انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
دلم گرفته از آدما ..:||:.. دلم پرواز میخواهد ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » آخرین اخبار » اخبار اجتماعی » متن سخنرانی

متن سخنرانی

متن کامل سخنان رییس جمهوری در اجتماع بزرگ مردم زنجان   رییس جمهوری با تأکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه همگانی و عمل متقابل است، اظهار داشت: بسیار علاقمند هستم که پایان کار مجلس شورای اسلامی در موضوع امر به معروف و نهی از منکر، موجب انسجام و وحدت بیشتر و هدایت کل جامعه به سمت نیکی باشد. شناسه خبر: ۸۲۰۴۷ -  چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۶   -     مشروح سخنان دکتر حسن روحانی در اجتماع بزرگ مردم زنجان به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین و
ljk sokvhkd

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۳ ۰۴:۱۴ بعد از ظهر
بانو
rating
شماره عضویت : 1042
حالت :
اعتبار کاربر : 19504
پسند ها : 2065
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (30).jpg

مدال ها:2
مدال 1 سالگی عضویت
مدال 1 سالگی عضویت
کاربران برتر
کاربران برتر

|

متن کامل سخنان رییس جمهوری در اجتماع بزرگ مردم زنجان

رییس جمهوری با تأکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه همگانی و عمل متقابل است، اظهار داشت: بسیار علاقمند هستم که پایان کار مجلس شورای اسلامی در موضوع امر به معروف و نهی از منکر، موجب انسجام و وحدت بیشتر و هدایت کل جامعه به سمت نیکی باشد.

شناسه خبر: ۸۲۰۴۷ - 

چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۶

-  

مشروح سخنان دکتر حسن روحانی در اجتماع بزرگ مردم زنجان به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا و نبینا محمد و آله الطاهرین و صحبه المنتجبین 
بسیار خوشحال هستم که خداوند این توفیق را به من و هیأت همراه داد که امروز میهمان مردم شجاع و دلاور زنجان باشیم. شهر انقلابی، شهر ایمان ،دارالعلم، ‌شهر شور و شعور حسینی و من خوشحالم که در آستانه ماه قیام ابی عبدالله الحسین(ع) امروز در خدمت شما هستم. سخن را از نکته‌ای که باید از قیام ابی عبدالله(ع) بیاموزیم آغاز می‌کنم و آنگاه به مسایل مهم استان زنجان اشاره خواهم کرد.
پیام کربلا و ابی عبدالله الحسین(ع)، پیام امر به معروف و نهی از منکر است ،که فرمود انی احب ان آمر بالمعروف و نهی ان المنکر. مسیر، مسیر دعوت جامعه به خیر و صلاح و سعادت و نجات جامعه بود و آنچه که ما باید از کربلا بیاموزیم آنکه، همه یکدیگر را به خیر و صلاح و معروف و عمل صالح و شایسته دعوت کنیم و اگر فردی و جمعی خدای ناکرده از مسیر هدایت فاصله گرفتند، آنها را از منکر و منکرات نهی کنیم.
یک نکته بسیار مهم که ما باید بر آن توجه کنیم و من می‌خواهم بر آن تأکید کنم و آن اینکه امر به معروف و نهی از منکر اختصاص به هیچ فرد، جناح و دسته‌ای ندارد، هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید من آمر به معروف و ناهی از منکرم. و هیچ کس نمی‌تواند جناح، دسته و گروهی را به عنوان عمل کننده به منکر متهم نماید.
اصل قانون اساسی ما راجع به امر به معروف و نهی از منکر آن است که ما باید همه را به خیر و نیکی دعوت کنیم، امر به معروف و نهی از منکر طبق آموزه‌های اسلام و طبق نص قانون اساسی ما یک عمل همگانی و متقابل است یعنی باید شما بنده را به معروف دعوت کنید و نهی کنید از منکر و من هم باید در برابر شما همین تقاضا را داشته باشم.
عمل متقابل و عمل همگانی، این نکته به خوبی بر ذهن‌ها سپرده شود. امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همگانی است. یعنی ۷۷ میلیون آمر به معروف و ناهی از منکر خواهند بود و به یاد داشته باشیم عمل متقابل است،من شما را به خیر دعوت می‌کنم و شما بنده را به خیر و صلاح و شایستگی دعوت می‌کنید. مبادا یک روزی کلمه امر به معروف و نهی از منکر و وظیفه امر به معروف و نهی از منکر که باید وسیله ارتباط نزدیک‌تر جامعه به یکدیگر باشد و وسیله‌ای باشد برای اینکه همگان یکدیگر را به خیر و نیکی دعوت کنند، وسیله‌ای برای تفرقه و جدایی باشد.
قرآن مجید چنین می‌گوید والمؤمنون والمؤمنات بعضهم أولیاء بعض یأمرون بالمعروف وینهون عن المنكر قبل از مسأله امر به معروف و نهی از منکر قرآن به ما می‌گوید که والمؤمنون والمؤمنات بعضهم أولیاء بعض. اول باید پیوند ولایت، پیوند محبت، پیوند اخوت و اینکه هرکس نسبت به دیگری حالت سرپرستی دلسوزانه را داشته باشد، همه نسبت به هم احساس پیوند ولایت کنیم و آنگاه امر به معروف و نهی از منکر. در اصل قانون اساسی هم در پایان این اصل به همین آیه شریفه اشاره شده است.
من خیلی دوست دارم که پایان کار مجلس شورای اسلامی در مسأله امر به معروف و نهی از منکر انسجام بیشتر جامعه، وحدت بیشتر جامعه و هدایت کل جامعه به سمت نیکی باشد. از دیدگاه اسلام یک گروه آمر به معروف نیستند. همه مردم و همه مسلمانان وظیفه امر به معروف و نهی از منکر را بر دوش دارند، مباد فردا که نخواهد بود تحت لوای شعار زیبای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ناامنی آغاز شود.
اساس معروف امنیت، برادری، کرامت انسانی و احترام به یکدیگر است و مباد که منکر را تنها به یک مسأله خلاصه کنیم. دروغ، تهمت، رشوه‌خواری، بورسیه‌های تقلبی را منکر نپنداریم. از صبح تا شب فقط یک مسأله و آن بدحجابی را به عنوان منکر مطلق تلقی کنیم.
زنان ایران، زنانی مسلمان، باعفت و همه آنها طرفدار حجاب هستند. چند نفر در این کشور خودشان را متولی اخلاق مپندارند. درس عاشورا برای ما آن است، همه باید دنبال امر به معروف و نهی از منکر باشیم که قیام امام حسین(ع) برای همین بود و بدانیم باید کاری کنیم. جوان‌های ما شغل داشته باشند. به اعتقاد من طلبه، در حدی که در آموزه‌های اسلام می‌فهمم منکری بالاتر از بیکاری و فقر نیست.
بیاییم دست به دست هم دهیم با فقر مبارزه کنیم. به زندگی مردم توجه کنیم، برای جوانان عزیز ما که فردا از دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شوند به عنوان جوانان اندیشمند و صاحب‌نظر و متخصص شغل و کار فراهم کنیم. اگر می‌خواهیم معروف را ترویج بدهیم، اولین معروف توسعه در این کشور است.
کشور ما باید در مسیر توسعه قرار گیرد، چرا ایرانی مسلمان به یک کشور صنعتی، غربی برود و حسرت زندگی آنها را داشته باشد. چه چیز ما کمتر از آنهاست؟ ایرانی دارای استعداد، هوش، محیط علم و دانش و سرزمین ما، سرزمین معادن، برکت، توسعه انسانی ما در این کشور توسعه فیزیکی ما همه چیز در کنار هم قرار گرفته است.
چرا به اختلاف دامن می‌زنیم. یکی از بالاترین منکرات، اختلاف و تفرقه است. نگذاریم در جامعه ما تفرقه و اختلاف رخنه کند، نگذارید شکاف در جامعه ما ایجاد شود. یک عده ،گویی زندگی‌شان تنها در شکاف است، شکاف تفرقه بین مردم و دولت، بین مردم با مردم، بین این جناح و آن جناح، بگذریم اگر اشکال و گناهی بوده، به تفرقه دامن نزنیم. ما تابع همان حسین بن علی(ع) هستیم که توبه حر را هم قبول کرد و پذیرفت.
من در جامعه کسی را نمی‌یابم که گناهی بالاتر از گناه حر در روز اول و دوم محرم سال ۶۱ هجری قمری مرتکب شده باشد. و عظیم‌الشأنی را در تاریخ بعد از پیامبر(ص) و امیرالمؤمنین حضرت علی(ع)، چون حسین بن علی(ع) نمی‌یابم. این حسین بزرگ تاریخ در برابر سری که حر خم کرد گذشت و او را در آغوش کشید و به او در نهایت گفت: انت حر فی الدنیا انت حر فی الاخره کَما سَمَّتکَ اُمُّکَ حُرُّ ما درس برادری، محبت، اتحاد و وفاق را از حسین بن علی(ع) بیاموزیم، به هم نزدیک‌تر شویم و دست به دست هم دهیم. 

2 تشکر شده از کاربر عقیق برای ارسال مفید :
فاطمه 1 , کوثر ,

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  2. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : عقیق

«اللهُمَ صل علی فاطمةَ وَأَبیِها وَبَعلِها وَبَنیها وَالسِّرِّ المُستَودَعِ فیها بعدد ما احاط به علمک»

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
متن سخنرانی
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۳ ۰۴:۱۶ بعد از ظهر نمایش پست [1]
بانو
rating
شماره عضویت : 1042
حالت :
اعتبار کاربر : 19504
پسند ها : 2065
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (30).jpg

سرمقاله کیهان در انتقاد به سخنان روحانی

سیاست > دولت - کیهان در سرمقاله خود به قلم حسین شریعتمداری در باره سخنان رئیس جمهور در زنجان نوشت:

آقای رئیس‌جمهور در بخشی از سخنان خود درباره درس‌های کربلا  و عاشورا به «قبول توبه» اشاره کرده و می‌فرمایند؛ «ما تابع همان حسینی(ع) هستیم که توبه حر را هم قبول کرد... من در جامعه کسی را نمی‌شناسم که گناهی بالاتر از گناه حر مرتکب شده باشد و (هیچ) عظیم‌الشأنی را در تاریخ بعد از پیامبر(ص) و امام علی(ع) جز اباعبدالله‌الحسین(ع) نمی‌شناسم که در برابر سری که حر برایش خم کرد، گذشت کرده و او را در آغوش کشیده باشد».
این بخش از اظهارات آقای روحانی «سخن حق» و صدالبته قابل قبولی است اما، اگر خدای نخواسته منظور آقای رئیس‌جمهور از اشاره به این فراز از تاریخ کربلا، مقایسه آن با سران فتنه آمریکایی اسرائیلی 88 باشد که متأسفانه شواهدی از این فرض حکایت دارد، باید گفت نظر یاد شده از نوع «قیاس مع‌الفارق» است و نه فقط کمترین مشابهتی میان جناب «حر» با سران فتنه وجود ندارد، بلکه این دو ماجرا با یکدیگر تفاوتی در حد تضاد و فاصله‌ای به اندازه زمین و آسمان دارند.
اول آن که، جناب حر، کمترین اهانتی به ساحت مقدس حضرت اباعبدالله الحسین(ع) روا نداشت بلکه در مقابل اعتراض حضرت خطاب به وی که مادرت به عزایت بنشیند- ثکلتک امک- در کمال ادب و خضوع عرض کرد؛ هیچکس در میان عرب چنین سخنی به من نمی‌گوید مگر آن که پاسخ می‌شنود اما، چه کنم که مادر شما، حضرت فاطمه زهرا‌سلام‌الله‌علیها است و من خود را خاکسار حضرتش می‌دانم.
دوم آن که تنها جرم جناب حر، بستن راه بر کاروان حسینی(ع) بود، که این گناه خود را روز عاشورا با توبه و ایثار جان خویش جبران کرد.
اکنون باید از آقای روحانی پرسید؛ کدامیک از عوامل و سران فتنه آمریکایی اسرائیلی 88 کمترین شباهتی با جناب حر دارند که این «پاکدامنی و ایثار» حر را با «فساد و تباهی» سران فتنه مقایسه فرموده‌اید؟! و چنانچه منظورتان از پیش کشیدن ماجرای توبه حر و پذیرش آن از سوی امام حسین علیه‌السلام، اشاره و کنایه به سران فتنه نبوده است، این بخش از اظهارات حضرتعالی در جغرافیای سخنان دیروز شما در زنجان چه جایگاهی داشته است؟! و با چه مقصود و منظوری مطرح شده است؟! شواهد فراوانی که برخی از اظهارات و مواضع اخیر نزدیکان جنابعالی از جمله آنهاست، نشان می‌دهد منظور شما از پیش کشیدن ماجرای حر، ارتباط دادن آن با ماجرای خیانت سران فتنه بوده است که نه فقط قیاس مع‌الفارق است بلکه می‌تواند برای جنابعالی یک درس بوده و «توبه» شما را از آنچه گفته‌اید در پی داشته باشد.
و اما، جناب حر همانگونه که آقای رئیس‌جمهور اشاره کرده‌اند، از اقدام خود که با وطن‌فروشی و جنایت سران فتنه قابل قیاس نیست، توبه کرد و به مصداق آیه شریفه‌ای که «توبه‌» را با اصلاح عمل انجام شده و بیان آنچه انکار کرده‌اند- الّاالذین تابوا و اصلحوا و بینوا (160 بقره)- صداقت خود را در توبه با ایثار جان خویش امضاء کرد.
حالا باید از رئیس‌جمهور محترم پرسید؛ آیا سران فتنه از جنایت و خیانتی که مرتکب شده بودند، توبه کرده‌اند؟ که سخن از بخشش و پذیرش توبه آنها در میان باشد؟! اگرچه در هیچیک از سیستم‌های حقوقی‌ دنیا، توبه جنایتکاران مانع مجازات آنان نمی‌شود و در نظام حقوقی اسلام نیز چنین است. از این روی اظهارات جناب رئیس‌جمهور که یک عالم دینی و حقوقدان هستند، تعجب‌آور است و انتظار آن است که به صراحت اعلام کنند منظورشان سران فتنه و گذشت از جنایات آنان- آنهم بی‌آن که توبه کرده باشند- نبوده است.
و اما، درباره سخنان دیروز رئیس‌جمهور محترم گفتنی‌های دیگری نیز هست که به بعد موکول می‌کنیم و تنها خطاب به ایشان می‌گوییم «آقای روحانی از شما بعید بود»!

می پسندم        0 

امضای کاربر : عقیق

«اللهُمَ صل علی فاطمةَ وَأَبیِها وَبَعلِها وَبَنیها وَالسِّرِّ المُستَودَعِ فیها بعدد ما احاط به علمک»

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد