انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » کامپیوتر و اینترنت » آموزش برنامه نویسی » اصول و مفاهیم پایگاه داده

اصول و مفاهیم پایگاه داده

سلام بر رهپویان علم قصد داشتم یه سری آموزش SQL Server  2008 بزارم ولی لازم دیدم قبل از آموزش اصول و مفاهیم پایگاه داده گفته شود. معتقدم همانطور که یک برنامه نویس اولین قدم خود را برای ورود به دنیای برنامه نویسی با آموزش طراحی الگوریتم آغاز می نماید، کسانی هم که میخواهند طراح پایگاه داده خوبی باشند و بخواهند در این نوع زبانها موفق باشند باید به صورت پایه ای یاد بگیرند و در ابتدا با اصول و مفاهیم پایگاه داده آشنا شوند. تمام تلاش خودم را میکنم تا
hw,g , lthidl \hd'hi nhni

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد
صفحه 3 از 3 < 1 2 3 > آخرین »

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۲۴ امرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۰۰ بعد از ظهر نمایش پست [25]
مدیر انجمن
rating
شماره عضویت : 44
حالت :
دعوت شدگان : 12
اعتبار کاربر : 21876
پسند ها : 2658
حالت من :  Ashegh.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (9).jpg
وبسایت من : وبسایت من

درج یک تاپل:

قالب کلی این دستور به شکل ذیل است:
(مقادیر ویژگیها) values  (نام ویژگیها)  نام جدول  Insert       into

مثال:  در جدول مربوط به تولید کنندگان، تولید کنندگان یا کد 'S5' و نام "بهین مصالح" اضافه کنید.

Insert   into   S(s#,sname)    values    ( 'S5' ,'بهین مصالح'   )   

می پسندم 3     0  3 

تعداد پسند های ( 3 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : programmer
 عازم يک سفرم ، سفری دور به جايی نزديک
سفری از خود من تا به خودم
مدتی هست نگاهم به تماشای خداست و اميدم به خداوندی اوست …

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۲۴ امرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۱۴ بعد از ظهر نمایش پست [26]
مدیر انجمن
rating
حالت :

اصلاح تاپلها

] شرط      where [ ... , مقدار2=نام ویژگی2 ,     مقدار1= نام ویژگی 1     set    نام جدول     update

مثال: شهر کلیه ی تولید کنندگان را به شیراز تغییر دهید.

"شیراز" Update  S      set      city=
مثال: نام تولید کننده ی  's1' را به " بهین مصالح" و شهر وی را به " شیراز " تغییر دهید.

where    s#='s1'    "شیراز " ' , city= بهمن مصالح'  Update  S     set  sname =

می پسندم 7     1  6 

تعداد پسند های ( 7 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 1 ) از این کاربر

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۲۴ امرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۲۵ بعد از ظهر نمایش پست [27]
مدیر انجمن
rating
حالت :

حذف تاپلها

] شرط    where [    نام جدول      delete from

مثال: کلیه ی تولید کنندگان را حذف کنید.

delete from S
مثال : کلیه ی تولید کنندگان تهرانی را حذف کنید.

delete fromwhere   city=  "تهران"  

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۲۴ امرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۰۸ بعد از ظهر نمایش پست [28]
مدیر انجمن
rating
حالت :

دستور ایجاد دید خارجی یا دیدگاه :

همانگونه که قبلا نیز به این اشاره شد، هر کاربر از دید خود به اطلاعات موجود در پایگاه داده ها  نگاه می کند.مثلا برای یک دانشجو داده ها ی زیادی مثل شماره دانشجویی ، نام ، نام خانوادگی ، رشته ی تحصیلی ، سال ورود به دانشگاه ، وضعیت مالی و ... نگهداری می شود. مسائل مالی  دانشجو به  امور مالی مربوط می شود و نه به آموزش ، پس هیچ لزومی ندارد که این داده ها را در دسترس کارران قسمت آموزش قرار دهیم . بنابراین بهتر است برای کاربران قسمت آموزش یک یا چند دیدگاه ایجاد کنیم تا بدون در گیر شدن  با داده هایی که مربوط به حوزه ی عملیاتی آنها نیست ، عملیات مورد نظر خو د را انجام دهند. دیدگاه، در واقع یک جدول است که توسط طراح پایگاه داده ها طراحی می شود DBMS وظیفه دارد پس از اعمال هر تغییر در داده ها ی جداول، محتویات دیدگاههایی را که روی جدول مورد نظر ساخته شده اند اصلاح کند. به عنوان مثال فرض کنید در قسمتهایی از سیستم دانشگاه که کاربران قسمت آموزش با آنها سر و کار دارند، گزارشات متعددی وجود  داشته  باشند که در آنها از معدل دانشجو استفاده شده باشد.محاسبه ی معدل بر اساس نمرات دانشجو در دروس مختلف و تعداد واحد هر درس انجام که این عمل وقتگیر است می توان دیدگاهی شامل دو ستون شماره دانشجویی و معدل ایجاد کرد و نحوه ی محاسبه ی معدل بر اساس نمرات دانشجو و تعداد واحد هر درس را در آن مشخص کرد.در این صورت ، پس از درج، حذف و اصلاح نمرات دانشجو و یا تغییر  تعداد واحد هر درس، DBMS بطور اتوماتیک معدل دانشجو یا دانشجویان مورد نظر را در دیدگاه اصلاح می کند بنابراین ، داده های موجود در دیدگاه همواره به روز می باشند. به این ترتیب ، می توان در گزارشاتی که در آنها از معدل دانشجویان استفاده می شود بجای محاسبه ی معدل بر اساس مقادیر چندین جدول، از معدلهای محاسبه شده و آماده در این دیدگاه استفاده کرد. بناباین، استفاده از دیدگاهها باعث سهولت انجام بسیاری از پرس و جو ها .و در نتیجه تسریع تهیه ی بسیاری از گزارشات می شود.

قالب کلی این دستو ایجاد دیدگاه به شکل  ذیل است :

(نام ستونهای دیدگاه) نام دیدگاه  Create view
as
یک دستور انتخاب
مثال: دیدگاهی به نام  PartSale  ایجاد کنید که شامل کد محصولات و میزان کل فروش آنها باشد.

Create view   PartSale(p#,sum1)
as
Select    p#,sum(qty) 
From     SPJ
group by  p#
خروجی این پرس و جو به شکل ذیل خواهد بود:

PartSale

تذکر: نام ستونهای دیدگاه به ترتیب با نام ستونهای انتخاب شده در دستورSelect نظیر میشوند مثلا  در دیدگاه بالا p# باp#  و sum1 با  sum(qty)
نظیر می شود.

مثال : نام محصولاتی را بیابید که میزان کل فروش آنها بیشتراز 20000 کیلوگرم است.

با فرض وجود دیدگاه
PartSale ، تهیه ی این گزارش بسیار ساده خواهد بود:
Select    pname 
From    
PartSale, P

#Where    sum1>20000 and PartSale.P#=P.p

تذکر: میتوان دیدگاهی را روی یک دیدگاه دیگر ساخت

مثال: دیدگاهی به نام
PartSale2 ایجاد کنید که شامل نام محصولاتی باشد که میزان کل فروش آنها بیشتر از 2000 کیلو گرم است.

Create view   PartSale2(pname)
as
Select    pname 
From    
PartSale, P

#Where    sum1>20000 and PartSale.P#=P.p

PartSale2

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۳۱ امرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۰۹ بعد از ظهر نمایش پست [29]
مدیر انجمن
rating
حالت :

دستورات کنترل داده ها:

از دستورات DCL برای کنترل دسترسی کاربران مختلف به داده های پایگاه داده ها استفاده می شود.DBA وظیفه دارد برای ه کاربر یا گروه کاربران نام کاربری و کلمه ی عبوری تعیین کرده،مجوزهای آنها رابرای DBMS تعریف کند.DBMS هر کاربر را با توجه به نام کاربری وی شناسایی کرده وعملیات وی را کنترل می کند . چنانچه عملی با مجوزهای کاربر همخوانی نداشته باشد، DBMS از آنجا آن سر باز می زند.

دستورات DCL عبارتند از:

- دستور واگذاری مجوز

- دستور باز پس گیری مجوز

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۳۱ امرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۴۱ بعد از ظهر نمایش پست [30]
مدیر انجمن
rating
حالت :

دستور واگذاری مجوز

DBA وظیفه دارد پس از ایجاد پایگاه داده ها با توجه به حوزه ی اختیارات هر کاربر مجوزهای دسترسی وی را برای DBMS تعریف کند. برخی از کاربران این امکان را دارند که کلیه و یا قسمتی از مجوزهای خود را با سایر کاربران سهیم شوند. قالب کلی دستور واگذاری مجوز به شکل ذیل است:

چنانچه عبارت  with grant option ذکر شود، کاربر یا کاربرانی که مجوزهایی  را دریافت میکنند به نوبه ی خود می توانند این مجوزهای را با دیگران سهیم شوند.

مثال: فرض کنید با نام کاربری ali بخواهد مجوز خواندن کلیه ی ستونها و تغییر ستون  snsme و درج تاپل روی جدول   Sرا با کاربری با نام کاربری arash سهیم شود و به وی اجازه دهد این مجوزها را در اختیار کاربران دیگرنیز قرار دهد. در این صورت ali با نام کاربری و کلمه ی عبور خود وارد سیستم شده ، دستور ذیل را صادر می کند:

grant       select,update(sname),insert      on     S    to      arash    with grant option

ویرایش ارسال توسط : programmer
در تاریخ : پنجشنبه ۳۱ امرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۱۱ بعد از ظهر

می پسندم 2     1  1 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 1 ) از این کاربر

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۳۱ امرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۱۰ بعد از ظهر نمایش پست [31]
مدیر انجمن
rating
حالت :

دستور باز پس گیری مجوز:

کاربرانی که مجوزهایی را در اختیار کاربران دیگر قرار داده اند ، می توانند همه یا تعدادی از مجوزها را از آنها باز پس گیرند. فرض کنید کاربر  A  مجوزهایی را در اختیار کاربر B و کاربر B نیز این مجوزها را در اختیار کاربران و قرار داده باشد. در این صورت چنانچه کاربر  A مجوزها را از کاربر  B پس بگیرد، کاربرانC  و D نیز این مجوزها را از دست خواهند داد. قالب کلی دستور باز پس گیری مجوز به  شکل ذیل است:

مثال: فرض  کنید کاربریا نام کاربری ali بخواهد مجوز تغییر ستون  snsme از جدول S را از کاربری با نام کاربری arash پس بگیرد. در این صورت  ali با نام کاربری  کلمه ی عبور خود وارد سیستم شده ، دستور ذیل را صادرمی  کند:

revoke     update(sname)     on      S       from     arash

می پسندم        0 

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد
صفحه 3 از 3 < 1 2 3 > آخرین »

برچسب ها
اصول ، مفاهیم ، پایگاه ، داده ،

« ...خالی... | آموزش برنامه نویسی c#.NET »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 02:37 پیش از ظهر