میشه فهمید که تو محیطی که مردمشون نسبت نزدیکی زیادی با هم داشتند و روابط عاطفی و سنتی بینشون برقرار بوده به نوعی سم تلقی میشه. به فرض مثال در ایران این فضاها از این جهت که افراد رو از دنیای واقعی و انسان های واقعی که در قدیم نزدیکی عاطفی زیادی برقرار بوده دور کرده مزموم تلقی میشه

پس میشه فهمید یکی از کارکردهایی که این محیطها داشته این بوده که چون تو دنیای مدرن انسان ها بیش از حد با ابزارها مشغول بودند و به نوعی فاصله ی عاطفی زیادی داشتن این موضوع میتونست هم انسجام اجتماعی رو رقم بزنه و هم محیط عاطفی گرم مصنوعی رو برای این افراد ایجاد کنه جدای از این که این موارد توسط سرویس های امنیتی جهت کنترل افکار عمومی مدیریت میشه ،کارکرد اینچنینی برای این جوامع داشته

ولی وقتی این نوع برنامه ها وارد ایران و کشورهای اینچنین میشه اولین تهدیدی که به وجود میاره اینه که افراد رو همونطور که خانم الهام فرمودن از خانواده که به نوعی وظیفه هدایت و رشد افراد رو داشتن دور میکنه و تا جایی پیش میره که حتی وظیفه ی آموزش و ارضای عواطف و مواردی از این دست رو کاملا از اختیار خانواده ها خارج کرده و میبینیم که اولین واکنشی که نسبت به این برنامه ما میبینیم از جانب خانواده ها هست و خانواده ها به نوعی اولین گروه مخالف محسوب میشن
پس دیدیم که این برنامه به همون اندازه که میتونست تو کشورهای غربی و صنعتی و به نوعی غیر عاطفی کاربرد داشته به همون نسبت تاثیر سو در جوامع سنتی و به نسبت عاطفی داشته

یکی دیگه از کارکردهای منفی که این موضوع داشته و بنده امروز که داشتم تو محیط های اینچنین گشت میزدم بهش رسیدم اینه که هیچ کدوم از این شبکه ها و برنامه ها توان کلان نگری و همه جانبه نگری و حتی بعضا آینده نگری رو به مخاطبینش نمیده
یعن فرد رو اونقدر درگیر تکنیک ها میکنه و محدودش میکنه به مواردی همچون پاسخ به شبهات و گپ زدن های روزمره ای و مواردی از این دست که فرد دیگه قادر به نگاه کلان برای جامعه رو پیدا نخواهد کرد.
به شخصه یکی از کارکردهای پنهانی که میتونم برای این نوع شبکه ها و فضاها بهش اشاره کنم اینه که همونطورک ه در دوران یونان باستان برای انیکه مردم از مشکلات سیاست و مسائل مربوط به معیشت بد فرار کنند براشون برنامه هایی مثل مسابقات گلادیاتورها رو میذاشتن و باعث میشدن بخش زیادی از انرژی ها از این طریق تخلیه بشه تا آسیب چندانی به حکومتها نرسه یکی از کارکردهای پنهانی که برای جوامع"مدرن" داره حتما همینه

ولی میبینیم که وقتی وارد ایران میشه چون چارچوب های سازمان های کشور ما هم شبیه به جوامع مدرن هست تا حدودی همون کارکرد رو داره یعنی تونسته افراد رو از محیط سیاست دور نگه داره و به نوعی با ایجاد خلسه در اذهان تا حدودی تونسته ذهن ها رو کنترل کنه و این مدیریت نیز از طریق فیلترینگ پیگیری میشده که اخیرا و با پیدایش فضاهای تلگرامی تا حدودی کاسته شده ولی با این حال هنوز این کار با کمک خدمات دهنگان اصلی هم که شده انجام میگیره.

چرا که خدمات دهنده تلگرام به ایران طبق قراردادی که با ایران بسته اینطور بوده که شبکه های غیر اخلاقی رو فیلتر میکنه البته نه به خاطر ما بلکه به خاطر نیازی که به اطلاعات مخاطبین خودش داشته این عمل رو انجام میده
به هر حال دیگه آسیب شاخصی به ذهنم نمیرسه و دوستان هم بهش اشاره کردین.

و اما فرصت هایی که میتونه ایجاد کنه:
قبل از این که بخوام فرصت های این محیط ها رو بگم این نکته رو عرض کنم که بنده به شدت با این نگاه که افراد باید وارد محیط سالم بشن مخالفم در واقع با اصالت دادن به محیط پاک مخالفم. وقتی دوستان به نوعی این مورد رو اشاره میکردن یاد این حرف مادرا میوفتم که به بچه هاشون میگن که با بچه های بد نگرد و استدلالشون هم اینه که چون ممکنه بد بشی.
ببینید دوستان ما تا زمانی که نگاه منفعلانه نسبت به این محیط ها داشته باشیم همیشه محکومیم که خودمون رو محدود و محدودتر کنیم و قوه تحرک و فعال بودن رو از فرزندانمون میگیریم و بعد وقتی فرزندانمون یهو سر از این محیط ها در میارن میبینیم که خیلی راحت خودشون رو گم میکنن
لذا نگرشی که بنده نسبت به این محیط ها دارم اینه که ما باید خودمون و اطرافیان و فرزندان خودمون رو از این آسیب ها مصون نگه دارین. در واقع باید به بچه ها یاد داد که چگونه باید تو این محیط ها فعال باشن و مدیریت کار رو به عهده بگیرن نه این که بهشون بگیم حتما باید برن تو گروه هایی که بچه های خوب اونجا هستن. باید به بچه ها یاد داد که این توانایی رو دارن که روی بچه ها و افراد غیر مذهبی تاثیر بذارن
لذا نوع نگاه من نسبت به فرصت هایی که این محیط ها داره به این صورته که باید بچه ها نسبت به سازو کارهای این محیط و پتانسیل های بالقوه ای که خودشون دارن و این محیط داره آشنا کرد.

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

اسامی شرکت کنندگان :آرتا محمد , رویا .... , الهام ...، الیساخانوم ،ادمین ،امیر علی19 ،پارسا 313 ،برخورداری , چشمه

لینک مباحث جلسات قبل کلیک

ویرایش موضوع توسط : چشمه
در تاریخ : دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ ۰۹:۵۶ قبل از ظهر

2 تشکر شده از کاربر چشمه برای ارسال مفید :
محمدELE , ,

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : چشمه

اللهم ارزقنا توفیق الشهاده فی سبیلک به حق فاطمه الزهرا
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
برنامه ی تابستانی چت روم یاران منتظر 95 | جلسه ی دوازدهم : فرصت ها و تهدید های اینترنت
دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ ۰۹:۲۵ بعد از ظهر نمایش پست [1]
بانو
rating
شماره عضویت : 1458
حالت :
دعوت شدگان : 1
اعتبار کاربر : 3950
پسند ها : 253

تهدیداش به نظرم بیشتره تا فایدش ): جنبه ی بالایی میخواد
کلا بعضیا یه جوری رفتار میکنن ادم میمونه اینا تو واقعیت چه جورین و تااین حد مزخرفن یا نه

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر
گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد