انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
دلم گرفته از آدما ..:||:.. دلم پرواز میخواهد ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » مذهبی و دینی » صلوات شمار » طريقه هاي ختم هاي گوناگون صلوات

طريقه هاي ختم هاي گوناگون صلوات

طريقه هاي ختم هاي گوناگون صلوات ----------------------------------------------------------------------------------------------- ختم صلوات يكي از ختم هاي بسيار مهمي كه مورد توجه بزرگان دين است ، ختم صلوات مي باشد كه هر دردمندي به آن متوسل مي شود ، به روي او باب عافيت و رحمت گشوده مي گردد ، چنان كه رسول خدا (صلی الله علیه واله) فرمود : هر كه روزي بر من صلوات فرستد حق تعالي در عافيت را بر روي او بگشايد و حاجت معنوي و مادي ، دنيايي و اخروي او به حرمت صلوات بر محمد (صلی الله علیه
xvXri ihX ojl ihX ',kh',k wg,hj

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۳۶ قبل از ظهر
بانو
rating
شماره عضویت : 47
حالت :
دعوت شدگان : 16
اعتبار کاربر : 92898
پسند ها : 4935
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (13).jpg
وبسایت من : وبسایت من

مدال ها:6
بهترین ارسال کننده
بهترین ارسال کننده
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت
نفر اول مسابقه
نفر اول مسابقه
کاربر با ارزش
کاربر با ارزش
ستارهء انجمن
ستارهء انجمن
کاربران برتر
کاربران برتر

|

ختم صلوات

يكي از ختم هاي بسيار مهمي كه مورد توجه بزرگان دين است ، ختم صلوات مي باشد كه هر دردمندي به آن متوسل مي شود ، به روي او باب عافيت و رحمت گشوده مي گردد ، چنان كه رسول خدا (صلی الله علیه واله) فرمود : هر كه روزي بر من صلوات فرستد حق تعالي در عافيت را بر روي او بگشايد و حاجت معنوي و مادي ، دنيايي و اخروي او به حرمت صلوات بر محمد (صلی الله علیه واله) و آل محمد برآورده مي شود . 1

1 . جامع الاخبار ، ص 67 و نيز مستدرك الوسائل ، ج 5 ، ص 100 .

طريقه ی ختم صلوات

1 . اگر حاجتي داشته باشد ، نيت مي كند يا به زبان مي گويد كه چنان چه حاجتم تا فلان مدت برآورده شود ، 14 هزار صلوات مي فرستم و هر هزار صلوات براي يكي از معصومين (علیهم السلام) هديه باشد و چنان چه حاجت برآورده شد وفا كند .

2 . روزي هزار بار صلوات بفرستد و هر هزار تا را براي يكي از ائمه هديه كند ، در بين يا در پايان به حاجت دلتان خواهيد رسيد .

3 . تا دو ماه ، روزي هزار بار صلوات بفرستد ، چون ماه تمام شود آن مطلب ان شاءالله برآورد شود .

4 . براي برآوردن حاجت و اداي دين ، تجربه شده است از شب جمعه شروع كند تا دو هفته و در هر شب از نيمه شب بخواند ، شب اول غسل كند ولي ساير شب ها ضرروي نيست .

شب اول ، شب جمعه هزار مرتبه بگويد :

« اللهم صل علي محمد و آل محمد »

شب دوم , شب شنبه هزار مرتبه بگويد :

« اللهم صل علي اميرالمؤمنين »

شب سوم ، شب يكشنبه هزار مرتبه بگويد :

« اللهم صل علي فاطمه الزهراء »

شب چهارم ، شب دوشنبه هزار مرتبه بگويد :

« اللهم صل علي الحسن »

شب پنجم ، شب سه شنبه هزار مرتبه بگويد :

« اللهم صل علي الحسين »

شب ششم ، شب چهارشنبه هزار مرتبه بگويد :

« اللهم صل علي علي بن الحسين »

شب هفتم ، شب پنجشنبه هزار مرتبه بگويد :

« اللهم صل علي محمد بن علي »

شب هشتم ، شب جمعه هزار مرتبه بگويد :

« اللهم صل علي جعفر بن محمد »

شب نهم ، شب شنبه هزار مرتبه بگويد :

« اللهم صل علي موسي بن جعفر »

شب دهم ، شب يكشنبه هزار مرتبه بگويد :

« اللهم صل علي علي بن موسي »

شب يازدهم ، شب دوشنبه هزار مرتبه بگويد :

« اللهم صل علي محمد بن علي »

شب دوازدهم ، شب سه شنبه هزار مرتبه بگويد :

«اللهم صل علي علي بن محمد »

شب سيزدهم ، شب چهارشنبه هزار مرتبه بگويد :

«اللهم صل علي حسن بن علي »

شب چهاردهم ، شب پنجشنبه هزار مرتبه بگويد :

« الهم صل علي حجه بن الحسن »

شب پانزدهم ، شب جمعه هزار مرتبه بگويد :

« اللهم صل علي عباس الشهيد » .

راهنماي شماره اعداد ابجد نام هاي چهارده معصوم (علیهم السلام) جهت ختم گرفتن صلوات

نام مبارك رسول الله (صلی الله علیه واله) : 92 .

نام مبارك امام علي (علیه السلام) : 110 .

نام مبارك حضرت فاطمه ( سلام الله علیها ) : 135 .

نام مبارك امام حسن (علیه السلام) : 118 .

نام مبارك امام حسين (علیه السلام) : 128 .

نام مبارك امام سجاد (علیه السلام) : 110 .

نام مبارك امام محمد باقر (علیه السلام) : 92 .

نام مبارك امام صادق (علیه السلام) : 353 .

نام مبارك امام موسي بن جعفر (علیه السلام) : 116 .

نام مبارك امام رضا (علیه السلام) : 110 .

نام مبارك امام جواد الائمه (علیه السلام) : 92 .

نام مبارك امام هادي (علیه السلام) : 110 .

نام مبارك امام حسن عسكري (علیه السلام) : 118 .

نام مبارك امام عصر ( عجل الله تعالی فرجه الشریف ) : 59 .

انواع ختم هاي صلوات

كسي كه مي خواهد صلوات بفرستد به صورت زير مي تواند عمل كند .

1 . به عدد حروف صلوات كه چهارده حرف است ، مي توانيد صلوات بفرستد .

2 . به عدد ابجدي صلوات كه 557 مي باشد ، صلوات بفرستد .

3 . اگر مي خواهيد به نام يكي از معصومين (ع) صلوات بفرستيد مي توانيد به عدد نام آن بزرگواران كه در ذيل آمده ، صلوات بفرستيد . مثلا اگر مي خواهيد به ساحت امام حسين (ع) صلوات بفرستيد بايد 128 مرتبه كه عدد نام آن بزرگوار مي باشد صلوات فرستيد .

4 . صلوات فرستادن اگر براي برآورده شدن حوائج و رفع گرفتاري ها و غم ها باشد ، چون تعداد مشخص نيست ، بايد به عدد نام مبارك رسول الله ، 92 مرتبه يا به نام آقا علي مرتضي (علیه السلام) ، 110 مرتبه صلوات فرستاده شود .

5 . اگر براي حوائج شخصي باشد عدد نام حاجتمند انتخاب شود بهتر است و اگر براي شادي روح يكي از رفتگان باشد بايد به عدد نام آن شخص ( متوفي ) هديه فرستاده شود . 1

1 . آثار و بركات صلوات ، ص 114 – 115 .

6 . اين صلوات از اصرار است و اگر براي آخرت خوانده شود معنويات به دست آيد و اگر براي دنيا خوانده شود به ثروت بسيار مي رسد. ده مرتبه صبح و ده مرتبه عصر نزديک مغرب بخواند و براي ختم99 مرتبه لازم است:

اللهمَّ صلِّ علي سيِّدِنا و حبيبنِا و شفيعِنا محمَّدٍ حاءِِ الرَّحمةِ وَ ميم المُلکِ و دالِ الداومِ السَّيِدِ الْکامِل الفاتِح الخاتِم کُلَّما ذکَرَکَ و ذَکَرَهُ الذاکِرونَ و کُلَّما سَهي و غَفَلَ عَن ذِکرکَ و ذَکَرَهُ الغافِلونَ صلاةً دائِمَة بِدَوامِکَ باقية ببَقائِکَ لا مُنتَهي لها دونَ ذلِکَ و عَلي آلِهِ و اَصحابهِ کَذلِکَ اَنَّکَ عَلي کُلِّ شَيءٍ قَدير.

ختم هاي 40 گانه

به 40 ختم كه در منابع اسلامي ديده مي شود ، اشاره مي نماييم .

بهتر است ختم را با طهارت ، رو به قبله و با توجه كامل مورد عمل قرار دهيد . 1

1 . به عدد « بسم الله الرحمن الرحيم » 786 مرتبه « بسم الله الرحمن الرحيم » بگوييد ، سپس 132 مرتبه صلوات بفرستيد ، انشاءالله به حاجت خود خواهيد رسيد . 2

2 . براي عزت يافتن ، هر روز ده بار صلوات بفرستيد . 3

3 . امام صادق (علیه السلام) فرمود : هر كه يك مرتبه از روي اخلاص و نيت قلبي به رسول خدا صلوات فرستد ، خدا صد حاجت او را روا مي سازد ؛ سي در دنيا و هفتاد در آخرت . 3

4 . از جمله ختم هاي مجرب كه براي برآورده شدن حوائج تاثير زياد دارد ، ختم صلوات مجرب است كشه براي قضاي حاجت و دفع بلاها و نجات از ناراحتي ها و رسيدن به مقاصد و مطالب ، چهارده هزار صلوات به شرح زير فرستاده شود :

اول ، وضو گرفته و دهان را با گلاب خوشبو نموده ، سپس سه مرتبه صلوات اسرارآميز را خوانده و بعد از سه مرتبه صلوات اسرارآميز كه در ذيل مي آيد چهارده هزار صلوات به نيت چهارده معصوم ، به ترتيب به هر معصوم هزار صلوات فرستاد و هديه به روح پاكشان نموده و اما صلوات اسرارآميز چنين است :

اللهم صل علي سيدنا و حبيبنا و شفيعنا محمد ، خاء الرحمه

خدايا ، بر مولاي ما و حبيب ما ، و شفاعت كنندة ما محمد درود فرست كه حاء رحمت ،

و ميم الملك و دال الدوام ،‌ السيد الكامل الفاتح الخاتم

و ميم ملك ، و دال دوام و مولا و كامل و فتح كننده و خاتمه بخش [ پيامبران ] است ؛

كلما ذكرك و ذكره الذاكرون و كلما سهي و غفل عن ذكرك

هرگاه كه تو را ياد مي كنند و يادكنندگانش به ياد مي آورند ، و هر گاه كه از يادت غفلت مي ورزد

و ذكره الغافلون ، صلاه دائمه بدوامك ، باقيه ببقائك ،

و غافلان او را ياد مي آورند ؛ درودي كه پيوسته است به دوام تو ، و باقي است به بقاي تو ؛

لامنتهي لها دون ذلك ، و علي آله و اصحابه كذالك ،

و منتهايي ندارد . [ نيز ] بر خاندان و يارانش چنين دروي نثار كن .

انك علي كل شيء قدير و بالإجابه جدير . 5

كه تو بر هر كاري قدرت داري و به اجابت سزاواري .

5 . رسول خدا (صلی الله علیه واله) مي فرمايد : هر كه صد مرتبه صلوات فرستد خدا صد حاجت او را برآورد . 6

6 . براي شفاي مريض هايي كه پزشكان جواب كرده اند و اميدي به درمان نيست ، به رسول خدا صلوات زياد فرستاده شود .

بهتر است چنين صلوات فرستاده شود : « اللهم صل علي محمد و‌ آل محمد كما باركت علي ابراهيم . » 7

7 . براي بر طرف شدن فقر و تنگدستي ، رسول خدا مي فرمايد : بسيار ياد خدا كنيد و بر من صلوات بفرستيد . 8

8 . براي رفع فراموشي ، امام حسن مجتبي (ع) مي فرمايد : صلوات بفرستيد تا به يادتان آيد . 9

9 . رسول خدا (صلی الله علیه واله) مي فرمايد : هر كه در هر صبح 10 مرتبه و در هر شام 10 مرتبه بر من صلوات فرستد ، من او را دريابم در وقتي كه محتاج به آن باشد . 10

10 . امام صادق (علیه السلام) مي فرمايد : هر كه 100 مرتبه بگويد :« يا رب صل علي محمد و آل محمد » ، حق تعالي 100 حاجت او را رواگرداند . 11

11 . امام باقر (علیه السلام) مي فرمايد : هر كه عصر روز جمعه بگويد :

اللهم صل علي محمد و آل محمد الاوصياء المرضيين بافضل صلواتك

خدايا ، درود فرست بر محمد و خاندان محمد ، آن جانشينان پسنديده با برترين درودهايت ؛

و بارك عليهم بافضل بركاتك و السلام عليه و عليهم و علي ارواحهم

و خير و بركت ده به ايشان ، با برترين بركت هايت و سلام [ خدا ] بر او ، و برايشان ، و بر روان هاشان

و اجسادهم و رحمه الله و بركاته .

و پبكرهاشان ، و رحمت و بركات خدا نصيب آنان باد .

حق تعالي صد هزار هزار حاجت او را روا سازد . 12

12 . رسول خدا (صلی الله علیه واله) فرمود : هر كس شب جمعه دو ركعت نماز به جا آورد ، در هر ركعت 50 مرتبه سوره اخلاص بخواند و بعد از سلام نماز بگويد : « اللهم صل علي النبي العربي و آله . » حزن او بر طرف مي شود . 13

13 . يكي از صلوات هاي اسرار آل محمد (صلی الله علیه واله) است . امام رضا (علیه السلام) فرمود : كسي كه سه مرتبه در بامداد و سه مرتبه در آخر روز يا در شب ذكر صلوات بفرستد ، دعايش مستجاب و روزي اش زياد مي گردد و گناهانش از بين مي رود و خطاهايش محو مي گردد ، سرورش دوام يافته و به آرزوهايش مي رسد و بر دشمنش ياري يابد ، اسباب همه خيرات برايش مهيا مي شود و از دوستان پيامبر در بهشت اعلي قرار داده ميشود :

اللهم صل علي محمد و آل محمد في الاولين و صل علي محمد و آل محمد

خدايا بر محمد و خاندان محمد درود فرست در ميان نخستين آفريدگان ، و درود فرست بر محمد و خاندان محمد

في الآخرين ، و صل علي محمد و آل محمد في الملإ الاعلي ، و صل علي محمد

در ميان آخرين آفريدگان ، و درود فرست بر محمد و خاندان محمد در ملأاعلي ، و درود فرست بر محمد و خاندان

و آل محمد في المرسلين ، اللهم اعط محمدا الوسيله و الشرف و الفضيله

محمد در ميان فرستادگان ، خدايا محمد را منزلت و شرافت و فضيلت و مرتبه اي بزرگ عطا فرما .

و الدرجه الكبيره ، اللهم اني آمنت بمحمد ، و لم اره فلا تحرمني يوم القيامه رؤيته ،

خدايا من به محمد ايمان آوردم در حالي كه او را نديدم ، پس در روز قيامت مرا از ديدارش محروم مكن ،

و ارزقني صحبته و توفني علي ملته ، و اسقني من حوضه مشربا رويا سائغا هنيئا

و هم سخني با او را نصيبم گردان و مرا به دين او بميران و از حوضش شرابي سيراب كننده و گوارا

لا أظما بعده ابداً ، انك علي كل شيء قدير ، اللهم كما آمنت

و بي زحمت كه پس از آن هرگز تشنگي نيابم ، به من بچشان ، كه تو بر هر كاري قدرت داري ، خدايا ، از آن جا كه

بمحمد و لم اره فعرفني في الجنان وجهه ،

من به محمد ايمان آوردم در حالي كه او را نديدم ، تو نيز در بهشت او را به من بشناسان .

اللهم بلغ روح محمد عني تحيه كثيره و سلاما .

خدايا ، از سوي من ، روان مقدس محمد را درودي فراوان و سلامي بي اندازه برسان .

14 . در ثلث آخر شب جمعه ، دو ركعت نماز حاجت بخوانيد ؛ بعد از نماز ، صلوات بفرستيد . سپس بگوييد : « بسم الله الرحمن الرحيم » و صد بار صلوات بفرستيد ؛ سه شب جمعه آن را تكرار كنيد ، حاجت روا مي شويد .

15 . اين ختم به صلوات فتح معروف است و چهل بامداد بعد از نماز صبح خوانده شود ، كار فرو بسته او بگشايد و بر دشمن ظفر يابد :

الصلاه و السلام عليك يا رسول الله ، الصلاه و السلام عليك يا حبيب الله ،

درود و سلام بر تو اي فرستادة خدا ، درود و سلام بر تو اي دوستدار خدا ،

الصلاه و السلام عليك يا خليل الله ، الصلاه و السلام عليك يا صفي الله ،

درود و سلام بر تو اي دوست يكدل خدا ، درود و سلام بر تو اي برگزيدة خدا ،

الصلاه و السلام عليك يا نجي الله ، الصلاه و السلام عليك يا خير خلق الله ،

درود و سلام بر تو اي رازدار خدا ، درود و سلام بر تو اي بهترين آفريدة خدا ،

الصلاه و السلام عليك يا من اختاره الله ، الصلاه و السلام عليك يا من زينه الله ،

درود و سلام بر تو اي كسي كه خدايش برگزيد ، درود و سلام بر تو اي كسي كه خدايش زينت [ عبوديت ] بخشيد ،

الصلاه و السلام عليك يا من ارسله الله ، الصلاه و السلام عليك يا من شرفه الله ،

درود و سلام بر تو اي كسي كه خدايش به رسالت فرستاد ، درود و سلام بر تو اي كسي كه خدايش شرافت داد ،

الصلاه و السلام عليك يا من عظمه الله ، الصلاه و السلام عليك يا من كرمه الله ،

درود و سلام بر تو اي كسي كه خدايش بزرگ گردانيد ، درود و سلام بر تو اي كسي كه خدايش گرامي داشت ،

الصلاه و السلام عليك يا سيد المرسلين ، الصلاه و السلام عليك يا امام المتقين ،

درود و سلام بر تو اي مولاي فرستادگان ، درود و سلام بر تو اي پيشواي با تقوايان ،

الصلاه و السلام عليك يا حاتم النبيين ، الصلاه و السلام عليك يا شفيع

درود و سلام بر تو اي خاتم پيامبران ، درود و سلام بر تو اي شفاعت كنندة

المذنبين ، الصلاه و السلام عليك يا رسول الله رب العالمين ،

گنهكاران ، درود و سلام بر تو اي رسول خداي پروردگار هستي ها ،

الصلاه و السلام عليك يا سيد الاولين ، الصلاه و السلام عليك يا سيد الآخرين ،

درود و سلام بر تو اي مولاي نخستين آفريدگان ، درود و سلام بر تو اي مولاي واپسين آفريدگان ،

الصلاه و السلام عليك يا قائد المرسلين ، الصلاه و السلام و عليك يا شفيع الامه ،

درود و سلام بر تو اي راهبر فرستادگان ، درود و سلام بر تو اي شفاعت كنندة امت ،

الصلاه و السلام عليك يا عظيم الهمه ، الصلاه و السلام عليك يا حامل لواء الحمد ،

درود و سلام بر تو اي بزرگ همت ، درود و سلام بر تو اي پرچمدار ستايش ،

الصلاه و السلام عليك يا صاحب المقام المحمود ، الصلاه و السلام عليك

درود و سلام بر تو اي صاحب مقام درخور سپاس ، درود و سلام بر تو

يا ساقي الحوض المورود ، الصلاه و السلام عليك يا اكثر الناس تبعا يقوم القيامه ،

اي ساقي حوضي كه بر آن وارد شوند ، درود و سلام به تو اي كه در روز قيامت بيش ترين پيرو را داري ،

الصلاه و السلام عليك يا سيد ولد آدم ، الصلاه و السلام عليك يا اكرم الاولين

درود و سلام بر تو اي مولاي فرزندان آدم ، درود و سلام بر تو اي نخستين گرامي

و الآخرين ، الصلاه و السلام عليك با بشير ، الصلاه و السلام عليك

و اي واپسين گرامي ، درود و سلام بر تو اي بشارت دهنده ، درود و سلام بر تو

يا نذير ، الصلاه و السلام عليك يا داعي الله بإذنه و السراج المنير ،

اي انذاركننده ، درود و سلام بر تو اي دعوت كنندة به سوي خدا ، به اذن او ، و اي چراغ نوراني ،

الصلاه و السلام عليك يا مقفي ، الصلاه و السلام عليك يا عاقب ، الصلاه و السلام

درود و سلام بر تو اي برگزيده ، درود و سلام بر تو اي جانشين خير ، درود و سلام

عليك يا حاشر ، الصلاه و السلام عليك يا مختار ، الصلاه و السلام عليك يا ماحي ،

بر تو اي گردآورندة [ امت ] ، درود و سلام بر تو اي اختيار شده ، درود و سلام بر تو اي محوكننده ،

الصلاه و السلام عليك يا احمد ، الصلاه و السلام عليك يا محمد صلوات الله

درود و سلام بر تو اي پسنديده ، درود و سلام بر تو اي ستوده خصال ؛ درودهاي خدا

و ملائكته و رسله و حمله عرشه و جميع خلقه عليك و علي آلك و اصحابك

و فرشتگان و رسولان و حاملان عرش و تمام آفريدگان او بر تو باد و بر خاندان و اصحاب تو ،

و رحمه الله و بركاته . 15

همچنين رحمت و بركات خدا .

16 . هر كس نزديك قبر رسول خدا (صلی الله علیه واله) بايستد و آية « ان الله و ملائكته يصلون علي النبي يا أيها الذين آمنوا صلوا عليه و سلموا تسليما » 16را بخواند و نيز هفتاد بار بگويد : صل الله عليك يا رسول الله ، حاجتي كه دارد بخواهد رد نمي شود . چون سعادت تشرف براي عاشقان و شيفتگان و مومنان به آن حضرت امكان پذير نيست ، مي توانند قبر مطهر آن بزرگوار را روي زمين يا كاغذي رسم كرده ، جلوي چشم خود قرار داده ، دستور فوق را انجام دهند . حاج شيخ عباس قمي قدس سره ، در قسمت زيارت رسول خدا (صلی الله علیه واله) از راه دور ، به اين موضوع اشاره فرموده اند . 17

17 . حضرت رسول خدا (صلی الله علیه واله) مي فرمايد : هر كس بعد از نماز ظهر ، صد بار صلوات بفرستد خداوند سه پاداش به او مي دهد : اول ، مديون نشود و اگر مديون شود خداوند ادا كند . دوم ، ايمان او را حفظ كند كه اين بزرگ ترين بخشش است و سوم ، روز قيامت از نعمتي كه او داده نپرسد . 18

18 . شيخ بهاءالدين عاملي مي فرمايد : هر كه را كار مهمي پيش آيد در بياباني خلوت ، چهار خط بكشد و يك خط در ميان آنها ترسيم كند و او را قبر پيامبر (صلی الله علیه واله) فرض كن و نظر به خط فرضي قبر نموده ، با اشاره به آن دوازده هزار بار بگويد : صلي الله عليك يا رسول الله ، حاجتش روا شود . 19

19 . روز دوشنبه ، زير آسمان ، هفتاد و چهار ريگ ( سنگ ريزه ) برچينيد ، سي و هفت دانه به دست راست و سي و هفت دانه به دست چپ ، ريگ هاي دست رست را سمت راست جانماز و ريگ هاي دست چپ را به دست چپ جانماز نهيد . سپس دو ركعت نماز حاجت گزاريد . بعد از سلام نماز ، بر هر يك از ريگ هاي سمت راست جانماز ده صلوات فرستاده جز ريگ آخر و بر آن شش صلوات فرستيد كه در مجموع سيصد و شصت و شش صلوات مي شود و هر يك از ريگ هاي سمت چپ جانماز ده صلوات بفرستيد جز آخري كه بر آن شش بار صلوات بفرستيد . بعد دست به دعا بلند كنيد و از خدا حاجت خود را بخواهيد . سپس ريگ هاي اول ( يعني سمت راست ) را در آب روان افكنيد و ريگ هاي دوم ( يعني سمت چپ ) را در زمين دفن كنيد . اين عمل تخلف نداشته و ندارد و تجربه شده است . 20

20 . جهت رفع گرفتاي و وسعت رزق ، روزي هزار بار به شرح زير خوانده شود :

روز شنبه : هزار مرتبه اللهم صل علي محمد و آل محمد ( خدايا بر محمد و خاندان محمد درود فرست ) .

روز يكشنبه : هزار مرتبه يا رب العالمين ( اي پروردگار هستي ها ) .

روز دوشنبه ، هزار مرتبه يا ذاالجلال و الاكرام ( اي صاحب جلالت و اكرام ) .

روز سه شنبه : هزار مرتبه يا قاضي الحاجات ( اي رواكنندة حاجت ها ) .

روز چهارشنبه : هزار مرتبه يا ارحم الراحمين ( اي مهربان ترين مهربانان ) .

روز پنج شنبه : هزار مرتبه يا حي يا قيوم ( اي زنده اي جاويد ) .

روز جمعه : هزار مرتبه لا إله إلا الله الملك الحق المبين ( نيست خدايي جز خداي يكتا ، آن فرمانروايي حق آشكار ) . 21

21 . در هر شب جمعه يا شب عيد فطر ، 10 مرتبه بخوانيد :

يا دائم الفضل علي البريه يا باسط اليدين بالعطيه

اي كه احسانت بر آفريدگان پيوسته است ، و دست هايت به بخشيدن از هم گشوده ،

يا صاحب المواهب السنيه صل علي محمد و آله خير الوري سجيه

اي صاحب بخشش هاي والا مرتبه ، درود فرست بر محمد و خاندانش كه از همه نيك نهادترند .

و اغفرلنا يا ذا العلي في هذه العشيه . 22

و ما را بيامرز ، اي دارندة والايي ، در اين شب هنگام .

22 . توسل به ساحت اقدس حضرت رسول خدا (صلی الله علیه واله) : 92 روز با وضو و توجه رو به قبله بنشينيد و روزانه هزار مرتبه صلوات بفرستيد ، سپس حاجت بخواهيد . 23

23 . چهل روز مدوامت به صلوات ؛ و انجام واجب و ترك گناه ، 557 مرتبه صلوات بفرستيد و حاجت بخواهيد . 24

24 . يك اربعين ( چهل روز ) به عدد نام يكي از معصومين صلوات الله عليهم اجمعين صلوات بفرستيد و ثوابش را هديه به پيشگاه آن بزرگوار كنيد . 25

25 . توسل به حضرت زينت كبري ( سلام الله علیها ) از پربركت ترين و پرفيض ترين توسلات است . طريق توسل به آن حضرت به اين صورت است كه شصت و نه روز ، هر روز شصت و نه مرتبه صلوات هديه به حضورشان گردد و بهتر است شصت و نه تومان انفاق در راه خدا به نيت حضرت زينب ( سلام الله علیها ) نماييد . 26

26 . از جمله ختم هاي بسيار مجربي كه براي بعضي از عزيزان به تجربه رسيده ، اين است كه هنگام بروز ناگواري ها ، 69 مرتبه صلوات هديه به حضور حضرت زينب نماييد و 69 تومان در راه خدا انفاق كنيد . 27

27 . يكي ديگر از ختم هاي مجرب ، هدية 133 صلوات به ساحت اقدس حضرت عباس (ع) مي باشد . براي اين ختم 133 روز گفته اند ، 40 روز و 21 روز نيز گفته اند . 28

28 . از جمله ختم هايي كه نزد اهل سلوك از توجهات خاص برخوردار است و هنگام بروز مشكلات به آن پناهنده شده اند ، 72 هزار صلوات در 72 روز ، هديه به ارواح مطهر شهداي كربلاي حسيني مي باشد كه از اهميت خاصي برخوردار است . 29

29 . براي عده اي از اهل سير و سلوك تجربه شده است كه به عدد « بسم الله الرحمن الرحيم » يعني 786 مرتبه صلوات فرستادن براي وسعت رزق و خلاصي از بند ، مجرب بوده هست . 30

30 . يكي ديگر از ختم هاي قابل توجه ، توسل به حضرت حمزه سيد الشهداء (علیه السلام) مي باشد . يك اربعين ( چهل روز ) ، روزي شصت مرتبه صلوات بفرستيد ، هديه به ساحت آن بزرگوار بكنيد . 31

31 . يكي ديگر از ختم هاي بسيار مجرب ، توسل به حضرت فاطمه ام البنين ، مادر حضرت ابوالفضل العباس (علیه السلام) است كه چهل روز مي باشد ، هر روز صد و سي و پنج مرتبه صلوات هديه به روح مطهر آن حضرت مي نماييد . 32

32 . از جمله ختم هاي بسيار قابل توجه ، توسل و تمسك به حضرت مسلم بن عقيل است كه يك اربعين ( چهل روز ) روزي صد و هفتاد مرتبه صلوات با توجه ، هديه به آن بزرگوار نمايند . 33

33 . نزد عارف كامل ، حاج شيخ حسن علي نخودكي اصفهاني قدس سره سنت بود كه شب هاي جمعه يك سورة ياسين و هزار و صد مرتبه صلوات هديه به ارواح مومنين وادي السلام نجف نمايند كه از جهات معنوي و مادي به تجربة عده اي رسيده است . 34

34 . هنگام بروز حوادثي كه غم و اندوه به شمار وارد مي شود ، توسل به رسول اكرم (صلی الله علیه واله) بهترين ملجا و پناه مي باشد . جهت توسل به آن حضرت تا 40 روز و در هر روز 92 مرتبه يا 132 مرتبه اين ذكر را بگوييد كه خيلي مجرب است : « اللهم صل علي النبي الرحمه و شفيع الامه و كاشف الغمه محمد و آله اجمعين . » 35

35 . يكي ديگر از ختم هاي بسيار مجرب و پرفيض براي گشايش كارهاي مادي ، كه نزد عده اي از مشايخ اهل سلوك سنت مي باشد . صبح ها بعد از نماز صبح ، 70 مرتبه گفتن لافتي الاعلي لا سيف الا ذوالفقار و شب ها بعد از نماز مغرب 110 مرتبه صلوات فرستادن است . 36

36 . از ختم هاي بسيار مجرب و قابل توجه اين است كه اهل ولايت يك اربعين به آن متذكر بوده اند و از بركت آن گشايش هاي مادي و معنوي نصيبشان شده است ، روزي 2750 مرتبه صلوات بر محمد و آل محمد (صلی الله علیه واله) فرستاده اند ، ثوابش را هديه به ارواح مطهر كساني نموده اند كه در راه ولايت علي (علیه السلام) و احقاق حقوق اهل بيت و عصمت و طهارت (علیه السلام) ، از صدر اسلام به درجه شهادت رسيده اند . 37

37 . توسل و تمسك به عنايت امام رضا (علیه السلام) يك اربعين با طهارت و توجه كامل ، رو به حضرت رضا نشسته ، با مراعات نمودن آداب ذكر ، 110 مرتبه بگويند : اللهم صل علي علي بن موسي الرضا المرتضي . 38

38 . دو ركعت نماز حاجت خوانده ، 116 مرتبه صلوات هديه به حضرت موسي بن جعفر (علیه السلام) نموده ؛ پس از اتمام ، طرف راست صورت را به زمين گذاشته ، بگوييد : اللهم قد علمت حوائجي فصل علي محمد و آل محمد و اقضها . سپس جانب چپ صورت را به زمين بگذاريد و بگوييد : اللهم قد احصيت ذنوبي ، فبحق محمد و آل محمد ، صل علي محمد و آل محمد ، واغفرها و تصدق علي بما انت اهله . سپس پيشاني را بگذاريد ، صد مرتبه بگوييد : شكرا ، شكرا ، حاحت بخواهيد . 39

39 . توسل به حضرت ابوطالب ، فاطمه بنت اسد و خديجه كبري ( سلام الله علیها ) كه بسيار مجرب است به هنگام درمانده شدن و راه به جايي نبردن . تا يازده روز ، پنجاه و يك مرتبه صلوات هديه به ابوطالب نماييد و صد و سي و پنج مرتبه صلوات هديه به خديجه كبري كنيد . 40

40 . حضرت رضا (علیه السلام) مي فرمايد : هر كس روز جمعه صد مرتبه صلوات بر رسول خدا (صلی الله علیه واله) بفرستيد ، شصت حاجت او روا مي شود : سي در دنيا و سي در آ‎خرت . 41

..........................................................................

1. هدية خدا ، ص 134 .

2 . سرالمستتر ، ص 63 .

3 . سنن نسايي ، ج 3 ، ص 50 .

4 . بحارالانوار ، ج 94 ، ص 70 و مستدرك الوسائل ، ج 5 ، ص 100 .

5 . الثاني فيض كاشاني .

6 . سنن ترمزي ، ج 1 ، ص 303 .

7 . شرح فضايل صلوات ، ص 102 .

8 . جلاء الافهام ، ص 53 .

9 . عيون الاخبار الرضا ، ج 1 ، ص 166 و وسائل الشيعة ، ج 7 ، ص 198 .

10 . شرح فضايل صلوات ، ص 127 .

11 . اصول كافي ، ج 4 ، ص 250 و ج 2 ، ص 493 .

12 . امالي صدوق ، ص 240 و ثواب الاعمال و عقاب الاعمال ، ص 143 و امالي طوسي ، ج 2 ، ص 55 و المحاسن ، ج 1 ، ص 59 .

13 . هدية‌ خدا ، ص 147 .

14 . معراج المؤمنين ، ص 20 .

15 . تفسير روح البيان ، ج 7 ، ص 235 .

16 . سورة احزاب ، آية 56 .

17 . تفسير نور و ثقلين ، ج 4 ، ص 302 .

18 . ختوم و اذكار شفا و درمان ، ص 60 .

19 . همان .

20 . همان ، ص 83 .

21 . همان .

22 . مفاتيح الجنان ، چاپ اسلامي ، ص 159 .

23 . همان .

24 . هدية خدا ، ص 145 .

25 . همان ، ص 145 .

26 . همان ، ص 146 .

27 . همان .

28 . همان .

29 . همان .

30 . همان ، ص 147 .

31 . همان .

32 . همان ، ص 148 .

33 . همان .

34 . آثار و بركات صلوات ، ص 119 .

35 . هدية خدا ، ص 148 .

36 . صلوات محمدي ، ص 17 .

37 . هدية خدا ، ص 149 .

38 . همان ،‌ ص 150 .

39 . همان .

40 . ثواب الاعمال و عقاب الاعمال ، ص 187 .

41 . آثار و بركات صلوات ، ص 128 – 129 .

ان شاءالله همگی حاجت روا و خوشبخت و عاقبت بخیر بشین
هدیه به پیشگاه چهارده معصوم (صلوات الله علیهم اجمعین)
برآورده شدن حاجات قلبی خودتون و همه ی مسلمین جهان صلوات

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم واحشرنا  معهم واهلک اعدائهم اجمعین

الهی بحق عمه ی سادات «عجل لولیک الفرج»

1 تشکر شده از کاربر قمرخانم برای ارسال مفید :
دختر آفتاب ,

می پسندم        0 

امضای کاربر : قمرخانم

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

« ختم صلوات برای سلامتی و شفای یکی از کار برای خوبمون که در حال حاضر ... | السلام علیک یا ابا صالح المهدی ادرکنی «عج» »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 01:00 پیش از ظهر