انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » امام دوازدهم: حضرت امام مهدی علیه السلام » مهدویت » تهران در اخرالزمان

تهران در اخرالزمان

تهران در اخرالزمان امام صادق در مورد تهران اخر الزمان می فرماید : تهران به حدی می  رسد که کاخهایش چون کاخهای بهشتی می شود و زنانش چون حورالعین می گردند. لباس های کافران را می پو شند ، خود را به شکل مستکبران در می اورند، بر زین ها سوار می شوند ،به همسران خود تمکین نمی کنند و در امد شوهرانشان انها را کفاف نمی دهد. از آنها به قله کوه فرار کنید و همانند روباهی که بچه های خود را برداشته اند و از لانه ای به لانه ای
jivhk nv hovhgclhk

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۲ ۰۱:۴۹ بعد از ظهر
عضو
rating
شماره عضویت : 26
حالت :
دعوت شدگان : 2
اعتبار کاربر : 5894
پسند ها : 746

مدال ها:4
مدال ازدواج
مدال ازدواج
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت
ستارهء انجمن
ستارهء انجمن
کاربران برتر
کاربران برتر

|

تهران در اخرالزمان

امام صادق در مورد تهران اخر الزمان می فرماید :

تهران به حدی می  رسد که کاخهایش چون کاخهای بهشتی می شود و زنانش چون حورالعین می گردند.
لباس های کافران را می پو شند ، خود را به شکل مستکبران در می اورند، بر زین ها سوار می شوند ،به همسران خود تمکین نمی کنند و در امد شوهرانشان انها را کفاف نمی دهد.
از آنها به قله کوه فرار کنید و همانند روباهی که بچه های خود را برداشته اند و از لانه ای به لانه ای می گریزند ، کودکان خود را برداشته ،از پناهگاهی به پناهگاهی بگریزید.

بحارالانوار،ج52 ص258

برگرفته از موعود نامه

ویرایش موضوع توسط : programmer
در تاریخ : شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۷:۰۲ بعد از ظهر

11 تشکر شده از کاربر بهار برای ارسال مفید :
الی . ارمیا , حانیه , sadaf , زینب سادات , زهرایی , پسرآفتاب , غروب کربلا 313 , maryam20 , programmer , نمازتو خوندی؟ , محمدELE ,

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : بهار
دلم  گرفته  ، برایم  "بهار" بفرستید
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
تهران در اخرالزمان
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۳ ۰۷:۱۵ بعد از ظهر نمایش پست [1]
عضو
rating
شماره عضویت : 1816
حالت :
اعتبار کاربر : 974
پسند ها : 48

.
ﺗﻬﺮﺍﻥ ﺩﺭ ﺁﺧﺮﺍﻟﺰﻣﺎﻥ ﺍﺯ ﺯﺑﺎﻥ ﺍﻣﺎﻡ ﺻﺎﺩﻕ ‏(ﻋﻠﯿﻪ ﺍﻟﺴﻼﻡ‏) !!
ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﺗﻬﺮﺍﻥ ﻭ ﺭﯼ ﻭ ﺯﻭﺭﺍ ﮐﻪ ﺑﺮﺧﯽ ﺍﺯ ﻣﺤﺪﺛﯿﻦ ﺁﻧﺮﺍ ﺗﻬﺮﺍﻥ ﻧﺎﻣﯿﺪﻩ ﺍﻧﺪ ؛
ﺩﺭ ﻫﻤﯿﻦ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﺩﺭ :
ﻣﻨﺘﺨﺐ ﺍﻟﺘﻮﺍﺭﯾﺦ ﺹ ۸۷۵
ﺁﻣﺪﻩ ﺍﺳﺖ:
ﺍﻣﺎﻡ ﺻﺎﺩﻕ ﻋﻠﯿﻪ ﺍﻟﺴﻼﻡ ﻓﺮﻣﻮﺩﻧﺪ :
ﺍﯼ ﻣﻔﻀﻞ ﺍﯾﺎ ﻣﯿﺪﺍﻧﯽ ﺯﻭﺭﺍ ﮐﺠﺎ ﻭﺍﻗﻊ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ؟
ﻋﺮﺽ ﮐﺮﺩﻡ ﺧﺪﺍ ﻭ ﺣﺠﺘﺶ ﺩﺍﻧﺎﺗﺮﻧﺪ .
ﻓﺮﻣﻮﺩ :
ﺑﺪﺍﻥ ﺍﯼ ﻣﻔﻀﻞ ﺩﺭ ﺣﻮﺍﻟﯽ ﺭﯼ ﮐﻮﻩ ﺳﯿﺎﻫﯽ ﺳﺖ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺩﺍﻣﻦ ﺍﻥ ﺷﻬﺮﯼ
ﺑﻨﺎ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻃﻬﺮﺍﻥ ﻧﺎﻣﯿﺪﻩ ﺷﻮﺩ ﻭ ﺍﻥ ﺍﺳﺖ ﺯﻭﺭﺍ ﮐﻪ ﻗﺼﺮﻫﺎﯾﺶ
ﻣﺜﻞ ﻗﺼﺮﻫﺎﯼ ﺑﻬﺸﺖ ﻭ ﺯﻧﻬﺎﯾﺶ ﻣﺜﻞ ﺣﻮﺭ ﺍﻟﻌﯿﻦ ﺍﺳﺖ .
ﺑﺪﺍﻥ ﺍﯼ ﻣﻔﻀﻞ !
ﺍﻥ ﺯﻧﻬﺎ ﻣﺘﻠﺒﺲ ﺑﻪ ﻟﺒﺎﺱ ﮐﻔﺎﺭ ﻣﯿﺸﻮﻧﺪ ﻭﺩﺭ ﻫﯿﺌﺖ ﻇﺎﻟﻤﺎﻥ ﻣﯿﺒﺎﺷﻨﺪ ﻭ ﺑﻪ
ﻣﺤﻞ ﺳﮑﻮﻧﺖ ﺷﻮﻫﺮ ﻫﺎ ﮐﻔﺎﯾﺖ ﻧﻤﯿﮑﻨﻨﺪ ﻭ ﺍﺯ ﺍﯾﺸﺎﻥ ﺩﺭﺧﻮﺍﺳﺖ ﻃﻼﻕ
ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ !
ﻭ ﻣﺮﺩﻫﺎ ﺑﻪ ﻣﺮﺩﻫﺎ ﻭ ﺯﻧﻬﺎ ﺑﻪ ﺯﻧﻬﺎ ﺍﮐﺘﻔﺎ ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ !
ﻭ ﻣﺮﺩﻫﺎ ﺷﺒﯿﻪ ﺑﻪ ﺯﻧﻬﺎ ﻭ ﺯﻧﻬﺎ ﺷﺒﯿﻪ ﺑﻪ ﻣﺮﺩﻫﺎ ﻣﯿﺸﻮﻧﺪ !
ﭘﺲ ﺍﮔﺮ ﺗﻮ ﺑﺨﻮﺍﻫﯽ ﺩﯾﻨﺖ ﺭﺍ ﺣﻔﻆ ﮐﻨﯽ ﭘﺲ ﺩﺭﺍﯾﻦ ﺷﻬﺮ ﺳﮑﻮﻧﺖ ﻣﮑﻦ ﻭ
ﻣﺴﮑﻦ ﺑﺮﺍﯼ ﺧﻮﺩ ﻗﺮﺍﺭ ﻣﺪﻩ ﭼﻮﻥ ﻣﺤﻞ ﻓﺘﻨﻪ ﺍﺳﺖ !
ﭘﺲ ﺍﺯ ﺍﻧﺠﺎ ﺑﻪ ﻗﻠﻪ ﮐﻮﻫﻬﺎ ﻭ ﺍﺯ ﺳﻮﺭﺍﺧﯽ ﺑﻪ ﺳﻮﺭﺍﺧﯽ ﻣﺜﻞ ﺭﻭﺑﺎﻩ ﻭ ﺑﭽﻪ
ﺍﺵ ﻓﺮﺍﺭ ﮐﻦ.
‏( ﺍﻟﺰﺍﻡ ﺍﻟﻨﺼﺎﺏ ﺹ ۱۸۳،ﻣﻨﺘﺨﺐ ﺍﻻﺛﺮ ﺹ ۴۳۰، ﺑﺤﺎﺭ ﺍﻻﻧﻮﺍﺭ ﺝ ۵۲ ﺹ
۲۵۸،ﺭﻭﺯﮔﺎﺭ ﺭﻫﺎﯾﯽ ﺝ ۲ ﺹ ۷۶۲
ﻣﻮﻋﻮﺩ ﻧﺎﻣﻪ : ۲۳۸

می پسندم        0 
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
تهران در اخرالزمان
سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۳ ۰۹:۱۵ بعد از ظهر نمایش پست [2]
مدیر انجمن انجمن دفاع مقدس
rating
شماره عضویت : 1784
حالت :
اعتبار کاربر : 72225
پسند ها : 2031
حالت من :  Maghzmotafaker.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (30).jpg

زوراء کجاست ؟

شهر زوراء که در روایات آمده کدام است ، تهران یا بغداد ؟

زوراء کجاست ؟

بنا بر مشهور نزد مردم، «زَوراء» همان «بغداد» است و در لغت عرب از مادّۀ «زَور» به معنای کژی و انحراف، ریشه می گیرد. بغداد را به این دلیل زوراء نامیده اند که مسیر رود دجله، نرسیده به این شهر منحرف می شود . زوراء از اسامی دجله نیز هست . البتّه زوراء در اصل نام بخش غربی و کهن بغداد است؛ چنان که به باغ قدیم واقع در منطقۀ کرخ، در غرب بغداد، که هم اکنون نیز آثاری از آن برجای مانده است، باغ زوراء میگویند.

با پژوهش در روایات اسلامی، به ویژه اخبار مرتبط با حوادث آخرالزمان، چنین یافت می شود که واژۀ «زوراء» دو کاربرد متفاوت داشته و در سخنان پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) و امام علی(علیه السلام) بر «بغداد»، و در کلمات کعب الأحبار، امام صادق و امام مهدی(علیهما السلام) بر تمام «ری» (تهران جدید) یا بر «پشت ری» که همان شهر «تهران» قدیم باشد، «زوراء» اطلاق شده است. همچنین در سخنان یاران پیامبر اسلام (صلّی الله علیه وآله) و امام علی(علیه السلام) ، مانند حذیفه، گاهی مراد از «زوراء» همان «بغداد» و زمانی مقصود از «زوراء» ، «پشت ری» یا بخش شمالی «تهران» جدید می باشد. در هر حال، در روایات اسلامی مرتبط با آخرالزمان، واژه های «ری» و «زوراء» تقریباً کاربرد و معنایی برابر با «تهران» دارند، مگر «پشت ری» که بر بخش شمالی تهران کنونی اطلاق می گردد.

حل مشکل زوراء ( تهران یا بغداد )

اما روایتى که مشکل را حل مى کند و اختلاف را از میان بر مى دارد و از آن فهمیده مى شود که مقصود از (دار الفاسقین) و زوراء در حدیث مفضل همان بغداد و تهران (دار الزوراء) است به حسب روایتى که مرحوم علامه ى مجلسى اعلى الله مقامه از مفضل بن عمر نقل کرده چنین است:

قال المفضل، قال لى جعفر بن محمد علیه السلام یا مفضل! أتدرى أینما وقعت دار الزوراء

قلت: الله وحجته أعلم،

فقال: اعلم یا مفضل ان فى حوالى الرى جبل أسود تبنى فى ذیله بلدة تسمى بالطهران، وهى (دار الزوراء) التى تکون قصورها کقصور الجنة ونسوانها کحور العین، واعلم یا مفضل، انهن یتلبسن بلباس الکفار ویتزین بزى الجبابرة ویرکبن السروج ولا یتمکن لأزواجهن ولا تفى مکاسب الأزواج لهن فیطلبن الطلاق منهم فیکتفى الرجال بالرجال والنساء بالنساء وتشبه الرجال بالنساء والنساء بالرجال، فانک ان ترد حفظ دینک فلا تسکن فى هذه البلدة ولا تتخذها مسکنا لأنها محل الفتنة وفر منها الى قلل الجبال ومن الجحر الى الجحر کالثعلب بأشباله.

مفضل گفت: که حضرت امام جعفر صادق علیه السلام به من فرمود: اى مفضل آیا میدانى که دار الزوراء، در کجا واقع شده است؟

من عرض کردم: خدا وحجت او بهتر مى دانند،

فرمود: اى مفضل بدان، که در حوالى رى کوه سیاهى است که در پایین آن کوه شهرى بنا مى شود که آن را (تهران) مى نامند، وآن (دار الزوراء) است، وآن شهرى است که ساختمانها وکاخهایشان مانند قصرهاى بهشت است وزنانش (در زیبائى) مانند حور العین اند آن زنها لباس کفار در بر مى کنند وبا پوشش کفار خود را مى آرایند وبر (زین) سوار مى شوند وبراى شوهرانشان تمکین نمى کنند. ودستمزد کار وکاسبى ودرآمد شوهرانشان (در خرج وبرجى که دارند) کفاف آنها را نمى دهد وبدین لحاظ از شوهران خود درخواست طلاق مى کنند (وبزور از آنها طلاق مى گیرند) ومردان از مردان ارضا مى شوند وزنان از زنان، ومردان خود را شبیه زنان مى سازند وزنان شبیه مردان، واگر مى خواهى دین خود را محفوظ نگه دارى، آنجا را براى محل سکونت انتخاب نکن زیرا که آنجا محل فتنه است وهمچون روباهى که براى حفظ ونگهدارى فرزندان خود پیوسته از این سوراخ به آن سوراخ مى رود به قله کوهها گریزان باش.

پس دانستیم زوراء به بغداد و دارالزوراء به تهران اطلاق می شود.

مطابق مضمون این حدیث که تهران (دار الزوراء) است، ادیب دانشمند، مرحوم (فرهاد میرزا) متوفاى سال 1305 هجرى قمرى، که از مفاخر مردان سیاسى وفضلاى تاریخ دوره ناصرى است اشعارى درباره ى تهران سروده است که چون مناسب مقام است آن را در اینجا نقل مى کنیم:

اشعار مرحوم فرهاد میرزا درباره دار الزوراء

خانه اى است که براى اهل تقوى زندان و آتش است.

ولى براى غیر اهل تقوى بهشت است و آن تهران است.

مقر سلطان زمان گشته است واگر دار السلطنه نبود انس و جنى به آن وارد نمى شد. و شهرى است که خیال مى کنى قبة الاسلام است، حال آنکه از اسلام در آن خبرى نیست.

مردهایشان خود را شبیه زنها کرده اند که گمان مى برى مسخ گردیده وزن شده اند.

زنهایشان حجاب عفت را دریده، و از فراوانى آنها بازار و کاروانسراها تنگ شده است.

آنها به شوهران خود که براى آنان عقد بسته شده اند اکتفا نمى کنند.

مثل اینکه اصلا قرآن آنها را از عمل زشت باز نداشته است.

اهل مدارس جدید در این شهر همگى از راه راست منحرف گردیده و به دو دسته تقسیم شده اند.

یک دسته از آنها افکار فلسفه را تحصیل مى کنند، ودسته ى دیگر براى فراگیرى لغت و زبان کفر تشنه اند.

شاهد صادق گوینده ى این اشعار کارهاى ایشان است، وشاهد دیگر آیات و اخبارى است که به ما رسیده است.

فرمود: اى مفضل بدان، که در حوالى رى کوه سیاهى است که در پایین آن کوه شهرى بنا مى شود که آن را (تهران) مى نامند، وآن (دار الزوراء) است،

وآن شهرى است که ساختمانها وکاخهایشان مانند قصرهاى بهشت است

وزنانش (در زیبائى) مانند حور العین اند

آن زنها لباس کفار در بر مى کنند وبا پوشش کفار خود را مى آرایند

وبر (زین) سوار مى شوند وبراى شوهرانشان تمکین نمى کنند.

ودستمزد کار وکاسبى ودرآمد شوهرانشان (در خرج وبرجى که دارند) کفاف آنها را نمى دهد وبدین لحاظ از شوهران خود درخواست طلاق مى کنند (وبزور از آنها طلاق مى گیرند)

ومردان از مردان ارضا مى شوند و زنان از زنان ،

ومردان خود را شبیه زنان مى سازند و زنان شبیه مردان ،

واگر مى خواهى دین خود را محفوظ نگه دارى ، آنجا را براى محل سکونت انتخاب نکن زیرا که آنجا محل فتنه است و همچون روباهى که براى حفظ ونگهدارى فرزندان خود پیوسته از این سوراخ به آن سوراخ مى رود به قله کوهها گریزان باش.

عاقبت ری یا تهران در روایات

امام صادق(علیه السلام) فرمود:

بی گمان، اهل ری در دنیا، بر اثر نوشیدن شراب، تشنه می میرند

و تشنه برانگیخته می شوند و تشنه وارد آتش می گردند .

در حدیثی دیگر از امام صادق(علیه السلام) ، ضمن اطلاق واژۀ «زوراء» بر منطقۀ پشت ری یا تهران کنونی، چنین آمده است :

از معاویة بن وَهب روایت شده است که گفت: امام صادق (علیه السلام) این بیت شعر را که سرودۀ ابن ابی عَقِب است، خواند:

از آنان در زوراء هنگام چاشت ، هشتاد هزار نفر چون شتر کشته می شوند

سپس به من فرمود: زوراء را می شناسی؟ گفتم: فدایت شوم،

می گویند: همان بغداد است. فرمود: نه، آیا تا کنون وارد ری شده ای؟

گفتم: آر ی ، فرمود: به بازار مال فروشان رفته ای؟ گفتم: آری.

فرمود: آیا از سمت راست راه، کوه سیاه رنگ را دیده ای؟

همان جا زوراء است که در آن هشتاد هزار تن کشته می شوند،

و از ایشان هشتاد مرد از فرزندان فلانی که همه شایستۀ رهبری اند،

به قتل می رسند. گفتم: فدایت شوم ، چه کسی آنان را می کشد؟

فرمود: ایشان را اولاد عجم می کشد .

در غیبت نعمانی ، ص 299 ، یعقوب بن سراج گوید : شنیدم حضرت امام صادق (ع) فرمود : سیزده شهر و طائفه با حضرت حجت (ع) جنگ می کنند ، اهل مکه و اهل مدینه و اهل شام و بنی امیه و اهل بصره و اهل دست میسان و کردها و عربها و طائفه ضبه و غنی و باهله وازد و اهل ری ( تهران ) .

بحار ج 52 ، ص 226 ، کعب الاحبار گفت : به درستی که قائم از فرزندان علی ( ع ) است . غیبتی برای اوست همانند غیبت یوسف ، و برای اوست برگشتی همانند برگشت عیسی بن مریم ( ع ) ، سپس بعد از غیبتش ، ظاهر می شود همزمان با طلوع ستاره آخر یا ستاره سرخ ( یعنی ایرانیان ) ، و خراب شدن زورا و آن ری است ، و خسف و فرو رفتن مزوّره و آن بغداد است ، و خروج سفیانی ، و جنگ فرزند عباس با جوانان ارمنیه و آذربایجان ، و این جنگی است که در آن هزاران هزار تن به قتل می رسند و هر یک از آنها در دست خود شمشیر جواهر نشان دارد . در این هنگام است که پرچمهای سیاه بر سر آنها سایه می افکند . این جنگی است که به واسطه آن به مردن سرخ و طاعون بزرگ بشارت داده می شود ( یعنی این گونه مردن در این جنگ اتفاق می افتد ) .

بحار ج 60 ، از عبدالله بن سنان است که از امام صادق ( ع ) پرسید : سرزمین جبل کجاست که ما در بعضی از روایات خوانده و شنیده ایم که چون به فرمان خداوند خلافت و ولایت به شما بازگردد، برخی از شهر های جبل خسف و زیرو رو می شود؟

امام صادق ( ع ) فرمود : در سرزمین جبل موضعی است که به آن بحر می گویند و در آنجا شهری است که آن را قم می نامند و آنجا معدن شیعیان ماست . و امّا ری ، پس وای بر ری از هر دو بال و طرف آن ! چرا که امن و سلامتی آن به سبب قم و اهل قم است .

عرضه داشتند : دو جناح و دو طرف ری کدامند؟ حضرت فرمود : یکی بغداد است و دیگری خراسان ، و محققا شمشیرهای خراسانیان و شمشیر های بغدادیان در ری به یکدیگر خواهد رسید و حق تعالی ایشان ( اهل ری ) را عقوبت و هلاک خواهد فرمود. پس اهل ری بدین لحاظ به قم پناه می برند و مردم قم آنها را پناه می دهند ، آنگاه از قم به جای دیگری که آن را اردستان می گویند منتقل می شوند.

حال دیدید که تهران آخرالزمان با چه زیبایی و دقتی در روایات از آن یاد شده ، حال چرا انسانها تفکر نمی کنند در خلقت خود که بدانند برای این خلق نشده اند که فقط به لذات دنیا بپردازند و هدف شایسته تری در خلقت انسان نهان است ، چرا انسانها همواره رو به فنا و زوال گام برمیدارند و اعمال شیطانی انجام می دهند در حالی که راه رشد و سعادت ابدی باز است و انسان را به آن فرا می خوانند ، به امید روزی که انسان در برابر شیطان بایستد و بگوید سجده کن منم که اشرف مخلوقاتم !
آخرالزمان

می پسندم        0 

امضای کاربر : محمدELE

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
تهران در اخرالزمان
سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۳ ۱۰:۰۳ بعد از ظهر نمایش پست [3]
عضو
rating
شماره عضویت : 709
حالت :
اعتبار کاربر : 30445
پسند ها : 1202
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (13).jpg
وبسایت من : وبسایت من

راستش هر وقت تهرن میرم دلم میگیره
خدا کنه بچه های تهران از این حرفم ناراحت نشن

می پسندم        0 

امضای کاربر : پسرآفتاب
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
تهران در اخرالزمان
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳ ۱۰:۳۷ قبل از ظهر نمایش پست [4]
بانو
rating
شماره عضویت : 1713
حالت :
اعتبار کاربر : 40235
پسند ها : 563
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (3).jpg

خیلی جالب بود/من واقعا اینو نمی دونستم/ممنون

می پسندم        0 

امضای کاربر : روزهای سخت 01

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
تهران در اخرالزمان
شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۶:۱۸ بعد از ظهر نمایش پست [5]
بانو
rating
شماره عضویت : 1957
حالت :
اعتبار کاربر : 12898
پسند ها : 948
تصویر مورد علاقه من : images/mms/g01.jpg

طهران در آخر الزمان از زبان معصوم علیه السلام

بدان ای مفضل در حوالی ری کوه سیاهی ست که در دامن ان شهری بنا شده است که طهران نامیده شود و ان است زورا که قصرهایش مثل قصرهای بهشت و زنهایش مثل حور العین است.

درباره تهران و ری و زورا که برخی از محدثین آنرا تهران نامیده اند روایاتی زیادی آمده است که بخشی از آنها را محمودی گلپایگانی در کتاب پیرامون ایران و طهران جمع آوری کرده اند.

در همین رابطه در منتخب التواریخ ص 875 آمده است:

امام صادق علیه السلام فرمودند : 
ای مفضل ایا میدانی زورا کجا واقع شده است؟ 
عرض کردم خدا و حجتش داناترند. 
فرمود :بدان ای مفضل در حوالی ری کوه سیاهی ست که در دامن ان شهری بنا شده است که طهران نامیده شود و ان است زورا که قصرهایش مثل قصرهای بهشت و زنهایش مثل حور العین است بدان ای مفضل ان زنها متلبس به لباس کفار میشوند ودر هیئت ظالمان میباشند و به محل سکونت شوهر ها کفایت نمیکنند و از ایشان درخواست طلاق میکنند و مردها به مردها و زنها به زنها اکتفا میکنند و مردها شبیه به زنها و زنها شبیه به مردها میشوند پس اگر تو بخواهی دینت را حفظ کنی پس دراین شهر سکونت مکن و مسکن برای خود قرار مده چون محل فتنه است پس از انجا به قله کوهها و از سوراخی به سوراخی مثل روباه و بچه اش فرار کن.

همچنین در مناقب العتره ابن فهد حلی آمده است:
رسول خدا صل الله علیه واله وسلم فرمودند : 
وای بر امت من از شورای کبری و شورای صغری 
عرض شد این دو شورا چه وقت خواهد بود؟ 
فرمود شورای کبری بعد از وفات من برای غصب خلافت برادرم و حق دخترم برپا خواهد شدو شورای صغری در غبیت کبری و در زورا (تهران) برای تغییر سنت من و تبدیل احکام واقع خواهد شد. 

در کنز العمال ج۱۴ ص ۲۲۹ نعمان بن بشیر روایت کند که : پیش از ساعت ظهور فتنه هایی بروز میکند همچون اینکه شب تار باشد و شخص در صبح مومن بوده و چون شب فرا رسد کافر گردد و یا شب کند در حالی که مومن بوده و صبح کند در حالی که کافر شده استو گروهی دین و اخلاق خود را هب متاعی ناچیز از دنیا بفروشند.

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : یازهرااا

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
تهران در اخرالزمان
شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۶:۵۰ بعد از ظهر نمایش پست [6]
بانو
rating
شماره عضویت : 1957
حالت :
اعتبار کاربر : 12898
پسند ها : 948
تصویر مورد علاقه من : images/mms/g01.jpg

مردان زن نما

می پسندم        0 

امضای کاربر : یازهرااا

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

برچسب ها
تهران ، در ، اخرالزمان ،

« مهدى برگزيده خداست ! | احادیث تکان دهنده درباره ظهور »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 03:31 بعداز ظهر