انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » مشاوره ازدواج » عشق » ریشه عاشق شدن و زیبا دوستی

ریشه عاشق شدن و زیبا دوستی

ریشه عاشق شدن و زیبا دوستی  کلا حس زیبا دوستی و اینی که انسان نوعا از زیبایی خوشش میاد و گاها عاشق زیبایی میشه ( فرقی نمی کنه اون زیبایی طبیعت باشه ، دختر باشه ، پسر باشه ، گل باشه یا نقاشی زیبا باشه. صوت زیبا باشه یا صورت زیبا باشه) دلیل داره. علاقه شدید و عشق علت اساسی و ریشه فطری و درونی داره. که بایس بهش توجه کرد و ازش استفاده نمود. ریشه زیبادوستی این هست که انسان در فرآیند آفرینش از مجاورت زیبای مطلق و
vdai uhar ank , cdfh n,sjd

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۲ ۱۰:۱۱ بعد از ظهر
عضو
rating
شماره عضویت : 439
حالت :
اعتبار کاربر : 169
پسند ها : 23
وبسایت من : وبسایت من

مدال ها:1
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت

|

کلا حس زیبا دوستی و اینی که انسان نوعا از زیبایی خوشش میاد و گاها عاشق زیبایی میشه ( فرقی نمی کنه اون زیبایی طبیعت باشه ، دختر باشه ، پسر باشه ، گل باشه یا نقاشی زیبا باشه. صوت زیبا باشه یا صورت زیبا باشه) دلیل داره. علاقه شدید و عشق علت اساسی و ریشه فطری و درونی داره. که بایس بهش توجه کرد و ازش استفاده نمود. ریشه زیبادوستی این هست که انسان در فرآیند آفرینش از مجاورت زیبای مطلق و مطلق زیبایی ها پایین آمده و سیر نزولی کرده تا به این دنیای خاکی رسیده است. جواب این سؤال ” که وقتی قراره انسان برگرده پیش همون زیبای مطلق یعنی پیش خدا پس چرا به این دنیا آورده شده است؟ ” هم فعلا مجال بحثش نیست. میتونین “  از صف نانوایی تا سفر خدایی ( ۲ ) ” در بلوغ بخونین. کجا بودیم؟ ها !!! آره ریشه زیبا دوستی.
انسانی که پیش خدا بوده آنهم خدایی که همه زیبایی هارو با هم داره الان به خاطر پرده ها و حجاب های مادی نمی تونه لذت با خدا بودن رو بچشه ودرک کنه ولی از درون و فطرتا دانسته یا ندانسته شدیدا دنبال لذت رسیدن به مبدء زیبایی هاست. یعنی لذت با خدا بودن رو دنبال میکنه. منتها در مصادیق اشتباه میکنه و دنبال نشانه یا مظاهر و جلوه های خدا میرود. ببخشین که مطلب سنگینه و قلم منم سنگین ترش کرده ولی فک کنم ارزش خوندن رو داشته باشه . با یه مثالی ادامه میدم: شما فکر کن توی اتاقی ، یک طرف اتاق ، سیب قرمز خوشمزه ای گذاشته شده و کودکی وسط اتاق پشت به سیب ایستاده که اتفاقا خیلی سیب دوست دارد. و آن طرف اتاق روبه روی کودک آیینه بزرگی قرار دارد.طبیعتا کودک سیب را در آیینه می بیند که دارد بهش چشمک میزند.کودک که از درون دنبال سیب خوشمزه می باشد به جهت نبود شناخت، توجه نمی کند که آنچه که در آیینه می بیند سیب نیست بلکه تصویر و جلوه سیب است .
کودک با سرعت به طرف سیب خوشمزه میرود – البته به طرف سیب مجازی – یعنی به طرف تصویر سیب در آیینه. کودک فکر میکند و خوشحال است که به سیب نزدیک تر میشود حال آنکه نه تنها به سیب نزدیکتر نمیشود بلکه از آن دور می شود و به آیینه شیشه ای نزدیک می گردد که اگر سرعت خود را کنترل نکند نه تنها به سیب نمیرسد بلکه با برخورد به آیینه و شکستن آیینه به خودش هم صدمه میزند.و زمانی متوجه میشود که دنبال یک چیز خیالی که وجود واقعی ندارد می دویده که کار از کار گذشته است. حال وقتی ما متوجه جلوه های خالق زیبایی و متوجه مظاهر خدا و مخلوقات زیبای خدا میشویم،این خوب است منتها به شرطی که در آنها متوقف نشویم و این حالت حب و حس دوست داشتن را با قلق های خودش که باز مجال بحثش نیست، به خالق زیباییها انتقال دهیم.
ولی اگر اصرار به هم نشینی با زیبایی های مجازی بکنیم و در آنها متوقف بشویم، نه تنها به خالق زیبایی ها نخواهیم رسید بلکه از آن دورتر خواهیم شد و با شکستن آیینه عمرمان در زمان مرگ که همه حجابها و پرده ها برداشته میشود متوجه میشویم که ای دل غافل ، عمری دنبال حباب های توخالی بوده ایم در حالیکه لذت جای دیگری بوده است و تکلیف چیز دیگری. آن موقع شاید عذاب های آخرتی و شکنجه های آتشین آنقدر دردناک نخواهد بود که عذاب دوری از مبدء زیباییی ها و نرسیدن به لذت والای وصال محبوب حقیقی زجر آورتر و غیر قابل تحمل خواهد بود.
http://blugh.ir/?p=202

3 تشکر شده از کاربر ندای فطرت برای ارسال مفید :
نرگس , یاسی , الما ,

می پسندم 3     0  3 

تعداد پسند های ( 3 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۲ ۰۹:۲۱ قبل از ظهر نمایش پست [1]
بانو
rating
شماره عضویت : 364
حالت :
اعتبار کاربر : 2734
پسند ها : 1918
حالت من :  Sepasgozaram.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/06.jpg
وبسایت من : وبسایت من

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر
گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

برچسب ها
ریشه ، عاشق ، شدن ، زیبا ، دوستی ،

« ...خالی... | ماهیت عشق »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 06:40 پیش از ظهر