انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » مباحث چت روم » شبهات » مناظره بین شیعه و سنی(زیارت اهل قبور)قسمت اول

مناظره بین شیعه و سنی(زیارت اهل قبور)قسمت اول

نادر اسلام:ببینید در زمان پیامبر خانه های پیامبر اطراف مسجد بود . و طبق حدیث پیامبر . پیامبر هر جا که فوت کرد باید آنجا دفن بشه . که پیامبر در خانه حضرت عایشه فوت کردن و همونجا دفن شدن . و اصلا بنای درست نشد. در زمان بنی امیه که جمعیت زیادی به مدینه میامدن خلیفه وقت مسجد را گسترش داد و قبر پیامبر و دو خلیفه اول هم توی مسجد افتاد. یعنی هدفشون ساخت بنا بروی قبر نبود . و الان در مدینه فقط یک حصار
lkhzvi fdk adui , skd(cdhvj hig rf,v)rslj h,g

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۴ ۰۵:۳۱ قبل از ظهر
بانو
rating
شماره عضویت : 1762
حالت :
اعتبار کاربر : 9440
پسند ها : 444

مدال ها:2
مدال پشتکار
مدال پشتکار
مدال 1 سالگی عضویت
مدال 1 سالگی عضویت

|

نادر اسلام:ببینید در زمان پیامبر خانه های پیامبر اطراف مسجد بود . و طبق حدیث پیامبر . پیامبر هر جا که فوت کرد باید آنجا دفن بشه . که پیامبر در خانه حضرت عایشه فوت کردن و همونجا دفن شدن . و اصلا بنای درست نشد. در زمان بنی امیه که جمعیت زیادی به مدینه میامدن خلیفه وقت مسجد را گسترش داد و قبر پیامبر و دو خلیفه اول هم توی مسجد افتاد. یعنی هدفشون ساخت بنا بروی قبر نبود . و الان در مدینه فقط یک حصار جلوی قبر گذاشتن اونم به این خاطر که مردم به طرف قبر پیامبر هجوم نبرن . وگرنه اصلا قبر پیامبر گنبد و ضریح نداره اون گنبد سبز مربوط به مسجده ن قبر پیامبر
AM۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۲۳] هادی ابو احمد: عایشه خونه داشته      از کجا اورده
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۲۳] هادی ابو احمد: خخخخخخخ

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۲۴] سید١١٠: بله اقا نادر لطفا با سند حرف بزنید
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۲۵] سید١١٠: این ها همه ادعا هست
 [۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۲۵] سید١١٠: بر اساس همین ادعا ها هم دو خلیفه در خانه عایشه در جوار حضرت خاک شدن
AM
۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۲۶] هادی ابو احمد: خودعایشه میگه ماعلمنا بدفن حتی سمعنا صوت المساحی فی لیل اربعا...
از دفن خبر نداشتیم تا شب چهارشنبه صدای کلنگ شنیدیم.
مسند احمد و...
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۲۶] هادی ابو احمد: عایشه خونش کجا بود

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۲۶] نادر اسلام: بله هردو خلیفه اول طبق وصیتشون کنار پیامبر دفن شدن
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۲۷] سید١١٠: چرا مگه کنار رسول خدا خاک شدن چهومزیتی به حال مرده داره ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۲۷] سید١١٠: به حال زنده ها چطور ؟؟؟

۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۲۷] هادی ابو احمد: روایت تو بخاری هست وقتی پیامبر ص نماز میخوندن  عایشه پاشو جمع میکرد وقت سجده.
اتاق اینقدر کوچولو بوده.اون دوتا چجوری جاشون شده

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۲۷] سید١١٠: مرده ها که طبق منطق شما نمیشنوند و زنده هام که نباید به مرده ها متو سل بشند ؟؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۲۸] سید١١٠: ٣*٣یعنی نه متر
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۲۸] 1331حاضرین: البته موقع رحلت پیامبر عمر پیش پیامبر بود

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۲۸] نادر اسلام: وای سید این سوالات چه ربطی به بحث داره.
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۲۸] سید١١٠: خانم عایشه چه مقدار از این نه متر رو در اختیار داشتن یا سهم الارث شون هست ؟؟؟

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۲۸] نادر اسلام: بریم سربحث توسل
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۲۹] هادی ابو احمد: ارث نداشته اصلا
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۲۹] سید١١٠: بحث توسل دیشب ؟؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۲۹] هادی ابو احمد: کی گفته ارث داشته
۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۲۹] نادر اسلام: الان بگید من با کی حرف بزنم . طرف من کیه
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۳۰] سید١١٠: داریم با هم گعده میکنیم
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۳۰] نادر اسلام: سید بحث ی چیز دیگس . شما به چیزه دیگه ربطش میدی
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۳۰] سید١١٠: برای همین هم خلیفه اول فدک رو گرفتن از فاطمه س
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۳۱] سید١١٠: همه این ها بهم ربط داره
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۳۱] سید١١٠: چون شما در یه متن چند خطی در صدد توجیه عقیده اقای ابن تیمیه بر میایی
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۳۱] سید١١٠: و شیعه رو به قبر پرستی متهم میکنی
[
۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۳۱] نادر اسلام: ساخت بنا بروی قبر چه ربطی به ارث حضرت فاطمه داره؟
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۳۲] سید١١٠: همهش به هم مرتبطه
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۳۲] سید١١٠: شما میگید خانه عایشه
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۳۲] سید١١٠: خوب این خانه از کجا امده ماله کی بوده ؟؟؟

۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۳۲] نادر اسلام: آقا مهدی موضوع بحث یک باره دیگه میزارید
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۳۲] سید١١٠: بعد میگید مسجد وسعت پیدا کرده
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۳۲] حاضرین: عایشه خونه نداشته
چرا میگید خونه داشته

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۳۳] سید١١٠: بعد اظهار میکنید جناب خلیفه اول و دوم در کنار حضرت حالا برای چی دفن شدن ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۳۳] سید١١٠: اما وقتی قراره سبط نبی امام حسن خاک بشه باید تابوت تیر باران بشه
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۳۴] سید١١٠: خوب برای ما شیعه سواله براستی چرا ؟؟؟

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۳۴] حاضرین:: پیامبر را داری ربط میدی به کسانی که موقع فوت پیامبر حتی نذاشتند پیامبر چیزی بگه که از گمراهی در بیان بعد میگی اون دو خلیفه
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۳۵] نادر اسلام: سید شما موضوع بحث مشخص کن . و یک نفر حرف بزنه . هر کدومتون از یک موضوع سوال میپرسه . یک نفر و یک موضوع
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۳۵] سید١١٠: باشه
۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۳۶] نادر اسلام: جزاک الله
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۳۶] سید١١٠: همین زیارت قبر پیامبر خوبه
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۳۶] سید١١٠: نظر شما در این مورد چیه
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۳۸] سید١١٠: خب بسم الله
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۳۸] سید١١٠: نظر شما چیه در این باب

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۳۹] نادر اسلام: من میگم همون موضوع ساخت بنا بروی قبر باشه آخه یک کم در موردش حرف زدیم . بذارید تمومش کنیم
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۳۹] سید١١٠: باشه مانعی نیست
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۴۰] سید١١٠: خب نظر شما در مورد ساختن بارگاه بقعه برای ایمه و بزرگان علما چیه؟؟؟

۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۴۰] نادر اسلام: خوب شما بفرماید . فلسفه ساخت بنا بروی قبر چیه . ایا امامان در این مورد دستوری دادن
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۴۲] سید١١٠: شما نظرتون رو بفرمایید ببینیم نظر شما با اهل سنت و سلف صالح نزدیکه یا .....
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۴۲] سید١١٠: بعدش من هم میگم خدمتتون
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۴۴] سید١١٠: خوب گویا یکم زمان لازمه
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۴۴] سید١١٠: پس بنده شروع میکنم
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۴۴] سید١١٠: ببینید با توجه به نص قران کریم

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۴۵] نادر اسلام: نظر اهل سنت اینه که باید به سنت پیامبر برگردیم و دستورات ایشون را اطاعت کنیم . در زمان پیامبر بارگاه و گنبد نبوده و اهل سنت هم بارگاه و گنبد را برای مردگان را جایز نمیدونن . مثلا قبرستان بقیع مربوط به زمان پیامبره و مسلمان هم باید قبرستانش اینگونه باشه
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۴۵] سید١١٠: خوب  اجازه بدین
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۴۶] سید١١٠: اگه واقعا این گونه هست و این نظر اهل سنته
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۴۶] سید١١٠: بارگاه شیخ عبدالقادر و ابوحنیفه در بغداد چیه که الان محل زیارت اهل سنته ؟؟؟
۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۴۷] سید١١٠: در حالیرکه محدث دهلویی در مدارج النبوه جلد دوم

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۴۸] نادر اسلام: اون هم خلاف سنت پیامبره . چه بخواد شیعه باشه یا سنی
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۴۸] سید١١٠: میگه یکی از کارهایی که گروه مسلمان بریلوی به ان عقیده داره ساختن گنبد بر تمام قبر ها هست اما اهل سنت دیوبندی فقط بر قبور اولیا و مشایخ اهل علم و رجال دینی اون رو جایز میدونه
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۴۹] سید١١٠: این خلاف سنت رو از کجا اوردین ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۴۹] سید١١٠: از ابن تیمیه ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۵۰] سید١١٠: جالبه که اینو بدونیم برای نخستین بار ابن تیمیه و ابن قیم ساختن بنا بر قبور رو ممنوع کردن
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۵۱] سید١١٠: سوال این جا هست ؟؟؟

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۵۱] نادر اسلام: ن از سنت پیامبر . مگه قرار نیست عقلی و علمی حرف بزنیم . در زمان پیامبر ساخت بنا بروی قبر نبوده و پیامبر نهی کرده از این کار
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۵۱] سید١١٠: چرا تا قبل از تسلط وهابیت این سنت در اهل سنت بوده ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۵۲] سید١١٠: عزیزم عقل هم اینو میگه براش دلیل میخواد
 [۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۵۲] سید١١٠: یعنی این همه عالم شما از صدر اسلام تا زمان ظهور وهابیت بی عقل بودن ؟؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۵۳] سید١١٠: میشه این سوال منو جواب عقلی بهش بدین

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۵۴] نادر اسلام: در هر زمانه علمای بودن که به انحراف رفتن و عده ای به اسلام حقیقی دعوت میدادن .
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۵۵] نادر اسلام: بیشتر ساخت بنا را اهل تصوف انجام داده اند که در عقایدشون انحراف وجود داره

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۵۵] سید١١٠: یعنی همه علمای شما تا قبل از رو کار اومدن وهابیت در مکه و مدینه بر انحراف بودن ؟؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۵۵] سید١١٠: در حالی که این همت روایت ازشون در مورد ساخت بنا بر قبور هست ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۵۵] سید١١٠: منظور شما اینه ؟؟؟؟

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۵۶] نادر اسلام: کدوم روایت ما داریم در مورد ساخت قبر
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۵۷] نادر اسلام: ساخت بعضی از قبور مربوط میشد به حدود صد سال قبل از محمد ابن عبدالوهاب
.
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۰:۵۸] سید١١٠: لطف کنید برای حرفتون سند ارایه بدین
AM
۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۰۰] نادر اسلام: ساخت بنا بروی بعضی از قبور ن در زمان پیامبر و ن در دوران خلفا و بنی امیه و بنی عباس اصلا نداشتیم . ولی من برای شما پس فردا سندش ان شا الله میارم
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۰۱] سید١١٠: ان شاالله
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۰۱] نادر اسلام: حالا دلیل و فلسفه شما از ساخت بنا بروی قبر ها چیه
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۰۱] سید١١٠: حالا یه سوال دیگهر
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۰۱] سید١١٠: در خوده مکه

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۰۱] نادر اسلام: ؟
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۰۲] سید١١٠: باشه من جواب میدم
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۰۲] سید١١٠: اول این که
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۰۳] سید١١٠: ما بنای یر قبور رو تعظیم شعایر الهی میدونیم

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۰۳] نادر اسلام: بله
۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۰۳] سید١١٠: خداوند در قران سوره حج ایه ٣٢
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۰۴] مهدی ٣١٣: اين است [فرايض خدا] و هر كس شعاير خدا را بزرگ دارد در حقيقت، آن [حاكى‌] از پاكى دلهاست. (۳۲)
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۰۴] سید١١٠: میفرمیاد هر کسی شعایر دین خدا را بزرگ و محترم دارد این صفت دل های با تقوی است
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۰۴] سید١١٠: شعایر کمع شعیره هست به معنی دلیل و علامت
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۰۵] سید١١٠: شعایر الله یعنی اموری که دلیل و علامت و نشانه به سوی خدا هست

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۰۵] نادر اسلام: یعنی قبل از امامان شعایر نبوده
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۰۵] سید١١٠: و هر کی میخاد به خدا برسه با اون دلیل ونشانه میتونه به خدا برسه
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۰۶] نادر اسلام: حالا خدا شعایر مشخص کرده یا ن . کجا گفته امامان شعایر هستن
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۰۶] سید١١٠: یا این که مراد از شعایر الله شعایر دین خدا هست
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۰۶] سید١١٠: صبور باش
۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۰۶] سید١١٠: شما گفتی فلسفه خودتون رو بگو
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۰۷] سید١١٠: نگفتی که بر سره فلسفه شما ان قلت داریم
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۰۷] سید١١٠: بذار من فلسفه رو بگم
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۰۷] سید١١٠: بعد خواستیی اشکال کن
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۰۷] سید١١٠: در حالی که وقتی شما اصولا وجود امام رو لازم نمیدونی محل اشکالت هم غلطه

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۰۷] نادر اسلام: باشه بفرماید
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۰۸] نادر اسلام: بفرماید

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۰۸] سید١١٠: و هر کسی میخواد به حقیقت دین خدا برسه بعضی چیزها میتونند رهنمون اون باشند
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۰۹] سید١١٠: در قران ایه ١۵٨ سوره بقره
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۰۹] سید١١٠: همانا صفا ومروه از شعایر دین خدا است
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۰۹] سید١١٠: یا شتری که برای نحر به منی برده میشود

۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۱۰] مهدی ٣١٣: در حقيقت، «صفا» و «مروه» از شعاير خداست [كه يادآور اوست‌]؛ پس هر كه خانه [خدا] را حج كند، يا عمره گزارد، بر او گناهى نيست كه ميان آن دو سعى به جاى آورد. و هر كه افزون بر فريضه، كار نيكى كند، خدا حق شناس و داناست. (۱۵۸)
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۱۰] نادر اسلام: جزاک الله
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۱۰] سید١١٠: سوره حج ایه ٣۶
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۱۰] مهدی ٣١٣: و شتران فربه را براى شما از [جمله‌] شعاير خدا قرار داديم: در آنها براى شما خير است. پس نام خدا را بر آنها -در حالى كه برپاى ايستاده‌اند- ببَريد و چون به پهلو درغلتيدند از آنها بخوريد و به تنگدست [سائل‌] و به بينوا[ى غير سائل ]بخورانيد. اين گونه آنها را براى شما رام كرديم، اميد كه شكرگزار باشيد. (۳۶)
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۱۱] سید١١٠: مگه از اون جهت که این امور از نشانه های دین حنیفه افراهیموهست یا مزدلفه مشعر نامیده نشده
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۱۱] سید١١٠: برای این که از علامات و نشانه های دین خدا هست

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۱۲] نادر اسلام: آفرین . داریم خوب جلو میریم
[ [۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۱۲] سید١١٠: همه مناسک حج شعایر گفته شده
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۱۲] سید١١٠: چرا ؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۱۲] سید١١٠: از اون جهت که نشانه هایی به سوی توحید و دین حنیفه
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۱۲] سید١١٠: حالا یه سوال این جا پیش میاد
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۱۳] سید١١٠: اگه این امور از شعایر دین خدا هستند
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۱۳] سید١١٠: و وقتی مدرم میبیننشون به توحید ودین حنیفه رچ میکنند
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۱۴] سید١١٠: ایا وجود انبیا و اولیا از بارزترین نشانه های دین خدا نیست ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۱۴] سید١١٠: چون اینها همون منتقل کننده احکام شرایع دین برای مردم هستند ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۱۵] سید١١٠: همین ها هستند که با عصمتشون میتونند سیره فکری و عملی برای مردم باشند
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۱۵] سید١١٠: یعنی شما میگید این خاصیت رو ندارند ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۱۵] سید١١٠: ایا این ادله عقلی نبود ؟؟؟

۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۱۶] نادر اسلام: سید اون سوال من در یک کلام جواب میدی
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۱۶] سید١١٠: کدوم سوال؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۱۷] نادر اسلام: ایا پیامبران و امامان طبق عقیده شما شعایر هست
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۱۷] سید١١٠: خوب وقتی یه سنگ یه شتر یه مکان میشه شعایر دین خدا
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۱۸] سید١١٠: ابراهیم و اسماعیل و محمد و...نمیشند شعایر دین خدا ؟؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۱۸] سید١١٠: ایا این عقلیه ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۱۸] سید١١٠: بله شعایر هستند

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۱۹] نادر اسلام: سید لطفا یک بار دیگه معنی شعایر بگو .
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۱۹] سید١١٠: و چون الان بهشون دسترسی نیست باید به اثارشون و قبورشون در روستایی این هدف قربت جست
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۱۹] سید١١٠: از بازی با کلمات خوشم نمیاد یه بار گفتم میخواهی کپی کن

۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۲۰] نادر اسلام: ن جدی پرسیدم نارحت نشو . یک بار دیگه شما بفرماید
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۲۱] سید١١٠: شعایر جمع شعیره به معنی حجت ودلیل
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۲۱] سید١١٠: در ضمن وقتی شما سلف صالح رسول خدا را جاهل میدونی

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۲۱] نادر اسلام: اشتباس سید . بذار من بگم
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۲۱] نادر اسلام: بذار از بحث خارج نشیم
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۲۲] سید١١٠: من یکم در ادامه مناظره دچار تردید میشم
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۲۵] نادر اسلام: شعایر جمع شعیره به معنای نشانه و علایم هست . اما نشانه چی؟ سوال اینجاس . نشانه عبادت که انجامش باعث خشنودی خدا از انجام دهندگان میشه . حج شعایر . قربانی نماز . روزه . اینا شعایر . اینا برای پیامبر هم شعایر هست .
سید اشتباه شما در اینه که کلمه را درست معنی نمیکنی
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۲۵] سید١١٠: عزیزم ایه رو خوب نمیخونی

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۲۵] نادر اسلام: این معنای منو فردا همه دوستان به هرکس خواستن نشون بدن ببینن معنی من درست یا آقا سید
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۲۵] سید١١٠: فانها من تقوی القلوب
 [۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۲۶] سید١١٠: حالا سوال منو جواب بده
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۲۶] سید١١٠: من شعایر رو نوب نفهمیدم باشه
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۲۶] سید١١٠: چرا سلف صالح شما  خوب نفهمیدن
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۲۶] سید١١٠: چرا وقتی رفتن

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۲۷] نادر اسلام: چیو خوب نفهمیدن
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۲۷] سید١١٠: مناطق از فلسطین و اردن و شام رو فتح کردن
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۲۸] نادر اسلام: سید با کس دیگه ای حرف میزنی؟
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۲۸] سید١١٠: قبور انبای بنی اسراییل رو تخریب نکردن و برعکس در حفظ و صیانتش اصرار کردن و حتی قبورشون رو بازسازی کردن ؟؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۲۸] سید١١٠: خیر باشما هستم
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۲۸] سید١١٠: چرا تا ظهور وهابیت کسی این بنا ها رو تخریب نکرد و دم از این فلسفه شما بر نیاورد
 [۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۲۹] سید١١٠: چرا قبر حوا در جدت رو قبل امدن وهابیت خراب نکردن ؟؟؟

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۳۰] نادر اسلام: اصلا قبور انبیا خیلی هاشون مشخص نیست . اگر کسی هم این کارو کرده خلاف سنت پیامبر رفتار کرده
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۳۰] سید١١٠: در عراق این همه قبر رسولان مثل هودد و صالح بود
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۳۰] سید١١٠: اهان پس باید دوره اهل سنت رو به دو دوره تقسیم کنیم قبل از پیدایش وهابیت و بعد از پیدایش اون درسته ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۳۱] سید١١٠: چون تنها این وهابیته که داره به سنت رسول خدا عمل میکنه ؟؟؟

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۳۱] نادر اسلام: ببین بحث ما در مورد ساخت بنا بروی قبر ن کیا ساختن . ما میخوایم بدونیم که درست یا غلط
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۳۱] سید١١٠: و بقیه علما و فضلای قبل این اقا در جهل بودن ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۳۲] سید١١٠: عزیزم گفتی بحث عقلیی
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۳۲] سید١١٠: ایا این استدلال رو عقل ازت میپذیره ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۳۲] سید١١٠: خوده این تیمیه در صراط المستقیم ببین چی میگه

۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۳۳] نادر اسلام: سید شما چقد برای حرف امامان ارزش قایل هستی .
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۳۳] سید١١٠: موقع فتح بیت المقدس ابنیه قبور پیامبران دارای بنا بود ولی درب ان تا سال چهارصد هجری بسته بود
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۳۴] سید١١٠: اول جواب سوال منو بده

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۳۴] نادر اسلام: سید گفتم در هر دوره ای یک سری هستن که به نام علما خلاف سنت کار میکنن . واین کار علما برای ما دلیل نمیشه . قران و حدیث ادله ما هستن
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۳۴] سید١١٠: اگه براستی ساختن بنا بر قبور یه امر حرامه
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۳۴] سید١١٠: یه عده یعنی کیا چند نفر از علما

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۳۵] مهدی ٣١٣: یعنی هزار و دویست سیصد سال علمای اهل سنت در اشتباه زندگی کردن ?
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۳۵] نادر اسلام: خوب این نشون میده ساخت قبر کار مسیحیان و یهودیانه
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۳۵] مهدی ٣١٣: این وهابی ها اومدن درستش کردن
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۳۵] سید١١٠: پس ویران کردن اونم واجبه مسدود بودنش هم همین طور
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۳۶] سید١١٠: احسنتم
۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۳۶] سید١١٠: پس وقتی میشه بلاد مسلمین باید قوانین اسلام برش جاری بشه

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۳۶] نادر اسلام: اون کارشون به این خاطر بود که همه اونا مسلمان نشده بودن و به عقایدشون احترام میزاشتن
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۳۶] سید١١٠: و بر طبق فتوای اقای ابن تیمیه و ابن قیم باید خراب بشه
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۳۷] شیعههه حیدری: ببخشید که مزاحم میشم ... فقط یک نکته .  اصل در این  امورات حلیت است ... الا ما خرج بالدلیل ... هر چند ادله ی زیاد عقلی و نقلی برای بناء بر قبور وجود دارد ... اما چیزی که اصل هست اینه که ، مانعین از بناء و قایلین به حرمت  باید اقامه ی دلیل برای حرمت بناء  بر قبور کنند ... و اصلا اصلا اصلا   احتیاجی به  دلیل اوردن ما بر  جواز بناء  نیست ...
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۳۷] سید١١٠: کاری که الان داعش داره میکنه
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۳۷] سید١١٠: ممنونم جناب شیعه
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۳۸] سید١١٠: مامیخواهیم با این کارمون به دوستان بفهمونیم که شیعه مذهب عقلانیته
۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۳۸] سید١١٠: بر خلافف اونی کت دوستان به شیعه نسبت میدن

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۳۸] نادر اسلام: گفتم ادله ما قران و حدیثه . سید یک سوال بپرسم . جواب میدی
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۳۸] سید١١٠: و این که اونو بدعت یهود میدونند
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۳۹] سید١١٠: من سوالات شما را پاسخ دادم اما برای این سوالم هنوز جوابی ندیدم!!!!!

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۳۹] نادر اسلام: اقا قبول . شیعه کاملا عقلانی و من تسلیم هستم یک سوال بپرسم
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۳۹] سید١١٠: جزاک الله خیرا
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۳۹] سید١١٠: .بفرما

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۴۰] نادر اسلام: اگر یک امام به کاری دستور بده یا از کاری منع کنه شما چقد برای حرفش ارزش قایل میشید
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۴۱] سید١١٠: بسته به این داره که کی بخواد حرف اون امام رو برای ما تفسیر و تاویل کنه ؟؟؟؟
۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۴۲] سید١١٠: اگه اون امام امام ما باشه خودش گفته در روایات ما رجوع کنید به راویان حدیث ما
[
۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۴۲] نادر اسلام: یکی از بزرگانتون که خیلی قبولش دارید
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۴۲] سید١١٠: اما اگه بخوادد نقل قولش از زبان وهابی و سلفی باشه
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۴۲] سید١١٠: خوب  دیگه لازم به  توضیحح نیست

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۴۳] نادر اسلام: در کتاب وسایل باب 43 از ابواب دفن اموات . از حضرت علی روایت شده . هرکس قبری را تجدید و یا مجسمه ای بسازد از اسلام خارج است
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۴۴] سید١١٠: متن عربی روایت رو بذار لطفا
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۴۵] نادر اسلام: ابن طاووس از پیامبر نقل کرده که پیامبر نهی کرده از اینکه بر قبر مسلمین بنای ساخته شود و یا گچ کاری و یا بروی آن زراعت شود و فرموده که بهترین قبور شما قبری که شناخته نشود.
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۴۶] نادر اسلام: المنصف جلد 3 صفحه 506
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۴۶] نادر اسلام: چشم الان میفرستم

۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۴۶] سید١١٠: دوست من وقتیی به روایتی از شیعه استدلال میکنی متنش رو هم بذار
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۴۷] نادر اسلام: من جدد قبرا او مثل مثالا فقد خرج عن الاسلام
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۴۷] نادر اسلام: اولی بود
👆
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۴۸] سید١١٠: خوبب  اینجا میگم شما معنی روایت رو خوب متوجه نشدی
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۴۹] +حاضرین: برادر این روایات معارض داره با چندین روایت دیگه درکتب شیعه وسنی که جواز میده
علم حدیث داریم ما

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۴۹] نادر اسلام: ان رسول الله نهی عن قبور المسلمین ان یبنی علیها او تجصص او تزرع فان خیر القبورکم  التی لا تعرف
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۴۹] سید١١٠: چرا که این جا در مورد قبور اولیا وصلحا نیست بلکه منظور
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۵۰] نادر اسلام: معنیشم از کتب خودتون گذاشتم
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۵۰] سید١١٠: قبور جاهلین وبت پرستان مشرک بود
۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۵۰] سید١١٠: قبور جاهلین وبت پرستان مشرک بود
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۵۰] سید١١٠: که اونها این قبور رو میپرستیدین

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۵۰] نادر اسلام: حدیث دوم که به مسلمبن اشاره میکنه . اون چی میگی
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۵۰] سید١١٠: در ضمن این در ادامه همون روایت از رسول خدا هست
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۵۱] سید١١٠: که میگه بعثنی رسول الله فی هدم القبور و کسر الصور
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۵۲] سید١١٠: خیلییی برام جالبه اقا نادراز بحث قرانیی و عقلی اومدی سراغ روایت؟؟؟؟!!😉
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۵۲] سید١١٠: اگه باب روایت باز شده یه اطلاع بده
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۵۳] سید١١٠: من هنوز جواب چند تا سوالم رو نگرفتم
 [۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۵۳] نادر اسلام: از کتب خودتون . گفتم تذکری بدهم. . مگه ساخت قبر در قران اومده که بخوایم قرانی حرف بزنیم . در این بحث باید به روایات و عقل رجوع کنیم

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۵۴] مهدی ٣١٣: اقا نادر من ایه از قران بیارم قبول می کنی ?
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۵۴] سید١١٠: اول این که به استناد روایات تاریخی و سیرهونویسان شما
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۵۴] مهدی ٣١٣: ساختن حتی مسجد در کنار قبر ?
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۵۴] سید١١٠: احسنتم
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۵۴] سید١١٠: پس بذار از خودت رسول خدا شروع کنین

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۵۴] نادر اسلام: ایا حضرت علی و دیگر امامان جزو مسلمین هستن . اخه روایت گفته مسلمین دیگه چیزیو استسنا نکرده
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۵۴] مهدی ٣١٣: اگه اوردم لعنت بر وهابیت جنایتکار خبیث ادم کش می کنی ?
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۵۵] سید١١٠: اقا مهدی جان صبور باش
 [۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۵۵] سید١١٠: رسول خدا اولی هستن به هنه
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۵۵] سید١١٠: بذار ازز ایشون شروع کنین
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۵۶] سید١١٠: در مسند احمد حنبل ج١ص٧ و خیلی دیگه واز کتب شما اومده
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۵۷] سید١١٠: جسد مطهر رسول خدا به تصویب صحابه در خانه و حجره همسر او عایشه به خاک سپرده شد
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۵۸] سید١١٠: و صحابه در این انتنابشون به حدیثی از ابوبکر که منقول حضرت رسول  هست استناد میکنند
: ظاهرا اقا نادر  برخي روايات را درست ترجمه نكرده است:
در روايت 1 باب 43 ص868 مي خوانيم كه اميرمؤمنان علي(ع) فرمود: « من جَدّدَ قبرا او مثل مثالا فقد خرج عن الاسلام؛ كسي كه قبري را تجديد كند و يا تمثالي بسازد از اسلام خارج شده است.»
جَدّ به معناي نبش قبر و قبري را دوباره قبر قرار دادن است يعني يكبار در قبري مرده اي دفن شده آن را نبش كنند و دوباره مرده ديگري در آن دفن نمايند.
در برخي روايات به جاي جدّد، حدث دارد كه معناي آن اين است كه قبري را دوباره براي ميت ديگر قبر قرار دهند.
و يا خَدّد دارد كه آن هم به معناي شكافتن قبر است.(وسايل الشيعه، حر عاملي، بيروت داراحياء التراث العربي، ج2، ص868، روايت1 باب43) در نتيجه اين روايت و امثال آن ربطي به تعمير قبر و يا ترفيع آن ندارد.
[ [۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۵۹] سید١١٠: از این که هر پیامبری در هر نقطه ای درگذشت در همون جا به خاک سپرده میشه

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۵۹] نادر اسلام: بله
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۱:۵۹] سید١١٠: حالا سوال ما اینه ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۰۱] سید١١٠: اگه اقعا رسول خدا ص از بنا بر روی قبر نهی کرده بود ؟
چطوری بوده که جسدش رو زیر سقف دفن کردن و قبر ش رو به حالتی در اوردن که دارای بنا باشه ؟؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۰۲] سید١١٠: لطف کن این سوال رو پاسخ بده

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۰۲] نادر اسلام: جواب شما اینه . که ایا اون سقف که شما میگید از قبل بوده یا ن . یا ب نیت قبر پیامبر اون سقف ساختن یا یک چیزه دیگه
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۰۳] سید١١٠: عجب پس چطوره که شما از شیعه برای ساختن قبر دلیل قرانی میخواهید ؟؟؟
شما یه دلیل قرانی بر حرمت بنای قبور بیارید ؟؟؟
۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۰۴] سید١١٠: ایا ایه ای دارید بر حرمت این بدعت و شرک اکبر ؟؟؟؟
[
۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۰۴] نادر اسلام: خوب مساله اینجاس ما میگیم چون دلیل قرانی نداره ساخت قبر پس جایز نمیدونیم
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۰۵] سید١١٠: من موندم الان روایت از علی ع میارید که این کار باعث خروج از دین میششه ولی برای اون ایه ای در قران نیست؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۰۵] نادر اسلام: اگه هست بگید تا ماهم بدونیم
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۰۵] سید١١٠: ما هم میگیم چون ایه بر حرمتش دلالت نداره پس بر ردش هم حکمی نیست؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۰۶] سید١١٠: ا اگه هست بگید تا ماهم بدونیم
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۰۶] سید١١٠: در حالی که شما از ابتدا فقط در حال توجیه هستید

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۰۷] نادر اسلام: پس طبق این حرفتون ساخت قبر میشه یک کار مباح.
[ [۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۰۷] سید١١٠: ایا سلف صالح نمیدونستن که دفن رسول خدا در زیر یه جای مسقف بدعته وشرکه و بنای قبور ساختن ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۰۸] سید١١٠: نماز خوندن زیر درخت حلاله یا حرام ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۰۸] سید١١٠: جواب ؟؟؟؟

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۰۹] نادر اسلام: وای سید چه قیاس های میکنی . من که گفتم اونجا خانه بوده از قبل وجود داشته برای قبر پیامبر درستش نکردن
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۰۹] سید١١٠: اقا نادر دیر وقته لطفا سریع جواب بدین
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۱۰] سید١١٠: یه سوال ساده کردم قیاس نیست
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۱۰] سید١١٠: نماز خوندن زیر درخت حلاله یا حرام ؟؟؟

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۱۰] نادر اسلام: درخت یا سلف صالح
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۱۰] نادر اسلام: درسته

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۱۰] سید١١٠: نماز خوندن زیر درخت حلاله یا حرام ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۱۰] نادر اسلام: حلاله
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۱۱] سید١١٠: ایه قران بیار حلاله
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۱۲] سید١١٠: الو

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۱۲] نادر اسلام: سید ازون سوالا بود
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۱۳] سید١١٠: نه دیگه اگه حرام بود باید خدا میگفت دیگه درسته ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۱۳] سید١١٠: پس کل استدلال شما و وهابیت به باده

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۱۳] نادر اسلام: پس اگه ثواب داره چرا نگفته .
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۱۴] سید١١٠: من حرفی از ثواب زدم ؟؟؟؟
 [۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۱۴] نادر اسلام: خدا کجای قران گفته سیگار و قلیان و شیشه حرامه . پس حلاله
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۱۴] سید١١٠: دوست من چرا دقت نمیکنید
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۱۴] نادر اسلام: استدلال تو این سید
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۱۴] سید١١٠: بر عکس استدلال شما اینه
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۱۵] سید١١٠: از ما همیشه ایه برای اثبات عققایدمون میخواهید در حالیکه هیچ ایه ای بر رد یا حرمتش ارایه نمیکنید؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۱۵] سید١١٠: در حالی که در این مورد بخصوص حتی سیره سلف صالح رو هم بهش عمل نمیکنید
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۱۶] سید١١٠: برای من جای تعجبه که خیلی از دوستان خودشون رو اهل سنت مینامند
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۱۶] نادر اسلام: سید ما که عملی انجام نمیدیم که از قران دلیل بیاریم شما دارید یک عملی انجام میدید و بهش عبادت میگید . شما باید از قران دلیل بیارید . ن ما
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۱۶] سید١١٠: اما در عمل و بحث و مناظره پیروی محض از نحله های وهابیت و ابن تیمیه دارند

۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۱۷] مهدی ٣١٣: وای ساعت دو هفده دقیس نمیخواید تمومش کنید?
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۱۷] سید١١٠: خوب شما تعظیم و حرمت احترام برای اهل رسالت ودین قاییل نیستید
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۱۸] سید١١٠: در حالی که ما این کار رو شعایرالهی میدونیم و برای رسیدن به قرب خدا و دین خدا این کار رو میکنیم
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۱۸] سید١١٠: بله دیر شده

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۱۸] نادر اسلام: سید من اول گفتم قران و خدیث صحیح ادله ما هست اگر از ابنا دلیل اوردی من تسلیم هستم
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۱۸] سید١١٠: خوب اگه موافق باشید ادامه بحث رو میذاریم براییی  جلسه بعدی
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۱۹] مهدی ٣١٣: ان شالله
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۱۹] مهدی ٣١٣: ممنون اقا سید و اقا نادر
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۱۹] مهدی ٣١٣: یه چند دقیقه من با اقا نادر عزیز کاردارم

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۱۹] سید١١٠: البته حدیث امشب اضافه شد
نادر اسلام: من از حدیث صحیح نهی از ساخت بنای قبور برات میارم
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۱۹] سید١١٠: چون در بحث توسل شما حسبنا کتاب الله بودین

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۲۰] غریبانه: اصل عقلی اینه که هر کاری حلاله مگه اینکه بر خلافش ثابت بشه. چون اگر اصل اولی بر حرمت باشه، باعث حرج و مشقت شدیده میشه که از الله تعالی که حکیمه به دوره. لذا بنا بر قبور حلاله مگر اینکه خلافش ثابت بشه. لذا شما باید دلیل بر حرمت بیارید بزرگوار
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۲۰] نادر اسلام: مگر روایت صحیح حضرت علی که گذاشتم خلاف ساخت قبر نبود
[, 2015 ۱۰:۱۳: ظاهرا اقا نادر  برخي روايات را درست ترجمه نكرده است:
در روايت 1 باب 43 ص868 مي خوانيم كه اميرمؤمنان علي(ع) فرمود: « من جَدّدَ قبرا او مثل مثالا فقد خرج عن الاسلام؛ كسي كه قبري را تجديد كند و يا تمثالي بسازد از اسلام خارج شده است.»
جَدّ به معناي نبش قبر و قبري را دوباره قبر قرار دادن است يعني يكبار در قبري مرده اي دفن شده آن را نبش كنند و دوباره مرده ديگري در آن دفن نمايند.
در برخي روايات به جاي جدّد، حدث دارد كه معناي آن اين است كه قبري را دوباره براي ميت ديگر قبر قرار دهند.
و يا خَدّد دارد كه آن هم به معناي شكافتن قبر است.(وسايل الشيعه، حر عاملي، بيروت داراحياء التراث العربي، ج2، ص868، روايت1 باب43) در نتيجه اين روايت و امثال آن ربطي به تعمير قبر و يا ترفيع آن ندارد.
: [۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۲۲] سید١١٠: اقا نادر شیعه حیدری جواب روایت صحیح شما رو هم دادن

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۲۲] نادر اسلام: باشه پس روایت ومی چی
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۲۲] غریبانه: مضافا بر اینکه حرمت بنا بر قبپر که به اعتقاد شما باعث شرک میشه، از مسائل اعتقادی مهمه که قران باید در موردش تذکر می داد. چطور خداوندی که اینقدر نسبت به هدایت بنده هاش اهمیت میده، کاری که باعث شرک و خروج از اسلام و عذاب ابدی میشه، در قران نفی نکرده؟؟؟؟
ایا این با صفت هادی خدا سازگاره؟؟
؟
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۲۲] سید١١٠: توجه نداشتید که در روایت تدلیس کردین

[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۲۲] نادر اسلام: دومی
 [۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۲۲] شیعههه حیدری: جناب نادر . جواب فهم غلطط از روایتو همون موقع نوشتم ... 👆 اما متاسفانه مطالعه نکردید
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۲۲] نادر اسلام: من عین ترجمه کتاب خودتون گذاشتم
[۲۰۱۵/۵/۲۴، ۲:۲۳] شیعههه حیدری: دومی هم مرسله ...

2 تشکر شده از کاربر نمازتو خوندی؟ برای ارسال مفید :
محمدELE , ,

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : نمازتو خوندی؟

اللهم عجل لولیک الفرج
الهی امین
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم
گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

« مناظره بین شیعه وسنی (قسمت دوم توسل) | مناظره بین شیعه و سنی(اوقات نماز) »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 10:42 بعداز ظهر