انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
دلم گرفته از آدما ..:||:.. دلم پرواز میخواهد ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » پزشکی سلامت » دانستنی های پزشکی » دستور براي مصرف دارو

دستور براي مصرف دارو

هر ساله شركت‌هاي دارويي، داروهاي جديدي را به پزشكان معرفي مي‌كنند. اين داروها به‌طور مجزا مي‌توانند باعث بهبود بيماري‌ها شوند يا دردهاي مختلف را تسكين دهند، اما استفاده همزمان از همين داروهاي مفيد مي‌تواند مضر و حتي مرگبار باشد. بنابراين اگر مي‌خواهيد از داروهاي بدون نسخه استفاده كنيد بد نيست به موارد زير نگاهي داشته باشيد: -1به پزشك خود بگوييد چه داروهايي مصرف مي‌كنيد. اين مسئله به پزشك شما كمك مي‌كند تا ديدگاه بهتري نسبت به تاريخچه پزشكي شما پيدا كند. فايده اين قضيه پرهيز پزشك از تجويز داروهايي است
nsj,v fvhX lwvt nhv,

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۳ امرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۰۵ قبل از ظهر
مدیر انجمن
rating
شماره عضویت : 6
حالت :
دعوت شدگان : 9
اعتبار کاربر : 12915
پسند ها : 1948
حالت من :  Mashkookam.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/10.jpg

مدال ها:6
مدال صندلی داغ
مدال صندلی داغ
مدال 3 سالگی عضویت
مدال 3 سالگی عضویت
اسپانسر
اسپانسر
مدال تخصص
مدال تخصص
ستارهء انجمن
ستارهء انجمن
کاربران برتر
کاربران برتر

|

هر ساله شركت‌هاي دارويي، داروهاي جديدي را به پزشكان معرفي مي‌كنند. اين داروها به‌طور مجزا مي‌توانند باعث بهبود بيماري‌ها شوند يا دردهاي مختلف را تسكين دهند، اما استفاده همزمان از همين داروهاي مفيد مي‌تواند مضر و حتي مرگبار باشد. بنابراين اگر مي‌خواهيد از داروهاي بدون نسخه استفاده كنيد بد نيست به موارد زير نگاهي داشته باشيد:

-1به پزشك خود بگوييد چه داروهايي مصرف مي‌كنيد.
اين مسئله به پزشك شما كمك مي‌كند تا ديدگاه بهتري نسبت به تاريخچه پزشكي شما پيدا كند. فايده اين قضيه پرهيز پزشك از تجويز داروهايي است كه ممكن است با داروهاي ديگر تداخل اثر داشته باشند، بخصوص اگر شما همزمان توسط چند پزشك مختلف تحت درمان باشيد.
در اين موارد هم براي شما و هم براي پزشكتان لازم است كه درباره داروهاي تجويز و مصرف شده اطلاعات مورد نياز را رد و بدل كنيد.
-2 ‌برنامه مصرف داروها را بنويسيد.
در يك برگه، تعداد و مقدار داروهاي مصرفي خود در شبانه روز را بنويسيد. سعي كنيد همه چيز دقيقا مشخص باشد.
در اين برگه، عوارض جانبي شايع و روش نگهداري هر دارو را نيز از روي بروشور مشخصات دارو يادداشت كنيد. البته اغلب داروها را بايد در محيط خشك و خنك و به دور از يخ زدگي نگهداري كنيد.
جالب اينكه بر خلاف تصور رايج، حمام و آشپزخانه براي نگهداري داروها محيط مناسبي نيستند چرا كه حرارت و رطوبت مي‌تواند باعث فساد داروها و كاهش تأثير آنها شود.

-3پرهيز آگاهانه
مي دانيد چطور ممكن است آب گريپ فروت با آن ‌همه خاصيت، برايتان مضر باشد؟ آب گريپ فروت با اثر برخي داروها تداخل مي کند و به همين دليل مصرف همزمان آنها با هم، مي تواند مضر باشد، مثلا مصرف هم زمان داروهاي ضد کلسترول از خانواده‌ي استاتين‌ها (مثل لواستاتين و آتروواستاتين)، با آب گريپ‌فروت تداخل ايجاد مي‌کند.
مصرف الكل و كافئين، بلند کردن بارهاي سنگين و مصرف داروهاي مسكن از قبيل استامينوفن و ايبوپروفن درصورت همزماني با مصرف برخي داروها مي‌توانند خطرناك باشد.
حتما با پزشك خود رو راست باشيد و دستورات او را براي پرهيز از برخي غذاها، داروها و فعاليت هاي مضر رعايت كنيد.

-4داروهايتان را با كسي شريك نشويد.
در مدرسه به ما آموزش داده‌اند كه اموالتان را با ديگران تقسيم كنيد، چون باعث دوستي و محبت مي‌شود. اما وقتي پاي دارو به ميان مي‌آيد بهتر است به آموزش هاي دوران مدرسه بي‌توجه باشيم!
دو بيمار مي‌توانند دقيقا مقدار مساوي از يك دارو را مصرف كنند، ولي يك نفر از آنها كمي خواب آلود مي‌شود و دومي به كُما مي‌رود.
نحوه عملكرد دارو در بدن، از فردي به فرد ديگر متفاوت است. دارو براي هر فرد به‌طور اختصاصي تجويز مي‌شود، بنابراين هرگز داروي خود را با كسي شريك نشويد و از داروي افراد ديگر استفاده نكنيد، چون ممكن است عوارض مرگباري داشته باشد. اگر هم عوارضي بروز نكند، مطمئنا تأثير درماني دارو به طرز چشمگيري كم خواهد شد.

-5صبور باشيد.
داروهاي مختلف از راه هاي متفاوتي در بدن تأثير خود را اعمال مي‌كنند. برخي از داروها بلافاصله بعد از مصرف جذب شده و خيلي سريع تأثير خود را نشان مي‌دهند؛ اما تعداد ديگري از داروها ديرتر تأثير مي‌كنند و بيمار ديرتر متوجه تأثير دارو و بهبود بيماري خود مي‌شود.
شايد خيلي از بيماران فكر كنند كه به جاي صبر كردن، بايد دوز(مقدار) دارو را بيشتر كنند تا دارو سريع تر اثر كند. بيمار بايد بداند كه برخي از داروها ديرتر اثر مي‌كنند و بايد حتما براي دريافت بهترين نتيجه ي درماني، كمي صبور باشد.

-6داروهاي تاريخ مصرف گذشته را دور بريزيد.
هرگز داروهاي تاريخ مصرف گذشته را در جعبه ي داروها نگه نداريد و به‌محض انقضاي تاريخ مصرف دارو، بدون ترديد آن‌را دور بريزيد.
برخي از داروها بعد از گذشت تاريخ مصرف، به دليل واكنش‌هاي شيميايي مي‌توانند باعث مسموميت بيمار شوند.

-7داروها را در تاريكي مصرف نكنيد.
اگر نور محيط آنقدر كم است كه نمي‌توانيد برچسب روي دارو را بخوانيد، دارو را مصرف نكنيد، به خصوص اگر همه داروها را در يك محل نگهداري مي‌كنيد. در چنين شرايطي احتمال اشتباه داروها با هم بسيار زياد است، مثلا ممكن است به جاي 2 عدد استامينوفن، 2عدد از داروي ديگري مصرف شود كه عوارض خطرناكي را به دنبال خواهد داشت. پس هر زمان كه خواستيد دارويي را مصرف كنيد، دقيقا مطمئن شويد كه همان دارو را به دهان مي‌بريد.

-8قرص را نجويد، نشكنيد و خرد نكنيد.
بزرگ بودن برخي از قرص ها بيمار را به فكر شكستن يا خرد كردن قرص مي‌اندازد تا مصرف آن راحت‌تر باشد، اما همين كار باعث مي‌شود تا بخشي از دارو سريع تر از بخش‌هاي ديگر جذب شود و طبعا تأثير دارو دچار اختلال خواهد شد. حتي احتمال دارد وضعيتي شبيه دوز بيش از حد دارو ايجاد شود.

-9ليست داروهاي خود را همراه داشته باشيد
اگر داروهاي زيادي مصرف مي‌كنيد، فهرستي از نام و مقدار مصرف آنها را در جيب خود داشته باشيد تا اگر احيانا بيرون از منزل دچار يك وضعيت اورژانسي شديد، بتوانيد به تيم پزشكي درباره داروهايي كه مصرف مي‌كنيد، توضيح دهيد. چنين فهرستي در ملاقات با پزشك هم مفيد خواهد بود چون بدين ترتيب، ديگر نام و دوز داروهاي مصرفي را فراموش نخواهيد كرد.

-10بيشتر، هميشه بهتر نيست.
بعضي وقت ها كه خيلي بدحال هستيد، شايد استفاده از مقدار بيشتر دارو شما را وسوسه كند، اما به ياد داشته باشيد كه اين كار مفيد نبوده و حتي در برخي موارد خطرناك خواهد بود. به اين نكته مهم توجه داشته باشيد كه بسياري از اوقات، بدحالي و ضعف شما به دليل استرس يا تغذيه نادرست است.
در چنين شرايطي شايد بهبود تغذيه و شرايط روحي و ذهني مفيدتر از مصرف انواع و اقسام قرص و دارو باشد، بنابراين همواره در اولين گزينه به سراغ دارو نرويد.
اگر هم وضعيت بيماري شما به گونه‌اي است كه بايد از داروهاي خاصي استفاده كنيد، بهترين كار مشورت با پزشك است. اما اگر امكان چنين مشورتي وجود ندارد و شما درباره مقدار دارو اطمينان داريد، دوز دارو را بيشتر نكنيد.

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : پونه

کاش ....
وقتی خدا در حشر بگوید : چه داشتی؟

سر بکند حسین .... بگوید : حساب شد....

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دستور براي مصرف دارو
پنجشنبه ۳ امرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۵۹ بعد از ظهر نمایش پست [1]
عضو
rating
شماره عضویت : 37
حالت :
اعتبار کاربر : 2945
پسند ها : 475
حالت من :  Mokhlesim.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/02.jpg
وبسایت من : وبسایت من

با سلام و عرض ادب واحترام خدمت ریحانه خانم
مطلب ارزشمندی بود
ممنون از اینکه زحمت می کشید واین مطالب ارزشمند را در انجمن به اشتراک می گذارید
اجرکم عندالله
موفق باشید و سربلند

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : محمد313
خدایا مراببخش
به خاطر تمام لحظه هایی که تو با من بودی و من فکر می کردم تنها هستم.
به خاطر تمام درهایی که کوبیدم و هیچ کدام خانه ی تو نبود.

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

برچسب ها
دستور ، براي ، مصرف ، دارو ،

« علت سکسکه چیست؟ | تداخل مصرف گريپ فروت با بعضي داروها »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 07:54 پیش از ظهر